Riportok a Vajda

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
img


Sziasztok! Egy roppant érdekes alanyt hoztunk ma is nektek, akit bizonyára sokan ismertek. Az alany nem más, mint @a Vajda! Jó szórakozást kívánok az interjúhoz!


-Noobleader-
  • Mikor kezdted a klánháborút? Melyek voltak az első élményeid? Egyedül kezdted a játékot, vagy barátaiddal?
a Vajda
A legelső szerverem világ 3-as volt,az akkori informatika tanárom játszott a játékkal és ezért pár barátommal mi is belekezdtünk. Ezután sok szerverre bementünk játszani volt amikor 10-20 falus fiókom volt amiben csak lándzsásaim voltak szóval semmit sem tudtam a játékról csak játszogattam. Aztán v18-on bekerültem a Játék klánba ahol több nagyszerű játékos volt akiknek a nevére már nem emlékszek,de az ellenfelünk az ODA klán volt akik nagyon agresszívan játszottak. A vezetőnk aranybanya abbahagyta a klán pedig csatlakozott az északi szövetséghez és Cramer vezetésével nyert az Elmék klán amelynek én már nem voltam részese,mert nem voltam elég aktív.
Az első komolyabb klán amelyben voltam az
V40-en volt a Zsíros kenyér és a vigyori vezette EW fuziója volt,ott sajnos vigyori lelépett a nagyobb fiókok átmentek a Spártába és kikaptunk,de ezen a szerveren már elég sok mindent tanultam a társaktól (vonatvágás, támadó-védő falvak normális kialakitása, pár stratégiai dolgot pl. teknőcfalvak , fakevonat küldés).



-Noobleader-
  • Ki tanított meg játszani, vagy hogyan tettél szert a mostani tudásodra?
a Vajda
Szerencsére nagyon sokszor játszottam egy oldalon nagyszerű játékosokkal , akiktől ellehetett lesni nagyon sok mindent.
V44-en például Ezl és Ati.mached mutatott irányt,ők egy nagyon jó alapot adtak,amit a későbbiekben sikerült tovább bővíteni.
47-es Random fórumról is rengeteg új információt sikerült szereznem a játékról a sok oktatóanyag által.
Folyamatosan tudtam új dolgokat tanulni,mert én is nyitott voltam a tanulásra és a tapasztaltabb társak is a segítségre.


-Noobleader-
  • Mit gondolsz, hogy milyen szinten áll a jelenlegi játékostudásod?
a Vajda
Átlag felettinek gondolom magam,mert sok ppvel rendelkezem ami sok játékossal szemben elönyt ad.. :p Viszonylag aktív vagyok ,de nem vagyok elég kitartó,ha nem élvezem az adott szervert vagy csupán nincs kedvem hozzá,akkor helyezéstől függetlenül képes vagyok eldobni a fiókot,ezért sosem fogok a legjobbak közé tartozni,de szerencsére vannak nagyszerű barátaim akik játszanak helyettem,ha kell. :D
A legnagyobb skillem,hogy mindig olyan játékosokkal állok össze egy fiókba akik egyénileg is nagyszerű játékosok ,mindig mindegyik éhes volt a sikerre. volt szerencsém mindenkitől egy picit tanulni.
Nélkülük valószínűleg nem ismernének ennyien ,ezért megemlíteném őket is,mert róluk kevesen tudnak.
Systemfail, Lippaiadi10, Merlinianus, Nike99, Almoska001,Reti99


-Noobleader-
  • Mely klánokkal harcoltál eddig? Melyik volt köztük kiemelkedő, és amelyikkel ha holnap hívnának bármikor újra játszanál?
a Vajda
Volt szerencsém több nagyszerű klánban megfordulni. (Random, Húsevő Csigák, Fekete Sereg, Horda , Cotl)
Ellenfélként a v64-es ellenfelünk vívta ki a tiszteletem akik 2v1 ben is szépen tartották magukat és küzdöttek a végsőkig. Nyilván ehhez mi is kellettünk,mert nem támadtunk elég intenzíven.
Klánok helyett én inkább játékosokat mondanék akikkel bármikor újra játszanék, ha indulnak..:
Abadon,Reti99, gabesz10, kappl ,ati.mached, Márkó,
Ha ők kopogtatnak az ajtón ,akkor szívesen indulok bármelyik szerveren.


