Wwnes :)

DeletedUser

Vendég
Ultimate!
Kiragadom a hozzászólásodból a lényeget: "köszönöm"
Na igen, én is írnék egy köszönömöt, de nem egy prózai műt drámai hangnemben való előadására hajazó hozzászólást.
A többi ismét csak rizsa és maszlag. Ezeket pontosan tudtuk, és a Support munkáját lehetett volna legfeljebb 1 mondatban jellemezni, és nem egy teljes bekezdésben :)
 

DeletedUser

Vendég
Úgy érzem, miután az előttem lévő hozzászólásokat elolvastam, hogy meg kell világítani a dolgok hátterét is.

Nos, kedves klánomat "cikiző" fórumozók. Mielőtt nagyon "nyalizós" vagy "fényes térdű" meg még kitudja mennyi degradáló jelzővel illetnétek a klántagjaimat, olvassátok el a most következőket, gondolkozzatok el rajta és mindent összevetve fogalmazzátok meg az elkövetkezendő mondanivalótokat. Hozzáteszem, mivel ez a "topicunk" pár nap alatt nagy nézettséget kapott, így azokhoz az olvasókhoz is szólok, akik csak csendben olvassák a topicot, kifejezetten azért, hogy okuljanak belőle.

Leszögezném, hogy magának a konkrét ügynek a részletes leírását nem teszem meg, mert azt a szabályzat tiltja és kizáráshoz vezet.

Az alaptörténet az, hogy a klánunk profilján megjelenítettük valamikor egy maffiára utaló feliratot. Függetlenül a kihelyezés napjától eltelt időtől a napjainkig, egy feljelentés alapján a support vizsgálatot indított emiatt a napokban ellenünk. Ebből is látható, hogy a support nem "vadászik" a szabálytalanságok után, nem arra és nem azért vannak, hogy mindenáron büntessenek, kizárjanak vagy más szankciókat alkalmazzanak.
A feltárt szabálytalanság után, az adott supporter nem csinált mást (és nem is járhatott el másképpen) , mint azonnal alkalmazta az erre a szabálytalanságra vonatkozó büntetési kitételeket. Nem ismerhette, nem tudhatta, hogy ennek a szankciónak az alkalmazásával hogyan, miként avatkozik bele a v12-s világ játékmenetébe. Nem tudhatta, hogy esetleg melyik klánnak/klánoknak kedvez vagy melyikeknek nem, hiszen ahhoz, hogy ezeket pontosan tudja, teljes egészében képben kéne lennie az adott világ minden mozzanatával. Nem tett mást és többet, csak azt ami a "dolga". Szabálytalanságot talált és kirótta rá a pontosan előírt szankciókat.

A kirótt szankciókat persze azonnal érzékeltük, hiszen sok tag nem tudott be vagy éppen visszalépni a kezelőfelületre és minden érintett monitorán megjelent az a kép, melynek látványára az összes komolyan klánháborúzó ereiben megfagy a vér.
Ami ezután következett az sok mindenki számára ismerős lehet. Szabályzat azonnali és többszöri elolvasása. Fellebbezés, várakozás, izzadás, reménykedés, kiskapuk keresése..stb.
Nem tudom, hogy ki és hogyan élte meg ezeket a helyzeteket, de nekem sokszorosan volt rossz és kellemetlen. Egy egész kláncsalád, majd 130 ember játékba fektetett ideje, energiája és magának a kialakult klánközösségnek a léte került veszélybe. Akik bent vannak a kláncsaládunkban..azok tudják, hogy minden körlevelemet úgy kezdem, hogy "Üdv Család". Ez nem véletlen, hiszen ez a kláncsalád a tagságában már egy nagyon letisztult és szelektálódott csapat. Igazi közösségként üzemel.

Miután többszöri fellebbezésünkre, többszöri választ kaptunk, akkor tisztult le igazából a kép. Rosszul értelmeztük a szabályzatot, nem vettünk figyelembe az apró részleteket. Akkor tudatosult bennünk, hogy valóban hibáztunk és valóban szabályzatellenesen jártunk el. 100%-ban jogosan és helyesen járt el a support.

