Falucsoportok kezelése

DeletedUser

Vendég
Nem tudom, másnak tetszik-e majd ez az ötlet és bevallom, nem volt időm minden hozzászólást átolvasni, hogy szerepelt-e már valahol.
Arra gondoltam, hogy ahol falucsoportokra lehet szűrni, úgy kellene a szűrést megvalósítani, hogy a csoportok metszetét vagy különbségét is elő lehessen állítani.

Hogy érthetőbb legyen, egy példa: minden falumat több csoportba is besorolom: melyik kontinensen van, támadó-védő-templomos-stb., bónuszos, és így tovább.
Ha az áttekintőkben (esetleg a lenyíló csoportlistákban is) a csoportok mellett egy háromállású jelölő lenne (kötelező, közömbös, kizárt), akkor a fenti csoportosítás alapján könnyedén ki tudnám válogatni pl. a K14 kontinens nem védő falvait, ehhez csak a K14 csoport jelzőjét kötelezőre, a védő csoportét kizártra kellene állítanom, a többi csoporté maradna közömbös. Egy kicsit értek a programozáshoz, nem lenne ezt akkora ördöngösség megcsinálni egy normális adatszerkezeten, korlátot legfeljebb az szabhat, ha az adattárolás módja és/vagy eszköze miatt a lekérdezések túlzottan erőforrás-igényesek lennének. Persze ezt a fejlesztők dolga eldönteni, nektek csak az, hogy támogassátok vagy ellenezzétek az ötletet. :)
 

DeletedUser

Vendég
Ezt már javasoltam régebben azóta sem történt semmi..


Ez extra hasznos lenne ha nem csak ezt nézzük hogy hú de jó van valakinek 5 faluja hanem azt is hogy bakker 1000 falut azért egyszerűbb lenne kezelni így sokkal jobban.
 

DeletedUser

Vendég
Én még messze vagyok ezer falutól, de már most is kényelmetlen a jelenlegi csoportosítás.
 

DeletedUser12241

Vendég
Én is örülnék egy ilyen jellegű fejlesztésnek, mert sok csoportot nehéz kijelölni.
Én például létrehoztam egy olyan csoportokat a védőn, támadón kívül, hogy "nincs felépítve", "nincs kiképezve" és "ok; nyersi kivonható" illetve, hogy hol található pl kontinensek.
például nyersanyag küldésnél szeretnék szűrni a "nincs felépítve" és a "nincs kiképezve" csoportokra, akkor ezt csak két lépésből tudom megoldani, de ha már a helyét is nézném, akkor sokkal bonyolultabban. mint a fenti példa is mutatja.
Szóval valóban jó lenne egy olyan szűrő is, amiben a jelölőnégyzetbe beteszem a pipát vagy nem teszem be a pipát...
 

DeletedUser

Vendég
Én is örülnék, ha többszörös csoport szűrés megoldható lenne, mivel nekem is egy falum több csoportba van beosztva.

Pl.: elhelyezés, támadó/védő, full/képez....

Jó lenne, ha tudnák úgy szűrni, hogy megadom az elhelyezést, aztán azt, hogy támadó és végül azt, hogy full. Megkönnyítené a dolgomat
 
Fent