-Noobleader-
  • Van-e olyan játékos vagy klán, aki kivívta ellentéted, és ha teheted mindig ellenük játszol?
a Vajda
Nincsen ilyen játékos vagy klán,sokáig orroltam Dongáborra és a klánjára,de egy idő után rájöttem,hogy a gyerekes viselkedés nem vezet sehova.
Aki egy, szerveren ellenfél ,lehet egy másikon ő védi majd a feneked.


-Noobleader-
  • Vezettél-e már klánt? Nyertél-e már klánvezérként, vagy buktál-e vezetőként?
a Vajda
Próbálkoztam klánvezetéssel,de nem vagyok alkalmas ,hogy sok játékos játékát megfelelően asszisztáljam.
Ez visszavezethető oda is,hogy nem vagyok elég kitartó.
V71-en egy nagyon jó kis csapat jött össze,megfelelő vezetéssel a győzelem is meglehetett volna. Szóval igen buktam már el vezetőként,ami nagyon tanulságos volt számomra.
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
@a Vajda


Itt vagyunk ismét, folytatjuk a riportunkat, alanyunk a sokatok által ismert @a Vajda-val.


-Noobleader-

  • Te mivel segítetted az újoncokat, ha találkoztál velük? Van esetleg olyan játékos, akit te képeztél ki és általad vált jó játékossá? Vagy esetleg olyan, aki miattad maradt a klánháború mellett?
a Vajda
Az újoncoknak mindig próbálok segíteni,de csak azoknak lehet segíteni akik nyitottak erre. Amikor én kezdtem rengeteg segítséget és tanácsot kaptam,próbálom én is ezt átadni az újabb játékosoknak.
Van pár játékos akinek formáltam a játékán,de olyan nincs akit a kezdetektől én "tanítgattam" volna.
Pl.
Merlinianus miattam maradt.


-Noobleader-

  • Volt e olyan ellenfeled akivel ellenséges oldalon kezdtetek majd később össze barátkoztatok? Hogyan történt?
a Vajda
Igen volt.
V54-en amikor átvettem a
Lorya fiókot megszűnt a falubukás és stabilizáltam a fiókot. Ez okból kifolyólag elkezdtem levelezni többek között Fives-sel akivel jóban lettünk és utána több szerveren is egy csapatban játszottunk.


-Noobleader-

  • Lennél-e klánvezér a jövőben, ha a világ 71-es tagságod megkérne rá? Ha igen, miért? Ha nem, miért?
a Vajda
Igen lennék,mert egy jó hangulatú csapat jött össze,viszont mindenképp körbe venném magam aktív játékosokkal akik nyitottak ,hogy közösen vezessük a klánt. Tervben is van,hogy újra fogunk indulni,de ehhez arra van szükség,hogy legyen időm az aktív játékra.

-Noobleader-

  • Mi a legviccesebb történet, ami eszedbe jut az általad legjobban kedvelt klánvezérről?
a Vajda
Sok vicces dolog van, de most egyet sem tudnék kiemelni,de messengerről sok mindent betudnék másolni. :p


-Noobleader-

  • Van-e olyan játékos, akit a legjobbnak tartasz? Ha igen, miért gondolod így róla? Miben emelkedik ki a többiek közül?
a Vajda
Volt szerencsém nagyon sok jó játékossal együtt játszani az évek során , viszont nem tudnám megnevezni ki a legjobb.. Minden szerver más,hiába van mondjuk nekem 6 győzelmi plecsnim,ha Józsikának nincsen,de minden szerverén a hátán vitte a klánját és nagyszerűen bírta a nyomást.
Rengeteg jó játékos van,de a legjobb egyértelműen
Öcsike.