Ekkor jutottunk el ahhoz a ponthoz, hogy a support méltányosságát kérve, valamiféle megoldást találjunk. A support csapat nagyon korrekten eljárva és mérlegelve a kialakult helyzetet, a büntetés enyhítése mellett döntött. Ez egy nagyon ritka eset, nem sok ilyenről hallottam a KH történetében. Gondolom ennek eldöntéséhez, az is nagyban hozzájárult, hogy miután mi is felismertük és elismertük azt a hibát amit elkövettünk, nem próbáltuk meg az igazságot elrejteni a support elől és nem folytattunk értelmetlen vitát velük. Ha nem így álltunk volna a kérdéshez, biztos vagyok benne, hogy a büntetésünket nem enyhítették volna. Lezárhatták volna ezt az egész büntetést mindenféle enyhítés nélkül is. Igen, megtehették volna. Mi történt volna? Semmi. Szabályt szegtünk, büntetést kaptunk, viselnünk kellett volna következményeket. Magán a support csapaton múlott, hogy végig vitte velünk ezt a probléma megoldást. De ahhoz, hogy ez megtörténjen, ahhoz az kellett, hogy mi is felismerjük/elismerjük a hibánkat amit elkövettünk.

Mi ebből a tanulság?
1. Olvasd el a szabályzatot töviről-hegyire és értelmezd. Mindent nézzél át, mert ahogy a mondás is leírja "a kisbetűs részekben van elrejtve a lényeg".
2. Ha megbüntetnek, akkor ne "anyázós" stílusban írj a support felé. Ismerd el, ha szabályt szegtél, ne keress kibúvót, inkább kérdezz rá, van-e valami megoldás a büntetés enyhítésére, megváltoztatására.
3. Ne vádold az adott supportert részrehajlással, hiszen adott szabályrendszerben végzi a feladatát, és abban a világban ahol a büntetést kaptad, ő nem ismerős. Fogalma sincs az ott kialakult helyzetekről, emiatt pártatlan és mindentől független a döntése.

A végén azoknak írok, akik "cikizték" a klánomat a sok köszönet miatt melyet a supportnak írtak:
Barátaim, ez a minimum amit a support felé ebben a helyzetben megtehetnek a családom tagjai. A support méltányos és korrekt eljárása nélkül, az ő játékuknak vége lett volna a v12-s világon. Ez az alap, melyet én is elvárok minden tagomtól, hogy jöjjön fel ide, és egy pár soros köszönetet írjon a support felé. Ha meg ha, botrányos vagy sértő leveleket írtak a supportnak, akkor meg nyilvánosan kérjenek elnézést.
Remélem kedves "cikizők", Ti soha nem kerültök ebbe a helyzetbe. Könnyű a partvonal széléről bekiabálni a pályára minden butaságot, de kíváncsi lennék arra, hogyha most a mi klánunkban lennétek, akkor is cikinek éreznétek-e egy "köszönömöt" leírni a support felé?



Ehhez csak annyit fűznék hozzá, kedves Ultimate Ratio, hogy én nem tegnap kezdtem ezt a játékot. Még teljes egészében talán soha sem olvastam el a szabályzatot, ha volt egy kérdéses pont a KH szabályzatában részemről, annak utána néztem, bár ebben sem lehetünk már teljesen biztosak, mert mint azt tudni illik, a szabályok is sokszor változnak, nem lehet mindenki minden percben 100-ig biztos a szabályzat egy-egy pontjában, viszont én nem vagyok sem a Te és sem más tagotok helyében, mivel ha mondhatok ilyet, józan paraszti ésszel is rá lehet jönni, hogy nagyjából mit lehet és mit nem lehet egy ilyen játékban kiírni.
Ha ez nem menne, még mindig ott van az a szabály, hogy "Okos ember a más hibájából is tanul, de a hülye még a sajátjából sem!", tehát ha még annyi nem is jön össze valakinek, akkor legalább abból tanulna, amit más által tapasztal.
Ha volt is gondom a játékban, én azért tudom, hogy mit hogyan kell és nem fogok egyből úgy nekiugrani a support egyik tagjának sem, hogy biztos ő a hibás. Jártam már régebben úgy, hogy feljelentettem valakit és tévedésből engem zárolt a support, erre szépen írtam neki, hogy ne haragudjon, de legyen szíves ennek utána nézni, mert valami nem stimmel és nem egyből lehülyézni, meg mindenféle egyéb alaknak titulálni.

