Insomniac

DeletedUser

Vendég
Ez így igaz, gratulálok!
De még azért van egy olyan 10% amíg fordíthat az iem. Bár sajnos már én sem hiszem...

Igen, de azért túlzásba se vigyük. Nem lefutott világ ez még, akkor sem volt az amikor az N8 nálunk volt, így végképp nem az. 32 %unk van... elvileg az N8 a végén becsatlakozik hozzánk (azért remélem már hamarabb....) Azzal 41% az inso 2 (1%) Tehát 42% van legjobb esetben is. Tehát még a felét sem uraljuk, szép hosszú szerver lesz ez. Még sokáig élvezhetjük szerencsére! :)
 

DeletedUser

Vendég
Theo kimondtad a világ végét. Szerintem is így lesz, ahogy mondtad. kb 25-26 napja van N V8 klán. szerintem gyönyörű teljesítmény ez eddig.
Side 1:
Tribes: N V8
Side 2:
Tribes: ~DOF~, SFSK

Timeframe: Örökké

Összes foglalás:

Oldal 1: 545
Oldal 2: 24,889
Különbség: 24,344

chart


Összes foglalás ellenséges oldal ellen:

Oldal 1: 181
Oldal 2: 9
Különbség: 172

chart


Összes foglalás pontértéke:

Oldal 1: 4,481,198
Oldal 2: 227,055,532
Különbség: 222,574,334

chart


Összes foglalás pontértéke ellenséges oldal ellen:

Oldal 1: 1,858,521
Oldal 2: 88,319
Különbség: 1,770,202

chart
 

DeletedUser

Vendég
Igen, de azért túlzásba se vigyük. Nem lefutott világ ez még, akkor sem volt az amikor az N8 nálunk volt, így végképp nem az. 32 %unk van... elvileg az N8 a végén becsatlakozik hozzánk (azért remélem már hamarabb....) Azzal 41% az inso 2 (1%) Tehát 42% van legjobb esetben is. Tehát még a felét sem uraljuk, szép hosszú szerver lesz ez. Még sokáig élvezhetjük szerencsére! :)

mi az hogy csak a felét :D :D :D
ne viccelj, már 50% felett maximum egy klánszakadás állíthat meg titeket,de ha az nv is ellenetek fordul még úgy sem veszthettek :D
 

DeletedUser

Vendég
mi az hogy csak a felét :D :D :D
ne viccelj, már 50% felett maximum egy klánszakadás állíthat meg titeket,de ha az nv is ellenetek fordul még úgy sem veszthettek :D
Gun ezt komolyan írtad, amit????:O
1; MIÉRT fordulnánk az INSO ellen ( nagyon sok régi barát, ex klántárs van ott, szerinted egymást támadnánk?:D)
2; MI IS INSO tagok "voltunk", egy a célunk, csak picit máshogy, ezért váltunk ki. ebben szerintem semmi rossz nincs.
3;
mi az hogy csak a felét
ne viccelj, már 50% felett maximum egy klánszakadás állíthat meg titeket,de ha az nv is ellenetek fordul még úgy sem veszthettek
A világ 80%-át kell uralni (ha jól tudom 72 órát) és akkor hirdetnek győztest! Ha az INSO nyerése rajtunk fog múlni, a vezetőink tuti megállapodnak, hisz nincs harag a két klán között ha jól tudom... Az INSO profilban benne is van, hogy a REBELS választ ad a V8( megválaszolatlan kérdéseire....) :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Azért jó lenne csípkedni magunkat, meg dec21.-én apocalypsis.... Világvége:D
 

DeletedUser

Vendég
Évtizedek óta az egyik legfontosabb lelet

Ahogy a mi naptárunkban az ezredforduló élénkítette meg sokak képzeletét, úgy az ősi kultúrák naptárainak fordulópontjai is felkeltették az érdeklődést, és időnként politikai célokra is felhasználták őket. A maják esetében éppen az idénre esik egy ilyen naptári ciklus (baktun) vége, így ezt sokszor tévesen világvégedátumként értelmezik. Valójában arról van szó, hogy egy 144 ezer napos naptári ciklus 2012. december 21-én érne véget az ősi maja civilizáció kalendáriuma szerint. A maja civilizációt azonban a spanyol hódítás eltörölte, így ma már sok olyan dolog misztikus fényben tűnik fel, ami akkoriban még hétköznapi lehetett.

