Világ jelenlegi állása, 2014-12-03

  • Témaindító DeletedUser8560
  • Kezdés ideje

DeletedUser8560

Vendég
Sziasztok,

Azért írom ezt a rövid kis bejegyzést, hogy felhívjam a figyelmet arra a tényre, hogy a v3 kezd ugyanúgy berekedni, mint a v1, és nem szeretném, ha ezt a szervert is egy kényszerzárás döntené el. A szerver 2008-10-06-án nyitott; mivel 6 éve nincs győztes, ha nem változik a beállt játék, elképzelhető, hogy a szervert határidővel zárni fogják. Amennyiben lehetséges, javasolnám a mozgolódást, és a sorok rendbetételét.

A jelenlegi állás:

150 játékos

Győzelmi feltétel: 80%
A legnagyobb klán 61%-ot birtokol
A 2. klán 21%-ot birtokol
A 3. klán 11%-ot birtokol
A 4. klán 6%-ot birtokol

Klánlimit: 50
A nagyobb klán tagságának száma: 47
A második klán tagságának száma: 38
A harmadik klán játékosainak száma: 17
A negyedik klán játékosainak száma: 18

Szövetségi rendszer az első 4 klán között:

A legnagyobb klán szövetségese a harmadik és negyedik klánnak
A második klán a harmadik szövetségese
A harmadik klán mindenkinek a barátja
A negyedik klán az első és harmadik szövetségese

Biztos vagyok benne, hogy sokan harcolnak, de minden bántó szándék nélkül:
A TOP1 klán utóbbi napjainak a foglalásaiból az derül ki, hogy 10% alatti a játékostól való foglalás, a többi barbievés.
Mivel a barbár NEM számít bele a %os arányba, ezért bár nőnek a játékosok, a klánarányt érdemben nem változtatja meg, csak a biztonságos, harc nélküli foglalások számát.
A TOP2, harcol, a TOP3 és TOP4 hetek óta csak barbit eszik, és azt is csak 1-2 játékosa.

 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Szia

Megpróbálhatnátok kicsit ti is segíteni a 80% megszerzéséhez, mondjuk azzal, hogy a klán limitet megemelitek 60-ra. Ugyanis az első és a négyedik helyezett klán egy kláncsaládot alkot. Tehát cirka 70% körüli lenne már az előnyünk.

Ha ez megtörténne, akkor kb. fél év alatt behúznánk a szervert. Ha megnézed visszább nyár óta kb. 10%-ot tudtunk előre haladni és az utóbbi 1,5-2 hónapban kezdett lassulni a foglalási tempónk.

Igyekszünk mi is gyorsítani a foglalásokon
 

DeletedUser10553

Vendég
Teljesen igaz minden, amit itt leírtál, hiszen ezeket a következtetéseket lehet levonni a számokból és a statisztikákból.

Ellenben minden valaminek a következménye. A mostani helyzet azért alakult ki, mert ilyenek a szerver beállításai, a nemesképzés, a klánlimit, stb...
Az is csoda, hogy ilyen feltételek mellett idáig eljutottunk 6 év alatt, nem kevés prémium pontot beleölve a játékba. Nem véletlen, hogy egy másik világ sem indult azóta ilyen paraméterekkel. Csak a példa kedvéért, itt a bányák termelése határozza meg a nemesek számát, nem lehet prémium pontból vásárolni, hogy több legyen. Ezért kissé túlzónak érzem a cinikus hangnemet.
Apró változtatásokkal mozgásban lehetett volna tartani a szervert, de mostanra már igen sokan belefáradtak. A megmaradt játékosok küzdenek, de ennyi év után a harci szellem nem a régi. Szóval a játékosok noszogatása mellett a saját oldalatokról is meg kellenne nézni, hogy ilyen körülmények között lehet-e ennél többet kihozni a szerverből.
Most maszatolunk és küzdünk. Ha már 6 éve csináljuk, az a kicsi nem számít.:)
 

DeletedUser8560

Vendég
Sziasztok,

Nem fenyegettem és nem voltam cinikus.
Tényszerűen leírtam, hogy hol tart most a világ, és felhívtam a figyelmeteket, hogy ha nem tesztek ellene valamit, akkor a központ munkatársai előbb utóbb, a világok valamelyik ellenőrzésénél ugyanúgy, ahogy a v1-nél, itt is arra a következtetésre fognak jutni, hogy a 150 játékosból X aktív, a többi csak levelezőtárs, és adni fognak egy zárási határidőt. Sehol sem cél az 5-6 éves játéktartam.
Az, hogy most mi történik, amikor még teljesen rajtatok áll, merre tovább - rajtatok múlik.
Lehet engem szidni, mert felhívtam a figyelmeteket a helyzetre, lehet végiggondolni, hogy az aktívoknak vagy az inaktívoknak kell-e a győztes oldalon lenni, lehet úgy dönteni, hogy harcoltok, vagy éppen minden maradjon így, nem tesztek semmit mert ez így jó, és aztán, ha megtörténik ami előbb utóbb szerintem meg fog, akkor majd megint engem/minket szidtok.
Egy biztos, ha barbárt tudnak foglalni a klánok, akkor tudnak játékostól is, tehát nem az a gond, hogy nincs miből/hogyan - minden csak döntés kérdése.
Ez a ti játékotok, a döntés is a ti kezetekben van, én amennyire lehet, ebbe nem avatkozom bele. Ha van egy olyan változtatási ötlet, ami nem csak egy klánnak jó, hanem mindenkire egyforma hatással van, mondjátok el, ha minden fél támogatja, továbbítani fogom a központ felé. Ha úgy gondoljátok. Ha nem, akkor maradjon minden így, aztán majdcsak lesz valami.
 

