Riportok felhő lovas

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
zkF4Jqq.png


Sziasztok! Egy roppant érdekes alanyt hoztunk ma is nektek, akit bizonyára sokan ismertek. Az alany nem más, mint @felhő lovas! Jó szórakozást kívánok az interjúhoz!

  • Mikor kezdted a klánháborút? Melyek voltak az első élményeid? Egyedül kezdted a játékot, vagy barátaiddal?
Valamikor régen a V8-on ismertem meg ezt a játékot.
A fiam hosszas rábeszélésére regisztráltam az akkor már nyitott V8-ra. Nem sok mindent tudtam a játékról,
a fiam annyit mondott, hogy fel kell építeni a falut és a másiktól meg el kell venni.
Hát mondom próba szerencse.
Senkit nem ismertem rajta kívül a játékban.
Hát lehet hogy nem kellett volna engedni az unszolásra,
mert sokkal több szabadidőm jutott volna másra.

Ez egy olyan játék, hogy elveszi minden szabadidőd, viszont nagyon érdekes.

  • Ki tanított meg játszani, vagy hogyan tettél szert a mostani tudásodra?

Hát végül is a kicsi fiam, aki nem volt tisztában mindennel. Szóval, úgy igazándiból: senki.
Akkor még a fiam csak annyit mondott, hogy ha fejlődni akarok
akkor a másik faluból el kell hozni a nyersanyagot, ennyi.
Csodálkoztam is nagyon, hogy sok bárbàr falu lett a környékemen.
Később megismertem sok jó arcot és tőlük kaptam hasznos tanácsokat hogy ne így hanem, úgy;
én meg elfogadtam.
Nem tudom már a nevüket, annyira régen volt.
Jelenlegi játék tudásom, szerintem egytől ötös skálán: vannak tőlem sokkal jobb játékosak és persze gyengébbek.
Fel értékelem magam-
Szerény négyes alá, fejlődni azért még tudok vagy nem ??
Sok klánnal harcoltam már együtt. Kiemelkedő csak kettő kompánia volt: az egyik az
Insomnia
másik meg a Shooter BT.
Kész vagyok akármikor újra játszani/ harcolni velük, de nem hiszem hogy valamikor is lesz belőle valami.
Nem igazán vagyok haragtartó, így nem hiszem, hogy van olyan klán, aki annyira kihúzta volna nálam a gyufát,
hogy csak kimondottan ellenük harcoljak, vicsorogjak.
Mindegyik csak egy célpont , amit le kell tudni.
Klánt csak nagyon kezdő koromban vezettem. Szóra sem érdemes.
Legnagyobb beosztásom az
MDV-ben volt:
hadvezér, ehhez járt egy alvezérei titulus.
Jó kis csapat volt, akik a kezem alatt voltak. Sikert sikerre halmoztunk.
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
felhoexperience.gif


Itt vagyunk ismét, folytatjuk a riportunkat, alanyunk a sokatok által ismert @felhő lovas-al.

Mit gondolsz, egy tapasztalt játékosnak segítőkésznek kell lennie az újoncokkal vagy ők az „ingyen” falu a játékban?
Mi a véleményed a "Mentor" rendszerről?

Igen, egy tapasztalt játékosnak segíteni kellene az új generációt.
Én is részt vettem benne: hivatalosan négy játékost képeztem ki.
Viszont nem tudom, hogy mi van velük, amióta elüntek a szemem elől .
Voltak többen is, akik a szárnyaim alá kerültek, de nem bírták a kiképzést.
Nem igazán foglalkoztak azzal, amit mondtam.
Nem hivatalosan is adtam sok jó tanácsot vagy rosszat- kinek hogy.
Még most is kérdeznek ezt azt, én hogy csinálom. Természetesen elmondom nekik, de
a mentor rendszerbe már nem jelentkezek. Nem kínlódok új húsokkal.
Próbáljanak úgy fejlődni, okosodni- ahogy én tettem annak idején. Menni fog csak akarni kell.
A mentor rendszer viszont jó lehetne, ha a fiatalok komolyan is vennék.
Nekik többnyire csak egy küldetés, amit le kell tudni. Nem elég kitartóak, a kiképzés felénél már sárgulnak.


