Riportok Duck

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.399
Kedves Játékosaink,

Ma egy igen különleges alanyt hoztunk el nektek @duck that quacks személyében, aki nem csak több éve az egyik legjobb speed játékosok között van, de egyben az olasz, spanyol, és az orosz platform speed adminja is. Egy igen érdekes, és részletes interjút sikerült felvennünk vele, reméljük ti is olyan izgalommal fogjátok olvasni, ahogy mi tettük!
Az interjú megtalálható magyar verzióban, viszont mivel a fordítás lehet képlékeny az angolul értő játékosok számára oda tettük az eredeti szöveget, főleg, mivel úgy gondoljuk rengeteg külföldi játékos is kíváncsi lesz az interjúra.


Today, we have brought you a very special individual who has not only been among the best speed players for several years, but is also the speed administrator of the Italian, Spanish, and Russian platforms. We managed to conduct a highly interesting and detailed interview with them, and we hope you will read it with as much excitement as we did!

The interview is available in Hungarian, but since the translation might be of interest to English-speaking players, we have included the original text. We believe that many foreign players will be eager to read the interview.

The English version can be found in the spoilers. Enjoy your reading!

SbPdMfa.gif



Mikor kezdted a klánháborút? Melyek voltak az első élményeid? Egyedül kezdted a játékot, vagy barátaiddal?

7 vagy 8 évesen kezdtem el játszani a kh-t, lol (2012), a PT (Portugál) 24-es világban, mert néhány harmadik osztályos barátom azt mondta, hogy próbáljam ki. Mindannyian 500 pont körülire fejlesztettük a falunkat és állandóan támadtuk egymást 1 lándzsa-karddal, ilyenek. Végül elkezdtem később játszani a PT 20 világon, ahol a világ fejlettebb volt, és kevesebb új játékos érkezett. Véletlenszerűen fejlesztgettem a falumat, aztán egy tök idegen csávó jött az utamba akinek valamiért küldtem egy fiók helyettesítési felkérést, fogalmam sincs miért, mikor visszatértem, azt gondoltam, ”Mi történt”, Hogyan van nekem időzítő a térképemen"? Ehhez hasonló dolgok történtek, és most jövök csak rá, hogy az volt az első alkalom, amikor prémium fiókom lett és egy véletlenszerű játékostól kaptam ajándékba. lol
Általánosságban az első tapasztalataim pontosan azok voltak, amire számítani lehet egy 7 éves gyerektől, aki először játszik stratégiai játékkal, csak minden gombot nyomogattam, üzeneteket küldtem embereknek, valószínűleg azt, hogy legyünk egy klánba stb..


When did you start playing TribalWars? What were your first experiences? Did you start playing alone or with friends?

I started playing tw when i was 7 or 8 lol (2012), on PT (Portuguese) world 24 because some 3rd grade friend of mine told me to try it. We basically both upgraded our villages to like 500 points and continuously spammed each other attacks of 1 spear / 1 sword and things like that lol I eventually also started playing late on PT 20 where the world was more developed and so not many new players, i was just upgrading the village randomly and i came across a guy who for some reason i sent sitter to and when i came back to the account i was like "wait, what happened? how do i have the timers on the map" and things like that, and so now i realize that was the first time i got premium account and gifted from a random guy lol In general my first experiences were exactly what you'd expect from a 7 year old guy touching a strategy game for the first time, just clicking on every single button, messaging people asking for tribe probably, etc.

Ki tanított meg játszani, vagy hogyan tettél szert a mostani tudásodra?

Ez egyáltalán nem egy könnyű kérdés, és az egész játékos karrierem történetére kellene hivatkoznia xD (és éppen dolgozom egy erről szóló videó-podcast-on, szóval ha érdekel, nézd meg). Ez egész éveken át tartó tanulás keveréke volt, nem volt egyértelmű személy, aki mindent megtanított volna nekem, de azért bizonyos dolgokat nem tanultam meg egyedül. Tudásomat évek alatt szereztem a játékban való játszás során, ellentétben néhány olyan személlyel, akiket csupán egy hét alatt oktattak nulláról százra xD.

Who taught you how to play, or how did you acquire your current knowledge?

This is not an easy question at all and it would have to refer to all of my story on the game xD (and i am currently working on making a video-podcast of this so if you are interested check it out) Its all been a mixture of learning throughout the years, there isn't a clear person who taught me everything but i definitely didn't learn everything by myself, and i acquired my knowledge throughout the years of playing unlike some people who i just taught from 0 to 100 in like a week xD

Mit gondolsz milyen szinten áll a jelenlegi tudásod?

Ez egy nagyon vicces kérdés számomra mivel ez általában normál szerveren játszó játékosokhoz irányuló, de nem hiszem, hogy nagy a tudásbeli különbség köztem és a normál világ játékosai között, míg speed körökön egyértelműen a topba számítok, habár lehetetlen megmondani ki is a legjobb speeden (itt egyértelműen a rövid, gyors körökről beszélek nem a 6 napos speedekről), de határozottan esélyes vagyok az első helyre. Speedekre nagyon fontos, hogy ismerjük a játék minden egyes mechanikáját, mint például a fiókkezelőt, vagy hogyan csináljuk csoportokat, ezek a legjobb speed játékosok számára nem eléggé ismertek, míg ezek a funkciók rendkívül hasznosnak bizonyulnak számos szituációban.
Azt mondanám, hogy elég jó munkát végzek abban, hogy alkalmazzam ezeknek az említett mechanikáknak és eszközöknek, illetve a legális scripteknek minden helyzethez a lehető legjobb alkalmazását. Amiben a legjobbnak mondanám magam az a speed-en való vezetés. A speed csapatok vezetőinek többnyire mindig volt valamilyen hibájuk az évek alatt, mint például túlságosan a vezetésre fókuszáltak, így háttérbe szorult a játékuk, vagy pont fordítva, és hogy nem foglalkoztak eleget a csapattársaikkal, vagy akár mindegyik is jellemző volt egyszerre.
Következetesen én képes vagyok a játékosokat a legkisebb szintről olyan szintre emelni, hogy hasznosak legyenek a csapat számára. Rengetegszer történt hasonló (hostoltunk random privát köröket random csapatoknak), és voltak "rosszabb minőségű" játékosok (nem azt mondom, hogy előre elrendelten rosszak lettek volna vagy valami, csak tényszerűen mondhatni, hogy új játékosok voltak, vagy olyan visszatérők akiknek nem volt túl sok tapasztalatuk mostanság, stb.), akik a csapat számára rendkívül hasznossá váltak, mert hajlandó vagyok bizalmat szavazni minden játékosnak képességektől függetlenül, és mindig elmondom nekik, mit tegyenek szükség esetén, és mindezt együtt, illetve következetesen tudom irányítani a játékosaimat és gondolkodni a stratégiáról is, ugyanakkor a legjobb tudásom szerint játszom a saját játékomat, ami olyasmi, amire nem hiszem, hogy bármely más vezető képes, és ez határozottan olyasmi, amire büszke vagyok.

Mindenképpen szeretném látni, hogy a játékosok jobbak legyenek a vezetésben, és biztos vagyok benne, hogy az idő múlásával, és ha folytatjuk az ilyen köröket, valaki jó vezetővé válik majd.:p

What do you think about the level of your current game knowledge?

This sounds like a very funny question to me very funny question to me SINCE IT IS DIRECTED TOWARDS world players, I don't think there is much of a skill gap in worlds, but for speeds I would say i am definitely at the top, while its impossible to say who is the best in speeds (i am objectively talking about fast, short length speeds, not 6 day speeds) i am definitely a contender for the top spot. For speeds what is most important is just knowing perfectly every single mechanic of the game, even things like the account manager and how to make groups are not known perfectly by some of the best speed players and they can be of great use in some situations. And then its just applying the knowledge of all of those tools and mechanics and obviously legal scripts and just adapting to every situation in the best way possible, and I'd say I do a very good job at that.
What I believe to be the best at is at leading when it comes to speeds. Leaders over the years on speed teams have mostly always had some flaw - they would focus too hard on leading and they would stay behind on their own game, or they would be too focused on their own game and not on their teammates at all or both at the same time. I am able to consistently turn players who are even at a lower level to being useful for the team. There have been multiple times where this has happened (we host random teams in private rounds with random settings) and I've had "lower quality" players (i'm not saying they are inherently predestined to be bad or something, just factual, newer players, players coming back that don't have much experience lately, etc) be extremely useful on my team because I am willing to put trust on every player regardless of skill and I am always telling them what to do if necessary and all that, I can consistently be guiding my players and thinking of strategy and at the same time playing my own game to the best of my ability, which is something I don't think any other leader can do and is definitely something I am proud of. I would definitely like to see players be better at leading and I am sure over the time and if we continue to play rounds like these someone will become pretty good at it as well :p

Mely klánokkal harcoltál eddig? Melyik volt köztük kiemelkedő, és amelyikkel ha holnap hívnának bármikor újra játszanál?

Speed világokon az évek során többé-kevésbé klánokba csoportosultak a játékosok, szóval ez a kérdés valóban érdekes.
A legnagyobb kihívást jelentő klánok akik ellen harcoltam azok a románok, de harcoltam minden más lehetséges ország csapataival is (ország kód), de, uk, nl, ro, br, fr, gr, cz, és játékosok egyéb csoportulásai ellen, mint jokers romániából, akiket szintén csak „románoknak” hívok, általánosságban ezek a legjobb klánok, mivel minden egyes körben együtt játszanak a román szervereken, és a román szervereken általában 2 nagy csapat harcol egymás ellen, ami nagyobb lehetőséged ad nekik az összecsiszolódásra, koordinációra, felkészülésre, más csapatokkal ellentétben, és persze a nagyobb mechanikus tudást is, ami lehetővé tette, hogy már nagyon korán letámadják az ellenfeleiket, mikor a többiek még csak építenének és sprintelnének, hogy utolérjék a románokat, ők már katapultozták őket, emiatt az igazán nagy előnyük miatt. A nagy csapatokkal az a gond a speeden, hogy általában csalnak. Néha bizonyítékunk volt rá, néha csak feltételeztük, de általánosságban elmondható, hogy az .it szerver átment "menjünk ide" stílusba a legjobb speed játékosoknak, akik még vannak, és a román srácok illetve az abból a közösségből érkező játékosok jönnek játszani és ki is vannak tiltva rengetegszer, mert nem változtatják meg a hozzáállásukat, ami persze hibás egy általánosítás, és nem szabad szó szerint venni, de általánosságban és a válaszok lehető legnagyobb mértékű összefoglalásának céljával ezt mondom. xD Határozottan játszanék ellenük és állítanék fel egy csapatot a semmiből, ami képes lehet játszani ellenük, sosem vertünk igazán jó román klánokat, mivel a 2020-as 10v10-es torna után (amelyen Magyarország is részt vett) nagyjából eltűntek. Sok mindenről lehetne még beszélni, főleg az előző részről, de ez egy objektív válasz a feltett kérésre és ha elkezdek gépelni sosem hagyom abba. lol

Which tribes have you fought against so far? Which one stood out, and with which one would you play again anytime if they called you tomorrow?

In speeds over the years the players have more or less grouped up in tribes, so this question is actually interesting. The most challenging tribe to play against was always the romanians, but i've fought against pretty much all the possible tribes (country tags), de, uk, nl, ro, br, fr, gr, cz, and other groups of players like jokers from .ro which i am considering as "romanians" too, in general these players are the best because they pretty much consistently play together always in every single romanian round and the .ro rounds are basically always a big team vs team in every single round, which gave them way better preparation and coordination compared to any other team in terms of playing together, and of course more experience mechanically which also gave them an edge and allowed them to pretty much always outplay the other tribes with attacking them very early, when they were still coordinating and sprinting the romanians were already catapulting them because of their very good advantage. The big problem with these good teams in speed is that, over the years, they have always been cheating. In some cases we have concrete proof, in others we only have suspicions but the reality is that now that the .it server has become the go-to server for the most competitive speed players still around, the romanian guys and people from other communities have came to play and have gotten banned many times and have not changed their behavior, this is of course a generalization which is flawed and should not be taken literally, but in general and with the aim of summarizing the answers the most possible this is what i will say xD I would definitely play against them anytime and would be willing to make a team from scratch to play against them, we have never really beaten good romanian tribes since they pretty much disappeared after the 10v10 2020 tournament (that hungary also participated in). There is so much more that can be said especially extending parts of what I said on this answer, but this is objectively the answer to the question, if I start typing too much I never stop lol

Van olyan játékos vagy klán, akivel rivalizálsz, és ha lehetőséged van rá mindig ellenük játszol?

Igen, a CZ/SK csapatból a voloda (ő volt az egyetlen szlovák játékos a csapatban, és érdekes módon szintén az egyetlen játékos aki bebizonyította, hogy tisztességesen játszik...) és egy remek játékos, határozottan azonos szintet képviselünk a játék mechanizmus és tudás terén, illetve mindig élvezem az ellene folytatott játékot, mert mindig versenyképes és minidg a legjobb tudásunkat adva játszunk, és ez egy jó dolog, ha kihívás elé állítanak speeden, mivel a ténylegesen jó játékosok száma elég alacsony. Emellett nagyszerű srác, számtalan órát töltöttünk a hívásokon trolkodásal vagy más játékokkal stb. stb., amit más játékosokkal nem tudok ugyanígy megtenni, szóval igen, nagy riválisom, de leginkább barát, és egy igazán menő haver.

Is there any player or tribe that you have a rivalry with, and if possible, you always play against them?

Yes, voloda from the cz/sk team (he was the only sk player on the team lol and funnily enough also the only player from there who was always willing to prove he plays legitimately...) and he's a very good player, definitely on my level when it comes to mechanics and game knowledge and its always a pleasure playing against him, because its always competitive and we always play to the best of our ability and its great to actually be challenged in speed since there aren't many players on that high of a skill level. He's also a great guy we've spent countless hours on call just trolling or playing other games etc etc, which is not something I am able to do with other players as well so yea, great guy, definitely big rivalry but mostly friendship he's a pretty cool dude.

Vezettél már klánt? Nyertél már klánvezérként, vagy buktál-e el vezetőként?

Ezt alapvetően már megválaszoltam a "jelenlegi játéktudás" kérdésnél, de kicsit bővebben kifejtve: sosem igazán nyertem "nagy" versenyt klánvezérként, de gyakorlatilag csak két ilyen jelentősebb verseny volt, mióta Speeden játszom (akkor kezdtem bele tanulni, miután bezárt a .masters...), az egyik a .net-en volt 10v10-es, a másik pedig a .fr-en volt 8v8-as (vagy inkább az 8v8-asnak szánták, de végül szomorú vége lett xD). De annyit fűznék hozzá, hogy mindenképpen szeretnék részt venni a jövőben egy nagy versenyen, ahol vezérként indulhatok.

