8.25 Frissítési csomag

DeletedUser8560

Vendég
Kedves Játékosaink,

A 8.25 frissítési csomag bevezetésének időpontja: 2014-08-19, napközben. A frissítés alatt pár perces leállás tapasztalható.


Munkatársaink sokat foglalkoztak azzal, hogy lehetne játékunkat még érdekesebbé, könnyebben játszhatóvá tenni. Ez a frissítés elsősorban a kényelmesebb használhatóságot, és az értesítési rendszert érinti.
Továbbra is várjuk javaslataitokat, észrevételeiteket.



Gyorsabb információ-áramlás

- Az új értesítési rendszer lehetővé teszi az oldal betöltése nélkül, hogy megkapjátok a legújabb értesítéseket ha új levél, új jelentés, vagy éppen új támadás és támogatás indult meg felétek.
- Az egységinformáció a Prémium Áttekintésben még inkább naprakész lesz.


Új: Rendszerüzenetek a böngészőben

91f0c3e74a476cb7.png

Ha böngészőt használsz, mostantól a böngésző is képes lesz értesíteni, ha történik valami a játékfelületen. (A Klánháborúnak nyitva kell lennie, csak egy másik fülön). Például miközben a kedvenc játékod blogját olvasod, nem fogod kihagyni, ha támadás ér a Klánháborúban.
A következő értesítések közül választhatsz:
- Új támadás
- Levél
- Építkezés befejezése
- Raktár megtelt
- A Beállításokban ezek mindegyike kiválasztható és aktiválható/deaktiválhat, a "Böngésző értesítések" menüpontban.


A Böngésző Értesítések rendszerét a következő böngészők támogatják: Firefox, Chrome és Safari.
Mindenképpen aktiválnod kell a böngésző értesítéseket, mielőtt használni szeretnéd, valamennyi, általad használt, és az előbb felsorolt böngészőtípusban!


Új: Raktárkészlet-kezelő

A Fiókkezelőhöz hozzáadtuk a Raktárkészlet-kezelőt:
Amikor a raktárad kezd megtelni, a tartalék kereskedők a nyersanyagot átviszik egy másik falvadba. Ez minden nyersanyag-szűkében lévő falunak nagy segítség.
Több beállítási mód lehetséges.
A Kezelő nem lesz a frissítéssel azonnal elérhető, várni kell még egy kicsit, így emiatt még egy kiegészítő felhívást fogunk közzétenni.

A raktárkészlet-kezelő naponta háromszor ellenőrzi a fiókot (nincs pontos időpont megadva, amit meg tudnék hirdetni), így arra kérek mindenkit, hogy úgy állítsa be, hogy átlagosan 8 órát számol az ellenőrzések között. Köszönöm.


Kiegészítések a játékos és falunézetekhez

- A játékos és falunézetekhez minitérképet helyeztünk el, amelyek kiemelik azokat a falvakat és játékosokat akiket éppen nézel.


8b134f1659db531c.png


- Az indított támadások közvetlenül a faluáttekintésből is törölhetők lesznek (Prémium Fiók használata esetén).

Farm Asszisztens

- Új szűrő került behelyezésre, ami lehetővé teszi azon falvak elrejtését, amik épp támadás alatt vannak. - Az "oldal mérete" beállítás új helyre kerül, hogy többen észrevegyék a létezését.
- Mobil verzió: Új gombok hozzáadásával könnyebbé válik az oldalak közötti váltás, és egy link közvetlenül a Gyülekezőtérre visz, úgy, hogy már be is helyezi a célkoordinátákat.


Egyéb

- A térképen hozzá lett adva egy nyíl a térkép széléhez, amely az aktuális falura mutat, jelzi a távolságát az aktuális térkép középpontjától, és kattintással azt (az aktuális falut) teszi a térkép középpontjába.
ba2ce6d64ad2c49a.png

