2019 Január: Prémium Tőzsde változás

DeletedUser18783

Vendég
Nem is tudtam, hogy ennyire tudod, milyen eszközeink vannak, és hogyan kell őket használni. Kérlek, jelentkezz a support csapatba, nagy szükség lenne az olyan emberekre, akik ennyire értik a dolgukat.

Nem nem tudom, de azt igen hogy milyen magyarázatokat adott eddig a support csapat és értelmes normális bizonyítékot szerintem kevesebbet láttunk mint mostanában normális fejlesztői döntéseket. A cinikus megjegyzéseket meg meghagyhatod magadnak(nem is tudtam milyen okos vagy)vagy akkor ne töröld majd ha én is hasonló iróniákat fogok használni.



Csak tudod ez az analógia élg rossz. Ugyanis itt a központ az osztályfőnök, a support a különféle felelősök, a játékos pedig a többi tanuló. Ha az osztályfőnök azt mondja, holnaptól minden első óra matek, akkor holnaptól minden első óra matek. Aztán majd az osztályfelelősök elmondják az osztályfőnöknek, hogy ez a többi gyereknek nem tetszik, valamit változtassanak. Most itt egy gyerek összefirkálta az összes ablakot alkoholos filccel, és végső lépésként nem fogják beengedni az alkoholos filceket az iskolába. Remélem érted az analógiát.


Értem, de egyet nem értek vele. ez inkább olyan igazgató és tanár viszony :) és mi vagyunk a diákok akikért a tanárok adott esetben kiállnak ugyanis az igazgató nem biztos hogy jól látja fentről a dolgokat és nem olyan biztos az hogy jó az amit ő annak gondol de ha a tanár nem szól neki hogy a diákoknak ez nem segítség hanem hátrány akkor a diáknak a szava semmit nem ér mert a tanár tolmácsolja ezt tovább az igazgatónak



Ez nem igaz, ugyanis ugyanúgy nyomon követtem a fórumon és supporton történteket, ezeket összefoglaltam az InnoGames részére és elláttam a CM feladatokat. Azt, hogy én csak ideiglenesen leszek itt csak azért írtam, hogy ne induljon újabb összeesküvés arról, miért kell havonta cserélgetni az embereket: azért mert én csak beugró voltam eleve.

Erre a részre nem reagálok ha te azt mondod/úgy érzed elvégzel mindent akkor ezt tudomásul veszem csak jobb ezt is tisztázni
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser19367

Vendég
Ha 4-5 tanulo szulei feljelentik az osztalyfonokot akkor, vege a karierjenek..
 

DeletedUser19807

Vendég
Értem, de egyet nem értek vele. ez inkább olyan igazgató és tanár viszony :) és mi vagyunk a diákok akikért a tanárok adott esetben kiállnak ugyanis az igazgató nem biztos hogy jól látja fentről a dolgokat és nem olyan biztos az hogy jó az amit ő annak gondol de ha a tanár nem szól neki hogy a diákoknak ez nem segítség hanem hátrány akkor a diáknak a szava semmit nem ér mert a tanár tolmácsolja ezt tovább az igazgatónak

Hozok másik példát, ebből hátha jobban érthető a pp tőzsde problémája.
Ha az igazgató azt mondja, minden diák hozzon be 1 kiló szenet, mert fűteni kell az iskolát. A diákok rájönnek, hogy odaadni nem kell, csak bemutatni, így hát körbeadják. Effektíve az iskola nincs felfűtve, de legalább a diákok letudták a kérést. Erre csak az a megoldás, hogy a körbeadogatást kivesszük az egyenletből.

Ha 4-5 tanulo szulei feljelentik az osztalyfonokot akkor, vege a karierjenek..
Ezt fenyegetésnek szántad?
Tudod ez csak részben igaz, ugyanis a feljelentéseket át is vizsgálják, és csak akkor van következménye, ha alapja is van. Az alaptalan feljelentéssel sokra nem mész. Ismered a mesét a fiúról, aki farkast kiáltott?
 

