Vita Csomagoló Rendszer

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.384
1677256523019.png


>>Vita szabályzat<<
>>Téma kifejtés<<

Kedves Játékosaink,

Elhoztuk nektek első Vita témánkat, ahogy a jelentkezésbe meghírdettük.


Vitaindító szöveget többen is írtak, amelyet köszönünk.​

@Csillagszemű
A Csomagoló rendszer félig jó, félig rossz. Még nem láttam olyat, hogy egy klán hatékonyan használta volna.

Azért rossz, mert szeró mérettől, frontvonaltól (meg millió más dologtól) függően kizárólag a hátországból származó, védő falvakból kellene alkalmazni. Ennek pedig az az oka, hogy a szórt védő csapatokat nagyon gyorsan lehet pótolni (akár pár napon belül, egy teljes ARMA által okozott veszteségeket), ezért pedig a hátsó védő falvainknak (Csomagoló rendszereseknek), nem kiképzési időre, hanem a legnagyobb védőerőre kellene ráállniuk. Ennek függvényében Klánszinten meghatározott, csomagoló rendszeres, hátországi védő falvakra lenne szükség, aminek arányértékeivel kellene a csomagokat elve kiírni a védelem kérésekor. Az így kapott védelem tartós, erős, és könnyen, valamint gyorsan is pótolható.

Az, hogy miért , már szintén leírtam. Védelmet lassabban képzünk, mint támadókat. (Bár ahhoz, hogy a kiképzési időt figyelembe vehessük, abból kellene kiindulni, hogy 1T kiüt 1V-t. Ami egyébként semmilyen esetben sem igaz.) Ezt erősen javítja az, amit maga a Csomagól rendszer is csinál(hat, bár sokszor 1-2 falukból küldik le). Például 10 faluból, minden faluból 10% védő sereget küldve, védek 1 falut, ahova 100% védő szükséges. Az itt teljesen megsemmisült (ha megsemmisül!) védő csapatokat pontosan 10-ed annyi idő újra képezni (vagy mondhatnám úgy is, hogy tízszer gyorsabb).

Én azt tapasztalom, hogy többnyire e két dologgal egyáltalán nem foglalkoznak, így amennyire jó lehetne a Csomagrendszer, annyira rosszul alkalmazzák. Például pár órás távokból (frontról) küldenek 10-20 csomagnyi védőt 1 faluból. Ettől mindig felrobbanok. :D

@Tanárfejű Almighty
Magyar szerveren nem igazán értelmezhető a packet system. A 7000 falus szervereken 2000 falud sincsen egy égtájon, és olyan stádiumban van a szerver végjátékban, amikor a top pár játékost kivéve nincsenek kiépítve. A frontvonal max 20 órára van a hátországtól, semmi értelme ilyesmivel szórakozni, pláne mivel a legtöbb szerveren nincs összesen 5 nagyobb arma, az újraképzés gyorsasága se jön ki. Szerintem magyar szervereken fölösleges micromanagement a packetelés, jobb, ha kevés nagyobb acc van, akik nagyobb falumennyiséget fixen tudnak mozgatni, nincs olyan, hogy átaludják, lemaradnak, stb.

@RAZNIK
Én szerverek korai fázisában hasznosnak találom a Csomagoló rendszert, mert a párszáz alapvédelemnek legyártott talpast szerintem hatékonyabban lehet így klánszinten mozgatni, és az esetleges kiesô egységeket pótolni. A korai védekezéseknek a súlya egyenletesebben oszlik el a klántagokon, ami szerintem megkönnyítheti a startot.

Viszont a játék további szakaszában, a frontvonalak kialakulásával inkább fontosabb megtalálni azokat a játékos csoportokat, akik képesek aktivan segíteni egymást, váratlan szituációkban közösen döntést hozni, mint hogy klánszinten kelljen reagálni minden apróbb zörrenésre. Szerintem az eljutási idôk rövidsége, és a klántagok átlagos aktivitási szintje miatt ez a rendszer ilyenkor nehezen használható már.

Egy olyan kivétel van szerintem, ahol viszont szerver korától függôen el lehet gondolkozni a használatán, azok a tanyaszabállyal induló szerverek. Ott a maximális védôerô biztosítását, valamint a védelmek idôzítését megkönnyítheti az efféle szervezés.

R

Fontos:
Próbálj mások véleményére rácáfolni, hogy te lehess a viták győztese! Minél több ellenfeled érvelését támadod meg, annál nagyobb az esélyed a győzelemre.


A vita nyertesei 50 prémium pontra jogosultak!
 

-Sam

Well-Known Member
A reakció pontszáma
250
Maga a csomagoló rendszer egy hasznos és okos dolog. Játékost én még nem láttam jól kihasználni.
Védő nélkül játszom így DJ állításával értek egyet, számomra nem igazán értelmezhető a csomagoló rendszer.
A klánszintű támadások nem védhetőek ki hatékonyabban ezzel a rendszerrel. Alapvédelemnek értelme nincs, ha védünk valamit akkor vagy beton vagy nem védjük.
Ezt a módszert a legalább 75% védőfelállású teknős játékosok tudják kihasználni, de ők is inkább lusták mert "van védő". Viszont az ilyen aránnyal játszó játékosok lassabban haladnak mint a támadó játékosok ezért a faluelőny miatt a védőkapacitás is kevesebb mint amennyi optimális lenne a csomagoló rendszerhez.

