Tanácsok:Hogyan lehet gyorsabban fejleszteni?

DeletedUser9611

Vendég
a jo edes anzad az a kurulat ember te majom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:D

kurulat ,vagy gurulat ?

ez kb. olyan jó volt,mint az egyik v8-as topicban ez a párbeszéd

jah és a K43-as kontin AZ AKADÉMIA ÉS MI ISS OT VAGYUNK A TOP 10 BEN :p MI A 2. HEYLEN ÖK A 6. HELYEN SZOVAL KONDOLKOZATOK!!!!!!

gombolkozzunk ? :rolleyes:

nem gondolkazzatok!!!!

no comment
 

DeletedUser9611

Vendég
Az egy hét számomra teljességgel hihetetlen, de bevallom, nincs kedvem kiszámolni, hogy fizikailag egyáltalán lehetséges-e. A 2 hónap alatt 19 is hihetetlen.

Nagyon sok múlik azon,hogy mekkora szerencséd van az első csatákban !
Ha bebukod a sereged,legyen mégoly kicsi is,de ütőképes,az hetekre visszavet a fejlődésben
Az sem mindegy hogy milyen falvakat foglalsz eleinte .
Érdemes azokat elfoglalni ,amelyekben a bányák minél közelebb vannak a 30.szinthez.
Persze ezekért meg kell küzdeni nem is kicsit ,de itt mutatja meg hogy ki mennyire tud cselezni és taktikázni.
Nem mindegy a foglalt falvak pontja ,mert amíg én 3 hónapja játszom ,kénytelen voltam 1000 pontos falvakat is foglalni,amelyek még nem veszik ki részüket a NEMES képzésben,így nemhogy nem járulnak hozzá az aranypénzekben,de épphogy elszippantják máshonnan a nyersanyagot a fejlesztés/seregképzés miatt.
Jelenleg is kegyetlenűl kell farmolnom,ha azt a 30+ aranypénzt össze akarom hozni a nemesemre.
A 30-as bányás falvak CSAK az aranypénzből kettőt termelnek ki napi szinten .

Számomra is megdöbbentő hogy amíg én a 70. vagyok a v7-en addig hogy a jó csudába vannak olyanok akiknek kétszer annyi pontjuk van mint nekem ( 157.000 ) és a TOP lista élén csücsülnek.

A sikernek ezen a tudásszinten ( mivel ezen a világon már rengeteg a profi ) a következő alapjainak kell eleget tenni :
- KÖRNYEZETI HATÁSOK :
> Sok falu egymás hegyén -hátán
> Sok jó játékos egymás hegyén -hátán ( ezeket lehet majd befoglalgatni ,nem pedig a 200 pontos barbikat )( NEM MINDEGY ! )
> Jó klánba kerűlve van lehetőséged az "inaktív vagy abbahagyó falvakból foglalgatni.

- JÁTÉKOS :
> Jó játékos :
Ez szerintem elég egyértelmű ,sokaknak azonban mégsem :)
Van olyan hogy XY a másik világon jónak mondható a maga 2 Millió pontjával amit csak a környezeti hatásoknak köszönhet ( jó klánban volt jó helyen )
Ugyanakkor ott nem tanulta meg hogy hogy ne játsszon :)
Értem ezt azokra ,akik csak Támadófalvakat építenek ki,és ezeket rálövi a másikra ,és miután bebukott mindent ,csodálkozik,ha befoglalják .

b.; ezen felűl a farmolás jelensége éls kivitelezése is a jó játékost tükrözi,mert nem mindegy hogy az egész seregem és egyheti munkám gyümölcsét "megkockáztatom" párezer nyersiért , vagy csak viszonylag jelentéktelen "kockázatot" vállalok,amikor a csapat kis részét küldöm el farmolni,és lehetőleg az ebben speckó egységeket ,hátrahagyva a kardosokat ,ijászokat stb...
> Hyperaktív játék
Nos itt az "aktívság" gyenge fogalom,mivel a játékosnak non-stop a gép előtt kell ülnie,hogy minden perc minden nyersiét megkaparintsa a környező falvakból
> Jó taktikai és stratégiai érzék
A támadásoknál ugyebár nem mindegy hogy ki hogyan okoskodik,egy ellenséges klán nagy falvú játékosa mellett is okosságra van szükség hiszen nem a gép ellen játszol,hanem egy ugyanolyan gondolkodó ember ellen mint TE magad.
> Kezdeti stratégia :
itt ugye nem mindegy hogy kardosokat képzünk ki a szomszéd farmolók megfingatására vagy pedig lándzsásokat hogy többet tudjunk farmolni ,de ez magasabb szinteken is fontos . ( nehézlovas / könnyűlovas stb...)
> Jó KLÁN megválasztása :
ez is magyarázatra szorúl :)
mert nem mindegy hogy egy klánban segítenek-e Téged a fejlődésben nyersivel,vagy pedig csak verik az asztalt és követelnek.

- SZERENCSE :
> No comment :
Szerencse a csatában,a támadásoknál,hogy az ellenség mikor alszik,mikor van a gép előtt ,hogy mikor vagy Te a gép előtt amikor éppen Ő támad stb... Létfontosságú
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11035

Vendég
Egy szó mint száz ez a játék is mint minden más hasonló egész embert igényel, azaz minden nap reggeltől estig, éjszaka kétszer felnézve játékot... Mert különben szétszedik...

