Világ 83 Csevegő

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Minek a 100 fős klàn mikor 82-on is csak 4 fél konti van....
Többeknek nem esett le, úgyhogy kiteszem az irónia táblát. Az lenne a normális, hogy a többség számára megfelelő beállítások legyenek, ne pedig pár ember igényéhez szablyák a beállításokat. Nem akarok személyre szabott beállítást, olyan beállítást akarok amitől nem megy el a kedve senkinek. Ha 15en-20an megbeszélték, hogy beállításoktól független el akarnak indulni ezen a szerveren és most nem tudnak, akkor az nem az ő hibájuk, hanem azé a személyé aki a szerverbeállításokat csinálta, ugyanis olyan környezetet hozott létre, amely nem kompatibilis a játékosállománnyal. Ennek nem kéne előfordulnia. A beállításokkal összefüggésben felmerülő egyéb problémákat fentebb taglaltam. Végjátékhoz, sebességhez, barbiszámhoz mind lehet alkalmazkodni, de ahhoz, hogy le van korlátozva hányan játszhattok együtt és nincs külső támogatás nem. Még az opció sem maradt meg, hogy csináltok több klánt, mert nem tudjátok egymást segíteni.
Amugy komolyra forditva a szot, eleg ez a 10 fos limit, olyanokkal kell indulni akik a vegeig ott maradnak, nem kell extra 50 tag tolteleknek, jol mutatja v80on a 18 fos klanunk akik szero eleje ota egyutt vannak. Mukodo kepes 100%ban kijelenthetem.
Mókázni a haverokkal elég. Olyanokkal indulni akik a végéig ottmaradnak = előre összeállított összeszokott csapattal. Minden más értelemben nem működőképes a koncepció. Köszi az egyetértést.
Nem szeretnék én már vitázni, de ezt kifejtenéd bővebben pls? Melyek a "legtöbb helyek"?
Általánosságban közösségen alapuló játékokban. Gondolok itt a hasonló koncepciójú böngészős játékokra, mmo-kra. Mindenhol nagyobb a limit 10nél, most így alaposabban belegondoltam és konkrétan nem jutott eszembe olyan játék, ahol le lenne korlátozva 10-re. Klán,guild, szövetség, egyesülés,céh, nevezd aminek akarod. Ahol létezik ilyen funkció ami az összefogást és a közös célokat szolgálja általánosságban mindenhol nagyobb a lehetséges létszám 10nél.

Ennek a játéknak a neve klánháború. Klánok harcáról kéne szólnia, nem pedig arról, hogy melyik előre összeállított haveri társaság az erősebb. Igenis úgy van értelme a dolognak, ha össze tudnak fogni a gyengébbek, tudják segíteni egymást és együtt tudnak játszani, ha akarnak. Senki nem akadályozta meg eddig sem, hogy 10en induljanak elitebb játékosok, ha akarnak, most csupán az lett elintézve, hogy csak hasonló elit csapatoknak legyen esélye ellenük. Ez pedig nem korrekt azokkal szemben akik csak beregisztrálnak egy szerverre játszani és rádöbbennek,hogy lejt a pálya. Sem kezdőkkel, sem solojátékosokkal, sem senkivel szemben nem fair aki nem előre összeállított elit csapat tagjaként indul a szerveren. Ilyen elit csapat pedig 5 ha lesz a szerveren, ergo ez a szerverbeállítás maximum 50 embernek készült, holott jóval több, mint 50en indulnak egy szerveren általában.
 
Utoljára szerkesztve:

-Sam

Well-Known Member
A reakció pontszáma
250
Lehet el kellene engedni ezt a nagy kláncsaládosdit.
Ha 20an vagytok akkor elfelezitek a létszámot, csináltok 2 klánt aztán versenyeztek egymással meg a többi 10 fős klánokkal. A végén meg funból lemeccselitek egymás ellen...
Még senki nem sértődött be amiatt mert haver és ellenfél klánban voltam, ugyanúgy lehet beszélgetni egymással
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.223
Általánosságban közösségen alapuló játékokban. Gondolok itt a hasonló koncepciójú böngészős játékokra, mmo-kra. Mindenhol nagyobb a limit 10nél, most így alaposabban belegondoltam és konkrétan nem jutott eszembe olyan játék, ahol le lenne korlátozva 10-re. Klán,guild, szövetség, egyesülés,céh, nevezd aminek akarod. Ahol létezik ilyen funkció ami az összefogást és a közös célokat szolgálja általánosságban mindenhol nagyobb a lehetséges létszám 10nél.

Ennek a játéknak a neve klánháború. Klánok harcáról kéne szólnia, nem pedig arról, hogy melyik előre összeállított haveri társaság az erősebb. Igenis úgy van értelme a dolognak, ha össze tudnak fogni a gyengébbek, tudják segíteni egymást és együtt tudnak játszani, ha akarnak. Senki nem akadályozta meg eddig sem, hogy 10en induljanak elitebb játékosok, ha akarnak, most csupán az lett elintézve, hogy csak hasonló elit csapatoknak legyen esélye ellenük. Ez pedig nem korrekt azokkal szemben akik csak beregisztrálnak egy szerverre játszani és rádöbbennek,hogy lejt a pálya. Sem kezdőkkel, sem solojátékosokkal, sem senkivel szemben nem fair aki nem előre összeállított elit csapat tagjaként indul a szerveren. Ilyen elit csapat pedig 5 ha lesz a szerveren, ergo ez a szerverbeállítás maximum 50 embernek készült, holott jóval több, mint 50en indulnak egy szerveren általában.