Feleslegesen bonyolítja a játékot, a játékosok 98%-nak és széthúzza a klán/játékos védőit olyan helyekre ahol ottmarad a sereg és az idő múlásával elporlad, a front kiürül mert mindenkinek összevissza lesz a védője és senki nem lesz aki bevédje a frontot
 

WarriorSpirit

Well-Known Member
A reakció pontszáma
262
Csomagoló rendszer csak egy olcsó megoldás olyan klannak avagy vezetőségnek akik nem tudják másképp meg oldani, leszervezni a front védelmet. Szerintem csak arra jó hogy egy kos alap védelmet kapjanak a tagok atta az esetre ha éjjel próbálnak falut lopni vagy közelről meg indul az ellenfél és már van bent bár 8-10k egység.
 

=Legendary=

SystemFaiL
A reakció pontszáma
940
A csomagoló rendszer magyar szervereken nem feltétlen kivitelezhető értelmes körülmények között, se a világok mérete, se az emberek agyi kapacitása miatt sem sokszor. Alapvédelemnek tökéletes lehet stratégiailag fontos falvakba, olyan esetben, amikor egy tornyos vagy templomos világon játszunk. Azt éppen nem mondanám, hogy olcsó megoldás, mert semmi értelme egész védőfalvakat 1-1 faluba betolni, amikor 12 packettel a képzési idő miatt sokkal hatékonyabban lehet védekezni. Ez viszont magában feltételez több dolgot is egyszerre.

Az első, hogy olyan játékosra van szükség, aki hajlandó 0-24 figyelni és vezetői kérésre utánpótolni a kiesett csomagokat ezen falvak esetében. Erre nem sok ember hajlandó, mert a "Jóvan az úgy" megoldást szokás választani az emberek részéről. Másrészt, ez igényel egy olyan vezetői kart, akik hajlandóak szinte non-stop pásztázni a frontvonal védelmét, és lelkesen bekérni ezen(és csakis ezen fontos falvakba) a csomagos védőket.
A csomagoló rendszer lehet hasznos, frontos játékosként is, amikor egy nem túl kompetens ellenfélel találja szembe magát. Ha kénytelen az ember beleállni 1 támadásba, célszerűbb több faluból összedobni a védelmet, mint 1-2 faluból beállni elé. Mert amíg Ő visszaképzi a Nuke-ot 1-2 hét alatt addig én lehet 2 nap alatt összedobom a kiesett védők számát falvanként. Azaz megint én vagyok előnyben.

Viszont egy támadóbb beállítottságú játékos esetében, vagy egy kompetens ellenfélnél ez már megint nem biztos, hogy egy jól működő dolog lehet. A csomagoló rendszer nagyon szituáció függő, és, mint mondtam, ilyen apró magyar szervereken kevésbé kivitelezhető megoldás.
 

Christian

Member
A reakció pontszáma
70
Szerintem jól működő rendszer volt 3-4 éve. Ma már nem gondolom, hogy sok értelme lenne. Alapból én az alapvédelmes rendszert a templomos és őrtornyos (és pár stratégiailag fontos) falvakon kívül nem gondolom hatékonynak. Egyrészt téves magabiztosságot jelent a védőnek (aztán szembesül vele, hogy a 10 nuke ellen már lófalloszt sem ér), másrészt rengeteg védőt leköt, ami sok esetben nem hasznosul megfelelően (faket kap a falu, nem is kap semmit, mert tudja az ellen, hogy oda nem éri meg menni, mert valószínűleg beton). Sokkal fontosabb az aktivitás, frontszervezés. Ezeken a kis szervereken már pár óra alatt felismerhető az éles/komoly támadás és kb. ennyi idő alatt lehet a védőket is mozgósítani még a fronttól távolabbi falvakból is (pláne a mostani lovagrendszer miatt) céltudatosan. Ma már egy értelmes frontjátékos tud vágni, ráfoglalni, visszavágni, tehát rengeteg időt tud nyerni a hátsó falvak mozgósítására is.

Természetesen az alapvédelem egy jó dolog is lehetne és sok esetben szükséges is, de szerintem az aktivitás és frontszervezés sokkal, de sokkal fontosabb dolog a magyar szerókon. Waylanttal ezzzel kapcsolatban van is közös múltunk, ugye @=Legendary= ?
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.384
Sziasztok!

Elnézést mindenkitől a kései eredményhirdetésért.

Ebben a vitában a következő játékosok nyertek 50 prémium pontot:

@Csillagszemű
@53 41 59 48 49 20 3A 29
@RAZNIK
@-Sam
@=Legendary=
@Christian

Kérlek írjatok nekünk egy ticketet, amely a következőket tartalmazza:
Téma: Vita fórum nyeremény
Tartalom:

- Amennyiben különbözik a külső fórumos fiókod a játékbeli fiókodtól, ahová kérnéd az 50 prémium pontot, akkor a külső fórumos fiók regisztrációs email címét, és regisztráció dátumát írd le(további teendőket ilyen esetben közöljük).
- Vita téma neve. (pl. 50 prémium pontot nyertem a "Csomagoló rendszer" nevű vita témában.)

Köszönjük mindenki részvételét, és elnézést a kései lezárásért!


A következő Vita téma meghirdetése hamarosan érkezik!

Üdvözlettel:
A Klánháború Csapata
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent