13. VF - "A szív és az ész"

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
Sziasztok!

Íme legújabb vitafórumunk. Itt mindenki kötetlenül vitázhat a megadott témáról. A legészszerübb érveket felsoroló játékos nyerheti meg a jutalmat.

Terjedelmi korlátok nincsenek, a hozzászólások számát sem korlátozzuk.

Kezdés időpontja: 2018.02.11
Téma zárás időpontja: 2018.02.15

Ha játékosként egymásra találtok mennyire befolyásolja a játék az életet és az élet a játékot?

Fontos: próbálj mások véleményére rácáfolni, hogy te lehess a viták királya! Minél több ellenfeled érvelését támadod meg, annál nagyobb az esélyed a győzelemre.

Nyertes nyereménye: 100 pp

Sok sikert kívánok mindenkinek :)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser12157

Vendég
Ahol a játék befolyásolja a való életet ott már súlyos problémák vannak, legalábbis nekem ez a véleményem. Mégpedig azért, mert egy virtuális felület nem szabadna, hogy befolyással bírjon a való életünk kimenetelére, annak jövőjére... én azt vallom, hogyha van egy közös érdeklődési kör, szokás, hobbi, az csak segíthet abban, hogy két ember szorosabb köteléket alakítson ki akár egy párkapcsolaton belül is. Ugyebár a játékon belül nemtől, kortól függetlenül ütjük egymást, de ha lenne valaki, akivel összejönnék s éppenséggel az ellenfél klánjában van, akkor egyértelmű, hogy nem bántanám, hisz nem tudnám pont a párom játékát tönkretenni. Így ebből a szempontból a való életbéli változás hatással lenne a játékra is. Viszont azt elképzelhetetlennek tartom, hogy egy normális értékrenddel rendelkező embert bármilyen negatív irányba is befolyásoljanak a játékban történtek (elrontott vágás, kevesebb tudás a játékot illetően, stb.)...
 

DeletedUser8262

Vendég
Egyértelműen befolyásolná. Ha egy olyan ember lenne a párom akit a játékban ismertem meg akkor véleményem szerint jobban megértő lenne, mint aki nem tudja mit is csinálok. Értékelné a befektetett időt és támogatna abban, hogy sikeres legyek. Ha netán valaki azt gondolná, hogy a sok játék a kapcsolatunk végét jelentené akkor téved, hisz össze se jöttem volna olyan emberrel aki nem fogad el annak amilyen valójában is vagyok :) A virtuális élet igen is kihat a való világra. Emberek vagyunk, emberekkel játszunk. Ilyenkor elkerülhetetlen hogy pozitív és negatív érzelmeket váltsunk ki egymásból ennek tükrében pedig nem lehetünk közömbösek egymással. A mai világban már minden szorosan összekapcsolódik az internettel és az életünkkel, miért pont a klánháború lenne kivétel?
 

DeletedUser

Vendég
Nem értek egyet azzal, hogy a játék ne tudná befolyásolni az életünket. Azok akik nagyon belebolondulnak egy játékba, azok nagy része annak reményében teszi, hogy valami olyat kap tőle vissza, amelyet a való életben nem kap meg. Egy hiányt próbálnak pótolni, arra számítanak hogy ettől az életük jobbá és szebbé válik, vagy legalább a stresszet, problémákat elfeledteti egy kis ideig.
Tudományosan igazolt tény, hogy a játékok csökkentik a depressziót, szorongást. Ezzel is magyarázható, hogy legtöbb magányos tinédzser egész délután a virtuális világba menekül. Persze rengetegen csak szórakozásból játszanak.

Az hogy játék mennyire befolyásol minket? Ez függ attól hogy mit várunk el, de az tény, hogy mindenki aki úgy dönt idejét egy kis játékra fordítja, az mindenféleképpen kap visszajelzéseket, amelyek hatással vannak az életére.
Először is vegyük azt az esetet amikor valaki egy kis időt akar szórakozni, akkor ha sikereket ér el az idő alatt, az pozitív hatást fejt ki nála, és emiatt a napja is jó kedvel alakul tovább. De ha nem élvezettel töltötte el azt az időt, akkor ha még nem is tudatosan, de benne marad egy kis feszültség, hogy ez nem volt jó, nem tetszett, nem éreztem jól magam.

