Csevegő!

DeletedUser12405

Vendég
Na, itt hogy lesz a 300ból győztes 75?
Elmék + EE vs BBN + PHX? Esetleg összeáll a top75, a többiek meg adjanak át egy zsák falut nekik, h meglegyen a 80%? :)
 

DeletedUser14522

Vendég
pedig nem bonyolult:
- ha elfogyott az aktív ellenfél, akkor a szövetség minden tagja győztes
- a szerverzárás pedig technikai kérdés csupán, a legtöbb aktív szövetségi játékos magasról tesz rá, hogy ki kerül a technikai záráshoz szükséges 75-be, mivel mindenki tudja, hogy nem 75 játékos győz majd itt ... és igen, sokan előre deklarálták, hogy a győzelmet követően falvaikat majd beadják a technikai záráshoz a 75-nek

nos ilyen egyszerű, nem nagy erőfeszítés egy társasjátékot korrekten játszani, még akkor se, ha itt a magyar kh-n nagy hagyománya van a provinciális machiavellizmusnak például azzal, hogy a ****kavarást diplomáciának, a szerződésszegést taktikának, a hazudozást stratégiának állította be néhány 'pro' balfék
 

DeletedUser12405

Vendég
Miért ne lehetne egy olyan koreográfia, h előre lebeszélt időpontban, mindenki által leokézott felosztásban bontjuk a szövit és lejátszuk egymás közt a dolgot?
Biztos vagyok benne, h mint máshol, itt is örök barátságok szövődtek és a sírhelyet is egymás mellé foglaljuk, de ebből nekem nem következik, h semmi körülmények között ne lehetne harcolni a másikkal.

Azért nem tegnap kezdődött v18 se, nyilván van rengeteg olyan tag, aki bőven megtette már a dolgát azért, h kiérdemelje a győzelmet, másfelől viszont soselátott 10 falus inaktívok tucatjait neveztek ki így győztesnek.
 

DeletedUser12127

Vendég
Miért ne lehetne egy olyan koreográfia, h előre lebeszélt időpontban, mindenki által leokézott felosztásban bontjuk a szövit és lejátszuk egymás közt a dolgot?
Biztos vagyok benne, h mint máshol, itt is örök barátságok szövődtek és a sírhelyet is egymás mellé foglaljuk, de ebből nekem nem következik, h semmi körülmények között ne lehetne harcolni a másikkal.

Azért nem tegnap kezdődött v18 se, nyilván van rengeteg olyan tag, aki bőven megtette már a dolgát azért, h kiérdemelje a győzelmet, másfelől viszont soselátott 10 falus inaktívok tucatjait neveztek ki így győztesnek.

Ez a mindenki által leokézott felosztás ez utópisztikusnak hangzik a számomra. Én azt gondolom ilyen baráti meccsek nem barátságból szoktak kipattanni, hanem azért mert valami félresiklott.

Ha 2, vagy több társaság egymást erősítve küzdött nagyon komolyan sokáig ugyanazért a célért, és győztek, akkor nem látom annak reális forgatókönyvét, hogy szépen egyszercsak majd egymással kezdenek csatázni egyik napróla másikra szépen közös megegyezés alapján. Mindenki (na jó a majdnem mindenki) olyan hogy a végén azért mégiscsak győzni szeretne. Minél több energiája van a játékban annál inkább. Ezért egy olyan forgatókönyv esetén, amit Te mondasz Damas, az történne, hogy ahogy fogy a piros úgy helyezkednének egyre jobban és egyre inkáb amásik ellenében az érdekelt klánok, pozíciókat foglalva, rákészülve a következő nagy "feladatra". És mire az a pont a mindenki által leokézott pont elérkezne, már kölcsönösen fújnának egymásra az indulóelőny nyilván inkorrekt megszerzésén háborogva.

Ha pedig teszem azt nem 2, hanem 3 oldal van. Egyenrangú 3 oldal, akkor mi történne? 2 összefogna villámgyorsan és letolnák a térképről a harmadikat. Milyen örömjáték lenne az? semmilyen.

Itt a V18-on vagy meg tudják csinálni a szövetségesek azt amit a West PHX és ARM meg tudott tenni a V2-n és az ELME meg tudott tenni a V7-en - egymással is, vagy nem tudják megoldani. Más út nincs. Olyan nincs, hogy egy derűs örömjátékban döntsék el a szövetséges klánok melyikőjük a jobb. Egyrészt azért nincsen, mert egyik a másik nélkül nem jutottak volna el ide, másrészt senki nem akar a barátai ellen harcolni. Még akkor sem, ha a barátok között egyes tagok között súlyosnak tűnő személyes konfliktusok is kialakulhattak.