Az erre a végdátumra utaló régészeti bizonyítékok azonban mindenképpen fontosak. A guatemalai régészeti lelőhelyen, La Coronában dolgozó archeológusok egy 1300 éves maja szöveget találtak. A második ilyen ismert lelet megtalálását most a guatemalai Nemzeti Palotában jelentették be. A Phys.org tudományos híroldal szerint évtizedek óta az egyik legfontosabb leletről van szó, amely a hieroglifákhoz kapcsolódik. (A maják is nehezen megfejthető jeleket, hieroglifákat használtak, akárcsak az egyiptomiak.)

"Ez a szöveg inkább ősi politikatörténetről, mintsem jóslásról szól" - mondta a lelet kapcsán Marcello A. Canuto, az amerikai Tulane Egyetem Közép-amerikai Kutatóintézetének munkatársa, a La Corona-i ásatások (az úgynevezett PRALC-program) társigazgatója.

Nincs semmiféle apokaliptikus jóslat

Az új lelet is megerősíti azokat a nézeteket - amelyekről az idén is már többször beszámoltunk -, amelyek szerint a maja kalendáriumban szereplő 13. baktun (egy 144 ezer napos ciklus) kezdőpontja fontos kalendáriumi esemény lett volna a maják számára, és bizonyosan megünnepelték volna. Ugyanakkor semmiféle apokaliptikus jóslattal nem függött össze - nyilatkozta Canuto.

A mostani lelet akkor került elő, amikor az idén Canuto és a PRALC-projekt társigazgatója, Tomás Barrientos elhatározta, hogy feltár egy negyven évvel ezelőtt súlyosan megsérült épületet. Az épületben fosztogatók okoztak súlyos károkat. Már tavaly észrevették a tudósok, hogy egy fontos kőemléket a rablók a helyszínen hagytak, mert túlzottan erodálódott az idők során, így nehéz lett volna eladni a feketepiacon.

Barrientos beszámolt arról, hogy az idén további leleteket gyűjtöttek, tíz nagyobb, hieroglifákat tartalmazó követ találtak, és egy érintetlen lépcsőt is, ahol 12 további vésett kőre bukkantak, méghozzá azok eredeti pozíciójában. Összesen tehát 22 követ szedtek össze. A többi, már meglévő lelettel együtt így 264 darab, hieroglifát tartalmazó kődarabot gyűjtöttek, így a Guatemalában talált leghosszabb maja szöveget állították össze, amely világviszonylatban is terjedelmesnek számít.

20120629-maja-feliratok-maja-kodex-drezda3.jpg

Maja kódex (illusztráció)

Politikai célból hangsúlyozhatták a naptárfordulót

A most megtalált kőlépcsők La Corona 200 éves politikatörténetét dolgozzák fel. Szövetségesek és ellenségek tűnnek fel itt, természetesen a maja uralkodók ábrázolásaival együtt. Egy másik lépcsősoron 56 vésett követ találtak. Ezek a korabeli fontosabb maja uralkodók egyikének, Yuknoom Yich'aak K'ahk'-nak, Calakmul királyának a látogatását örökítik meg Kr. u. 696-ban a La Corona helyén lévő maja városban.

E király használja fel a maja naptárfordulókat uralmának felmagasztalására. Miközben feltehetően súlyos harcokat vívott ellenfeleivel, egy rövidebb maja naptári ciklus, a 13. katun urának hívja magát. (A katun egy 7200 napos, mintegy húsz évet átfogó periódus.) A hetedik században ez a maja naptárban a 9. 13. 0. 0. 0. dátum volt. De a király még magasabbra tört, az örökkévalóságig nyúló uralmát akarta kifejezni a nagyobb naptári ciklus, a 144 ezer napos baktun fordulópontjának, 2012. december 21-ének emlegetésével. Ez ugyanis a nevezetes 13. 0. 0. 0. 0. lett volna a maják szerint, ehhez próbálta saját jelentőségét kötni a hetedik században élő, konfliktusoktól gyötört uralkodó - legalábbis a régészek legújabb hipotézisei szerint.
 