Ha valaki már játékfüggő, mert valljuk be rengetegen azok, ők talán a Klánháború (és minden más játék) "elit" rétege, akik nem sajnálnak időt, energiát és akár még pénzt is belefektetni a játszásba. Játékfüggő mindazon személy, aki rendszerességgel játszik, hosszabb vagy végleges időre képtelen abbahagyni a játékot. Nem kell napi 12 órát játszani, elég 1x 5 percre, de azt minden nap. Nem vagy nyugodt, ha nem lépsz be s nézed meg a falvad; ez függőség.
Ezen személyekre minden elszenvedett cselekvés komoly hatással van, révén hogy függnek a játéktól, életük fontos részét képezi. Azaz, egy játékfüggően a siker sokkal többet jelent mint egy átlagos, hobby szintű felhasználónak. Ahogyan a kudarc is komoly hatással lehet rá, akár napokig lehet rosszul ha kár éri (pl. elfoglalják, kitiltják, kirakják a klánjából). De mások viselkedése is nagyon kihathat hangulatunkra. Mindenki esetében, ha kedvesek velünk, segítenek nekünk az jól esik, míg ha szidnak és folyton csak rosszat akarnak nekünk, úgy érezzük kihasználnak, nem értékelnek, lenéznek akkor nem esik jól, hiába csak játék, a leírt szavak sokak számár akár bullyingként is tekinthetőek.

Különös kérdés, hogy miként hat egy kapcsolatra, ha a játékban ismerkedtek meg. Először is ha működik biztosan erősebb és hosszabb távú kapcsolat alakulhat ki, hiszen nem társkeresési szándékkal játszanak, hanem a véletlen hozta össze őket. A közös érdeklődés a játék iránt, továbbá a nagy(obb) távolság, amelyet legtöbben esetben le kell küzdeni, mert elég kicsi az esélye hogy a játékban megismert nagy Ő pont a szomszédos utcában lakik, nagyobb a valószínűsége hogy az ország másik felén, vagy még nem is az országban, erősíti a kapcsolatot. A beszélgetések kezdetekor a valódi személyiségüket ismerhetjük meg, nem külső alapján szeretünk valakibe, hanem először a belsejét ismerjük meg. Ha ezek után a külseje is nyerő, akkor szinte biztos a boldogság, persze ha megoldható a rendszeres találkozás, vagy összeköltözés.

Szerencsés vagyok hogy elmondhatom magamról, hogy ismerek valakiket akik pont a héten költöznek össze, s a játékban találtak egymásra :D Csodálatos, hogy ilyet is ad nekünk a játék, csodálatos, hogy sokaknak életre szóló kapcsolatokat biztosít.
De visszatérve a témára, eléggé nagy befolyással van az így kialakult kapcsolat a játékra, és fordítva is. Én például nehezen tudnám elképzelni, hogy a párommal a játékban is ne dolgozzunk össze, ne együtt harcoljunk, ne álljunk egymásért ki.
Ha valaki egymásra talál a játékba két lehetőség van: abbahagyják, mert találtak másik értelmet az életüknek; még többen játszanak, hogy közösen minőségi időt töltsenek. Bármelyik kategóriába is tartozzunk, egy biztos, egy közösség vagyunk.

Talán hosszúra sikerült, talán csak súrolja a valódi témát, de ha elolvastad, remélem valami hasznosat adtam számodra. Benne vannak érzelmek, tapasztalatok, és egy csepp szeretet. Legyünk kedvesek egymással, becsüljük a másikat, mert talán a legutáltabb ellenségünkben találjuk majd meg a nagy Ő-t. Kedvesnek lenni nem kerül semmibe, de másnak az életét jobbá tehetjük, s közben mi is boldogabbak leszünk :)
 

DeletedUser19073

Vendég
Ha játékosként egymásra találtok mennyire befolyásolja a játék az életet és az élet a játékot?

En mar talaltam ra egyik kh-s klantarsamra, ott fekudt az arokban reszegen... Kerdezte is tolem, hogy nincs egy kicsi aprod? vonatot vagni kene...
At is adtam a fiokot swaknak, tudtam hogy jo kezekben lesz, es befekudtem a haver melle... Romantikus egy ejszaka volt :rolleyes:

UGYE YUGI?
 

DeletedUser12157

Vendég
Egyértelműen befolyásolná. Ha egy olyan ember lenne a párom akit a játékban ismertem meg akkor véleményem szerint jobban megértő lenne, mint aki nem tudja mit is csinálok. Értékelné a befektetett időt és támogatna abban, hogy sikeres legyek. Ha netán valaki azt gondolná, hogy a sok játék a kapcsolatunk végét jelentené akkor téved, hisz össze se jöttem volna olyan emberrel aki nem fogad el annak amilyen valójában is vagyok :) A virtuális élet igen is kihat a való világra. Emberek vagyunk, emberekkel játszunk. Ilyenkor elkerülhetetlen hogy pozitív és negatív érzelmeket váltsunk ki egymásból ennek tükrében pedig nem lehetünk közömbösek egymással. A mai világban már minden szorosan összekapcsolódik az internettel és az életünkkel, miért pont a klánháború lenne kivétel?

Szinte minden téren azt tapasztalom, hogy az emberek nagyobb százaléka nincs tisztában azzal, hogy mibe vágja a fejszéjét. Sajnos családon belül is sok ilyet tapasztaltam már, annak ellenére, hogy én előre megmondtam az én meglátásomat, hogy kinek-mit nem szabadna megtennie. De ahogy a topik is írja, "a szív és az ész"... s talán az sem véletlen, hogy pont a "szív" került előre, hisz többségében arra hallgatunk, hiába van eszünk, rossz tapasztalatunk, szeretünk abban hinni, hogy "na majd most másképp lesz, nem fogok befürödni, Ő más, érzem!"... csak ezzel az a baj, hogy túlzottan az érzelmeink vezérelnek minket.

Azzal egyetértek, hogy egy olyan ember megértőbb a hobbidat illetően, aki ugyan abból a "szférából" való, tehát jelen esetben a gamer világból. Viszont onnantól kezdve, hogy Ő többet akar az életétől, mintsem a gép előtt rohadni napi x órát, nem feltétlenül fogja hosszútávon elfogadni azt, hogyha Neked a játék nagyon fontos része az életednek, s nem csak hogy nagy mennyiségű energiát, időt, de akár pénzt is ölsz bele (szintén nem csak pár ezer forintról beszélünk)...

Én is azt vallom alapvetően, hogy a közös érdeklődési kör segít erősebb kapcsot összehozni két ember között, de a KH sok időt igényel, illetve mi történik ha képbe jön egy-két gyerek? Nyilván az egyik fél (leginkább a nőre tippelnék) kiszáll, viszont egyedül nem fog bírni mindent, ha a párja még otthon, azaz a munkán kívül is a játékot nyomkodja. Nem egy olyan családos embert ismerek, aki inkább abbahagyta a játékot, mert volt olyan szituáció is, ahol a feleség már válni akart, ha nem lép le a férje a játékból... ez a függőség... mikor már észre sem veszed drasztikus lépések/szavak nélkül azt, hogy mennyire elhanyagolod a családod, a körülötted élőket vagy éppen saját magad. Márpedig ha az ember sikeres akar lenni ebbe na játékban, ahogy írod... akkor ahhoz sok idő, energia szükséges. Persze ott a duál, triál lehetőség, de mi van azokkal akiknek ez nem megy, nem szeretnének élni vele? Mi van azzal aki a fronton van de nincs mindig helyettese? Hosszútávon mennyire tud sikeres lenni, ha a való élet hatására csökkenti a játékba fektetett idejét? Ha meg nem csökkenti, akkor mi lesz a való élettel egy francos virtuális világ miatt?
 

DeletedUser18363

Vendég
Már ne haragudjatok meg de úszik a nyáltól a fórum :D
Mi barátnőmmel játszunk mind a ketten holnap elmegyünk erre arra mert mégis valentin nap van de nem hagyom ki a kh-t...
Ez már az életemhez fűződött!
Az meg hogy nem véletlen van a szív elől meg hiába az eszünkkel gondolkozunk a szív erősebb bla bla bla..
Szìvvel nem sokra mész de ésszel igen csak a gyengék mondják ezt amit itt leírtál. Vagy csak nagyon oda akartad tenni magad :D Én nem nyálaskodom meg nem írok regényeket én magamat adom.
Szeretem a barátnőm és jó lesz a holnapi nap de imádom a klánháborút is :D
 