Épp ezért voltam a traviban is totális védő, csak védőm volt, és alapítottam a falut, és építettem (végül is 10k játékosból top50-be tudtam magamat húzni.), és mindenkivel jóba voltam. Hát mivel itt csak agresszíven lehet terjeszkedni, ezért ez itt nemigen fog működni... Még semmi tapasztalatom nincs ebben a játékban, még a kezdővédem sem járt le, de eddig a csataszimózásból úgy tűnik, itt a védő azért ér valamit, és nem csak akkor lehet megvédeni egy falut, ha legalább 5-8-an full sereggel védik. De majd kiderül ez.

ps: bár, ha mástól nem is, attól még lehet szabad falvakat foglalni. Azokban általában mekkora védelem szokott lenni?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9611

Vendég
igen nem is egy cimborám éppen ezmiatt hagyta itt a KH-t mert nem volt ideje mindig azt figyelni hogy mikor támadják meg.
Jelenleg a The West-en játszik :)

Jó kis nyugdíjas játék :p :D
 

DeletedUser

Vendég
Szentem az aktivitástól függ hogy melyik a jó taktika mert amit legionsofdeath mond ahoz nagyobb aktivitás kell hogy állandóan ki küld a seregeket.De a másik taktika ideális akik csak napi egy szer tudnak feljönni de a farmolás sokkal hatékonyabb
 

DeletedUser

Vendég
Szentem az aktivitástól függ hogy melyik a jó taktika mert amit legionsofdeath mond ahoz nagyobb aktivitás kell hogy állandóan ki küld a seregeket.De a másik taktika ideális akik csak napi egy szer tudnak feljönni de a farmolás sokkal hatékonyabb

és melyik a másik taktika ?

A minél kevesebbet legyünk a gép előtt ,annál kevesebb piros pontot látunk elvre gondolsz ? :D
 

DeletedUser

Vendég
Így van .

A bánya jó nyersanyag termelő forrás ,de maximum szinten is csak két aranypénzt termel naponta .

Emellett a farmolás ennek többszörösét hozhatja , de ha Neked elég hogy a bányáidra hagyatkozz, akkor egy szép napon leesik az állad,amikor a szomszédjaidat látod magad mellett akikkel egyűtt kezdtetek és addigra már vagy 5-10x akkorák mint Te :p

Tehát a CSAK a bányákra való hagyatkozás egyenlő a lemaradással , különösképp a játék kezdeti fázisában .
Arról nem is szólva,hogy az nem Taktika :p :D
 

DeletedUser

Vendég
Nos mindenki máshogy játszik. Az én alapvető és eléggé bevált taktikám hogy 10-ig felhuzom a nyersiket a raktárat kb 7 ig és lándzsásokat fejlesztek kb 50 et (és természetesen a lovag). az az 50 lándzsás addig jó amig meg nem lesz az istálló akkor maradnak védekezni. Most a v8 on 1 hete kezdtem és 80 könnyű lovassal járom a vidéket :) Mindenki máshogy csinálja mindenkinek más vált be. Itt nincs olyan h "Legjobb Taktika" csak maximum olyan hogy tanácsok :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
:D:D:D hát ez jó !!!

Ha már itt tartunk ,olyan tényleg nincs hogy legjobb taktika , a tanácsokat meg hallgasd meg a körzeti orvosnál ,amikre otthon nagy ívben teszel :D

Amiről én beszéltem az az adott körülmények között elérhető lehető legjobb taktika ,és ha úgy gondolod hogy Te inkább a bányáidba feccölöd a nyersit ,addig én kiépítem a könnyűlovasokat ,és 10-szer annyi nyersire teszek szert ezáltal.

ízlések és pofontok...
 

DeletedUser

Vendég
Dark Lord I akkor javaslatok a kezdéshez :) ez így már megfelelőbb nemde?:)
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem aki rutinos mindenkinek megvan mi szerint fejleszt és mit. Szerintem minden világban másként kell fejleszteni:)
 

DeletedUser

Vendég
....

Sokmindentöl függ a taktika de az elsödleges szerintem,igy 2 világ megjárása után az aktivitás.persze ezt mnd tudjuk.az elsö idökben éjjel nappal.mert bármit épitesz öneröböl nem fogsz tudni annyit fejlödni tehát farmolni,,farmolni.farmolni...

a bányák mindenhogyan kellenek hiába van könnyülovasod ha nincs jo farmod.szerintem az elsö napokban érdemes 11-12 es szintig a bánya.az elsö hét elteltével ugy 20 asra.de persze ha jo az elhejezkedés mehet a könnyülovas.
Nem hinném hogy erre lenne valami tuti recept hiszen az sem mindegy kik a szomszédaid:)

a téma elején láttam a 2.falufoglalásrol egy részt.
Nekem v5 ön állando farmal -olyan 3000 pont körül lett meg az akadémia ,bár én arra hajtottam.olyan 3 hét kellett az elsö falunak a foglalásához.
 
Fent