Riportok ..Headshot..

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
img


Kedves játékosaink lehetőségünk volt ismét riportot késziteni(előző interjú), a Klánháború egyik legeredményesebb vezérével @..Headshot..-tal, akiről igy előzőlegesen is kijelenthetjük hogy csapat építés és hangulat szempontjából talán a legjobb klánt vezette, nem más klánról van szó mint az =SBT=-ről bizonyára közületek is sokan ismerik. Kellemes olvasást kívánunk mindenkinek!


-Noobleader-
  • Mikor kezdted a klánháborút? Melyek voltak az első élményeid? Egyedül kezdted a játékot, vagy barátaiddal?
..Headshot..
Ha jól emlékszem általános iskolás voltam, 5. osztályos, mikor is az akkori osztálytársaim cukkolására elkezdtem a játékot. Nosztalgikus érzés, mert akkoriban még csak pendrive-s mobilinternetem volt, az is korlátozott. Sokszor édesanyám akkori munkahelyére jártam be iskola előtt és után 1-1 órákat játszani az ottani számítógépről, vagy pedig az iskola könyvtárban várt minden kissrác, mire sorra kerül az egyik számítógépnél. Mondanom sem kell, multi hegyek voltak ugyanazon IP miatt. Első világom ahol tovább jutottam pár falunál, az a V3 volt, viszont itt viszonylag hamar véget ért a pályafutásom, pár tucatnyi falu után. Sajnos nem tudtam, hogy mi az a sárgulás... így hát kettő ilyen alkalom után az örök belső mezőkre kerültem.

Ezt követően V5-re sodort az élet, itt édesanyámmal alapítottuk meg az "NFS" (Need for Speed) nevű klánt. Nehezen ugyan, de sikerült visszakeresnem a TW Stats linket róla, édesanyám volt "Zsuzsi" néven, én pedig "Halo3"-ként. Mivel ez 2009-ben volt, nagyon halványak már az emlékeim, de jó hosszú időt lehúztam ezen a szerveren. Mivel nem voltam tisztában a szabályokkal és többször is beléptem más barátom fiókjába besegíteni, mikor lebetegedett, így multizás miatt tiltást kaptam az egyik év karácsonyán. Így jött a "Haalo3" majd pedig azt követően a "Haaalo3".

Nagyon sokáig vezettem a klánt, emlékeim szerint nyugaton voltunk, távol a farkas kláncsaládtól és a Sparta-tól, így volt időnk fejlődni. Ugrok a sztoriban, egy békéscsabai házaspár által vezetett klánnal összefogtunk (Las Palmas neve maradt már csak meg), majd később csatlakoztunk a farkasokhoz. Innen is hatalmas köszönet a Farkasok vezetőségéből annak az embernek, aki mindig eltűrte a forró fejűségem és látott bennem lehetőséget, így foggal - körömmel védett engem és a klánomat a többi vezérrel szemben. Külön megmosolyogtató visszaemlékezni arra, hogy szinte senki sem hitte el, hogy egy általános iskolás gyerek vagyok.


-Noobleader-
  • Ki tanított meg játszani, vagy hogyan tettél szert a mostani tudásodra?
..Headshot..
Még volt lehetőségem a TeachU útmutatót olvasni, s nagyon sokáig a vezérkedésem alatt azt a "KH könyvet" próbáltam átadni másoknak is, abból merítettünk ihletet, ötleteket. Emellett vigyori86 és DarkLord videóit is rengeteget néztem, továbbá ati.mached-el is elég fiatalon megismerkedtem, aki többek között a való életben is megannyiszor segített engem, s ugyan nem tartjuk már olyan intenzíven a kapcsolatot mint anno, de ezeket a mai napig nem felejtettem el!

Visszatérve
vigyori-hoz, még ha meg is van a módszereiről a véleményem, az úgy gondolom vitathatatlan, hogy az egyik legnagyobb stratéga volt.

Ezeket leszámítva, rengeteg mindent magamtól tanultam meg. Az évek előrehaladtával pedig aki bevezetett a scriptek és az időzítés világába az pedig Hoppiskut volt.


-Noobleader-
  • Mit gondolsz, hogy milyen szinten áll a jelenlegi játékostudásod?
..Headshot..
Nem szeretem ajnározni, dicsérni saját magam, hiszen relatív, hogy ki a jó és ki a rossz... illetve lehet, hogy amit én profi játéktudásnak ítélek meg, az közel sincs hozzá. Mivel már jó ideje nem játszok aktívan, továbbá sosem voltam híve a scripteknek és nem sokat/nem sűrűn használtam őket, így a scriptes játékosokkal szemben mindig volt lemaradásom. Próbáltam az "old-school" vonalon maradni és úgy játszani. Mindezeket figyelembe véve úgy érzem, törekedtem minden szituációból a maximálisat kihozni, az ellenfél előtt járni több lépéssel, kiismerni a gyenge pontját a klánnak, akikkel háborúban álltunk. Sosem szerettem a bűvös falvakat és az egyéb játékmódokat, engem a régi, dominancia alapú végjáték mozgatott meg, így az újabb fajta végjátékoknál 100%, hogy voltak nálam bőven jobb stratégák.

-Noobleader-
  • Mely klánokkal harcoltál eddig? Melyik volt köztük kiemelkedő, és amelyikkel ha holnap hívnának bármikor újra játszanál?
..Headshot..
Sparta, ASG, HOH, Sicilia, STOP, NF, BH, SoH, OS-LND, Respect, stb.

Aki a legmaradandóbb ellenfél volt az a HOH, Loki60-al, RecklessM-el, Arihanával az élén, s a lista itt még nem ér véget. Ez a háború az 1. győztes =SBT= szerveren, V33-on történt. Bármekkora harc is volt, bármennyire is szeretett volna mindkét oldal nyerni, én úgy érzem, hogy kisebb oda szúrásokon kívül mindig is tisztelettudóak voltak, nem degradáltak minket. Élvezet volt így harcolni. Nyilván az ellenfeleink minden Tőlük telhetőt megtettek ellenünk ami csak kifért a csövön, de kellő összetartással sikerült megnyernünk az első világunkat.

Ha valaha is játszanék újra, az ellenük történne. Viszonylag nagy világ volt még, tele izgalommal.


-Noobleader-
  • Van-e olyan játékos vagy klán, aki kivívta ellentéted, és ha teheted mindig ellenük játszol?
..Headshot..
Nincsen. Sosem az döntött, hogy ki van ott a szerveren vagy ki nincs.

-Noobleader-
  • Vezettél más klánokat is az =SBT=-n kívül? Hogyan jött a Shooter Bt. ötlete? Milyen szerepet töltöttél be a klán életében? Szerveztél támadásokat, védekezéseket?
..Headshot..
A V5-ös történetet már elmeséltem, azon kívül ami még említésre méltó időrendi sorrendben az a V13 volt, ott hoztuk létre Celebra-val a "N00B" klánt. Ha emlékeim nem csalnak, több később fontos embert is itt ismertem meg, Mystyc-et, Kranus-t, Wild.Eyes-t, Hínárkóc-ot is, és a lista természetesen itt sem teljes. Maga a klán nem volt nagy durranás, még nem rendelkeztem kellő tapasztalattal hozzá.

V10-en ismertem meg =ChaoS-BY-DesigN=-t és ha jól rémlik, talán ati.mached-el is ez volt az első "találkozásunk". A V10-en a Red Devils ellen harcoltunk "..Headhunters.." néven. Az SBT-t pedig ezt követően, V17-en hoztuk létre Chaos-al. Arra már nem emlékszem, hogy melyikünk a klánnév melyik részét ragaszkodott, de a "Shooter"-t és a "BT"-t együtt tettük össze.

Ahogy teltek - múltak a szerverek, rengeteg embert megismertem, idősödtem, tapasztalatot szereztem... így V33-on elindult az első komolyabb erőt képviselő =SBT=.
A vezetőség itt főként így épült fel:
jómagam, Skillerman, Fernie, Zev0x (GreenMachine), meetx, MyReality, Roy Makaay, Zaknafein1, gabesz, LazerChicken. S ez a szerverek előrehaladtával hol csökkent, hol bővült új emberekkel. (Ujfiuu, lakatosandor, martone, Flipper, Rinnen, WarriorSpirit stb.) Pont ez volt az egyik erősségünk, megbízható, jó meglátásokkal rendelkező emberekkel vettük körbe magunkat.

Az =SBT= történelmében mindvégig alapító/vezéri szerepetet töltöttem be. Talán az egyik gyenge pontja ez is lett az idők folyamán a klánnak. Ha nem én kértem valamit, akkor kevésbé valósult meg az adott dolog, jóval kisebb százalékban teljesítették a tagok. Ezt a mai napig nem tudom, hogy miért alakult így, de sajnos ez volt jellemző ránk. Így emiatt (illetve mert képtelen voltam nagyon sokáig elengedni/átadni) a támadásokat és a védekezéseket is én koordináltam le hosszú éveken keresztül, mondanom sem kell, hogy rengeteg(!) időt és energiát elvitt. Bánni nem bánok semmit, nagyon szép idők voltak, de annak, amit anno beletettem, már az 1/10-ét sem vállalnám. Persze a többi vezértaggal általában mindent átbeszéltünk és so - so közös döntések születtek, de a szervezéseket nehezen tudtam kiadni a kezemből. Gabesz és Reality, illetve Fernie segített ebben a későbbiekben. (A lista itt sem teljes, az idő előrehaladtával sok ember segítette a közös célt az =SBT= életében!)
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
@..Headshot..


Folytatjuk interjúnkat az SBT fővezérével @..Headshot..-tal!

-Noobleader-

  • Tudniillik, hogy jó pár játékost vezettem jó magam is a CotL vezetése alatt. Mindig panaszkodtak a hosszú körleveleimre, de olyan, aki az =SBT=-ből jött, mind 1-től 1-ig azt mondták, hogy ez ..Headshot.. körleveleihez képest semmi, volt, aki azt is mondta, hogy az SBT-ben napi olvasmány volt csak ennyi. Mikről szóltak ezek a levelek, miért emlékeznek így a volt SBT-sek?
..Headshot..
Mindig szerettem volna részletesen beszámolni mindenről, emellett a motivációt és a lelkesedést is próbáltam önteni a csapatba, hogy sose aludjon ki a tűz. Azok az emberek, akikkel akár évekig együtt játszol, megérdemlik, hogy tisztán lássanak és tudják, hogy merre megy előre a közös szekér, mi - miért történik és mik az elvárások illetve a célok. Továbbá törekedtünk a minél részletesebb beszámolóra az armák után is, sikerességi rátájától függetlenül. Sosem főnök akartam lenni, hanem vezető, abból is egy olyan fajta, aki minél közelebbi kapcsolatot ápol tagjaival. Nem tekintettem magam többnek, mint bárki más a klánban. Egy vezető csak jogokat vesz a kezébe, hogy koordináljon egy közösséget, de ettől függetlenül mint ember, nem lesz sem több, sem kevesebb. Ezt is rengetegszer kihangsúlyoztam, nem akartam alá - és fölé rendelt viszonyt. Az egyenes kommunikáció híve vagyok, ezért is volt ennyi sok hosszú körlevél. Na meg mert szeretem fosni a szót. :D

-Noobleader-
  • Az én gondolkodásom szerint, amit világ 58 óta alkalmazok, ha valakit egyszer helyettesíteni kell, akkor az onnantól front közelébe nem kerülhet, és hátul is csak az aktivitásához mérten tarthat meg x mennyiségű falut. Mit gondolsz erről? Mennyire tartod ezt a gondolatot hatékonynak, és mit gondolsz előnyeiről és hátrányairól?
..Headshot..
Bármikor - bárkinek - bármi közbejöhet, szóval a fenti, ilyen szigorú keretek között lévő elvet nem osztom. Az alapvető véleményem erről a témáról az, hogy nyilván meg kell keresni ki az, aki frontra való, aktív, érti a dolgát, nem ijed meg több ezer kardtól sem és nem dől be a fiókja, nem csak betonozni tud, stb. Aki nem veszi ki a részét a klán életéből (támadás, védekezés, stb.), az legyen akárhol a térképen, nem érdemli meg, hogy a csapat része lehessen hosszútávon. Senki sem húzhat félre. Főleg olyan túlerőkben nem, amelyekben mi harcoltunk sokszor (ezt 90%-ban tudatosan választottuk így). Minden embernek érteni és csinálni kell a dolgát. Amit Te mondasz az persze érthető, az én véleményemnek a szigorúbb változata, viszont akkor a Te elved szerint, ha valakivel valami történik a való életben és helyettes kell Neki, ne adj Isten arma alatt, akkor mehet is hátrébb? Ezeket a történéseket bele kell kalkulálni és hatékonyan megoldani, hiszen élő emberekkel játszunk együtt, nem robotokkal. Ha ezt az elvet alkalmaztam volna, magamat is hátra kellett volna költöztetni. Akkor pedig hogy éjjeli férgeskedtem volna a jövőben annyit?

-Noobleader-
  • Említetted korábbi interjúdban az IRÉN-ek megszervezését. Mit értesz ez alatt? Emlékszem régen említették, hogy volt egy klán, aki minden arma idejére IRÉN-re írták át a faluneveiket. Volt ennek valami stratégiai háttere, vagy csupán jó móka volt?
..Headshot..
Szerencsére még kisgyerek voltam, mikor is az egész életemet, a felfogásomat formáló filmet, a "Sólyom végveszélyben"-t láttam. Megtörtént eseményeken alapuló háborús filmről beszélünk. Az 1993. október 3-ai mogadishui amerikai akció, amelyben egy polgárháborút szító hadúr és a szárnysegédjeinek a lekapcsolása volt a feladat, a 45 perces tervezett akció helyett 18 órás pokol vette kezdetét. Többet nem is mondanék, a film magáért beszél, ha 10x nem láttam, 1x sem.

