Vita Pay To Win

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

=ZEUS=

King of Asgardia
A reakció pontszáma
354
Nem értem a vita miértjét..... Ugye itt a fizető eszköz a PP. Hát mindenki fizet valamely formában ha komolyan indul egy szerveren.... Mindenki aktivál PF-et, fiókkezelőt, vagy épületet felez, vagy az épp aktuális eventre költ! Tehát fizet! Aki pedig nem, az érdemben nem csinál semmit a szerveren, mert elhordják előbb utóbb! Sok olyan játékossal volt dolgom aki azt mondta, hogy Ő pedig nem fizet egy játékért.... aztán mikor lebontották a falát...úgy húzta vissza pp-ből mint a szél! :)
Régebben amikor csak Pf volt, akkor igen..nem volt "fizetős", de manapság, ha nem fizetsz akkor el se indulj egy szerveren! A klánvezérek is elvárják egy armánál hogy húzd vissza a falad, mert alacsony falnál nem védekezünk, ha egyedül vagy s nem klánba, akkor meg teljesen mindegy hogy fizetsz-e vagy sem, mert préda leszel előbb vagy utóbb!
Tudomásul kell venni hogy a KH fizetős! A kérdés csak annyi hogy az adott szerverre megveszed az Inno-tól vagy szervereken keresztül bányászod a fizetőeszközt!
 

..Headshot..

Well-Known Member
A reakció pontszáma
271
Szep regenyek vannak itt :)

PF, Farmkezelo, Fiokkezelo ---> kenyelmi funkciok

Tozsden pp-ert veheto nyersi, epulet felezes, epulet olcsobb epitesi sorba tetele, termeles noveles, eventen pp-ert plusz porgetes meg minden egyeb ---> penzert elony

Barki barmit mondhat, ha egymas melle raktok egy 0 pp-vel rendelkezo embert meg egy olyat, aki 50k pp-vel indul, nem lesz kerdes, hogy ki gyozedelmeskedne egy 1v1-ben. Utobbinak farmolni sem kell, sem gyujtogetnie, eleg, ha tele a tozsde.

Milyen szar az is, kiutsz valakit, majd felrantja a falat 1 perc alatt 0-rol 20-ra es ismet ugyanakkora vedekezesi bonusz mellett utod.

De ezer 1 ilyen pelda van.

Az meg hogy nem kell venni mert ott van a tozsde es eladni is lehet nyersit, szervereken gyujteni... ja, sok a seftelo meg a tozsde bot :D

Ez 1 P2W jatek mar jo ideje. Max a klanokba verodes es a csapatmunka tudja ezt ellensulyozni.
 

=Legendary=

SystemFaiL
A reakció pontszáma
940
Igazándiból azokkal értek egyet akik az event offereket emelték ki meg a warpackot..., mert az az ami valóban P2W a játékban. Sajnos nem sajnos .netről láthattunk nem 1 olyan embert akinek közel az összes támadófalva tanyabónuszos és vasbónuszos volt(hozzá teszem nem 10 faluról van szó hanem 100+-ról és olyat is akinek hónapokon át mentek az arany buffok). Gazdálkodni a PP-vel okosan egyáltalán nem nehéz. A jó eventekre kell költeni, és betárazni a leltárba a rengeteg csomagot és zászlóduplát, fokozatosan elhasználni. Az sem igaz, hogy ne lehetne kifarmolni annyi pp-t ami elég 1 szerverre. Kérdés, mire gondolt itt a költő? Torony magasan top1 akar lenni valaki, vagy elég neki ha a top5-ben benne van? Aktivitással sok PP-t lehet ellensúlyozni. Szerencsére fix győzelmet még nem lehet vásárolni. :)
 

Arch Stanton

Active Member
A reakció pontszáma
156
szerintem is aránytalan a pp szerepe...
a v36 vagy 40-n a legjobb támadóként végeztem, duál voltunk, de nem kocka módon nyomtuk. A játék elején volt +20%, de aztán nem...csak a 3 alapfunkciót vettük meg rendszeresen. Simán, kitartással és szerencsével lehetett az élen végezni.
Most eszembe sem jutna ilyesmi elvárással bemenni egy szerverre, sem nem lehetnék a legjobb fiókok közt, és még akkor sem, ha jóval több pp-t költenék, mint akkor.