DeletedUser

Vendég
Gun ezt komolyan írtad, amit????:O
1; MIÉRT fordulnánk az INSO ellen ( nagyon sok régi barát, ex klántárs van ott, szerinted egymást támadnánk?:D)
2; MI IS INSO tagok "voltunk", egy a célunk, csak picit máshogy, ezért váltunk ki. ebben szerintem semmi rossz nincs.
3;
A világ 80%-át kell uralni (ha jól tudom 72 órát) és akkor hirdetnek győztest! Ha az INSO nyerése rajtunk fog múlni, a vezetőink tuti megállapodnak, hisz nincs harag a két klán között ha jól tudom... Az INSO profilban benne is van, hogy a REBELS választ ad a V8( megválaszolatlan kérdéseire....) :)

nem, természetesen szerintem sem lehetőség...
csupán arra szerettem volna felhívni a figyelmet hogy ha még 8% az inso-hoz kerül, akkor már az sem állíthatja meg ha a nv8 is ellene fordul nem hogy az iem :)
és egyébként a rebellst inkább hagyjuk ki... nem szeretnék rúla beszélni :$
 

DeletedUser

Vendég
Ne is beszélj a Rebelsről, főleg úgy ne, hogy én meg Zoli (Jancsekz) itt vagyunk. miért fújsz ránk? mert be tudjuk folyásolni v8 végjátékát? mert nem nektek nyerünk?
 

DeletedUser10079

Vendég
Próbáljatok a jelenre koncentrálni és ne a múltra.:)
Főleg a DOF. :p
 

DeletedUser

Vendég
nem, természetesen szerintem sem lehetőség...
csupán arra szerettem volna felhívni a figyelmet hogy ha még 8% az inso-hoz kerül, akkor már az sem állíthatja meg ha a nv8 is ellene fordul nem hogy az iem :)
és egyébként a rebellst inkább hagyjuk ki... nem szeretnék rúla beszélni :$

De a DEKSV, =EF=, VINELO, SFSK, ~DOF~ klánoknak együttesen magasabb a területi %-uk mint az INSO-nak, meg talán a szövetségeseknek is együttvéve, tehát nincs veszve nektek sem semmi csak egy kicsit ügyesebben vagy aktívabban kéne játszani mert valamelyikkel ezen a téren gond van.
 

DeletedUser

Vendég
De a DEKSV, =EF=, VINELO, SFSK, ~DOF~ klánoknak együttesen magasabb a területi %-uk mint az INSO-nak, meg talán a szövetségeseknek is együttvéve, tehát nincs veszve nektek sem semmi csak egy kicsit ügyesebben vagy aktívabban kéne játszani mert valamelyikkel ezen a téren gond van.

Aktívabbnak, játszani ha már pénzt időt ölt bele mindenki aki a játék ebben a szakaszában itt van. Nem multi fiókokból várni a fejlődést meg lesni az inaktívakat azokat szétkapni, futni a harc elől sunnyogni. Egyszerű sok a piros falu támadni kell é azokat lehet foglalni, lehet nem olyan látványos a fejlődés, mint amikor behúz valaki egy nap 60 inaktív falut, de azzal nem nyersz világot, ezt kellene már felfogni mert hiába nagyobb az arányunk ha a másik oldalon van 70 aktív játékos aki fejlődik mint az őrült támad foglal, nálunk meg jó ha van 60 minden klánból összesen, a túloldalon meg 2 klánt néztem.
 

DeletedUser

Vendég
Aktívabbnak, játszani ha már pénzt időt ölt bele mindenki aki a játék ebben a szakaszában itt van. Nem multi fiókokból várni a fejlődést meg lesni az inaktívakat azokat szétkapni, futni a harc elől sunnyogni. Egyszerű sok a piros falu támadni kell é azokat lehet foglalni, lehet nem olyan látványos a fejlődés, mint amikor behúz valaki egy nap 60 inaktív falut, de azzal nem nyersz világot, ezt kellene már felfogni mert hiába nagyobb az arányunk ha a másik oldalon van 70 aktív játékos aki fejlődik mint az őrült támad foglal, nálunk meg jó ha van 60 minden klánból összesen, a túloldalon meg 2 klánt néztem.