Volt e olyan ellenfeled akivel ellenséges oldalon kezdtetek majd később össze barátkoztatok? Hogyan történt?

Igen, többször is előfordult. Kiemelnék belőle egyet V12-re regisztráltam más néven, mint amit most használok. Azt hiszem
Solaly bàtyó volt. Elvoltam egy darabig, de elutaztam valahova és kellett egy helyettes míg távol voltam.
A mankóm/helyettesem megtámadta Kincsem felhasználót. A jelentéseket pedig törölte, amikor visszavettem a fiókot nem tudtam semmiről semmitt. Kincsem vissza támadott, rám küldött csomó kamu támadást és én nem igazán értettem, hogy mit akar, Ráírtam, hogy ha támadni akar akkor támadjon, ne csak szórakozon. El kezdtünk beszélgetni és kiderült hogy mi a helyzet: én támadtam őt és csak vissza adja, ami jár. A nóta vége az lett, hogy nagyon is összebarátkoztunk. Meghívott a klànjàba.
Ott még erősebb lett a barátságunk. Később is sokat beszélgettünk telefonon. Majd kb. 7-8 éve megvolt a személyes találkozás is. Nagyon örültünk egymásnak. A mai napig megvan a barátság. Telefonon -ha nem is rendszeresen- de beszélgetünk, mindenféle dolgokról: legyen az klánháború vagy hétköznapi élet. Most is egy klánban vagyunk!


Lennél-e klánvezér a jövőben, ha igen miért? Vannak-e ilyen ambícióid? Ha nem, akkor miért?


Nem, már nem lennék klánvezér, sem alvezér. Megmaradok hétköznapi harcosnak.
Nincs időm arra, hogy egy klánt
kormányozak.


Van-e olyan játékos, akit a legjobbnak tartasz? Ha igen, miért gondolod így róla?


Ki lehet a legjobb?
Ez jó kérdés.
Mindenki üthető az aktivitást nézve.
Pár nevet azért tudok mondani, aki valamilyen szinten kivívta a tiszteletemet:

Vinszent
-Congvistador-
szala1
WarriorSpirit
NewSpirit
..Headsot..
swak
is belefér:)
Lehet hogy van még egy jó pár, sőt biztos, de most így hirtelen nem jutnak az eszembe.
Az igazán nagy menőket nem említem, többnyire tele vannak prémium ponttal, amit két kézzel szórnak, botokat használnak.


Te milyen védekezési stratégiát használsz? Mikor kaptad életedben a legtöbb bejövő támadást, és mennyi volt az?

Milyen védekezési stratégiát választok?
Vegyes, van ahol betonozni kell, de nem mindenütt.
Ha van rá mód, megpróbálom a bejövőket nem visszaengedni.
Ez nem mindig sikerül, akkor kell vágni vagy visszafoglalni. Esetleges falu vesztésnél
improvizálok.

V8-n kaptam több armát,
ami 3-4 ezer nukból állt alkalmanként.


Melyik volt a kedvenc világod, és miért?

Határozottan a V8.
Nagyon sokáig tartott, de jól éreztem ott magam. Addig nem is nagyon foglalkoztam a többi világgal.


Milyen szerepet töltöttél be az =SBT= klánba? Milyen volt a környezet ott?

Közkatona volt a beosztásom. Mindhárom alkalommal, ez nem zavart.
A hangulat fenomenális volt. Ezt nem lehet csak úgy elmondani. Mindig jól érzem magam, ha velük vagyok.


Mi alapján választottad a játékos nevedet? Van ennek bármi jelentősége számodra?

