Riportok Gáti Hód/Juraj

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.384
A mai nap egy sok világot megjárt, igazi veteránt hoztunk el nektek, @Gáti Hód / Juraj személyében. Volt ő sok helyen alvezér, sok helyen játékos, és most feltettük neki kérdéseinket. Szerintem megér egy olvasást.

1675458370507.png


Kezdjük is interjúnkat.

Előszöris Üdvözlök Mindenkit nevem @Gáti Hód/Juraj!


Mikor kezdted a klánháborút? Melyek voltak az első élményeid? Egyedül kezdted a játékot, vagy barátaiddal?


2009.05.08. délután 1 órakor V5ön kezdtem a játékot Juraj néven. A játékot egyedül kezdtem de később kiderült hogy a sok IRL ismerősöm is játssza a játékot innen ered a Mached jelző.

Ki tanított meg játszani, vagy hogyan tettél szert a mostani tudásodra?

Hogy Ki tanított játszani? Sok játékost ismertem az évek során elvégre 2009-től játszom kisebb nagyobb szünetekkel és ami régen jó játéknak számított ma már kevésbé lenne az. Sokat tanultam egy Mcsabi nevezetű játékostól v5ön és V6on is később Belzovics nevű barátomtól is sokat el lestem, majd modern KH csínját-bínját Say HI barátomtól loptam

Mit gondolsz, hogy milyen szinten áll a jelenlegi játékostudásod?

Ez egy nagyon szubjektív dolog míg valaki jónak tarthat más azt állíthatja rossz játékos vagyok, mert egy fake kör alatt bent hagytam Nukeot, de mindent amit lehetséges a KH-ban arra képes vagyok, ha valahol aktívan játszok ott oda teszem magam és senkinek sem kell aggódni hogy nem leszek ha éppen mutatni is kellene valamit.


Mely klánokkal harcoltál eddig? Melyik volt köztük kiemelkedő, és amelyikkel ha holnap hívnának bármikor újra játszanál?

Rengeteg klánban meg fordultam már ha felsorolnám mint csak ez lenne egy oldal v5ön kezdtem egy kicsi noname klánban majd ugyan itt v5ön át vettem egy fiókot Mosoly65 néven de akkoriban mint kezdő nem voltam képes egy 1000+ falus fiókot kezelni és nagyon rövid életű volt (300+ falut vesztettem 1 kis regionális arma alatt) majd V6on Betyár nevű klánba játszottam egy új felhasználó névvel: "Siuu" amit később átadtam, és a Betyar klán SZKÍTA néven szervert nyert. Ez a világ számomra nagyon lassú volt majd v7 megint Juraj néven valahogy bekerültem a =MH= nevű majd később ENIGMA nevű klánba, de inaktivitásomnak köszönhetően leadtam falukat később V12-őn Juraj néven =EEM= klánban játszottunk ez egy nagyon jó és érdekes szerver volt, sajnos kikaptunk, s utána több szerveren is meg fordultam V18 MHC, a Belzovics fiókban Duálként, majd V31 újra Juraj Néven, itt értem el az első szerver győzelmemet ezután egy nagyon hosszú szünet jött majd később v68 jöttem vissza ahol kikaptunk az FS-től sajnos ezen tájt kerültem át nemzetközire az NF klánba játszottam még V71 majd V73 bosszút álltam az FS klánon V68miatt és közben meg nyertük W121et is az NF-el, most pedig pihenek.

Melyik volt köztük kiemelkedő, és amelyikkel ha holnap hívnának bármikor újra játszanál?

NF kérdés nélkül, most azonnal!

Van-e olyan játékos vagy klán, aki kivívta ellentéted, és ha teheted mindig ellenük játszol?

Régen biztos volt de már nem emlékszem rá és most nincsen nekem mindegy ki ellen játszom.

Vezettél-e már klánt? Nyertél-e már klánvezérként, vagy buktál-e vezetőként?