- Új lehetőség: a díjaid összehasonlíthatod más játékosokéval.
- Új lehetőség: Ha megtámadnak, a rendszer hanggal is figyelmeztet. Alapbeállítás: nem aktív.
- Új lehetőség: Megerősítő üzenet az építési sor használatakor a főépületben és egyéb helyeken
- Új lehetőség: mobil verzióban a gyülekezőhelyen elérhet az "előző falu" opció.
- Új lehetőség: Támogatás küldése esetén a faluinformációs ablakban sablon található, ami egyszerűsíti a támogatás küldését; az "összes egység" funkció is kiválasztható.
- Új lehetőség: A játékbeállításaid átmenthetők egyik világból a másikba
- Új lehetőség: Figyelmeztető ablak jelenik meg, ha mentés nélkül távozol egy felületről. Példa: fórumbejegzés írása közben rákattintasz az oldal elhagyására, a rendszer jelzi, hogy nem elküldött üzenet van az ablakban.
- Bizonyos küldetéseknél megváltozott a jutalom: A védekezési zászló helyett egy termelési zászló lesz a jutalom, és olyankor is lesz jutalom, amikor eddig nem kaptatok.
- Helytakarékosság miatt a seregküldésnél a "Törlés" gomb helyett egy "X" fog megjelenni
- Könnyített világon azok a falvak, amelyek nem támadhatók, kissé halványabban lesznek megjelenítve, így segítve a támadható falvak kiválasztását. (ez a funkció deaktiválható)
- Mostantól a játékosok akkor is elfogadhatnak/visszautasíthatnak klánmeghívókat, ha már klántagok.
- Kisebb felületi módosítások és szöveg módosítások
- Hibajavítások



Az egyik felületi módosítás egy jobban olvasható formát tartalmaz a jelentésekben az épületekről. Script készítők figyelmébe:
A régi #attack_spy tábla kettévált:
#attack_spy_building_data // buildings
#attack_spy_resources // table with resources
#attack_spy_away // table with "units outside of the village"
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Szeretném jelezni, hogy fennáll a lehetősége annak, hogy a farmscript (http://forum.klanhaboru.hu/showthread.php?3601-Farmkezel%C5%91b%C5%91l-a-m%C3%A1r-t%C3%A1madott-falukat-elt%C3%A1vol%C3%ADt%C3%B3-script) nem fog működni átmenetileg, amíg a változásokhoz nem lesz idomítva. Nem biztos, hogy elromlik. A javítás legfeljebb egy hét rossz esetben, jó esetben fél óra. Nem kell majd átírnotok semmit, a scripttárban lesz javítva. Ha hibás, azt a szokásos módon a panaszbejelentő linkjén jelentsétek, kérlek.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser17889

Vendég
Tetszik, főleg a böngésző hang alapú figyelmeztetése :)
 

DeletedUser15833

Vendég
Jó lett a frissítés, csak az a probléma hogy bugok is érkeztek vele... :S
 

DeletedUser16257

Vendég
Nekem minuszba ment a nyersanyag sereg képzés után, persze a termeléstől újra vissza ment :)
Már nem csinálja, ezért nem is írtam supportnak.
 

DeletedUser8560

Vendég
Nekem minuszba ment a nyersanyag sereg képzés után, persze a termeléstől újra vissza ment :)
Már nem csinálja, ezért nem is írtam supportnak.

Értem, sajnálom. Ha máskor ilyen előfordul, szólj, mert ha időben elkapjuk, tudunk segíteni, és nem vesztesz nyersanyagot :)
 

DeletedUser15833

Vendég
8.25 frissítési bug(ok)

Milyen hibák? Ha megtudom, könnyebben tudjuk javítani :)

Például egyszer beállítottam a böngésző értesítéseket, és utána elkezdett velem bujócskázni :)D), azaz eltűnt az opció a menüből. :p

(Kitöröltem az értesítési engedélyt a böngésző beállításoknál, hátha visszajön az opció, de úgy se lett kedve visszajönni)

"Adatok":
-Böngésző: Chrome
-Játék világ: v26, v27 (amikben játszok)

Zk4ZrC0.jpg
NKSEFk1.jpg
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser15833

Vendég
Meg még néha (azt hiszem a 8.25-es frissítés előtt is) jelentkezik az is, hogy a grafikus falu nézetben nem tudok rányomni az épületekre, csak a fejlesztési szintükre.
 

DeletedUser

Vendég
Sokaknál nem működik a farmkezelő...

erre nincs vmi megoldás? - így használhatatlan a frissítés óta.

Esetleg van akinél működik?
 

DeletedUser8560

Vendég
Srácok, szívesen segítek mindenkinek, de ennél jóval több és pontosabb információra van szükségem. Az adatvédelem miatt (ha nem akarjátok itt megosztani az infókat) jöhet a bug levél a supportba is.


Infó, ami kell:
ki vagy a játékban
melyik világon lépett fel a hiba
milyen felületről vagy belépve amikor a hiba jelentkezik
milyen böngészőt használsz, verziószámmal együtt
pontosan mi a hibajelenség amit tapasztalsz (a "nem működik" szép kifejezés, de használhatatlan), részletesen
ha van kép a felületről, amikor a hiba jelentkezik, akkor azt is mellékelni kéne.
 

DeletedUser8560

Vendég
Kedves Játékosaink,

A 8.25 frissítési csomag bevezetése után kiderült, hogy a frissítési csomag bizonyos elemei negatív hatással vannak a letöltési időre és a legnépszerűbb világok elérhetőségére. A kérdéses részeket deaktiváltuk addig, amíg dolgozunk a javításon, és garantálni tudjuk az újbóli jó minőségű elérhetőséget. Folyamatosan teszteljük és értékeljük a kapott eredményeket.

Felfüggesztett elérhetőségű részek:

-Böngésző értesítések
-Gyorsabb információ frissítés

Az elmúlt néhány napbana beérkező hibajelentések miatt a Farm Asszisztensen is több javítást végeztünk el; célunk a hibák megszüntetése, és a jobb játékélmény elősegítése volt.

A felmerült kényelmetlenségeket kompenzálni szeretnénk, ezért azok számára, akiknek aktív a Farm Asszisztensük, három nappal meghosszabbítjuk a szolgáltatás időtartamát.

További információk script (Farm Asszisztenshez kötött) készítőknek:

A régi #plunder_list táblázatot felosztottuk:

#plunder_list_filters
#plunder_list
#plunder_list_nav

Tisztában vagyunk azzal, hogy minden igyekezetünk ellenére ebben a frissítési csomagban voltak hibák; így elnézést kérünk ezekért, és biztosítunk mindenkit, hogy dolgozunk a hibák elhárításán, és azon, hogy a frissítési csomag minden eleme mindenki számára jó minőségben elérhetővé váljon.

Klánháború Csapat
 

DeletedUser

Vendég
Akkor most minden rendben?
Nekem a 27. világon, ha a farmkezelőből indítok támadást, a friss jelentés szimbólum ugyan megjelenik, de a jelentést nem listázza ki a rendszer. Ez így nagyon nem cool

Firefox 31.
Mac
Világ 27
 

DeletedUser8560

Vendég
Kedves Játékosaink,

A 8.25 frissítési csomagban tapasztalt hibák javítását sikerült megoldani.
Ennek eredményeképp az alábbi lehetőségek érhetők el mostantól a játékban:

- Böngésző értesítések (aktiválni kell a beállításokban)
- Gyorsabb információ frissítés (levelek, jelentések, bejövő támadások azonnal megjelenítésre kerülnek)
- A támadási hangértesítő most már kifogástalanul működik
- Játékosaink kérésének megfelelően hozzáadott lehetőség a mini-térkép megjelenítésnél a váltás lehetősége a falu és a játékos-nézet között.

Reméljük élvezni fogjátok az új eszközöket, kérjük, ha a későbbiekben hibás működést tapasztaltok, jelezzétek felénk.


Klánháború Csapat
 

DeletedUser8560

Vendég
Akkor most minden rendben?
Nekem a 27. világon, ha a farmkezelőből indítok támadást, a friss jelentés szimbólum ugyan megjelenik, de a jelentést nem listázza ki a rendszer. Ez így nagyon nem cool

Firefox 31.
Mac
Világ 27

A farmkezelőből indított támadások jelentéseit a farmkezelő mappában találod.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok

Először is bemutatkozom!

=Kukucska= vagyok, a V27-ről. Google Chrome Verzió: "34.0.1847.137 dev-m" böngészőt használok és hagyományos számítógépről tolom, pontosabban Acer, Aspire 5732ZG típusú laptopról . Szép lányok figyelmébe ajánlanám, hogy ezeken kivül fress fiatalember vagyok.