Have you ever led a tribe? Have you won as a tribe leader, or have you failed as a leader?

I pretty much already answered this on the "current game knowledge" question, but expanding a bit more on this, I never really won a "major" tournament being a leader but there have pretty much only been 2 major tournaments since i've been playing speeds (i was starting to learn when .masters closed....), the 10v10 one on .net and the 8v8 one (or the attempt at it lol) on .fr which just had a sad ending xD But that's all im gonna add to this, I would definitely like to see a future big tournament where I am able to lead the tribe.

Te az olasz Support csapat egyik tagja vgy, ha jól tudom. Milyen feladataid vannak? Mióta vagy a csapat tagja?

Igen, valóban az vagyok. Augusztus elején kezdtem ott dolgozni tavaly. Elküldtem a jelentkezésemet, amint betöltöttem a 18-at (július 5.-én, és igen, még mindig nagyon fiatal vagyok, különösen az átlagos Klánháborús játékosokhoz képest). Korábban már beszéltem az olasz CM-el (ha CC-t írok, akkor az CC=CM), és gyakorlatilag össze barátkoztunk xD. Korábban már rendeztem egy Speed versenyt az .it-en (amelyik platformon a speed elégé haldoklott, bár az ötlet nagyon jó volt, teljes támogatást kaptam a csapattól, akik bármikor tettek be kört, amikor csak kértem, még a játékosoknak prémium pontokat is adtak, ha szükséges volt, de a játékosok gyorsan elveszítették az érdeklődésüket, és néhányan közülük teljesen abbahagyták a válaszolgatást, és ment a játékosok üldözése, hogy időpontot egyeztessek, egyáltalán nem szórakoztató, és soha nem kéne, hogy erre szükség legyen - ha a játékosok után kell futni, az azt jelenti, hogy nem igazán érdekli őket és hát, a Discord-dal általános probléma az is hogy sok játékos nem tudja, hogyan kell használni...) és több dolgot is kipróbáltunk, hogy lássuk, mi lehetséges és mi nem, szóval mindig jó kapcsolatom volt vele.
A jelentkezésemre nem rögtön reagáltak, de még úgyis jóval gyorsabb volt, mint bármelyik másik szerveren, (hát, akkoriban a közösségi menedzser (=Community Manager) éppen költözött, szóval nem sok ideje volt, de ez teljesen rendben volt xD), és nagyon gyorsan üdvözöltek a csapatban. Gyakorlatilag azonnal bemutattak a csapatnak, miután megtanultam, hogyan működnek a dolgok a CC-vel (vicces, mert láttam dolgokat más szervereken, például az eredeti PT szerveremen, ahol tovább tartott, aztán van egy próbaidőszak, amikor a csapat tag csak fórum moderátor, és aztán nagyon sokáig tart, amíg valódi Supporterré válik. Aztán megtanul minden funkciót stb. stb., mintha örökké tartana, és
Olaszországban egyszerűen csak csatlakoztam, persze ez nyilvánvalóan az eredménye annak is, hogy már előtte sokat beszéltem és dolgoztam a CC-vel, így már ki épült valamennyire a bizalom is). Teljesen át vettem a Speed admin szerepet; A Spedeket addig gyakorlatilag az összes csapattag moderálta, és menedzselte: köröket terveztek, szerkesztették azokat a sablonokat, amelyeket javasoltam, illetve hoztak létre új sablonokat is az általam javasolt beállítással, stb., miután Speed admin lettem, mindezt egyedül csináltam, és alakíthattam a Speed köröket az én "ideális" elképzelésem szerint, hogy egy Speed szervernek hogyan kellene kinéznie, és a valóságban nem is sok minden változott az összehasonlításban ahhoz képest, ahogyan azt korábban kezelték, fantasztikusan indultak és gyakorlatilag csak folytattam, persze azzal, hogy hozzáadtam a széles körű Speed körökkel kapcsolatos ismereteimet, és javítottam a beállításokat, valamint néhány nagyon élvezetes és különleges rendezvényt is csináltam. Mint Speed admin, az első céljaim világosak voltak (és mindet elértem):
- Jobbá tegyem a Speed köröket (néhány beállítást meg kellett változtatni és javítani stb.).
- Legyen több Speed kör (mint 40 sablonunk volt? ez még mindig sok a átlagos szerverekhez képest, ha a .pt-t nézzük, ahol gyakorlatilag ugyanazt a 8 sablon köröket cserélgetik minden egyes nap, vagy még rosszabb, a jelenlegi 24 órás körből a 3 napos körbe, és ezt ismételgetik...), így az első hónapban a körök számát dupláztam.
- Jobb moderálás kialakítása (a Csapat tagok, akik figyelték a Speed köröket, néhány csalót szabadon csalni hagytak, ez nem a Csapat tagok hibája, egyszerűen nem volt tapasztalatuk és nem tudták, mi lehetséges és mi nem egy gyors környezetben, mint speeden, de mindenképpen szükséges volt ezt megtenni).
- Több különleges esemény szervezése (most már gyakran vannak KOTH körök, véletlenszerű klánok, különleges napok (egy nap minden kör ugyanazon típusú kör vagy némi variációval stb.), gyakorlatilag mindenféle lehetséges dolgot csinálunk, és mindig figyelünk, mi az amit még hozzá tehetünk.
- Az összes meglévő Sablon átnézése (Sok régi modell volt, aminek nem volt értelme manapság) és újra csinálni azokat, amik rosszak voltak, vagy csak simán töröltük őket ha haszontalanok voltak vagy csak random modellek voltak amik csak a helyet foglalták.

Mindezt gyakorlatilag az első hónapban elértük. A végső célom Speed adminként az volt, hogy a legnagyobb világszerte elérhető Speed sablon gyűjteményt hozzak létre, amit idén is elértünk (körülbelül február környékén).
Gyakorlatilag egy nagy Speed körök könyvtárat szerettem volna létrehozni, amely más szerverekről és időszakokból származik. Például most néhány nagyon kedvelt sablonunk van a Svájci szerverről, még a 2016-os időszakból, újra behoztunk sablonokat a régi Svéd szerverről is, bár már nem létezik a szerver, ez csak néhány kisebb példa, de sokkal többet tettünk, beállítások tekintetében. Még régi BR (brazil) Speed sablonokat is visszahoztunk, amiket mindenki élvezett, és most ezen kezdeményezésnek köszönhetően újra élvezhetnek. Ez egy olyan dolog, amely sok időbe telt, hogy megvalósítsuk, emberekkel beszélgetni, a beállításokat kitalálni, ezeket megváltoztatni néha napok máskor meg hónapok alatt volt lehetséges, amire szükség volt hogy a dolgok jobban működjenek, stb. De alapvetően az én végső célom az volt, hogy Speed admin lehessek, és elértük - ami a Speed körök adminisztrációját illeti, szerintem mindent megtettem, amit csak valaha is akartam. Nyilvánvalóan továbbra is ösztönzöm magam, hogy legyenek még ötleteim és szervezhessek több különleges eseményt, de a Speed körök állapota az olasz szerveren véleményem szerint tökéletes, és valójában nem sok mindent lehet még rajta fejleszteni.
Jelenlegi feladataim? Egyfajta mindenes vagyok a pillanatban. Az elsődleges célom az, hogy Speed Admin legyek, különösen mivel nos, nem vagyok olasz xD, de idővel kezdek megérteni szinte mindent (legalábbis a leírt olasz nyelvet), és segíthetek a normál világok adminisztrációjában is, szabálytalanságok ellenőrzésében, az olasz Support csapatban valójában mindenki mindent csinál, amikor szükséges, nagyon laza, de ugyanakkor nagyon profi csapat vagyunk, amelyre büszke vagyok hogy a tagja lehetek, legtöbbjüket jó barátomnak tartom, nem csak "kollégáknak" vagy valami hasonlónak xD.

You are one of the members of the Italian Support team, as far as I know. What are your tasks? When did you start there?

I definitely am I started in early august last year, I sent my application as soon as i became 18 (5 july lol im still very young especially compared to the average tw player) and i had already talked to the italian CM (if i refer to CC, CC=CM) before and we had pretty much became friends xD I had hosted a tournament on .it before (it was very dead, the idea was very nice, i had full support from the staff team who were planning rounds whenever i wanted, even giving premium if needed to the players, but the players just quickly lost interest and some of them stopped answering at all and chasing players to make them schedule their matches is not fun at all and it should never have to be the case - if players have to be ran after it means they are not very interested, and well, discord is a problem in general as well because a lot of the players do not know how to use it, .... anyway...) and we had tested multiple things like to see what is and isn't possible and I've always had a good relationship with him.
So after I sent the application it wasn't immediately reviewed, but it was still way faster than any other server lol (well, the CM was moving houses at that time so not much time which is completely fine xD) and I was very quickly welcomed into the team, I was basically instantly introduced to the team after learning how things worked with CC (its funny because i've seen things in other servers like my original server PT taking so much longer, and then there's a trial period where the supporter is only a forum mod and then it takes very long to actually became a game mod, then learning about all of the functions etc etc it seems like everything is stalled until infinity and in italy i just instantly joined, of course this was clearly also a result of me also having talked and worked with the CM before and so i had built some trust already) I was fully in charge of speeds; Speeds until then were moderated and managed by basically all of the staff members, they planned the rounds, they edited the models with the things i would suggest overtime, they would create new models with things i would also suggest, etc, with me becoming speed admin i could just do all of this myself and shape the speed server to my "ideal" of what a speed server should look like, and the reality is not much actually changed compared to how they managed it, they did a fantastic starting job and I kinda just kept going with it, of course by adding in my wide knowledge about speed rounds and making the settings better and also making some very enjoyed special events. As a speed admin, my first goals were clear (and I've achieved all of them) - Make the speed rounds better (some settings had to be changed and fixed, etc) - Make more speed rounds (we had like 40 models? that is still a lot of models compared to the average server, i mean just look at .pt where they basically rotate the same 8 rounds every single day or even worse nowadays with the classic 24h round into the 3d round and that happening on repeat...) and so initially in the first month i think i doubled the number of rounds - Making moderation better (with the support members who were monitoring the speeds some cheaters were able to freely cheat, its not the support members' fault, they simply do not have the knowledge as to what is and isn't possible in a fast environment like speed, but it definitely had to be done) - Making more special events (we now often make KOTH rounds, random tribes, special days (one day all the rounds are of a x type of round or with some variation, etc)), we do basically all kinds of possible things and we are always looking out for what more can be done. - Revising all of the current models (there were a lot of older models which made no sense nowadays) and remaking the ones that are bad, or just deleting them if they are useless or just random models that are there wasting space All of this was basically achieved within the first month. My end game goal as a speed admin was to have the biggest worldwide collection of speed models, which I've also achieved this year (around february).
Basically, I wanted to have a big library of speed rounds that came from other servers and just from other times, for example right now we have some very loved models of the swiss server back from the 2016 era, we've also brought back models from the old swedish server, even though it does not exist anymore, these are just some small examples but a lot more than this has been done when it comes to models, we've even come back with some old BR models that everyone enjoyed and is now able to enjoy again thanks to this initiative, etc. It is something that took a lot of time to make, talking to people, figuring out the settings, changing them over the days and months according to what was necessary to make everything work better, etc. But this was basically my end game goal in being a speed admin and I've achieved it - when it comes to being a speed admin I think i've done everything i could ever possibly want to, and I obviously keep pushing myself to have more ideas and to make some more special events, but the state of speeds on the italian server is in my opinion perfect and not really much can be done. My current tasks? I kinda look at everything at this point, I joined only with the goal of being a speed admin, especially because well, I am not italian xD, but with time I've started to understand pretty much everything (at least of written italian) and I've been able to help with handling support tickets from worlds, checking for infractions in worlds, everyone in the italian support server kinda does a bit of everything, we just do what is necessary when necessary and we are a very chill, but also very professional team which I am definitely proud to be apart of, i consider most of them good friends rather than just "colleagues" or something xD

Játszottál a .HU szervereken? Mik a tapasztalataid nagyok a különbségek a .HU és .IT szerverek között?

Igen, mint Speed játékos, játszottam már minden egyes szerveren. Nos, a különbségek azok, amelyek könnyen láthatóak - más szerverek általában rövidebb, 1-5 órás körökre összpontosítanak, míg a .hu-n általában hosszabb körök, teljes napos körök, többnapos körök vannak, ami elég menő, mert a játékosok tudják, hogy ide érdemes fel menni, ha ez a fajta hosszúságú Speed érdekli őket. Személy szerint nem vagyok túl nagy rajongója ennek, mert túl sok időt vesz igénybe, és ezek a körök általában játszhatatlanok, ha egyedül játszol, tehát inkább az egyszerű, legfeljebb 3 órás köröket kedvelem, ahova csak akkor érdemes csatlakozni, ha nincs jobb dolgom, és egy kicsit szórakozhatok. Ha a különbségeket nézzük, akkor nincs sok, mivel a játék minden szerveren pontosan ugyanaz, az egyetlen lehetséges különbségek abból származnak, hogyan kezeli az adott Support csapat a szervereket vagy az Innogames perspektívájából nézve a szervereket (több vagy kevesebb fontosságot tulajdonítva nekik).
Egy dolog, amit meg kell említenem a magyar szerverrel kapcsolatban, hogy Speed játékosok tekintetében gyakorlatilag nincsenek jó játékosok (akik rövid körön fel tudják venni a versenyt).
Nagyon vicces számomra a kontraszt a szerverek között.
Ha hosszú kört csinálok az olasz szerveren, alapvetően senki sem fog csatlakozni, és azok, akik csatlakoznak, valószínűleg még játszani sem fognak, csak megnézik, mi történik, rövid körök esetén az emberek csatlakoznak és játszanak.
A magyar szerveren ez alapvetően fordítva van, az emberek sokkal jobban élvezik a hosszabb köröket, és számomra a hosszabb Speed körök inkább tűnnek, normál világoknak, mint speed körnek (nagy részben azért, mert folyamatosan online kell lenni...), szóval úgy érzem, hogy azok az emberek, akik jók ezeken a körökön, nem feltétlenül jók a rövidebb hosszúságú Speed körök esetén, ami számomra a legfontosabb. Az évek során játszottam néhány kört a .hu-n, és legtöbbször, a rövid körökön, nem túl sok konkurenciával. Találtam néhány jó játékost, és még meg is próbáltam hívni őket az angol Speed Discord szerverünkre, nyitott, illetve hajlandó voltam segíteni nekik, hogy jobbak legyenek, de legtöbbjük végül csak nemet mondott, mert túl magas önbizalmuk volt ahhoz, hogy valójában fejlődni akarjanak, ami meglehetősen szomorú, és magyarázza a magyar csapat szomorú eredményét a 2020-as 10v10-es versenyen a .net-en. Szeretném ha ez megváltozna, de ez a magyar játékosok gondolkodásmódjának változását igényelné, amit őszintén szólva nem hiszem hogy megtörténne. Az a valóság, hogy a legtöbb szerveren azok a játékosok, akik továbbra is következetesen játszanak Speeden, régi játékosok, akik valójában nem akarnak fejlődni - néhányan csak azért játszanak, hogy lazán eltöltsék az időt, mások pedig úgy gondolják, hogy ők a legjobbak, és amikor megjelenik valaki, aki jobb náluk, akkor csak vádaskodnak a csalásról és megtartják az önbizalmukat. Ez a szomorú valóság a játékban, de nem hibáztathatom érte a .HU-t, ez egy általános probléma.

Have you ever played on one of the Hungarian servers? What is your experience with the big differences between platforms?

I have, as a speed player I've played in every single server.
Well, the differences are what can be obviously seen - other servers are mostly focused on shorter 1-5h rounds normally, and on .hu it is mostly longer rounds, entire day rounds, multiple day rounds, which is pretty cool because the players know that this is the server to go to when it comes to this kind of speeds.
I myself am not too big of a fan of this because it just takes way too much time and these rounds are also generally unplayable if you're playing alone, so i prefer my simple 3 hour max rounds where i can just join whenever i have nothing better to do and have some fun for a bit. In terms of differences well, there aren't many, the game is exactly the same in all of the servers, the only possible differences come from how the support handles the server or on the perspective of innogames towards the server (giving it more or less importance).
One thing that I have to mention about the hungarian server is that in terms of speed players, there are basically no good players (in short rounds). Its very funny to me seeing the contrast between servers, if I am to make a long round on the italian server basically no one will join and those who join will most likely not even play and just joined to check what's happening, and in short rounds people join and play, on the hungarian server this is basically the opposite, people enjoy longer rounds way more, and to me, longer rounds seem more like worlds than speeds (mostly because it requires you to be permanently online...) and so I don't really think people that are good in these rounds are necessarily good in shorter lenght speeds which is to me what is most relevant.
Over the years I've played some rounds on .hu and most of the times, in the short rounds, with not much competition. I've found some decent players and I've even tried to invite them to our international speed discord server and I was open and willing to help them become better, but most of them ended up just saying no and having too high of an ego to actually want to improve, which is quite sad and also explains the miserable result the hungarian team had in the 10v10 tournament in 2020 on .net. I'd like to see this being changed, but this would require a mindset change on the hungarian players which I honestly don't see happening at any point soon. The reality is that in most of the servers the players who still consistently play speed are old players who aren't really looking to improve - some of them just play to casually spend time and others think they are the best ever possible, so when someone who is better than them appears they just accuse them of cheating and keep their ego to themselves. That's the sad reality of the game though, I can't blame the hungarian server for that, its a general problem.

Köszönjük, hogy elolvastad az első részt, folytatjuk további hozzászólásban...
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.399

Folytatjuk is riportunkat @duck that quacks speed adminnal...
We continue our interview with @duck that quacks speed admin...

syQS1G9.png


Szóval mondhatni te lengyel játékos vagy, aki kicsit nemzetközibb vizekre evezett?

Igen, nagyjából így is lehet mondani, de én Portugál vagyok, nem lengyel xd. Speed játékos vagyok, és a Speed játékosok gyakorlatilag kötelesek mindenhol játszani a világon. Mindig lesznek olyan pillanatok, amikor csak egy kör van a saját platformodon, amit nem szeretsz, és egy másik szerveren van egy olyan kör, amit inkább játszanál. Élénken emlékszem arra, hogy régen (2017-18), az .IT szerveren játszottunk a szórakozásért (a beállítások szórakoztatóak voltak, és ezért is tartottam meg őket xD, de a játékosok általában gyengék voltak, és a köröket rosszul tervezték - a minimális időtartam gyakorlatilag 6 óra volt minden körben, és akár 48 óra is, tehát az eredmény természetesen az volt, hogy a körök 1 órán át tartottak, és a többi időben csak barbárokat vagy játékosokat hódítottunk, akik újra kezdték vagy későn kezdték el xD Ez nehezítette meg az Olaszországi Speed újjáélesztését, mivel eleve sosem voltak túl népesek. A versenyképesebb körök többnyire a Spanyol szervereken zajlottak - ott a játékosok általában jobbak voltak, és a körök nem voltak olyan hosszúak, és valóban a végig tartott a játék. De természetesen világszerte mindenhol játszottunk, ezek voltak azok a szerverek, ahol a legkövetkezetesebben játszottunk, de Speed játékosként mindenhol játszanod kell, ha fejlődni akarsz, és mindent felfedezni a Speedről, legalábbis akkoriban így volt, most már elégedett vagyok egy olasz körrel időről időre. Még azt is elfelejtettem megemlíteni, hogy amikor akkoriban (2016-2019) Speed játékosként játszottam, a portugál szerveren zárt körök voltak, tehát szó szerint semmi módja nem volt amúgysem, hogy a saját szerveremen játsszak xD.

So, you could say you're a Polish player who ventured into more international waters, right?

Pretty much but I'm portuguese and not polish xd I am a speed player and speed players are pretty much obligated to play all over the world, there will always be moments where there's a round on your server that you don't like, and a round on some other that you'd prefer to play. I vividly remember back in the day (2017-18), .it server was the server we'd play the fun (the settings were fun and thats why i kept them xD, but the players were just generally bad and the way they planned the rounds was terrible - the minimum lenght was basically 6 hours in each round, and up to 48h, so the outcome of that was the expected - the rounds would last 1 hour, and for the rest of it it would be conquering barbs or players who restarted or started late xD This has also made it hard as a speed admin to revive speeds in italy, since they were never very populated in the first place. We played mostly in spain for more competitive rounds - there the players were overall better and the rounds were not as long, and they actually lasted their entire lenght. But we of course played all over the world, those were the servers we played most consistently on, but as a speed player you have to play everywhere if you want to improve and to explore everything about speed, or at least back then that's how it was, now I'm happy enough playing a round in italy from time to time lol Also i even forgot to mention, when i was playing speed in those times (2016-2019) the portuguese server had closed rounds, so there was literally no way i could even be playing on my own server anyway xD

Fiatalon kezdted a játékot, ez előnyt jelentett számodra vagy inkább hátrányt a játékostársakkal szemben?

Őszintén szólva ez igazából nem számít. Amikor fiatalabb vagy, gyorsabb vagy, ennyi. De gyakorlatilag mindenki fiatal korban kezdett játszani. Azonban, ha olyan fiatalon kezded el játszani, mint ahogy én tettem, amikor belépsz a játékba, fogalmad sincs arról, hogy mit csinálsz, nyilvánvalóan nem várható el egy 8 évestől, hogy megértse egy stratégiai játék logikáját. xD De amikor visszatértem, körülbelül 13 éves voltam, és akkor már jobban értettem a dolgokat nyilvánvalóan.
Mégis azt mondanám, hogy
igazán megérteni a játékot csak 2020-ban, a 10v10 Speed versenyen a .net szerveren kezdtem. Sokat tanultam a csapat többi tagjától, és aztán még többet tanultam, amikor teljesen tisztességesen kezdtem játszani (igen, nagyon hosszú ideig csaló voltam). Nos, ennek kifogásaként mondhatom, hogy mindenki aki Speeden játszott, szinte minden játékos valami illegális módszert használt (és napjainkban ez még mindig így van, de mivel gyakrabban tiltják ki őket, néhányan abbahagyják a játékot, de az emberek tényleg nem akarnak normálisan játszani, ami szomorú). De mindezek után elkezdtem többet tanulni a játékról és kritikusan gondolkodni arról, milyen megközelítést kellene választanom. Innen kezdve elértem azt a szintet, ahol most vagyok. Azt mondanám, hogy kétségtelenül az egyik legjobb vagyok, ami a stratégiát a Speeden és általában véve a teendőket illeti, és erre a teljesítményre határozottan büszke vagyok. Tehát közvetlenül a kérdésre válaszolva, nem hiszem, hogy a játékban számít, talán ha egy olyan játék lenne, amely több mechanikai készséget igényel, akkor más lenne a helyzet. A Klánháború esetében ez azonban nem így van, tehát csak az számít, mennyi időt és energiát fektetsz a játékba.

Did starting the game at a young age give you an advantage or rather a disadvantage compared to other players?

It really doesn't matter honestly. When you are younger you are faster, that's about it, but pretty much everyone started to play when they were younger. However, if you start playing when you are as young as i did, you join the game and have no clue on what you're doing obviously, you cant expect a 8 year old to understand a strategy game xD
But when i came back i was like 13 and then i could understand things a bit better obviously. Still, I wouldn't say i fully understood the game until 2020 with the 10v10 speed tournament on .net - i learnt a lot with the other players of the team and after that i learnt even more when i started playing fully legally (yes, i was a dirty cheater for a very long time) well as an excuse to that, so was everyone playing speed, most players were using something illegal (and nowadays that is still the case, but as they are banned more often some of them start quitting the game, people really don't want to play normally which is sad).
But anyway, from there i started learning more about the game and critically thinking about what approach to it i should have. And from there on i've reached the point where I'm at now, I'd say I'm definitely one of the best when it comes to strategy in speed and just generally in knowing what to do, which is definitely something I'm proud of.
So, directly answering the question, i dont think it matters in this game, if it was a game that required more mechanical skills maybe, in TribalWars this is not the case so all that matters is the time and effort you put into the game.

Szoktál tanácsot adni kezdőknek? Van olyan játékos, akit Te tanítottál, és büszke vagy rá?

Természetesen, folyamatosan, és ez az én YouTube csatornám célja is, hogy átadjam a tapasztalataimat másoknak, és "dokumentáljam" ezt a játékot, amíg még életben van, mert én sem gondolom, hogy még sokáig fennmarad, legalábbis jelenlegi állapotában. Szóval mindössze azt akarom, hogy jól szórakozzak benne, amíg még meg van :p De természetesen, ha az emberek hozzám jönnek, és segítséget kérnek, mindig hajlandó vagyok segíteni, és próbálom őket biztatni, hogy folytassák "tovább előre", de a valóság az, hogy rendkívül ritka találni valakit, aki hajlandó időt és energiát fektetni a játék teljes megtanulására.
Volt egy srác, akit gyakorlatilag mindent megtanítottam, amit akkoriban tudtam,
Goose, egy Görög srác (a neve mostanában egyértelműen a nevemből származik xD, gondoltuk, hogy vicces lenne a kacsa, amely hápog + a lúd, amely dudál, együtt játszottunk néhány 2v2-t, és azóta csak úgy megtartotta ezt a nevet). De abbahagyta a játékot, mint szinte mindenki, aki megtanulta, hogyan kell játszani. Alapvetően 0-ról profi szintre jutott egy hét alatt - minden nap beszéltünk, órákat töltöttem vele, nézte, ahogy játszom, és tanult belőle, majd játszott ő maga, és én néztem, ahogy játszik, és elmondtam neki, mit csinál rosszul / mit tudna jobban csinálni, és mivel akkoriban több jó játékos is játszott, elég jó lett a harcokban is, amit ma már nem olyan könnyű gyakorolni, mivel nincsenek olyan jó játékosok (vagy legalábbis nem olyan következetesen, mint régen) játszanak ma. Ma is hajlandó lennék időt szánni valakinek a kitanítására, különösen most, hogy szünet van, és általában véve, ha valakit megtanítasz játszani, az mély hatással van a játékos aktivitására, ha az a játékos folytatja a játékot, mert a Speed alapvetően egy hógolyóhatást igényel. Ha az öreg játékosok látják, hogy sokan játszanak, és a körök versenyképesek, be fognak lépni és játszanak néhány kört, és még barátaikat is meghívják, így minél többen játszanak, annál többen fognak játszani.

Do you give advice to beginners? Is there any player whom you've taught, and are you proud of them?

Of course, all the time, and that is the objective of my youtube channel, just to pass on my experience to others and to "document" this game while it is still alive, because I also don't think it will last that many more years, at least on its current state, so all i want to do is enjoy it while it is alive:p
But of course, if people come to me and ask me for help I will always be willing to help and to try to hype them to continue "pushing forward", but the reality is that it is extremely rare finding someone who is willing to put in the time and the effort to fully learn the game. There was 1 guy who i did teach pretty much everything i knew at the time to,
Goose, a greek guy (his name nowadays clearly comes from mine xD, we thought it would be funny in those times to be duck that quacks + goose that honks, we were playing some 2v2s at the time and he just kept the name nowadays).
But he's moved away from the game, just like pretty much anyone who has learnt how to play.
He went from basically 0 to pro level in like a week - we would call every day, i'd be with him for hours, he'd watch me play and learn from it, and then he'd play himself and i'd watch him play and tell him what he's doing wrong / what he could be doing better, and as at that time there were more good players playing he also became quite good at fighting, which is something that is not so easy to practice nowadays because there aren't players as good (or at least as consistently as before) playing nowadays. I'd be willing to put in the time to teach someone nowadays as well, especially now that I am in holidays, and in general teaching someone how to play has a deep impact in players' activity on the game if that player continues playing, because speed basically requires a snowball effect, if old players start seeing that there are a lot of people playing and the rounds are competitive, they'll check in and play some rounds as well and even invite their friends, so the more people are playing, the more people play.

Mit gondolsz, mennyire nehéz játék a Klánháború? Minden aspektusa elsajátítható, vagy vannak kivételek, amelyek több tapasztalatot vagy tehetséget igényelnek?