DeletedUser12157

Vendég
Már ne haragudjatok meg de úszik a nyáltól a fórum :D
Mi barátnőmmel játszunk mind a ketten holnap elmegyünk erre arra mert mégis valentin nap van de nem hagyom ki a kh-t...
Ez már az életemhez fűződött!
Az meg hogy nem véletlen van a szív elől meg hiába az eszünkkel gondolkozunk a szív erősebb bla bla bla..
Szìvvel nem sokra mész de ésszel igen csak a gyengék mondják ezt amit itt leírtál. Vagy csak nagyon oda akartad tenni magad :D Én nem nyálaskodom meg nem írok regényeket én magamat adom.
Szeretem a barátnőm és jó lesz a holnapi nap de imádom a klánháborút is :D

Több sebből is vérzik az irományod. Szerintem nem nyáladzott senki, mindenki a saját véleményét írta le a téma kapcsán, hiszen ez a feladat. Eszmecsere, pro-kontra érvek.

"Az meg hogy nem véletlen van a szív elől meg hiába az eszünkkel gondolkozunk a szív erősebb bla bla bla.. Szívvel nem sokra mész de ésszel igen csak a gyengék mondják ezt amit itt leírtál. Vagy csak nagyon oda akartad tenni magad :D "

Rosszul értelmezted azt, amit írtam... nagy általánosságban nyilvánítottam erről véleményt, hisz nem lenne ennyi csalódás, rossz döntés, hogyha nem hagynánk, hogy az érzelmeink befolyásoljanak minket, s ne a józan eszünkre hallgassunk. Én egy szóval sem mondtam, hogy a szív erősebb. Annyit mondtam csupán, hogy "többségében arra hallgatunk, hiába van eszünk, rossz tapasztalatunk", de ez nem egyenlő azzal, hogy az én véleményem szerint erősebb-e a szív. De ezt nem is lehet ennyire egyszerűen behatárolni, hogy mi az erősebb, hisz minden egyén más és más. Egy érzelmileg labilis ember aki pl. görcsösen vágyakozik egy párkapcsolatra, az könnyebben belerohan a rossz döntésbe, hiszen az érzelmei vezérlik... akár képes is lehet felmérni a buktató tényezőket és ott van a szeme előtt az igazság, de az érzelmek befolyásolják, így hát kalap kabát, viszlát józan ész. Az pedig, hogy a topik címében a "szív" került előre, csak azért jegyeztem meg, mert a többség szerintem a való életben is előrébb helyezi az érzelmeit, mintsem a józan eszét/ítélőképességét :)

"Szeretem a barátnőm és jó lesz a holnapi nap de imádom a klánháborút is"

Ez dicséretes, szép és jó... én is szeretem a páromat, de nem ez a topik témája... :D

Ui.: Ha már egy mondatba került a barátnő, a holnapi nap és a KH is, akkor ez azt jelenti, hogy a holnapi nap a közös programban szerepet kap a KH is? Ha igen, milyen mértékben? A Te mindennapjaid mennyire befolyásolja?
 

DeletedUser18363

Vendég
Ezért kell az ész hogy ésszel válasszunk egy normális párt aki belerohan egy olyan csalódásba azt nem tudom megérteni de lehet nem is akarom.
Gondolkodni minden körülmények között kell.
Aki ésszel választ párt az nem fog csalódni.
Csak az állja meg a helyét akinek van esze.
Aki észnélkül választ az meg tanuljon belőle mert a végén egyedül ünnepli eme szeretetben gazdag napot.
Egyébként nem folyásolja be a mindennapjainkat. hiába is vagyok fent 0-24 be emelett van időnk egymásra és a mindennapi teendőnkre is.Holnap csak akkor kap szerepet a KH ha történik valami. Nyilván fontosabb ez a nap.
A szívemnek is és az eszemnek is.
Te neked mennyire befolyásolja a mindennapjaid, illetve neked mi a program?
 

