Riportok NovaLee

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
nova1.png


Sziasztok! Ezúttal egy roppant érdekes alanyt hoztunk nektek, lehetőségünk volt interjút készíteni játékunk Community Managerével @NovaLee-vel!
Az interjúba beválogattunk néhány általatok feltett kérdést is!
Kellemes időtöltést kívánunk mindenkinek!


  • Hogy és mikor csöppentél bele ebbe az "online" világba hogy jutottál arra hogy CM leszel? miért döntöttél úgy hogy ezt a hivatást választod?
NovaLee
2007-2008-ban elkezdtem játszani egy böngészős játékkal (nem a KH) és nagyon játékfüggő lettem. Pár évig naponta játszódtam vele míg be nem zárt. Mivel sokat segítettem a játékosoknak és folyton kommunikáltam mindenkivel, az ottani vezetés felkért, hogy csatlakozzak a support csapathoz és elkezdve a csat moderátori munkától egészen a játék admin pozícióig mindenféle szerepet kipróbáltam és betöltöttem (fórum moderátor, játék operátor, admin, game master stb). Természetesen sok online barátságot is kötöttem és így döntöttem el, hogy én ezzel szeretnék foglalkozni egész életemen át. Azóta sokféle játékkal dolgoztam és több szerepet töltöttem be, viszont a CM munka az amelyet a legszívesebben végzem.

  • És miben mutatkozott meg a játék függőséged?
NovaLee
Az olyan volt hogy alig vártam este lefekvéskor hogy végre reggel legyen és folytathassam a játékot.
Elég nehéz volt leszoknom róla főleg a közösség volt az ami ott tartott, a kialakult baráti kapcsolatok, és ugye amellett a Supportkodás, a vége fele már nem is igazán játszottam csak segítettem a játékosoknak.
De gondolom ez nektek ismerős mivel ez a KH-nál is igy van sokak esetében, pl vannak sokan itt is akik már csak fórumoznak és néha csak ráveszik magukat egy egy új világon való indulásra.


  • Ugye lehet nem tudják a többiek de neked volt egy másik állásod is itt az Innonál ugye? arról esetleg nem szeretnél mesélni?
NovaLee
Igen, volt. Social Media Manager voltam a Tribal Wars 2 játéknál, ami azt jelentette, hogy én irányítottam és koordináltam a játék összes szociális média oldalait.

  • A TW2 népszerűbb mint a KH ?
NovaLee
Nem létezik népszerűbb játék a KH-nál! :)

  • Hol találkoztál először a Klánháborúval ?
NovaLee
A játékkal 2010 körül találkoztam. A nemzetközi szerverekre regisztráltam be de számomra a játék túlságosan hardcore volt és az akkor programom miatt időm sem volt arra, hogy becsületesen fejlődjek és folytonosan be lettem foglalva.

  • Most a kedvenc kérdésem fogom feltenni, Gyerekkorodban is CM akartál lenni? :D
NovaLee
Nem.. :DDDD gyerekkoromban nem volt internet, ki gondolta volna akkor, hogy egy napon majd egy képernyő távolságtól leszünk a nagy kerek világtól. Gyerekkoromban talán énekesnő (rock szupersztár) akartam lenni :D

  • Jó volt a hangod hozzá vagy hogy? :D
NovaLee
Dehogy, de attól álmodozni lehet! :DD Néha még most is úgy öltözők, mint egy Rocksztár :D

  • Egy másik jó kérdés :) elkellet végezned valamilyen iskolát/tanfolyamot/egyetemet ahhoz hogy CM lehess?
NovaLee
Szükséges, de nem kimondottan, a felsőfokú, egyetemi képzés, a magas szintű angol nyelvtudás és a számitógépes meg software ismeretek. Viszont nem kell ehhez semmilyen további specifikus kiképzés. A játékok iránti szenvedély mondjuk nélkülözhetetlen.

  • Igy vissza gondolva milyennek látod első éveidet mint KH CM?
NovaLee
Nem volt egyszerű, Kellet egy kis idő míg belejöttem, átláttam és megismertem a dolgokat. de végül minden jól alakult és sikerült megtalálni a közös hangot a közöséggel. Legalábbis én így gondolom viszont ha tévedek majd kérlek szóljatok, hogy javíthassak rajta :)

  • Nem érzed túl zsúfoltnak a napodat igy hogy CM vagy van időd mindenre?
NovaLee
Nem most már nem, főleg a jelenlegi szupport felállásnak köszönhetően. Sokat segít a csapatom és ezen úton szeretném megköszönni nekik a sok munkát és az odaadást!