A Klánháború nagyon könnyű játék, különösen jó szintre jutni benne, de a legtöbb ember túlságosan "vak" ahhoz, hogy megtanulja a játékot. Például az Olasz szerveren, ha kimondod a "speed" szót, mindenki gyakorlatilag figyelmen kívül hagy. Azonban, ha jó vagy a Speed körökön, akkor jó vagy bármely más játékmódban is, a Classic természetesen a leginkább hasonló, de a világok is ugyanazok, vagy legalábbis a Speed körökből átvett mechanikák nagyon fontosak azok számára is, természetesen több időd van gondolkodni, de végül is az extra sebesség és a gyors gondolkodás és alkalmazkodás képessége nagyon hasznos, nemrég játszottam egy Classic világon, és persze több idő van, de vannak olyan helyzetek, amikor gyorsan meg kell változtatnod a tervedet, és a normál világon lévő játékosok nem igazán szoktak hozzá ehhez, legalábbis abból, amit láttam. A Klánháború egyszerű, nagyon egyszerű, nem kell tehetség vagy bármi ilyesmi, a legbonyolultabb dolog a harcok (különösen a Speeden, mivel gyors gondolkodást és reakciót igényelnek), de nem ezek a világ legnehezebb dolgai, kétségtelenül tapasztalatot igényelnek és persze a Klánháború nem egyszerű kattingatós játék, mögötte stratégia van, amely megköveteli a folyamatos alkalmazkodást és a gondolkodást, hogy van-e más, amit másként tehetnél, ami másik / jobb kimenethez vezetne. De ha összehasonlítod a játékot olyan játékokkal, mint a League of Legends, akkor a játék rendkívül egyszerű, ami őszintén szólva nekem tetszik, mert a játék egyszerűsége, ugyanakkor a komplexitása (a Speeden) a gyors reagálást és válaszadást az ellenséges támadásokra, és azon gondolkodást jelenti, hogy milyen stratégiát kellene követni. Összességében azt mondanám, hogy általában nagyon könnyű bekapcsolódni a Klánháborúban, ha megfelelően tanítanak meg, és érdeklődsz a játék iránt, különösen napjainkban sok olyan tartalom van, amiből tanulhatsz, ami akkor még nem létezett, de mindenképpen több időre és tehetségre/tapasztalatra van szükség a vezetéshez és az alkalmazkodáshoz, és ahhoz, hogy megtudd, mi a helyes dolog a megfelelő pillanatban.

What do you think, how difficult of a game is TribalWars? Is every aspect learnable, or are there exceptions that require more experience or talent?

Tribalwars is extremely easy, especially to get to a good level, but most of the times people are way too "blind" to try to learn the game.
For example, in the italian server, if you say the word "speed" everyone is going to ignore you, basically. However, if you are good in speed, you are good in any other gamemode, classic is the most similar of course, but worlds are also the same thing, or at least the mechanics you learn from speed are extremely important for worlds as well, of course you have more time to think but in the end having that extra speed and ability to think fast and adapt is very useful, I've played a classic recently and of course there's more time but there are situations where you just need to quickly change your plan and world players aren't really used to this, at least from what I've seen. Tribalwars is easy, its very easy, there's no talent or something, the most complicated thing is the fights (especially in speed, since they require fast thinking and reacting), but its not like they are the hardest thing in the world, they definitely do require experience and of course, tribalwars is not a simple clicker game, there is strategy behind it which makes you have to constantly adapt and think if there is anything else you could be doing differently that would lead to a different / better outcome, but if you compare the game to games like League of Legends the game is extremely simple, which i am honestly a fan of because the simplicity of the game, but at the same time the complexity of (in speed) having to react fast and respond to attacks and think about what strategy to follow. I'd say that, in general, its very easy getting into tribalwars if you are being taught the right way and if you have interest in the game, especially nowadays there is a lot of content you can learn from that didn't exist back then, but it definitely requires more time and talent/experience to lead and to be able to adapt and to think of what the correct thing to do is in the correct moment.

Elég sok videód van feltöltve a játékkal kapcsolatban, ez hobbi, vagy szeretsz segíteni a kezdőbb/tapasztalatlanabb játékosoknak?

Valóban
élvezem mások tanítását, különösen, amikor a Klánháborúról van szó, mert egyszerűen szórakoztató. Összességében másokkal való interakció mindig kellemes élményt nyújt, és ez jó módja annak is, hogy barátokat szerezz (mint ahogy a fentebb említett Goose esetében is). De igen, azt hiszem, már válaszoltam erre a kérdésre két kérdéssel ezelőtt, hahaha.
Ami magukat a videókat illeti, már minden fajta speed körről készítettem videót az általam játszott köröket. Mindig akadnak olyanok, akik élvezettel nézik, lehet valaki, aki szó szerint csak elaludni akar (nem viccelek, tudok néhány ilyen emberről), vagy régi játékosok, akik érdeklődnek, mi történik éppen a játékban, vagy olyan emberek, akik érdeklődnek a Speed világok iránt. Sok normál világon játszó játékos is nézi a videóimat, de úgy gondolom, hogy legtöbbször csak belezavarodnak.


You have quite a few videos uploaded about the game. Is this a hobby, or do you enjoy helping beginner/inexperienced players?

I really do enjoy teaching others especially when it comes to tw because its just fun, overall interacting with others always makes up for a nice experience and this is also a good way to make friends (like i've referred with goose 2 questions above) But yea, I think i already answered this question in that question 2 above this one ahahaha When it comes to the videos themselves, i just really do record every round I play at this point, there's always people who enjoy watching it, could be someone literally just to fall asleep (i am not joking, i know of a few people who do this) or old players checking on on what is happening with the game currently or just people who may be interested in learning speeds There's also a good amount of world players who watch my videos but i think that most of the times they leave more confused than when they clicked on the video, lol

Mondhatjuk, hogy a rövidebb Speed köröket részesíted előnyben. Mi a véleményed a hosszabb körökről általában? Sok játékos hajlamos botokat használni. Mit gondolsz a Speed körök hosszának terhéről a játékosok számára, és miért lehetnek általában jobbak a rövidebb körök?

A rövidebb körök a Speed-et jelentik. A Speed nem hosszabb köröket jelent számomra, és a hosszabb körök adminisztratív szempontból való tervezése, rendkívül nehéz, mert ha a klasszikusan játszott hosszú köröket nézed, láthatod, hogy a legtöbbjüket könnyen ki lehet játszani a "klasszikus" botokkal (általában tömeges támadásokról van szó). Tehát adminisztratív szempontból nehéz a hosszú köröket úgy egyensúlyozni, hogy a tömeges támadások használata ne legyen olyan nagy előny, talán lassítani kellene a kört, vagy kevesebb ponttal kellene kezdeni például, de általában nem igazán foglalkozom ezzel túl sokat Speed adminként az .it szerveren, mert nagy a kontraszt.
Ha tervezek egy 2 órás kört, sokan becsatlakoznak játszani és próbálnak nyerni, ha tervezek egy 1-3 napos kört, akkor olyan lesz, mintha csak 2 ember játszana, a többiek meg még csak nem is próbálkoznak, így ebben nagyon más az
.IT mint a .HU, ahol a hosszú körök a leginkább kedveltek. A rövid körök a válasz arra, amit a Speednek kellene jelentenie - csakúgy, mint más játékok, amelyeket az emberek hosszú ideig játszanak, a Speed csak egy kellemes módja annak, hogy eltöltsd az idődet, de közben kihívást is jelent az agyad számára, mert természetesen stratégiai játék, ellentétben a világokkal (és a hosszabb körökkel), ahol gyakorlatilag mindig aggódnod kell a bejelentkezés miatt, hogy felszedd a nyersanyagot, farmolj, pontos időben küldj támadásokat, bármi is legyen. A hosszabb Speed körök csak idegesítőbbek és jobban leterhelnek, mert valóban 24/7-es jelenlétet igényelnek néhány napig, ami nem az, ami nekem megfelel, de teljesen rendben vagyok azzal, ha 2-3 órát játszom egy kört, és nem kell aggódnom a játék miatt, miután hazaértem az órákról, és csak lazítani szeretnék és egy gyors 2 órás Speed kört akarok játszani, és valójában megtehetem, jó érzés, ez a játék, amivel felnőttem, és még mindig eléggé szórakoztatónak találom.
És természetesen a rövidebb körök is versenyképesebbek emiatt, senki sem lesz folyamatosan bejelentkezve egy körön (és ha mégis, akkor valószínűleg túl fáradtak ahhoz, hogy versenyképes szinten játszhassanak, lol).


You could say that you prefer shorter speed rounds. What is your opinion about longer rounds in general? Many players tend to use bots. What do you think about the burden of speed and length for players, and why shorter rounds might be better overall?

Shorter rounds are speed. Speed is not longer rounds, and longer rounds are extremely hard to plan from an admin perspective, because if you look at the classic most played long rounds you'll see that most of them can be easily exploited by the classic bots (mostly mass attack), so from an admin perspective its also hard to balance long rounds so that using mass attack isnt as big of an advantage, maybe have to make the round slower or to start with less points for example, but generally this isn't something I worry much about as speed admin on .it because there is a very big contrast, if i plan a 2h round i will have a good amount of people playing and trying to win, if i plan a 1-3 day round there will be like 2 people playing and the rest dont even try, so its very different compared to hungary where long rounds are the most enjoyed ones.
Short rounds are the answer to, in my opinion, what speed should be - just like other games that people may play for a long amount of time, speed should be just an enjoyable way to spend time, but that also challenges your brain because of course it is a strategy game, unlike worlds (and longer rounds of course) where you pretty much always have to worry about logging in to scavenge, to farm, to send attacks at exact times, whatever it may be. Longer speeds are just more annoying because it really requires 24/7 of your time for a few days, which is not something i am ok with, but i am definitely ok with spending 2-3 hours playing a round and not having to worry about the game again, coming back home from classes and wanting to just chill and play a quick 2h speed and actually being able to do so feels nice, its the game i grew up playing and i still find it quite fun. And of course, shorter rounds are more competitive also for that reason, no one is going to be online 24/7 on a round (and if they are then they're probably too tired to play at a competitive level, lol)

Úgy gondolom, hogy a legképzettebb játékosok, még a normál szervereken is, sok dinamikus és egyéni csoportokat használnak, mert ez kényelmesebbé teszi a játékmenetet. Azonban a leírásodból azt vettem észre, hogy tapasztalataid szerint a Speed játékosok nagy része nem használja ezeket. Pontosan mit értesz ezalatt? A sebesség miatt nincs idő csoportokat létrehozni, vagy tapasztalat hiánya miatt van ez?

Őszintén szólva, ez egy nagyon jó kérdés. A mostanában játszott Classic világon való játékom során egyértelműen "megvilágosodtam" a csoportok hasznos voltával kapcsolatban (különösen a dinamikus csoportok esetében), mert velük mindent meg lehet tenni, sokkal pontosabban szervezheted magad (és miközben ezeken a klasszikus világokon játszottam, még új beállításokat is javasoltam, hozzájuk xD sosem lehet teljesen tökéletes a játék, és így amikor játszom, mindig találok valami új dolgot, amit hozzá lehetne adni). Az igazság az, hogy Speeden, és az alábbi kérdésben említett okok miatt, a csoportokat nem igazán használják, mert nincs szükség rájuk. A legversenyképesebb Speed játékosok mindig azok voltak, akik a kis kezdésű köröket játszották. Ezeken a körökön csak egy falud van, néha elfoglalhatsz más falvakat, de versenyképes 10v10 esetén még ez sem történik meg, csak éles támadásokat, fakekat koordinálsz és rombolod az ellenfelet katapulttal. Ha a Speed versenyképes oldala inkább a több faluval való harc felé fejlődött volna, akkor biztos vagyok benne, hogy sokkal többen használnák a csoportokat. Az igazság az, hogy mindig vannak olyan dolgok, amelyek nem olyan hasznosak a Speeden, mint normál világok esetén, például a "fangs/harapós fakek" küldése, azok a támadások nehézlovasokkal és katapultokkal a hátsó vonalba, a Speeden ez nem igazán történik meg, mert nincs harc a frontvonal és a hátsó vonal között (kivéve, ha egy lassabb Speed körről beszélünk, ahol ez megtörténhetne). Hiszem, hogy a Speed irányába is haladhattunk volna, mert természetesen a Speed ugyanaz, mint a normál/Classic világok, csak gyorsabb. Ha a játékosok gyorsabbak és általában jobbak lennének, biztosan több világstratégiát látnánk a Speeden is. Fontos még megemlíteni, hogy a játék nincs helyesen optimalizálva a Speedhez- például a "fiók kezelő" toborzási funkciója haszontalan a Speeden, mert nem erre a magas sebességre lett kifejlesztve.

I think that most skilled players, even on regular servers, use a lot of dynamics and individual groups because it makes the gameplay more comfortable. However, from your writing, I noticed that according to your experience, a large portion of speed players do not use these. What did you exactly mean by this? Is it because of the speed that there is no time to form groups, or is it due to their lack of experience?

This is honestly a very good question By playing the classic world that I played recently, I definitely was "enlightened" by how useful the groups are (the dynamic ones specifically), because you can just do everything with them, you can accurately organize yourself much better (and while playing this classic i even suggested new settings to be added to these xD the game can never be fully perfect and so whenever i play i always end up finding some new thing that could be added).
The reality is that in speed, and also because of what i've mentioned in the question below, groups aren't really very used because there isn't the need to use them.
The most competitive speed players were always the ones to play low start. For these rounds you're playing with 1 village only, sometimes you may conquer others but on a competitive 10v10 for example that doesn't even happen, its only coordinating attacks and fakes and catapulting people down. If the competitive side of speeds had developed more towards fighting with multiple villages, then I'm sure people would be using groups much more. But the reality is that there are just always things that aren't very useful in speed as they are in worlds, for example sending fangs, those attacks with hcav and catapults to the backline, in speeds this doesn't really happen because its not a matter of frontline vs backline fight (unless we're talking about a slower speed where this could happen) I believe that speeds could've moved towards that direction, because of course speed is the same as worlds, just faster. If players were faster and generally better, we would see more world strategies be used in speed for sure. It is also important to mention that the game is not correctly adapted to speeds - for example, the function of recruiting of the account manager is useless in speed because it was not made for such high speeds.

Mennyivel nehezebb vezetőként teljesíteni ezekben a Speed világokban? Állításod alapján valóban nagyobb kihívást jelent. Mit gondolsz, mi lehet a legnehezebb rész?