Tehát a probléma az, hogy van ugybár ez az új lehetőség a böngésző értesítések. Szép aktiváltam is (mindent), ahogy a rendszer szép zöld betükkel kérte. Csak az a probléma, hogy hiába támadgatom itt már magam idestova 4-5 óra egy értesítést nem kapok arról, hogy támadás ért engem.
Ezaz első gond.

A következő probléma ismét a böngészési értesítésekkel van.
Sehol nem találom, azt a bizonyos opciót, hogy a támadásokat hang is kisérje. Tehát nem tudom hol kell aktiválni, pedig még a játékban az üzeneteimbe is megnéztem, hátha ott van elrejtve. Mivel ugy voltam vele, hogy meghallgatnám már Sajtmacska hangját, hogy mondja nekem kedvesen.....megtámadtak!
2.

De ez még semmi.....Ha X játékost helyettesítem, akkor az Ő értesítéseit is megkapom. Ez sztem eléggé nagy hiba és gond, mert ha pl valaki 3-4 vagy több játékost helyettesit egyszerre, úgy hogy közbe a saját falvát is kezeli, akkor a rendszer ugy szétbombázza az értesítésekkel, hogy szegényt a sírás fogja kerülgetni.
D problema

Az értesítések kevés ideig jelennek meg. A többségét el se tudom olvasni, hogy mit akar és hogy hol van a probléma, mert eltünik. Nem is lehet ezeket a dolgokat (értesítéseket) visszakeresni, hogy mit irt :((. Na most gondoljatok csak bele....a D problémánál amit leirtam, hogy több embert helyettesítel és a te falvaidat is kezeled......ugyeugye csak kifog jönni az a kis könny a szemedből!
%

Végezetül pedig, mint már a support felé is jeleztem. Nekem egy scriptem se müködik....egyikse, pedig van egy pár darab. Ezt a hibát a tegnapi nap tapasztaltam, mert szerettem volna az egyiket használni. Sűrűn nem scriptezek, így a pontos meghibásodási időpontot nem tudom megmondani.

Minden hibát képekkel is megprobálhatok illusztrálni, ha szükséges

Ennyi hibát vettem észre, amik zavarnak engem és gondot okoztak.

Előre is köszönöm a hsz elolvasását és a válaszotokat!
 

DeletedUser15833

Vendég
Válasz =Kukucska= hozzászólására/problémáira:

Válasz =Kukucska= hozzászólására/problémáira:

1. probléma: Nekem jön értesítés ha pl kapok üzenetet; támadást még nem kaptam amikor a böng. értesítések be voltak kapcsolva.


2. problem: Tényleg nincs opció arra, hogy hanggal is jelezzen ha támadnak.

Mégis van:
IronFist mondta:
A hangüzenetet a Beállítások->játék beállítások menüpontnál találjátok:
Támadási hang: Hang lejátszása ha támadás ér
(Firefox alatt nekem nem működik, Chrome alatt jó.)
____________________

=Kukucska= mondta:
...úgy voltam vele, hogy meghallgatnám már Sajtmacska hangját, hogy mondja nekem kedvesen.....megtámadtak!
:D
____________________

3. probléma: Hát igen, ha helyettesítesz ez eléggé kellemetlen lehet. (Én még az életben nem helyettesítettem/nem helyettesítettek... :D)


4. probléma: Igen, eléggé kevés ideig jelennek meg az értesítések.
Na, itt jönnek közbe az ötletek, hogy "hogy lehetne még jobbá tenni az értesítéseket": Jó lenne, ha be lehetne állítani, hogy mennyi ideig jelenjen meg az értesítés, és az is jó lenne, ha át lehetne helyezni máshová (mert ha megpróbálom, akkor csak eltűnik :p)


Utolsó, azaz 5. problemo: Nekem működnek a scriptek. (Gondolom nem az a probléma, hogy rosszul csinálod.) Szerintem a Chrome-oddal lehet a probléma. Próbáld meg újratelepíteni (persze az adatokat hagyd meg, van rá opció tudtommal), és/vagy nézd meg egy másik böngészőben, hogy ott működnek e a scriptek.
_________________________________________

Na ez a hsz sem lett olyan rövid :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent