V38-as mesemondó :)

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
Sziasztok!

Noha épp pár napja írtam, hogy nem szeretnék még saját történetet se írni erről a szerverről, végül mégis úgy döntöttem, hogy megszülethet ez a (terjedelmében viszonylag rövid) mesécske. Sokáig elzárkóztam ettől a szervertől, legyen szó a szerver bármelyik időszakáról, mégis meg fog születni a kis iromány. És ez egyáltalán nem olyan indíttatásból, mint amilyenből a V28-as (és majd a V31-es) írás létrejött, hanem csupán azért, mert szeretek írni, és úgy vélem, ez az írás is lehet tanulságos sokak számára. Ahogy a V28-as nem volt az, úgy ez se lesz pontos, nem lesz hiánytalan, de hazudni, szándékosan valótlant állítani nem fogok.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
1. rész: V28 utózöngéi

Úgy vélem, tőlem nem származhat olyan írás, mesemondás, történetmesélés, ami nem V28-al kezdődik. Aki kicsit is ismer, tudja miért, aki nem, az elolvashatja a világ fórumában. V28-on mikor hcsf kezdésével az EE gerince elkezdett szürkébe öltözni, és az EW megérezte a győzelem ízét, felmerült a kérdés: merre tovább? Az nem volt kérdés, hogy a csapat menni akar, az se, hogy ha megyünk valahova, akkor esélyesként indulunk. V37 volt az első időpont, amit gyorsan elvetettünk, mert korán kezdődött. De többen is mentünk oda, hogy kipróbáljuk az új lovagi rendszert, aminek V37 volt az avatóvilága, és amiről tudtuk, hogy V38-on is lesz. A (kezdeti) EW nagy aduászát, a fáklyás lovagot tehát kivették a kezünkből. Vigyori a V28-as csevegőbe írt egy hosszú hsz-t egy új topikba, hogy a csapatunk megy tovább V38-ra, leírta a pontosabb részleteket, és alá egy "Jövök" és egy "Nem jövök" lényegi tartalmú üzit, és megkérte, hogy mindenki likeolja egyiket, vagy másikat, hogy tudjunk építeni rájuk. Én már ekkor nem likeoltam, hanem kivártam. V28 ugyan kifutóban volt, de V31, és az ottani kategóriákkal frontfiókabb elhelyezkedésem miatt nem akartam bevállalni egy aktív világot. Aztán láttam vezériben, hogy mindenki jönne 38-ra, aki "nagy név", kiállítjuk a világválogatottat, és menetelünk egy bizonyos árnyék nyomában, amivel majd később összecsapunk, és megverjük őket...

Kissé elkalandoztam, de a lényegi információ itt annyi volt, hogy DJ heaven nem indul EW színekben V38-on, mi több, semmilyen színben nem indul. Előtte azért ment még egy s más, ennek a világnak a háborúi nagyon korán megkezdődtek. Már V37 idején bejelentette a Random (javában azt hiszem a V29-es TE-hez van valami köze), hogy elindul V38-on. Vigyori szeretett volna minnél nagyobb hírverést. Két embert, és velük együtt két társaságot, nagyincze és Archangel klánját szerette volna elcsábítani a szerverre. Incéék V32-t fejezték be ezidőtájt, Arch-ék pedig a V34-es győzelemhez voltak már igen közel. A külsőn már ekkor ment az e-pénisz méregetés, aminek eredményeképp a DSA végül elindult V38-on. Incéék elcsábítására vigyorinak volt egy terve, ami mint látjuk, nem jött be, de leírnom mindenképpen érdemes, mert egy, közöm volt hozzá, kettő, szerintem nagyon ötletes volt. 28-on vigyori rámírt, hogy nincs-e egy olyan fiókom külsőre, amit nem használok, és segítenék-e vele neki. Én akkor jó katona lévén természetesen helyeseltem, hogy mondja csak, mi kell, és megoldjuk. Vigyo egy 5-6 méterről is jól kivehető hosszúságú levelet írt nekem, benne egy mintalevéllel, amit külsőn kellene publikálni. Vigyo azt mondta nekem, hogy ince nagyon büszke, és meg kell kicsit piszkálni az egoját, hogy jöjjön V38-ra, hogy létrejöhessen a V28-as bajnokok ligája után egy V38-as is. A mintalevélben le voltak írva dolgok, amiknek hergelnie kellett volna incét, hogy jöjjön játszani, amit én átírtam egy másik stílusra, nyelvezetre, majd kiraktam külsőre. Lényegében nevetség tárgyává próbáltuk tenni, olyan kijelentésekkel, amiket leginkább a mostani Spartara szoktak mondani (tudjátok, ingyenszerverek és társai). Továbbá, meg volt beszélve, hogy 8-10 EW-s kimegy, és egyből likeolja a hozzászólásom, ezzel kimutatva (gondolom), hogy "az EW mennyire egyetért mindezzel". Így született meg, most meg nem mondom, mikor Lord Drive hozzászólása a fórumon, aminek hergelnie kellett volna incét, de nem lett belőle végül semmi :)

Vigyonak nagy tervei voltak, mint például EE játékosok toborzása, de pár elborultabb ötlet is volt, mint pl Arkhi és Yesode beszervezése a V38-as vezetőségbe, de ebből végül nem lett semmi. Az EW nekifutott V38-nak, sok-sok új taggal kiegészülve - de nélkülem. Induláskor sok sikert kívántam nekik, és szívem mélyén nekik szurkoltam. Érdekes volt, mert például Messala külsőn már beharangozta, hogy a következő évek legyőzhetetlen csapata az EW, és hogy már előre az övék a szerver, utólag belegondolva, nem is lehetett volna ennél nagyobb bakot lőni... :)
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
2. rész: Név nélkül

A szerver szépen elindult, EW-vel, Randommal, DSA-val, és még jópár másik klánnal. Én, mint mondtam, nem voltam az indulók közt. De EW miatt követtem a szerver állását. Aztán idővel, jött a megkeresés egy volt ellenféltől. Messala győzködött Skypeon, hogy mennyire jó lenne, ha csatlakoznék hozzájuk, szala klánjába, az Army-ba. Szinte csak EE-s tagok voltak a klánban, névre jól nézett ki a dolog, de nem akartam menni. Messi viszont hajthatatlan volt, így kb 2 nap győzködés után elindultam a szerveren. De elkövettem azt a hibát, hogy nem a saját nevemen, ugyanis EW ellen nem szerettem volna DJ-ként indulni, így V31-es társammal lebeszéltem, hogy használhatom-e a fiókját V38-hoz, így született meg Amitera a szerveren. Kb ekkor volt vigyorival a pp-afférom V28-on, amikor azt mondta, abbahagyja, helyeljem a fiókját, hogy ne barbuljon 28-on, és átadott 3100 pp-t, hogy adjam, akinek akarom, vagy használjam el, mert ő abbahagyta. Ez akkor volt, mikor itt őt kizárták multizás miatt és azt mondta, végzett a KH-val. Ebből a ppből adtam Ádinak, meg Smeckternek, meg beinvesztáltam a V31-es Amitera fiók PF-jébe meg fiókkezelőjébe, majd a maradék visszakerült vigyóhoz - hogy minek a kíséretében, az most nem számít.

Messinek mondtam, hogy megyek, de ne várjon "V28-as DJ-t" se aktivitás, se játék terén. Alig fejlődtem, mégis, mikor jöttem a klánba, Messi mint valami sztárt fogadott a bemutatkozóban. De bevallom, már ekkor 0 motivációm volt a szerverhez. Nem igazán érdekelt a játék, a klánba, meg a Skype csopiba ellébecoltam, de semmi komoly. Egy picit felvillanyozódtam, mikor Smecki klántárs mellé megjött warlordadi. Hisz a V28-as brancsból 3 ember itt volt, már csak Anti hiányzott! Ez adott egy kis motivációt - kb pár napig. A kis legózgatásom közepette, a 4000 pontos falucskám megkapta a kritikát koutouu-tól, hogy semmit nem csinálok a szerveren (amibe mondjuk igaza volt). Kicsit meg akartam mutatni, hogy tudok én ám, aminek az lett a vége, hogy Italian Killer egyik reggel 45 percről fordult a falumra 2*2 nemessel, mire suli szünetébe felnéztem, már nem volt falum. Ekkor Messi annyira megharagudott rám, Skypeon írt egy regényt, hogy mennyire csalódott bennem, amire alig tudtam reagálni, már le is tiltott. Mondhatom, jó hosszú pályafutás volt ez, az EE-s kolegákkal tök jól éreztem magam, de a játék kín volt, el is foglaltak, össze is vesztem olyannal, akivel nem kellett volna. Beraktam a törlést Amiterában, Yesotól Skypeon elköszöntem, majd beraktam ismét egy másik fiókot, hogy figyeljem majd a szerver haladását, amivel egy érdekes szituációba kerültem...
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
3. rész: A látszat néha csal

Amitera törlődése közben a DJ heaven fiókot beraktam a szerverre. A rendszer felkínálta, melyik égtájra rakja a falumat, és mivel nem terveztem játszani, a random faluledobásra mentem. Ez szült több érdekes szituációt. Kezdjük azzal, hogy ÉNY-re dobott a gép. Okés. Első nap nem véltem felfedezni semmi meglepőt ebben. Majd mikor tartottam egy terepszemlét, kezdett érdekes lenni a dolog. A térképemen ismerős neveket láttam. KAG83, Pheonyx, LMM3 (dagika27), kicsit feljebb =vigyori86=. Mikor aktiváltam a PF-et, és kijelöltem pár EW klánt, láttam, hogy egy új, újrakezdő EW góc kezd alakulni körülöttem. Aztán jött hcsf-től az üzenet, hogy hatalmasat csalódott bennem, nem hitte, hogy szó szerint idézve "ennyire vigyori s.ggében vagyok". Aztán rámírt kag, hogy úgy érzi véletlenek nincsenek, mikor kérem a meghívót. Mosolyogtam magamban, de nem engedtem a csábításnak, mi több, ráírtam vigyora, hogy szóljon már a tagoknak, hogy ne hivogassanak az EW-be :D Mintha a sors is úgy akarta volna, hogy ismét EW-tag legyek, de én nem mentem az EW-be, hanem elkezdtem egyedül játszani. Ez egy ideig ment, ellegózgattam, farmolásztam, kiütöttem pár szomszédot, majd Kag már egy másik klán, az Alliance tagjaként kérdezte, hogy nincs-e kedvem csatlakozni hozzájuk. Valami furcsa ötlettől vezérelve mondtam neki, hogy de, küldesse a meghívót.

Egy kedves, aranyos, lelkes kis közösség volt ez a klán, pár ismerőssel, de sok kezdővel. De tök jól éreztem magam. Megismerkedtem a szomszédokkkal, Boszibanyával, tanacsjanival, eldivel, meg ugye a régi Kag-al dolgoztam össze. Élmény volt egy picit megint csak játszani. Az Alliance Skypeban is csak dőlt a duma, általában minden hülyeségről. De itt sem voltam olyan sokat, tán 6-7 hetet, mert arra emlékszek, hogy november 14-én, a V31-es nagy armánál már nemigen volt falum. Másodszor is feladtam a szervert, de a klánban 26 ponttal bentmaradtam, meg a csoportban is beszélgettem a tagokkal. Megbeszéltük, hogy ha (amikor) normalizálom a helyzetem V31-en, akkor duálba szivesen visszavárnak valamelyik fiókba. Nem is olyan soká sor került erre is - mozgékony egy szerver eddig.

Közbe vigyori meg akart győzni, hogy legyek tagja a V38-as EW-nek, mert megvan a terve, ami sikerre viheti még onnan a szervert, azért kezdték újra ÉNY-en. Hosszan beszélgettünk, megmutatta a kizárásának okait is, de továbbra is kitartottam amellett, hogy nem leszek EW-s. De mégsem szakadtam el az EW-től. Az akkori szobatársam Ayyy Lmao néven szintén játszott V38-on, a Spartans-ba volt, night klánjába, akik szövik voltak az EW-vel. Néha én helyeltem őt, indítottam tőle H2C-re, vonatokat vágtam, satöbbi, tanítgattam picit játszani. Meg be tudtam kukucskálni otthonom ablakán ( :) ), hisz általa beláttam az EW fórumra is picikét, öröm volt az ismerős nevek írásait látni. Na de a kis kitérő után, a lényeg, hogy elég gyorsan nullázódott a DJ fiók is, nem játszottam, de jelen voltam V38-on, meg követtem az eseményeket.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
4. rész: Újra játékban

Ami miatt abbahagytam DJ-ként, életem legnagyobb védekezése miatt V31-en, miután lezajlott az az utózöngéivel együtt, ürességet éreztem magamban. Hiányzott a 38-as kis csapat. Napokig kerülgettem a saját gondolataimat, meg hogy próbáljuk-e meg, vagy sem, de végül rászántam magam, és írtam a Skype csoportba, hogy valahova szivesen beszállnék duálként. Nem akartam újrakezdeni, mert már 80-100 falus fiókokkal szaladgáltak a nagyfiókok, és amúgy se szeretem a játék kezdeti szakaszát, így vártam, hátha valakinek kell duál.