DeletedUser18783

Vendég
Hozok másik példát, ebből hátha jobban érthető a pp tőzsde problémája.
Ha az igazgató azt mondja, minden diák hozzon be 1 kiló szenet, mert fűteni kell az iskolát. A diákok rájönnek, hogy odaadni nem kell, csak bemutatni, így hát körbeadják. Effektíve az iskola nincs felfűtve, de legalább a diákok letudták a kérést. Erre csak az a megoldás, hogy a körbeadogatást kivesszük az egyenletből.

Hát ez megint nem az igazi mert ebből nekem az jön le hogy ki van adva egy adott összeg(pénz) amit egy servernek ki kell termelni és ha nem termeli ki az összes játékos az "1kiló" szenet" akkor nem lesz befűtve a suli"(nem lesz akkora bevétel amit az inno elvárt a játékosoktól?)

Valamint én nem azt mondom hogy minden maradjon így hanem azt mondom hogy ha van egy szegényebb osztály társad aki nem tudja ezt megteremteni hogy behozzon akkor az osztály(klán) tudjon neki segíteni és össze dobni helyette az 1kilót hogy mindenki ad neki egy keveset(havi 1000továbbítható pp) vagy pedig ha van egy legjobb barátja akkor az kifizesse helyette az egészet(dual fiok)

Remélem végre megértetted ezzel a példával hogy mi is a bajunk és nem fogsz egy újat mondani mert hidd el azt is meg magyarázom majd
 

DeletedUser19807

Vendég
Ok, nem fogok újat mondani, hisz úgyis megmagyarázod, úgy meg nincs értelme vitázni, ha a vitapartner nem enged a negyvennyolcból.

Politikai tartalmú sértegető/fenyegető hozzászólást töröltem.
 

DeletedUser18783

Vendég
Ok, nem fogok újat mondani, hisz úgyis megmagyarázod, úgy meg nincs értelme vitázni, ha a vitapartner nem enged a negyvennyolcból.

Politikai tartalmú sértegető/fenyegető hozzászólást töröltem.
Én engednék ha mondanál olyan indokot ami azt tükrözi hogy próbálsz értünk tenni vagy nyitni az ötleteink felé esetleg továbbítani ezt a központnak vagy esetleg ötleteket mondani hogy mi az amire lenne esély hogy elfogadja a központ és nekünk is jó lenne..tudod az arany közép út.
De amíg csak azt mondod szinonima mondatokkal hogy fogadjam el azt hogy rosszabb lesz nekünk akkor ne haragudj de igen is meg fogom magyarázni azt hogy mi miért nem értünk ezzel egyet.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
Szerintem ez a helyes analógia:

Vannak szegényebb gyerekek, akik nem engedhetik meg, hogy a drága iskolabüféből vásároljanak, ezért máshonnan szedik össze a reggelit, hoznak otthonról zsíros kenyeret, vagy kérnek az osztálytársaiktól. Ám az igazgató kitalálta, hogy mától nem lehet enni az iskolában olyat, ami nem az iskolabüféből származik, így az a (jóval nagyobb) réteg aki nem a sulibüféből eszik, az így járt. És még a többieknek meg van tiltva, hogy segítsék. Kilépve az analógiából: Béla, holnap armáznak, tudsz kölcsönadni egy kis ppt falra? Amint tudom, visszaadom. Na ennek szevasz :)

Kicsit sok a változtatás. Előbb bevezette a központ, hogy a vásárolt pp-re kerül 60 nap helyett 10.000 nap tiltás, amit pár hét alatt levettek. W104 előtt ugyanígy betiltották a tőzsdézett pp-transzfert, W105-re már oldották is. Eldönti a központ, hogy mit akar végre? :)
 

MrWolf

Active Member
A reakció pontszáma
79
Javaslom hogy, hogy egy nagyon jó HR-est valamint egy profi informatikust/programozót vegyen fel főállásba, s egyből...hogy is mondta az egyik emberke?!..."Ha az igazgató azt mondja, minden diák hozzon be 1 kiló szenet, mert"...kevés a pénz szénre', nem fázna a diri!
 

