Kibeszélő Csoportos támadásszervező & indítási asszisztens

Crixus a Veretlen Gall

Well-Known Member
A reakció pontszáma
439
Hali,
Annyi javaslatom lenne, hogy a kimenet legyen feldarabolva annyi tablazatra ahany jegyzet szukseges, mert ugy-e a jegyzet csak maximum 60000 karaktert tartalmazhat.
Udv,
Y.
 

öreg

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.733
Előfordulhatnak hibák a scriptben amiket nem vettem észre. Ha találkoztok ilyenekkel akkor legyetek szívesek értesíteni róla a javítás érdekében, illetve kibővítési tanácsokat is szívesen olvasok ha lenne ilyen.
- ha egy számjegyű a hónap, nap, perc, másodperc, akkor egy nulla kerüljön elé(pl. indítás oszlop)
- egy első oszlop, ahol a táblázat sorainak a sorszáma látható(pl. #1, #2); ezeka számok legyenek linkek, amire ha rákattintanak a játékosok, akkor a gyülekezőhelyre navigál és kitölti a koordináta mezőt a célfaluval, így sok kattintástól megkímél

öreg
 

bArNNNi

REBELS
A reakció pontszáma
451
A még indítandó parancsok száma: 0

Valamiért nem ismeri fel az indításaimat! :)
 

bArNNNi

REBELS
A reakció pontszáma
451
Több oldalas, ez tény.
S akkor ha több oldalas, olyankor nem ismeri fel.
Végül is ahogy mondod logikus, mivel eleve nem tudja honnan kimásolni, mert sajnos nem lehet öszpontosítani 1 falujegyzetre ID vagy bármivel is.

Köszönöm mindképp a választ! :)
 

-Numlock-

Brit tudós
A reakció pontszáma
582
Crixus fenti emlékeztetője, miszerint egy lapon 60000 karakter tárolható - késztetésre ébresztett hogy erre az asszisztens részre fordítsak egy kicsit több időt mint amennyit bele fektettem, mert több dologra nem figyeltem fel a tervezés során, itt értem a már fent említett max. 60 000 karaktert, több oldalas jegyzet kompatibilitást, a tárolandó szöveg "["-spec. karaktereinek a maximális értéke 1 000/oldal, stb. dologra :D

A napokban valamikor várható lesz az új verzió amiben leginkább ezeknek a kérdéseknek megoldására fogok összpontosítani, illetve öreg javaslata is bele fog kerülni a gyors gombokkal kapcsolatban.
 

öreg

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.733
Végül is ahogy mondod logikus, mivel eleve nem tudja honnan kimásolni, mert sajnos nem lehet öszpontosítani 1 falujegyzetre ID vagy bármivel is.
1) A script által használt lapokba írunk valami tipikus szöveget(pl. Attack_Planner)
A "memo-tab" class-on végiglépkedsz for ciklussal, amiben ha teljesül a feltétel erre a szövegre, akkor meg is fogtad a lapot.

2) De egyesével is meg lehet őket fogni. Amelyiken állsz, arra rádob egy "memo-tab-selected" class-t.

3) Aztán a style attribútum segítségével is végig lehet menni, ugyanúgy for ciklussal, mint az előbbinél. Feltétellel megvizsgáljuk, amelyik a "display:block" azon állunk épp, meg is fogtuk.

4) Ha egyforma és egyben egyedi neveket adsz a lapoknak, akkor is meg lehet őket fogni, igaz így kicsit macerásabb.

5) Hirtelen több nem jut eszembe, de biztos van még alternatíva rá.

6)
JavaScript:
Memo.tabs[i].memo.includes("Attack_Planner")
object-en(csak a jegyzetekben elérhető) végiglépkedsz for ciklussal és csakúgy, mint az 1) pontban ha teljesül a feltétel nyertél. Talán ez a legegyszerűbb.

Olyan nem létezik, hogy nem lehet ;)
 
Utoljára szerkesztve:

bArNNNi

REBELS
A reakció pontszáma
451
1) A script által használt lapokba írunk valami tipikus szöveget(pl. Attack_Planner)
A "memo-tab" class-on végiglépkedsz for ciklussal, amiben ha teljesül a feltétel erre a szövegre, akkor meg is fogtad a lapot.