Rögtön lett jelentkező. Az Alliance egyik vezére, Altair Ibn-LaAhad (Silkroad) mondta, hogy neki jó lenne egy nagyobb fiókkal is bánni tudó duál. Ekkor még volt egy másik futó beszélgetés, tudniillik le volt már beszélve, hogy Aldaron mellett Sparta-s leszek V36 vége felé, de szerencsére nem lett belőle semmi. Silknek azonnal igent mondtam, noha változatlanul is utáltam a duálozást. De végülis, az lett belőle, amit vártam, de azt majd később. A bejelentéskor egy 75 falus, top20-as fiók volt. A ranglistán szinte csak Random és DSA játékosok voltak a topban, csak ez a fiók, illetve Erathor fiókja volt említhető a nagyok között. Az Alliancéra amúgy is jellemző volt a sok kisebb játékos, és a velük történő együtt mozgás. Ezen kicsi játékosok között sok volt az amatőr, de jópár közülük tanulni vágyó amatőr volt.

Ezidőtájt úgy nézett ki a diplomácia, hogy a Random volt a szövetségünk, az SzH-val MNT-be voltunk, a DSA pedig ellenfél volt. A Randommal meg volt beszélve, hogy nem zavarjuk egymást (sokkal kisebbek voltunk mint ők), de nyugaton az SzH és a Random közt kapunk egy sávot, amibe mi haladhatunk, illetve a támadások közösek voltak. A Randomban ezidőtájt Sophie szervezett, nálunk pedig a duáltársam. Emlékszem, két fiók volt, amit mi szedtünk ki, mindkettő akkor top közeli, az egyik Postasfiu KO, a másik Bachelievler. Jó volt a hangulat (többnyire) a klánban, a kicsi frontvonalunkat tudtuk védeni, a többi védőnk a Randomot védte, ahol épp szükséges volt.

Az erőviszonyok állása úgy alakult, hogy a DSA volt az első, a másik nagy Random a második, itt nagy szakadék, majd Alliance a harmadik, és SzH a negyedik. De ebből még bármi lehetett, mert nagyon szoros volt. Ekkor még úgy éreztem, jó döntés volt visszatérni Silk mellé duálnak, ami szép lassan átváltott a másik végletbe :) De az még a jövő zenéje.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
5. rész: #justRandomThings

Egy ideig minden jól ment. Tök jól haladt a klán, és a Random-DSA páros árnyékában szép lassan leszakítottuk magunkról az SzH-t, és egy még mindig kicsi, de stabil harmadik erő lettünk a szerveren. Ezidőtájt én úgy gondoltam, hogy győzelemhez segítjük a Randomot a szerveren, míg mi mindvégig megmaradunk mellettük, mint a kis szövetséges, akiknek sokat köszönhettek, és akik ugyanúgy részesnek érezhetik magukat a győzelemben. Ez idáig rendben is volt. Hanem történt, hogy Erathor összevitázott hcsf-el, mégpedig azért, mert utóbbi Alliance területen barbizott, ami Erathornak nagyon nem tetszett. Ez a része teszem hozzá, teljesen jogos volt. Azt nem értettem ennek a vitának az idején, hogy tudtommal a Randomban ezidőtájt még nem nagyon volt barbizás, hcsf miért jött barbizni a mi faluink közé...

Ha jól emlékszem, ez volt az első törés abban, ahogy viszonyultam Erathorhoz. Noha igaza volt (szerintem), a stílus, ahogy ezt közölte a közös vezetőin, az kritikán aluli volt. Ilyenkor nagyon könnyen felhúzható volt agyilag. Egyszer azt mondta, végleg végzett, lefokozta magát, és az Altair fiókra dobta a helyelést. Silk-el mi beszéltünk Skypeon, és abban megegyeztünk, hogy a probléma közlésmódja nagyon nem jött be egyikünknek se, és megbeszéltük, hogy az aktívabb tagoknak leosztjuk a faluit. Aztán Andris az utolsó utáni pillanatban visszajött. Silk beszélt vele, és abban maradtak, hogy oké, próbáljuk meg megbeszélni értelmesen a dolgokat, ha igazunk van, akkor se lehetünk ennyire agresszívek.

