Riportok Sir Antoán de la Főséfbá

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
1674221160208.png

Sziasztok! Egy roppant érdekes alanyt hoztam most is nektek, akit bizonyára sokan ismertek. Az alany nem más, mint @Sir Antoán de la Főséfbá ! Kellemes időtöltést kívánok mindenkinek!

-NooBLeadeR-:
Kedves Sir Antoán de la Főséfbá,
Köszönjük, hogy elvállaltad felkérésünket.
Első kérdésem az volna, mikor kezdted a klánháborút? Melyek voltak az első élményeid? Egyedül kezdted a játékot, vagy barátaiddal?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Kedves Supp Team! Köszönöm a lehetőséget!
2013-ban ismerkedtem meg a játékkal, érdekes körülmények között. A munkahelyemen (amit inkább nem neveznék meg :p) láttam, hogy néhány kollégám űzi a klánháborút és így csöppentem bele, kvázi a munkahelyi kis teamből állt egy klán, DesHun néven kezdtük, még V21-en. Első világomon rögtön egy Top1 LEV-el indítottam, akkor még vigyori fémjelezte klán ellen maradtunk alul.
A klánunk magja megmaradt, ezt követően a V25-ön értünk el kisebb-nagyobb sikereket ezt követően.


-NooBLeadeR-:
Ki tanított meg játszani, vagy hogyan tettél szert a mostani tudásodra?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Igazából magam jöttem rá pár hét után a játék lényegere, de gyakorlatilag a mai napig találkozok mindig újdonsággal, illetve taktikai és technikai "vívmányokat" ismerek meg, amivel próbalom továbbfejleszteni játektudásomat. Eleinte nagy hatással volt rám Vigyori és szegény Nagyincze, mint vezérek, de akkoriban a klántársaktól is sokmindent ellestem. Azt kell, hogy mondjam, hogy önmagában a taktikai érzék, a sok falu, és a kellő aktivitás sem elég egy nagyon jóklán, klánvezérek és tásak nélkül, ezt már megtanultam. Egyénileg nem jutunk semmire ezek nélkül.


-NooBLeadeR-:
Mit gondolsz, hogy milyen szinten áll a jelenlegi játékostudásod?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Így lassan 10 év klánháborúzás és számos szervergyőzelem és top1 helyezés ellenére sem érzem azt, hogy a legjobbak között lennék, sajnos az utóbbi években az aktivitásom igen alábbhagyott, persze ez függ a magánélettől és a motivációtól is nagyban. Voltak időszakok, amikor a legjobbak között voltam, most egy középszint fölé helyezném magam játéktudásban, de az aktivitás sajnos ezt átlagosra rontja.


-NooBLeadeR-:
Mely klánokkal harcoltál eddig? Melyik volt köztük kiemelkedő, és amelyikkel ha holnap hívnának bármikor újra játszanál?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Rengeteg klánban jászottam má, a teljesseg igénye nélkül nyertem az Elite Warriorssal (vigyoriék klánja), a Hydrával (Nomercyék klánja), az OS-el (pilvoék klánja), Dsa-val (Billy és Archangelek klánja), a Randommal (Firemaster, Dévék klánja), a Skullssal (nagyinczéék klánja), több classicot (Billsékkel, vinszentékkel), a Winterrel (Deadpoolék klánja, ahol jelenleg is játszom a v77en).

A legélvezetesebb szerverem a V28, a V38 és a v45 és a v54 volt.

A V28as EE és Mesehősök ellen bármikor újra játszanék, a V38as Random ellen is hasonlóan, ahol életem legélvezetesebb szervereként végül alulmaradtam Firemaster fémjelezte klán ellen, ahol nagyokat harcoltam a még korábbi társaimmal, DJ Heavennel, Billssel és Dévvel is. A végén többszázmillió Lev ponttal zártam, amit azóta sem döntöttek meg tudtommal, talán egyszer szalának volt hasonló védekezőpontja.

A legnagyobb skalp talán a v45 szerveren a Spárta legyőzése volt, illetve egyéni sikerként a V54-en egy top1 helyezés. Azóta a sparta is széthullott.


-NooBLeadeR-:
Van-e olyan játékos vagy klán, aki kivívta ellentéted, és ha teheted mindig ellenük játszol?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Nincs kimondottan olyan klán, vagy játékos, aki kivívta az ellenszenvem, régebben a Spártát szerettem volna legyőzni, ami v45ön sikerült, illetve a Conquistador, Lightrex fémjelezte Fekete Sereget, akik ellen azóta sem játszottam, illetve a Cotl ellen is jó lenne egy győzelem, de az még várat magára :)


-NooBLeadeR-:
Vezettél-e már klánt? Nyertél-e már klánvezérként, vagy buktál-e vezetőként?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Regebben a Deshun nevű klánt vezettem, ahol elbuktunk sajnos, illetve névleg vezettem a Wintert, de ez Deadpool "vicces kedvű adománya", valójában nem szeretek vezérkedni, sajnos időm se lenne rá.
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
Itt vagyunk ismét, folytatjuk a riportot, alanyunk a sokatok által ismert @Sir Antoán de la Főséfbá

-NooBLeadeR-:
Mit gondolsz, egy tapasztalt játékosnak segítőkésznek kell lennie az újoncokkal vagy ők az „ingyen” falu a játékban? Mi a véleményed a "Mentor" rendszerről?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Véleményem szerint egy tapasztalt játékosnak segíteni kell az újoncot, persze csak ha nem el vissza a segítséggel. Hamar kiderül általában egy játékosról a valódi énje, a legtöbb esetben ki milyen a való életben, az azért kimutatkozik valamilyen szinten a játékban is.
A mentor rendszerről kiforrott véleményem nincs, ritkán használom, szerintem az újoncok nem merik felkeresni a tapasztalt játékosokat, félve attól, hogy esetleg hamar kiábrándulnak a kérdéseiktől.

-NooBLeadeR-:
Volt e olyan ellenfeled akivel ellenséges oldalon kezdtetek majd később össze barátkoztatok? Hogyan történt?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Több olyan játékos volt, akivel először ellenfélként játszottunk, de később néhányukkal nem maradt meg az ellentét és összebarátkoztunk, ilyen volt például Messala, vinszent, szala, Ati, Márkó és Dév. A miértje szerintem a kölcsönös tiszteleten és ellismerésen alapult, egymás kitartását és emberi tulajdonságait kiemelve. A legtöbbjükkel mai napig is egy elhíresült közös skype-szobában tartjuk a kapcsolatot :)

-NooBLeadeR-:
Lennél-e klánvezér a jövőben, ha igen miért? Vannak-e ilyen ambícióid? Ha nem, akkor miért?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Klánvezér nem szeretnék lenni a jövőben, egyrészt nem rendelkezem a klánvezérséghez szükseges rutinnal és tapasztalattal, másrészt az idő hiánya kizárja, hogy egy nagyobb klánt vezessek, max csak funolásról lehetne szó jelen állás szerint :)

-NooBLeadeR-:
Mi a legviccesebb történet, ami eszedbe jut az általad legjobban kedvelt klánvezérről?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Az általam legjobban kedvelt klánvezér
Deadpool barátom, aki volt olyan kedves, és a klánprofilunkban engem jelölt meg vezérnek és kapcsolattartónak, így naponta több tucat levelet kapok jelentkezésekről, szövifelajanlasokról stb., persze fogalmam sincs semmiről :) Ettől függetlenül kevés ilyen nagyszerű vezér van manapság, akit mind "szakmailag", mind emberileg szinte mindenki elfogad és szívesen játszik ezáltal a klánban, konfliktusok nélkül.

-NooBLeadeR-:
Van-e olyan játékos, akit a legjobbnak tartasz? Ha igen, miért gondolod így róla?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Sok nagyon jó játékos van a jelenlegi kh-ban, nehéz lenne egy rangsort felállítani. A legjobb játekosnak én vinszentet, Firemastert, Dévet, Dídzsét és vadit tartom, akikkel játszottam, de sok feltörekvő újhullámú jó játékos van, igaz a legtöbben csak a rengeteg pp-nek köszönhetően. Akiket felsoroltam, sok pp nélkül is a legjobbak tudnak lenni.

-NooBLeadeR-:
Te milyen védekezési stratégiát használsz? Mikor kaptad életedben a legtöbb bejövő támadást, és mennyi volt az?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Az én védekezési stratégiám az előre gondolkodás. Ha frontos vagyok, többszáz faluval rendelkezem és pl 30 falum van a fronton, egy armánál hiába van rengeteg elterelő támadás, tudom, hogy mi lesz az igazi célpont.
Életemben a legtöbb támadast úgy emlékszem, hogy v38-on kaptam, olyan 8000-et egy napon. De V28on is rendszeresen előfordult többezres bejövő, 1000 felett már nagyon kellemetlen kezelni, pszichológiai nyomást is gyakorol sokaknál egy ilyen szintű faketámadás, tudni kell higgadtan kezelni és nem egyből dobni a fiókot. Ez különbözteti meg a kitartó, jó játékost a könnyű győzelem reményében beregisztrált játékostól.

-NooBLeadeR-:
Melyik volt a kedvenc világod, és miért?

Sir Antoán de la Főséfbá:
A kedvenc világom a V28 volt, mert nagyon változatos világ volt, warlordadival es kivegzővel kezdtünk az ew-ben, majd lettünk Cnn-esek es kicsit Mesehősök, aztán visszatértünk az alapokhoz és egy nagyon hosszú végjátékban végül feltörtük a nagyon erős EE-t is. Akkoriban még nagy vilag volt, a top 1-nek fejenként többezer faluja volt, nagyon élvezetes volt es végig izgalmas, noha ott többen árulónak is tituláltam minket a több klánváltás miatt, de mégis szép emlékeim vannak erről a világról és az akkori társakról.

-NooBLeadeR-:
Mennyire fontos a jó helyesírás egy klánvezérnek? Lehet valaki jó klánvezér, ha nem tud helyesen írni, vagy fogalmazni?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Szerintem fontos, hogy a klánvezér helyesen írjon és jól ki tudja fejezni magát. De nem csak a klánvezértől, szerintem mindenkitől elvárható lenne, hogy helyesen írjon (kiveve persze ha valakinek nem a magyar az anyanyelve vagy más országban el magyarként).

-NooBLeadeR-:
Szerinted mi a jó klántárs tulajdonsága? Miért?

Sir Antoán de la Főséfbá:
A jó klántárs tulajdonsága szerintem, hogy megbízható, segítőkész és aktív :) Amikor pl armára készültök és már tudod, hogy fog indulni takarítani és jól fog időzíteni, akkor Te is megnyugszol, hogy nem keltél feleslegesen egy indításnál vagy ha van 2 óra egy bejövő közeli vonatra, tudod, hogy a társad biztos olvassa a pm-et azonnal és segít, nem sajnálja a seregét. Na ilyen a jó klántás, es akit lehet a fórumon még ugratni is, sértődés nélkül :)

-NooBLeadeR-:
Melyik klán ellen volt eddig a legnehezebb harcod? Nyertél? Ha igen miért? Ha nem szerinted mit hibáztál és mit csináltál volna másképp?

Sir Antoán de la Főséfbá:
A legnehezebb harcom eddig a v38as Random ellen volt, ahol végülis alulmaradtam a klánunkkal. Utólag akkor nyerhettünk volna, ha a hátsó inaktív társakat lebelsőzte volna a fronton lévő aktív csapatunk, illetve ha van egy kis szerencsénk és hanarabb elvettük volna az ellenfél kedvét. Sajnos én a végére már kevés voltam, pedig egyszerre több ellenféllel is csatáztam, de sokat tanultam azon a világon.

-NooBLeadeR-:
Van-e olyan klánvezér, aki motivált téged, és vagy kivívta a tiszteleted csatában?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Klánvezér, aki motivált a játékban: Deadpool, amikor falut vesztettem éjszakaiban, mondta, hogy ez így nagyon kevés lesz, erre le akartam osztani a faluimat, de mégis összeszedtem magam és bizonyítani akartam, hogy mégsem vagyok a klán balfékje :)

Aki kivívta a tiszteletem csatában: vezérek ellen nem nagyon harcoltam sokat, de már korábban kiemeltem az általam elsimert vezéreket.
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
Folytatjuk riportunkat @Sir Antoán de la Főséfbá-val

-NooBLeadeR-:
Visszatekintve, milyen volt az első klán ahová bekerültél? Milyen volt a hangulat? Hogy érzed milyenek lennének ők a mai játékban?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Az első klánom a Deshun volt, ahol nagyrészt kollégákkal játszottam, de ott ismertem meg olyan társakat, akikkel később is jó barátságban maradtunk (nadal,haraszti,Beartok, stb). A hangulat fergeteges volt, nagyon összetartó csapat volt, igaz a mai játékban már kevesek lennének, mivel manapság már legalább 2 klánnyi ember szokott indulni a világokon, sok lúd disznót győz alapon.

-NooBLeadeR-:
Mit gondolsz az ellenfélről? Hogyan fogalmaznád meg a jó ellenfél fogalmát?

Sir Antoán de la Főséfbá:
A jó ellenfél számomra: legyen korrekt, ne csak diplomáciával érvényesüljön, merje az 1 vs. 1-et is vállalni, ha úgy adódik. Az ellenfél klánt pedig akkor tisztelek, ha tud veszteni, gratulálni az ellenfélnek és nem a személyeskedésben merül ki az erőfitogtatása.

-NooBLeadeR-:
Játszottál magányos farkasként, ha igen milyen volt? Meddig jutottál?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Játszottam magányos farkasként, de nem jött be, egyedül sajnos nem lehet sokra jutni, akármennyire pro is valaki. Ezért is klánháború a játek neve, nem egyéni háború :)

-NooBLeadeR-:
Szerinted fontosok a játékban az úgynevezett "plecsnik"? Mi az értéke egy plecsninek számodra?

Sir Antoán de la Főséfbá:
A plecsnik akkor értekesek, ha ahhoz valaki kellőképp rászolgált. én például 3 világban úgy szereztem plecsnit, hogy értékelve az ottani teljesítményemet, nem érdemeltem meg szerintem. Nekem van talán jelenleg az egyik legtöbb plecsnim, nyilván a LE-s vagy top1-es plecsniket nem kell magyarázni (kivéve ha "zászlózással" szerzi az ember :D), de a plecsninek az igazi értéke, ha arra büszke utólag a szerzője és kiérdemeltnek érzi.

-NooBLeadeR-:
Egy örökvitakérdés, hogy hogy néz ki egy ideális támadó falu és védő falu? Szerinted függenek-e egymástól?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Nekem nincs ideális tamadó/vedőbeallításom, de pl lovasíjászt nem gyártok es szeretek 4-500 kossal támadni, védőben viszont általában a lándzsa-nehézló kombót részesítem előnyben.

-NooBLeadeR-:
Ha lenne egy szabályzati pont, amit megváltoztatnál, melyik lenne az, és miért?

Sir Antoán de la Főséfbá:
A szabályzatokkal semmi bajom, szerintem jó minden, ahogy jelenleg van.

-NooBLeadeR-:
Te eltörölnéd a morált, vagy szerinted hasznos a játékban?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Én a morál eltörlése mellett szavaznék, mivel sokszor a "kicsiket" az ellenséges klánok direkt teszik egy területre, hogy ezzel is hátráltassák a támadó szellemű játékosokat.

-NooBLeadeR-:
Hogyan szoktál startolni? Mi a te stratégiád? Ha nyilvános megosztanád velünk?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Nem vagyok egy nagy starter, sőt mondhatnám, hogy nagyon pocsékul szoktam kezdeni, viszont aztán később belelendülök. Nekem túl unalmas az eleje, a legszívesebben egyből 2 hónap után lennék a játékban :) Nem szoktam ppzni, emiatt alapból hátrányból indulok, de már nem zavar.

-NooBLeadeR-:
A játék melyik szakasza az, ami a kedvenced? Miért?

Sir Antoán de la Főséfbá:
A kedvenc játékszakaszom amikor már nincsenek barbik, kialakultak az égtájak, a szemben álló felek és kezdődik a nagy csata a győzelemért, lehetőleg diplomácia nélkül :) Hogy miért? Mert nem szeretem a kavarást, a tökölést és a finomkodást :)

-NooBLeadeR-:
Melyik a kedvenc végjátéktípusod?

Sir Antoán de la Főséfbá:
A kedvenc végjátektípusom a dominancia, ami legalább 70 %os.

-NooBLeadeR-:
Melyik lovagrendszer az általad legjobban kedvelt?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Én a regebbi lovagrendszert szerettem, főleg a fáklyával :) A jelenlegi sem rossz, csak idegesít, amikor támadót kepzek, akkor kezdésnek bedob vagy 8 védőtárgyat :)

-NooBLeadeR-:
Mi motivál téged?

Sir Antoán de la Főséfbá:
Hogy mi motivál a játékban? Egy olyan baráti társasággal világot nyerni, akikkel végigélted a játékot, mindenki tudott mindenkiről mindent, egymást segítve a sok nehézségen át végül győzedelmeskedni. Személy szerint még a Fekete Sereg és a Cotl ellen még szeretnék egy győztes klánban lenni, de sajnos az időhiány az egyetlen ellenségem a jelenlegi játékban.

-NooBLeadeR-:
Hogy osztod el az idődet, hogy az ne befolyásolja a magánéleted?

Sir Antoán de la Főséfbá:
A magánéletemet a kh felé helyezem, régebben nagyon beszippantott ez a játék, ami miatt majdnem a munkahelyemről is kirúgtak (fegyelmit kaptam, mert lebuktam a sok kh-órával) , illetve majdnem egy válás is történt, ami elgondolkoztatott, hogy egy játék nem ér ennyit, hiába szeretem nagyon. Mivel sokat utazok és társasági életet is élek, így nagyon kiszámithatatlan a kh-s létem, ezáltal nem tudok túl aktív sem lenni a játékban, se ez van, ha az elején tisztázom a körülményeket, akkor általában a többiek is megértik.

-NooBLeadeR-:
Mitől jó egy klánvezér szerinted? Egyáltalán kimondható egyértelműen valakire, hogy jó klánvezér?

Sir Antoán de la Főséfbá:
A jó klánvezér szerintem empatikus, erőskezű, tud motiválni, megértő adott szituációkban, jól átlátja a dolgokat, és felnéznek rá, de ezt ki kell érdemelni.

Nem akarok senkit kiemelni, mint jó klánvezér, mert sokukkal nem is játszottam együtt, de pl. szerettem pilvoékkal, Nomercyékkel, Symyékkel, nagyinczével, Deadpoollal játszani, mint vezérek, ettől függetlenül vannak sikeres vezérek (Lightrex, Márkó, Red, stb), illetve vannak kisebb klánokat iranyító vezérek, akik még nem, vagy csak alig értek el szervergyőzelmet, de sokan követik őket.

-NooBLeadeR-:
Köszönjük az interjút!
Végezetül pedig te kit ajánlanál a következő riportalanyunknak? Volt-e olyan kérdés, melyet hiányoltál és szívesen megválaszoltál volna? Ha igen mi volt az? Ha szeretnéd akár meg is válaszolhatod.

Sir Antoán de la Főséfbá:
Köszönöm szépen a riportlehetőseget, szerintem mindenre kiterjedő volt! Riportalanynak ajánlanám Vinszentet, Firemastert, Dévet, Márkót, Ati.machedet, Barcsát, Feneeet, a Vajdát, Crzykelot, Fivest a teljesség igénye nélkül :)

Megegyszer köszönöm a lehetőseget, mindenkinek további jó játékot és sok barátságot kívánok a kh világában!

Anti
 

RedGrange

Well-Known Member
A reakció pontszáma
255
Ha valaha újra regisztrálnék egy vilàgra, azt csak azért tenném, hogy Antoánt tömhessem védővel (ismét).
Régi szívfájdalmam ugyanis, hogy V25-ön még nem volt támogatópont számolva, pedig sima top1 lettem volna, tonnaszámra haltak meg a védőim Anti faluit védve. Na mindegy.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.219
Ha valaha újra regisztrálnék egy vilàgra, azt csak azért tenném, hogy Antoánt tömhessem védővel (ismét).
Régi szívfájdalmam ugyanis, hogy V25-ön még nem volt támogatópont számolva, pedig sima top1 lettem volna, tonnaszámra haltak meg a védőim Anti faluit védve. Na mindegy.

Antit én is tömném.
 
Fent