Classic V1 Csevegő

Dééév

Well-Known Member
A reakció pontszáma
298
Melyikőtöket gondolta az Inno az elsőnek?
naiv módon arra számítottunk, hogy pontegyenlőség esetén az marad első helyen, aki előbb érte el az adott pontszámot. a legújabb hivatalos infó szerint az kerül előbbre, aki korábban regisztrált (amiben ugye nettó 0 logika van), de v86on erre találtam 4786342 ellenpéldát :D
 

Fragile Reality

Teardown
A reakció pontszáma
17.511
naiv módon arra számítottunk, hogy pontegyenlőség esetén az marad első helyen, aki előbb érte el az adott pontszámot. a legújabb hivatalos infó szerint az kerül előbbre, aki korábban regisztrált (amiben ugye nettó 0 logika van), de v86on erre találtam 4786342 ellenpéldát :D

De nem a szeróra, hanem en bloc 15 éve xD
 

-ThaR-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
263
naiv módon arra számítottunk, hogy pontegyenlőség esetén az marad első helyen, aki előbb érte el az adott pontszámot. a legújabb hivatalos infó szerint az kerül előbbre, aki korábban regisztrált (amiben ugye nettó 0 logika van), de v86on erre találtam 4786342 ellenpéldát :D

Mondjuk szerintem az se lett volna logikus, én inkább a LE alapján helyezném ilyenkor a játékosokat (mint pl fociban a gólarány, ott sem az számít ki volt a bajnokság első helyén hamarabb). Egyébként meg mindegy, staton úgyis csak a legjobb helyezés látszik majd, nem az, hogy ki volt a végén az első, mivel egy szerveren fut az összes Classic újra és újra.
 

Fragile Reality

Teardown
A reakció pontszáma
17.511
Mondjuk szerintem az se lett volna logikus, én inkább a LE alapján helyezném ilyenkor a játékosokat (mint pl fociban a gólarány, ott sem az számít ki volt a bajnokság első helyén hamarabb). Egyébként meg mindegy, staton úgyis csak a legjobb helyezés látszik majd, nem az, hogy ki volt a végén az első, mivel egy szerveren fut az összes Classic újra és újra.

Minden ranglistán a race conditiont azzal oldják fel, ki érte el előbb, sztem az lett volna a logikus itt is.
 

Gáti Hód

Well-Known Member
A reakció pontszáma
908
giphy.webp
 

Dééév

Well-Known Member
A reakció pontszáma
298
Mondjuk szerintem az se lett volna logikus, én inkább a LE alapján helyezném ilyenkor a játékosokat (mint pl fociban a gólarány, ott sem az számít ki volt a bajnokság első helyén hamarabb). Egyébként meg mindegy, staton úgyis csak a legjobb helyezés látszik majd, nem az, hogy ki volt a végén az első, mivel egy szerveren fut az összes Classic újra és újra.
Persze, hogy mindegy. Ha erdekelt volna minket a top1 sorsa, nem egyezunk meg abban, hogy hozzuk ki egalra a vegen. Csak kivancsiak voltunk, pontosan mi dont ilyen helyzetben.

A focis parhuzam szerintem itt nem kifejezetten allja meg a helyet, ott van x meccsed fixen, amiken nagyjabol fix idokereted van. Es ott elore tudod, mi rangsorol egal eseten (ami amugy nem minden esetben a jobb golkulonbseg).

A LE alapjan rangsorolasnak pedig ket okbol nem latnam ertelmet: egyreszt a LEV nagyon nagy befolyassal van, es hacsak nem zaszlozol a szero vegen mint plecsnisztador szokta, akkor nem tudod befolyasolni mennyit tamadnak. Masreszt a LE eredmenyekre van kulon ranglista, amire jar kulon jutalom normal vilagokon. Ket kulon ranglistarol beszelunk, amiket kar lenne osszemosni.
 

toldi26-killer

Well-Known Member
A reakció pontszáma
714
5. rész: Mata Hari

A kémkedés nem szép dolog. Aki erre adja a fejét - akár egy játékban - az valamilyen téren elkeseredett szerintem. Teljesen lecsupaszodott a mai KH keret, az emberek 90%-a nem hogy ismeri egymást, de már játszott egymással és egymás ellen is. Ennek fényében két dolog nagyon nehéz: garantálni, hogy nincs ilyen olyan infóáramlás a klánok között, ugyanakkor ha valaki ezt megteszi, arra nagyon nehéz feketén-fehéren rámutatni, hogy Te voltál.

Árnyalja a képet, ha vezér vagy. Mert akkor nem akarod szarban hagyni (általában) a klánod, és meg akarsz ragadni minden alkalmat arra, hogy segíts a sajátjaidon. Én személyesen sosem kértem senkit, hogy kémkedjen nekem, de ha felajánlotta, elfogadtam. Én sajnos nem voltam még annyira billegő szerepben, hogy nekem keljen magának a kémnek lenni. Ez a szerver mégis tartalmazott egy számomra kedvező, és már-már megmosolyogtatóan szerencsés fordulatot.