Ami engem egyébként sokkal jobban irritál, hogy a pp-nek ennyire tulzó hatása miatt a stratégia is teljesen beszűkült: rohanj a fullos sereg és az aksi felé, hogy az első eventkor, ami általában ugy kb a top fiókok aksijának felépülésekor jön, ki tudj szedni egy duplázót...ha ez nem sikerül, massziv hátrányba kerülsz (már ha top fiók álmaid vannak). Nem is olyan régen még lehetett a kezdéskor funolni ugy, hogy hoszutávra tereztél: kiszedted a környéket, de azért mentél az aksi felé is. ...unalmasabbá és kiszámithatóbbá vált igy a kh, és ahogy mások is irták, a legrosszabb, ha bekerülsz egy jó fiók mellé, aki önti a pp-t, akkor game over már az 1. napon, csak ténylegesen mondjuk a 7.-en következik be.

Egyébként az is benne van ebben, hogy a játékosok is egyre "fifikásabbak", kb mindenki tudja mit is "kell" csinálni, (legfeljebb nincs rá elég pp-je). Ez is elvezetett a játszóközönség radikális összezuhanásához. Bejön egy kis társaság egy szerverre, a legtöbb a top-ot megcélzó fiók ugyanazt a stratégiát nyomja (és jól), és már nincs hely a lelkes amatőröknek, mint amilyen és is vagyok.
 

-Sam

Well-Known Member
A reakció pontszáma
250
már a tőzsde bevezetése előtt is p2w volt a játék.
5-10 falut el lehet piszkálgatni pf nélkül amíg meg nem támadnak.
A fiókkezelő lényegében semmit nem tesz a játékhoz hozzá mert rosszul működik. szerencsére sikerült egy 10 éves hibáját kijavítaniuk a fejlesztőknek így fél éve használható szinten van.
Farmkezelő pedig egy ajándék 30pp-ért

bejött a tőzsde, de az ott megszerezhető pp-nek még mindíg nem volt előnye ezért kellenek az eventek.
várom azokat a fejlesztéseket amikor bevezetnek egy vészcsengő gombot ami 2% hűséget hozzáad a faluhoz és vágás helyett azt kell nyomkodni vagy nemes gyártás 30% olcsóbban, kovácsműhelyre is bőséggel lehetnének még prémiumos gombok.
havi 1000pp-ért egy automata védekező funkció sem lenne rossz ami címkézne és a támadott falukat bevédi
 

-pusszihántör4.0-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
371
Egyértelműen p2w, aki mást mond ő nem tudom hol játszik. PF, farmkezelő meg fiókkezelő alap, azokkal nincs még gond. A jelentősebb előny a +20% termelés, felezgetés és tőzsdével jött be. Ezek idővel még kompenzálhatók egy jó játékos számára, de ez eventek teljesen elcseszték a játékot. PP nélkül örülsz, mint majom a farkának, ha kiveszel 2 duplázót meg 150% nyersi csomagot és még 1 tanyabónuszt talán. Más meg 10x annyit kiszed az offereknek is hála és annyi érmét veret, hogy röhögve felszedi a fél kontit, persze felboostolva azokat a falukat is. Ott van példának iano, emberileg semmi bajom vele, de látszik mire képes a pp, pedig rohadtul nem egy nagy spíler az ember, tudása átlag szinten van jó indulattal, de pénzzel simán top1 tud lenni, pedig semmi extrát nem nyújt. A mostani gyenge játékosállományban meg elég könnyen meg is nyerheti a szerót. Régen egy Sparta, FS, SBT, stb klánok a fronton lazán beütötték volna, de a mostani klánok talán 1-2 kivételtől eltekintve esélytelenek egy ilyen fiókkal szemben, pláne ha még olyan játékos is bekerül a fiókba, aki játszani is tud.
 