Egyetlen tisztességes megoldás van: Egy közös klánban úgy kialakítani a győztes 75 névsorát, hogy az oda be nem kerülők is magukénak érezhessék a győzelmet. Ez nyilván számodra hangzik utópisztikusan. És nemcsak számodra. :)

A recept azonban megvan erre, mégha nem is fogadják el azt működőképesnek páran.
 

DeletedUser12405

Vendég
Eredendően a szövetség nem kell, h jelentsen örök életre szóló hűségesküt. Az MNT szerint nem támadjuk egymást, de nem kooperálunk. A szövetség annyival mond többet, h együtt is működünk. Szerintem ennyit jelentenek ezek a jelzések, aztán, h ki mennyire árnyalja, más kérdés.

Egy közös klánban úgy kialakítani a győztes 75 névsorát, hogy az oda be nem kerülők is magukénak érezhessék a győzelmet. Ez nyilván számodra hangzik utópisztikusan.
Egyáltalán nem utópisztikus, v11et mi is úgy nyertük, h ha csak néhányan is, de nem fértek be a limitbe. Innentől kezdve ugyanabban a cipőben járunk, az hogy ott mondjuk 10 ember szorult ki, itt meg 150, a lényegen tulajdonképpen nem változtat...
[SPOIL]Szerintem kicsit hibáztunk menet közben, úgy kellett volna alakítanunk a tagfelvételt már sok hónappal a vége előtt, h beleférjünk a limitbe. Egész egyszerűen azért mert ez a világbeállítás, ez a szabály, amit tudunk az adott világ első napjától kezdve. Ez az alklánosdi meg szövetségi rendszerek a végsőkig, valamilyen szinten kiskapukeresés.
[/SPOIL]
... de mégis felmerülhet, h hol a határ.
Egy világba regisztrál pl egy erős klán 60 taggal, a 3. nap megy a globális körüzi, h mindenki ellenük! 4000en lenyomnak 60at, aztán belsőzgetnek amíg le nem ketyeg az óra. Ez így ugye nyilván bizarrul hangzik.
De ha 5-6 klánban 300 tag sakkozza ki a 75öt, az viszont még belefér?
Sőt, ha az se fér bele, akkor egy alkánban maradó 10 emberke még belefér?

Annyi fér bele, amennyit belemagyarázunk, de a szabályok világosak (..pedig az ritkaság :))
 

DeletedUser17459

Vendég
Na, itt hogy lesz a 300ból győztes 75?
Elmék + EE vs BBN + PHX? Esetleg összeáll a top75, a többiek meg adjanak át egy zsák falut nekik, h meglegyen a 80%? :)
el varázsolják a tagokat a semmibe :)
Tudja jól az elme mit csinál , és nem rosszul , csak a vakok nem látják. :)
 

Deleted User - 1079264

Vendég
Eredendően a szövetség nem kell, h jelentsen örök életre szóló hűségesküt...

Nekem ez az első olyan szerverem az 5 kh-évem alatt, ahol ezt a felek egyhangúan tagadják, s minden klán egyetért abban, hogy szövetségesre nem támad. Derüs kiváncsisággal figyelek, s mivel van jónéhány kajánul kétkedő arc a közönség soraiban és a másik térfélen, még drukkolok is, hogy összejöjjön ez a békés vég. :)

Ez a mindenki által leokézott felosztás ez utópisztikusnak hangzik a számomra. Én azt gondolom ilyen baráti meccsek nem barátságból szoktak kipattanni, hanem azért mert valami félresiklott. ...

Márpedig V5-ön megcsináltuk :) Ráadásul sportból, nem volt semmi konfliktus. Egyszerűen az utolsó szövetségesünk szerette volna kipróbálni magát a Spárta ellen, így összeolvadás helyett harcoltunk még egyet. Aztán kb fél év után a vezérek megbeszélték, hogy ne folytassuk, menjük inkább új szerverre, s beolvadtak.

Csak azoknak utópisztikus ez, akik valami életbeli harcnak élik meg a játékot. Pedig valójában semmi köze az igazi háborúhoz, inkább egy sakkjátszmához hasonlít, amit a legjobb barátok is játszanak egymás ellen.
 

DeletedUser

Vendég
... de mégis felmerülhet, h hol a határ.
Egy világba regisztrál pl egy erős klán 60 taggal, a 3. nap megy a globális körüzi, h mindenki ellenük! 4000en lenyomnak 60at, aztán belsőzgetnek amíg le nem ketyeg az óra. Ez így ugye nyilván bizarrul hangzik.
De ha 5-6 klánban 300 tag sakkozza ki a 75öt, az viszont még belefér?
Sőt, ha az se fér bele, akkor egy alkánban maradó 10 emberke még belefér?