Az ottani akció fedőneve volt "IRENE", azaz IRÉN.

A 18 órás akció során történt az az esemény is, mikor lezuhant egy amerikai helikopter. Két Delta operátor, Gary Gordon és Randy Shughart kért többször is engedélyt egy másik helikopterből, hogy hadd menjenek a lezuhant társaikhoz segíteni. Kétszer is megtagadták a kérésüket, majd harmadiknak hagyták jóvá. Csak lefele volt út, vissza nem. A lezuhant roncs köré pedig több száz szomáliai fegyveres igyekezett. A halálfélelemmel dacolva, a két Delta operátor segítségére sietett a lezuhant helikopter legénységének... életüket adták a társukért. A lezuhant helikopter legénységéből Michael Durant élte túl csak az esetet. A két Delta operátornak az önfeláldozó cselekedetükért posztumusz odaítélték a legmagasabb katonai kitüntetést, a Becsület Érdemérmet.


Hogy mi a tanulság?

Hogyan félhet bárki is egy virtuális világban bármilyen ellenféltől és annak kockázatától, hogy veszít pár falut, miközben a való életben emberek lehetetlen helyzetet vállalnak csak azért, hogy megmentsenek valaki mást? Ez az összetartás, vakmerőség, a társadért a saját bőröd kockáztatása az, amit próbáltam kicsit átültetni a csapatba. Történjék bármi, fogjon össze az egész szerver ellenünk, és? Harcolunk legjobb tudásunk szerint, semmit nem sajnálva egymástól, kihozva a szituációból a maximumot.

(Na meg persze szép kis egységet lehet reprezentálni azzal, ha van X ezer kardod és csak
IRÉN falunevekkel. Ezt fűszerezi meg az, hogy míg a támadott ellenfél azt látja, hogy az ellenséges klán ilyen csapatmunkát mutat fel - addig lehet, hogy a saját klánja közel sem tud ilyen hatékonyan védekezni. Pszichológiai hatása is lehet ennek.)


-Noobleader-
  • Említetted még a korábbi interjúdban, hogy voltál a Világ 30-on. Nekem azaz első szervergyőzelmem a Spartaval, viszont bevallom őszintén, hogy nem voltam a legaktívabb tagja a társaságnak, így a világ eseményeit sem követtem aktívan. Mesélnél nekünk Világ 30-ról az Intrik oldaláról? Hogyan alakult meg az a klán, vezető voltál?
..Headshot..
387.000 pontig jutottam ott, semmi extrát nem mutattam fel. Annyira nem történt részemről ott semmi érdemleges, hogy nem is nagyon emlékszek a dolgokra. Dögkeselyű neve rémlik + kb. annyi, hogy mindenbe beleugattam. Nem itt volt az, mikor Baltazar globált kapott? Sok név rémlik, ahogy az Intrik és az Eszak klán taglistáját nézem, de túl sok mindent tényleg nem tudok mondani.

-Noobleader-
  • Szerinted, mint klánvezető képesek lehetünk-e mindenki kívánságát betartani, teljesíteni?
..Headshot..
Na pontosan ez az, amit nagyon próbáltam megvalósítani. De mikor 60-100 embert vezetsz, s szeretnéd, hogy az a már emlegetett közös szekér érdemlegesen és hatékonyan előre haladjon, akkor nagyon nehéz megvalósítani mindenkinek - minden kívánságát. Természetesen folyamatosan törekedtem figyelembe venni mindenki vágyát és kérését, hogy ne csak a közös érdek haladjon előre, hanem egytől - egyig mindenki jól érezze magát és a saját vágya is megvalósuljon. Szerencsére megértő és csapatjátékos tagjaink voltak mindig is, kb. 90%-ban, szóval túl nagy viszályok én úgy gondolom, hogy nem voltak. A maradék 10%-ot pedig belsőztük, nem kellenek félre húzó emberek. Szép is lett volna, ha Leonidas 300 fős thermopülai seregében lettek volna, akik másfelé húznak, ezzel megszakítva az alakzatot. Erről amúgy inkább volt =SBT= tagokat érdemes megkérdezni, hiszen teljesen mindegy, hogy én vezetőként a saját szemszögemből hogy láttam. Az a lényeg, hogy Ők hogy érezték magukat.

-Noobleader-
  • Voltak az =SBT=-ben is olyan játékosok, akik túl becsülték magukat? Én rengetegszer találkoztam olyan játékossal, aki azt mondta, hogyha kell az egész frontvonalat elviszi, aztán következő héten én helyettesítettem. Te találkoztál ilyen problémával? Ha igen, hol, és hogyan kezelted?
..Headshot..
Túlbecsülés nem volt szerintem, inkább csak az utóbbi, hogy fronton/armakor sokat kellett helyettesíteni... ezzel nagyon komoly problémáink voltak sokszor. Próbáltuk tudatosan elhelyezni az embereket miután már kiismertük, hogy ki - mire képes és mennyire tud aktív lenni. Amit már említettem, a való élet sokszor közbeszólt dolgokba, de ez így van rendjén, nem lehet a játék az első. Én sem ölnék már bele annyi időt, mint régen. Sőt, már 1 óra sem fér bele. Túlbecsülésre visszatérve, mindig is inkább szerény, nem feltétlen profi játékosaink voltak, viszont a szívük mindig a helyén volt a tagoknak, ezáltal olyan csapatmunkát tudtunk megvalósítani amit nem sok klán reprodukált. Olyan szintű összjáték, ami nálunk volt, szerintem roppant ritka. S sokkal szívesebben játszottam én is ilyen emberekkel, mintsem azokkal, akik nagyképűek és hisztisek.

A fenti problémára pedig jó módszer lehet a második mondatomban írt elv, azaz hogyha ismered a tagjaid, oszd le úgy a regisztrációt, hogy tudd, ki lesz frontos, ki nem. Persze menet közben is lehet költöztetni embereket, de az ugye azért macerásabb. Ha már a regisztrációnál van elképzelésed az egész szerver menetéről (nagyjából legalábbis), akkor nem olyan vészes ezt megtervezni.


-Noobleader-
  • Vigyori videókat mondtad, amiből tanultál. Milyen videók voltak ezek? Mit gondolsz, hogy ezek a videók hiányoznak a mai kh közösségből?
..Headshot..
Most próbáltam visszakeresni ezeket, de nem találom, csak a troll videókat. :D
Lehetséges, hogy kevertem és csak
Dark Lord-nak voltak oktató anyagai: https://www.youtube.com/@darkyoldala3036
Böngészőből való nemesvonat indítás görgővel, farmolás, stb... leginkább ehhez hasonló videók voltak fent anno, támadás - védekezési stratégiák, stb.