Jelentősége nincsen. Csak valami jól hangzó nevet akartam. Nagyon megszoktam már. Kétszer már megváltoztattam,
de nem bírtam megszokni azokat, így vissza kanyarodtam az eredetihez.


Mennyire fontos a jó helyesírás egy klánvezérnek? Lehet valaki jó klánvezér, ha nem tud helyesen írni, vagy fogalmazni?

Nem zavar, ha úgy írnak nekem levelet hogy nyakig van helyesírási hibával- attól függetlenül még lehet jó vezető.
A fogalmazás legyen érthető, egyértelmű. Ha mégsem az
valamiért nem akarom megérteni, visszakérdezek.


Világ 55-n végül nyertetek. Nehéz harcotok volt? Kik ellen harcoltatok? Mik voltak Világ 55 főbb eseményei

A világ 55-re, még KingGimii rábeszélésére regisztráltam.
Akkor még barátomnak gondoltam. Később kiismertem, hogy csak egy plecsni vadász.

Fnatic néven futott a klán,
nem igazán volt ez jó brigád. Nagyon sok volt benne a veszekedés.
Harcoltunk a
~GoS~R- klánnal, majd később 4Funal. A későbbi No Name csapattal,
ahova beolvadtunk.
Ellenfelünk az
-os- lett,
ment a
csihi-puhi egy ideig.
Egyszer csak feladták, a mai napig nem értem, hogy miért. Csak ennyit tudok mondani a főbb eseményekről.


Említetted, hogy az MDV-ben hadvezér voltál. Ez azt jelenti támadásokat is szerveztél? Mennyire voltál jó benne? Volt más klán is ahol ezt a képességedet igénybe vették?

Elég sok armát (ott falunapnak neveztük) szerveztem le, vezényeltem.
Többnyire sikeresen végeztük el az akciót. Persze volt, ahol kétszer-háromszor is fordulni kellett, de utána jöttek a faluk százával. Màshol már nem nagyon foglalkoztam ilyenekkel. Még a
V30-on volt kevés próbálkozásom, nem sok sikerrel.

Melyik világon volt a legnehezebb védésed?

A világ 48-on, Vinszent volt a szomszédom. Àllandóan támadott, nehéz eset volt. Nem tudom hányszor, de már nagyon untam.

Volt-e olyan pillanat bármelyik világon számodra, hogy azt mondtad, hogy itt a vége betörlök? Ha igen, mi történt?

Természetesen többször is megvolt, hogy töröltem. Az ok egyszerű, csak addig szeretek egy helyen lenni, amíg jól érzem magam. Ha már nyögvenyelős a hangulatom nincs értelme tovább rontani ott a levegőt. Mindegy az hogyan állunk nyerésre vagy vesztésre, legyen élvezetes a játék.
A V30-on, ott felkaptam a vizet azt hiszem, hogy ott szerveztem utoljára armát. Csúnya nagy bukás lett belőle, szinte nem indított senki.
Utána még próbálkoztam önkénteseket keresni, hogy azokkal induljunk. Néhány jelentkező volt, de azoknak a fele se indított.
A hangulat lapos volt, meg széthúzás volt.
Nem érdekelt, hogy mennyi falu megy el tőlem, de én nem akartam idegbajt kapni, ezért megnyomtam a törlés gombot.
A
v48-on, ott Vinszent miatt volt keserédes az élet. Ott nem töröltem, hanem felosztás volt. De leléptem, majd jött a V65, ott is felkaptam a vizet . A csapat vesztésre állt. Nem voltak jobbak az ellenfelek.
Csak az volt a baj, hogy nálunk túl sok volt a nagymenő.

Azt hitték, hogy mindent egyedül meg tudnak oldani, csak pislogtam. A sok falu vesztésre állt, segítség sehol. Hát mondom, én ezekkel nem folytatom tovább a küzdelmet, azért töröltem.