-Noobleader-

  • Te milyen védekezési stratégiát használsz? Mikor kaptad életedben a legtöbb bejövő támadást, és mennyi volt az?
a Vajda
Már nem emlékszem pontosan melyik szerveren volt ,de nem volt eget rengető mennyiség. Kb 600 támadás lehetett aminek kb a fele volt csak éles.
A védekezésem függ a támadás erejétől és szervezésétől,de általában megtervezem a védekezést és nem csak betonozni akarok minden egyes falut.
Elméletben tudom,hogy kellene védekezni,viszont nem láttam még sosem ezer bejövőt. :D



-Noobleader-

  • Mivel te elég régen is játszottál már, hogy látod mennyiben különböznek a mai világok a régebbektől? Melyik igényelt több időt, illetve több stratégiát?
a Vajda
Régen nem voltam.meghatározó játékos,arra emlékszem ,hogy v20 már másfél milliós fiókom volt,de suli előtt és után léptem be 1x1 .
Azt gondolom a jelenlegi szerverek több időt igényelnek,kisebbek a szerverek,a kezdőknek kevés tér jut,míg régen telis tele volt minden szerver játékosokkal, most a szervereket ugyanazok a játékosok dominálják.
Szerintem a mostani szerverek több időt igényelnek,viszont stratégiai szempontból nem tudnék dönteni.



-Noobleader-

  • Mi vett rá arra, hogy klánt alapíts? Volt valami motivációd arra, hogy végül meg is nyerjétek a világot?
a Vajda
Pár barátommal beszéltük,hogy valamikor elindulunk közösen v74-75 környékén ,ha jól emlékszem.
Ennek ellenére
71-re esett a választás a beállítások miatt. Több meghatározó játékos végül másokkal indult ,mert mi későbbi szerverre hívtuk.
Eleinte csak csapatépítést terveztünk,de evés közben jött meg az étvágy.



-Noobleader-

  • Mi alapján választottátok a klánod nevét? Szerinted fontos-e a jól kinéző klán profil? Mit kell tartalmazzon egy klán profilnak?
a Vajda
A klán név utalt rám és a barátaimra. V
Szerintem egy jó kép sokat dob a profilon,de nem a profil a lényeg,hanem a klán szervezettsége.
Véleményem szerint elég,ha a legfontosabb dolgokat tartalmazza,pl. Vezetők.



-Noobleader-

  • Hogyan válogatod ki a játékosokat, akikkel játszani szeretnél? Van e toborzási stratégiád, esetleg feltételeid?
a Vajda
Olyanokkal szeretek együtt játszani akiket ismerek és kedvelek,viszont 71-en bevettünk mindenkit aki jönni akart ha valaki írta,hogy Katika rokona ment is neki a meghívó.


-Noobleader-

  • Szerinted mi a jó klántag tulajdonsága? Miért?
a Vajda
A legfontosabb számíthass rá amikor szükség van rá. Dolgozzon csapatban és tegye amit a vezetőség kér ,akkor is ha nem ért vele egyet.


-Noobleader-

  • Mesélj nekünk Világ 71-ről. Milyen volt ez a Ti oldalatokról? Milyen új élményeket szereztél, esetleg kellett valamit tanulnod a szerver alatt?
a Vajda
Számomra nagyon tanulságos szerver volt. Próbáltam mindig olyan döntéseket hozni,hogy mindenkinek jó legyen,ha a jövőben vezérkedni fogok,biztosan keményebb kézzel fogom a csapatot vezetni és biztosan kisebb csapattal szeretnék majd játszani.
Az elején nem terveztük a komoly indulást a szerver első napján úgy volt majd ráregelünk valakire,de maradt egy szabad kontinens amire ráugrottunk.
Eleinte egész jól haladtunk és nagyon jól mozogtunk klánként,folyamatosan szedtük ki a köztünk lévő klánokat.
Egy stabilabb vezetőséggel megnyerhette volna a csapat a szervert ,
de nem voltam eléggé felkészült a végjátékkal túl későn kezdtúnk el foglalkozni,mert nem számítottam arra,hogy kb 35% -nál ilyen drasztikusan fognak csökkenni a győzelemhez szükséges pontok.
Mindenképpen tanulságos szerver volt, sokkal könnyebbnek gondoltam egy klánvezetését,túl sok mindent magamra vállaltam és kiégtem,a vereség egyértelműen az én hibám volt.



-Noobleader-

  • Van-e bármi javaslatod a jövő klánvezéreinek? Miben emelkedjenek ki a mezőnyből?
a Vajda
Legyetek kitartóak és motiváltak mindvégig,mert mások játékáért feleltek.


-Noobleader-

  • Melyik klán ellen volt eddig a legnehezebb harcod? Nyertél? Ha igen miért? Ha nem szerinted mit hibáztál és mit csináltál volna másképp?
a Vajda
Őszintén?
Egyik szerverem sem volt kiélezett,talán v64 volt a legszorosabb ,de ott 2v1 ben diadalmaskodtunk a nagyon jól küzdő Temp ellen.
- az egyik szervert amit talán a legjobban élveztem az v54 volt,ott átvettem a szétvert és rengeteg falutbukó Lorya fiókot,azthiszem top2 helyezésről a 25. Hely köré bombázták vissza a fiókot,átvettem a fiókot és napokig külső segítség nélkül tartottam a fiókot,mert reménytelennek tünt ezen a szerveren végül nyertünk a Winterrel,de itt ismertem meg @Fivest és a vajdám Nooblídert (L).



-Noobleader-

  • Hogyan kezeled azt, hogy játékosok zöme nem képes, vagy nem akarja teljesíteni a támadás szervező vagy az általad kérteket?
a Vajda
Engem személyszerint rosszul érint,mert maximálisan próbálom oda tenni magamat minden közös megmozduláson.
Vannak akiknek közbe jön valami és azt miatt nem indít,ezt eltudom fogadni,de akik hanyagság miatt tesznek keresztbe a szervezőnek és a klánnak azokat lebelsőzném mindig.:D



-Noobleader-

  • Szerinted egy játékban mivel lehet motiválni a játékosokat? Hogyan motiválnád a sajátjaidat?
a Vajda
Plussz falvakkal ,ilyenek például a bónuszos falvak. Rang adással aki jól teljesít azt érdekli a játék,ezért mindenképpen kiemelném és nagyobb szerepet adnék neki például a klántanácsban.


-Noobleader-

  • Van-e olyan klánvezér, aki motivált téged, és-vagy kivívta a tiszteleted csatában?
a Vajda
Sok ilyen vezér van aki motivált , talán pont ez is volt kicsit a baj,egyből hasonló erejű klánt akartam magamnak,mint amikben korábban szerencsém volt játszani. Én személy szerint Márkót és a Cotlot tartom jelenleg a legszervezettebb klánnak, ez mindenképpen motiváló,hogy egyszer ilyen szervezett csapatom legyen.


-Noobleader-

  • Szerinted a védekezést is hasonlóképp megkell szervezni, mint a támadást, vagy az egy jóval egyszerűbb folyamat?
a Vajda
Szerintem meg kell szervezni,én jobban szeretem ,ha valaki koordinálja a védekezést és nem összevissza mennek a védők,nagyon idegesít ha valaki pakolja fel a bejövőket,hogy kell help,de semmit nem ír oda,hogy hol mi a terv,általában ilyenkor van az ,hogy túlvédenek a tapasztalatlanabb játékosok olyan falukat,amikbe nem is kellene védő.
Hogy több időt igényel -e? Jelenleg nem gondolnám,hogy többet igényel, csak tényleg valakinek koordinálnia kell.



