Statisztikák

  • Témaindító DeletedUser19048
  • Kezdés ideje

DeletedUser8262

Vendég

"Ezt azonban már nem tőlem fogjátok megtudni, ugyanis -még nem hivatalosan- kiszállok Arch mellől és befejezem ezt a világot, így ez volt az utolsó statom, amit megosztottam veletek. Remélem valaki betölti ezt a hatalmas űrt, amit hagyok magam után. :D
Örülök, hogy részese lehetettem ennek az igencsak színvonalas világnak, mely véleményem szerint a legerősebb világ (igen, még 28-nál is erősebb) és sok sikert kívánok a továbbiakban"
 

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Szép estét...

Az FS-DA fronton forgalmas 2nap telt el.

02.11 vasárnap csapódott az FS armája 02.12 hétfőn pedig a DA-armája. Most már jelentős változás nem fog történni,így ideje értékelni a látottakat.

Az FS armája váratlanul nagy siker volt a klán számára. Nem valószínű,hogy bárki számított ilyesmire,s bár láthatóak voltak a gyengülő front előjelei a DA nyugati részénél nem valószínű,hogy erre bárki fogadott volna. Az arma során az FS klán 123 falut foglalt a DA klántól,a DA 39et foglalt vissza így az FS 84 faluval gazdagodott tisztán. Egy ilyen szintű támadás minden esetben hatalmas törést okoz a klánok moráljában,de tekintettel arra,hogy a DA az eddigi armáknál kevesebb falu elvesztésére számított ez sokkal súlyosabban érintheti őket és meglehet,hogy innen már semmi esélyük nem marad talpraállni
Az FS vasárnap 10.412.152 LET-et szerzett és 4.593.884 LEV-et,míg a DA 3.331.995 LET-et és 14.090.598 LEV-et. Mivel ismerem a pontos számokat tudom,hogy az akció során az FS klán nukejainak több mint 70%-a túlélte a támadást,ennek fényében még letaglózóbb ez az eredmény,hiszen egy esetleges visszafordulás során a már szétvert frontszakaszokon rengeteg további falut foglalhatnak az FS tagjai. A DA amúgy is gyengülő nyugati frontja teljesen átszakadt.

Az FS armánál a DA tagjai rengeteg nukeot használtak el ráfoglalásokra,sok támadófalut kiütött az FS és sok olyat elfoglalt ahonnan nemesek indultak volna. Ennek fényében nem volt várható túl nagy siker a DA armájától,de a mai DA arma után a DA morálja még tovább süllyedt,már ha ez lehetséges.

A DA armája során az FS klán 35falut foglalt,a DA pedig 23at,így az FS a nap során tisztán 12faluval gazdagodott.
Az FS hétfőn 1.542.300 LET és 10.812.143 LEV pontot szerzett,míg a DA 6.721.994 LET-et és 2.055.815 LEV-et.


Összesítve az elmúlt 2nap armái:

Side 1:
Tribes: FS2, FS
Side 2:
Tribes: -DA-, -DA.-

Timeframe: Előző 48 óra

Összes foglalás ellenséges oldal ellen:

Oldal 1: 158
Oldal 2: 62
Különbség: 96

chart



Összes foglalás pontértéke ellenséges oldal ellen:

Oldal 1: 1,173,213
Oldal 2: 509,941
Különbség: 663,272

chart


A fentiek fényében úgy gondolom,hogy a 2hónapos jóslatom be fog igazolódni,sőt az is megeshet,hogy a DA meg sem éri az FS következő teljes erejű armáját,hanem már a ráfordulások során szétesik. Ha pedig mégis túlélik,akkor az FS-nek további 600faluja fog kiépülni addigra és még az eddigieknél is radikálisabb csapást mérhetnek a DA-ra. Fel lehet még ebből állni egyáltalán? A Spárta lépéskényszerbe került...
 

DeletedUser18130

Vendég
U.I.: A DA Nyugati front jelentős mértékű beszakadását támogatta közel 40%-os mértékben KH CELEB és még jó pár azon területen lévő játékosok behívása az FS klánba. Ha teljes mértékben saját erő lett volna,akkor talán azt mondanám,hogy szép munka...de így nem igazán mondanám ezt. Persze, ettől még szép eredmény. :)
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.219
Az FS folyamatos jó támadása pedig csak a keleti passzátszél, a Hold hatodik ciklusa, és a világóceán 3 cm-es ideiglenes megemelkedése miatt történhetett. Megnézném, egyszer mit alkotnak a folyamatos szerencsés csillagállásokon kívül, mert eddig ez így nagyon halovány...