DeletedUser19388

Vendég
Csak tudod ez az analógia élg rossz. Ugyanis itt a központ az osztályfőnök, a support a különféle felelősök, a játékos pedig a többi tanuló. Ha az osztályfőnök azt mondja, holnaptól minden első óra matek, akkor holnaptól minden első óra matek. Aztán majd az osztályfelelősök elmondják az osztályfőnöknek, hogy ez a többi gyereknek nem tetszik, valamit változtassanak. Most itt egy gyerek összefirkálta az összes ablakot alkoholos filccel, és végső lépésként nem fogják beengedni az alkoholos filceket az iskolába. Remélem érted az analógiát.

.
Én mondanék egy jobban helytálló példát.
Mi vagyunk a szülők, akik az adójukat az államnak utalják (pp vétel az innogames-től). Ebből az adóból az állam fenntartja a szociális intézményeket, köztük az iskolákat is, ahova a gyerkőcök eljárnak tanulni. (kh szerverek). Nos az iskolákban nem éppen az akutális dolgokra készítik fel a gyerekeket. ( Azt tanulják, h hogyan kell lovaskocsit építeni, miközben más társadalmak iskoláiban a tanterv az informatik körül forog). A szülők elmondják véleményüket a kompetens személyeknek, miszerint vmi nem oké és van ami változást igényel, akik továbbítják azokat. Az állambácsi nem keménykedik, h márpedig akkor sem az lesz, amit a szülők akarnak, mert tudja jól, ha ezek a szülők egyszer azt, mondják h vége, elég volt, ezentúl nem fizetjük be az adónkat, akkor neki sem lesz pénze és így végül belemegy a párbeszédbe a szülőkkel.
 

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.667
Ez így szerintem is nevetséges.. ha nincs PPm mindenképp azt akarja a játék,hogy PPt vegyek,mert pfet se tudnak nekem küldeni a tőzsdés PP ...vagy ha valaki adna kölcsön pl falazni(aki töltött ) én akkor csak azt úgy tudom neki vissza adni,hogy én is töltök... mert pl PF formájában se tudom vissza adni neki az ingyen farmolt ppmből ... csak a pénz ami számít kb ez most olyan "fejlesztés" volt..
 

DeletedUser19388

Vendég
Kicsit sok a változtatás. Előbb bevezette a központ, hogy a vásárolt pp-re kerül 60 nap helyett 10.000 nap tiltás, amit pár hét alatt levettek. W104 előtt ugyanígy betiltották a tőzsdézett pp-transzfert, W105-re már oldották is. Eldönti a központ, hogy mit akar végre? :)

Szerintem az feletébb gusztustalan, h ugyan azt a khm-t akarják most a mi torkunkon lenyomni, amit egyszer a nemzetközin már nem sikerült.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
Többen vannak biztos olyanok, mint én, hogy csak tőzsdézett ppt hazsnálunk és egy forintot nem költünk a játékra. Simán előfordult velem is már, hogy elfogyott a pp, kérnem kellett kölcsön, mert nem volt "ppzhető" szeró. És elég sokan vannak így.

"Józsi, dobsz kölcsön egy kis pp-t, elfogyott és sajna nem tudok sehonnan tőzsdézni most"
"Persze, itt tudod megvenni:"
 

MrWolf

Active Member
A reakció pontszáma
79
Kedves Hoshi!

A jelenlegi sup csapat (téged is beleértve) minden visszaélést kivizsgál pártatlanul?
BÁRKI is kövesse el?
Sajnálatos módon ügye én ezt nem tudhatom mert nem vagyok sup tag,így kíváncsi vagyok milyen hivatalos elrendezés vonatkozik ilyen esetekre.
 

DeletedUser18625

Vendég
De roppant érdekes egyébként, hogy egy szkriptes indítást évekig "nem tudtatok kimutatni", viszont a szkriptel pp-zést már igen, hisz nem tőletek veszi, hanem ingyen szerez. Na ez az, ami nagyon gáz, kedves support csapat.

roppantegyszerű , az egyik könnyen vizsgálható a másik nem ..... hogy ez mit jelent az legyen házifeladat ha rájöttél írd ki a választ én elmondom , hogy helyes avgy nem :D
 

DeletedUser18625

Vendég
Te mikor fogsz értünk kiállni vagy bármit csinálni azért hogy nekünk mint játékosoknak jobb legyen?
nagyon sok esetben írt asupport , és folytonos viták vannak más más szerverek beállításai miatt v50-et sem volt egyszerű sajtnak kikönyörgnie de őt se néztétek soha semmibe a játékon belül így felesleges ez a vita , az emebri mentalitás sajnos oylan hogy elkezded

neked kell egy bicikli - megkaptad
utána már kell motor - megkaptad
de most egy autó kell - megkaptad
most egy repülő kell - megkaptad


a supporterek se tudnak mit csiálni ha folyton csak kértek de nem adtok semmit , minden hivatalos kérésnek megvana módja amit a játékosok is megcsinálhatnak saját maguk is onnantól a központ dolga miként reagálja le

például : külölnböző országok szervereinek beállítása .....
 