DeletedUser12127

Vendég
Sziasztok,

Nem fenyegettem és nem voltam cinikus.
Tényszerűen leírtam, hogy hol tart most a világ, és felhívtam a figyelmeteket, hogy ha nem tesztek ellene valamit, akkor a központ munkatársai előbb utóbb, a világok valamelyik ellenőrzésénél ugyanúgy, ahogy a v1-nél, itt is arra a következtetésre fognak jutni, hogy a 150 játékosból X aktív, a többi csak levelezőtárs, és adni fognak egy zárási határidőt. Sehol sem cél az 5-6 éves játéktartam.
Az, hogy most mi történik, amikor még teljesen rajtatok áll, merre tovább - rajtatok múlik.
Lehet engem szidni, mert felhívtam a figyelmeteket a helyzetre, lehet végiggondolni, hogy az aktívoknak vagy az inaktívoknak kell-e a győztes oldalon lenni, lehet úgy dönteni, hogy harcoltok, vagy éppen minden maradjon így, nem tesztek semmit mert ez így jó, és aztán, ha megtörténik ami előbb utóbb szerintem meg fog, akkor majd megint engem/minket szidtok.
Egy biztos, ha barbárt tudnak foglalni a klánok, akkor tudnak játékostól is, tehát nem az a gond, hogy nincs miből/hogyan - minden csak döntés kérdése.
Ez a ti játékotok, a döntés is a ti kezetekben van, én amennyire lehet, ebbe nem avatkozom bele. Ha van egy olyan változtatási ötlet, ami nem csak egy klánnak jó, hanem mindenkire egyforma hatással van, mondjátok el, ha minden fél támogatja, továbbítani fogom a központ felé. Ha úgy gondoljátok. Ha nem, akkor maradjon minden így, aztán majdcsak lesz valami.

Sziasztok!

Ugyan semmi közöm a V3-hoz, de szeretném (kívülről) támogatni azt a konkrétan megfogalmazott ötletet, hogy a klán maximális létszámát emeljék meg a V3 gazdái! Teljesen jogos az a felvetés, hogy az 50-es limit egy ekkora világ esetében irreális, önmagában hordozza annak befejezhetetlenségét!

270000Falu van a V3-on, amiből jelenleg 44000 barbár. A 80%-hoz jelen szabályok szerint 50 embernek kellene birtokolnia durván 200000 falut. Ez 4000 falu / játékos átlag. Nagyon sok! Mint átlag nagyon sok!

Emeljék föl a klánlimitet 75-re és azonnal meg fog élénkülni a szerver. Ahogyan a parázs is fellobban, ha levegőt fújnak rá.

Amúgy megértem mindkét oldalt. A játékosokat, akik 6 éve küzdenek egy mission impossible teljesítéséért - nyilván egyre fáradva és megértem a support figyelmeztetését is.

Egy viszont biztos: Itt bizony szükség van némi support korrekcira (a hibás beállítások javítására)

Üdvözlet és kitartás: Arkh
 

DeletedUser8560

Vendég
Kedves Játékosaink,

A végjáték utolsó fázisának közeledtével meg szeretnénk kérni titeket, hogy ebben a topicban mondjátok el javaslataitokat a végjátékhoz szükséges szerverbeállítások módosítására.

Ennek határideje: 2015-01-02
Az ide beérkezett javaslatokat a központ munkatársai átnézik, kiválasztják, melyik valósítható meg, majd pedig a változtatásokat, és a világ zárásának időpontját közzéteszik.

Addig is, hogy megkönnyítsük a játékot, a szerveren az alábbi módosítások kerültek bevezetésre:

1) A nemes képzésének költsége mostantól nem nő;
2) A nemes képzési költsége az alap értékről 0.001-re változott.

További jó játékot!
 

DeletedUser

Vendég
Köszönjük szépen.
Szerintem a legfontosabb és legjobb megoldás a barbikat kellene eltüntetni a térképről.
foglalási kényszert okoz. Mivel a másik oldal foglalja ami érthető, kénytelenek vagyunk foglalni, hogy nekik ne jusson.

Ötletelés képpen eszembe jutott még a világ sebességének megváltoztatása. Így pár év alatt végzünk is :D
 

DeletedUser

Vendég
Fontos lenne ha a klán limit legalább 60 főre emelkedne

Egyébként ha megnézitek amióta szóltatok, 2%-ot húztunk be az ellenféltől, így már 62%-on állunk. Ha 60-70 fóre megnőne a klánlimit és így tudnánk folytatni a foglalásokat, akkor 3-4 hónapon belül szerintem nyernénk.
 

DeletedUser8560

Vendég
A határidőig elküldött javaslatok, észrevételek:

1) Emeljük fel a klánok létszámát 70 főre
2) Ne legyen kényszerzárás
3) Töröljük el a barbikat a világról (ezt nem értem, hiszen nem számítanak bele az eredménybe)
4) Emeljük meg a világ sebességét

Ezeket továbbítottam a központnak.
 
Fent