Nem vagyok biztos abban, hogy a kérdés a vezetésről és játékról szól, vagy a vezetésről egy Speed világban vagy egy normál világban, így mindkét aspektusra válaszolok - Vezetés és játék A kettőt egyszerre csinálni nehéz. Természetesen, ha vezető vagy, akkor játszol is, hacsak nem néhány specifikus helyzetben, amit ritkán láttunk - például egy versenykörnyezetben, a 8v8 versenyen, néhány csapatnak volt egyfajta "edzője" a hívásban, aki megnézte a játékosok képernyőmegosztását és a vendég hozzáférés segítségével áttekintést szerzett arról, mi történik, majd kívülről nézve hozhatta meg a döntéseket és kérhette a játékosokat, hogy tegyék meg, amit ők a legjobbnak tartanak. Úgy gondolom, hogy ez lehet a jövő, ha újra nagy verseny történik, bár nem hiszem, hogy lesz, de tényleg azt gondolom, hogy ez sokkal jobb, mint egy vezető, aki közben játszik is. Én magam is észreveszem (és ez érthető), ha vezetek, rosszabbul játszom, mint ha egyszerűen csak játszanék. Vezetőként sok a teendő, létrehozni a Fakescripteket, megnézni a térképet és eldönteni, ki mit csináljon, mindig kérdezni a játékosoktól, hogy hogyan mennek, hogy fókuszáltak maradjanak a játékban, és hogy lelkesek maradjanak a folytatáshoz stb. Mindezek a dolgok a Speeden szükségesek, mert ha nem, akkor a csapattársaid lényegében mentálisan elszakadhatnak, csak hallgatják a zenét, és akkor nem teljesítenek olyan jól, mint amire számítasz. Ezért is (és ezt már említettem az első részben) győzők legtöbbször a véletlenszerű csapatokkal játszott körökben, mert vezetőként, és nem egyszerű játékosként játszom. Nehéz mindent követni, de egy szórakoztató kihívás, őszintén szólva.
-
Vezér Speeden vs. Vezér normál világokban. Még sosem vezettem valójában klánt normál világon, egyszer vezettem egy gyors Classicon, de az egy Classic volt, amiben győzelmi feltétel volt, és két hét alatt véget ért. Őszintén szólva szeretnék egy normál világot vezetőként nyerni, mert úgy érzem, hogy ez gyakorlatilag az egyetlen dolog, ami még hátravan nekem, hogy "bizonyítsak", így fogalmaznék. Nem hiszem, hogy bárkinek be kellene bizonyítanom, hogy teljesítettem egy normál világ esetén, Az olasz classic esetén több mint 50% kellet a győzelemhez azt hiszem, tehát abszolút elképesztő volt, és jól védtünk és támadtunk (volt sok "belső" problémánk a fiókokkal, és ez az is, ami elvette a kedvem egy normal világ kipróbálásától.
De valójában egy normál világon klánt vezetni szórakoztatónak tűnik - tényleg úgy gondolom, hogy hasonló lenne a Speedhez abban az értelemben, hogy nos, a játék pontosan ugyanaz, és a mélyebb értelemben vett tevékenység ugyanaz lenne, tervbe véve a támadásokat, keresve, mely falvak vannak a legsebezhetőbb helyzetben és szükségük van védelemre, biztosítva, hogy minden játékosom motivált marad és aktívan játszik, stb.
A nagy különbség az, hogy egy normál világon való klán vezetése teljesen felemészti az idődet (azaz, ha megpróbálsz nyerni xD, és ha versenyképes világon vagy), sok mindent nyomon kell követni, és végtelen lehetőségeket kell figyelembe venni, egy Speeden a döntések sokszor intuíció + korábbi tapasztalatokra épülnek, mert nincs annyi időd a gondolkodásra - sokszor jobb, ha csak kipróbálsz valamit, és gyorsan megteszed, mint hogy túl sokáig várj, és végül a terved nem működik, mert túl sokáig gondolkodtál rajta. Összességében azt mondanám, hogy ezek a két szituáció hasonlóak, de egy normál világon való vezetés állandó erőfeszítést igényel, ami sokkal nehezebb, mint egy Speeden vezető lenni, de ez minden Speed vs. normál világ összehasonlításra érvényes, mint már említettem korábban és valószínűleg még fogom is mondani, egy rövid Speeden csak 2-3 órán keresztül kell játszanod, és aztán soha többet nem kell vele foglalkoznod, egy normál világ pedig hónapokat vesz igénybe az életedből xD.

How much harder is it to perform as a leader in these speed worlds? Based on your statement, it's certainly more challenging. What do you think could be the most difficult part?

I am not sure on what the question refers to, leading vs playing, or leading in a speed vs leading in a world, so I'll answer both things:
- Leading vs playing Its hard doing both things at the same time. Of course, if you're leading, you're playing, unless in some specific situations that we've seen but extremely rarely - in a competitive setting for example in the 8v8 tournament, some teams had a sort of a "coach" in the call who would look at the screenshare of the players and use the guest access to have an idea of what is happening, and then from an outside perspective they could make the decisions and ask players to do what they think is the best. I think this could be the future if some big tournament is to happen again, I dont think it will but i really do think this is much better than having a leader who is also playing. I notice it myself (and it makes sense) - if I am leading, i will be playing worse than if i am simply playing.
As a leader there is a lot to do, make the fakes script, look at the map and decide who should do what, always ask the players how they're doing to keep them focused on the game and to keep them hyped to keep going, etc.
All of these things, in speed, are necessary, because if not your teammates might as well be mentally disconnected and just listening to music and then they will not perform as well as you expect them to. This is also why (and i've mentioned this in part1) I win most of the times in random teams rounds, because I am playing as a leader and not as a simple player. Its hard to keep track of everything, but it is a fun challenge honestly.
- Leading in speed vs leading in a world I have never really led a tribe in a world, I have once in a fast classic but it was a classic with a win condition and it was over in 2 weeks. I would honestly like to win a world as a leader because I think this is basically the only thing left for me to "prove", i'll put it that way. I don't think I have to prove anyone that i can perform in a classic / world setting, we just did that in the italian classic, we won the farmer of the day more than 50% of the days of the world i think, so it was absolutely insane, and we defended and attacked well (had a lot of "internal" problems on the account, and that is also what demotivates me from ever trying a world again, though).
But actually leading a world sounds fun - i really do think it would be similar to a speed in the sense that well, the game is exactly the same, and deep down what i'd be doing would be the same, planning attacks, looking for which villages are in a most vulnerable position and need defense, making sure that all my players are staying motivated and actively playing, etc, the big difference is that being a leader in a world completely eats up your entire time (that is, if you are trying to win xD and if you are in a competitive world), there is just a lot to keep track of and there are unlimited possibilities to be taken into account, in a speed a lot of the times the decisions come to intuition + past experiences, because you don't really have that much time to think about it - a lot of the times it is better for you to just try something, and do it fast, than to wait too long and in the end your plan didn't work because you took too long.
Overall, I'd say these two are similar, but leading in a world requires a constant effort, which is definitely much harder to keep up than to lead a speed, but that is on every world vs speed comparison, as I've said before and will probably keep saying, a speed you play for 2-3 hours and then you don't have to worry about it ever again, a world eats up months of your life xD

Mit gondolsz a védekezés és támadás különbségekről a normál világok és a Speed világok között?

A legnagyobb különbségek az időhiányból erednek. Például a normál világon nagyon pontosan letudod védeni a dolgokat, előre tudsz falvakat rakni, tervezhetsz vágásokat, védelmi lépéseket stb. Egy Speed szerveren általában nincs ennyi időd mindezekre, és sokszor még arra sem kerül sor, hogy szükség legyen ilyen tervekre (a rövid körök alatt általában kevés falut kell kezelnünk, tehát nem túl bonyolult a helyzet). Vannak olyan dolgok a Speed szervereken, amiket normál világokon nem látsz, ahogy már említettem, például a "fangok", de úgy érzem, hogy az összes többi lényeges dolog látható, a katapultok nagyon fontosak, az antisnipe-ok nagyon relevánsak, a hátralévő idő számítása még inkább számít (a világokban elég a védelmet mozgatva megvédeni egy hátralévő időt az elején, míg a Speed szervereken nincs közép- vagy késő játék xD), szóval általánosságban néhány különbséget találnék, a legnagyobb pedig elég nyilvánvaló, nincsenek előretörő harcok a Speed szervereken, és ritkán van harc egy adott pozícióért, ami a normál világokon gyakori. De ami a támadás/védekezés mechanizmusokat illeti a Speed és a normál világok között, az gyakorlatilag ugyanaz, természetesen a Speed szervereken nagyobb sebesség van jelen, míg a normál világokon több gondolkodás és tervezés, de a végeredmény többé-kevésbé ugyanaz.

What do you think about the differences in defense and offense between normal and speed servers?

The biggest differences come from the lack of time. For example, in worlds you can very accurately defend things, you can stack villages preemptively, you can plan snipes, defenses, etc etc, in a speed you don't exactly have the time to do that sometimes, and a lot of the times the speed never even gets to a state where you need to worry about that (most of the times in short rounds we're managing a small number of villages, so it really is not that complicated).
There are also things in speed that you dont see when compared to worlds, as I've mentioned above, like fangs for example, but i really do feel like you see pretty much everything else, catapults are very relevant, antisnipes are very relevant, backtimes are even more relevant (in a world you can just defend a backtime after early game by moving defense, in speed there is no mid game or late game xD), so in general i'd say there are yes a few differences, and the biggest one is quite obvious, there aren't front fights in speeds, and there are rarely fights for a specific position, which are things you commonly see in worlds, but when it comes to the mechanics involved to attack/defend in speeds vs worlds its pretty much the same thing, of course in speeds there's more speed involved and in worlds there's more thinking and planning involved, but the final effect is more or less the same.

Elkötelezett vagy, hogy a kezdőket tanítsd. Mi a véleményed minden klánvezérnek jó képességű játékosnak kellene lennie, és tanítania a csapattársait?

Ez nagyban függ. Ahogy korábban említettem, nehéz folyamatosan konzisztensen játszani, ha vezető vagy. Voltak példák a Speed szervereken, például a görög csapat a .net 2020 10v10-es bajnokságán, ahol a Klán vezetője nem volt a legképzettebb mechanikailag, de nagyon jó vezető volt, így jó és váratlan eredményeket értek el csapatként, mert a Speed szerverük sok évig zárva volt. Valójában attól függ, ha a csapatban van olyan játékos, aki jobb mechanikailag és taníthatja a csapattársakat, és a vezető is egyike közülük, de végül a vezető irányítja a klánt, akkor legyen így. Nem hiszem, hogy igazán számít, hogy ki tanít kit, ez csapattól függ, és attól, hogy a csapatok hogyan szervezik meg magukat. Tudok legalább néhány olyan játékosról, akik nagyon jók a mechanikában és a képességekben a Speed szervereken, de vezetésben nem a legjobbak. Biztos vagyok benne, hogy ha lenne valamilyen nagy bajnokság, valószínűleg találnának valaki mást vezetőnek, vagy talán fejlődnének vagy a legjobbat nyújtanák addig, nem túl biztos.

You are dedicated to teaching beginners. What is your opinion, in general, should every tribe leader be a skilled player and teach their teammates?

It really depends. As I've mentioned above, its hard to maintain consistency while playing if you are leading. There have been cases in speed, for example with the greek team on the 10v10 tournament on .net 2020, the leader of the tribe was not the most mechanically skilled player ever, but he was a very very good leader so they had some good and unexpected results as a team because their speed server had been closed for a lot of years.
It really depends, if there is some more mechanically good player on the team who can teach the teammates, and the leader being one of them, but the leader is the one who in the end leads the tribe, then so be it, I dont think it really matters who teaches who, it will depend from team to team and it will depend on how each team organizes themselves. I know at least a few players who are very good in terms of mechanics and skills in speed, but in leading they are not the best. I'm pretty sure that if there was some big tournament to happen they'd probably find someone else to lead, or maybe they would improve or try their best until then, its not very certain.

Hogyan kezeled "hisztis" viselkedésű játékosokat? Van tapasztalatod ilyen játékosokkal?

Ó, igen, van belőlük rengeteg. Legtöbbször egyszerűen megbízhatatlannak tartják őket, és az emberek nem játszanak velük. A Speeden belül következetesnek kell lenned. Annak ellenére, hogy ez a helyzet, az első vereségünk az 2020-as .net bajnokságon egy olyan játékos miatt történt, aki azt mondta nekünk, hogy fal 18 van neki, valójában viszont fal 0 volt, és elveszítettük az összes védelmünket, ami őt támogatta. Szomorú, de a megbízhatatlan játékosok mindig létezni fognak, és sokszor előfordul, hogy veszteséget okoznak neked, mert Speedről van szó, néha egyetlen hiba is elegendő ahhoz, hogy veszíts.

How do you handle players who exhibit "temperamental" behavior? Do you have any experience with such players?

Oh yea there's a lot of them. Most of the times, they're just considered unreliable and people don't play with them. You need to be consistent in speed. Even though that is the case, our first loss on the 2020 .net tournament was because of a guy who told us he had wall 18 and in fact had wall 0 and we just lost all deff supporting him, its sad, unreliable players will always exist and a lot of the times they will cause you to lose because its a speed, sometimes one mistake is enough for you to lose.

Van egy külön Discord szerver a Speed játékosok számára, amit te hoztál létre. Sok külföldi játékos is részt vesz a magyar Speed körökön. Mennyire gondolod, hogy hozzájárultál ahhoz, hogy a játékosok nemzetközileg áttelepednek az általuk élvezett Speed körökre?

Nem hiszem, hogy az én tevékenységem a döntő tényező lenne ebben. Bizonyos esetekben én voltam az, aki elmondta az embereknek a twspeeds.com weboldalról (ami kétségtelenül a legnagyobb szereplő az emberek külföldi szervereken való játékában), de nem igazán voltam nagy hatással erre. De még a twspeeds nélkül is mindig léteztek bizonyos "sztereotípiák" a Speed szerverekkel kapcsolatban. Például Magyarország mindig hosszú köreiről volt ismert, a .ro mindig a nagy csapatok harcáról, a .fr pedig a versenyképesebb beállításairól rövidebb körökben stb.

There is a separate Discord server for speed players that you created. Many foreigners also play on Hungarian speed rounds. How much do you think you contributed to the fact that players are internationally migrating to the speed rounds they enjoy?

I don't think it really comes down to what I've done, sure, on some individual cases I have been the one to tell people about twspeeds.com (which is definitely the biggest contributor when it comes to people playing in foreign servers), but I haven't really had much of an impact here really. But even without considering twspeeds, there have always been sort of "stereotypes" around speed servers, for example hungary has always been known for its long rounds, .ro has always been known for their big team vs team fights, .fr for their more competitive settings in shorter rounds, etc.

Több alkalommal is említetted a speed bajnokságokat. Ezek nemzetközi szintűek voltak? Mit gondolsz ezek csak a .net platform által szervezhetőek, vagy van esetleg terved szervezni hasonlót neked is?

