Vitaindító Jelentkezés

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.384
1677182169817.png

Kedves Játékosaink,

A Vita fórumunkhoz Vitaindítókat keresünk.
Ezen téma alatt lesz mindig meghirdetve, hogy milyen témából érkezik majd Vita, és előzetesen jelentkezők közül mindig kiválasztunk egy játékost, aki Vitaindító szöveget fogja megírni a témához, amellyel mi megnyitjuk az adott témát.

A vitára nem szükséges előzetesen jelentkezni, csak azért kérjük, hogy előre jelezzétek számunkra részvételi igényeteket, hogy a Vita indító játékost kitudjuk választani, és a következő Vita témában az ő vitaindító hozzászólásával megnyithassuk az adott vitát. Így, aki esetlegesen nem jelentkezik előre egy vitára, de szeretne hozzászólni a vitához, az engedélyezett számára, és minden hozzászólása után jogosultnak tekintjük a részvételre, így versenyzőként kezelünk minden hozzászólót adott témában.

Ez a téma nem való offolásra, minden offolás törölve lesz ebből a témából, illetve kifejezetten büntethetünk is érte.

Megértéseteket és jelentkezéseteket előre is köszönjük.

Üdvözlettel:

A Klánháború Csapata
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.384
Vita Téma: Csomagoló rendszer


Kedves Játékosaink,

Az első Vita téma a mostanság elterjedt védelmi rendszerről lesz, melynek a neve a "Csomagoló rendszer" (packet system).
Röviden ez egy olyan rendszertípus, mely viszonylag kevés szervezést igényel, és a lényege az, hogy a Védelem klán fórum alatt a vezérek külön fórum témába létrehozzák, hogy mennyi védő egy csomag(például 500-500 védő), és meghirdetik koordinátákkal az adott felületet, és várják hozzászólásban ki mennyi "csomagot" tud küldeni. Például egy falu bevédése 50 csomag stb..

Ehhez keresnénk elsődlegesen vita résztvevőket, akik közül kiválasztva egy játékost ráírunk, és az Ő vitaindító szövegével nyitnánk meg a vita témát.

Jelentkezéseteket megtehetitek ebben a témában hozzászólás formájában, vagy írtok nekem vagy @Jacke. supporternek privátba levelet itt a külső fórumon.

>>> Vitaszabályzat <<<

Üdvözlettel:
A Klánháború Csapata
 

DeletedUser21347

Vendég
A Csomagoló rendszer félig jó, félig rossz. Még nem láttam olyat, hogy egy klán hatékonyan használta volna.

Azért rossz, mert szeró mérettől, frontvonaltól (meg millió más dologtól) függően kizárólag a hátországból származó, védő falvakból kellene alkalmazni. Ennek pedig az az oka, hogy a szórt védő csapatokat nagyon gyorsan lehet pótolni (akár pár napon belül, egy teljes ARMA által okozott veszteségeket), ezért pedig a hátsó védő falvainknak (Csomagoló rendszereseknek), nem kiképzési időre, hanem a legnagyobb védőerőre kellene ráállniuk. Ennek függvényében Klánszinten meghatározott, csomagoló rendszeres, hátországi védő falvakra lenne szükség, aminek arányértékeivel kellene a csomagokat elve kiírni a védelem kérésekor. Az így kapott védelem tartós, erős, és könnyen, valamint gyorsan is pótolható.

Az, hogy miért , már szintén leírtam. Védelmet lassabban képzünk, mint támadókat. (Bár ahhoz, hogy a kiképzési időt figyelembe vehessük, abból kellene kiindulni, hogy 1T kiüt 1V-t. Ami egyébként semmilyen esetben sem igaz.) Ezt erősen javítja az, amit maga a Csomagól rendszer is csinál(hat, bár sokszor 1-2 falukból küldik le). Például 10 faluból, minden faluból 10% védő sereget küldve, védek 1 falut, ahova 100% védő szükséges. Az itt teljesen megsemmisült (ha megsemmisül!) védő csapatokat pontosan 10-ed annyi idő újra képezni (vagy mondhatnám úgy is, hogy tízszer gyorsabb).

Én azt tapasztalom, hogy többnyire e két dologgal egyáltalán nem foglalkoznak, így amennyire jó lehetne a Csomagrendszer, annyira rosszul alkalmazzák. Például pár órás távokból (frontról) küldenek 10-20 csomagnyi védőt 1 faluból. Ettől mindig felrobbanok. :D
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.220
Magyar szerveren nem igazán értelmezhető a packet system. A 7000 falus szervereken 2000 falud sincsen egy égtájon, és olyan stádiumban van a szerver végjátékban, amikor a top pár játékost kivéve nincsenek kiépítve. A frontvonal max 20 órára van a hátországtól, semmi értelme ilyesmivel szórakozni, pláne mivel a legtöbb szerveren nincs összesen 5 nagyobb arma, az újraképzés gyorsasága se jön ki. Szerintem magyar szervereken fölösleges micromanagement a packetelés, jobb, ha kevés nagyobb acc van, akik nagyobb falumennyiséget fixen tudnak mozgatni, nincs olyan, hogy átaludják, lemaradnak, stb.
 

RAZNIK

Member
A reakció pontszáma
74
Én szerverek korai fázisában hasznosnak találom a Csomagoló rendszert, mert a párszáz alapvédelemnek legyártott talpast szerintem hatékonyabban lehet így klánszinten mozgatni, és az esetleges kiesô egységeket pótolni. A korai védekezéseknek a súlya egyenletesebben oszlik el a klántagokon, ami szerintem megkönnyítheti a startot.

Viszont a játék további szakaszában, a frontvonalak kialakulásával inkább fontosabb megtalálni azokat a játékos csoportokat, akik képesek aktivan segíteni egymást, váratlan szituációkban közösen döntést hozni, mint hogy klánszinten kelljen reagálni minden apróbb zörrenésre. Szerintem az eljutási idôk rövidsége, és a klántagok átlagos aktivitási szintje miatt ez a rendszer ilyenkor nehezen használható már.

Egy olyan kivétel van szerintem, ahol viszont szerver korától függôen el lehet gondolkozni a használatán, azok a tanyaszabállyal induló szerverek. Ott a maximális védôerô biztosítását, valamint a védelmek idôzítését megkönnyítheti az efféle szervezés.

R
 
Fent