Önálló klánvezérként soha de sok klánban alvezérként megfordultam már v12, v18, v31, v68, v71, és v73 mind alvezérként voltam jelen (v71-en az első klánomba nem voltam alvezér csak másodikban mielőtt valaki belém kötne )
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.384
A megszokott formában folytatjuk is interjúnkat @Gáti Hód /Juraj játékossal.

Van olyan játékos, akit te tanítottál? Vagy te hogy szoktál a kezdőkhöz állni?

Sajnos nincsen, nem tudok tanítani. Nem tudom elmagyarázni rendesen miért, mit csinálok, mert nekem ilyen természetes és logikus, míg más nem érti és nem tudom át adni úgy ahogy kellene és hát igazából türelmem sincsen.

Volt e olyan ellenfeled akivel ellenséges oldalon kezdtetek majd később össze barátkoztatok? Hogyan történt?

Igen, @a Vajda nem is tudom, hogy de én is ismertem @ati.mached -et és ő is, és hirtelen már egymást is ismertük.

Milyen érzés volt, hogy többször is alvezérként bíztak benned a klánokban? Hogy érzed, fontos volt a véleményed?

Nem tudom ezt Te is meg tudnád válaszolni. De én úgy érzem megtudom mondani amit meg kell bárkinek még ha nehéz is vagy túl érzékeny a téma.


Mi a legviccesebb történet, ami eszedbe jut az általad legjobban kedvelt játékosról?

Hát az agyam mint a szita, így nagyon nem jut eszembe semmi, sajnálom van egy ami nekünk ilyen "inside joke" a család apákról de konteksztus nélkül csak én és még 2 másik ember érti

Van-e olyan játékos, akit a legjobbnak tartasz? Ha igen, miért gondolod így róla?

Ohh, nehéz kérdés, sok jó játékost ismertem és ismerek, de választani nagyon nehéz lenne azért fogom csak Say Hi-t mondani, mert duálom volt ( és lesz is a jövőben majd egyszer valamikor soha ).

Te milyen védekezési stratégiát használsz? Mikor kaptad életedben a legtöbb bejövő támadást, és mennyi volt az? Melyik világon történt? Nyertetek?

Én kimondottan utálom a kardost, lassú, sokáig gyártod, sok vasat eszik. Én lándsza-NL gyerek vagyok gyorsaság minden szempontból és szeretem az íjászt is, mert sokan nem gyártanak lovasíjászt. Világ 31-en, amit armának is lehetett nevezni az volt 12 ezer kard kb meg nemzetközin volt sok még, de az csak fake kb 15-18k.

Melyik volt a kedvenc világod, és miért? Mi a kedvenc történeted arról a világról?

V31, amikor egy nagyon jó barátommal regisztráltunk és össze toboroztunk olyan embereket akikről azt sem tudtuk hogy kicsodák vagy be e tudják kapcsolni a böngészőt és sikerült győzelemre vinni őket, azt nehéz felülmúlni vagy mikor egy kis 500 falus klán sikeres armát szervez egy nála 4-5x nagyobb klánra, majd később beolvasztja az adott klánt és megnyeri a szervert, az ilyenre mindig boldogan emlékszem vissza, no meg a w121 is jó volt. 3 északi ördög Barnaborszosz, Wmwinters és ÉN, soha nem tudtam rendesen falut foglalni még egyesek 3 nemessel is falut vittek (parik/barnaborsosz).

Szerinted mi a jó klántárs tulajdonsága? Miért?

Az aki ott van védekezéskor, támadáskor vagy, amikor csak fel mentek DCre hangban hülyéskedni annak ellenére is hogy mind felnőttek vagytok.

Melyik klán ellen volt eddig a legnehezebb harcod? Nyertél? Ha igen miért? Ha nem szerinted mit hibáztál és mit csináltál volna másképp? Egyáltalán kimondható, hogy bárki feltétlenül hibázik, ha veszít?