KopaszKukac

New Member
A reakció pontszáma
5
Az nem kerdes, hogy a jatek p2w. A kerdes az hogy a jatek fejlesztok tesznek e ennek az ellensujozasaert, vagy mondjuk ugy, hajlandoak-e novelni azon jatekosok eletben maradasi eselyet es (es ezzel jatek kedvet) akik nem tudnak/akarnak 2-3 havi fizetest itt elkolteni. Nyilvan a bonuszokat es megveheto "elonyoket" nehezen ellensujozod de akkor miert nem nehezitenek a jatekon hogy az elony ne legyen akkora elony. Peldanak okaert Torony. Csokkentsetek az arat es ne csak a rad erkezo es athalado tamadasokat cimkezze be es jelolje meretuket hanem a klantarsak falvaira erkezot is ha a celpont falu latomezon bellul van. Ez csak 1 pelda es nem azt mondom hogy ez mindent megonld hanem azt hogy ahelyett hogy uj vegjatekokat talaltok ki inkabb arra kene fokuszalni hogyan lehet egy picit egyenlobbe tenni a jatekot. Nyilvan kell a bevetel ezt ertem, de tobb helyrol kissebb bevetel tobbet er mint par helyrol sok. Tehat a jatekos allomany bovitese kellene hogy legyen a cel amit ugy ersz el hogy kiegyensulyozotabba teszed a jatekot es nem csak a vegjatekokat varialod amirol az uj jatekos ugyse tudja hogy milyen ( mert lehet meg sosem volt /lesz resze vegjatekban) A fent emlitett torony funkciot is csak azert irtam mert legalabb tobb emberrre van hatassal es nem csak 1 jatekosra. Novelne az osszjatekot es a tulelesi eselyeket is tehat valoszinuleg tovabb maradnanak a lekes kezdok is. De nyilvan peldat lehetne meg hozni sokat viszont az uzenet lenyege nem valtozik. Talaljatok modot arra hogy a kissebb jatekosok tobb segitseget kapjanak hogy ne menjen el a kedvuk a jatektol mar a 7. napon es akkor a vita is kisseb azon hogy a jatek mennyire P2W. (Amin mondjuk nincs vita, mert az :D )
 

DeletedUser21347

Vendég
Fogalmi zavart diagnosztizálok srácok! :D

Miért kellene, hogy ingyen megkapjatok egy szolgáltatást? Szerintem a havi 200+200+450 a játék ára.
Ha nem vagy hajlandó ennyit kiadni érte, akkor ne játssz. Viszont ezért az összegért már megkapsz mindent!

A pay to win azt jelenti, hogy olyan eszközöket, funkciókat kapsz pénzért, amit nem fizetőként nem kapnál meg.
Ráadásul ezek erősen előnyös helyzetbe juttatnak.

Ilyet a KlánHáborúban nem tudok. Sőt! Azt is megteheted, hogy nem fizetsz egyáltalán a játékért, mert 1 szerón több PP-t tudsz kifarmolni, mint ami kell ezekhez a plusz funkciókhoz.

A pénzen vásárolható dolgok, kizárólag gyorsítják a játékot, de nem kapsz érte olyat, amit a 0 forintos játékos ne tudna megszerezni.

Részemről kitartok az álláspontom mellett, miszerint a KH még mindig az egyik leg korrektebb játék, és nem pay to win.

Érdekességképpen hoztam egy videót is!
 

b4ndika

Active Member
A reakció pontszáma
142
Fogalmi zavart diagnosztizálok srácok! :D

Miért kellene, hogy ingyen megkapjatok egy szolgáltatást? Szerintem a havi 200+200+450 a játék ára.
Ha nem vagy hajlandó ennyit kiadni érte, akkor ne játssz. Viszont ezért az összegért már megkapsz mindent!

A pay to win azt jelenti, hogy olyan eszközöket, funkciókat kapsz pénzért, amit nem fizetőként nem kapnál meg.
Ráadásul ezek erősen előnyös helyzetbe juttatnak.

Ilyet a KlánHáborúban nem tudok. Sőt! Azt is megteheted, hogy nem fizetsz egyáltalán a játékért, mert 1 szerón több PP-t tudsz kifarmolni, mint ami kell ezekhez a plusz funkciókhoz.