Én is tudok ilyet :)
 

DeletedUser18130

Vendég
Nem fogok más kakaskodó "NAGY" nevű emberkék szintjére süllyedni,ha nem haragszotok meg. Én csak plusz infót közöltem a rettentően fényesen csillogó FS értékelés mellé. Az egy másik dolog,hogy ti olyan beállítottságúak vagytok,hogy az ilyet nem tudjátok elviselni.A "kritikát". Ez jellemző rettentően sok emberre. Ja és DJ egy igazi oroszlán sosem fog azzal törődni,hogy mit gondolnak róla a majmok. :)
 

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Volt az elmúlt napokban beszélgetés fórumon klán vezetési módszerekről és mindenféléről. Most valami hasonlót szeretnék én is némi statisztikával kiegészítve.

Alapvetően a klánháborúban nem működik a demokrácia. A demokrácia alapja a tömegek döntésképessége,hogy sok ember ki tudja választani az őket képviselő személyeket,akik bölcsen el tudják dönteni egymás között,hogy majd mi lesz a jó azoknak akik megválasztották őket - és sokszor még így sem működik a dolog úgy,ahogy kéne. Klánháború esetében a demokrácia zavarhoz,döntésképtelenséghez és folyamatos viszályokhoz vezet,éppen ezért nem is fenntartható. A klánok élére szükséges egy vezető akinek a szava akkor is döntő ha nem értenek vele egyet,egy megbízható szűk vezetőréteg akik segítik a a vezető munkáját és elvégeznek olyan feladatokat amelyekhez a játék nagykörű átlátása és nagy bizalom szükséges,valamint kellenek olyan megbízható játékosok is akik a vezetésbe magába nem szólnak bele,de minden esetben lehet számítani rájuk és teljes vállszélességgel kiállnak a vezetés mellett. Megfigyelhető,hogy a nagyobb,komolyabb klánok élére nem választják a vezetőket,hanem legtöbbször maga a vezér alapítja az adott klánt felépítve azt a kezdetektől,megtalálva és odahozva azokat a személyeket akik szükségesek az ő vezetési stílusához. Megesik persze,hogy a klán korábbi tagja vagy egy más klánnal szép eredményeket elért klánvezető kerül a vezér helyére,mert az illető már nem ér rá játszani vagy xy dolgok miatt nem vállal már vezetői szerepet,viszont ezekben az esetekben legtöbbször az adott klán nem tud megújulni és szétesik.

Most a DA esetében komoly hibák sorozata okozta a mélyrepülést a lejtőn. Először is hirtelen radikálisan megnőtt a klán taglétszáma az olvadások során,ezáltal csökkent azoknak a száma a teljeshez képest akikre a vezetőség építhetett volna. Azután a vezetőségbe kererültek olyan emberek aki nem értettek egyet a vezető döntéseivel,nem támogatták teljes mellszélességgel. Onnantól,hogy a saját vezetősége megkérdőjelezi egy vezető létjogosultságát attól a pillanattól kezdve már nem is igazi vezető. Egy olyan klán ahol kezdetleges statégiákat alkalmaznak egységben szervezetten hosszútávon sikeresebb lesz,mint egy remek játékosokból álló csapat széthúzva. Mik egy vezető feladatai? Mitől lesz valaki jó vezér? Vannak olyan alap dolgok,mint a megfelelő kommunikációs készség,a játék egészének ismerete,nagyon nagy aktivitás és érzék az emberekhez,,sok-sok türelemmel .Ezek egy részét nem lehet megtanulni,de ezektől még nem lesz jó vezető valaki. Ahhoz,hogy jó legyen valaki ebben folyamatos tanulásra és alkalmazkodásra van szükség. Ha valaki megkérdőjelezi a vezér döntését és azt mondja neki,hogy máshogy kéne csinálni akkor azt nem lehurrogni kell,hanem elmagyarázni neki,hogy mit miért csináltok úgy ahogy átgondolva azt amit ő mondott. Ha pedig igaza van akkor változtatni kell,felismerni a jobb módszereket. Meg kell tanulni szervezetten regisztálni,frontot építeni,követelményrendszereket felállítani a tagok felé. Ezek egyike sem egyik napról a másikra megtanulható feladat. Érdemes megfigyelni másokat hogyan vezetnek klánt,felmérni mit csinálnak jól mit rosszul,mit lehetne jobban. Nincsenek hibátlan vezetők,egyikük sem az,viszont a jobbak folyamatosan fejlődnek és nézik a lehetőségeket mit is lehetne jobban.Ezekhez a dolgokat éles helyzetben kell tesztelgetni ami vagy bejön vagy pedig nem. Viszont ha a tagok nem támogatják maximálisan a vezetőséget ezekből semmi nem lesz megvalósítható. Ha a vezetőség nem támogatja a vezetőt akkor sem. Akkor jajveszékelés meg pánikolás van....pedig a vezetők többsége próbálja a legtöbbet megtenni a tagjaiért a lehetőségeihez és tudásához mérten.

Ami most a Da-val történt az egy egyszerű puccs.Nem történt semmi egy egyszerű vezetőváltáson kívül. Gondoljunk csak bele kinek érte meg ez a dolog a legjobban...A GOD klán akkor szúrhatott volna ki az FS-el a legjobban,ha DA marad. Ez a szétválás a következő 1-2hónapban nagyjából +1000falut jelent az FS számára,valamint a Dél-Nyugat nagyobbik részét. A GOD gyengébb,mint valaha a DA volt,szervezetlenebb,ugyanazon problémák megmaradtak,néhány húzójátékos az ellenfélhez vándorolt,néhány betörölt. Hibázott a DA vezetőség is,de mindazok is akik a széthúzást teremtették és nem látták be,hogy miért volt zseniális statégiai döntés az RVY olvasztása a DA-ba,a klánok egységesítése. Ki kellett volna állni a DA-s vezetők mellett,foggal körömmel küzdeni és segíteni őket és ők is egészen más színben látták volna az egész világot. Az,hogy a DA vezetőség hibázott tapasztalatlanságuknak róható fel,nem a személyüknek. Nem voltak még ilyen szerveren ennyire fogcsikorgató helyzetben,egész egyszerűen nem tudták mi a helyes lépés és anélkül,hogy a szükséges áldozatokat megtették volna tehetetlenek maradtak. Az ő legnagyobb hibájuk,hogy nem kértek segítséget és tanácsot olyanoktól akik tudják,hogyan kell szervezettséget vinni a rendszertelenségbe. Viszont mindent megtettek amit tudtak és tiszteletet érdemelnek egytől-egyig. Ugyanúgy minden DA-s tag aki a zűrzavarban és kilátástalan helyzetben megtett minden tőle telhető dolgot,hogy életben tartsa klánját és annak szervergyőzelmi esélyeit. Egy rossz szavam nem lehet...fel a fejjel,majd legközelebb nyertek...:) Én a legtöbbet a nagyincze vezette SKULLS elleni vereségből tanultam v32őn.

No és akkor lássuk a statisztikákat is...

Először is a mai napi(már tegnapi) - ez egy armafordulás a megmaradt csapatok egyrészével - csak a DA főklánja elleni statisztika maradt meg,mert közbe az alklán oszlott.

Side 1:
Tribes: FS, FS2
Side 2:
Tribes: -DA-

Timeframe: Előző 24 óra


Összes foglalás ellenséges oldal ellen:

Oldal 1: 81
Oldal 2: 18
Különbség: 63

chart



Összes foglalás pontértéke ellenséges oldal ellen:

Oldal 1: 576,938
Oldal 2: 156,671
Különbség: 420,267

chart


Jelenleg a top25-ben levő játékosok megoszlása:

13 DSA
8 FS
1 Sparta
1 GOD

Jelenleg a top50ben levő játékosok megoszlása:

13+4=17 DSA
8+10=18 FS
1+8=9 Sparta
1+2=3 GOD
0+1=1 DA

Jelenleg a top 75ben levő játékosok megoszlása:

13+4+3=20 DSA
8+10+10=28 FS
1+8+9= 18 Sparta
1+2+2= 5 GOD
0+1+1=2 DA

Jelenleg a top100ban levő játékosok megoszlása:

13+4+3+8=28 DSA
8+10+10+5=33 FS
1+8+9+5=23 Sparta
1+2+2+1=6 GOD
0+1+1+5=7 DA

Ez összességében nézve világszázalékokban és faluszámban:

24,5% DSA 3060 falu
30,6% FS 3836 falu
21,8% Sparta 2733 falu
9,6% GOD 1200falu
4,9% DA 613 falu

Mindez szembenálló felekre lebontva(a DA és a GOD között valószínűsíthető ellenséges viszony a későbbiekben és még lesznek kiesők is-de egyelőre együtt számolva együtt a DA GOD és Spárta triót):

Északi szövetség: 55,1% 6896 falu
Déli szövetség 36,3% 4546 falu

Végül pedig egy térkép a jelen helyzetről:


DSA világoskék
FS Fekete
Sparta Sárga
GOD narancs
DA zöld
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser19342

Vendég
Light nem akarom offolni a statisztikádat, csak pár szót mondanék. A DA tagok nem azért mentek át Kelohoz mert ő hívta őket. (persze van olyan aki azért) Hanem azért mert azt láttam, hogy a sok inaktív miatt nem haladunk sehova, és kiírtam hogy oszlatom a klánt. Biztattam a tagokat hogy lépjenek be valahova ahol tovább akarnak játszani, mert így itt nincs értelme. ezt nem magyarázkodásképpen írtam csak, hogy tudjátok miért is lett 40 fős az a klán.
 