Silk-el megbeszéltem, hogy kivitelezhető-e egy olyan dolog, hogy valahogy kiszűrjük a nem aktív, nem tanulni vágyó amatőröket. Abba maradtunk, hogy csinálhatunk egy fiókellenőrzést, amit én örömmel vállaltam is, hisz EW-be már volt tapasztalatom ilyen téren, és úgy gondoltam, én már mindent láttam, amit egy fiókban látni lehet :D Hát, rosszul gondoltam. Voltak "egészen érdekes" fiókfelépítések is, de őket kiszűrtük, leosztottuk a faluikat, és szépen fogyogattunk. Az volt a célunk, hogy egy klánba elférjünk, mert mi a 40 fős limit ellenére ilyenkor 60-65-en voltunk. De na, haladtunk. Termanriko, Postasfiu KO, Bachelievler. Őket például mi ütöttük be.

Mikor Erathor megint összeveszett hcsf-el és a Randommal, Silk azt mondta nekem, hogy vagy ő hagyja abba a játékot, vagy Erathor, mert ez neki már sok. Én próbáltam nyugtatni, meg hogy kicsit fújja ki magát, ne döntsön elhamarkodottan, de én is nagyon szomorú voltam a jó kis csapatban jelenlevő viták miatt :( Aztán egy nap arra értem haza egyetemről, hogy már nem Alliance tag vagyok...

Silk tudniillik, lebeszélte a Randommal, hogy az Alliance egy része kiválik, és mint Random kisklán, folytatja működését. Silk kilépett, megalapította a kisrandomot, majd meghívta kb a fél Alliancét. Erathor úgy került géphez ezen a délutánon, hogy a fél klánja hiányzik. Én meg, noha sose akartam Randomos lenni, de választásom nem volt, még is Randomos lettem. Nagyon fájt a szívem a piciny Alliance miatt, hisz nagyon jól éreztem magam ott, meglepően jól. De itt még csak egy duáltárs voltam, beleszólásom nem volt a tulaj döntéseibe ilyen téren. Na de hajrá, adjuk meg az esélyét, játszunk egyet itt akkor, s viseljük a következményeit...
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
6. rész: V38 pozitív hozadékai

Azt el kell ismerni, vannak dolgok, amiket a Randomnak köszönhetek. Itt alakult ki például mai napig tartó barátságom mindkét EE vezérrel. Itt játszottam először a pp-mágus vadi ellen, és tapasztaltam meg, hogy nem is csak a pp-ből áll, hanem az egyik legjobb védőjátékos a mai KH-ban. Itt ismertem meg gettót (dévet, nem a Businessman Győzőt), akivel a játékhoz való hozzáállásunk nagyon hasonló. A Randomban mindenki tette a dolgát, és a játékosok 80%-a a maga nemében nagy név volt. Amolyan elitista kis társaság.

A kiválás után eléggé fagyos volt a Random-Alliance viszony. Egyesek, mint Wilson és Cluin próbáltak együtt működni velünk, Silk-től várták, hogy adjon nekik is célpontokat (Silk volt az Alliance-szervező), míg mások, mint Erathor és Khalid teljesen elzárkóztak tőlünk. Egy kis félreértés után tudtam meg, hogy az anyaklánnak MNT-je volt egy keleti kicsi klánnal, a NoMercy-vel. Ez egy attrocitás idején derült ki, ha jól emlékszek, egy barbár egymásra foglaláson. Ekkor úgy állt a szerver, hogy a Random és a DSA kb ugyanakkorák voltak, majd nagy szakadék után az SzH, majd kullogott az Alliance maradék. A kiválásunk idején az A-SzH MNT bontás éppen készülőben volt. Az SzH tagok, leginkább zsolo pofátlanul befoglalták az általunk kipucolt ellenséges falukat. Ezek után lepett meg leginkább, amikor az Alliance beolvasztotta az SzH-t. Utólag Erathor mondta nekem, hogy ez csak azért volt, hogy keresztbe tegyen nekünk, de bánta, hogy beengedte őket magukhoz. 3 kláncsalád maradt, két-két klánnal. Random-DSA-Alliance. R és A közt MNT-re módosult a viszony, a DSA pedig mindkettővel harcolt. Észak-keleten ott árválkodott a kis NoM klán, de ők nem voltak komoly tényezők (mostmég). De érett a bontás az Alliance maradékkal, de igazából mindenki csak tapogatózott ott, komolyat lépni nem mert.