A pénzen vásárolható dolgok, kizárólag gyorsítják a játékot, de nem kapsz érte olyat, amit a 0 forintos játékos ne tudna megszerezni.

Részemről kitartok az álláspontom mellett, miszerint a KH még mindig az egyik leg korrektebb játék, és nem pay to win.

Érdekességképpen hoztam egy videót is!
nem sok játékkal játszhattál, ha szerinted a kh az egyik legkorrektebb játék :D

Ismerősök behívása akik vannak tizen és átadják neked a faluikat, miközben ha neked nincs ilyen lehet első nukeod lehal azon akit foglalni szeretnél és kb kezdheted újra képezni az egységet és nagyon nagy hátrányba kerülsz, korrekt?

Ha egyedül játszol és egyedül szeretnéd vinni a fiokot, bekerül melléd egy triál acc, aki éjjel nappal kémlel, támad szórakozik veled nyugtod nincs, szinte aludni nem tudsz mert a trial acc 7/24-ben van, korrekt?

Ha egy játékos elkezdi a játékot, kevesebb funkcióval játsza a játékot(scriptek) mint az aki évek óta játszik és az évek során apránként összeszedte ami kell, korrekt?

lehet fél évet, évet beletolsz a játékba és egy XY diplomácia döntés miatt, igazából egy este alatt véget érhet a játékod gyakorlatilag, ez korrekt?

és végül a pay to win, mindegy mi a definicó a szónak, mindenki érti mi ezzel a probléma, sokan leírták, nagyjából ugyan arra jutva, hogy a háborús csomagok miatt pay to win, amit szerintem nem lehet megvédi, ha fizetsz lehetsz 7/24-ben Támadáserősítővel, védekezés erősítével +20% képzés gyorsítással, és a végtelen nemessel igazából a nyersicsomagok miatt, ez korrekt? :D

Ettől függetlenül szeretem a játékot és élvezem az egész lényegét, csapat, barátok, nevetés, izgalom, mint ahogy sokan mások itt. De nem a korrektség miatt... :D
 

-pusszihántör4.0-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
371
Fogalmi zavart diagnosztizálok srácok! :D

Miért kellene, hogy ingyen megkapjatok egy szolgáltatást? Szerintem a havi 200+200+450 a játék ára.
Ha nem vagy hajlandó ennyit kiadni érte, akkor ne játssz. Viszont ezért az összegért már megkapsz mindent!

A pay to win azt jelenti, hogy olyan eszközöket, funkciókat kapsz pénzért, amit nem fizetőként nem kapnál meg.
Ráadásul ezek erősen előnyös helyzetbe juttatnak.

Ilyet a KlánHáborúban nem tudok. Sőt! Azt is megteheted, hogy nem fizetsz egyáltalán a játékért, mert 1 szerón több PP-t tudsz kifarmolni, mint ami kell ezekhez a plusz funkciókhoz.

A pénzen vásárolható dolgok, kizárólag gyorsítják a játékot, de nem kapsz érte olyat, amit a 0 forintos játékos ne tudna megszerezni.

Részemről kitartok az álláspontom mellett, miszerint a KH még mindig az egyik leg korrektebb játék, és nem pay to win.

Érdekességképpen hoztam egy videót is!
Ez a tipikus esete, amikor a 90 éves Józsi bácsi az autópályán vezet majd a rádióban bemondják, hogy kedves hallgatóink, megszakítjuk a műsort, mert egy őrült a forgalommal szemben közlekedik az autópályán, legyenek óvatosak. Mire Józsi bácsi: Mi az hogy egy? Az összes.

A játék maga ingyenes, de pénzért cserébe olyan előnyhöz juthatsz, amit nem tud behozni egy olyan játékos, aki nem rak bele több tízezer pp-t. Ha ezt nem látod be, akkor nálad van zavar. Lehet itt a szavakkal játszadozni, hogy ki hogyan értelmezni a pay to win megfogalmazást, de a KH-ban egyértelműen olyan előnyhöz juthatsz a pénzedért cserébe, amit más nem kap meg a 2 szép szeméért.