-Noobleader-

  • Mesélj nekünk bővebben Világ 40-ről. Mi külső szemlélők keveset tudunk róla. Milyen volt az akkor még nagy Sparta ellen harcolni? Nehezebbnek tűnt, hogy látod ha a mostani tudásoddal vagy jelen a világon esélyesebben indulsz ellenük?
a Vajda
Ha jól tudom,akkor többen is ennek a szervernek a végén szálltak ki a Spártábol,mint például Ezl,Intercuellar akik meghatározó játékosok voltak.
Vigyori vezette EW klánnal összeálltunk a Spárta ellen,pontosan már nem emlékszem nekünk kik voltak a vezéreink a Zsiroskenyérben,de elég jó kis csapatunk volt.
Az összeolvadás után
Vigyori vitte a csapatot ,én a duálommal Systemfaillal eléggé kezdők voltunk,nem sok közünk volt a játékhoz,viszont kivettük a részünket minden klánmegmozduláson legyen szó védésről vagy támadásról.
Mikor a top30ba kerültünk,azt hittem hogy milyen jól játszok,közben egyetlen egy falunk volt a fronton mert
Vigyori kiköltöztetett minket oda,mert szerinte hatékony volt egy falukkal kirakni embereket a frontra xd
Sajnos vigyorinak arma napján lerobbant a kocsija ezért eltűnt ezzel elindított egy lavinát,több nagyobb fiók átlépett a
Spártába ami megpecsételte a klánunk sorsát.
1-2hétig még tartott a lelkesedés,de mi a duálommal hamar bedobtuk a szervert..
Az egyik legnagyobb pozitívum,hogy megtanítottak nemesvonatot vágni Yodafonék ezzel adtak egy nagyon jó alapot a későbbiekre.
Utólag hallottam olyat,hogy lináék atlépése már a kezdetekkor tervben volt,ha ez igaz ,akkor sok mindent elmond arról a szerverről.
A Cotlal vagy a 47-es Randommal simán kimernék állni a V40-es Spárta ellen.



-Noobleader-

  • Említetted EzL volt az egyik játékos, akitől tanultál. Milyen volt az ő vezetése alatt játszani? Úgy tartják nagyon sokan, hogy ő volt a klánháború eddigi legjobb szervezője. Te hogy látod? Megérett erre a megnevezésre?
a Vajda
44 egy viszonylag könnyebb szerver volt és a klánnak nagyon erős kerete volt, több olyan játékos volt aki korábbi szervereken meghatározó személyiség volt,viszont Ezl nagyszerű játékos és vezető volt,mindegy egyes armán rengeteg falut vittünk,szóval ellenféltől függetlenül jó célpontokat választott.
Velem személy szerint mindig rendes és segítőkész volt ,ezért biztosan elfogult vagyok az irányába,de szerintem rászolgált a nevére.


-Noobleader-

  • Említetted rengeteg nagy klánba megfordultál. Mit gondolsz melyik rendelkezett a legtöbb oktató anyaggal egy kezdő számára? Hogy gondolod, ha az általad említett klánok összecsapnának kerettől függetlenül, és csak a vezetőségüket nézzük, melyik kerülne ki győztesen?
a Vajda
Két klán volt ahol sok volt az oktató anyag a Cotl és a Random,szerintem a Cotlben stabilabb a vezetés és szervezettségileg is jobb felépítésű klán.
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
@a Vajda


Hamarosan @a Vajda-val készült interjúnk végéhez érünk, jó szórakozást!