Nem hiszem, hogy ezeket már túl sokan néznék.


-Noobleader-
  • Látom te is nagy vezetőséggel szeretsz dolgozni. Szándékosan lett nagy a vezetőségetek, vagy csak így alakult?
..Headshot..
Leginkább így alakult csak. Több szem többet lát. Nagyon jó meglátásai voltak a többieknek sok esetben, illetve az idő előrehaladtával érdemben is segítették a munkámat. MyReality, gabesz, Skillerman, Fernie, schimoda, LazerChicken, Roy Makaay, Zaknafein1, Zev0x, martone, Flipper, WarriorSpirit, stb... a lista nem teljes, nagyon nehéz lenne felsorolni azt a sok segítséget, amit kaptam/kaptunk a tagoktól, függetlenül attól, hogy vezérek vagy csak tanácsadók voltak.

-Noobleader-
  • Volt olyan vezérséged alatt, hogy úgy érezted itt a vége, bedobod az egészet? Ha volt, akkor mi volt az ami visszatartott ettől?
..Headshot..
Akkor megfordultak a fejemben ilyen gondolatok, mikor akár 8 fiókot is helyettesítettem és ebből 4 is támadás alatt állt. Lehozni ezt minimális faluveszteséggel... törekedtem mindig a legjobbra, s nyilván 4-5 fiókban való egyidejű védekezésnél bent maradtak seregek, ment el pár falu, stb... ilyenkor lelombozott voltam és kissé csalódott, hogy ennyi embert vinni kell, ha baj van, mert volt, aki bepánikolt vagy persze nem ért rá. Utóbbival nem feltétlen van baj, ha nem sokszor történik meg, de előbbi azért kellemetlen volt, mert átszervezni full frontos fiókokat nem egyszerű. Szerencsére mindig volt a vezetőségben valaki, aki besegített - sőt, mondok jobbat, voltak tagjaink akik szintén sokat vettek a vállukra, így ez mindig adott kellő erőt, hogy ilyen eseteknél ne készüljek ki teljesen. A legnehezebb nem is az arma levédése, hanem utána, mikor forog az ellenfél és szó szerint pár tucat egységekkel/falu kell operálni.. na az az igazi kihívás. Néha olyan bámulatos szituációkat oldottunk meg, hogy már ott nevettünk a gép előtt hívásban. :) Voltak eszméletlenül bravúros pillanatok.

-Noobleader-
  • Ha ki kellene választanod most 10 embert, akivel holnap elindulnál egy szerveren, ki lenne az a 10, és miért ők? Teljesség igénye nélkül természetesen engedélyezett a +1. :p
..Headshot..
Eddig mindvégig arról beszéltem, hogy a csapatmunka volt az =SBT= ékköve. Ehhez a csapatmunkához az évek alatt rengeteg ember hozzájárult! Nem tudok 10 embert kiemelni, mindenki kellett - és ezáltal mindenkit vinnék is a szerverre, aki 33-on, 41-en, 50-en vagy 56-on hozzájárult a csapat sikeréhez. (Igen, 50-en nem nyertünk, de én ott is hálával tartozom a csapatnak.)

-Noobleader-
  • Mit gondolsz a tömegklán fogalmáról? Lehet-e tömeg 10 fő, és lehet-e nem tömegként említeni 100 főt? Ha igen milyen körülmények kellenek hozzá?
..Headshot..
A tömegklán nálam azt jelenti, hogy az adott klán nem összetartó, a vezetősége komolytalan, nincsen megfelelő stratégia és azt hiszik, hogy a sok ember/sok falu egyenesen arányos azzal, hogy jó úton haladnak a győzelem felé.

Valakinek 100 ember már tömegklán - de mi van akkor, ha én azt mondom, hogy nem kötök senkivel - semmilyen diplomáciai kapcsolatot, hanem azzal a 100 emberrel megpróbálunk végigmenni a szerveren? Azért ez elég nagy kihívás úgy gondolom, amit egy tömegklán nem tudna teljesíteni már csak a negyedéig sem.


-Noobleader-
  • Harcoltál a Sparta klán ellen. Mit gondolsz, hogy az =SBT= klán legjobb időszaka alatti keretével kihívója lett volna-e a Sparta klán legjobb időszakának? Miben látod az esetleges különbségeket?
..Headshot..
A Sparta méltó volt a nevére, egy tipikusan harcedzett csapat, nagyon jó játékosokkal, az általam említett vigyori-val pedig kegyetlen, hogy miket tudtak leművelni. Ha az =SBT= legjobb kerete állna rendelkezésre és egy prémium mentes szerveren harcolnánk, 1-es sebesség mellett, akkor 60-40%-ban tudnám behatárolni a győzelmi esélyeket. A 60% pedig a Sparta-nak szólna.

V50-en azért megmutatkozott, hogy mennyire váratlanok tudunk lenni és sokan köpködtek is rám a döntésünk miatt, hogy miért nem a Sparta-ra regeltünk. Mintha az meg sem fordult volna senki fejében, hogy én nem feltétlenül a Sparta-t tekintettem ott, azzal a kerettel a legjobbnak... hanem Dj klánját. Továbbá döntéskényszerbe akartam hozni, hogy vagy átregel máshová, vagy pedig már az elején össze kell ütközni. Illetve miért csökkentettem volna a mi fejlődésünket is azzal, hogy egy Sparta-ra regeltetem rá a klánt? Nem lett volna bölcs döntés.

Ami megmutatkozott, az az, hogy egy prémium mentes világra sokan be sem mertek jönni, illetve ott már nem volt olyan nagyágyú mindenki. Egy dolgot nagyon bánok, ez pedig az, hogy a V50-es bukás többek között annak is köszönhető volt, hogy sem én, sem más emberek nem tudtunk már annyi időt és energiát beletenni, mint amennyit szerettünk volna. Na ez brutálisan megérződött... hatalmas szívfájdalom ez a része, hogy a prémium mentes világ nem a V33 vagy a V41 környékén volt. Kíváncsi lennék, hogy annyi idő, energia és stratégiai számítás beleölése mellett mit bírt volna egy =SBT= a fénykorában.

Persze jó világ volt a
V50, de nagyobb aktivitással teljesen más is lehetett volna. Annak azért örülök, hogy azt bebizonyíthattuk, hogy senkitől sem félünk és bementünk a szerverre, illetve még a Sparta orra alá is bőven törtünk borsot. Itt sokan megtapasztalhatták, hogy semmit sem ér a pp, ha nem tudod használni és nincs mögötte a klánoddal erőteljes csapatjáték.