Ez egy területszerző játék. Ebbe beletartozik az inaktív tagok foglalása is, meg az ellenségtől való területszerzés is... Ha az inaktív tagot nem foglalják, akkor barbárosodik... ha barbul és nem foglalják, akkor soha nem éri el egy klán sem a 80% területarányt.
 

DeletedUser

Vendég
De a DEKSV, =EF=, VINELO, SFSK, ~DOF~ klánoknak együttesen magasabb a területi %-uk mint az INSO-nak, meg talán a szövetségeseknek is együttvéve, tehát nincs veszve nektek sem semmi csak egy kicsit ügyesebben vagy aktívabban kéne játszani mert valamelyikkel ezen a téren gond van.

http://forum.klanhaboru.hu/showthread.php?t=2701
eszerint az INSO
1. Hely: INSO
Taglétszám: 82 fő
Faluszám: 54,004
A legjobb 40 játékos pontja: 417,427,323
Összes Pont: 585,801,907
Százalékos arány: 32%
N V8
4. Hely: N V8
Taglétszám: 44 fő
Faluszám: 15,861
A legjobb 40 játékos pontja: 162,801,994
Összes Pont: 163,236,753
Százalékos arány: 9%
INSO2
12. Hely: INSO 2
Taglétszám: 19 fő
Faluszám: 1,883
A legjobb 40 játékos pontja: 19,507,707
Összes Pont: 19,507,707
Százalékos arány: 1%
SD
10. Hely: SD
Taglétszám: 26 fő
Faluszám: 4,151
A legjobb 40 játékos pontja: 42,432,409
Összes Pont: 42,432,409
Százalékos arány: 2%
Ha ezt összeadjuk, és feltételezzük azt, hogy minden klán az INSOba olvad, akkor is összesen csak 44% a területi arány...
 

DeletedUser

Vendég
Ezek után nézzük a másik oldalt
DEKSV
2. Hely: DEKSV
Taglétszám: 62 fő
Faluszám: 35,927
A legjobb 40 játékos pontja: 326,448,806
Összes Pont: 391,438,040
Százalékos arány: 21%
SFSK
3. Hely: SFSK
Taglétszám: 55 fő
Faluszám: 15,891
A legjobb 40 játékos pontja: 164,369,421
Összes Pont: 165,007,475
Százalékos arány: 9%
=E.F=
5. Hely: =E.F.=
Taglétszám: 57 fő
Faluszám: 12,005
A legjobb 40 játékos pontja: 121,642,748
Összes Pont: 124,200,451
Százalékos arány: 7%
~DOF~
6. Hely: ~DOF~
Taglétszám: 72 fő
Faluszám: 10,363
A legjobb 40 játékos pontja: 100,305,770
Összes Pont: 105,924,939
Százalékos arány: 6%
VINELO
7. Hely: VINELO
Taglétszám: 57 fő
Faluszám: 7,145
A legjobb 40 játékos pontja: 72,208,944
Összes Pont: 74,335,546
Százalékos arány: 4%
A többi klán elenyésző területtel rendelkezik. Ha az IEMnél feltételezzük, hogy ők is egy nagy klánná olvadnak, akkor 47% lenne a területi arányuk... Hoppá...
 

DeletedUser

Vendég
Még egy kis érdekesség....
A fentiek szerint ha megnézzük, az INSO és Szövetségesei összesen75.719 db faluval rendelkeznek, és összesen akik az IEM ellen harcolnak, az 171tag
Az IEM adatai: Összesen 81.331falu, és 303tagot számlál az IEM...
Mégis az INSO és a Szövetségesei hozzák sorra az eredményeket? Hogy van ez?!:eek: nem a sok lúd, disznót győz elvnek kellene érvényesülni?
Kivétel erősíti a szabályt:)
 