Annyi fér bele, amennyit belemagyarázunk, de a szabályok világosak (..pedig az ritkaság :))


És azt a párat is úgy "győzik" le, hogy nagyrészük elmegy, mert nincs kihívás :D
 

DeletedUser

Vendég
Anno én is ezért jöttem el az Elméktől, mert nekem az ilyen jellegű taktikát nem vette be a gyomrom! Ennek a játéknak nem erről kellene, hogy szóljon!
 

DeletedUser12127

Vendég
Anno én is ezért jöttem el az Elméktől, mert nekem az ilyen jellegű taktikát nem vette be a gyomrom! Ennek a játéknak nem erről kellene, hogy szóljon!

Ez a játék arról szól, hogy csapatba szerveződve győzzünk le más csapatba szerveződött társaságokat.
A szabályokon és a tisztesség keretein belül.

Lehet olyan társaságot szervezni, ahol mindenki überprofiként a saját céljait nézve csak nyomul előre folyamatosan,
és lehet úgy, hogy az egyéni érdekek kevésbé számítanak.

Mindig az a legérdekesebb, amikor a 2 világ csap össze. Ez történt a V18-on is. Az eredmény meglett:

A sztárokból összeverbuvált MHC elbukott a "tehetségtelen" de szervezett félprofikból álló ellenfelével szemben.
 

DeletedUser

Vendég
2 világ?

hm, azthittem itt volt ODA, WEST, Elme, néhány v8as meg pár random arc.
vagy csak az Elme és az MHC számít? :D
 

DeletedUser14775

Vendég
Persze hogy 2 vilag, mert itt voltak a tehetsegtelen felprofik ahogy Tamas gondolom magukat illette, + ti a sztarok es a kategoriaba nem sorolhato West klan tehat az mar nem plussz mert mi ugyebar vilagokon felul allunk :cool:
 

DeletedUser

Vendég
Persze hogy 2 vilag, mert itt voltak a tehetsegtelen felprofik ahogy Tamas gondolom magukat illette, + ti a sztarok es a kategoriaba nem sorolhato West klan tehat az mar nem plussz mert mi ugyebar vilagokon felul allunk :cool:

Valaki egoban szeretne utolérni :D
 

DeletedUser14775

Vendég
Amnin az nem fog menni ebben te utolerhetetlen vagy.
De ha ti sztarok vagytok akkor a PHX klannak valami magasabb titulus jarna mert mert ok meg mindig tapossak a szervert, ti pedig csak valami hullocsillagok voltatok azzal az 5 perces fennyel amit kivilagitottatok magatokbol ;)
Termeszetesen nem vitathato el toletek hogy ezt a szervert is megnyertetek ahogy mindet amin indultatok kiveve V9 mert ott valamit elrontottatok :confused:, es ti vagytok a magyar KH tarasadalom urai meg legjobb jatekosai veled az elen mint zaszlovivo :p
 

DeletedUser15135

Vendég
Azt viszont ne keverjetke össze a Kitty az nem tartozik ay MHC-hoz ha bár voltak MCHC tagok és vannak.. de nem vagyunk MHCsok én magam sosem voltam. Az MHC már lapozva van. új helyzet állt elő. a második dolog fél profik? És ezt éppen te mondod hadartibor? Akinek az egységei fél hónapig nálam voltak? Ez aztán a vér profiság. eddig még mocani sem mertetek most meg olyan tagok támadnak, akiknek még a nevét sem lehetett „hallani”… szóval ennyit a vér profikról csak akkor tud egy része, amikor a VÁS inaktív. mivel nem kell harcolni csak foglalni. Az ilyen játékosok aztán a vér profik.. itt K75 a sok PHX közül aki tud játszani és bizonyitott az Lady Madonna, Vas Utas és Szundi de a többi egyenlő a nullával.
 