A cikizők közé tartozom, nem tagadom, mert véleményem szerint ha valaki valakitől bocsánatot akar kérni, akkor azt nem kell a világ szeme előtt megtennie, le lehet rendezni levélben is. Véleményem szerint, az amit Ti csináltok itt mindenki szeme láttára, az nem más, mint hízelgés és nyalizás, nem pedig bocsánatkérés. A bocsánatkérést csak azzal szoktuk lerendezni, és csak arra tartozik, aki felé ezt meg kell tennünk, nem pedig úgy, hogy mindenki lássa, hogy a hatalmas égés után megkapott engedményre való tekintettel itt nyaliztok a support egyes tagjainak.

"A végén azoknak írok, akik "cikizték" a klánomat a sok köszönet miatt melyet a supportnak írtak:
Barátaim, ez a minimum amit a support felé ebben a helyzetben megtehetnek a családom tagjai. A support méltányos és korrekt eljárása nélkül, az ő játékuknak vége lett volna a v12-s világon. Ez az alap, melyet én is elvárok minden tagomtól, hogy jöjjön fel ide, és egy pár soros köszönetet írjon a support felé. Ha meg ha, botrányos vagy sértő leveleket írtak a supportnak, akkor meg nyilvánosan kérjenek elnézést.
Remélem kedves "cikizők", Ti soha nem kerültök ebbe a helyzetbe. Könnyű a partvonal széléről bekiabálni a pályára minden butaságot, de kíváncsi lennék arra, hogyha most a mi klánunkban lennétek, akkor is cikinek éreznétek-e egy "köszönömöt" leírni a support felé?
"

Nem, nem érezném cikinek a bocsánatkérést, csak azt, hogy ezt itt csináljátok, hogy lássuk, mekkora "ászok" is vagytok igazából :)
Még mindig tartom az álláspontom, szánalmasak vagytok és csak picsogtok össze-vissza.
Igazatok van, a support tényleg nagylelkű volt veletek, talán ezt most kellene kiélvezni, mert egy ILYEN társaságot nem sokan nézhetnek többe egy nagy rakás .... nem folytatom inkább, mert még a végén nekem is itt kellene nyaliznom, de örüljetek, amíg lehet, nem sokáig fog tartani, ezt garantáljuk ;):cool:
 

DeletedUser

Vendég
Ultimate!
Kiragadom a hozzászólásodból a lényeget: "köszönöm"
Na igen, én is írnék egy köszönömöt, de nem egy prózai műt drámai hangnemben való előadására hajazó hozzászólást.
A többi ismét csak rizsa és maszlag. Ezeket pontosan tudtuk, és a Support munkáját lehetett volna legfeljebb 1 mondatban jellemezni, és nem egy teljes bekezdésben :)

Vannak esetek amikor nem elég egy sima "köszönöm". Sajnálom, hogy nem tudod értelmezni a mondataimat és a mögötte lévő helyzetet.
Ez van amikor valaki kívülről okoskodik és nem lát bele a dolgokba. Remélem, hogy soha nem kerülsz ebbe a helyzetbe, mert ezt a legnagyobb ellenségemnek sem kívánnám.
 

DeletedUser14728

Vendég
Bt Kobold + Riuk amit Sytex írt az elöző oldalon az betartani.

...és ezzel a témával többet ne foglalkozzatok...inkább fogadjátok meg a tanácsát és nézzetek szét nehogy holnap tőletek kelljen búcsúznunk...

csak okosan...

ha valami hozzászólásotok van, azt nekem írjátok de ne ide hanem levélben és majd elbeszélgetünk...

tehát a továbbiakban nem szeretném ha foglalkoznátok a NES büntetésével...remélem megértettétek...

mi a tisztességes küzdelemet hangoztatjuk(Atlasz), tehát így is viselkedjetek...persze kivéve amikor nem...de a kivétel Én vagyok...

köszönöm...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Nocsak, új pozícióban az EEM? :eek: Ezt a meglepetést! :D :D

frd

Igen új pozicióban :D Bár nem tudom, miért ért ez engem meglepetésként, hiszen idáig minden szövetséget így és ilyen módon szakítottak meg :D Majd rájön minden régi/új szövetségesük, hogy arra hajlanak amerre a szél fújja őket !
 

