Ismertető Fiókkezelő nyersanyagelosztó beállítása

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.403
Sziasztok.

Ez is egy újabb Világ 58-as leírás, melyet kicsit módosítottam még a világ 73 idején.

Remélem segítek ezzel is játéktudásotok fejlesztésébe. Ha esetleg nektek is van hasznos tapasztalatotok ezzel a nyersanyag elosztóval kapcsolatba osszátok meg kommentben.

Sziasztok.

A fiókkezelőnek van egy kedves része az pedig a Készletek.
Melyet itt találtok:
1677192017990.png
1677193687451.png

Ezen beállítás alatt betudjátok azt állítani, hogy a falvatokban mit vizsgáljon a rendszer.
Eredetileg így hozza be:
1677192160418.png

Hogy Aktív legyen az Elérhető Gombra kell kattintanotok, akkor az adott beállításokkal fog működni. A >> További beállítások fülre kattintva kihozza ezt:
1677192209196.png

Elmagyarázom a fenti képet, és akkor megfogjátok érteni, hogy ezt állítgatva körülbelül kitudjátok váltani a nyersanyagegyenlítő scriptet, melyet Én míg játszottam napi max 1x használtam, míg nagyobb fiókok esetén lehet, hogy többször is szükséges, de jó beállításokkal ez a készlet elosztó sokat segít, hogy ne kelljen azt a scriptet használnotok.
Szóval a fenti képen találni fogtok két opciót a hiány és többlet értéke résznél. Amennyiben az van bepipálva, hogy a "Tárolókapacitás értéke %-os arányban", akkor a raktáradnak a százalékos arányban annyi százalékban kell benne legyen falvad, így ott most 69%-os többlet esetén küldi át azokba a falvakba a nyersanyagot, amelyek 23%-nál nagyobb a hiány mértéke. Pl. 400.000-es kapacitású raktár esetén egyik falvadban van legalább 276 ezer agyagod, akkor többleted van, de ha egy másikba 92.000-nél kevesebb agyagod van, akkor a rendszer a 276 ezer+ agyagból az afeletti értéket próbálja elosztani megfelelő faluba. Viszont csak a hiány mértékéig tölti fel a falut. Azaz 23%-ig.
A másik beállítás az a Rögzített mennyiség. Ebben az esetben pontosan meghatározhatod mennyi nyersanyag alatt van hiány egy faluban, és mennyi nyersanyag felett van többlet. Ezt én úgy szoktam, hogy mindig megnézem az átlag nyersanyagot a falvakban (nyersanyagkiegyenlítő script ezt általában kiírja), és annak mértéke alá állítom 1000-el a nyersanyag hiányt, és egy ezressel felé állítom a nyersanyag többletet. Ebben az esetben a túltermelést elkezdi leosztani a hiányt szenvedő falvakban.
Számomra jobban bejött a rögzített mennyiség beállítása, mert pontosan megadhattam mennyi nyersanyag alatt illetve felett kell nézze a hiányt, és többletet.
Első sor ami úgy kezdődik, hogy "Hiány akkor keletkezik, ha ...." azt jelenti, hogy ott azokat kell beírni amikor hiány van egy nyersanyag típusból, vagyis oda kell a kisebbik számot beírnod. Többlethez pedig nagyobb számot kell beírnod, mint amit beírtál a hiányhoz.

Például rögzített mennyiség esetén egy beállítás típus:
czVVQ0S.png
Mint látjátok én nem tettem nagy különbséget a hiány, és többlet falu nyersanyag közé soha, mert úgy tapasztaltam, hogy az a jó, ha minél közelebb van egymáshoz, mert akkor a hiányt többlet értékéig fogja egyengetni.

Sokaknál láttam azt, hogy van fiókkezelő, de az alapbeállítás van beállítva a készlet felület alatt. Az alapbeállítás akárcsak legtöbb esetben nem jó, és érdemes sokat állítgatni, és tapasztalni.


M.
 
Fent