DeletedUser10079

Vendég
Egyetlen gond van itt srácok.
Nem az a lényeg mennyien vannak odaát és mennyi faluval (mostmár nem,volt egy idő amikor az számitott,amikor tényleg a világ háromnegyede ellenünk volt,de azt is végül megoldottuk -->) méghozzá azért,mert az INSO-ban található meg a V8 játékosainak legjobbjai és legaktivabbjai.Olyan teljesitményekről beszélünk,mint pl 30-40 millla LEV (persze egy nap) mellett nem h falut nem veszitenek egyesek,de még pluszosak is aznapra(és nem feltétlenül vannak túlvédve),vagy a klánszintű akcióink,amik minimum 100 falut hoznak(volt ez hónapokkal ezelőtt,már 2-3-4 játékos is simán produkálja az ilyen teljesitményeket),vagy egyes játékosok magán megmozdulásai etc.etc.etc. Persze fényezésnek tűnik,de ezek tények.
Szóval az INSOban nem csak maguk a játékosok erősek,de a csapat is.
 

DeletedUser

Vendég
Ezekkel nem is vitatkozom, és nagyon jól tudod mire gondoltam az inaktív faluknál én is foglalom ha van, de nem csak azt. Érted csak azt :) csakis azt !!!

Én a saját klánom nevében tudok beszélni mert arra vagyok közvetlen hatással, és ott tudom 100% ban mi folyik hogy működik. Nálunk is vannak ilyen játékosok amilyeneket te említesz, és csapatban is jól dolgozunk, sőt akik ide jöttek gladiátorosok modosok és maradtak nagyon jó viszony alakult ki, és szerintem játéktudásban is hoztak ide elég sokat. Csak annak ellenére hogy sikeres harcokat vívunk sokaknak így sem megjön a kedve hanem inkább elmegy. És igen hiába a több falu ha az a túloldalon kevesebb és aktívabb kezekben összpontosul, mint nálunk ahol kevesebb és jóval inaktívabb játékosok kezében. Ezért is mondtam ha csak a fele olyan aktív lenne, mint aki tényleg meg akarja fordítani a világot akkor nem is lenne miről beszélni.

Mi meg tele védjük akit lehet, mert egy nagy támadás nem egy egy játékos próbája hanem egy egész kláné.
 

DeletedUser10079

Vendég
Butaság azt mondani,hogy csak inaktivakat foglalunk.:)
Aki piros és az utunkban van,azt foglaljuk.Arról nem tehetünk,hogy inaktiv,arról ti tehettek.Illetve butaság lenne hagyni az inaktivjaitokat.Kérdezz meg bármely világ bármely top1 klán tagját(és nem csak a top1-et),hogy előbb az aktivakat vagy a kevésbé aktivakat érdemes-e foglalni?
Szóval ezzel magatokat becsmérled,mintsem minket.Ha helyettesitenétek azokat a fiókokat támadáskor,akkor már nem is lennének inaktivak(mert nagyon sokan vannak akik csak 1-2 naponta lépegetnek be és nem teljesen inaktivak).
A másik,meg h mi kidobáljuk azokat akiktől visztek falut.
Aki inaktiv és nem akar/tud védekezni,annak nincs helye az INSOban(ebbe bele tartozik az is aki nem kér segitséget miközben megtehetné).

Szóval,vannak nálatok igen jó játékosok,had ne nekem kelljen elmondani a dolgok menetét...
 

DeletedUser

Vendég
Szóval nem mondtam hogy inaktívakat foglaltok, soha nem is magyaráztam én ezzel ha valaki falut veszít. És mi belépünk nyugi , ezért szenvednek ott az 5-7 milliós játékosok még a 400-500 ezres fiókokkal is. Pár hete is vagy 12 nemest fogtam meg templom meg fal nélkül mert már úgy kaptam a fiókot, de mondom azért ingyen nem adom oda a falukat. Tudnék mondani fiókot, amiben már rég helyettes volt mikor át akartátok hívni. Nem a mi klánunkról beszélek a szövetségeseknél vannak gondok egy két helyen.

Nem is akartalak becsmérelni, nem értem miért érzitek személyes támadásnak minden ellenkező oldalról érkező írást, túl komolyan veszitek talán ezt az egészet. Reagáltam az írásra, szerintem mi a baj a mi oldalunkon, egy szóval sem méltattam a túloldalt negatívan.
 
Fent