Ismertető Helyes lovag kezelés

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.392
Sziasztok.

Mint korábban ígértem fokozatosan lesznek közzétéve régi leírásaim, amelyet a klánomon belül osztottam meg általában. Ezek hasznos tippek, amelyekkel az alap tudásotokat tudjátok fejleszteni.
A most megosztott szöveg Világ 58-n íródott, és saját klánnak, így esetleg lehet közte némi parancsoló szövegstílus is (mivel elvártam a jó lovag kialakításokat klánon belül).


Bár az enyémek sem tökéletesek, mert szükség fegyvert bont, de ne legyenek a lovagjaitok csődtömeg lovagok. 10 lovagotok lehet, adott falulétszmánál ezt az áttekintés módnál tudjátok megnézni.



lkWH4ir.png



Nagyon figyeljetek oda a könyvekre amit kaptok, mert fontos, hogy ne úgy nézzen ki a lovagotok, hogy itt ott van rajta 1-2 könyv, és olyan amilyen. Fullosra kell rámenni, egyszerre egyfajta lovagot ajánlott kialakítani. Fronton lehet vegyíteni, szükség szerint.



Egy valami fontos a lovagoknál. A piros a rész a támadó, a kék a védő, és a zöld az úgy mond a fejlesztésekhez kell. Itt mégjobban kiemelném, hogy támadó vagy vegyes(frontos) lovagra nem rakunk meggyőzést, azaz nemeserősítőt. Csakis full védő lovagra, mert a nemeserősítő hatása csakis akkor érvényes, ha a falvadban tartózkodik a lovag, mert, ha pl elküldöd a vonattal, akkor csak 1 nemeshez ad asszem erőt, bár nem pontosak az emlékeim talán még ahhoz sem, és így nem lesz teljes a hatása. Így mindenképpen full védőbe, és amikor armázunk, akkor az adott nemeses faluba beküldöd a nemeselés idejére erősítésként. Vagy a ráfoglaló falut azzal a védő lovaggal véded be. Egyszerű, szakszerű. ;)



Pl. nálam ilyen full támadó lovag:

Kkzh6YU.png



Sajnos a kos részt még nem tudtam fullozni, de hamarosan az is meglesz. De rajta van a 4/4 építkezés, ugyanis mikor tele van a tanyás nuke áttudom tenni egy kicsi faluba építkezni, míg nem armázunk/támadunk, így multifunkciós, bár sokan az ilyen építkezős dolgokra egy külön lovagot gyártanak, én nem. :p Azért 4/4 a kiképzés része is, ugye a zöld részen a harmadik, mert ez a lovag csak tanya bónuszos nukenál van, és egy jó toborzó zászlóval hasonló időben van kész, mint egy átlagos nuke.





Ilyen védőlovag:

coe2YY4.png

Mint látjátok is, ebben a védő lovagban a meggyőzést akarom kifullozni, ezért az építkezést nem raktam fel csak 2-esig, hogy majd a kék része is fullos lehessen. Ezáltal egy kihalt támadóba átküldve is tudom képzés mellé tenni, igazából nálam állandóan mozognak ilyesmik miatt a lovagok, hiszen, ahol van egy kicsi bónusz is el kell használni a gyors képzésért, pl. mindjárt 2 milla kiképzett egységnél tartok.





Ilyen pedig egy majdnem jól kialakított frontos lovag:

JmAT3Db.png



Amikor nem támadunk, akkor gyorsan mozgó védőként jól funkcionál, amikor pedig támadunk ott a 30-30%-os támadó bónusz mellette, és irtó tökéletes támadó tud lenni. :)



Ez lenne a rövid leírás róluk, ne legyen olyan lovag sehol, ami ennél rosszabbul van kialakítva. Mert van 1-2 játékosunk, akiknél láttam olyan lovagot, hogy van 1 bárdos könyv rá rakva, aztán 1 kardos, és a zöldre is rakva, ahogy éppen kapta a könyveket, aztán nincs felesleges könyv, és a lovag olyan rossz, hogy hasznavehetetlen.



Logikusan használjatok ki mindent, mert ez egy startégiai, logikus játék, és, ha jól gondolkozol hamar szép fiókot építhetsz.





Üdv.

Marko
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.392
A közepét nem szoktam rakni, csak később ha igény van nemeselősre
De jó írás, hasznos

Én szoktam, kisebb falvakba jól jön az építkezés gyorsítás, vagy tanyás falvakba (főleg a dupla tanyásokba) a kiképzés gyorsító. Persze a kiképzést leginkább full támadó lovagra rakom, hogy alapból abba a faluba is legyen ahol használom. De ezt embere válogatja.
 
Fent