Sir Kamra

Well-Known Member
A reakció pontszáma
277
Nekem tetszik hogy Hosi válaszol a kellemelten kérdésre, nem csak dogmákat hajtogat!

Viszont egyértelmű, hogy a fekete pp-kereskedelem, miatt vezettétek ezt be. Valahol meg is értem. Kevesebb bevétel, de nem is olyan biztos az! Mert akik 10-20 ezer pp-ket bele öltek a játékba, ritkán gyűjtötték a PP-t és szerintem ritkán vásárolták is feketén.

Egy barátom barátjàtól hallottam, hogy a fekete pp árfolyama 2,4-2,5 ft volt darab àron, és ezek nem változtak a megvett pp fügvényében, max 1000-es csomagra kerekítve. Amit azért lássuk be igen olcsó, én ennyiért biztos nem adtam volna el a keményen össze tőzsdézet pp-met!
Viszont ha az inno is mérsékelné a pp árakat, akkor talán nem lenne ennyi vissza élés és kis kapu keregetés

A másik meg hogy sok sok 10-16 éves gyerek zsebpénz keresési lehetőségét vettétek el ezzel, akik élenkítették és feltöltötték a tőzsdét. Ezek után kíváncsi leszek, hogy hány hónap után telik meg először a tőzsde. Illetve hogy fog e valaki huzamosabb mennyiségü nyersit venni a tőzsdén 65ös árfolyamon.

De ezt már Ti làtjátok...
 

DeletedUser18625

Vendég
Jo de ez nem erről kell szóljon , valamint ez olyan , hogy en toled lopnek , te ezt eszrevenned , es megaladalyoznad ,en meg haborognek miert mem lophatok toled xd
 

Sir Kamra

Well-Known Member
A reakció pontszáma
277
Én nem tartom ezt lopásnak. Én ezt egy lehetőségnek tartom.

De szerintem Hosi van olyan jó fej, hogy küld majd nekünk egy kimutatást hogy az új rendszernek hála, hány %-al növekedett a bevételük :)
 

DeletedUser19807

Vendég
Kedves Hoshi!

A jelenlegi sup csapat (téged is beleértve) minden visszaélést kivizsgál pártatlanul?
BÁRKI is kövesse el?
Sajnálatos módon ügye én ezt nem tudhatom mert nem vagyok sup tag,így kíváncsi vagyok milyen hivatalos elrendezés vonatkozik ilyen esetekre.
Igen, minden esetben az eszközeinkben látható adatok alapján döntünk. Az, hogy ki követte el, nem számít.

Jo de ez nem erről kell szóljon , valamint ez olyan , hogy en toled lopnek , te ezt eszrevenned , es megaladalyoznad ,en meg haborognek miert mem lophatok toled xd
Nem feltétlenül mondanám lopásnak a dolgot, de tény, hogy voltak akik unfair módon jutottak előnyhöz, míg másoknak azért keményen meg kellett dolgozni, vagy pénzt áldozni. Ezzel van inkább a gond. Ezzel szándékozunk korlátozni a push és egyéb problémás dolgokat a játékon belül.

Ideális megoldás? Nem, abszolút nem.
Lett volna ennél jobb megoldás? Valószínűleg nem. Olyan biztos nem, ami mindenkinek tetszett volna.

De szerintem Hosi van olyan jó fej, hogy küld majd nekünk egy kimutatást hogy az új rendszernek hála, hány %-al növekedett a bevételük :)
Nem fogok, mert egyrészt én addigra már nem leszek itt, visszatérek az elfekhez a csodavilágba :D Másrészt a pénzügyi adatok nem nyilvánosak.
 
Fent