=SZK= ellen V12 sokkal több faluval rendelkeztek, és mivel mi kevesebben voltunk így nem bírtuk, és veszítettünk sajnos.

Van-e olyan általad megjárt klán, amiről úgy gondolod, ha a régi legjobb keretével elindulna egy mai világon mindenképp megnyerné?

Aa nincsen mondjuk ha 1 az egyben áthozzuk a w121 keretet, akkor valószínűleg megnyernénk a szervert amire bemegyünk de sajnos azt még nem nevezném réginek úgy hogy tényleg nincsen.

Mi a véleményed arról, hogy a legtöbb játékos nem képes teljesíteni a klánvezérei elvárását? Nektek volt ennek orvosolására bevált módszeretek?

Belső vagy ami még jobb ingyen belső ami le is üríti falut és nem neked kell

Volt olyan játékos, akivel egyéniben annyira jó volt szemben lenni fronton, hogy bármikor újra játszanál ellene?

V73 Martone, én élveztem hogy ő élvezte-e nem tudom, lehet ő is élvezte ki tudja.

Szerinted a védekezést is hasonlóképp megkell szervezni, mint a támadást, vagy az egy jóval egyszerűbb folyamat?

Igen ugyanúgy meg kell szervezni, sőt még nehezebb is, mert armakor te választod a CPt mikor te kapod az armát neked kell átlátnod, hogy miért azt a CPt támadják, tehát igen hasonlóképpen kell és nehezebb is.

Mit gondolsz, hogy miben másabb a mai játék a réginél? A térkép kisebb, de mechanikában sokat változott?

A kisebb térképpel jött a gyorsabb játék, 90 ezer falunál tovább tart szervezni és kiküldeni az armát, ha ez a játék az itt léttől és az aktivitásról szólt régen akkor most ez ezerszer is igaz, azért látni ennyi duál-triál fiókot, mert egy front fióknak itt kell lenni mindig, de tényleg mindig különben lemarad és ha lemaradsz a fronton akkor vége van

Szerinted fontos a diplomácia? Lehetséges egyáltalán diplomácia nélkül győzni? Ha igen, milyen feltételek kellenek hozzá? Ha nem, miért gondolod így?

Igen a dipó fontos, sok klán megbánta már hogy nagyzolva NO dipóval ment be szerverekre persze mi játékosok erősek és bátrak vagyunk dumálunk DCn, hogy mi majd mindent is be foglalunk és sokunk nem látja át miért kell azért sokunk nem is vezető, csak játékos vagy nagy szájú alvezér.

Milyen volt világ 18-n játszani? Mennyire vettél részt az események történetében? Nehéz volt védekezni az MHC elleni összefogás ellen?

Sajnos nem vettem részt nagyon az eseményekben, duálként voltam jelen a Belzovics nevű fiókban. Először saját klánnal indultunk =EEM= néven, de a diplomáciánk nem volt a legjobb sőt néha jobb kapcsolatot ápoltunk az akkori ellenféllel (MHC), mint a szövetségesekkel (PHX). Sokszor úgy éreztük mintha alklánként kezelnének minket és egyre jobban az MHC felé húztunk igy mikor arra került sor hogy felbontjuk a szövetségeinket be olvadtunk az MHCbe, és innen már nem sokat figyeltem a szerverre elvesztette a varázsát mikor fel kellett adni az önálló klán lehetőségét.

Világ 71-en úgy tudom klánt váltottál. Szerinted a jó döntést hoztad meg?

Abban a helyzetbe mikor meg kellett hozni a döntést jónak tűnt, és ha lenne egy időgépem ugyanezt a döntést hoznám meg, annak ellenére mi történt a szerveren.

Tudnál nekünk mesélni Világ 12 tapasztalatairól? Milyen szerver volt, kik voltak a szembenálló felek?