Viszont hogy meg is cáfoljalak, eventen többnyire van vagy 20 tárgy, amik közül lehet választani. PP nélkül fix, hogy nem veszed ki az összeset, tehát máris olyan dolgot kap a pp-s, amit egy másik játékos nem tud megszerezni. Nem beszélve a warpackról, azt szintén csak a pp-s kap meg a pénzéért cserébe.

Amúgy meg a matek se stimmel, mert +30 pp a farmkezelő.

Végezetül egy hasonlat mert sokan loloznak és írtad, hogy a pp csak felgyorsítja a játékot. Na képzelj el egy lvl1 ahri midet lvl18 kassadin ellen full itembuilddel. Aztán lehetsz te faker, az a bronz5 is lealázna téged.
 

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Fogalmi zavart diagnosztizálok srácok! :D

Miért kellene, hogy ingyen megkapjatok egy szolgáltatást? Szerintem a havi 200+200+450 a játék ára.
Ha nem vagy hajlandó ennyit kiadni érte, akkor ne játssz. Viszont ezért az összegért már megkapsz mindent!

A pay to win azt jelenti, hogy olyan eszközöket, funkciókat kapsz pénzért, amit nem fizetőként nem kapnál meg.
Ráadásul ezek erősen előnyös helyzetbe juttatnak.

Ilyet a KlánHáborúban nem tudok. Sőt! Azt is megteheted, hogy nem fizetsz egyáltalán a játékért, mert 1 szerón több PP-t tudsz kifarmolni, mint ami kell ezekhez a plusz funkciókhoz.

A pénzen vásárolható dolgok, kizárólag gyorsítják a játékot, de nem kapsz érte olyat, amit a 0 forintos játékos ne tudna megszerezni.

Részemről kitartok az álláspontom mellett, miszerint a KH még mindig az egyik leg korrektebb játék, és nem pay to win.

Érdekességképpen hoztam egy videót is!
"Nem kapsz érte olyat amit a 0 forintos játékos ne tudna megszerezni" - Dehogynem. Neki fullos kiépített faluja lesz fullnukeal, mire neked akadémia és semmit nem tudsz tenni ellene. De ne a játék elejét nézzük. Tegyük fel,hogy te vagy az ingyen játszó játékos pp nélkül. Egész nap farmolsz minden nap. Jön event,ha mázlid van valahogy kiszenvedsz egy zászlóduplázót, csinálsz 20 érmét. Meg van a sok ppvel rendelkező játékos. Elkölt 30k pp-t az eventre, csinál 200 érmét, befoglalja az összes barbárfalut melletted amit eddig farmoltál. Téged bántania se kell, véged van. Sokkal több faluja lesz, sokkal több nyersanyagot fognak termelni a bányái a farmodat pedig elveszi tőled. Belekölt még kis pénzt az új falvai akkorák lesznek mint a te faluid, sokszoros túlerőben lesz - ha nincs valaki aki segít neked, aki megment tőle, aki költ a játékra akkor game over. 1 dolgot nem lehet megvenni a játékban, ami a sereg. De minél több falvad van, minél több a képzőépületed annál több sereged lesz. Lehetsz jó játékos, ha az ellenfeled 10x akkora és tud játszani, akkor nincs ami megmentsen. A játékban a legnagyobb súlya a gazdaságnak van, farm-gyűjtögetés-bánya. Ez a játék 80%-a. És pont a legnagyobb súlyú dolgot lehet megvenni. Mértéktelenül. Mindenkinél van egy limit mennyit tud farmolni: amennyi a barbárfalvakban van. Ez a limit eventekkor annak aki költ nem létezik. Meg tudja venni az egy évi farmodat nyersanyagcsomagokban első eventnél. Ezt a különbséget pedig semmi nem hozza vissza.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
1 dolgot nem lehet megvenni a játékban, ami a sereg.

Szerintem meglehet, a tartós képzőbuffok, meg a zöld képző elég komoly előnyt ad. Annyi hogy nem instant kapod meg, hanem egységnyi idő alatt kapsz "ajándék" sereget.