DeletedUser18312

Vendég
Szia!
Az hogy inaktivak lettek a tagjaid, az mindig a vezér hibája.
1-2 inaktivról persze nem tehet az ember, de a sokról igen. A klánvezérnek igenis lekell selejteznie, az odanem illőeket. De van ennél egy sokkal jobb megoldás, amit kevesen használnak.
Rákell írnod a tagodra, elbeszélgetni vele miért van keveset és közösen csináltok egy tervezetet neki, milyen játékstílusba játszon tovább, ami a klán hasznára válik és még lesz kedve fellépni naponta 1*.
Sokan beszélnek itt aktivitásról meg hasonló dolgokról.
Egy klánba 5-10 huzóember bőven elég. A többinek csak az a dolga, küldje a védőt, küldje a nukeot, és a 5-10 huzóember, meg közelről áttöri a frontot. Persze ha több huzóembered van, könnyebb a dolgod. Számold ki. 2 hetente arma. Azt jelenti 2 hetente 1 nap kell csak inditania a kéktengeres nukeólonak. De a frontharcosnak is, csak 1+1 nap kell aktívnak lennie. Amikor indít, és amikor érkezik. Ez a két nap. Másik 12 napba, nem muszáj hatalmas aktivitással játszani.
Én sok év vezérkedés alatt megtanultam, a legjobb vezéreknek, hatalmas türelemmel kell rendelkezniük. De ami még fontos szerintem, hogy mindig legyen terved. Mindig nézzed a terv szerint halad-e minden. Ha te tervezel, akkor az ellenfélt kényszeríted arra, hogy ő legyen aktiv, és neki kelljen lereagálnia, azt a dolgot, amit te már egyébként hónapokkal ezelőtt elterveztél, és a lassú munka meghozza a gyümölcsét.
Tökéletes vezér egyébként nincs. Az pedig azért van, mert sokunk nem érti meg hogy másoknak mi a jó játékélmény. Ha nem tudod megérteni, mire van szüksége a játékosodnak, akkor nem tudsz tökéletes klánt létrehozni. Ráadásul arról még szót sem ejtettünk, hogy olyan sincs, ami mindenkinek megfelel. Ekkor általába a gyengébb kezedbe harapsz és a "jobb" játékosaidnak adsz igazat, őket segíted, hisz ők fogják feltörni a frontot, ők fogják megvédeni a frontot.
Sokan kritizálnak hogy merek írni olyant, hogy a 5-10 huzóemberen kivül mindenki "birka". PEdig hidjétek el, tök min1, hogy józsi vagy pisti van a 11. pozicióba. Csak küldje a nukeját és küldje a védőjét. Kétféle ember van, van aki ezt felfogja és elismeri. Meg van az, aki nem fogja fel, úgyanezt csinálja, de nem látja át és ezért köt bele az írásomba.
Példám: V42. Sima tag voltam. Tök min1, hogy én nukeoltam, vagy én nem lettem volna ott, és az én falvaimmal pl Dj heaven rendelkezik és akkor ő nukeolt volna. Erre gondoltam, hogy min1 hogy ki a 11. tagod, akik rendkivül fontosak a gyözelmedben, az a huzóemberek és a vezérkarod. De mint vezérnek, felkell ismerned, hogy ha van egy játékosod, aki huzóember, de azért játszik akkora vehemenciával, mert a klánba van egy "birka/töltelék", akit segít, akkor semmiképp se haraphatsz a töltelék játékosod kezébe.
Én pl így vesztettem el V40en Paszuját, mert kidobtam egy fontos személyt a számára, pedig semmit nem rakott le(nem tudtam egyébként a kapcsolatukról). De így már elis vesztettem egy huzóembert, és frontfeltörő fontos játékost. Szóval tisztába kell lenned a klánodba az átfedésekre. Ki kiért van ott, ki kiért játszik, harcol.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.219




Kis érdekesség: a kettővel későbbi V45 szinte falura pontosan ugyanúgy áll a 3 nagy klánnal, mint a régebbi V43. Sőt, ott is ugyanúgy az egyik nagy és a 3 közüli legkisebb között van szövetség, és a maradék egy ugyanúgy toborzással próbál(t) életben maradni, majd most a nagy túlerő ellen komolyat küzd :)

Hajrá srácok, szép lesz ez az időszak :)
 
Fent