Azon pedig külön meglepődtem volna, ha 2 szervergyőzelem után nem ismerték volna fel a jelen lévő klánok, hogy vagy összefognak ellenünk vagy pedig ismét esélyt adnak nekünk a győzelemre.


-Noobleader-
  • Mesélnél nekünk világ 33 történéseiről? Hogyan kezdődött, kik voltak az ellenfeleitek, nehéz győzelem volt? Milyen tapasztalatokat adott ez nektek a következő indulásotokhoz?
..Headshot..
Itt voltak az ellenfeleink Loki-ék a HOH-val, Dongábor-ék az ASG-vel és Keresztapa a Siciliával. Felvállaltuk a teljes háborút, nem sok diplomáciai kapcsolatunk volt a szerveren - azaz volt - 9-10 ellenséges klán. :D

Alapvetően már egy fix taglistával mentünk, de nyilván volt bővítés menet közben. Így került a képbe
I LOVE ZIK és csapata is. Nem tagadom, Zik-el és 1-2 emberrel nagyon nehéz volt szót érteni... de megoldottuk úgy, ahogy.

Rengeteget éjszakáztunk, mentek a fronton a portyázások mindig, kerestük a réseket. Nyilván nem volt a legegyszerűbb dolgunk, hiszen 3 klán(család) is csak ránk koncentrált, de legalább minden irányba támadhattunk. Voltak Náluk széthúzások és elégedetlenkedések a sikeres armáink miatt, illetve az éjszakák folyamán senki sem aludhatott náluk nyugodtan, tényleg nagyon sokat kerestük a réseket, hiába az éjszakai bónusz. Sokszor ébredtek reggel új ékekre a falvaik között.

Tapasztalatot leginkább a támadás/védekezés terén gyűjtöttünk, illetve, hogy a tagjaink melyik területeken állják meg a legjobban a helyüket.


-Noobleader-
  • Milyen volt Világ 41? Második győzelem. Ért-e téged az a szokatlan szorongás, hogy többet várnak el a tagjaid tőled az első győzelem után?
..Headshot..
Vigyori2.0 azaz Mulan itt nagyon sokat próbált ármánykodni, fúrni, szövetkezni. Hasonló felállás lett idővel mint V33-on, szintén SBT a világ ellen. Túl sok újdonságot nem tudok mondani, itt is elég kemény harcok voltak. Nézzétek vissza a statot, sem 40-en, sem 39-en, sem 42-őn, sem 43-on nem volt a győztes klánnak annyi LE pontja, mint nekünk 41-en. Pedig nem kozmetikáztunk. Ezen a szerveren támadásból és védekezésből is bőven kijutott.

A tagok részéről nem volt nyomás. Nem feltétlen a győzelem a lényeg, hanem az odáig elvezető út. Inkább az utóbbit élveztük, maga a győzelem pedig a közös munka megtermett gyümölcse volt.


-Noobleader-
  • Vágytál valaha top helyezésre? Ha igen, miért? Ha nem, akkor miért?
..Headshot..
Az én játékom mindig elvitte 80%-ban a vezérkedés és az ehhez köthető teendők. Nyilván jobban tudsz segíteni a csapatodnak 500 faluval, mintsem 50-el. De ezen kívül nem érdekelt a saját top helyezésem. Főként az foglalkoztatott, hogy a csapatom legyen sikeres és érezzék jól magukat nálunk az emberek.

-Noobleader-
  • Én mindig azt mondtam magamnak, hogy, mint vezető legyek a klánom top 5-jében, mivel a filmekben is mindig azt látom, hogy a vezérek a legelső sorban vezetik harcba az embereiket. Neked mi a véleményed erről? Kötelező egy vezérnek a csatasor elején állni, vagy a háttérből irányítva is győzelemre vezetheti csapatát? Függ-e ez bármitől?
..Headshot..
Nem a falu mennyiségétől lesz tekintélyed a tagjaid szemében. Viszont ahogy fentebb is írtam, könnyebb érdemben segíteni a klánodat előre 500 faluval, mintsem 50-el. Mivel nekem a vezéri teendők, a kérések, kérdések, problémák és a szervezés rengeteg időt elvitt, így sosem volt prioritás a minél előrébb való helyezkedésem a ranglistán. Így sem panaszkodok, szerintem harcból is bőven sikerült kivennem a részem, főleg, hogy sok esetben több fiókból is támadtam különböző embereket éjjel - nappal is, ha épp helyettesítenem kellett, így számos olyan levél jött hozzám, hogy "köszi főni reggelre a plusz falvakat!" :)

Szerintem semmi nem függ attól, hogy hány falva van egy vezérnek. Az a lényeges amit a klánért tesz és hogy az a tett milyen hatékony.
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
@..Headshot..


Ismét itt vagyunk folytatjuk interjúnkat @..Headshot..-tal!

-Noobleader-

  • Mondhatni, hogy világ 50-et sokak szemébe Ti nyertétek meg. Ezt úgy értendő, hogy egyenként mindenkitől erősebbek voltatok, végül mégis a sokaság nyert. Mi a véleményed a diplomáciai győzelmekről? Ha Világ 45-re a DSA titeket hív az FS helyett, ti a végén összecsaptatok volna, vagy ugyanúgy olvadással végződik a szerver?
..Headshot..
Ahogy fentebb is írtam már, meglepődtem volna, hogyha 2 győzelem után nem ismerték volna fel a jelenlévő klánok, hogy vagy összefognak, vagy pedig itt is győzedelmeskedni fogunk. Egyetlen dolgot bánok V50-el kapcsolatosan nagyon, az pedig az volt, hogy már sem én, sem más vezértársaim nem rendelkeztünk annyi idővel, mint a régebbi világokon. Martone, Flipper, WarriorSpirit meg még páran próbáltak besegíteni, de már egyáltalán nem volt az igazi a dolog. Kihoztuk abból az adott szituációból a maxot, nyilván ha egy V33 vagy V41 idejében történt volna, mikor még sokkal több időm jutott a vezérkedésre nekem is, akkor szerintem másképp is alakulhatott volna a világ.

Ha az
FS helyében lettünk volna 45-ön, minden attól függött volna, hogy mit beszélünk meg az induláskor. Én sosem voltam túlzottan a diplomácia híve, így sok jót erről nem is tudok nyilatkozni. A 45 egy erős szerver volt, belekötni sem lehet ebbe.


-Noobleader-
  • Volt olyan világ, amit végig követtél, habár egy percet sem játszottál rajta? Ha igen, melyik volt az, miért érdekel?
..Headshot..
Nem igazán tudok olyat mondani, amit végigkövettem volna úgy, hogy ne lettem volna jelen. A legtöbb világot úgy - ahogy nyomonkövettem, de nem maxos odafigyeléssel.