Insomnia... Sokaknál látom ezt a klán nevet profilon, vagy profilképként. Ennyire jó volt a csapatmunka?
Szoktatok még találkozni a régebbi klántársakkal?

Insomnia, ha ezt hallom vagy látom valahogy mindig jó emlékek jutnak az eszembe.
Mikor új világokra belépek tőzsdézni: alapítok egy emlék klánt, ami mindig
insomnia.
A régi idők emlékére szoktam használni a klán logóját a profilomon rendszeresen.
Néha falukat nevezek el a nagy múlta klánról.
Jó volt a csapatmunka mindenféle tekintetben. Néha-néha összefutunk ilyen-olyan világokon, de nem mindenkivel. Sokan végleg befejezték már.
Beszélünk arról, ki hogy van, magánéletről de főleg persze azért a háborúról.
Sokat támadtak, fél évig a jobb felső sarokban mindig ott volt. A kard 800 alá nem ment.
Ha picit lejjebb esett, máris pótolták és nem ismerték az a fak fogalmát csak éles.


Mi a véleményed, nehezebb ma a játék, mint a nagyobb világok idejében?

Nem is tudom, régen is boldogultam gyenge 7000 faluval;
most a kevesebbel is.
Annyi a különbség, hogy sok az újítás. Gyorsabb, macerásabb, de egyformán bírom a strapát. Nem tudok különbséget tenni.
Valamikor kihívás volt nemes vonatot indítani, most már mindenkinek megy. Hajdanán könnyebb volt megvágni, mint most.
Akkor is ment, most is. Szóval nem igazán tudok különbséget tenni, a régiek is macerásak és az újak is.


Hogy élted meg Világ 50 eseményeit?
Mi a véleményed a diplomáciai győzelmekről?

Az egy nagyon érdekes világ volt. csak az alap prémium volt használható, semmi tőzsde. Semmi felezés, csak az alap, mint régen.
Nekem nagyon is bejött.
A csapat nagyon is jó volt, a hangulat is, 4 erős klán volt.
Mi voltunk a legerősebbek, az az a
=SBT=. Minden ment gördülékenyen .
Armageddon volt az ellenfelek felől, plusz egy faluval zártuk a napot.
Ennek hatására vagy nem tudom miért, a 3 klán erős szövetséget kötött akkor lett vége. Sok lúd disznót győz.
Ahogy mondtam, a hangulattal nem volt baj.
A klán fele betörölt. A maradék a hálál sorra került, de nevetve haltunk.


Van-e olyan klánvezér, aki motivált téged, és-vagy kivívta a tiszteleted csatában?

Igen. van. Nem más, mint: ..Headshot..

Látom játszottál Világ 30-on is. Mesélnél nekünk arról a szerverről?

Igen, volt szerencsém -vagy balszerencsém- kipróbálni azt a világot is.
Tiszta káosz volt az egész, még így is sok év után
Akkor lett vége a
V8-nak, mentünk néhányan, volt nevünk. Nem emlékszek, mi volt a klánunk neve.
Nem is volt nagyon tartós, beolvadtunk az Észak klánba.
Abban a klánban nem igazán volt nyerő vezérnek lenni, kezelhetetlen volt az egész társaság. A vezérek sorba leléptek. töröltek- később rájöttem miért is. A sok vezér lépése után, jobb híján én lettem a góré. Hát nagy hiba volt elfogadni a felkérést. Akkor döbbentem rá, hogy milyen kompánia Észak klánja
mindenki ment a feje után.
Nekem is az agyamra mentek. így töröltem.

Spárta betoborozta a fél klánt vagy az egészet, pontosan nem tudom. Nem figyeltem, simán behúzta a szervert.
Ez nem egy jó emlék.


Játszottál a régi lovagrendszerben is. Melyiket szereted jobban?