Kezdjük a legelején. A 121-es vezetőségem nagyrésze velünk tartott erre a szerverre is, viszont a Black Hammer fiók, amit 5-en vittek anno, nem teljes egészében. Only Fangz néven szerepeltek itt, és tették a dolgukat, amíg meg nem unták. Hanem egyszer, már bőven a regelős időszak után jelzett nekem Black, hogy a vezetőségünk egy tagja, Mahler beregisztrált a szerverre. Nagyon jó meglátásai voltak anno, ezért örültem neki, ám volt egy kis gond. A legközelebbi tagunktól is kb 20 kontira volt. Azt mondta, hogy ne vegyük be, mert akkor célpont lenne, ha esetleg úgy alakul a szeró, akkor majd a végén átjönne. Nem is sejti a mai napig, mekkorát tévedett.

Ez a fiók bekerült a szövetségesünkhöz, majd amikor volt az ottani szakadás, mindenféle külső kényszer nélkül hogy-hogy nem bekerült a Doo-ba. Itt már vége is lehetne ennek az eddig egyáltalán nem érdekes sztorinak, de csak itt lett igazán vicces, és nálam all-time sztorinak számító KH ügy. Mahler annyit megtett, hogy a diplomáciai viszonyokat feltárta, viszont mivel nem tudott magyarul, igazán értékes dolgokat nem tudott tenni, csak körülményes úton.

Ez így ment pár hétig, amikor Mahler bejelentette, hogy megunta a szerót, de szeretné átadni az accot valakinek. Találtam "embert a fiókba", hogy így mondjam, de valahogy Mahler talált magyar duáltársat is. Bekerült egy magyar ember az accba, aki nem tudott (eddigi ismereteim szerint) semmit rólunk, meg bekerült egy NF-es. És ekkor megtörtént az, amire soha nem számítottam, és ha visszagondolok rá, még mindig röhögnöm kell.

Ekkor a HOH még a Doo ellenfele volt a LOU maradékkal és az SDK-val együtt, elég komoly adok-kapok ment azon a sosem tisztázott égtájon, ki kerekedjen a másik fölé. Ekkor a kis trójai falovunk olyat csinált, amit én még nem láttam a KH-ban: sikerült felavatni a KH első kémfiókját, ami két különböző helyre kémkedett két egymástól független társaságnak, a tudta nélkül! A magyar duál Doo infókat adott le a HOH klánnak, hova kell támadni-védeni, míg az NF-es rész infókat adott le nekem. Egyszer tanúja voltunk, ahogy ez megtörtént KH levelezésben, és az a teljesen abszurd eset is ekkor volt, amikor a HOH arma infózás miatt Harley megkereste és lecseszte a fiókot, hogy a HOH-nak kémkedik, mi pedig a szemtanúi voltunk, ahogy kimagyarázta magát a fiók, és bent tartotta saját magát (és minket) a Dooban.

Az NF kém, aki lebukott HOH kémként, de bentmaradt, és továbbra is informálta a két érintett klánt. Szerintem ennél viccesebb fióktörténetet írni sem lehet. Ennek a fióknak a jelszava ráadásul annak a HOH-os fióknak volt a jelszava, akivel a fő infózás zajlott a HOH-Doo háborúban :) Erre nincs bizonyítékom, de valszeg nem csak mi járkáltunk ki-be abba a fiókba, hanem ott a HOH részen volt egy elég komoly multizás, de ezt meghagyjuk a képzeletnek és a fantáziának.

Utána elkezdték sejteni, hogy valami nem ok. Beszéltek is DC-n a shadow duállal, aki ritkán aktív, még a loginokból az IP címét is megpróbálták lenyomozni (az irány nem volt rossz, de nem hibátlan). Aztán 1-2 hónappal a bannok előtt megváltozott a fiók jelszava, onnantól (nekünk) nem volt hozzáférés a fiókhoz, és nem kértem Mahlert, hogy változtassa vissza.

Két fontos tanulsága van ennek a sztorirésznek: nem hu-only szervereken veszélyes ez a játék, nem tudod, melyik külfi kinek a haverja. Ez főleg a lengyelre váró playereknek fontos tanács, hogy ha esetleg külföldit kell maguk közé engedni, akkor nagyon vigyázzanak. A másik tanulság pedig az, hogy ha egy szerón ott van Carlsberg fiók és a HOH, akkor figyeljen oda nagyon mindenki, és pluszba feltételezze a háttérben meghúzódó NF szálat.
Ej csalódtam benned... Nem szép dolog kémkedni..
 
Fent