  • Találkoztál e az InnoGames alapitóival és a KH "atyaival" illetve jártál e az InnoGames központjában?
NovaLee
Igen kétszer jártam eddig Hamburgban és igen találkoztam az alapítókkal is. Nagyon jó hely amúgy, szerintem egy élmény ott bent dolgozni a központ épületében.

  • Mi alapján választod ki a Support csapat tagjait ?
NovaLee
10 évi tapasztalat alapján valahogy arra jutottam, hogy hiába tartok túlságosan komoly interjúkat, az nem garantálja a megfelelő személyt a munkára. A KH nál a végén az volt a fontos, hogy nagyon Aktív és ismert játékos legyen a jelentkező, lehetőleg nem a negatív dolgok miatt természetesen. Ugye ez azt sugallja, hogy komoly személy és tényleg foglalkozni akar a játékközöséggel, és segítőkész meg jóindulatú. Az empátia szerintem az egyik alapvető készség amellyel egy szupporternek rendelkeznie kell.

  • Volt-e olyan ügyed amikor benéztél valamit és utólag elnézést kellet kérned?
NovaLee
Igen, megesett, de nekem szerencsére nem nehéz elismernem, hogy tévedtem és az elnézés kérés is eléggé jól megy :D. Tévedni sokszor tévedtem és fogok még tévedni a jövőben is, a lényeg az, hogy tanuljak is ebből és ne kövessem el ugyanazt a hibát többször is.

  • Hogyan tanítod be az új Supportereket a munkára, mit javasolsz nekik mire figyeljenek?
NovaLee
Általában arra, hogy türelmesek és pártatlanok legyenek bármilyen ügy kezelésében.

  • Mennyire vagy meg elégedve a mostani csapattal, hogyan jössz ki velük?
NovaLee
Megtiszteltetés számomra, hogy ilyen emberekkel dolgozhatok.

  • Milyen játékokkal játszol mostanság?
NovaLee
Jelenleg nem játszom semmivel, alkalmi mobilos játékokkal néha eltöltök pár órát, de nem emelnék ki egyet sem ezek közül.

  • Van e bármilyen hobbid mit szoktál csinálni szabad idődben?
NovaLee
Igen, mostanság sok időt töltők el a fitneszteremben.

  • Egy másik jó kérdés, mit szólnál ahhoz ha valaki szerelmes levelet írna neked support ticketben? :D
NovaLee
Hát jó kérdés! Majd, ha kapok egyet, utólag elmesélem. Tehát hajrá! :)))

  • Hogy érzed CM ként közvetlen nyitott vagy a játékosokkal?
NovaLee
Szeretném azt hinni, hogy igen, de ha talán mégsem vagyok az, akkor kérlek majd szóljatok minél előbb.

  • Hogyan kezeled ha egy általad felvetett ötletet a csapat nem támogat?
NovaLee
Hát ez egy nagyon jó kérdés, de ilyen még nem volt :D

  • Hogyan kezeled ha a csapat egyik tagjának van egy ötlete ami szerinted nem jó de a többiek támogatják?
NovaLee
Megbeszélem velük, hiszen mert ha csak én nem tartom jónak akkor lehet nálam van a gond.

  • Mennyire szükséges hogy ismerd a játékot ahhoz hogy jó CM lehess és megfelelő segítséget tudj nyújtani a játékosoknak?
NovaLee
A játék ismerete természetesen elengedhetetlen és előny munkánk során, viszont nem a játéktudás miatt lesz valaki jó CM.

  • Volt-e beceneved ezelőtt a való életben? hogyan választottad a NovaLee felhasználó nevet?
NovaLee
NovaLee-ként szoktam játszani régen más játékokban is, a jelentése magyarra lefordítva " új mező" és szerintem illik is a KH-hóz.

  • Te jónak tartod magad a stratégiai játékokban?
NovaLee
Valamikor az voltam viszont most már nem rendelkezek elégséges idővel, türelemmel. Viszont lehet kipróbálok egy speed kört a közel jövőben, hogy tudjam ezt felmérni.

  • Volt már olyan csapat játék(bármilyen) amiben csapatott vezettél?
NovaLee
Nem, főleg nem úgy mint a KH-ban. A KH-ban a klánvezető szerepet úgy képzelem el mint egy 8 órát dolgozó anya. Várom majd a vezetőktől visszajelzéseket ezzel kapcsolatosan a hozzászólásokban.