-Noobleader-
  • Visszatekintve, milyen volt az első klán ahová bekerültél? Milyen volt a hangulat? Hogy érzed milyenek lennének ők a mai játékban?
a Vajda
Itt az első komolyabb klánt említeném meg ahova bekerültem és maradtam a végsőkig.
Ez a V44-es Horda,az akkori játékostársammal 2 hónappal később kezdtünk de felvételt nyertünk a csapatba , mindenki befogadott minket és rengeteg segítséget kaptunk. Itt ismertem meg sok jó barátot akikkel később rengeteget játszottunk együtt, ilyen például Ati.mached, efti és kappl.
Ha újra összeállna az a csapat,akkor szerintem esélyesként indulnának.
Viszont,hogy rendesen válaszoljak a kérdésre a legelső klán amiben játszottam nagyon amatőr volt,annyit tanultam meg,hogy csak lándzsást gyártsak és arra törekedjek hogy legyen nemesem,mondanom sem kell ,hogy 2500 pontosan volt meg az első nemesem amire egy hetet vártam,hogy legyen elegendő nyersanyag.

Itt nem nagyon kommunikáltam a társakkal ,nem voltam bent a skype csoportba csak egy gyerek tanítgatott aki végül befoglalt,mert tudta,hogy csak lándzsásaim vannak.


-Noobleader-

  • 10 veterán, de nehezen kezelhető, vagy 100 kezdő, de könnyen kezelhető játékost vezetnél inkább?
a Vajda
Inkább választanám a 10 veteránt,mert 100 embert irányítani rengeteg idő és rengeteg stressz. Viszont 10 emberrel szerintem normálisan kevés idő alatt átlehet beszélni mindent.


-Noobleader-

  • Játszottál magányos farkasként, ha igen milyen volt? Meddig jutottál?
a Vajda
Nem játszottam sosem egyedül,mindig csapódtam valahova.


-Noobleader-

  • Szerinted fontosok a játékban az úgynevezett "plecsnik"? Mi az értéke egy plecsninek számodra?
a Vajda
Nekem az első fontos volt ,mert azt hittem ettől leszek valaki a játékban,de idővel rájöttem,hogy ez semmi pluszt nem ad,konkrétan mindenkinek könnyen megszerezhető csak jól kell tudni helyezkedni.
Van egy játékos aki nemes vonatot sem tud megvágni,de mégis 10+ plecsni van a profilján (Asszem Anti tud ) :D.
Vannak olyan plecsnik amik érnek valamit és jár értük a tisztelet,de sok esetben már a szerver indulás első hetében látszódott ki lesz a nyertes,többnyire nekem is ilyen győzelmeim vannak szóval számomra nem sokat érnek.



-Noobleader-

  • Van egy barátom, aki mindig gyárt íjászos világon külön lovasíjászos falukat, és egy másik barátom pedig úgy gondolja a lovasíjász a leghaszontalanabb egység. Napokat tudnak róla veszekedni akárhol. Neked mi a véleményed, kell e egy támadó faluba lovasíjász?
a Vajda
Én úgy gondolom,hogy ellenfél függő és alkalmazkodni kell ,ha a velem szemben lévő játékos íjászos vfeket gyárt,akkor a hatékonyság miatt gyártok lovasíjászos nukeokat, aztán rájövök,hogy betonnál szinte mindegy ,mert ugyanaz a hatékonyság. Ha 1 nuke vs 1 vf lenne akkor hatékony lenne és megérné a gyártást,de 4-5 összetolt vf-nél kb ugyanaz az arány jön ki kl nukkal mint lovasíjász nukkal. Külön olyan falum nem volt ahol csak líjász volt.


-Noobleader-

  • Mivel ismerlek, tudom, hogy sokszor vagy éjszaka aktív. Mit gondolsz veszélyes vagy éjszaka, vagy te inkább az a szelíd éjszakázós típus vagy? Ha egy kezdő most megkérdezné, hogy hogyan mérje fel az ellenfelet, és lopjon pár falut, mit javasolnál neki?
a Vajda
Változó,attól függ ki van velem szemben a fronton.. mivel eléggé kevés az aktív játékos ezért többnyire mindenki ismeri a másikat,így én hiába próbálok cápázni,ha tudom,hogy az adott ellenfelem is aktív éjjel.