Ez tényleg nem szép dolog, amit egy-egy PP-s csinál, de ilyenből általában 3 sincsen egy klánban. És nem egy szerveren volt, ahol a legnagyobb költő klánja kikapott, egyszerűen vagy azért, mert ő, vagy pedig a klánja volt béna. Olyan szerintem sose lesz, ahol adott klánlimitnyi, ugyanannyira hatalmas költő lesz. Na, az lenne pure p2w.
 

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Ebben egyetértünk, az egyedüli ami lekorlátozza a p2w-t azok maguk a klánok. Minél nagyobb klántag-limit van annál kevésbé számít 1-1 fiók, hiszen a nagy massza ellensúlyozza az ellenfeleknél. Főleg amíg van morá és 1:20. Ez a szomszédait nem vígasztalja az illetőnek, mert nekik valszeg úgyis mindegy első pár hónapban, de legalább teljes szervereket nem lehet p2w-el megnyerni - teljesen legalábbis még nem. Illetve az is fontos,hogy első eventre mindegyik szerveren várni kell picit és nincsenek eventek folyamatosan - az még tovább erősítené a p2w jelleget, Remélem arra nem kerül sor.
 

-Sam

Well-Known Member
A reakció pontszáma
250
Ebben egyetértünk, az egyedüli ami lekorlátozza a p2w-t azok maguk a klánok. Minél nagyobb klántag-limit van annál kevésbé számít 1-1 fiók, hiszen a nagy massza ellensúlyozza az ellenfeleknél. Főleg amíg van morá és 1:20. Ez a szomszédait nem vígasztalja az illetőnek, mert nekik valszeg úgyis mindegy első pár hónapban, de legalább teljes szervereket nem lehet p2w-el megnyerni - teljesen legalábbis még nem. Illetve az is fontos,hogy első eventre mindegyik szerveren várni kell picit és nincsenek eventek folyamatosan - az még tovább erősítené a p2w jelleget, Remélem arra nem kerül sor.
Valamelyik szerveren kezdés után kb 5 nappal jött event. Azt hiszem pont a labirintus event vagy a horda
 

DeletedUser21347

Vendég
Amiről ti beszéltek, az az idő megvásárlása pénzért.
(Átlagosnál több: nyersanyag, felezés, csomagok, zászlók, boostok...)

Tehát pénzért sokszor gyorsabban haladsz. Ha pedig gyorsabban haladsz, akkor nyilvánvalóan nagyobb sereged lesz, több nemesed, több falvad.
Ez olyan előny, ami önmagában Pay to Win, hiszen a klánháború valós idejű, folyamatos játék, amiben az idő megvásárlással másokkal szemben, visszahozhatatlan előnyre teszel szert.

Tennél. Ha ez elég lehetne a győzelemhez... csakhogy KlánHáború sokkal több összetevőből áll.

Amiről én beszélek, hogy ez nem az egyetlen dolog, ami a győzelemhez kell.

Ott van a 20:1, és a morál is. Ezek garantálják, hogy semmire nem megy veled szemben a végtelen pénzével (az idő megvásárlással). Én például kifejezetten élvezem, mikor egy hét alatt 1 milliót (küldött képet) bele tevő fiókot úgy szivatok, ahogy akarok. Egyszerűen kimaradok 20:1-ből, és akkor foglalok, ha fullon van a tanya védővel. A falukat nem építem csak kb 5-6000 pont köré (vagy addig se). A morálra építek. Mire elérek 5-10 falut egy tömbben, őneki lehet lesz 50 is szórtan (mivel a nagy falukra megy). Ez nem baj, mivel a területe nagy, ellenségei sokan lesznek (több irányban), nekem pedig csak ő van tehát már eleve nincs 1 v 1 a felvásárolt időre arányosan, mert nem tudja a teljes területét fókuszba rakni (ritka, hogy igen). A nagy fiókok figyelme megoszlik, csapatmunkával pedig könnyen felmorzsolhatók.

A játék adta lehetőségekkel élve, kihasználva, már önmagában kijelenthető, hogy nem Pay to Win, még 1 v 1-ben sem.