-Noobleader-
  • Sokat védekeztél a játékban? Mennyi volt a legtöbb bejövő, amit le kellett védened, nehéz volt? Ehhez kapcsolódóan, volt olyan védés, amit lehetetlennek és irritálóan nehéznek tartottál?
..Headshot..
Sokat, hiszen volt olyan szituáció viszonylag sűrűn, hogy 7-8 fiókot is vittem, ezek közül pedig több is védekezésre szorult. A legtöbb bejövő egyszerre talán 4.000 körül volt, nem olyan egetrengetően sok, inkább ami nagyobb kihívást jelentett az az volt, amikor akár hónapokig is nyomás alatt volt egy fiók.

A lehetetlen védések közé sorolnám, mikor csapódás előtt adott oda valaki fiókot 30-40 perccel, vagy pedig mikor szétvert fiókot dobtak át ugyanígy... vagy mikor már minden sereg elfogyott és a képzési sorrendben lévőkből kellett csodát művelni. Na itt sokszor forró volt a pite... :D De persze mindig abból kell dolgozni ami van.


-Noobleader-
  • Játszottál valaha egyszerű közkatonaként valamelyik világon? Milyen volt? Én őszintén bevallom, ha valahol sima játékosként játszottam akár pp-sként is mindig teletömtem az oktató topikot a leírásaimmal, és okoskodtam a vezetőknek. Ez veled is előfordult?
..Headshot..
Párszor megpróbáltam, de nem tudtam bízni a vezetőség tudásában és megfelelő stratégiájában, így a legtöbb esetben beleugattam dolgokba majd pedig inkább leléptem. Nem nagyon szeretek mások által irányítva lenni, főleg, hogy a legtöbb esetben az adott vezetők magas lovon ültek és nem azt az elvet képviselték vezetőként, amit én, mégpedig hogy attól, mert vezető vagyok, nem beszélhetek bárhogy - bárkivel és nem katonáim vannak, hanem társaim, akiket egyenrangúnak tekintek.

Az oktató anyagaimat én is mindenhol megosztottam, ahol voltam, s aki vevő volt rá, azt segítettem privátban is.


-Noobleader-
  • Mit gondolsz a cooperatív fiókokról? Te játszottál valaha ilyen fiókban? Van ennek előnye, vagy hátránya a többi fiókkal szemben?
..Headshot..
1 classicon kívül nem volt duálom/triálom, a legutolsó Purple Punch szerveren próbálkoztam még ezzel, de ott sem annyira élveztem. Én szerettem saját magam intézni a fiókom sorsát. Persze nyilván megvan az előnye, ha valaki farmol, valaki közben levelet ír és a vezéri teendőket látja el, de én ennyire elkényelmesedni nem akartam. Bármi is legyen a fiókom sorsa, az legyen az én eredményem.

-Noobleader-
  • 10 nehezen kezelhető, de biztos kezű veterán, vagy 10 kezelhető, de játéktudása híján lévő kezdő? Miért és mikor gondolod jobbnak az egyiket, illetve a másikat?
..Headshot..
10 kezelhető. Mindannyian kezdtük valahonnan a pályafutásunkat, bárki tanítható, ha erre nyitott és fejlődőképes. A hisztis emberek, akik azt a bizonyos hajót hajlamosak másfelé evezni, mint a többiek, azok csak idő kérdése és lelépnek/széthúzást generálnak. Kártékonyabbak ezek a játékosok, mintsem maga az ellenfél. Itt lehet mondani, hogy xy tudja kezelni yx-t, de ez nem kevés energiával és feszültséggel jár, én pedig ezt nem feltétlenül akartam vállalni sosem. Továbbá a való életben sem szeretem a nagyképű, beképzelt embereket, így ezt a játékban sem toleráltam túlzottan.

-Noobleader-
  • Elég keveset tudok világ 56 eseményeiről. Mesélnél nekünk bővebben a te szemszögedből?
..Headshot..
Huh, hát sok mindent nem tudok erről mondani. 50-en is már kevés időm/időnk volt, 56-ra ez fokozottan igaz volt. Szenvedés volt a szerver nagyrésze. Rengeteg idő eltelt egy 33 vagy egy 41 óta, idősödtünk, a sok egyetemistából már dolgozó ember lett, a magánéletünk is a legtöbbünknek pozitív irányba fejlődött, idő és energia a KH-ra már konvergált lassan a 0-val. A STOP és GOSR klánok ellen harcoltunk. Az én szemszögem az röviden és tömören, hogy az =SBT= a magyar KH egyik legösszetartóbb csapata volt, s ezt a szintű csapatmunkát nehéz lesz reprodukálni. Azt a sok barátságot, jó viszonyt és hangulatot pedig szerettük volna a játékban is minél tovább fenntartani, ezért is mentünk be többek között 56-ra, de ilyen mértékű időhiánnyal meggondolatlan döntés volt.

Hozzáteszem, a csapatmunkánkról és az összeszokott klánunkról sokat mond az, hogy még ilyen tények mellett is tudtunk győzedelmeskedni.
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
@..Headshot..


Kedves játékosaink hamarosan a @..Headshot..-al való interjúnk végére érünk, jó szórakozást!

-Noobleader-

  • Visszatekintve, milyen volt az első klán ahová bekerültél? Milyen volt a hangulat? Hogy érzed milyenek lennének ők a mai játékban?
..Headshot..
Nem emlékszem, V3-on volt a Birodalom, 1-B, 2-B, 3-B, valami ilyesmi volt a nevük. Fentebb írtam is, hogy nagyon kisgyerek voltam még, fel sem fogtam, hogy mi az a sárgulás. A második vagy a harmadik sárgulásnál belsőztek. Nem tehetek róla, mamáná' nem vót net :)

Nem tudom, hogy most milyenek lennének, nem beszélgettem túl sokat senkivel. Legalábbis nem rémlik. 5. osztályos lehettem ekkor, kb.


-Noobleader-
  • Mit gondolsz az ellenfélről? Hogyan fogalmaznád meg a jó ellenfél fogalmát?
..Headshot..
Tisztelettudó, rafinált, trükkös, aktív, s mindig próbál előtted lenni 2 lépéssel. Nem a szája jár, hanem a keze. Hiába arcos-harcos valaki és ér el eredményeket, a szerény embereket mindig is jobban dicsőítették és az igazi elismerést mindig Ők kapták.

Említetted, hogy volt hogy te is vittél 8 fiókot is, egy-egy védekezésre régebben.
Világ 46-on nekem és duáltársamnak is volt egyszer-kétszer olyan védekezésünk, hogy 10+ fiók volt rajtunk, és fele-fele arányba vittük őket. Viszont én úgy látom, hogy egy ilyen nagy volemenű helyettesítéses védekezés egy komolyabb szervezésű ellenfél ellen a biztos bukást jelenti, akár a mai KH-ban max 3 emberre korlátozott helyettesítéssel is. Te hogy látod, mi a véleményed erről?