-Noobleader-

  • Te eltörölnéd a morált, vagy szerinted hasznos a játékban?
a Vajda
Stratégiai elemként nem rossz,viszont én eltörölném,mert általában a morál azokat védi akik gyengén játszanak és tojnak bele.
Én időalapú morált vezetnék be,pl regisztráció után 2 hónappal eltörölném.



-Noobleader-

  • Hogyan szoktál startolni? Mi a te stratégiád? Ha nyilvános megosztanád velünk?
a Vajda
Nem vagyok valami jó starter, viszont nagy hangsúlyt fektetek eleinte a gyűjtőgetésre,mert az fix nyersibevételt ad. Eleinte arra törekszek minél előbb lovakkal rohangáljak és a gyűjti folyamatosan forogjon.
Nem titok,de az én kezdésemet a rengeteg pp amit beleölök dobja meg



-Noobleader-

  • A játék melyik szakasza az, ami a kedvenced? Miért?
a Vajda
Nincs kifejezetten kedvenc részem,inkább olyan van amit utálok,ez pedig a vége amikor arról szól a szerver,hogy ki tud több ingyen falut felszedni..engem ez irritál.. Visztont az első hetekben szeretem a ranglistákat nézegetni.


-Noobleader-

  • Említetted, hogy van pár játékos, akikkel szívesen bármikor játszanál. Mit tennél, ha kiderülne, hogy az ellenfélnél játszanak? Klánt váltani próbálnál vagy képes vagy akár a legjobb barátok ellen is harcot vívni?
a Vajda
Képes lennék harcolni,sokszor előfordult már és jelenleg is pár barátom ellen harcolok v75-ön.
Egyik szerveren ellenfelek a másikon társak vagyunk,de a játék az játék marad.



-Noobleader-

  • Milyen szereped volt világ 47-en? Hogy alakult számodra az a világ?
a Vajda
Semmilyen szerepem nem volt,akkor még nagyon kezdetleges játékos voltam. A védőim kitoltam ahova kellett és armákon részt vettünk aztán magánéletbeli dolgok miatt abbahagytam és a klánom belsőzött.


-Noobleader-

  • Melyik lovagrendszer az általad legjobban kedvelt?
a Vajda
Mivel a régi világokon nem voltam valami aktív,ezért nekem a "10 lovagos" rendszer tetszik legjobban,ott a lovagkialakításába lehet belevinni kis stratégiát, én szeretem ide oda rakosgatni ezeket a lovagokat .


-Noobleader-

  • Mi motivál téged?
a Vajda
Jelenleg a társaság ami vonz ,de már nincsen motivációm.
Régen motivált,hogy tanuljak másoktól és szervereket akartam nyerni,de ahogy jöttek a sikerek úgy átestem a ló túl oldalára és elhittem,hogy kva jó játékos vagyok. :DD


-Noobleader-

  • Hogy osztod el az idődet, hogy az ne befolyásolja a magánéleted?
a Vajda
Igyekszem csak munkából játszani, ha programom van,akkor nem khzok .
A barátnőmtől sokszor megkaptam,hogy függő vagyok, ő nem is díjazza a játékot.:p
Múltkor úgy kellet vonatokat vagdosnom,hogy egész éjjel a mosdóba jártam,mert hasmenésem volt. xDD


-Noobleader-

  • Mennyire vagy alkalmazkodó típus (lehet klánhoz és személyhez)? Illetve, mennyire tudsz haladni a korral? Minden újítást hamar elsajátítasz vagy nem igazán? Melyek azok az újítások, amelyek tetszenek neked és miért?
a Vajda
Úgy gondolom,hogy alkalmazkodó típus vagyok, mindig próbálom felvenni az adott klán játékstílusát és az adott ellenfélhez is tudok alkalmazkodni. Nyitott vagyok ,hogy új dolgokat sajátítsak el és szerencsére mindig van mit tanulni.