Aah, V12 voltunk mi az =EEM=, volt az =SZK=, az alklánja -csb-, és volt a mi szövetségesünk, akitől 2-3 konti választott el a Cru (az elején még volt az FRD aminek tagjai voltunk ott fel lett lázadva a vezetőség ellen, és úgy alakult meg az =EEM=, itt részletekre már nem emlékszem, régen volt).
Itt volt alvó mód is talán először és utoljára. Sok armát levédtünk vele, mert sok választásunk nem volt, voltak sikereink az SZK alklánja ellen a CSB ellen hoztunk sok falut, de hosszútávon mikor az SZK lezárta az egyik frontját és elkezdett ránk figyelni, már nem bírtuk és jött a régi mese amikor 6-7 ember visz 40-50 fiókot, mert senki nem ér rá stb. stb., így kiégtünk, kikaptunk a fiókokat át adtuk és akit tudtunk be vittünk a CRU klánba akik még harcoltak, de végén alulmaradtak ők is, a jobb győzött.


Mit gondolsz a nemzetközi mezőnyről? Hamar betudtál illeszkedni, vagy nehéz volt felvenni a versenyt?

Könnyedén betudtam illeszkedni, a mezőny valószínűleg jobb mivel több a játékos igy több játékosból több jobbat tudsz találni és a pénz is több odakint vagyis PP bocsi.

Mit gondolsz a mai viszonyok között nehezebb vagy könnyebb lenne egy 1000+ falus fiókot kezelni?

Ma már a scriptek sokkal kifinomultabbak mint régen így ma sokkal egyszerűbb 1000+ faluval játszani csak elég arra gondolni hogy régen 2011-2012-2013 alig pár ember érmézett úgy mint most, most pedig már majdnem mindenki a zászló dupla-nyersi összehordás stb. stb., vagy akár tömeges erősités küldés sablonnal ilyesmit mind kézzel kellett sokkal nehezebb volt régen.

Hogyan jött a Gáti Hód név? Nehéz döntés volt átváltani a Juraj-ról?


Nem tudom hogy ezt ki lehet-e rakni fórumra... Volt ott 1-2 (moderált tartalom) mielőtt meg lett a név de valakit egy Ingyen élő Gáti hódnak tituláltam discordon és sokat nevettünk rajta és úgy döntöttünk társammal ez lesz a fiók neve v73ra.
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.384
A megszokott formában folytatjuk is interjúnkat @Gáti Hód /Juraj játékossal.

Visszatekintve, milyen volt az első klán ahová bekerültél? Milyen volt a hangulat? Hogy érzed milyenek lennének ők a mai játékban?

Ohh, úgy hívták, hogy AVG a V5-ön voltak ott érdekes játékosok az akkor időben nem rosszak, de szerintem ma egyik sem tudna játszani.


Mit gondolsz az ellenfélről? Hogyan fogalmaznád meg a jó ellenfél fogalmát?

Számomra a harc teszi izgalmassá játékot a jó ellenfél az aki ugyan megtesz mindent hogy nyerjen mint te mikor nem unalmas a játék és nem csak abból áll hogy csak te támadsz ki (persze sokunk inkább csak ezt szereti)


Játszottál magányos farkasként, ha igen milyen volt? Meddig jutottál?

V68-as kezdésemet lehet mondani annak és ki hoztam maximumot ott amennyire lehetett, én v68at sikernek könyvelem el annak ellenére, hogy sajnos buktam.

Szerinted fontosok a játékban az úgynevezett "plecsnik"? Mi az értéke egy plecsninek számodra?

A plecsninél fontosabb dolog nincsen, lehet a napidíjak fontosabbak még az életemet adnám a napidíjért.

Neked van valami különleges taktikád a nemesvonat vágásra? Egyesek azt szokták mondani, hogy zenét raknak be közbe, és a ritmusra vágni pontosabb vágást eredményez. Mit gondolsz róla?

