Világ 82 Csevegő

-ThaR-

Active Member
A reakció pontszáma
245
Az utolsó 1 hét betegség miatt némileg kimaradt, ha épp nem voltam lázas, akkor vágtam pár helyen, de ma lettem képben mi is történt nagyjából.
Szóval, összességében méltatlannak érzem részünkről ezt a lezárást, főleg azok után, hogy gyakorlatilag az egész világ hadat üzent az elejétől fogva. Minden konti piros volt, pp-vel se voltunk úgy eleresztve és így is előnybe bírtunk lenni egész a közelmúltig, valamint egyet leszámítva minden armánk sikeres volt (az az egy se volt annyira rossz, 12 falu, a másik oldalnak volt -2 falus is). De történt valami, illetve több dolog is. Az első 4 armánk sikeres volt, majd a 12 falus armánál egyrészt a vezetőségben volt egy kis belső probléma belőle, ezalatt néhány húzó embernek elment a kedve, de azért még játszott mindenki. Az viszont itt megmutatkozott, hogy most már mentálisan nem vagyunk olyan koncentráltak, mint az egész szerver alatt. Ezenkívül sok inaktív tag is volt, nem csinálták, amit kért a vezetőség, ezen is felkapták a vizet páran (szvsz nincs olyan klán, ahol mindenki normálisan játszik, de cáfoljatok meg). Ekkor jött az a rész, amikor gondolt egy merészet az ellen, hogy befoglal közénk 200 barbit. Zaklat hamar kiszúrta a terveket, ötleteltünk rajta mi is legyen - itt az első hiba, nem voltunk elég határozottak. Védjük be a barbárokat minimális sereggel? Foglaljuk majd el őket? Vagy csak katázzuk le? Én és még más is az utóbbira szavazott, a gond az, hogy azt hittük 30-40 ilyen falu lesz, ezért jó előre nem készítettünk fel mindenkit, meg hát nem sejtettük, hogy ekkora felbolydulást okoz sokaknál, hogy már arról ment a vita, hogy vissza hívhatják-e a frontról a védőket :D (ez az ötlet nyilván sokunknál felhúzta a pumpát). Tehát sajnos az egyetlen jó megoldást - a katázást ejtettük és elkezdtük felszedni, amit előre láttam hogy nagy baromság lesz. Ennek köszönhetően ki is fogytunk a nemesekből - elmentek 1500 pontos falvakra. Az igazán nagy elégedetlenség ezután jött - a fekete leves. Jött ránk az arma. Mindent vágtunk, nemesek le voltak rakva visszafoglalásra is, ha úgy adódik, még Zaklattal poénkodtunk is vezetőségibe, hogy megint lehozzuk 0-val. De ami ezután jött, arra nem voltunk felkészülve. Hiába vágtunk mindent, csak azt tudtuk, amiről tudtuk, hogy jön. Hát volt aki nem rakta fel, meg olyan is, aki nem is címkézett. Elment valami 60 falu ha jól emlékszem. A már amúgy se nagy kedvvel játszóaknál ez kiverte a biztosítékot, felerősödtek az ellentétek és azok a hangok, hogy a fél klán nem csinál semmit, az egyik front fiók azonnal le is lépett, majd pár nap múlva egy másik TOP fiókunk is dobta. DC-n innentől meredeken zuhant a hangulat, megjöttek a viták, amelyek addig egyáltalán nem is voltak. A játék elején volt egy kis gubanc, amikor Barni átment az ellenhez, ezenkívül egy játékos belsőzésénél volt incidens, ami azt hiszem ennyi idő alatt szép teljesítmény.
Ez még talán megoldható lett volna, de már fejben nem voltunk ott, ráadásul ez a két játékos nagyon hiányzott, fiókot átadni egyikőjük nem akarta, belsőzni meg fronton akkor és ott lehetetlen volt. Itt megint hajszálon függöt még 4 top fiók játéka. Aztán most jött ez az arma, itt megint gyengén szerepeltek a tagjaink, így hát 4 TOP fiók ismét bedobta. Innen már nincs visszaút, egyik fiók dobta be a másik után, ennyit belsőzni nem tudunk, meg ha tudnánk is, mire végzünk, akkora lesz a hátrány, hogy ígyis-úgyis bukta - az csak hab a tortán, hogy a húzóemberek dobták be.
Össze kaptátok magatok, ami bravúros, az ezelőtti teljesítmény után, tényleg minden elismerésem, igazi feltámadás volt! Mi meg a fordított utat jártuk be. Egyszerre csak összeomlott minden, gyakorlatilag két hét alatt ment el a szerver, ráadásul előnyös helyzetből.
 

bArNNNi

REBELS
A reakció pontszáma
457
Köszi, hogy leírtad, ehhez 1-2 dolgot én is hozzá fűznék!

Kezdeném onnan, hogy engem kiraktak azért mert olyan dolgokat akart az illetékes, ami nem volt fair és nem volt gerinces. Ennek hangot adtam és emiatt azt mondta, ink. lépjünk le. Akik velem voltak, megpróbáltak a PARA klántagjai miatt maradni, továbbra sem a vezetőség miatt. Hisz nem látták a lehetőséget a győzelemre az akkori 1118 [Templomos] klánnál. Plusz, ellenfélhez nem akartak lépni.
[kis idő ugrás]
Megkaptuk a támadás szervezést a klánba, pontosabban Dani; így Ő szervezte az ARMA-kat, viszont [ennek a sztorinak is pontott tenni] @EVANTEL fiók, amint mi elvállaltuk a dolgokat, nagyon de nagyon hátra maradt családi okok miatt. Amit meg is értettünk, viszont nem volt előnyűnkre. Így hát Evantel kilépett a fiókból, s át vette @tibax .
Végül Principio meg DanesS fiók volt a vezér a klánba, akik próbáltuk össze dobni a Srácokat, összekaparni és csodát alkotni.
Mint a szerver elejétől kezdve a BaD klán felett én személyesen kezeskedtem. Én vállaltam értük minden fajta dolgot, bele értve kommuniáció, egyeztetés meg stb. Aztán eljött a pillanat amikor megléptük az olvadást.
Így kialakult a vezetőség + Tibax átvette az ARMA szervezést.
Mielőtt átvette kipattant egy olyan ötletem, hogy mi van akkor ha le amortizáljuk a teljes PARA klánt, befoglalva a barbikat.
Kezem a tűzbe tettem volna, hogy fixen rá fognak foglalni; tudtam hogy ott nincs az, mint amit én szoktam bevezetni, hogy legyen nemesi-arány a fióknak. Nem titok, a BUM klánnak, 65%-os nemesi arány elvárás volt. Tehát 100 falus fióknak 65 nemese kell legyen; pont!
Így mi csordulásig voltunk/vagyunk nemessel; terv szerint 323 barbi lett kiosztva foglalásra, de nyilván ebből előre be lett foglalva pár, Principio előtt be lett védve, vagy épp nem foglalt 4 nemes; lényeg, hogy 260-270 barbi jött el tisztán.
Így hát Zaklat és AllRight ugrottak rá egyből, aminek nagyon örvendtem, mert tudtam hogy onnan annyivel kevesebb nemes fog majd jönni ARMA-kor.
Utána jöttek az ARMA-k, ahol a BUM klán tagjai eszméletlenül jól mentek!

Így meg ragadom a dolgokat és meg szeretném köszönni a vezérkarnak, akik folyamatosan végeztük a megbeszélt/kiadott munkájukat, így nem keresztbehúzva egymásnak [Cicc, Rozi, Princi és Tibaxnak]!
Ill. a BUM teljes klántaglistájának akik igazi Társakként mozogtak egész szerver alatt!

Köszi PARA a játékot, vannak tűskék sokunkba, de ezt majd Symy megkapja mikor eljön az ideje mindenkitől külön külön!
 

-ThaR-

Active Member
A reakció pontszáma
245
Hát de matematikalag egál a szerver. Miért lett divat, hogy egyáltalán nem eldőlt szerókat dobálnak be az emberek?

Most 880 falut kéne belsőzni, innen kollektíven be dobjuk, páran maradnak zászlót szerezni. De jogos a kérdés. Gyakorlatilag az ellenfél első sikeres armája után megindult ez a dolog, aztán ha van egy kèt fontos fiók, akkor már a többieknek is elmegy a kedve, hiszen minden TOP fiók bedobásával egyre rosszabbak az esélyeink.
Aztán az van, hogy megindult a dolog. Egyrészt én sem értettem (meg nem értettem egyet vele), de másrészt valamennyire érthető, hogy aki hajnalokon át tolja, azt bosszantja, ha azt látja, hogy máshol be ütnek minket úgy, hogy azt se tudtuk oda támadnak.
 