2) De egyesével is meg lehet őket fogni. Amelyiken állsz, arra rádob egy "memo-tab-selected" class-t.

3) Aztán a style attribútum segítségével is végig lehet menni, ugyanúgy for ciklussal, mint az előbbinél. Feltétellel megvizsgáljuk, amelyik a "display:block" azon állunk épp, meg is fogtuk.

4) Ha egyforma és egyben egyedi neveket adsz a lapoknak, akkor is meg lehet őket fogni, igaz így kicsit macerásabb.

5) Hirtelen több nem jut eszembe, de biztos van még alternatíva rá.

6)
JavaScript:
Memo.tabs[i].memo.includes("Attack_Planner")
object-en(csak a jegyzetekben elérhető) végiglépkedsz for ciklussal és csakúgy, mint az 1) pontban ha teljesül a feltétel nyertél. Talán ez a legegyszerűbb.

Olyan nem létezik, hogy nem lehet ;)
Nálad, profi programozó nem létezik.

Nálam, amatőr programozó létezik, vagy mégsem létezik, ha kiguglízom a megoldásokat! :)
 

Crixus a Veretlen Gall

Well-Known Member
A reakció pontszáma
439
persze a tokeletes az lenne, hogy nem random lenne, hanem a leheto leghatekonyabb, az mar picit nehezebb, ha nincs otleted agyalok en is az algoritmuson.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.219
Apró tanács:

Én sorszámoznám a sorokat végig (nem tudom, most ilyen-e). A TWAAP táblázatból pont 58 db fér el egy jegyzeten, de én úgy szoktam, hogy 50-et kiveszek az első oldalra, többit egy másikra, tök mindegy ha meghaladja. Ha elfogy az 50 kézzel kiveszek 50-et és előrehozom, ebben a sorszám segít.

Több sémát lehetne tervezni bele, mert amit Yugi mondott, valid, csak mi a hatékony? Van, hogy a nemesidőt minimalizáljuk, van, hogy a maximum range-t, van, hogy pakkokba kell kiküldeni inkább, vagy ráérünk egész nap egyenletesen. Ráadásul a fapados megoldása se bonyolult, csak erőforrásigényes.
 

Crixus a Veretlen Gall

Well-Known Member
A reakció pontszáma
439
Apró tanács:

Én sorszámoznám a sorokat végig (nem tudom, most ilyen-e). A TWAAP táblázatból pont 58 db fér el egy jegyzeten, de én úgy szoktam, hogy 50-et kiveszek az első oldalra, többit egy másikra, tök mindegy ha meghaladja. Ha elfogy az 50 kézzel kiveszek 50-et és előrehozom, ebben a sorszám segít.

Több sémát lehetne tervezni bele, mert amit Yugi mondott, valid, csak mi a hatékony? Van, hogy a nemesidőt minimalizáljuk, van, hogy a maximum range-t, van, hogy pakkokba kell kiküldeni inkább, vagy ráérünk egész nap egyenletesen. Ráadásul a fapados megoldása se bonyolult, csak erőforrásigényes.

