Nemzetközi vizeken

DeletedUser

Vendég
New worlds starting

We will soon be starting two new world this month.

World 58 will start on Wednesday August 10th at around 17:00, and will be a standard world, with farming/hauls enabled.

A 3 month High Performance world will start on Saturday August 13th at around 20:00, and will be a no hauls world. You will start with a half-built village (around 2k points, level 25 of each resource type).

If you have any feedback or questions please click here for the discussion thread.

Not sure what some of the settings below mean? Click here for more information.

Start of World 58 (August 10th, 17:00)

Speed: 1.5
Unit speed: 0.8
Paladin: Yes, with weapons (old bonuses)
Archers: Yes
Church enabled: Yes
Noble system: Gold coins
Morale: Points and time based
Bonus villages: Yes
Barbarian villages: Grow to 2500 points
Tech system: Simple
Beginner protection: 3 days
Tribe limit: 40
Other info: Players can choose their starting direction. There will be an attack and support gap of 100ms.
 

DeletedUser

Vendég
ma indult 17:00-kor a világ amin megpróbálkozok a magyar KH igéjét tovább hirdetni. Akinek lenne kedve kipróbálni a világot azt örömmel látnám klánomba, a Top klánba, ott -Albus Dumbledore- néven futok, remélem lesznek vállalkozó kedvű honfitársak.

Dél-Nyugatra regéljen aki jön.
 

DeletedUser9211

Vendég
6 taggal büszkélkedhetünk. 40 a limit.
1 hete megyünk.
500 pont az első hely, semmiről sincs lemaradva senki sem.
Gyertek, mutassuk meg!
 

DeletedUser

Vendég
Klánt alapítottam a horvát v5ön. akinek van kedve egyet játszani és harcolni az bátran jöjjön. Regelés: ÉK-ra. vezérkart majd választanánk.
Egy kis ismertető: Sebesség: 1.4
Klánlimit: 50
Íjász, lovag van. Ha fentvagytok írjatok egy levelet rolus14nek horvátoknál MAGYAR NYELVEN
 

DeletedUser

Vendég
az a baj hogy ha akarunk mi valamit nemzetközi porondon akkor szervezni kéne de nagyon... de az nekünk nem nagyon megy nekem be vállt a solo .us serveren Us1-en top1 klánban 64. vagyok és még van 1-2 magyar akinek segítettem :D meg ami fontos hogy mindenkinek legyen co playere :D
 
Fent