A játék egyik legizgalmasabb része számomra az volt, hogy mivel V28 volt az első szerverem, először itt fordulhatott elő, hogy volt klántárssal találkozzak a túloldalt. Ez meg is történt, Antoán személyében az egyik legkeményebb ellenfelet kaptam magam elé. Amiket lejátszottunk 1 vs 1-be, azok nagyon jók voltak, egyik se tudott mit kezdeni a másikkal, de szerintem nem csak magam nevébe mondhatom, hogy élvezetes volt.

A Randomban megfigyelhető volt egy érdekes kettősség, ami hatással volt a szerver további alakulására, leginkább egy bizonyos diplomáciai ponton, de erről majd egy későbbi részben szólnék. Ahogyan magáról a Silk fiókról is.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser14522

Vendég
"Hanem történt, hogy Erathor összevitázott hcsf-el, mégpedig azért, mert utóbbi Alliance területen barbizott" ... bummm bele a közepébe ;) pedig ha az Allia vesztét ehhez a casus bellihez szokták kötni a mesélők, akkor lehet érdemes lenne pár lépéssel előrébb kezdeni - nem onnan, hogy hcsf visszaütött ;) Lehet ennyire zseniális így utólag egy 26 pontos barbi behúzása? ... csaknem, nehogymá' ! :):):)
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
"Hanem történt, hogy Erathor összevitázott hcsf-el, mégpedig azért, mert utóbbi Alliance területen barbizott" ... bummm bele a közepébe ;) pedig ha az Allia vesztét ehhez a casus bellihez szokták kötni a mesélők, akkor lehet érdemes lenne pár lépéssel előrébb kezdeni - nem onnan, hogy hcsf visszaütött ;) Lehet ennyire zseniális így utólag egy 26 pontos barbi behúzása? ... csaknem, nehogymá' ! :):):)

Az Alliance vesztét Silk okozta. És az a 26 pontos barbi az nem 26 pontos volt, és nem is egy :) És mivel nem is v28, nem maradt meg bennem minden egyes pillanat olyan erősen, vagy annak vélten, mint ott. De emlékszek Erathor viselkedésére. Meg az arra tett, nyomdafestéket nem tűrő hcsf reakcióra. Ha tudsz valamit, amit én nem (egészen biztos így van), akkor mondd nyugodtan, mert engem érdekel :)
 

DeletedUser14522

Vendég
én a tökéletes petrezselymes krumpli receptjét tudom, a többi meg nem számít ... de szerintem közösen szégyelltük mindkettőt akkor, max az én ízlésem azt mondaná, hogy pontosabb lenne a megfogalmazás úgy, hogy: Erathor, meg még páran ugyanott akartak hátországot építeni ahol a szövetséges hcsf, ugyanúgy egymástól jogosan is félve, és az első barbi befoglalást hcsf mellé erathor egy társa tette, amire hcsf még kulturáltan reklamált a fórumon, de kinevették, meg lehurrogták, hogy foglalkozzon fontosabb dolgokkal. Még ekkor sem durrant el a nyomdafesték lufi, hanem csak pont ugyanazt tette viszonosan, ő is befoglalt barbit a másik mellé, ekkor lett igazán balhé, eldurranni meg akkor durrant el az ügy, amikor emiatt, hogy visszaütött, erathorék követelték a hcsf kidobását a randomból ... és ehhez volt némi randomos ismerősi támogatásuk is, csak nem elég. (én így emlékszem, de az is lehet, hogy valakinek még meg is van a teljes fórum és lehetne oknyomozni, forráselemezni precízen)
bocs a trollkodásért, várom a Te sztorid folytatását! ;)
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
7. rész: Altair Ibn-LaAhad