  • Mit gondolsz hogy a Klánháború kiemelkedik a csapat játékok közül?
NovaLee
Igen! Nagyon sok év után még most is itt vagytok, és leszünk még, mert ez a játék összehoz és összetart sok embert.

  • Volt-e már olyan hogy részegen válaszoltál egy ticketre? :D
NovaLee
Hááátt... :DD Következő kérdés? :D Régen volt olyan nem a KH-nál hanem más játéknál, hogy buliba meg kellet állnom leveleket válaszolni éjjel, :) És olyan is volt hogy szintén buliba félre kellet állnom, hogy fordítsak egy másnapon megjelenő dolgot, feltűnt hogy később mikor haza érek már túl nehéz lesz, szóval buli elején félrehúzódtam, hogy na akkor Én most legelőször ezt elintézem. :)

  • Mit gondolsz arról hogy sokak szerint pay to win lett a játék és pénzel győzelmet vehetsz a játékban? Mennyire tartod ezt igaznak?
NovaLee
Mostanában minden böngészős stratégiai játékra rávágják, hogy pay to win. De ez sok esetben nem igaz, ahogy a Klánháború esetében sem. A játék egyensúlyozásban létezik egy határ amely a KH esetében be van tartva. Annyi előny van hogy nem töltesz el egy csomó időt a játékban, tehát igazából időt vásárolsz magadnak, de attól még nem biztos hogy előre is visz ez a dolog, tehát ugyan olyan jól teljesíthet vagy még jobban egy másik játékos is aki jó stratéga és több időt tölt a játékban.

  • Mit gondolsz mitől lehet a KH közösség egyre kisebb?
NovaLee
Hát érdekes lenne egy felmérést csinálni, de úgy igazából szerintem az ilyen időhiány az ami ebben közre játszik, pár évig tolják és utána mással lesznek elfoglalva az emberek(magán élet/munka stb) és ez szerintem normális.
Az elején volt ugye egy hatalmas játékos állományunk amikor még nagyon divatban voltak ezek a böngészős játékok, de az akkori fiatalok ugye felnőttek, és tulajdonképpen most már annyi más opció más típusú játék van, ez olyan hogy miért nem használják már a HI5, a mostani fiatalok és most a FB a menő és most igazból már az is veszíti az embereit mindenki megy át más platformokra, tehát úgy gondolom változtak és változnak az igények állandóan. Arról nem is beszélve hogy mennyit fejlődött a technológia most már rengetegen vannak akiknek nincs is számítógépé hanem a telefonjukon játszanak/dolgoznak, mivel mindig mozgásban vannak, és mostanában inkább az animációkat és különböző ingereket kivátó játékokat keresik.

A Klánháború igazából próbálja tartani a lépést és fenntartani az érdeklődést a változó igényekkel és próbál szórakoztató lenni mindazok számára akik egy online böngészős stratégiai játékot keresnek, ezért is van sok újítás és fejlesztés folyamatosan.


  • Támogatnád-e azt hogy nagyobb világok legyenek mint voltak? Mert ugye vannak akik azt mondják azért nem játszanak mert kicsik a világok.
NovaLee
Én igazából azt támogatnám hogy legyenek változatosak, és igazából a játékosok már jól tudják hogy milyen világon szeretnének játszani ezért is kérjük ki a véleményüket fórumon, és vannak dolgok amik gyakran ugyan azok.

  • Van olyan életbelli barátod akit az klánháborúnak köszönhetően ismertél meg?
NovaLee
Igen.

  • Szoktad olvasni a riportokat? Van-e kedvenced? Mi a véleményed, miben tudnánk mi magunk fejlődni, hogy jobb kérdéseket tegyünk fel?
NovaLee
Nincs konkrétan kedvencem még, de szeretem olvasni őket.

  • És a legfontosabb kérdés mára ha egy Supporter hozzád menne férjül ő lenne a CMné vagy te? :D :D
NovaLee
Meghalok :)))) Természetesen Ő!

  • Miért nem sorrendben, növekednek a frissítések nevei amiket fórumon tesznek közzé?
NovaLee
Mivel van amikor több van egybe vonva. És a kisebb frissítéseket nem emeljük ki külön.