A játék ugyanakkor (ahogy az elején írtam), több összetevős.
Hiába az idő, a precizitás, ha úgyis bedobja egy ember a fiókot. Kitartás
Hiába a pénz, a magasan top1 helyezés, ha rossz a csapatod, szervezetlen, és tele van one man army-val.. az még bukó. Csapat

A klánháború nagyon sok összetevős. Nem lehet kijelenteni, hogy pusztán a pénzed beleölésével legyőzhetetlen leszel. (Win)

Sőt egyáltalán nem igaz.

Hoztatok még fel olyan példát is, hogy jó-jó, de ha szemben állítunk 2 ugyan olyan játékost, az egyik csóró, a másik gazdag, akkor a pénzes fog kikerülni győztesként.
Ezt végig gondoltátok, mielőtt leírtátok? Aki fizet, és olyan szinten van, mint aki nem fizet, az nyilvánvalóan nem tud játszani olyan szinten, és el fog bukni. Ha pedig két teljesen ugyan olyan tudással rendelkező játékosról beszélünk, akkor a fizetős eleve nem lehet azon a szinten, mert el fog húzni minden tekintetben (hiszen időt vásárol). Viszont ebben az esetben kap szerepet a morál és a 20:1, ami pont arra elég, hogy ne billenhessen el a mérleg a Pay to Win-be.

Valamint továbbra sem Win a KH-ban, egy fiók legyőzése. Ha sikerül is becsicskítanunk valakit, következőleg lehet mi leszünk elfenekelve, ha nincs Kitartásunk, és egy jó Csapatunk.

A KH nem Pay to Win.
 

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.870
Én például kifejezetten élvezem, mikor egy hét alatt 1 milliót (küldött képet) bele tevő fiókot úgy szivatok, ahogy akarok. Egyszerűen kimaradok 20:1-ből, és akkor foglalok, ha fullon van a tanya védővel. A falukat nem építem csak kb 5-6000 pont köré (vagy addig se). A morálra építek. Mire elérek 5-10 falut egy tömbben, őneki lehet lesz 50 is szórtan (mivel a nagy falukra megy). Ez nem baj, mivel a területe nagy, ellenségei sokan lesznek (több irányban), nekem pedig csak ő van tehát már eleve nincs 1 v 1 a felvásárolt időre arányosan, mert nem tudja a teljes területét fókuszba rakni (ritka, hogy igen). A nagy fiókok figyelme megoszlik, csapatmunkával pedig könnyen felmorzsolhatók.
Ha pedig két teljesen ugyan olyan tudással rendelkező játékosról beszélünk, akkor a fizetős eleve nem lehet azon a szinten, mert el fog húzni minden tekintetben (hiszen időt vásárol). Viszont ebben az esetben kap szerepet a morál és a 20:1, ami pont arra elég, hogy ne billenhessen el a mérleg a Pay to Win-be.
És eddig hányszor fordult elő, hogy az így "megszivatott" PP-huszárt legyőzted / legyőztétek a morálotokkal? Csak, mert az, hogy huszadannyi pontod van, mint a top1-nek önmagában még nem nagy teljesítmény és a szervert sem nyered meg általa.
 

DeletedUser21347

Vendég
És eddig hányszor fordult elő, hogy az így "megszivatott" PP-huszárt legyőzted / legyőztétek a morálotokkal? Csak, mert az, hogy huszadannyi pontod van, mint a top1-nek önmagában még nem nagy teljesítmény és a szervert sem nyered meg általa.
Sokszor. De az esetek többségében az ilyet támadni sem kell. Eldurran a 100.000 forintja 1 milsec alatt, aztán ha kitartó, durrant egy másikat 100-ast is. Végül visszaesik, vagy feladja. Általában elveszi az ember kedvét, ha sikertelen, főleg ha még fizet is érte.

Veszélyesebb, ha a végjátékban fizet be valaki pár misit. De nem tudok olyan esetet, hogy egyetlen fiók hatása a teljes szerverre döntő tényező lett volna. A KH egy csapatjáték, s mint olyat, a csapat kitartása és bele tett munkája befolyásolja, sokkal kevésbé pedig az egyéni teljesítmény.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent