Játék felpörgetése

DeletedUser

Vendég
Csak két apró megjegyzésem lenne, hátha nem figyelt fel rá senki: (mivel én is üzemeltetek Banki saki Bankkártyás stb rendszereket)

- Belépéskor az ip címet (esetleg a gép nevét) rögzíti a kh szervere, de hogy ezenkívül milyen adatokat olvas ki a gépedről azt nem tudhatjuk de ti igen.
De az alaplap, wincseszter és még pár hardver egység rendelkezik egyéni azonosítóval, amit le lehet kérdezni. Hogy le is kérdezik azt nem tudhatom de ti igen.
- A prémium vásárlás az köthető egy kh felhasználóhoz és egy valós személyhez. Éppen ezért:Talán ezek az adatok birtokában eldönthető történt illegális fiók átvétel vagy sem, hogy egy kicsit vissza kanyarodjunk és ne csak fiktív email címekre (ki emlékszik már rá) koncentráljatok ha igazat akartok tenni.

A KH milyen személyes adatokat, azonosítókat olvas le belépéskor és prémium vásárlásakor ?

(ÁszF és adatvédelmi rendelkezések nem tiltják megválaszolását)
Hivatkozva 1992 évi LXIII. Törvényben foglaltaknak és az Országos adatvédelmi biztos állásfoglalásoknak megfelelően ! Kérem szíves tájékoztatásotokat .
 

DeletedUser

Vendég
3 részben kell válaszolnom, a történet megértése érdekében.

1- Az internetes médiaszolgáltatások tekintetében a nemzetközi szabályozás szerint az üzemeltető székhelye és a kiszolgáló szerverek földrajzi elhelyezkedése a mérvadó. Jelen esetben német cég -német szerver így sajnos a német törvény vonatkozik rá és nem a magyar.

2. Valóban joga van megtudni a játékosnak , hogy mit tárol róla egy szolgáltató
(itt hangsúlyozom saját adatait kérdezheti le, és nem a másét) ugyanakkor ezt mi nem mondhatjuk meg .
Az adatvédelmi szabályzat
alapján ezt közvetlenül csak a német központtól kérheti a játékos. (9. pont)


3. A jelen ügy tekintetében a fő probléma nem az , hogy mit tárolunk, hanem az hogy mennyit !! Az ügy előtti időszakból is kb 30 különböző belépési adatot tart nyilván a rendszer. Nem bökhetünk rá egyre, hogy igen ez a jogos tulaj , mert mi van a többi adattal? Azok akkor kihez tartoznak? Az egyetlen fix pont a kezünkben az email cím.
Talán ha a szóban forgó fiókot a hónap első felében is nem folyamatosan változó proxyval és különböző gépekről használták volna,akkor tisztább lenne a kép, de így sajnos nem egyértelmű.
 

DeletedUser7967

Vendég
Mennyi időre visszamenőleg jegyzi a rendszer az adatokat?

Nem volt olyan időszak amikor csak egy gépről lépett be mondjuk hetekig?
Az sem lenne mérvadó?
 

DeletedUser7967

Vendég
Áh még jut eszembe, volt olyan amikor jelszó változtatást kértek a fióknak?
Ha volt ilyen, akkor az az IP/gép amiről a kérés ment a változtatás előtt szerepelt-e? Na és a változtatás után?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
1. pontban nem értek veled egyet, Magyar törvényeknek Magyar nyelven stb..kell megfelelnie ha itt szolgáltat, Lehetsz te bárhonnan ha itt akarod eladni, biza itt kell megfelelj... csak egy érthető és napjainkban felkapott példával élve a Bradt Pitt fegyver kellékek ékes példa. (csak halkan súgom meg a KH ÁszF-e 47 pontban sérti) Mielőtt megalkották volna a Magyar fordítást el kellett volna olvasni az ide vonatkozó törvényt.

2. Természetesen a saját adataimat kérdezem, privátban kérem. Köszönöm

3. Pontban leírtakat úgy tudom értelmezni, hogy ami szarul néz ki az bűnös is ezért lecsukni. (ÁszF és adatvédelmi rendelkezések nem tiltják) nem tiltják hogy szarul nézzen ki, ip generátorokat használjon bárki is, olyan proxykat amiket csak akar ! Ha akarok 20 gépet is használok 1 acchoz, nincs tiltva. Prémium vásárláskor nagyon is azonosítva van az egyed bárhogy vette, semmi mást nem kell lekérdezni csak ezeket az adatokat, aztán tőle stb....de ne én oldjam már meg :) fél max 1 napos sztori... Saját érdeketek, a suport rendszerbe való bizodalom vissza állítása...mert jelenleg romokban ! Persze akarat és szándék nélkül hiába kaparok itt :S
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
Csak két apró megjegyzésem lenne, hátha nem figyelt fel rá senki: (mivel én is üzemeltetek Banki saki Bankkártyás stb rendszereket)

- Belépéskor az ip címet (esetleg a gép nevét) rögzíti a kh szervere, de hogy ezenkívül milyen adatokat olvas ki a gépedről azt nem tudhatjuk de ti igen.
De az alaplap, wincseszter és még pár hardver egység rendelkezik egyéni azonosítóval, amit le lehet kérdezni. Hogy le is kérdezik azt nem tudhatom de ti igen.
- A prémium vásárlás az köthető egy kh felhasználóhoz és egy valós személyhez. Éppen ezért:Talán ezek az adatok birtokában eldönthető történt illegális fiók átvétel vagy sem, hogy egy kicsit vissza kanyarodjunk és ne csak fiktív email címekre (ki emlékszik már rá) koncentráljatok ha igazat akartok tenni.

A KH milyen személyes adatokat, azonosítókat olvas le belépéskor és prémium vásárlásakor ?

(ÁszF és adatvédelmi rendelkezések nem tiltják megválaszolását)
Hivatkozva 1992 évi LXIII. Törvényben foglaltaknak és az Országos adatvédelmi biztos állásfoglalásoknak megfelelően ! Kérem szíves tájékoztatásotokat .

Szia,

Csak egy gyors válasz: a prémium vásárláskor nem a számítógép egyedi azonosítója köti a fiókot a befizetéshez, hanem a fizetési referenciaszám, vagy kód. Mindazok, akik azt nem küldik meg a vásárlás során, nem jutnak a pontjukhoz. Ilyenkor küldik meg nekem a fizetési azonosítószámukat és a számlájukat külön. Tehát ez nem vezet sehova.

Sajt
 

DeletedUser

Vendég
+ Szabina kiegészítés, hisz volt hivatalos fiók átvétel, név változás a fiókban ! (Egyértelmű)
+ Megerősítést nyert, hogy tudjátok ki az eredeti, le is írjátok neki, de kötitek az ebet a karóhoz....felhívjátok a figyelmet: "Ki dt d a jelsz v d, nem is egy embernek, z egyik vissz élt vele. Kár, hogy nem figyeltél játékszabályok bet rtására." (Egyértelmű) (szándékosan ritkított, így nem azonos a suport levelével)
+ Prémi vásárlási személyes adatok azonosíthatóság (Egyértelmű)
+ Hivatkoztok a játékszabályokra, megértem (Egyértelmű) de úgy hogy közben TUDJÁTOK ki az eredeti, mégse neki adjátok vissza a fiókot hanem egy csalónak. Nem kellene felülvizsgálni ?


Szia ismét.
1) A hivatalos átvétel után van sorozatos, több gépről, más más fiókhoz köthető jelszavas belépés, nem azonosítható a tulajdonos, így nem egyértelmű az azonosíthatóság.
2) Mivel nem egyértelmű ki a tulajdonos, így a reklamáló lehet akár a tulajdonos is, és lehet egyszerű fióklopó próbálkozó. Valós tények alapján: az azonosításhoz szükséges ismeretei minimális mértékben sincsenek meg a reklamálónak, nem beszél a rendőrséggel, nem beszél a szolgáltatóval, nem értem miért, ha ez valóban az ő sérelmére elkövetett cselekmény. Nem értem továbbá, hogy minek adta ki a jelszavát, mert bizonyított, hogy megtörtént, és nem csak a tulaj sétált be abba a fiókba.
3) Te is tudsz más játékosnak prémiumot vásárolni, nincs egyértelmű azonosíthatóság, állításoddal ellentétben, mert a rendszer másképp épül fel.
4) Nincs bizonyíték a fiók tulajdonosának a kilétére. A szabályok szerint aki azonosította magát, azé a fiók jelen pillanatban.



Érthető, korrekt ! Köszönöm
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég

Szia,

Csak egy gyors válasz: a prémium vásárláskor nem a számítógép egyedi azonosítója köti a fiókot a befizetéshez, hanem a fizetési referenciaszám, vagy kód. Mindazok, akik azt nem küldik meg a vásárlás során, nem jutnak a pontjukhoz. Ilyenkor küldik meg nekem a fizetési azonosítószámukat és a számlájukat külön. Tehát ez nem vezet sehova.

Sajt

Nem ismerem a ti rendszereteket...próbálok segíteni, ötletet adni mit tennék.....azonosító az oké, számla az mit jelent ? ill. hogyan azonosítjátok ha valaki nem küld azonosítót de elutalja ?
 

DeletedUser8631

Vendég
3 részben kell válaszolnom, a történet megértése érdekében.

1- Az internetes médiaszolgáltatások tekintetében a nemzetközi szabályozás szerint az üzemeltető székhelye és a kiszolgáló szerverek földrajzi elhelyezkedése a mérvadó. Jelen esetben német cég -német szerver így sajnos a német törvény vonatkozik rá és nem a magyar.

2. Valóban joga van megtudni a játékosnak , hogy mit tárol róla egy szolgáltató
(itt hangsúlyozom saját adatait kérdezheti le, és nem a másét) ugyanakkor ezt mi nem mondhatjuk meg .
Az adatvédelmi szabályzat
alapján ezt közvetlenül csak a német központtól kérheti a játékos. (9. pont)


3. A jelen ügy tekintetében a fő probléma nem az , hogy mit tárolunk, hanem az hogy mennyit !! Az ügy előtti időszakból is kb 30 különböző belépési adatot tart nyilván a rendszer. Nem bökhetünk rá egyre, hogy igen ez a jogos tulaj , mert mi van a többi adattal? Azok akkor kihez tartoznak? Az egyetlen fix pont a kezünkben az email cím.
Talán ha a szóban forgó fiókot a hónap első felében is nem folyamatosan változó proxyval és különböző gépekről használták volna,akkor tisztább lenne a kép, de így sajnos nem egyértelmű.

Na ilyet sem láttam még Sytextől, teljesen korrekt válasz, semmi cinizmus, vagy bármi hasonló. WoW, taps, lájk!
 

DeletedUser

Vendég
Még a legrosszabbak is fejlődhetnek :D

Kipihentem magam, mehetünk tovább ? :) Ha van jelen suport.
 

DeletedUser8029

Vendég
Szép napot uraim , hölgyeim , nagyon ritkán szoktam hozzászólni az itteni fórumokhoz és azok témáihoz , mert őszitén szólva kevés itt az olyan dolog ami igazából szót érdemel.
Ez a mostani már egy ilyen dolog.
Most nagy levegőt kellett vennem hogy kulturált tudjak maradni legalább részben ...
Őszintén felháborit , sőt kifejezetten idegesit már a CHAOS G féle eljárás menete , elsősorban a support részéről...
Sárosnak találnak egy játékost , rendben ....tiltást kap , vagy mit tudom én mit.....rendben......bő 24 mulva rájönnek hogy talán tévedtek , sztornó a tiltásnak rendben (én is voltam már igy) ......de az már komoly aggodalomra ad okot hogy ez a metódus többször ismétlődik pár nap alatt (egyszer nem támadható a tag , másfél nap mulva igen , megint másfél nap mulva nem ) , tehát feltenném a költői kérdést , MIKOR LESSZ ENNEK VÉGE?
Már elnézést ha sértő volnék , de a supp tagok mi a bánatos ménkűt csinálnak ???
Mert ami az elmúlt napokban folyik a V1-en (hozzáteszem volt már ilyen máskor is ) azt kérem sokmindennek lehet nevezni , csak a játékosok érdekeinek védelmének nem.(legalábbis néhány játékos-én kivül , de mivel a téma ezen szála hatványozottan alkalmas a nézők önuralmának és psziche-jének megzavarasára , a rekeszizmok ingerléséről nem beszélve , ezt inkkább mellőzzük)
Ha meghoznak egy döntést annak megalapozottnak kellene lennie , nem hasraütésszerünek , vagy nem bemondásos alapon kellene müködnie.
Ma a V1-en valami nagyon büdös ezek körül a dolgok körül , és elsősorba a játékosok háza táján...
Őszintén szólva ezek a dolgok engem nagyon emlékeztetnek egyes multbéli koncepciós perekre.....valaki valakinek a lába alatt van ....nem tud vele mit tenni , de elszalad a végrehajtó hatalomhoz (supp) valami koholt dologgal , ahol egészen véletlenül van akad egy ismerős.....összedobnak gyorsban egy eljárást ahol a vádlott-nak tökéletes mindegy mit mond , mivel védekezik , neki bizony hurok.....a pobléma megoldva....

Hát kérem igy látom én az elmult napokat , de ha valami bödületes baromságot hordtam volna itt össze , kérem az illetékes embereket , homályositsák föl elmémet......és tegyék világossá számomra (és azt hiszem sokunk számára ) a dolgok VALÓDI mibenlétét ......mert ezek a dolgok amik itt több több oldalon le vannak irva , ezek kérem csak DUMA , a tudatlan pórnép számára....

Köszönöm a figyelmet és igy utólag is elnézést kérek , ha esetlek valakinek belegázoltam az önbecsülésébe , de ez mostanság elég sok játékossal is megtörténik....
 

DeletedUser

Vendég
Nem igazán értem a kifakadás okát, de próbálom tisztázni.

Már Sajtmacska is elmondta , de ismétlem; az első alkalommal NEM azért lett visszaengedve a fiók ,mert ártatlan volt vagy a support tévedett volna. Hanem azért, mert mint említettük csak "eszköz volt" és nem végrehajtó.

A feltöréses história felderítésében, pedig csak olyan módszereket tudunk alkalmazni,amit a szabályzatunk (a miénk és nem a játékosoké) megenged és ami belefér a technikai korlátainkba.

Jelen esetben a metódus a következő , ha terhelő bizonyíték kerül a kezünkbe akkor kizárjuk a fiókot, amennyiben viszont a játékos tisztázni tudja magát az aktuálisan felmerülő kérdésnél akkor visszaengedjük.

Mivel minden ilyen esetben levélváltások folynak a support és az ügy résztvevői között ezért nem lehet 10 perc alatt lerendezni az ügyet, mert előfordul , hogy fél napot várunk egy-egy válaszra.

Annak is komoly korlátai vannak, hogy milyen indokkal lehet zárva tartani a fiókot és ezt a korlátot nem léphetjük át, sőt technikailag sem tudjuk átlépni. Azért nem zárhatunk valakit mert egyszerűen csak "gyanús", és a népmesékkel ellentétben azért sem mert "a support haverja" azt kéri.

Tudom megint azt mondjátok, cinikus vagyok (ezzel együtt kell élni), de el kell mondjam, borzasztóan nem érdekel, hogy hogyan vélekednek azok a játékosok akik kívülállóként panaszkodnak, hogy "megint nem támadható a fiók" .
Ha az ő fiókjuk kerülne ilyen helyzetbe bizonyára másként gondolnák.

Úgy gondolom nem nagy dicsőség egy ilyen helyzetben lévő fiókot lebontani . Ez kb olyan mint egy eszméletlen embert rugdosni.

Egy szó mint száz; Kérném hanyagolni az efféle szösszeneteket.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Rettentően érdekes számomra a sok szösszenetek alkotói szinte mind BFK klán tagjai, persze kivétel a mindenben okos és jártas Patrik-Szabina/LeOnA/Manóka stb. aki az Angels klán színeit képviseli és egy másik jeles résztvevő Giga(nagyonsok)/Földi Öröm/Rivendell REVO-s/ex BFK-s klán színeit képviselik.

Ezáltal felmerül bennem egy érdekes kérdés, hogy férhetnek hozzá más klán tagja egy (akár hivatalosan is) átadott Skulls hű acc.-hoz???

Valahogy a kémkedés céljából létrejött regekre asszociál az ember.

Mivel nem hinném, hogy egy Skulls-os vagy bármelyik vezetője önként és dalolva adna át más klánnak egy nem kis területüket átölelő acc.-kat.

Tehát nem a Support és az ármány CotR.-os kapcsolatokat kéne kutatni, hanem önmagába nézni a sok sértett reklamálónak!


Ui.: Boldog névnapot minden kedves Szabinának.:)
 

DeletedUser

Vendég
Pazma . Jól írod csak értelmezni értelmezed a saját gondolatmenetedre...látszik az oldal elhivatottságod, de nem a tiszta játék elhivatottságod, mert akkor pártatlanul kiállnál te is egy feltört fiók mellett...Ha objektíven néznéd, pont nem a BFK volna érdeke tönkre tenni Chaos fiókot, hanem a Cotr klánnak, mert egy nagyon kényes területen kaptak kegyelem döfést amit nem bírnak elviselni, se kivédeni, se elfogadni, hogy itt biza vesztésre állnak, csak csalással tudnak elérni eredményt hogy egy kis időre hátráltassák a BFK....(nagymértékben ez sem befolyásolja a tényt, hogy a BFK fölényesen vezeti a V1-et még a BFK Vs Cotr egymás közti falu foglalásokban is kétszeres a fölény, a Cotr 10K T támadásából foglalt 8db falu meg szánalmas teljesítmény !

A Cotr klán 7db külső klánból szedi le ajándékba a falvait ingyen, ellenféltől szinte 1db-ot se szerez és így fejlődik, míg a BFK 4 klánnal is hadban áll és kizárólag tőlük szerez harcal falukat ! Itt az óriási különbség ! Arányaiban Ingyen faluk Vs harcban szerzett faluk terén is többet foglal a BFK !!!!!)

Kizárólag a Cotr klánnak érdeke a Chaos fiók eltörlése, tönkre tétele, senki másnak....és meg is értem amiért a skuls támadja a Kotorékokat, mert már csak kotorékoknak hívjuk őket, egykoron ellenfelekből össze verbuvált, minden hitet elkötelezettséget félre dobva önnös érdekekből össze ált csapat, saját magukat is szembe köpve.... a skulsnak volt egy vallása, amit szembe köptek egyesek ! Ezen egyének eltiprását kezdte meg Chaos igen hatékonyan....

A tiszta játékért elkötelezettek , mindig emeljenek hangot függetlenül attól ki az elszenvedő !
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Pazma

BFK-nak nem kell elnézést kérni és nem kell magukba nézni.

Miért is cselekedett így G?

Mikor megkapta G az accot Honvédtól a skulls ellensége volt a Cotr-nak és BFK-nak is.
G harcolt a Cotr ellen pl ciláék-distress stb

Klánok zárolása elött a skulls teljes vezérkara a Cotr-ba lépett és G nem tette,hogy miért? lehet nem is léphetett ti tudjátok,de ő eleve nem lép be olyanhoz akik ellenségei voltak elötte és támadták is,mert van benne tartás..láttam mit írt a skulls fórumon,mert helyettesítettem...1szóval nem támogatta sem Cotr-s lépést sem BFK-st

Mikor zárolták a klánokat a skulls-ban alig maradtak és azok is inaktívak lettek..semmi csata..G pedig 1igazi harcos és nem olyan aki várja a barbikat,de látta a Cotr tagok..most már Cotr,de elötte volt skulls tagok eszik pl andrejdavid accot és ekkor kattogott a buksija...mire jutott? +mondom- ő nem fogja azt végignézni ahogy a volt társai kivárják hogy minden maradék skulls tag beadja a kulcsot és befoglaltassák magukat..mert ő 1 igazi fanatikus skulls-os emberke..és ezért úgy döntött,hogy ezek akik így kivárják,hogy feladják a falvaikat ..ezek ellen ő inkább harcol és a szervert úgy fejezi be a legvégén,hogy 1 valaki +maradt,mint SKULLS hírmondó..aki úgy játszotta végig a szervert,mint 1igazi Skulls-os..harcolva.