Egyetértek. Hosszútávon, eredményesen védekezni ennyi fiókban egyszerre nem lehet. Hiába véded lesz az első kört, jön majd a forgás, akár fél,- vagy pár óráról. Először kicsiben kezded a hibázást, bent marad 1-1 sereg, lekésel 1 indítást, rád időzítenek, stb.

1-2x meg lehetett ezt csinálni, az idegösszeroppanás szélére jutni, de hosszútávon és napokig, 0 hibával lehozni ezt szerintem lehetetlen. Márpedig aki maximalista és a legjobbat akarja kihozni valamiből, annak nem feltétlen kell falut buknia, elég bent hagyni 1-1 sereget és meg is van a rossz érzés, hogy ezt elrontottad.

Akit fronton egynél több armánál kell helyelni, legyen az támadás vagy védés, az nem való frontra. (Hozzáteszem duál/triál nélkül ki az, aki képes aktív frontos lenni úgy, hogy ne menjen rá egyetlen egy való életbéli programja vagy a komplett való élete? Már pedig ha csinálsz valamit, csináld maxon pörgetve, vagy sehogy - *Classic V1 törlés benyomása*)


-Noobleader-
  • Szerinted fontosok a játékban az úgynevezett "plecsnik"? Mi az értéke egy plecsninek számodra?
..Headshot..
Erre nagyon röviden tudok válaszolni, az életben is ez az egyik mottó, amit szem előtt tartok: "Nem az úticél a lényeg, hanem maga az utazás!"

Egyenlő a nagy nullával, max. emlék és ennyi.


-Noobleader-
  • Melyik a kedvenc egységed, s miért az?
..Headshot..
Katapult. Hogy mennyi mindent lehet vele csinálni, mennyi különböző módon, főleg torony és pp mentes világon...

-Noobleader-
  • Ha lenne egy szabályzati pont, amit megváltoztatnál, melyik lenne az, és miért?
..Headshot..
Prémium pont ne legyen használható csak prémium fiókra és farmkezelőre.

-Noobleader-
  • Te eltörölnéd a morált, vagy szerinted hasznos a játékban?
..Headshot..
Volt párszor már olyan, hogy beékelődött közénk 1-1 morál harcos, nem volt kellemes és rengeteg védőt lekötött. Igazából nincs vele problémám, aki beenged egy ilyet a klán középpontjába, az meg is érdemli.

-Noobleader-
  • Fordult veled elő olyan, hogy egy játékos úgy gondolta jobban játszik nálad, ezért azt hitte akár szabályokat szeghet, és-vagy rá nem vonatkoznak a vezetőség által előírtak? Mit gondolsz mennyire lehet ez igaz adott szituációkban?
..Headshot..
Engem igazából azok bosszantottak leginkább, akikről mindig is tudtam én és akár mások is, hogy csalnak, de senki - semmit nem tett ellene. Onnantól ezek az emberek semmit sem értek volna, ha egyetlen klán sem vette volna fel őket. De persze ez egy hiú ábránd, tudom jól. Az külön idegesítő jelenség volt, mikor ezek a játékosok verték a mellüket, mintha CS-ben ment volna a wallhack és az aim, aztán beírom a meccs végén, hogy "GG EZ". Sosem értettem, hogy ettől kinek lesz nagyobb a f.sza.

Őszintén bevallom, egyszer elkezdtük beállítani az illegális indító scriptet, mert egyetem, munka mellett nagyon szűkös hetem volt és egy olyan armát raktunk össze, amelyben az én fiókom is kulcsfontosságú szerepet töltött be, aztán hát volt rá precedens, hogy elaludtam indításokat. Végül meggondoltam magam és inkább végigszenvedtem az indítások nagyját, nem akartam csalni, nagyon nem éreztem volna magamnak/magunkénak úgy a megszerzett falvakat. Próbáltam mindig tisztességes maradni és a tagjaimat is ezen az úton tartani. Győzzünk vagy veszítsünk, de emelt fővel és tisztességesen.

Egyetlen egy embernek "engedtem" a tiltott scriptek közül a SZEM-et, hogy mennyire volt etikus, abból kialakulhat akár az interjúm alatt egy vita is...

... ezen klántársunk születésétől fogva izomsorvadással él, részlegesen tudja csak használni a végtagjait. A gépen való írást, farmolást, vagy bármilyen internetes tevékenységet a szájában tartott "pálcával" tud elvégezni, tehát jelentősen nehezebb körülmények között tud játszani is.

Hogy ezt figyelembe véve jól jártam-e el vagy sem, azt nem tudom. Szimplán csak belegondoltam, hogy ami nekem alap, akár a való életben is, az Neki nem az. Mivel szeretett játszani és Neki a SZEM nagy segítség volt, így hát hagytam. Persze ez klánon belül is megosztó volt, viszont nagy tétben mernék rá fogadni, ha fele olyan helyzetben lennénk, mint ez a társunk, akár a mindennapokban, valószínűleg mindenki teljesen másképp látná.

Nyugodtan írja le mindenki, hogy mit gondol erről!


-Noobleader-
  • Előző kérdéshez kapcsolódóan. Szerinted, aki jó játékos, az magával értetődő, hogy jó szervező is?
..Headshot..
Nem. Teljesen más a kettő. Illetve a "jó játékos" itt tág fogalom.

Egy jó szervezőre első sorban fel kell nézzenek, el kell ismerjék, szükséges a többiek részéről a bizalom is. Már ezt elérni sem kis feladat, hogy senki se evezzen más irányba, miközben a közös hajóban ülnek.

Át kell látnia az egész helyzetet, nem tervezhet semmit úgy, hogy ne lenne már előre fejben hetekkel és több lépéssel a másik fél előtt. Ismernie kell az ellenfél gyenge pontjait, a túlsó oldalon lévő játékosokat, azok szokásait, játékstílusát, felkészültségük szintjét...


-Noobleader-
  • Melyik a kedvenc játék szakaszod? Inkább örökké startolnál, vagy örökké nagy harcok?
..Headshot..
Nagy harcok, pp-s dolgok nélkül és 1.5-ös sebességgel. A mostani Classic V1 egész jó, kár, hogy ezt nem évekkel ezelőtt lépte meg a magyar KH.

-Noobleader-
  • Említetted szívesen osztottad meg oktatóanyagaid. Volt már olyan, hogy egy random pp gyűjtés közben összetalálkoztál saját leírásoddal?
..Headshot..
Persze, nem is egyszer, meg általában sokan tanácsot is kértek.

-Noobleader-
  • Mit gondolsz, létezik olyan, hogy minden világra és beállításra optimális védő falu? Ha igen, hogy néz ki? Ha nem, akkor miért nem?
..Headshot..
Persze, leírom, aztán mindenki jön itt a jobbnál - jobb counter nukekkal Classic V1-en! :p

Én ezt sosem spiláztam túl amúgy, 6k lándzsa, 6k íjász, ~1400 nehézló, 300 kém, 100 kata, és 10 kardos lassítani időzítéskor, stb. Persze a tök se tudja már, hogy pontosan mi is volt, de valami hasonló.

Aktívan leginkább dominancia alapú világokon játszottam csak és ott bevált.


-Noobleader-
  • Volt valaha, hogy a játék kihatással volt a való életedre? Miként kezelted?
..Headshot..
Negatívum sosem származott belőle, azaz nem mentek tönkre emberi kapcsolataim, mert kiváltképp jól tudom beosztani az időmet. Inkább úgy fogalmaznám meg a dolgot, hogy azt az időt, amit a játékkal töltöttem, tölthettem volna más, sokkal hasznosabb dolgokkal is.

Hozzáteszem, az a sok ismerős, barát, amit a KH adott... azt szavakkal nem tudom leírni. Nagyon - nagyon - nagyon(!!!) jó embereket ismertem meg itt, rengeteg ilyen barátságot át is vittem a való életbe, hogyha erre a másik fél is vevő volt és megtudtuk oldani.

Van 1 nagyobb baráti közösségem, azon kívül a barátaim 80%-a a KH-ból van.


-Noobleader-
  • Neked volt valami trükköd a nemesvonat vágáshoz? Egyik korábbi alvezérem mindig metált hallgatott és azt mondta ritmusra vág, így azért vágott mindig tizedpontosan. Neked volt valami különleges módszered?
..Headshot..
Én vágás előtt mindig csináltam pár gyakorlást, megnéztem, hogy épp gépen/telefonon mennyit csúszik a net. Mellé ment egy kis coronita/minimal és tökéletes. Hozzáteszem, a legtöbb vágásom szerintem mindig buszról/vonatról/villamosról/metróról történt, telefonról :D

-Noobleader-
  • Mennyire vagy alkalmazkodó típus (lehet klánhoz és személyhez)? Illetve, mennyire tudsz haladni a korral? Minden újítást hamar elsajátítasz vagy nem igazán? Melyek azok az újítások, amelyek tetszenek neked és miért?
..Headshot..
Nem hiszek a horoszkópban, olyan szempontból legalábbis biztos, hogy nem, amelyik azt hiszi, hogy napra/hétre pontosan megtudja mondani, hogy mikor és mi fog velem történni. Inkább annak a híve vagyok/azt tapasztaltam, hogy vannak fő jellemvonások, amelyek igazak tudnak lenni.

Na, tipikus bika vagyok, nem nagyon szeretem a változásokat és az újdonságokat, kb. minden téren a jól bevált dolgok és módszerek híve vagyok. Ez a játékban is igaz rám: dominancia alapú végjátékon kívül kb. semmi más nem tetszik.

Persze a játék is olyan mint az élet, alkalmazkodni kell ahhoz, ami van. Ha ezt nem teszed, akkor elsüllyedsz, a saját láncaid rabja leszel.


-Noobleader-
  • Mitől jó egy játékos? Egyáltalán kimondható egyértelműen valakire, hogy jó játékos?
..Headshot..
Én ezt klánvezér szempontjából válaszolnám meg.

Egy jó játékos számomra az, aki tudja, hogy mi az a csapatjáték, mi az a közös érdek. Aki megérti, hogy egy sokkal nagyobb célért tömöröltünk egy csapatba, az egyéni érdekek csak másodrangúak lehetnek.

Egy jó csapattag elfogadja a vezetőség döntését, bízik a stratégiában, nem hátráltatja annak megvalósítását. Nyitott megismerni a társait, képes hideg fejjel gondolkozni, teljesíti a kéréseket.

Számomra ezek a jó játékosok. S nem, nem bólogató kiskutyák kellenek, nyilván mindenki véleménye fontos, számít, hiszen a legapróbb dolgokat is mérlegre tettük anno a többiekkel, de tudni kell elfogadni, ha a vezetőség meghoz egy döntést. A bizalom pedig még ennél is fontosabb.


-Noobleader-
  • Mitől jó egy klánvezér? Egyáltalán kimondható egyértelműen valakire, hogy jó klánvezér?
..Headshot..
Megbízható, odaadó, önzetlen, nem fél 19-re lapot kérni. Érezni rajta, hogy a tagok "jóléte" a fontos számára, nem pedig a plecsni. Hogy mindenki örömét lelje a közös játékban. Hisz ezért vagyunk itt... kikapcsolódni, kiszakadni a valóságból, sikereket elérni... s ha ezt olyan emberekkel tehetjük, akikkel még időközben barátok is leszünk... az mindennél többet ér.

Még itt a végszó közelében megjegyezném, emlékszem, hogy hányszor ekéztek minket, mert akár 20-an is képesek voltunk 8:00:01-re odamenni valakihez... és senki nem szólt semmit, ha a 20. ember foglalt. Mert ez a csapatjáték. Aztán a 20 emberből jött a következő, akinek foglaltunk. És ez az, amit szerintem sokan nem tudnak megérteni... hogy mekkora erőt lehet egy olyan közösségben, ahol senki nem kérdőjelezi meg az összetartást, hanem evidens, hogy így kell játszani.

Számomra tehát az a jó vezér, aki képes elérni, hogy ne legyenek félrehúzó emberek.


-Noobleader-
Te kit ajánlanál a következő riportalanyunknak? Volt-e olyan kérdés, melyet hiányoltál és szívesen megválaszoltál volna? Ha igen mi volt az?


ati.mached
MyReality
schimoda
Skillerman
Flipper21
martone
Silonix
renagabor
-Loki60-
-vigyori86-
Nikitaa
felhő lovas.
Nightshadow
recklessM
Arihana
Hytech
Arkhimedesz2
szintya2
Wickerman
=Süsü=
Normandia
Huszipapa
Badsector
zola09
brooky88
recsiloz
Ultimate Ratio
EzL
PatriciaReka
WarriorSpirit

Így is biblia hosszúságúan válaszoltam némely kérdésre, örülök, hogy a végére értem! :p

Na de viccet félretéve, köszönöm szépen az újbóli megkeresést, megtisztelő volt!
Természetesen bárkinek szívesen válaszolok kérdésére, ha szeretne valamit feltenni, vagy ha valamit nem fejtettem volna ki eléggé számára.




Köszönjük hogy elolvastad legújabb interjúnkat! Kérlek amennyiben tetszett jelezd azt felénk egy Like-al(Köszönettel), és ha kérdésed maradt @..Headshot..-hoz azt tedd fel itt hozzászólásban!

A következő interjúnkig, jó szórakozást kívánunk neked itt a Klánháboruban
!
 
Fent