A nemesidot mar tervezesnel minimalizalod, mert keszitesz egy statikus csoportot amibe belepakolod azokat a nemeselo falukat amiket a leghatekonyabnak gondolsz. A nuke csoportodbol meg ertelem szeruen egy kivetellel kiveszed a nemeselo csoportodat. Szoval ha ez megvan a szervezes kb. 5 perc tobb ezer falunal is a Mass Attack Planerrel.
Persze hatekonysagrol lehetne vitazni, de tokeletesre max akkor lehetne szervezni, ha a cp-ket is en hatarozom meg, akkor az eltolasokat tudnam minimalizalni igy az ejjeli inditasokat elkerulni :D De mivel a vezer/szervezo adja igy max arra torekedhetek, hogy minel kevesebb legyen, de mivel esszeruen az a cel, hogy az ellenfelnek a leheto legkevesebb ideje legyen hatekonyan lereagalni igy az ejjeli bon vege altalaban az amihez kozeliteni akarunk, es a leheto legkevesebbet akarunk utazni, a leheto legjobb cp-re, tehat valoszinu sok lesz az ejjeli inditas :D
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.219
A nemesidot mar tervezesnel minimalizalod, mert keszitesz egy statikus csoportot amibe belepakolod azokat a nemeselo falukat amiket a leghatekonyabnak gondolsz. A nuke csoportodbol meg ertelem szeruen egy kivetellel kiveszed a nemeselo csoportodat. Szoval ha ez megvan a szervezes kb. 5 perc tobb ezer falunal is a Mass Attack Planerrel.
Persze hatekonysagrol lehetne vitazni, de tokeletesre max akkor lehetne szervezni, ha a cp-ket is en hatarozom meg, akkor az eltolasokat tudnam minimalizalni igy az ejjeli inditasokat elkerulni :D De mivel a vezer/szervezo adja igy max arra torekedhetek, hogy minel kevesebb legyen, de mivel esszeruen az a cel, hogy az ellenfelnek a leheto legkevesebb ideje legyen hatekonyan lereagalni igy az ejjeli bon vege altalaban az amihez kozeliteni akarunk, es a leheto legkevesebbet akarunk utazni, a leheto legjobb cp-re, tehat valoszinu sok lesz az ejjeli inditas :D

Több mint egy éve nem játszottam éjjeli bónusszal, ilyesmire bevallom, nem figyeltem.

Hatékony alatt azt értem, hogy ha 2 nuke megy 50 óráról, és 50 meg 30-ról, az jobb, mintha megy 52 db 40 óráról, hiába vagy 10 órával beljebb technikailag.

Mass Attack Planner nem tudom micsoda, TWAAP-ba nem lehet beállítani a nemeselési prioritást. Én úgy szoktam, hogy a nemeses saluknak rakok az elejére vagy a végére egy plusz karaktert hogy abc-be elöl vagy hátul legyen, és kiszedem csoportos kiszedővel. Egyik része megy a trainbe, másik meg a nukeba. Más kérdés, hogy amikor 50 vonatok meg párszáz nuke megy, akkor a pöcsöm se foglalkozik azzal, hogy a vonatok 7,5 vagy 8 óráról mennek.
 

bArNNNi

REBELS
A reakció pontszáma
451
Én egy apk-t használok, ami külföldről származik.
Ebben lehet húzogatni jobbra-balra, fel-le.
Tehát nem újra számolni, hanem pl. ha A nuke megy a C célpontra 21:00-ra, és a B nuke megy D célpontra, 22:00-ra, akkor az A nuket lehúzom a D célpontra, s a B nuket a C célpontra. Így egyből számol rögvest! :)
Nekem ez a leg hatékonyabb, mert beilesztéskor kimásolom a nemeses támadókat, berakom a nukekat és erősítést. Innen már generálom, sőt beállíthatom hogy pl. 02:00 és 05:00 között ne tegyen indítást, s akkor aszerint generálja, hogy oda ne essen indítás! :)
 

Crixus a Veretlen Gall

Well-Known Member
A reakció pontszáma
439
Több mint egy éve nem játszottam éjjeli bónusszal, ilyesmire bevallom, nem figyeltem.

Hatékony alatt azt értem, hogy ha 2 nuke megy 50 óráról, és 50 meg 30-ról, az jobb, mintha megy 52 db 40 óráról, hiába vagy 10 órával beljebb technikailag.

Mass Attack Planner nem tudom micsoda, TWAAP-ba nem lehet beállítani a nemeselési prioritást. Én úgy szoktam, hogy a nemeses saluknak rakok az elejére vagy a végére egy plusz karaktert hogy abc-be elöl vagy hátul legyen, és kiszedem csoportos kiszedővel. Egyik része megy a trainbe, másik meg a nukeba. Más kérdés, hogy amikor 50 vonatok meg párszáz nuke megy, akkor a pöcsöm se foglalkozik azzal, hogy a vonatok 7,5 vagy 8 óráról mennek.


Mass Attack Planner errol beszelek, nezd meg, sztem ennel jobb tamadasszervezo jelenleg nem letezik.
utmutato, ha valakinek nem vili
 

Deleted User - 1530803

Vendég
Nem baszakodna az ezredekkel akkor imádnám...
 
Fent