  • Milyen lehetőségek állnak rendelkezésre a játékosoknak a veled való kapcsolatfelvételre?
NovaLee
A játékkal kapcsolatos dologról a szupport rendszert ajánlom, személyesebb dolgok kapcsán felkereshetnek a fórumon egy privát üzenetben.

  • Milyen szerepet játszik a játékosokkal való kommunikáció a játék adminisztrálása során?
NovaLee
Mondanám, létfontosságú szerepet játszik.

  • Milyen elvek alapján látod el a játék moderálását?
NovaLee
Légy kedves, légy tisztességes, légy pártatlan.

  • Milyen egyéb platformokon van jelen a játék? És hogyan használod ezeket a platformokat a játék népszerűsítésére és a játékosokkal való kapcsolattartásra?
NovaLee
A Klánháború legfontosabb hivatalos platformja kapcsolattartási és szocializáció szempontjából továbbra is a külső Fórum meg a Facebook oldalunk. Tudom, hogy a játékosaink kedvelik a discordot és nem tartjuk kizártnak azt, hogy létrehozzunk egy hivatalos discord KH csatornát.

  • Ahogy én látom sok közös feladata van egy klán vezérnek, és egy CM-nek, már ami az alapokat illeti. Gondolok itt a közösségépítésre, annak összetartására, ügyek megoldása, szervezések, stb.stb.. Mit gondolsz, hogy klán vezéreknek ad-e ez bármiféle plusz tapasztalatot, amit hasznosíthatjuk a való életben, vagy egy játékban lehetetlen jó tapasztalatokat szerezni?
NovaLee
Én is úgy vélem, hogy sok a közös feladat a klánvezér és a CM munkájában, viszont szerintem a vezér munkája sokkal nehezebb ha belegondolunk, hogy azok az emberek a kánjából követik őt egyik világból a másikban és neki, a klánvezérnek, a győzelemre kell vezetni ezeket az embereket.

  • Volt olyan érzésed az évek alatt, hogy “itt a vége, befejeztem”? Ha igen mi volt az, ami végül visszahozta a lelkesedésedet?
NovaLee
Igen, de nem szeretném részletezni, elmúlt :)

  • Te kit ajánlanál a következő riportalanyunknak?
NovaLee
Messala-t ajánlanám.


Egyúttal szeretném kifejezni a hálámat, amiért időt szántatok rám és az interjúra, másodsorban szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, hogy része ennek a fantasztikus közösségnek, és köszönöm, hogy szívesen befogadtatok ide.

Remélem, hogy a jövőben továbbra is együtt dolgozhatunk a játék folyamatos fejlesztése és javítása érdekében, és hogy továbbra is szorosan együttműködhetünk a Klánháború közösségével.






Köszönjük hogy elolvastad legújabb interjúnkat! Kérlek amennyiben tetszett jelezd azt felénk egy Like-al(Köszönettel), és ha kérdésed maradt @NovaLee-hez azt tedd fel itt hozzászólásban!

A következő interjúnkig, jó szórakozást kívánunk neked itt a
Klánháboruban
!
 

Messala

Tőzsdecápa
A reakció pontszáma
2.184
Egy másik jó kérdés, mit szólnál ahhoz ha valaki szerelmes levelet írna neked support ticketben? :D
NovaLee
Hát jó kérdés! Majd, ha kapok egyet, utólag elmesélem. Tehát hajrá! :)))
(
akkor szerencsém" hogy már nem olvasol skypet XD)
Nagyon tetszett a riport!
Novika.gif
 

ati.mached

Well-Known Member
A reakció pontszáma
4.111
Nem volt rossz, bár Syntexet kiemelhetted volna jobban is hogy mennyit segít,segített neked.
 

NovaLee

Well-Known Member
A Klánháború Csapata
A reakció pontszáma
636
Nem volt rossz, bár Syntexet kiemelhetted volna jobban is hogy mennyit segít,segített neked.
Igazad van, nagyon sokat segített és most így utólag bánom, hogy erre nem tértem ki részletesen, igazából neki köszönhetem az, hogy ma is itt vagyok. Na de majd egy következő alkalommal többet mesélek erről.
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.384
Igazad van, nagyon sokat segített és most így utólag bánom, hogy erre nem tértem ki részletesen, igazából neki köszönhetem az, hogy ma is itt vagyok. Na de majd egy következő alkalommal többet mesélek erről.

A -NooBLeadeR- imádatot is kivágta az irigy Jacke :(
 
Fent