DeletedUser17416

Vendég
Azzal tisztaban vagyunk,hogy ti nem MHC vagytok.Az tagadhatatlan ugyanakkor,hogy van aki az MHC-bol vagy valamely utodklanjabol kerult hozzatok.Ezzel nincs gond az ember valt klant ha mar nem ert egyet a helyzettel.
Tibi hozzaszolasa javareszt vicces volt es poennak szanta.Az hogy kiemelsz nehanyunkat,koztuk engem is,jol esik de a PHX nem igy mukodik:)
Az,hogy nehanyan felszabadultabban tudunk tamadni koszonheto a tobbiek altal biztositott hatternek.Mikor a legnagyobb volt a nyomas rajtunk mindenki segitett mindenkit vedovel,helyettesitessel.Es ha valakinek a civil eletben volt valami elfoglaltsaga addig a tobbiek viseltek gondjat.Tibornak is volt egy idoszak mikor a munkaja miatt nem tudott lenni.Nyilvan ez ido alatt nem adhatta tudasa javat:)
Most viszont igyekszik potolni a kimaradt idoszakot.
Az is tevedes,bar te lathatod igy,hogy csak az inaktivva valokat mertuk tamadni.Az inaktivva valas altalaban az elso tamadasi hullam utan kovetkezett be.Mikor az MHC-s jatekosok azzal szembesultek,hogy egy szervezett klan tamadja oket,es ugyanakkor a sajat klanjuktol segitseget nem kapnak.Nekem ez ugyanakkora csalodas mint neked.Az igeretek ennel lenyegesen erosebb ellenallast igertek.
Az,hogy ujabb es ujabb jatekosok kapcsolodnak bele a tamadasokba azert van mert az eszaki front felszamolasaval egyre tobben tudnak keletre is figyelni.
Az,hogy verprofik lennenk ez vicces megallapitas ami nem is igaz.A profik foallasu jatekosok:)
En tobb,az utobbi idoben torteno, beirasnal inkabb ironiat erzek.Ezeket nem szabad veresen komolyan venni hisz nyilvanvaloan vannak benne tulzasok.Kerlek te se vedd szo szerint ezeket.Jatszuk le ezt az idot ami meg hatra van.
Kicsit piszkaljuk,zrikaljuk egymast hisz ugy erdekesebb,szorakoztatobb a jatek:)
Eddig igy volt ez veletek Kittysekkel,remelem ezutan is igy lesz!
 

DeletedUser15135

Vendég
Persze mindent nem kell komolyan venni de hdartibornak a szavaiból nem éppen a vicc érződött hanem inkább a gúny és a lenézés :) Amúgy meg jó látni hogy próbál vissza térni és mikor fogja el kezdeni? :)) (na jó ez csak a poénosság kedvéért)
Van igasság benne amit mondasz szundi de nem éppen minden van az ugy.. hiszen ránk is naponta jönnek a akrdok és még sem törülünk mint az MHC-sok. Az Mhc széthullását nagyban az okozta fej nélkül maradt a "sárkány", ezt te is nagyon jól tudod hogy egy klánt a vezére határozza meg.. (nem mindig de nagyban) ahogyan monti el ment ugy kezdődött a széthullás és a hatalmi viszáj.. szóval nem biztos hogy ezt mind a ti számlátokra lehetne írni. Mert ha a sok játékos nem töröl meg minden akkor lehet hogy nem lennétek itt.. mármint ilyen hamar. Nem kétséges előbb utóbb le érnétek ide .. de ahogyan láthattuk a Stukker és a BAKERHUN fiók is egy hét allatt szinte el kellt.. csak ennyit számít egy inaktív tag.

A kitty és a PHX között a harc mindig is arról szólt hogy örököltünk ezért én ugy gondolom elég tisztességes harc ment eddig is végben.. és aztán is az fog menni! Véleményem szerint bátran kijelenthetem hogy azért ki érdemlik a tagjaim a tiszteletett. Az VÁS meg a **** játékosaival kapcsolatban meg nincs véleményem van aki még játszik van aki csak benéz hogy legyen!

Az északi frontal kapcsolatban szerintem jobb ha hagytok egy kis védőt is oda fönt kitudja mikor "talál el hátba egy nyilvessző" és akkor nagyot fogtok bukni :) Mivel most mind ránk ürititek a támadóitokat itt vannak a védőitek.. hát na.. sebezhetőek lennétek nem godnolod?
 

DeletedUser16650

Vendég
Mondhatni mi vagyunk az utolsó mohikánok :) és nekem ez éppen elég. Nem a győzelem a fontos, hanem az, hogy a végsőkig kitartunk. Ha majd vissza gondolok erre a szerverre, akkor ez fog az eszembe lenni. Túlerő van hónapok óta és bedarál az ellen ez nem vitás, de nem mindegy, hogy megküzdenek ellenünk, vagy ingyen falvak várják őket. Úgyhogy ha vége lesz egyszer a szervernek, akkor egy kicsit mi is győztesnek mondhatjuk el magunkat..noha nem kapunk érte semmit se...:)
 
Fent