Egy dolgot nem értek a levezetésedben, de azt valóban nem értem, nem kötekedni akarok. 10 fő itt a limit. Itt valamiért problémát éreztek abban, hogy megszegjétek a 10 fős limitet, viszont 30-40-50-60-X főnél ez nem probléma. Mi a különbség? Itt sem kötelező 10-en lenni, ahogy magasabb limitnél is mindenki leszarja, hogy mennyi a limit.
 

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Egy dolgot nem értek a levezetésedben, de azt valóban nem értem, nem kötekedni akarok. 10 fő itt a limit. Itt valamiért problémát éreztek abban, hogy megszegjétek a 10 fős limitet, viszont 30-40-50-60-X főnél ez nem probléma. Mi a különbség? Itt sem kötelező 10-en lenni, ahogy magasabb limitnél is mindenki leszarja, hogy mennyi a limit.
Akik szervezett csapattal vannak több mint 10en nem tudnak indulni mert nincs külső támogatás, így összefogni se tudnak. Aki nem szervezett csapattal indul az hátrányban van az előre összeállított csapatok ellen, amik a szűk hely miatt tele lesznek, így csatlakozni se fog tudni hozzájuk. Magasabb limitnél egyik probléma sem áll fenn ilyen szinten. Ha 40 lenne a limit mindenki ugyanúgy leszarná, mint máshol.
 

-Sam

Well-Known Member
A reakció pontszáma
250
Klán nélkül kell indulni és majd 1-2 hónap után terület alapján kialakulnak a klánok nagyobb játékosokból. Mint régen.
Mert az a divat mostanában, hogy beregelek foglalok 5 barbárt és a klánom majd lehozza. Aztán elbelsőz a főklán a végén.

Tanulásra ott a mentor rendszer. Rengeteg írás van fórumon is
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.223
Akik szervezett csapattal vannak több mint 10en nem tudnak indulni mert nincs külső támogatás, így összefogni se tudnak. Aki nem szervezett csapattal indul az hátrányban van az előre összeállított csapatok ellen, amik a szűk hely miatt tele lesznek, így csatlakozni se fog tudni hozzájuk. Magasabb limitnél egyik probléma sem áll fenn ilyen szinten. Ha 40 lenne a limit mindenki ugyanúgy leszarná, mint máshol.

Pedig 40-es limites külső erősítés nélküli szeróval is problémáitok voltak korábban. Bár a 10 fő szerintem is kicsi.
 

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Pedig 40-es limites külső erősítés nélküli szeróval is problémáitok voltak korábban. Bár a 10 fő szerintem is kicsi.
Akkor még más idők jártak, már szerver elejére 60 körüli kezdőcsapat lett volna. Azóta eltörölték a normális duált, vagyis nemvoltak már fiókösszeolvadások, így egyből egy fiókban kezdett a többség aki duálosodni akart. Jelen körülmények között mennénk beférnénk 40 főbe. Akárhogyis nézzük 40-re leszűkíteni milliószor egyszerűbb egy létszámot, mintsem 10re, amíg az egyik kompromisszumot igényel, szelektálást, addig a másik radikális és egyszerűbb más szervert keresni.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.223
Akkor ha 40-en vagytok, egy 20-as limit most jó lenne? Fele úgyis kiesik a végére általában.
 

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.667
Akkor még más idők jártak, már szerver elejére 60 körüli kezdőcsapat lett volna. Azóta eltörölték a normális duált, vagyis nemvoltak már fiókösszeolvadások, így egyből egy fiókban kezdett a többség aki duálosodni akart. Jelen körülmények között mennénk beférnénk 40 főbe. Akárhogyis nézzük 40-re leszűkíteni milliószor egyszerűbb egy létszámot, mintsem 10re, amíg az egyik kompromisszumot igényel, szelektálást, addig a másik radikális és egyszerűbb más szervert keresni.
Hányszor 40be férnétek be? 2-3?
 

Reberner

Never Give Up :)
A reakció pontszáma
291
Az íjászos lovag erőltetését nem nagyon értem. Ha van az íjászra arany erősítő, összesen +55% védőereje lesz az íjásznak. Ez gyakorlatilag átüthetetlen (2vf véd 6-7 nuket meg ilyenek jönnek ki). Az íjász annyira erős, hogy bónuszok nélkül is használjuk, nemhogy ilyen boostal.
Emellé még megy egy őrtorony és fake limit is.. hosszú világ lesz sztem.
 

-Sam

Well-Known Member
A reakció pontszáma
250
Már megvettük. Délelőtt küldte a központ a pp-t és az admin jelszavakat
 
Fent