tibax

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.445
Hát de matematikalag egál a szerver. Miért lett divat, hogy egyáltalán nem eldőlt szerókat dobálnak be az emberek?
Mert rendezetlen a front ,olyanok vannak elől akik nem kellene és nincs nemese a klának belsőzni őket és újra alakítani a frontot
+ Fakék miatt kb senki nem mozdul meg a szomszédnak segíteni
Hátsó fiókok fakékra haza hívják a védőket (elméletileg)
Stb
 

-ThaR-

Active Member
A reakció pontszáma
245
Barni, oke, Symy kirakott, nem kiléptél, igazad van, én emlékeztem rosszul. Azt megértettem, hogy meg vagy sértődve, ezért volt a nemszép búcsúlevél. Mindenesetre személy szerint viszont rosszul esett, hogy utána azt látom, hogy az ellennél vagy, hiszen az egy dolog, hogy Symyvel haragban maradtatok, de itt volt még több tucat társ, az elejétől védtünk is, top1 le pontod volt. De nem akarok beléd állni ezzel egyáltalán.
 

-ThaR-

Active Member
A reakció pontszáma
245
Mert rendezetlen a front ,olyanok vannak elől akik nem kellene és nincs nemese a klának belsőzni őket és újra alakítani a frontot
+ Fakék miatt kb senki nem mozdul meg a szomszédnak segíteni
Hátsó fiókok fakékra haza hívják a védőket (elméletileg)
Stb

Meg pont azokat kellene belsőzni, akik tudnak fronton játszani. Áh, nincs értelme el se gondolkozni rajta.
 

bArNNNi

REBELS
A reakció pontszáma
457
Barni, oke, Symy kirakott, nem kiléptél, igazad van, én emlékeztem rosszul. Azt megértettem, hogy meg vagy sértődve, ezért volt a nemszép búcsúlevél. Mindenesetre személy szerint viszont rosszul esett, hogy utána azt látom, hogy az ellennél vagy, hiszen az egy dolog, hogy Symyvel haragban maradtatok, de itt volt még több tucat társ, az elejétől védtünk is, top1 le pontod volt. De nem akarok beléd állni ezzel egyáltalán.

Klántagok voltak, akik tették a dolguk.
Ha Balit ütik, Őt védik. De mivel mindig nekem nagy a szám, engem ütöttek! :D
Ill. Társ...csak 1 volt! JackSparow ;)
Ő kiállt mellettem rendesen és észrevette amit sajnos Bali, AeBob, Roland csak most útólag.
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.404
Mert rendezetlen a front ,olyanok vannak elől akik nem kellene és nincs nemese a klának belsőzni őket és újra alakítani a frontot
+ Fakék miatt kb senki nem mozdul meg a szomszédnak segíteni
Hátsó fiókok fakékra haza hívják a védőket (elméletileg)
Stb

Száz szónak is egy a vége: rebi lehozta, a többiek csak bábok
 

Már Megint

Well-Known Member
A reakció pontszáma
475
Köszi, hogy leírtad, ehhez 1-2 dolgot én is hozzá fűznék!

Kezdeném onnan, hogy engem kiraktak azért mert olyan dolgokat akart az illetékes, ami nem volt fair és nem volt gerinces. Ennek hangot adtam és emiatt azt mondta, ink. lépjünk le. Akik velem voltak, megpróbáltak a PARA klántagjai miatt maradni, továbbra sem a vezetőség miatt. Hisz nem látták a lehetőséget a győzelemre az akkori 1118 [Templomos] klánnál. Plusz, ellenfélhez nem akartak lépni.
[kis idő ugrás]
Megkaptuk a támadás szervezést a klánba, pontosabban Dani; így Ő szervezte az ARMA-kat, viszont [ennek a sztorinak is pontott tenni] @EVANTEL fiók, amint mi elvállaltuk a dolgokat, nagyon de nagyon hátra maradt családi okok miatt. Amit meg is értettünk, viszont nem volt előnyűnkre. Így hát Evantel kilépett a fiókból, s át vette @tibax .
Végül Principio meg DanesS fiók volt a vezér a klánba, akik próbáltuk össze dobni a Srácokat, összekaparni és csodát alkotni.
Mint a szerver elejétől kezdve a BaD klán felett én személyesen kezeskedtem. Én vállaltam értük minden fajta dolgot, bele értve kommuniáció, egyeztetés meg stb. Aztán eljött a pillanat amikor megléptük az olvadást.
Így kialakult a vezetőség + Tibax átvette az ARMA szervezést.
Mielőtt átvette kipattant egy olyan ötletem, hogy mi van akkor ha le amortizáljuk a teljes PARA klánt, befoglalva a barbikat.
Kezem a tűzbe tettem volna, hogy fixen rá fognak foglalni; tudtam hogy ott nincs az, mint amit én szoktam bevezetni, hogy legyen nemesi-arány a fióknak. Nem titok, a BUM klánnak, 65%-os nemesi arány elvárás volt. Tehát 100 falus fióknak 65 nemese kell legyen; pont!
Így mi csordulásig voltunk/vagyunk nemessel; terv szerint 323 barbi lett kiosztva foglalásra, de nyilván ebből előre be lett foglalva pár, Principio előtt be lett védve, vagy épp nem foglalt 4 nemes; lényeg, hogy 260-270 barbi jött el tisztán.
Így hát Zaklat és AllRight ugrottak rá egyből, aminek nagyon örvendtem, mert tudtam hogy onnan annyivel kevesebb nemes fog majd jönni ARMA-kor.
Utána jöttek az ARMA-k, ahol a BUM klán tagjai eszméletlenül jól mentek!

Így meg ragadom a dolgokat és meg szeretném köszönni a vezérkarnak, akik folyamatosan végeztük a megbeszélt/kiadott munkájukat, így nem keresztbehúzva egymásnak [Cicc, Rozi, Princi és Tibaxnak]!
Ill. a BUM teljes klántaglistájának akik igazi Társakként mozogtak egész szerver alatt!

Köszi PARA a játékot, vannak tűskék sokunkba, de ezt majd Symy megkapja mikor eljön az ideje mindenkitől külön külön!

Minden rosszindulat nélkül írom, mint volt inaktív tag, hogy azért 1-2 helyen hazudsz, s sok mindent kihagytál, de tény szépen fordítottak s gratulálok a kitartásotokért.
Ezen kívül csak annyi, hogy ha már innentől ingyen világ, javaslom legyetek példamutatók s csak azok a játékosok nyerjenek akik még is érdemelték.
(Tudod mire gondolok)
 

Már Megint

Well-Known Member
A reakció pontszáma
475
Barni, oke, Symy kirakott, nem kiléptél, igazad van, én emlékeztem rosszul. Azt megértettem, hogy meg vagy sértődve, ezért volt a nemszép búcsúlevél. Mindenesetre személy szerint viszont rosszul esett, hogy utána azt látom, hogy az ellennél vagy, hiszen az egy dolog, hogy Symyvel haragban maradtatok, de itt volt még több tucat társ, az elejétől védtünk is, top1 le pontod volt. De nem akarok beléd állni ezzel egyáltalán.

Nem ezen téma, de hogy független maradjak, az se volt szép mikor korrekten kiléptem a BUM-ból, s leadtam a falvaim azoknak akiknek szántam, de tőletek a kilépésem után megkerestek hogy lépjek át, majd hogy adjam nektek a falvaim, végül hogy menjek duálba.
 

bArNNNi

REBELS
A reakció pontszáma
457
Minden rosszindulat nélkül írom, mint volt inaktív tag, hogy azért 1-2 helyen hazudsz, s sok mindent kihagytál, de tény szépen fordítottak s gratulálok a kitartásotokért.
Ezen kívül csak annyi, hogy ha már innentől ingyen világ, javaslom legyetek példamutatók s csak azok a játékosok nyerjenek akik még is érdemelték.
(Tudod mire gondolok)
Hála az égnek, pont be férünk a 60ba, szóval senki se lesz kihagyva aki aktívan kivette a részét.

De melyik helyen hazudok pontosabban? :)
 

bArNNNi

REBELS
A reakció pontszáma
457
Pl Evantel esetében.
Nem tudom milyen hazugság van ebbe, hisz Evantel ahogy említettem, családi okok miatt egyre háttérbe szorult, ez által egyre kevesebbet lépet be a fiókba. Nem volt mit tenni ez ellen, felkerestük astaw-ot, visszajött, jelszót változtatott és be lépett Tibax.
Ill. nem tudom mire gondolsz az alatt, hogy "akik meg érdemlik". Ha arra gondolsz, hogy fel fogok venni exAIH-sokat a PARA-ból, akkor tévedsz! :)
Parából senkit sem veszünk fel, csak is azok nyernek akik a mi oldalunkon vannak! Azaz BUM és BUM. ! :)
 

-ThaR-

Active Member
A reakció pontszáma
245
Szerintem arra gondol, mikor el lett üldözve ő, meg pl Warrior vagy Mézi, hogy nem csinálnak semmit… most is kirakjátok-e a fél klánt
 
Fent