DeletedUser15019

Vendég
Valóban, majd rájönnek...
De ezzel a viselkedéssel nincsenek egyedül, hiszen amit korábban írt natsec, abban is van igazság. Azaz a WW sem éppen korrekt módon szakította meg a diplomáciai kapcsolatot az EEM-frd párossal...
De amit az EEM csinált, az túl tesz a leggerinctelenebb húzásokon is... :D
 

DeletedUser

Vendég
Igaz már régen volt... de a legjobb emlékem szerint, anno az frd-től jött a hadüzenet hozzánk. Mi az eem-l szakítottunk egy jó 3-4 napos területi és beolvadási vita után. Szóval nem volt az az egyik pillanatról a másikra történő szakítás :) ... de ez már a múlt:)
 

DeletedUser15019

Vendég
Nem, nem egyik pillanatról a másikra történt... :D A szakításhoz megteremtettétek a számotokra legmegfelelőbb feltételeket, majd szakítás után a támadások jöttek egyik pillanatról a másikra. :rolleyes: De szerintem tudod Te ezeket nagyon jól, nem vagy Te olyan hülye.:)
Mint ahogy tudtad, hogy ebből háború lesz, és akkor az frd is beszáll az EEM oldalán, mivel akkoriban az EEM és frd között testvérkláni viszony volt.

Másik dolog, hogy viszonzásul az EEM békét kötött a WW melletti másik 2 ellenségünkkel, sőt, szövetséget, kérésükre pedig velünk a testvérkláni viszonyt MNT-re módosította, ezzel magunkra hagyva minket 3 klán elleni háborúban.

Szép volt! :rolleyes: Szerintem olvadjon össze az EEM és a WW!!! :D;)
De már valóban a múlt.. :)
 

DeletedUser

Vendég
Persze, igaz.. minden attól függ, hogy melyik oldalról nézi az ember. Az akkori szakításhoz való feltételek megteremtésében, minden oldalnak benne volt a keze, kérdés, hogy milyen indokkal. Én csak a mi oldalunkat látom és ha jól emlékezem, egy klán beolvadása miatt volt az egész vita. Arra is tisztán emlékszem, hogy 72 óra volt az az idő, amit akkoriban az EEM (és nem az frd) felé adtunk, hogy a már klánban lévő és beolvadt tagokat ne támadják, mert ellenkező esetben beszállunk a harcba. Emiatt és ettől sántít az a mondat, hogy egyik pillanatról a másikra támadtunk. Bár lehet, hogy az a 72 óra, van akinek egyik pillanatról a másikra minősül.:)
Az meg, hogy az frd akkoriban beszállt az EEM mellett mint testvérklán...az megint nem a mi döntésünk volt. Az frd akkoriban állta a szavát, ami az EEM mellé kötötte és megtette azt a lépést ami a kötelessége volt ebben az ügyben. Ez mindenképpen becsülendő a szememben.
Hogy a későbbiekben az eem és az frd közötti viszony miként alakult az mindenki számára meglepő volt. Mindenesetre abban tévedsz, hogy akkoriban az eem-l szövetséget kötöttünk, hiszen az akkor elkezdett háború egészen tavaly december végéig tartott. Akikkel nekünk abban az időben először MNT, majd szövetség volt, az pont az frd klán volt :D. EEM az akkori FB-vel, majd az SZK és SZKE klánokkal kötött szövetséget. Ennyit csak a hitelesség kedvéért:)
És ez már tényleg a múlt:) nem csoda, hogy a fontos részletek feledés homályába vesznek:D
 

DeletedUser15019

Vendég
Én nem azt mondtam, hogy veletek kötött szövetséget az EEM, csak rossz a szövegértelmezési készséged! ;)

Ezt írtam:
viszonzásul az EEM békét kötött a WW melletti másik 2 ellenségünkkel, sőt, szövetséget,
Vagyis nem a WW-vel, hanem a mellette lévő másik 2 ellenségünkkel, azaz FB-vel és SZK-val. Nem baj Ulti.. :D

Akikkel nekünk abban az időben először MNT, majd szövetség volt, az pont az frd klán volt
Ez egy kicsivel azután köttetett meg, miután az EEM szarban hagyott minket. Hiszen mi miattuk üzentünk hadat, mert testvérklánok voltak. Miután ez a viszony MNT-re változott, sem az frd sem a WW érdeke nem kívánta, hogy háború legyen köztünk, ezért lett MNT, majd szövetség. Ami alatt bevettétek az ellenségünktől a tagokat (FB-ből, ha esetleg nem tudnád miről beszélek). Jó szövik vagytok.:)