Ezért döntött úgy,hogy inkább kibékül a BFK-val és ha kell pár falut ad nekik költözésre ahonnan késöbb nemeselni is tudnak és azért engedte nekik a helyettesítést,mert látta korrekt vele szemben a csapat ,mert védik őt védővel,de oda is állnak mellé és segítik mindenben.


1valami nagyon fontos..G olyan klán játékosának adott helyettesítést,akivel a skulls nem áll hadban..mnt van a 2klán között és nem ellenségek és ezt nem G rendezte,mert ő nem nyúl a diplomáciához.


Ezek után Pazma 1 szavad nem lehet...1rossz szavad nem lehet felé,mert te még csaka közelében sem vagy...soha nem is ismerted,de én már olyan 1milla pontos korom óta igen és tudom milyen fanatikus gyerek és mit jelent számára a skulls,mert én meg az rühellem azon nevet,de az emberi érték számít és nem az,hogy ő és én mint klánok ellenségek vagyunk és ezért tiszteltük 1mást és marad is a tisztelet

a volt skulls tagok nézzenek inkább magukba és kérdezzék meg..mit keresnek ott,ahonnan ütöttek őket 3hónappal ezelött..ott ahol volt 1tag aki állításuk szerint kicsinálta a fél skulls vezérkart 1éve..ott volt fórumotokon..láttam Ipi apacsot vádoltátok aki a Cotr akkor vezetője volt...szóval nézzetek magatokba és döntsetek kinek milyen érdekei vannak a szituban
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Még valami G vitte a kaland/valszeg ezt jelszóval kaphatta meg/ accot amit kitiltottak és azután kapta meg Honvéd accot szabályos átvétellel,tehát Honvéd accot nem úgy kapta meg,hogy nem skulls tag...

EZ FONTOS

tudta már akkor is mindenki,hogy miért kapta meg...ő nem az ellenségük volt és nem az ellenség kezébe adták az accot;)
 

DeletedUser8262

Vendég
Unshakable 4 ez nem az a hely ahol más klánt és embereket kellene számukra sértő megjegyzésekkel illetni. Törődjetek bele szabályszegés történt amiben a Chaos fiók egy eszköz volt és pont. Ide nem kel belekeverni egy háborút sem. A statisztikát megint nem kel ide keverni, mert nem ezzel foglalkozik ez a fórum, de privátban szívesen elmesélheted hatalmas fölényetek miben rejlését :p
 

DeletedUser

Vendég
Pocok

Nincs igazad

Nincs igazad,mert Pazma indított el 1olyat amire reagált Han barátom...ő nem letámadja a Cotr-t csupán úgy védekezik,hogy visszatámad és teljesen logikus szálon teszi ezt és ez 1külső szemlélő számára is 1értelmű.

Tw stats és térkép

Sokan kérdik miért tudom előre mik fognak történni...mert látok és nem csak nézek...

eme 2 oldalról mindent +lehet fejteni és mindenre választ lehet találni a múlt miértjeire is



Ennyi erővel minden feltörésnél vagy szábelyszegésnél azt mondom barátom te csak eszköz voltál,de akkor is távoznod kell...

mindent ki kell vizsgálni,nem véletlenül ismerte el innen valaki,hogy igen itt valami nekem is sántít.... 1igen fontos emberke írta ezt
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8262

Vendég
Pocok

Nincs igazad

Nincs igazad,mert Pazma indított el 1olyat amire reagált Han barátom...ő nem letámadja a Cotr-t csupán úgy védekezik,hogy visszatámad és teljesen logikus szálon teszi ezt és ez 1külső szemlélő számára is 1értelmű.

Nem látom hol sértett meg bárkit is :) Kérlek másold.
 
Fent