DeletedUser12157

Vendég
Sokszor megjegyzik az ellenfeleim, hogy mennyire aktív vagyok, hogy mindig fent vagyok... :D

Mindez csak annak köszönhető, hogy még egyetemista vagyok, s mellette olyan helyen dolgozok ahol tudok telefonozni... már amennyit. Ha ráérek, játszok, ha nem érek rá akkor jön egy társ aki kisegít és helyettesít. Van egy fontossági sorrendem, s nyilván a való élet előrébb van, tehát ha valahová elhív valaki, akkor nem mondok nemet csak azért, mert pl. armáznak. Akkor életbe lép az előző opció, hogy valakit megkérek, hogy segítsen ki.

Sem a párom sem pedig én nem szeretem a valentin napot, én egy álszent "ünnepnek" tartom... a közösségi portálok amúgy is kirakatként működnek minden szempontból, de ezen a napon még inkább nagyobb számban látni fent pl. Facebookon a nyáladzó párokról a képeket... aztán többségük fele annyira sem boldog a párjával/az életében, mint az, aki nem mutogatja azt, akije van... tudod, kamu mosoly a Facebookon, veszekedés/megcsalás/hazugságok a valóságban. Én azt vallom, hogy nem kell ahhoz egy különleges nap, hogy meglepjem valamivel a páromat, vagy hogy kedves legyek Hozzá... nem kell a szeretethez egy "jeles ünnep".

Szóval Mi nem tartunk valentin napot, de nehéz is lenne, főleg úgy, hogy én szegedi vagyok Ő pedig pesti... a névnapja volt pénteken, azt meg megünnepeltük azzal, hogy elmentünk kínai kaját enni :D
 

Ballon

Member
A reakció pontszáma
52
Ha játékosként egymásra találtok, mennyire befolyásolja a játék az életet és az élet a játékot?

"Ahol a játék befolyásolja a való életet ott már súlyos problémák vannak, legalábbis nekem ez a véleményem" *...Headshot...*

Ha egymásra „találtok” mindenképpen megváltoztatja az életet, akár barát, akár szerelem, hiszen több leszel. A mértéken van a hangsúly szerintem.

Személy szerint olyan barátokra leltem a játék során, akikre a való életben kis eséllyel tettem volna szert. Ez mindenképpen inspiráló a mindennapokra ;)

Ha társat találsz, a játékba az életedhez nem állítanám, hogy megértőbb lesz a másikkal… bizton állíthatom nem. :D Mert az ember kis önző s ugyan úgy követeli a másiktól az időt akár játékos akár nem ( : <

Mindig egyén függő, ki mennyire enged teret a szívnének, mert a szeretet nem objektíven lát. Aki szeret, az nem a szemével, hanem a szívével lát. S ez egy stratégiai játéknál nem igen praktikus lássuk be.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser19183

Vendég
38at volt szerencsém párommal végigjátszani. Nos, nem állítom, hogy nem bosszantott fel néha, hogy minden élethelyzetben képes volt a kh-n lógni. Bár, ott az a helyzet állt elő, hogy mindketten vezéri szerepet töltöttünk be...Az már érettség kérdése, mennyire toleráljuk a másik elhúzódó agymenését. :)
Felvetődött feljebb, hogy egyesek nem tudnának párjuk ellen játszani. Az említett világon volt egy olyan helyzet is, mikor úgy tűnt, mi is ellentétes oldalra kerülünk. Akkor még azt mondtam, nem fogom így folytatni. Ma már úgy látom, az, hogy az ember a párja ellen játsszon, már csak "logisztikai" problémákat vet fel. Ez meg olyan hangzatos dolgoktól függ, mint pl a bizalom.

A barátság-témakör is felröppent. Engem is tök feldob, hogy olyan emberekkel cimbiztem itt össze, akikkel amúgy a nagybetűsben szóba se álltam volna. :)
Az ellenük való játékra meg ugyanaz vonatkozik, amit pát mondattal előbb fejtegettem.

Aztán oszthatom én itt az észt, mikor az említett világ vége pont egy csomó hülye érzelmi döntés miatt lett olyan, amilyen. x"D

Szóval, csak szeressük egymást, mer' az jó...csak ésszel ám. Mert, ahogy a költő mondja:
" Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél."

Köszöntem a lehetőséget, elég érdekes téma ez. :)
 

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek ezeket az igazán fantázia mozgató hozzászólásokat :)
A témát zárom, a kiértékelés a valentinnapi játékokkal egyszerre lesz elérhető.

Ave ;)
 
Fent