Mikor bekerültem a fiókba, top20 volt, 70-75 faluval. Alapjában véve egy jó 80-85%-os kihasználtsági szinten volt a fiók, ami nem olyan rossz, de nálam kevés, nagyon kevés :) Körülbelül az első hetem azzal ment el Altairban, hogy rendbe tegyem, fazont szabjak neki, még pedig a saját szájízem szerint. Silk teljesen szabad kezet adott e téren. Minden csoport nulláról, minden építési sablon, minden seregképzés... minden. Mintha egy új szervert kezdtem volna. Páran már tudják, mennyire allergiás vagyok a precizitás hiányára, gondolok itt olyanokra, hogy zászlók nincsenek a megfelelő helyen, nem ugyanolyanok a seregek, meg hasonlók. Szóval sokat tettem bele, de megérte. Egyből otthon éreztem magam, azért nem egy DJ fiók, de na :p Silk mikor belépett, emlékszem mondta is, hogy basszus, a saját fiókomba vagyok idegen, meg kell még tanulnom egyet s mást.

Az Alliance területen felkaptunk rengeteg barbit, tán 30-t is egyszerre, mert mindenképp stabil hátországgal akartam komolyan frontra kerülni. Gyors világ lévén, a barbik hipp hopp pofás faluk lettek, jöhetett a front kiépítése. Az eleinte termanrikotól, Postasfiu KO-tól, és Bachelievlertől foglalt faluk ugyan frontok voltak, de ott olyan ütemben haladt mindenki, hogy elég gyorsan bekékültünk. Viszont ettől a résztől egy kicsikét délebbre volt egy szimpatikus falugóc, ahova beköltöztem, immáron stabil hátországgal. Szembefordultam a frontvonallal, ahogy egy bizonyos Sir Antoán de la Főséfbá tekintett rám. Amit mi ketten 1 vs 1-ben műveltünk, az csodás volt. Kb egész álló nap harcoltunk hetekig. Ha negyednukeokkal, akkor negyednukeokkal. Ha védővel, akkor védővel. Folyamat megütköztünk, de falut sose vitt egyikünk se a másiktól. Talán V28-as mefike fiókot kivéve a legnagyobb klánháborús harcom Antival volt, meg V38 egy másik résztvevőjével, de az még nem most.

Sokkal otthonosabb volt egy ügyesen, ésszel felépített fiókban ténykedni. Mikor Randomba kerültünk, Silk fel lett kérve, hogy szervezze meg a Random következő klántámadását. Ekkor ismerkedtem meg először vadival, meg azzal, hogy ő nem csak egy egydimenziós, pp-s játékos. Az arma eléggé sikertelen lett, azt hiszem egy falut sikerült megtartani. Vadi nagyon sokáig tartotta a középső frontot, nagyon magas szinten. Ezúton is le a kalappal előtte!

A fiókunkból rövid időn belül fiókom lett, mert Silk egyre inkább nem vett részt az egészben. Amit ott, és akkor nem is bántam, bár később még nagy hiány származott az ő mérsékelt aktivitásából. 140-150 falu környékéig töretlen volt a fejlődés, azidőtájt költöztem el keletre barbikba és belsőkbe tgszisz mellé. A "binláden" fiók menetelése a kezeim között 220 faluig történt. Ez idő alatt büszke voltam arra, hogy olyan napi támogatórekordot állítottam fel Derfel armájánál, ami hónapokig szerverrekord volt, még jóval a távozásom után is. Másik, hogy a támogatólistán egész ott-tartózkodásom alatt a legjobb Randomos voltam. Aztán ott, 220 falunál, és egy bizonyos áprilisi napon vége szakadt a történetnek, de ebbe nem megyek bele, ez a rész ígyis eléggé kakukktojás, mert a kronológiát egyáltalán nem követtem, csak tettem egy ilyen kitekintőrészt, hogy keretben legyen, aminek abban kell lennie. Nem akarom meghazudtolni magam, de elvileg két ilyen kakukktojás rész lesz még. De a következő rész visszatér oda, ahol az előző befejeződött, azaz a kettősséghez, ami körülölelte a szememben a Random klánt.
 