Ízlések és pofonok, nem tudnék odafigyelni ha valami szólna a háttérben, de különösebb taktikám nincsen, kiszámolom, majd elindítom, ha meg van örülök, ha nincsen akkor meg sopánkodok és szidom a szervert mer' laggos.

Nekem egyik mentorom azt mondta, hogy a klánháborúban nincs levédhetetlen támadás, ugyanis minden első körös támadást egy 50-50%-ban támadó-védő arányban (vagy nagyobb védő arányra) kialakított fióknak képesnek kell lennie levédeni, kapott segítség nélkül. Én ebben eléggé hiszek is. Neked mi a véleményed, lehetnek kivételes esetek, vagy esetleg ez igaz lehet?

Számomra ez egy kicsit furán fogalmazott kérdés, mert hát mit mondhatunk levédhetetlenek? Ha 1v1ről van szó, akkor igen, ha valaki klán armát kap abban az esetben is le tudja védeni egyedül, mert max vág, de a következő körben mindenképp bedől... Hiszen, ha nem kap segítséget, akkor jóval rosszabb állapotba lehet a fiókja, de véleményem szerint itt minden a falu számtól függ 100 falura 500 nuke vagy 50 azért az nem mindegy.


Te eltörölnéd a morált, vagy szerinted hasznos a játékban?

Igen abban a pillanatban.

Van startolási szokásod? Jó starternak tartod magad?

Nem tudom talán nincsen max annyi a különleges benne, hogy az ingyen raktár fejlesztést csak akkor nyomom el, ha a raki már 29., hiszen, akkor elég sok nyersanyagot spórolok, és az elején minden nyersanyag számít. Hogy jó starternek tartom e magam? Hogy is mondjam... Mikor sok a PP a start az jó, mikor nincsen sok PP, akkor meg nem kell elindulni , vagy csak azt mondom “Funolok”.

Ha van egy fiók, amely full frontot képviseli de a tömbjei szétszabdaltak klántársak által. Ő úgy dönt, hogy nem szól társainak, megoldja egyedül a védekezést. Szerinted képes lehet ezt megtenni, ha minden faluját éles bejövőkkel támadják?

Véleményem szerint az nagyon határeset dolog, és egy jó vezér azt nem igazán hagyná a tagjának, hogy fronton össze vissza foglaljon hátország nélkül. De ha mégis megesik ilyen, még akkor is ha védeni tudja egyedül is, szólnia kell, mert olyan nincsen hogy valaki frontos és vannak társak mellette, és ők nem kapnak bejövőt, ha 1 vágás is átszakad az dominó effektust okozhat. Így az csak bajba sodorja mellette lévő klántársát tehát igen le védheti, de ha nem szól akkor tudod mi jön következőre a jó öreg Belső barátom.

Szerinted melyik világon kezdtél már „tudatosan” , taktikusan játszani? Ekkor melyik klán tagjaként játszottál és ki volt az ellenfél?

Szerintem v12 volt az első olyan világ ahol tudatosan indultam el amint már említettem az interjúban az =EEM= klánban voltam és a =SZK= volt az ellenfél.

Te már egy sok világot, és főként több régi világot megjárt játékos vagy. Szerinted pozitív vagy negatív változásnak mondható be az új lovagrendszer?

Mindenképp pozitív. Nem szeretem amikor 35 percre lévő üres faluba mire beérkezik a nemesem van 6 lovag VF, de azt már annál inkább mikor 6 támadó lovagom tanya bónuszfaluból akkorát üt mint egy kamion.

Mi a véleményed az új küldetésrendszerről? Jobb, mint az előző?

Szerintem mérföldekkel jobb mint az előző.

Hogy osztod el az idődet, hogy az ne befolyásolja a magánéleted?

A mai világban sokan akik játszanak mindig képesek vagyunk gép előtt lenni melóban otthon vagy akár útközben telefonról, ezért is gyorsult fel a játék, mert a telefonok sokat segítenek abban hogy valaki mindig aktív legyen tehát mindig itt tudok lenni anélkül hogy befolyásolja a magánéletemet.

Mit gondolsz, lehet valaki jó csapatjátékos attól függetlenül, ha játéktudásban a klánban a legkevesebbet képviseli?

Igen természetesen. Lehet jó csapatjátékos, a v31-en is volt ilyenre példa. Sokan komplett kezdők voltak, vagy játékosok akik addig nem értek el sok mindent, de azaz 1 dolog fontos, hogy jól érezték magukat a klánba vissza hozta őket és odatették magukat egymásért és ennek meg is lett az eredménye.

Mitől jó egy játékos? Egyáltalán kimondható egyértelműen valakire, hogy jó játékos?

Attól jó egy játékos, hogy sok napidíja és plecsnije van.
De, ha komolyan meg kell válaszolni, akkor nagyon nehéz ezt objektíven kijelenteni hogy ez jó vagy az jó, mivel nagyon sok minden függ az adott helyzettől, és attól kikkel is játszik egy csapatban, mert 1 fecske nem csinál nyarat soha


Mitől jó egy klánvezér? Egyáltalán kimondható egyértelműen valakire, hogy jó klánvezér?

Számomra egy jó klánvezér az aki akkor is képes irányítani a hajót előre, ha tagjai esetleg nem értenek vele egyet, mert nem látják át dolgokat úgy ahogy ő. Az aki türelmes és képes emberi módon lereagálni a problémákat amik esetleg felmerülnek egy szerver során, illetve az aki meghallgatja a tagjait és figyelembe veszi azt amit mondanak (vagy esetleg be akar törölni minden 20 percben az is megoldás a félelem sakkban tartja többit mert nem akarnak szervezni).

Ha összekéne állítanod az elmúlt évek alapján 10 játékost, akikkel egy "bajnokságot" kellene közösen megnyernetek, kik lennének azok? Miért? Miben emelkednek ki a közösségből?

Say Hi <----- ő bolond nem értem hogy csináljam de mindig mindent meg tud oldani ha kell.
WmWinters <----- 500 faluból 495 nuke 5 kém falu, mi kell más?
Dééév <----- V73 jól együtt működtünk egymást mellett.
Barnaborszos <----- olyan armát rittyent el se kell indítani bedől a front.
Parik <----- esküszöm nemeserősítő nélkül 2 nemesel foglal a csávó.
Vadi <----- állítólag álmában is armát véd 7 fiókban 1 kézzel
I AM WEASEL <----- nem tudom őt csak valahogy kedvelem uWu
A Vajda <----- kell valaki akinek soha nincsen ideje és 0-24be duált keres
Jacke. <----- előbb utóbb nekem adja falvait igy számomra Win-Win
Trine <----- tudom hogy ő velem együtt 11 nem 10, de kell a belső is ezt minden valamire való vezér tudja
Juraj/Gáti hód <----- valakinek viccesnek is kell lennie a csapatban



Te kit ajánlanál a következő riportalanyunknak? Volt-e olyan kérdés, melyet hiányoltál és szívesen megválaszoltál volna? Ha igen mi volt az?

Az interjú nem lett valami hosszú mint egyeseké, mert az agyam olyan mint a szita és dolgok amik homályosak inkább nem mondom el mert lehet rosszul emlékszem, de hogy kit ajánlanak őszintén Jacke.-t vagy Say Hi/DJ/Gáti acc csúnyábbik felét.

Köszönöm a lehetőséget!
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.219
OJNJMbj.png
 

Deleted User - 1534987

Vendég
Say hy(Tanárfejű bla bla) -rol èn is hozzáfűzném eggyik legjobb frontost ismertem meg amiota khzom mindig segitőkész volt, igaz nem sok erőfeszetítést igényelt az FS de vele frontra bármikor mennék ismét…
 
Fent