-Noobleader-

  • Mitől jó egy játékos? Egyáltalán kimondható egyértelműen valakire, hogy jó játékos?
a Vajda
Nagyon sok jó játékos van,de szerintem a jó játékosok a gondolkodásuk és a játékmenetük miatt emelkednek ki a tömegből..Rengetegen ügyesek,jól időzítenek,hatékonyan farmolnak és vagdossák a vonatokat kisújból,de egy jó játékos jól felépített fiókkal játszik és előre megtervezett terv alapján halad.


-Noobleader-

  • Mitől jó egy klánvezér? Egyáltalán kimondható egyértelműen valakire, hogy jó klánvezér?
a Vajda
Egy jó klánvezér felismeri a saját gyengeségeit,körbeveszi magát megfelelő emberekkel ,hogy ne mindent egymaga csináljon..Egy jó klánvezérnek nem kell top játékosnak lennie,de ha szükség van rá ott kell lennie az elsősorban.. Szerintem több jó vezér van,az egyik szerintem nooblíder, itt a kommunikáció és a tudás átadás miatt emelném ki őt,mert kevés ilyen játékos van aki ennyi segítséget nyújt,miközben több órákat tölt a szervezéssel minden aktív szerverén.


-Noobleader-

  • Te kit ajánlanál a következő riportalanyunknak? Volt-e olyan kérdés, melyet hiányoltál és szívesen megválaszoltál volna? Ha igen mi volt az?
a Vajda
Több név is van a fejemben : Csaby88 az Fs klán egyik meghatározó tagja,
Zon35 a veretlen bajnok!
VadvirágIldikó mindannyiunk kedvence, és rengeteg érdekes játékost megszólaltatnék: Warriorspirit, Kappl, Zolikarma, Marrow, Reti99 , Ati.mached, Nber, Milfhorgesson, Korbi , Hajaska ,zolax86
Aztán van pár kevésbé ismert játékos,akiket sokunk nem ismer ,de rendszeresen ott vannak a szervereken én őket is szívesen meghallgatnám : ezüst róka , mzvs , aldaron

Köszönöm a lehetőséget az interjúra,nem volt olyan izgalmas ás tartalom dús,mint az eddigiek,de 8 általános osztállyal csak erre futotta .
Itt szeretném megköszönni az egykori duáljaimnak a közös játékokat és,hogy 9 szervert nyertünk közösen,többnyire az ő érdemük miatt. <3

Ha bárkinek bármi kérdése van szívesen válaszolok! :)




Köszönjük hogy elolvastad legújabb interjúnkat! Kérlek amennyiben tetszett jelezd azt felénk egy Like-al(Köszönettel), és ha kérdésed maradt @a Vajda-hoz azt tedd fel itt hozzászólásban!

A következő interjúnkig, jó szórakozást kívánunk neked itt a Klánháboruban
!
 

=Legendary=

SystemFaiL
A reakció pontszáma
940
Hát nem ma volt az V40 azt megkell hagyni :D Emlékszem, amikor Pál-Inkát az ingyen faluval leszívattad 3x egymás után, Ő meg lelkesen ugrott volna érte, pedig védve volt :D Egész jó Riport volt. :) Azért azt nyugodtan hozzá lehet tenni, hogy 44-n, ha nem éjjelezel annyit, akkor nem jutunk sokkal előrébb, hiába lettünk a végére 9.-ek. Az utolsó 1 hónapot megtoltam amikor nem tudtál lenni, de az a 44 jobban múlott rajtad sokszor mint rajtam. Na meg igen szeretek farmolni és minél előrébb pofátlankodni a ranglistán ha van kedvem játszani :p Na meg, a fiókunk lefedte kb a szerver össz levelezésének a felét xD
Viszont 44 jó világ volt, jó volt EzL-l és atiékkal játszani. EzL zseniális szervező volt, és nagyon jó társ, kevés nála jobb embert tudna kívánni magának az ember ebben a játékban, nagyon sajnálom, hogy kivonult a szférából :(

Sf.
 
Fent