Vitapárbaj általános

  • Témaindító Deleted User - 1528109
  • Kezdés ideje

Deleted User - 1528109

Vendég
Sziasztok srácok,

Az interjúk után új vizekre evezek, mert nem bírok a fenekemen megmaradni.
Láttam, hogy korábban volt egy ilyen vitapárbajos kezdeményezés és többeknek tetszett, közöttük nekem is, hiszen nagyon jó játéknak tűnik.
Szeretném a porosodást letörölni és elővenni a játékot, ha volna rá igény.

Tehát szeretnék visszajelzést kapni tőletek, hogy fektessek-e bele energiát vagy sem.

Előre is köszönöm a mélyen tisztelt választok! :p
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.319
jó lenne, de vitában sincs ellenfelem sem nekem sem zsöminek, akkor nem felesleges, ha mindig nyerünk?
 

Deleted User - 1528109

Vendég
Ez mire jo? Min kellene vitatkotni?

Aktuális kérdéseken. A régi rend szerint folytatnám a játékot.
Igényelhettek ti is témákat, de én is raknék fel pár kérdést a játékhoz köthetően.

Szerintem ez a játék van olyan fontos, mint a riportok. Riportokban a tapasztalt játékosok elmondták intelmüket, hogy mit és hogyan csináljon valaki, ha jó játékos szeretne a későbbiekben lenni. Itt pedig a "ringben" harcbaszállhat pro és kontra , akik megvitathatják az igazukat - magyarán ebből is lehet tanulni, aki ügyesen értelmezi a vita menetét :D
Nekem nagyon tetszik, de ha nincs rá igény, akkor hagyom porosodni továbbra is ezt az egészet :D
 

Fives

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.003
Aktuális kérdéseken. A régi rend szerint folytatnám a játékot.
Igényelhettek ti is témákat, de én is raknék fel pár kérdést a játékhoz köthetően.

Szerintem ez a játék van olyan fontos, mint a riportok. Riportokban a tapasztalt játékosok elmondták intelmüket, hogy mit és hogyan csináljon valaki, ha jó játékos szeretne a későbbiekben lenni. Itt pedig a "ringben" harcbaszállhat pro és kontra , akik megvitathatják az igazukat - magyarán ebből is lehet tanulni, aki ügyesen értelmezi a vita menetét :D
Nekem nagyon tetszik, de ha nincs rá igény, akkor hagyom porosodni továbbra is ezt az egészet :D
Nekem mint lelkes kezdőnek érdekesnek tűnik ez a dolog, és szívesen olvasnám
 

Bogyó

“A jó”
A Klánháború Csapata
Supporter
A reakció pontszáma
748
Én is!

Egy párbajban két ember vitázhat csak?
Szívesen kihívnálak téged egyre Stormy!


Csak kéne találni egy témát amiben nem értünk egyet.
 

Deleted User - 1528109

Vendég
Én is!

Egy párbajban két ember vitázhat csak?
Szívesen kihívnálak téged egyre Stormy!


Csak kéne találni egy témát amiben nem értünk egyet.

Meghatározható a vitapartnerek száma, lehet 1v1 de lehet olyan is, hogy feldobok egy témát, majd a legjobb érvelőt díjazzuk.
Szívesen kiállok ellened, de nem szeretném untatni a külső fórumozókat két supporter vitájával:D
 

Bogyó

“A jó”
A Klánháború Csapata
Supporter
A reakció pontszáma
748
Ez a válaszod mutatja, hogy politikai pályára készültél... :D
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.319
Aktuális kérdéseken. A régi rend szerint folytatnám a játékot.
Igényelhettek ti is témákat, de én is raknék fel pár kérdést a játékhoz köthetően.

Szerintem ez a játék van olyan fontos, mint a riportok. Riportokban a tapasztalt játékosok elmondták intelmüket, hogy mit és hogyan csináljon valaki, ha jó játékos szeretne a későbbiekben lenni. Itt pedig a "ringben" harcbaszállhat pro és kontra , akik megvitathatják az igazukat - magyarán ebből is lehet tanulni, aki ügyesen értelmezi a vita menetét :D
Nekem nagyon tetszik, de ha nincs rá igény, akkor hagyom porosodni továbbra is ezt az egészet :D

Aktuális kérdés: van e menőbb nálam, és ha van miért -NooBLeadeR- a neve??
 

Deleted User - 1528109

Vendég
Feldobhatnánk a régi játékot olyan szinten, hogy..
Minden vitapárbaj előtt lenne egy nevezés majd egy zsűri szavazás. A szavazás csak akkor indítható el, ha lenne 4 jelölt - a négy jelöltből 2 lesz zsűri tag. Nyilván azok, akik a legtöbb szavazatot zsebelik be. A harmadik zsűri a Support lesz - így kizárva a részrehajlást.
A zsűriknek pontozni kell a vitapárbajban a résztvevőket, de azokat a pontokat észérvekkel kell alátámasztani is.
Ha megvannak a zsűritagok, akkor meghirdetünk egy versenyt, egy héten át, minden napra egyet. Legyen 1v1 vita, legyen globális témát felörlő dolog - itt mondjuk legyen 2 győztes (a legjobb vitatkozók).

A hét fordulóján (vasárnap) összegzünk egyet, beszélgetünk, hogy milyen várható vita témákat látnátok szívesen stb..
Majd újra kezdjük ezt az egészet. Így lehetősége is van mindenkinek kibontakozni zsűriként.
Honorációban nem tudom, hogy mennyire vagyunk otthon, de utánajárok ennek, hogy a győztes vitázók és a zsűrik is kapjanak ppt.

Első körben erre az ötletre várnék valami visszajelzést, kinek tetszene, kinek nem, mi sántít, kinek mi az első benyomása..:D
 

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.871
Mondjuk nekem ez a zsűrizős rész kicsit furcsa. Mármint jó, ha van valaki, aki "fentről" figyel, ezért (remélhetőleg) nem megy át a vita abba, hogy "nekem van igazam, mert te núb vagy", de azért nem mindegy, hogy ki van ott "felül" - egy haver, vagy egy tényleg független zsűri? Na, meg ki "nyeri meg" a vitát? Az, aki előbb meggyőzi a másikat, vagy akinek jobb érvei vannak, esetleg aki jobban fogalmazza meg őket?

Ja, és mi van akkor, ha a hét felénél a zsűri megunja? Választunk újat?

(Félreértés ne essék, magát a vitapártbajt tökre támogatom, csak felmerültek bennem ezek a kérdések.)
 

Deleted User - 1528109

Vendég
Ennek a rotálásnak direkt az volna a célja, hogy olyanok legyenek ott, akik tényleg függetlenül figyelik az eseményeket. Illetve, ha bármi részrehajlást csupán csak gyanítunk, a zsűrit kizárjuk.
Az, hogy kinyeri a vitát az egy sablonon múlik. Szókincs, észérvek, másik meggyőzése etc etc. A sablont én állítanám össze és azoknak a szempontoknak kell megfelelnie valakinek, ha győzni szeretne - AMÍG meg nem győzi x1 az y1-et az igazáról. (magyarán ha kifogytak az érvekből, de senki nem győzött meg senkit, akkor elővesszük a pontozási sablont és az alapján lesz győztesünk. - itt jön képbe a zsűri).

Ha megunják a zsűrik, akkor sincs gáz, mivel négy fő közül kerül ki kettő győztes, így szavazási sorrendben (automatikusan) a rákövetkező személy lesz az új zsűri. Ezért fontos, hogy pontosan 4 zsűri jelöltünk legyen, mert ilyen esetekre tudunk nekik szólni.
Fontos még az is, hogy az a két zsűri, akit nem választottak meg, maximum 2 alkalommal még indulhat zsűritagként, utána 1 hét pihenőre kell őket ítélni.
Azok a zsűrik, akiknek esélyt szavaztunk pedig 2 hétig nem indulhatnak.

Így megtörténne a rotálás és a zsűrik is kibontakozhatnak a játékokkal:p

Legalábbis így állt össze valami a fejemben, de ha valakinek valamilyen új ötlete van, szívesen fogadom.:p
 
Fent