Ezek a bajnokságok évek óta léteznek, és én nem voltam részese az "aranykoruknak". Egy szerver volt akkoriban, a TribalWars Masters szerver, ahol nemzetközi versenyeket tartottak, és a legjobb játékosok játszottak. Akkoriban még 20v20 versenyek is voltak, valódi nyereményekkel, például tabletekkel vagy telefonokkal.. De sajnos ezek az idők elmúltak és a szerver bezárt (őszintén szólva fogalmam sincs, miért). A játék "modernebb" részében (nos, amiben részt vettem alapvetően, 2016-tól kezdve) nem sok történt, volt az a 10v10-es verseny, amire utaltam a .net-en, de azt gondolom, hogy több is történhetett volna vele, és hiszem, hogy egy nemzetközi közösség épülhetett volna fel a Speed körül, és utána volt a 10v10-es utáni 1v1 verseny is a .net-en, de a 1v1 versenyek inkább önbizalom harcok, semmint valódi versenyek, a szerencse tényezője nagy szerepet játszik bennük, és így nem feltétlenül annyira versenyképesek. Majd volt egy kísérlet 8v8 verseny szervezésére 2021-ben a .fr-en, de nagy dráma alakult ki, és végül lemondásra került, a verseny legjobb része a gyakorló körök voltak előtte, ahol mindenki próbált csapatot találni és minél jobban játszani, majd próbálkoztam egy 3v3 verseny szervezésével ugyanebben az évben, de akkor már csak 2-3 csapat játszott komolyan és próbált részt venni, a többiek egyszerűen eltűntek / elkezdték figyelmen kívül hagyni az üzeneteket stb. Innen kezdve nem sok minden történt a játékosok érdeklődésének hiánya miatt, sikerült egy 1v1 versenyt is szerveznem tavaly, de a résztvevők nagy része a francia szerverről érkezett, és nehéz volt kezelni, mivel néhány játékos minden nap játszani akart, míg mások csak nagyon konkrét időpontokban és ritkán tudtak játszani, így a játékosok elveszítették érdeklődésüket a verseny iránt, és bár 40+ játékossal kezdtük, végül csak körülbelül 5 játékos követte figyelemmel a meccseket és gondolkodott a versenyen.

You mention speed championships several times. Are these at an international level? What do you think, are they organized only by the .net platform, or do you have plans to organize something similar yourself?

These tournaments have existed over the years and I was not apart of their "golden times" - there was a server back then, tribalwars masters server, where international competitions were held and where the best players would play. There were even 20v20 tournaments back then at some point, with real life prizes like tablets or phones. But sadly those times are gone and the server has been closed (i honestly have no clue why). In a more "modern" part of the game (well, the one i've participated in basically, from 2016 onwards), not much has been done, there has been that 10v10 tournament that i refer to hosted on .net, but i think more could have been done with it and i believe that an international community for speed could've been built up from there, and then there was the 1v1 tournament after the 10v10 one on .net but 1v1 tournaments are more of an ego fight rather than an actual competitive thing, the luck factor plays a big role on these and so its not even necessarily that competitive, and then there was an attempt to make a 8v8 tournament in 2021 on .fr but there was a big drama and in the end it was cancelled, the most fun part about the tournament were the practice rounds before it, where everyone was trying to find a team and trying to play as well as they could, and then there was my attempt to make a 3v3 tournament later that year, but only like 2-3 teams played seriously and actually tried to play, the others just disappeared / started ignoring messages etc. And from there onwards not much has been done because of a lack of interest from players, i managed to make a 1v1 tournament as well last year but most of the players on that one came from the french server, and it was very hard to manage because some players wanted to play every day and others only could play in very specific times and very rarely, so that made it so the players ended up losing their interest throughout it, and while it started with 40+ players, in the end only 5 or so were actually checking the games and thinking about the tournament.

Ha egy Klántársad megkérne, hogy mutatkozz be 5 szóban, mi lenne ez az 5 szó?

Én vagyok a duck (5. szó)

If one of your tribemates asked you to introduce yourself in 5 words, what would those 5 words be?

i am the duck (word5)

Mennyire beszélsz jól olaszul? Szükséges a munkádhoz?

Egyáltalán nem beszélek olaszul hahaha, de ahogy mondtam korábban, portugál vagyok, tehát a nyelvek nagyon hasonlóak, és mivel minden nap olvasom és majdnem minden nap hallom, már szinte tökéletesen megértem az olaszt (természetesen a dialektusok kivételével, mert azokat még az olaszok sem értik lol). De minden esetre, a csapat kedves és nem zavarja őket, ha valakit random angolul hallanak beszélni, ami nagyon jó.

How well do you speak Italian? Is it necessary for your work?

I don't speak italian at all ahahah but i am portuguese as i said so the languages are very similar, and because i read it every day and hear it almost every single day at this point i can basically understand italian perfect (of course excluding dialects because those not even the italians can understand lol). But in any case, the staff in general is nice and they don't mind that they see a guy randomly speaking in english, which is very nice.

Véleményed szerint milyen jó tulajdonságai vannak egy klántagnak? Miért?

Valójában csak megbízható legyen, de azt is várom el a játékosoktól, hogy gondolkodjanak önállóan és kritizálják a vezéreiket. Ha vakon követed a vezért, az nem vezér, vagy diktátor, vagy te csak tudatlan vagy. Minden döntés megkérdőjelezhető és megbeszélhető, mind a játékban, mind a való életben. Ez egy stratégiai játék, számítok rá, hogy az emberek a képességeik legjavát adják és gondolkodjanak azon, amit csinálnak. Ennyi, csak kritikusan gondolkodj, kövesd az utasításokat (amint azokat teljes mértékben megvitatták és egyetértettek velük, néha egy Speed körön ez nem lehetséges, de mindenesetre a kör után újra megvizsgálható és megvitatható a döntés) és csak legyél megbízható, tedd meg, amit elvárnak tőled, és összességében légy mindig kész másoknak segíteni, ne csak önmagadért játssz, ez egy csapatjáték.

In your opinion, what are the good qualities of a tribemate? Why?

Just be reliable really, but i also expect players to think for themselves and criticize their leaders. If you blindly follow a leader, he's not a leader, either he is a dictator or you are just ignorant. All decisions can be questioned and discussed, both in game and in real life. This is a strategy game, so i expect people to be playing to the best of their ability and thinking about what they're doing. That's about it really, just think critically, follow orders (once they are fully discussed and agreed on, sometimes on a speed this isn't possible, but in any case after the round it can be reviewed and the decision can be reviewed and discussed) and just be reliable, do what you are expected to do and just overall, be ready to help the others at all times, don't play for yourself, its a team game.

Mennyire fontos a helyesírás egy klánvezér számára? Lehet valaki jó klánvezér, ha nem tud helyesen írni vagy megfelelően kifejezni magát?

Nos, bizonyosan hozzáad egy bizonyos tisztelet faktort, ha valaki tiszteletre méltó és helyesen tud írni, mindaz, de végül nem az a legfontosabb, ami igazán számít, az a hozzáállás és az erőfeszítés, amit a játékba fektetnek.

How important is good spelling for a tribe leader? Can someone be a good tribe leader if they cannot spell or express themselves correctly?

Eh well it definitely adds some respect factor if someone is an admirable person and can type correctly and all that, but in the end it isn't the thing that matters the most, what matters is the dedication and the effort put into the game.

Fontos egy jó Klánnév? Vagy a Speed esetében nem a klánnév a fontos, hanem inkább a teljesítmény? A te véleményed szerint egy klánnév lehet meghatározó abban, hogy valaki melyik klánhoz csatlakozik?

Senkit sem érdekel a klánnév, csak a játékosok tudják képviselni a klánneveket, így ami igazán számít, az a játékosok. Azt hiszem, hogy mindenki a Speedet előre nem összeállított csapattal (premade) kellene játssza - de ezt egy olyan világban tekintve, ahol minden Speed játékos hasonló szinten áll - ekkor jó lenne látni az embereket pozícióért és a térképért játszani, ahelyett hogy csak a barátjukat toborozzák, aki a térkép másik oldalán van, és mindig együtt játszanak vele. A Speeden olyasmit is látok, amit a normál világoknál is látok, de az értelmetlen, például "ó, de velem játszottál az előző körben, most megtámadtál, azt hittem, barátok vagyunk!!!" - ennek nincs értelme. Sok barátom van, akivel néha együtt játszom, néha ellenük játszom, de így lehet folyamatosan fejlődni a játékban, és azáltal, hogy hasonló képességű játékosok ellen játszol, új lehetőségeket gondolhatsz ki stratégiákkal kapcsolatban.

Is a good tribe name important? Or in Speed, is it not about the tribe name, but rather about performance? In your opinion, can a tribe name be decisive in determining which tribe someone joins?

No one cares about tribe name, only players can carry tribe names, so what matters are the players.
I believe that everyone should play speed without being premade - but this considering a world where every speed player is of a similar skill level - then it would be nice to see people playing for position and for the map instead of just recruiting their friend who is on the other side of the map and who they always play with. In speeds i also see something that i see in worlds, but that doesn't make sense, things like "oh, but you played with me in the previous round, you attacked me now, i thought we were friends!!!", this doesn't make sense, i have plenty of friends who sometimes i play with and sometimes i play against, this is the only way to constantly improve in the game anyway, and it is by playing against players of a similar skill level that you will think about other new possible strategies.

Próbáltál már komolyabban játszani egy normál világon? Milyen szintű sikert értél el ott?

Igen, és meg is nyertem, és már említettem is, még egy videót is készítettem róla -


Elég mélyre megyek, áttekintem a világ történetét és a problémákat / eredményeket, amiket átéltünk rajta. Azt mondanám, hogy ez egy érdekes videó lehet, mivel a világ eléggé kompetitív volt, és hasonló volt a régi "nagy világohoz", teljes káosz volt, és nem volt egyértelmű Klán dominancia, és a fiókommal egész jó darabig ugráltunk ide oda a klánokba, mert senkivel sem voltunk előre megállapodva. Mindenesetre, nézd meg a videót, ha többet szeretnél megtudni a világokkal kapcsolatos gondolataimról.


Have you ever tried playing more seriously on a regular server? What level of success did you achieve there?

I did and I won it and I've been mentioning it, and I even made a video for it -
Its quite in depth, i just go over the history of the world and the problems / achievements we've had through it, i'd say it could be an interesting video since the world was quite competitive and i'd consider it similar to oldschool worlds, it was complete chaos and there wasn't a clear dominance of every tribe, and in my account we jumped from tribe to tribe quite a good amount of times because we were not premade with anyone. Anyway, watch the video if you want to discover more and more about my thoughts about worlds generally

Mennyire fontos a hatékony támadásszervezés Speed-en? Lehetséges-e ilyen nagy sebességnél hatékony támadáskoordináció, azon kívül, hogy megbeszéljük, kit kell megtámadni?

Határozottan igen, és sok olyan helyzet van, amikor időzített támadásokat szervezünk (természetesen leginkább a sok falus körökben; ha egyetlen faluval játszunk, akkor nincs sok értelme bármit időzíteni, hacsak például nem foglalni akarunk valakit, vagy például védekező játékos próbál meg katapultokat csempészni egy támadó játékos támadása után). Ugyanolyan fontos, mint a normál világokon, vagy talán még fontosabb - Speeden, ha támadásokat koordinálsz, néha 1-2 perccel később érkeznek. Ha sokat és jól koordináltan küldöd őket, már egy olyan világban is, ahol néha nehéz 8 órányi távolságban lévő összehangolt támadásokat megvédeni, akkor képzeld el, milyen lehet, ha 1-2 percen belül érkeznek ezek! xD


How important is efficient attack organization in Speed? Is it possible to have effective attack coordination at such a high speed, other than just discussing whom to attack?

It definitely is and there are a lot of times where we're timing attacks (of course most commonly in rounds where there's a lot of villages at play, if we're talking about playing with a single village there isn't much of a reason to time anything anyway, unless we're conquering someone of for example a defensive player trying to sneak in catapults after an offensive player sends their attack. It is as important as it is in worlds, or even more - in speeds if you coordinate attacks sometimes they'll arrive 1,2 minutes after. If you're sending a lot of them and well coordinated, if in a world sometimes defending coordinated attacks 8 hours away is hard, then imagine how it is if they will arrive in 1-2 minutes xD

Volt már olyan ellenfeled, akivel az elején ellentétes oldalon játszottatok, de később barátok lettetek? Hogyan történt mindez?

Folyamatosan előfordul, több olyan játékos van, aki ellen játszottam, majd jó barátokká váltunk. A Speednek olyan kicsi a közössége, hogy nincs értelme semmiféle drámának senkivel, ez csak csökkenti a közösség létszámát, tehát senkinek sem jó. A legnagyobb példa talán Steve, egy .us szerveren játszó játékos, aki a román csapattal kezdett játszani, de végül volt némi drámája velük, és abbahagyta velük a játékot, majd versenyképesebb köröket kezdett játszani velem és Goose-szal, és szinte minden körben, amit együtt játszottunk, nyertünk.

Have you ever had an opponent with whom you started on opposite sides but later became friends? How did it happen?

All the time, there are multiple players who i've played against and I've become good friends of, speed has such a small community that there is literally no reason to have drama with anyone, that only decreases the number of people in the community anyway, so it is not good for anyone. I'd say the biggest example would be Steve, a .us player who started playing with the romanian team, but eventually he had some drama with them and stopped playing with them and started playing more competitive rounds with me and Goose, and we won pretty much all the rounds we played together lol

Szerinted egy tapasztalt játékosnak segítőkésznek kellene legyen a kezdőkkel, vagy a kezdők csak "ingyen" faluk a játékban? Mi a véleményed a "Mentor" rendszerről?

A mentor rendszer nem létezik Speed körökön, és nem gondolom, hogy a normál világokon túl hasznos lenne - a kapcsolatok létrehozásának módja az, hogy valahogy rákényszerítsük a játékosokat a közös játékra. Például, most Olaszországban van egy kezdeményezés, a TWA (Tribalwars Academy), és mindannyian együtt csatlakoztak egy világhoz, mentorok és tanítványok, és tudást és ötleteket osztanak meg, miközben játszanak, sőt még a Speedről is tanulnak. Lehet, hogy közülük néhányan nagy Speed játékosok lesznek, és nagyon jók lesznek a játékban, ki tudja, csak az idő kérdése, de minden bizonnyal releváns, hogy ne hagyjuk, hogy a kezdő játékosok csak ingyen faluk legyenek. Ha érdekli őket a tanulás, a tapasztalt játékosok mindig próbálják meg a legjobbat megtenni az oktatásukban. Azonban a szomorú igazság az, hogy a játékosok többsége nem igazán érdeklődik a játék kitanulása iránt - a legtöbben rendkívül makacsok, és azt fogják mondani, hogy nekik van igazuk, te pedig tévedsz, még akkor is, ha nyilvánvalóan jobban tudod náluk. Vannak mások is, akik egyszerűen nem hajlandóak elhagyni az illegális automatikus szkriptjeiket a játék mellett, amit a legális szkriptekkel való játék helyett használnak, ami nagy probléma a Speeden, mert a legális eszközök használata segít jobban irányítani a játékot, míg az automatikus botok hasonló hatást váltanak ki, és aztán olyan játékosok is vannak, akik láthatóan teljesen érdektelenek a játék iránt, ami eléggé érdekes, mert legtöbbször ők a legaktívabb játékosok. Ahogyan fentebb is említettem, nagyon ritka, hogy egy játékos valóban időt és erőfeszítést akar fektetni a jobbá válásában.

What do you think, should an experienced player be helpful to beginners, or are beginners just "free" villages in the game? What is your opinion about the "Mentor" system?