DeletedUser14522

Vendég
mivanmá? mikor lesz már meg az a múlt? ... még a vikingek folytatására se kell egy hétnél többet várni, ne csigázz már! (ué: ne légy csiga :D)
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
8. rész: Kelet-Nyugat

Kettősség. Az egész (nekem) érezhető volt a belépésünktől. Volt a keleti rész, a "gyári" Random tagokkal, meg volt a nyugati, aminek zömét mi, Alliance kiválók alkottuk. Sokszor szakadéknyi különbség volt e két rész közt. Míg kelet halmozta az egyénként is helytálló, mai sztereotíp-profikat, addig nyugat emellett egy halom kezdőnek tűnt. Legalábbis mi, újak. Sose éreztem, hogy az a nyugati rész igazán Randomos lett volna. A kis-Randomban is megvolt a saját csevegőnk, a saját kis közösségünk, a saját életünk a szerveren. Olyan volt, mintha klán a klánban lettünk volna. S ez akkor sem változott, mikor Fireék elkezdték áthivogatni a nagyobb tagokat a nagyklánba. Mi maradtunk a Randomba öltözött Alliance :)

Kelet peremén volt egy piciny klán, akikkel MNT volt, ők voltak a NoMercy. 80%-uk tapasztalatlanokból/kezdőkből állt. Mikor kérdeztem, miért is van ez a dipó, azt mondták, gettó intézte velük elvileg. Én a hasznát nem láttam, ellenben a hátrányát azt nagyon is észrevettem, mikor a DSA a peremen elkezdett beköltözgetni a faluikba, és kúszni fel a hátországunkba. Valamit lépni kellett. Kimi és juro volt a két vezér abban a klánban, de a Randommal a Kimi tartotta a kapcsolatot. Abba maradtak, hogy ő összeírja, kik a potens tagok, illetve melyek a segítőkészek, és őket felvesszük, a többieket pedig szépen befoglaljuk, mielőtt a DSA tenné. Ez meg is történt, kaptam az utasítást, hogy kb 8-10 játékosnak dobjak meghívót, a többit pedig szedjük fel. Ez a falutöbblet jót tett a klánnak, az új tagok közül jópár pedig hasznos tagja lett a Randomnak.

Valamikor ilyenkor tört be a középső front, de nem harccal, hanem barbulással. Az archjavesztett Glorfindel fiókban vadi egészen hihetetlen szinten védekezett. A Random legkeményebb, legelitebb tagjai álltak vele szemben, és ameddig lehetett, sőt, még az után is húzta. Szerintem az egész szerver legszebb védekezését produkálta, és ebbe belevettem Antoán későbbi produktumát is. Egymás után 6x lett nap védője a Glorfindel fiók, de összességében annyira magára maradt vadi, hogy végül feladta, és nem leosztotta a faluit, hanem törölt. Ez utóbbiért később elnézést is kért a társaitól. Az ő barbulásával megszűnt egy komoly benyúlás középen, és ekkor fordult át a DSA egy totális one man show-ba Anti főszereplésével, totálisan rá építették a klán támadását, védekezését, mindenét. Nem hiába belsőzött annyit, mindenki őt akarta tápolni faluval, ő volt a DSA utolsó mentsvára, az utolsó ember, akit látva még elhihették az ottani tagok, hogy nyerhetnek. Vagy legalábbis szerintem.

Vadi törlődése után nem sokkal (azt hiszem) kezdett érlelődni már a bomba, ugyanis a feszültség egyre inkább érződött a Random és az Alliance között. Igazából már nem az volt a kérdés, hogy fog-e robbanni, hanem az, hogy mikor. S tartsuk szem előtt: amit az előző bekezdésben mondtam, az az utólagos konklúzióm, de ekkor, egy esetleges Alliance-Random szakítás, és előbbi DSA-val történő szövetségre lépése magával hozta volna azt, hogy faluszámban kb egál lett volna a felek között, de az Alliance-belógás miatt a területi előny szerintem nem a Randomnál lett volna. Ha okosan használja ki a rendelkezésére álló keretet ilyenkor a vezetőségük, akkor a Random bajban lehetett volna. Erathor ugye az SzH-ból ekkorra már kis-Alliancét csinált, nekik két klánjuk volt, a DSA-nak is kettő, és a Randomnak is. Ezen a téren tehát egyenlőség volt a klánok között.
 

DeletedUser14522

Vendég
folytatást! folytatást!
(mikor derül már ki, hogy személyesen neked miért nem jött be a random, mint klánszerűség? én pl erre lennék kíváncsi, arra, hogyan látod, mitől jó/nemjó egy társaság egy visszaemlékező elemző szerint !?)
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
A kövi rész fele már megvan 43-on jegyzetben. De nem akarom hogy a minőség rovására menjen, mert már kétszer is nekikezdtem, de nem tetszett a további írásmódom, és töröltem.
 
Fent