Arra is tisztán emlékszem, hogy 72 óra volt az az idő, amit akkoriban az EEM (és nem az frd) felé adtunk, hogy a már klánban lévő és beolvadt tagokat ne támadják, mert ellenkező esetben beszállunk a harcba. Emiatt és ettől sántít az a mondat, hogy egyik pillanatról a másikra támadtunk. Bár lehet, hogy az a 72 óra, van akinek egyik pillanatról a másikra minősül.
Itt pedig már egy teljesen másik dologról beszélsz, de tudom, hogy szeretsz elbeszélni a dolgok mellett. Hiszen nem amiatt a klánbeolvasztással kapcsolatos 72 óráról van ám szó, hanem arról, hogy miután bontottátok az EEM-el a szövit éjfél előtt, éjjel már falut hoztatok el. Persze szívetek joga, de nem valami korrekt.;)

De hiszen már írtam, hogy mire utalt ez az "egyik pillanatról a másikra dolog"... Itt el tudod olvasni.
szakítás után a támadások jöttek egyik pillanatról a másikra.

A WW és az EEM szava semmit sem ér.:)
 

DeletedUser

Vendég
Valóban úgy látom, hogy elbeszélünk egymás mellett.

Most olyanokról irkálsz, melyekről teljes egészében fogalmad sem lehet, max eem-es szájhagyomány útján jutott el hozzátok az frd klánba. Magyarul, egy oldalról vannak ismereteid. Kérdeztél-e valaha minket, hogy miként történt ez az egész?

Az említett 72 órás tartamban az EEM támadta az átvett tagjainkat és falukat vett el, leszűkítve a dolgot, támadás érte a klánunkat az EEM részéről. Most akkor miről beszélünk??? Az említett 72 óra után melyről tudott az EEM vezérkara is, megtörtént a hadüzenet és elindultak a támadások. Nem egyik pillanatról a másikra történt a hadüzenet és a támadás. EEM tudott arról, hogyha letellik a 72 óra és nem állnak le a támadásokkal, akkor azonnal közbelépünk. Magyarul hagytunk egy 72 órás időtartamot a támadásaink előtt. Ez lenne egy inkorrekt eljárás? Mit kellett volna tennünk?

Az FB-től átvett tagok. Na igen. Minden esetben értesítettük az frd vezéreket az átvételről, lehetőséget adva nekik egy esetleges vétóra. Nem háttérben és suba alatt történtek az átlépések. Ha erről Te nem tudtál, azt roppantul sajnálom, nem szóltak neked a vezértársaid. Erről mi, nem tehetünk... hiba az frd belső közvetítő vonalában volt:)
 

DeletedUser

Vendég
Ejjha, mik nem történtek az Ünnepek alatt... :p, sűrűbben kéne kivennem szabit :D WW klánnak üzenem..oltári nagy mákotok van! Viszont nekem elég nagy meglepi ez a hirtelen WW vs. EEM háború, mint annó nálunk, mikor az EEM hadat üzent. Egyik pillanatról a másikra. Reméljük ezzel elindul egy kis lavina kedves SZK-sok és bajtársaik ;-)
 

DeletedUser

Vendég
de abban igazad van, az EEM klán már szinte minden klánnak okozott meglepetést ezen a szerveren:)
 

DeletedUser

Vendég
Sok mindenben igazam van barátom, sok mindenben :) Vízözön pedig a sok locsolástól lehet max.! Szegény lánykák, ma sokat kaphattak ebbe a hidegbe ://
 

DeletedUser

Vendég
azt nézem, mióta Ultiék megnyitották ezt a portált, milyen jó kis közösségi topic lett ez..:D
 

DeletedUser

Vendég
Naja, jelenleg Ti vagytok a központban.. na de majd ha az SZK-t megelőzzük..akkor mi vesszük át ezt a szerepet :p;)
 

DeletedUser

Vendég
Valahogy, mi mindig a központban voltunk :D Ha nem is itt... de a v12-n mindenképpen. Lehet, rosszul helyezkedünk el a térképen:) valakinek vagy valakiknek mindig az útjában vagyunk:) Bár a Ti klánotokat nem ismerem annyira, mert területileg nem érintkezünk így csak néhány tagotokkal csatároztunk. Viszont állandóan több fronton harcolunk, több klán ellen. Biztos, hogy a mi szerepünkre akartok pályázni?:)
 

DeletedUser

Vendég
Na azért mi se vagyunk elveszve.. Burek-SZK párossal kb 1 éve vagyunk már harcban, hozzájuk csatlakozott a Kaze..néha azért mi is középpontba vagyunk, de én már a tartósságot látnám, hogy az SZK lekerüljön végre az első helyről.. :) Remélem Ramon is egyetért :p
 
Fent