Mentor system doesn't exist in speed, and I dont think it is very helpful in worlds - the way to create connections between players is to force them to play together kinda, for example, now in italy there is an initiative, the TWA(Tribalwars academy) and they all joined a world together, mentors and students, and they are sharing knowledge and ideas while playing, and they are even being taught more about speed. Maybe some of them will become big fans of speed and will become very good at the game, who knows, only time will tell, but it definitely is relevant to not let the newbie players just be free villages, if they are interested in learning the experienced players should always try their best to teach them. The sad truth, however, is that most of the players aren't really interested in learning - most of them are extremely stubborn and will say they're right and you're wrong, even if you're clearly better than them, then there's others that just refuse to abandon their illegal automatic scripts vs playing with legal scripts, which is a big thing in speed because using legal tools helps you have more control on the game, and using automatic bots has the exact opposite effect, and then there are players who just seem completely uninterested about the game, which is quite interesting because most of the times those are the most active players. As i've mentioned above, it is very rare a player actually wanting to put in the time and effort to become better.

Vannak olyan játékosok, akiket a legjobbnak tartasz? Ha igen, miért gondolod ezt róluk?

Nem igazán, azt mondanám, hogy több legjobb játékos van, mivel egy stratégiai játékról van szó. Ha van egy olyan játékos, aki nagyon jó valamiben, mindig lesz egy másik játékos, aki jobb nála valami másban. Mindazonáltal egy évvel ezelőtt megpróbáltam egy rangsort összeállítani, szóval csak beillesztem ide:

Jorge / Raoh / JH FLA, Steve the Wizard, Leoplus / Leo.ru, Bigfoot, Splashh / BLONDYSOR Ezek kétségtelenül néhányan a legjobb játékosok, akiket valaha is láttam játszani ezt a játékot, az indoklásaim:
  1. @jorge túlságosan jó, bármilyen típusú körben játszana, bármilyen stratégiát alkalmazna és szinte mindenkit felülmúlna, még akkor is, ha BR, tehát nagyon magas volt a pingje. Vele valószínűleg a játék alapjainak többségét megtanultam, így mindenképp köszönetet kell mondanom neki, és ez valószínűleg azért van, hogy elfogult vagyok, és a listán feljebb tettem.
  2. @steve the lizard (legalábbis számomra) mindig valaki volt, akire felnéztem a twspeeds közösségben, valaki, aki mindig érdeklődőnek tűnt és a játék iránti szenvedélye miatt mindig hajlandó volt stratégiákról beszélgetni, és különböző kimeneteket kiszámolni, amint már többször is megtett. Csak nézd meg a chat-történetét, régebbi üzeneteket stb. Valószínűleg a legjobb csapattárs, és azt mondhatom, hogy sokat tanultam tőle.
  3. @leoplus (még mindig nem kaptam választ tőle, mióta elhagyta a csoportot...) valószínűleg az egyik legnagyobb elme, aki valaha is hozzányúlt ehhez a játékhoz. Dolgok, amelyeket mások mindig természetesnek vettek, mindig olyan dolgok voltak, amelyeket megkérdőjelezett. Például a klasszikus 120 lándzsás kezdetet szó szerint több különböző stratégiával helyettesítette, és mindig talált egy utat, hogy alkalmazkodjon a sprinthez, és a csúcsra kerüljön.
  4. @bigfoot kétségtelenül az egyik legjobb Speed játékos volt, akivel a játék valaha is találkozott. Szerintem a modern gondolkodásmód, amit úgy tűnik, vezetek, hogy "kérlek, ne csak azt kövesd, amit csinálok, alkalmazkodj a helyzethez, és találd meg a saját válaszodat" tőle származik. Emlékszem, hogy néztem, amint játszott a 1v1-es versenyen, és mindig azon tűnődtünk, melyik út lenne a leghatékonyabb a játék folytatásához a bekövetkező eseményekre tekintettel. Ezek a gyors alkalmazkodások és könnyű váltások a stratégiák között egyik pillanatról a másikra mindenképp a csúcsra helyezik őt.
  5. @Splashh nagyon hasonló okokból, mint Bigfoot. Azt gondolom, hogy a Splashh mechanikailag erősebb, és valószínűleg a leggyorsabb játékos ezen a listán, de azt hiszem, hogy problémái voltak az alkalmazkodással, ezért nem a rangsor élén van.
    Mostanában @BLONDYSOR egy olyan játékos, akit tényleg nagyra tartok. Bár néha olyan "majom dolgokat" csinál, mint hogy véletlenszerűen csatlakozik körökhöz, hogy leromboljon embereket, mint egyéni játékos szerintem jelenleg az egyik legjobb játékos. És könnyen az idők során minden idők egyik legjobb játékosává válhatott volna, ha korábban kezd el játszani - ez a srác kétségtelenül a legkiszámíthatatlanabb játékos a játékban, sosem tudod, mire készül, egyszer valakit bombáz és a következő másodpercben véletlenszerűen kitakarít valakit másik faluban, és visszatámadás időpontját mondja (ez leginkább a véletlenszerű Klán privát körökből származik). Ennek a képességnek a kiszámíthatatlansága és minden várakozás teljes lerombolása mindenképp szükséges egy stratégiai játékban, tehát teljesen ésszerű, hogy itt is szerepel (engem nem említve, nem az egó miatt, de szerintem nem vagyok rossz,). Ami engem illet, én a lehető legjobban próbálom összehangolni ezeket a játékstílusokat, és ahogy mindenki a tapasztalatainkon keresztül alakul, én is egy játékos vagyok ebben a játékban mások játékstílusához képest (természetesen anélkül, hogy egyszerűen mindent lemásolnék).
Is there a player you consider the best? If so, why do you think that about them?

Not really, I'd say there are multiple best players because we are playing a strategy game, if there is one player that is very good at something, there will always be another player that is better than that player at doing something else. However, I made an attempt at making a ranking a year ago, so I'll just copy paste it here 1- Jorge / Raoh / JH FLA 2- steve the wizard 3- Leoplus/Leo.ru 4- bigfoot 5- Splashh / BLONDYSOR these are for sure some of the best players that i've ever witnessed playing this game my reasonings:
1- @jorge is just too good, he'd play any type of round, in any strategy possible and outperform literally everyone, even though he's BR and so his ping was very high. it's also with him that i probably learnt like pretty much all of the basics of the game, so i definitely have to thank him for that and thats probably why i am biased to put him up this list
2- @steve the lizard has (at least to me) always been someone to look up to inside of twspeeds, someone who always seems interested and someone who's passion for the game makes it so he's always willing to discuss strategy and willing to think and calculate different outcomes as he has done multiple times you can literally just go to his chat history older messages lol probably the best team player i've ever seen, and i can say i've learnt a lot from him
3- @leoplus (still haven't got an answer from him since he left the group...) is probably one of the greatest minds to ever touch this game, things that literally everyone else always took for granted were always things he would question, for example the classic 120 spear start, he literally came up with multiple different strategies to replace that and he would always find a way to adapt his sprint and be at the top
4- @bigfoot was for sure one of the best speed players that the game ever had as well - i think that the modern way of thinking that i seem to lead of "please, don't just follow what i do, adapt to the situation and find out your own answer" comes from him, i remember watching him play in the 1v1 tournament and we'd all be thinking which way would be the most efficient way to continue playing given what would happen, these fast adaptations and easily to swap strategies from one moment to the other definitely puts him at the top
5- @Splashh for a very similar reason to bigfoot, i think splashh is mechanically stronger, and probably the fastest player on this list, but i think he had quite some problems with adapting and so he's not higher up.
Nowadays @BLONDYSOR is someone who i respect a lot to be fair, although he does some monkey things like joining rounds randomly to catapult people, as an individual i think he's probably one of the best players right now, and that could easily convert to an all-time if he had started playing earlier - this guy is for sure one of the most unpredictable players on the game, you never know what he's up to, one time he's catapulting someone and in the next second he's cleared someone else randomly and is saying a backtime to hit (this comes mostly from the random tribes private rounds), this capacity of just being unpredictable and completely breaking any expectations is definitely what is necessary on a strategy game, and so it makes total sense for him to also be included here (not including me for not-ego purposes but i dont think im bad lol) as for me, i do my best attempt to sort of try to merge all of these playstyles, and as we all are the experiences we've been exposed to throughout our lives, so am i as a player in this game compared to the playstyles of others (of course, without simply copying everything).
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.399
Folytatjuk is riportunkat @duck that quacks speed adminnal...
We continue our interview with @duck that quacks speed admin...


syQS1G9.png

Visszatekintve, milyen volt az első klán, amelyhez csatlakoztál? Milyen volt a hangulat? Mit gondolsz, hogyan teljesítenének a mai szervereken?

Speeden? Valamikor nagyon korán csatlakoztam egy csapathoz, de mindannyian bothasználók voltak, és úgy gondolom, hogy ha manapság játszanának, tökéletesen ugyan ez lenne... Ami a normális világot illeti, már nem is emlékszem.


Looking back, how was the first tribe you joined? What was the atmosphere like? How do you think they would be in today's game?

In speed? I joined a group of people at some point early on, but they were pretty much all bot abusers and i think that if they were to play nowadays it would be exactly the same thing... As for world, i dont even remember lol

Mi a véleményed az ellenfélről? Hogyan határoznád meg a jó ellenfél fogalmát?

A jó ellenfél az, akivel lehet beszélgetni és megbeszélhetem vele a stratégiákat. Összességében egy jó játékos/ember, legalábbis számomra, a Speeden. Nem tartom jó ellenfélnek azt, aki mindig ugyanazt csinálja, jó ellenfélnek olyan valakinek kell lennie, aki mindig igyekszik javítani és túl jár az eszeden, de ez nem jelenti azt, hogy utálnotok kell egymást, vagy valami ilyesmi. Rengeteg ember ellen játszom speed szervereken, akikkel nagyon jó barátságban vagyok, és sokat fejlődünk azáltal, hogy egymás ellen játszunk és beszélgetünk.


What do you think about the opponent? How would you define the concept of a good opponent?

A good opponent is someone who i can talk to and discuss strategies with. Just a good player overall, at least to me in speed. I wouldn't consider someone who just does exactly the same thing every time a good opponent, a good opponent should be someone who is always trying to improve and outsmart you, but that doesn't mean you have to hate them or something, I have plenty of people I play against in speed who i am very good friends with and we improve a lot by playing against eachother

Játszottál magányos farkasként? Ha igen, milyen volt? Meddig jutottál?

Normál világban nem, nagyjából idő kérdése, hogy mikor takarítanak ki és foglalnak el, ha egyedül játszol, de nem sok ok lenne arra, hogy Speed szervereken is így legyen, ott így játszom mindig, szerintem szórakoztatóbb és több kihívást jelent egyedül játszani a legtöbb körön, hacsak nem lép fel egy másik csapat, mert akkor a barátokkal való koordináció nagyon szórakoztató tud lenni és továbbra is versenyképes maradhatsz. Rengeteg kört nyertem egyedül, ez az objektív válasz a kérdésre.


Have you played as a lone wolf? If yes, how was it? How far did you get?

In worlds no, it is pretty much a matter of time until you're dead if you play alone, not much of a reason to In speeds yea, all the time, i think it is more fun and challenging to play alone in most of the rounds, unless there is some other team playing, then coordinating with friends can be very fun and still competitive. I've won a ton of rounds alone, is the objective answer to the question xD

Mit gondolsz, mi a fontos a sikerhez a játékban? Élvezetes lehet ez a játék azok számára is, akik kevésbé sikeresek?

Attól függ, hogyan határozod meg a sikert. A játékban elért sikert nem úgy definiálnám, hogy "világot nyerünk", a nyeremény egyáltalán nem ér annyit. Azt mondanám, hogy ha sikerül felvenned a harcot (mind Speed szervereken, akár egy normál világban is, vagy bárhol), az győzelem. Versenyképessé és mindenki számára élvezetesebbé tetted a játékot, szóval erre büszkének kell lenned. Nem tartanám sikernek például egy világ megnyerését 3 v 1 ben. Ez mindenki számára szótakoztatóbbá teszi a játékot, az viszont kevésbé, ha 3v1 ben kell játszani, az nem szórakoztató.
Élvezetes lehet a játék a kevésbé sikeres játékosok számára is? Nos, az én definícióm szerint igen, de ha azokról a kis kezdőkről beszélünk, akik minden egyes világhoz csatlakoznak, és csak építgetnek random, kattintanak véletlenszerű épületekre, akkor nem. Nem értem, hogy lehet ez egyáltalán szórakoztató, de ha van elég játékismerete, amivel a játékra hatással tud lenni akkor igen, mindig szórakoztató lehet.


What do you think is important for success in the game? Can this game be enjoyable for those who are less successful?

It depends on what you define success. I wouldn't define success in the game as "winning a world", the prize is literally not worth it anyway. I'd say that if you manage to put up a fight (both in speed or a world or wherever) it is a victory. You made the game more competitive and more enjoyable for everyone, so that is something you should be proud of. I wouldn't consider, for example, winning a world with 3 tribes vs tribes, a success. It just makes the game unfun for everyone, and it makes it way less competitive than if it was 3 tribes playing all vs all for example. Can it be enjoyable for people who are less successful?
Well, by my definition of successful yes, but if you are talking about the little random noobs that join every single world and just click upgrade in random buildings then yea, i dont see how it can ever be fun lol, but if you have enough knowledge of the game to have an impact on it it can always be fun.

Melyik lovagi rendszer a kedvenced?

Valószínűleg a régit választanám a fegyverekkel, de szerintem egyik lovagi rendszer sem jó. Az újat elég idegesítőnek találom az összes buff miatt, nagyon erősnek és hatásosnak tűnnek a játék elején, ami bosszantó, hogy a végjátékban alapvetően használhatatlanok, mert túl kevés van belőlük, őszintén szólva nem tudom, mert a fegyverek is nagyon korlátoznak, például, csak a katapult fegyvert használjuk védekezésre de őszintén szólva ez jobban tetszik, és szerintem sokkal egyszerűbb, és még mindig nagy hatása van a játékban, még inkább, mint az új rendszernek...


Which knighthood system is your favorite?

Probably the old one with the weapons, i dont think any of the paladin systems is good though. I find the new one to be pretty annoying because of all the buffs, they seem really strong and impactful early game, which is annoying, but in the late game they're basically useless because there's too few of them I honestly dont know, because the weapons one is also very restricted to just using the catapult item to defend.. I honestly like that better though i think lol, its much simpler and it still has a lot of impact in the game, i'd say even more than the book system...

Mi motivál téged?