Igen, meg volt. Egy lovag és lehetett választani tulajdonságot hogy milyen fegyverrel erősítse a falut.
Nekem több kedvencem is volt.
Fáklya vitte a pálmát, de a többit is nagyon kedveltem.
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
felhoexperience.gif


Hamarosan @felhő lovas-al készült interjúnk végéhez érünk, jó szórakozást!

Visszatekintve, milyen volt az első klán ahová bekerültél?
Milyen volt a hangulat? Hogy érzed milyenek lennének ők a mai játékban?

Nem is igazán tudom, hogy az első klán hajdanán, ahol kezdtem milyen is volt.
Rengeteg amatőr, tele lelkesedéssel. Ők régen eltűntek, nem hiszem hogy a középkategóriából feljebb léptek volna valamikor is.


Mit gondolsz az ellenfélről? Hogyan fogalmaznád meg a jó ellenfél fogalmát?

Mit gondolok az ellenfélről?
Semmi extrát, csak egy célpont amit le kell tudni falu számtól függetlenül.
A jó ellenfél nálam az, aki nem hagyja magát, jól védekezik sőt vissza is támad.

Mondjuk az utóbbit nem nagyon kellene erőltetni, hadd boldoguljak azért én is .

Játszottál magányos farkasként, ha igen milyen volt? Meddig jutottál?

Nem igazán vagyok magányos farkas típus.
Max akkor ha hisztizek valamiért, alapvetően szeretek csapatban lenni.


Szerinted fontosok a játékban az úgynevezett "plecsnik"? Mi az értéke egy plecsninek számodra?

Jó ötletnek tűnt, mikor megjelentek, de lényegesen csökkent az értéke nálam.
Többnyire a győztes mindent visz, így nem biztos, hogy az villog a plecsnivel, akinek a profilján van.
Nekem is van néhány, de már nem oszt szoroz mennyi is.

Egy örökvitakérdés, hogy hogy néz ki egy ideális támadó falu és védő falu? Szerinted függenek-e egymástól?

Nem szoktam rajta nagyon agyalni, minél hamarabb legyen meg a kiképzés.
Már jó kombó ,ha 2600-2700 kl;5600-6000 bárd van egy támadó faluban.
Alap 350 kos 100 kata,kém nem sok.
Olvastam itt ott ideális támadó faluról, biztos függenek egymástól ,hogy ebből több legyen vagy abból.
Hadd legyen kész minél előbb és mehetek tovább.

Azt még hozzá teszem frontos faluban nem árt ha van nehéz paci, esetleges védekezésnél még jól jöhet.

Ha lenne egy szabályzati pont, amit megváltoztatnál, melyik lenne az, és miért?

Lehet hogy nyálasan hangzik, de így jó ahogy van.

Te eltörölnéd a morált, vagy szerinted hasznos a játékban?

Igen, eltörölném.
Határozottan nem tetszik, hogy vannak morál játékosok , akik csak fel tartják a haladni akarókat.


Hogyan szoktál startolni? Mi a te stratégiád? Ha nyilvános megosztanád velünk?

Nem vagyok jó starter.
Többnyire egyedül vagyok a fiókban, már ez egy ok hogy lassan kezdek.
Prémium pontokkal nem igazán vagyok eleresztve, nem vásárolok,csak amit sikerül a piacon tőzsdézni. Próbálkozom, nem nagyon lemaradni.
Később felzárkózzom, ahogy csak sikerül.
Mi a kedvenc stratégiám?
Lehetőleg ki iktatni a lehetséges problémákat, befoglalni a szomszédokat, nehogy rám nőjenek.


A játék melyik szakasza az, ami a kedvenced? Miért?

Határozottan az eleje.
Akkor lehet csak megmutatni, ki is valójában legény a talpán.


Melyik a kedvenc végjátéktípusod?

Dominancia típusú végjátékok a kedvenceim.

Szerinted melyik világon kezdtél már „tudatosan” , taktikusan játszani?
ekkor melyik klán tagjaként játszottál és ki volt az ellenfél?

Szinte mindegyiken ahol elkezdtem, próbálkoztam támadó szellemű játékot játszani.
Sohasem sikerült. Mindig volt valami buktató, át kellett rendezni a dolgaimat.
Védekeznem kellett, nem emelek ki senkit sem, mert mikor ki volt aki feltartott.
Mikor melyik klánba voltam?

V8 régen említettem- ott a túlélésért küzdöttem fél évig nagyon meg akart az MDV alázni, de nem sikerült nekik.

Melyik lovagrendszer az általad legjobban kedvelt?

Lovag Aktív, készségekkel. Régen sok faluhoz volt egy lovag, most néhány százhoz van tíz .
Természetesen az új hasznosabb.


Mi motivál téged?

Nem is tudom, hogy mikor mi motiválna a játékban.
Mondhatnám, hogy személyes bosszú, de nincs már olyan célpont akire haragudnék, így marad a játék öröme.


Hogy osztod el az idődet, hogy az ne befolyásolja a magánéleted?

Kimondottan csak a szabadidőmet használom a játékra.
Van munkahelyem, ott nincs idő a játékra. Esetleg a cigaretta szünetben lépek fel telefonról, otthon elvégzem a teendőimet és ami marad azt a KH viszi el.
Tudom, hogy sokat kell játékkal foglalkozni próbálom, igyekszem úgy osztani szorozni az időmet, hogy minden meglegyen.
Többnyire egyedül vagyok a fiókban, így nagyon is észnél kell lenni, hogy minden a helyén legyen.


Mennyire vagy alkalmazkodó típus (lehet klánhoz és személyhez)?
Illetve, mennyire tudsz haladni a korral?
Minden újítást hamar elsajátítasz vagy nem igazán?

Melyek azok az újítások, amelyek tetszenek neked és miért?

Jól tudok alkalmazkodni minden csapathoz, úgyis választom meg a vezért és a kompániát, akit már ismerek.
Muszáj haladni a korral vagy lemaradok.
Vannak újítások, ami többnyire értékesek, így nem nehéz elsajátítani őket, ha meg nem akkor tanulok.
Van viszont,ami nem érdekelt, mert feleslegesnek tartottam.
Az őrtorony jó találmány, nem kell feleslegesen mozgatni a csapatokat, mikor védekezni kell látom: mi az éles és mi a kamu.


Mitől jó egy játékos? Egyáltalán kimondható egyértelműen valakire, hogy jó játékos?

A jó játékos mitől lehet jó?
Legyen aktív, vagyis hiperaktív.
Azokat is jónak tartom, akiknek igaz nincs elég ideje a játékra, de más fiókba beköltöznek dual vagy triál partnernek és így segítenek másokat.


Mitől jó egy klánvezér?
Egyáltalán kimondható egyértelműen valakire, hogy jó klánvezér?

Tudja hogy mi viszi előre a csapat munkát a végső győzelem felé.
Legyen közvetlen, barátságos
Egyet tudnék is mondani ..Headshot..

Te kit ajánlanál a következő riportalanyunknak?
Volt-e olyan kérdés, melyet hiányoltál és szívesen megválaszoltál volna? Ha igen mi volt az?

WarriorSpirit
NewSpirit
szala1
vinszent
Már Megint
-Rettenthetetlenek-
KingGimii
(most Bosss néven bujkál igazi kuncsrálós gép)
pilvo2117
John Stark
( kapott e új gerincet?)
Ben solo
Nem hiányoltam egy kérdést sem és remélem kielégítő válaszokat adtam.






Köszönjük hogy elolvastad legújabb interjúnkat! Kérlek amennyiben tetszett jelezd azt felénk egy Like-al(Köszönettel), és ha kérdésed maradt @felhő lovas-hoz azt tedd fel itt hozzászólásban!

A következő interjúnkig, jó szórakozást kívánunk neked itt a Klánháboruban
!
 
Fent