Őszintén szólva fogalmam sincs. Szeretem a játékot, és azt a kapcsolatot az emberekkel, ami ebből származik. Nagyszerű barátokat szereztem ebben a játékban, akik ugyan átmentek más játékokba és más tevékenységekbe is kezdtek.
Ez kétségtelenül nagy dolog, de azt mondanám, hogy ez is egy módja a "visszaadásnak", amelyben felnőttem, alapvetően. De nem tudom, úgy érzem ez az időszak kezd lezárulni, főleg ha a játék állapota folytatja a lefelé ívelő tendenciát, amelyen jelenleg is van (és gyakorlatilag a speed-ek eltűnése is hozzátesz).


What motivates you?

I honestly have no clue I like the game and i like the interaction with people that comes from it I've made great friends on this game that have transitioned into other games and into doing other things, that definitely is a big thing, but i'd say its also in a way "giving back" to the game that i have grown up with, basically But idk, i think that era may be reaching its end especially if the state of the game continues in the downwards trend that it is on (and basically the disappearance of speed).

Mitől lesz jó egy játékos? Egyértelműen kijelenthető valakiről, hogy jó játékos?

Természetesen igen, és általában mondhatjuk, hogy egy jó játékos bizonyos helyzetben helyesen cselekedett, de nem hiszem, hogy bárki is jó lehet mindenben, minden játékosnak mindig lesz valami gyenge pontja. De ez nem jelenti azt, hogy kevésbé jó játékosok. Minden olyan játékos, aki ismeri a játék koncepcióját és a mechanikát, és hogy mindezek hogyan működnek, át tudja ültetni ezt a gyakorlatba, azt mondanám ők a jó játékosok. Sokan azért nem jók, mert nem tudják, hogyan működik a játék.


What makes a player good? Can it be unambiguously stated that someone is a good player?

Yea of course, and in general you are always able to say that a certain player has done the correct thing in some situation, i dont think anyone can be good at literally everything every player will always have some weak spot, but that doesn't mean they are less of a good player, any player who knows the concept of the game and the mechanics and how it all works and knows how to put it into practice is good enough i'd say, a lot of people are not good because they don't know how the game works

Mitől lesz jó egy vezető? Egyértelműen kijelenthető, hogy valaki jó vezető?

Sokat beszéltem már a vezetésről. Szerintem nem ismétlem meg, különben őrülten hosszú lenne az interjú. De vajon lehet-e mondani, hogy valaki jó vezető? Még egyszer, ugyanazt tudom mondani, mint az előző kérdésnél: én úgy gondolom, ha vannak objektív eredmények, amelyeket felmutathatsz ennek bizonyítására, mint egy klán győzelemre vezetése egy normál világban, viszont nem ez az egyetlen dolog, ami azt mutatja, hogy jó vezető vagy. Szerintem minden olyan játékos, aki képes kritikusan gondolkodni, és sok közel egyszerre történő dolgot tud kezelni, képes jó vezetővé válni. Viszont ez a normál világokon természetesen sokkal több időt igényel, mint a Speed szervereken, szóval ez a tényező fontos "korlátozás", biztos vagyok benne, hogy sok játékos van, aki csak időhiány miatt nem tölt be fontos vezető szerepet.


What makes a leader good? Can it be unambiguously stated that someone is a good leader?

I've talked a lot about leading before I don't think i should repeat it or this would be insanely long... But can it be said that someone is a good leader? Once again, same thing as the previous question, I think so and there are objective achievements that you can show to prove this like leading a tribe to a victory in a world, but this is not the only thing that says you're a good leader, I think any player that is able to think critically and is good at managing a lot of things happening at a time has the potential to be a good leader, but in worlds of course it requires a lot more time than in speed, so that factor is an important "restriction" when it comes to worlds, i am sure that there are a lot of regular players that don't play as leaders because of a lack of time.

Mit gondolsz a frontos védekezésről? Jó stratégia lehet az, ha kívül mindent levédünk, majd belül pedig ráfoglalunk? Van ennek bármilyen árnyoldala?

Őszintén szólva nem vagyok biztos abban, hogy ez a kérdés mire is utal pontosan – úgy értelmezem, hogy a falvakat a front közelébe stack-eljük (apró védelmekkel védjük), és messziről ráfoglalunk?
Nem tudom, ez a világtól függ, front vs front harcokban fontos, hogy támadó csapatokkal is tudj játszani, valamint, hogy gyorsan tudj mozogni, és ne kelljen feltétlenül várni a szervezésekre, Szeretek "proaktív" játékos lenni, mindig kémlelem a falvakat, mindig keresem a harcot vagy bármit, amit kipróbálhatnék, ahelyett, hogy csak várnék egy a támadás megtervezésére. De ez mind a játékstíluson múlik, és világról világra váltva, az ilyen jellegű kérdésekre nem igazán lehet objektív választ adni.


What do you think about turtling defense? Is it a good strategy to fortify everything on the outside and then expand aggressively from the inside? Are there any downsides to this approach?

I honestly am not sure about what this question means - I am interpreting it as stacking the villages near a front and conquering from far away? Idk, it depends on each world, in front vs front wars its important to play with offensive troop in the front as well so you can move quickly and not have to necessarily wait for an operation, i like to be a very "proactive" player, always spying villages, always looking for some play or something else for me to try instead of just waiting for an OP to be planned, but this all comes down to playstyle and from world to world it questions like these can't really have an objective answer

Van-e különbség a speed és normál világokon lévő sereg kialakításokba? Vagy hasonlóan kezdünk hozzá? Ha egy kezdő megkérdezi mit képezzen először, mit szoktál válaszolni?

A lényeg az, hogy akár védekezőként, akár támadóként játszol, mindig könnyűlovasokat akarj képezni a farmhoz (nyilván, ha egy Speed szerverről beszélünk, és van elég barbár ahhoz, hogy megérje, ha valami magas pontszámú faluval indulunk és mindenki barbizik mint állat, akkor természetesen semmi ok arra, hogy deff falvakban könnyűló legyen). Végül is, mint minden a játékban, minden a helyzettől függ, Szerintem több variáció lehet a Speed szerveren, mint a normál világokban, mert a normál világokban kifejezetten a fullos támadások ellen védekezel, és mindig van némi elképzelésed arról, hogyan fognak kinézni a támadó faluk, kb 6000 bárdos, 3000 könnyűló és 300 kos, ezekből több vagy kevesebb, attól függően, hogy egy falu tanya bónuszos, van-e íjász és lovasíjász, ha frontharcban vagyunk és romboljuk a hátsó falukat stb. stb., de Speed szervereken különösen az egyszerű körökben, néha tudod, hogy az ellenfeled főleg lándzsákat + nehézlovakat képez, így sokkal több bárdost csinálsz, mint például könnyűlovat vagy például ha támadó vagy és látod, hogy az ellenfél több kardost csinál, mint lándzsást, akkor alkalmazkodni fogsz ehhez, és több könnyűlovast csinálsz, mint bárdost. Ezek a dolgok, amiket gyors környezetben megtehetsz, viszont egy normál világban nem igazán tudsz megtenni, megvan a határ, hogy mennyi mindent tudsz egy világon csinálni adott időben, és úgy érzem, általában a sima világokon minden nagyon szabványos és hasonló. A speed szervereken sok minden változik és változhat, ahogy a játékosok alkalmazkodnak egymáshoz, és megpróbálnak minden helyzetre jobb megoldást találni. Ha egy kezdő megkérdezi, hogy mit képezzen először, azt mondom, hogy „mindent” – ez a legfontosabb, általában, de főleg Speed világon az, hogy mindig minden folyamatosan menjen. Így nyerhetsz és szerezhetsz egy rakás előnyt a többi játékossal szemben, persze ennél többről van szó, de nagyjából ennyi, ha az egységek toborzásáról van szó, igen, nyilván a könnyűlovak a legfontosabbak a fosztogatás miatt, de minden fontos, beleértve a főhadiszálláson a folyamatos építkezést is (mert ezzel is növekedni fog a csapataid száma)


Is there any difference in army compositions between speed and regular worlds? Or do we start similarly in both? If a beginner asks you what to train first, what do you usually answer?

There is, the main thing is that whether you are playing defense or offense you will always want to build light cav to farm (obviously, considering a speed where we are farming and there are enough barbarians for it to be worth, if its some high start round and everyone conquers all barbs there is no reason to have lcav in deff villages, of course) In the end, just like everything on tribalwars, it all depends on the situation, i think there can be more variations in speed than in worlds, because in worlds you're defending specifically from fulls and you always have somewhat of an idea about how they will look like, its always around 6000 axes 3000 lcav 300 ram with more or less of all of these depending on if a village is farm bonus, if there are archers and archcavs are included, if we are in a front war and we catapulting backline, etc etc, but in speeds especially in simple speeds, sometimes you know your opponent is building mainly spears + hcav, so you just go for a lot more axes than lcav for example, or in off for example you notice that your opponent is building more swords than spears, then you'll adapt and make more lcavs than axes. These things that you can do in a fast environment that you can't really do in a world, there is a limit to how much you can know in a world, and i feel like generally in worlds everything is very standardized and similar, in speeds things are and can be different as players adapt and try to find a better answer to every situation If a beginner asks me what to train first, i'll say "everything" - the most important thing, in general but especially in speed, is to always keep up the production of everything. That's how you win and gain advantages over other players, of course there's more to it than just that but that's about it when it comes to recruiting units yea, just do it, obviously lcavs are more important because of farming but everything is important including keeping the HQ with a queue (because thats also how you will increase the troop production)

Van valami jövőbeli speed terved, amit megosztanál a magyar olvasókkal?

Játsszatok a speed szervereken, Srácok, támogassátok a saját szerverteket, noobleader egy remek srác, és mindent megtesz a Speed szerverekért.
Adjatok neki visszajelzéseket a körökről, minél többen érdeklődtök, annál inkább a Speed Adminok is érdekeltek lesznek cselekedni, mint lásd: ahogy jelenleg nincs olyan játékos, aki bármit is kérne tőlem. Én csak speed adminként csinálok dolgokat magamnak, és ez néha elég unalmassá válik, szóval támogasd a speed adminod, mondd el neki, mi a jó és mi nem. Tartsátok őt felpörögve a játékkal kapcsolatban, és jól fogod érezni magad, és úgy érezheted, hogy meghallották a kérésed/visszajelzésed, ami egy nagyszerű érzés.
Ez most ugyan nem jövőbeli terv, szóval újra olvastam a kérdést és visszatérek a megválaszolásához.
Vannak dolgok, amiket nyilván szeretnék megtenni, de tényleg nehéz anélkül, hogy az embereket egyáltalán érdekelné, így igen, azt hiszem, mégis csak van értelme annak, amit írtam, támogasd a speed adminokat, hogy legyenek kezdeményezések, mind a saját szervereden, mind nemzetközi szinten. Csak így tud a játék életben maradni, ez nyilván megköveteli a játékosoktól, hogy azt akarják, életben is maradjon, így minden jövőbeli tervünk csak tőled függ.


Do you have any future speed plans that you would share with Hungarian readers?

come speed yea idk guys just support your server, noobleader is a great guy and he tries his best with speed, give him feedback about the rounds, the more people are interested the more speed admins will be interested in acting upon it, like right now i basically have no player asking me for anything, i am just doing things as a speed admin for myself, and it gets quite boring sometimes so support your speed admin, tell him what is good and what isn't, just keep him hyped about the game and you'll have fun and feel like you're heard, which feels great :p this isn't a future plan now and now that i reread the question i will go back to answering it lol i have things i would like to do obviously but it really is hard without having people interested so yea i think what i said makes sense support the speed admins look for initiatives, both on your own server and at an international level that's the only way the game can keep being alive, it requires players to want it to be alive, so every future plan we may have is dependent on you

Ha jelölhetnél valakit interjúalanynak ki lenne az?

Freedom, a .hu Speed szerverekről, vagy arrar/argumentum, az francia speed admin


If you could nominate someone for an interview, who would it be?

Freedom, the .hu speed player, or arrar/argumentum, the fr speed admin

Jó kedvezményezés szerinted tőlünk a riport különböző játékosokkal? Illetve, hogy veled elkezdtük nemzetközileg is az interjúztatást?

Nem tudom, hogy ez a kérdés (angol verzióban) van-e rosszul megfogalmazva, vagy túl hülye vagyok-e ahhoz, hogy megértsem, de nem igazán tudom, hogy ez mit jelent. Természetesen jó ötlet emberekkel interjút készíteni, jó, hogy a játékosok megoszthatják egymással tapasztalatokat, és ha mások is érdeklődnek az olvasásuk iránt, úgy gondolom, hogy ez mindenkinek jó élmény, és érdekes kis vitákat generálhat, úgyhogy csak így tovább! Fogalmam sincs, mit jelent a második kérdés, Azt kérdezed én vagyok-e az első személy nemzetközi szinten akivel interjút készítettél? Tényleg nem értem.


Do you think it's a good idea to conduct interviews with various players from us? Also, have we started conducting interviews with you internationally?

I don't know if this question is worded in a terrible way or if i am too dumb to understand it, but i really dont know what this means.
Of course it is a good idea interviewing people, it is nice that players get to share their experiences, and if others are interested in reading it i think it is a good experience for everyone and it can generate interesting discussions, so keep it up! I have no clue on what the second question means you are asking me if i am the first person to be interviewed internationally? i genuinely dont understand ahahhaha oops

Hiányolsz-e bármilyen kérdést, amit nem tettem fel számodra? Mennyire tartod részletesnek az interjú kérdéseit, ha javasolhatnál bármit akkor mit mondanál miben javítsunk a kérdésekkel kapcsolatban?

Az angol határozottan nem volt tökéletes, de nagyrészt érthető volt és így is sokat gépeltem, szóval azt mondom, hogy határozottan jó élményt nyújtott. Talán lehetett volna konkrétabb dolgokat is kérdezni, pl. a korábbi válaszok alapján feltenni újakat, de általában úgy gondolom, hogy ez rendben volt, és nagyon szép élményt nyújtott, szóval köszönöm!


Are there any questions you miss that I haven't asked you? How detailed do you find the interview questions, and if you could suggest anything, what would you say about improving the questions?

The english was definitely not perfect xD but it was for the most part understandable and i typed a lot, so i'd say it definitely was a good experience, it was nice for sure I think that maybe some more specific things could've been asked, like based on previous answers, but generally i think this was very nice and was a very nice experience, so thank you!

Köszönjük hogy elolvastad legújabb interjúnkat! Kérlek amennyiben tetszett jelezd azt felénk egy Like-al(Köszönettel), és ha kérdésed maradt @duck that quacks -hoz azt tedd fel itt hozzászólásban!

A következő interjúnkig, jó szórakozást kívánunk neked itt a Klánháboruban
!

Thank you for reading our latest interview! Please, if you liked it, show your appreciation with a Like and if you have any questions for @duck that quacks, feel free to ask him here in the comments!

Until our next interview, we wish you a great time here in TribalWars!
 
Fent