Szavazás Világ 76 - Beállítási Javaslatok

Melyik beállítást preferálnád a 76-os világra?


  • Összes szavazó
    140
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser21336

Vendég
Egyébként az lehetne, hogy az Extreme opcióba tényleg bekerüljön a gyűjti? @-NooBLeadeR-
Mert akkor nagyon állat lenne!
Esetleg a védekezést lehetne kicsit boostolni még, mert így nagyon támadós világ lenne. Kiégetős. Az őrtoronynak nincs értelme, mert tönkre teszi a fakelimitet. Viszont egy templommal azért nehezíteném a támadó játékosok haladását. Épp elég lesz kiszűrni, hogy mi éles, és mi nem.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.083
Egyébként az lehetne, hogy az Extreme opcióba tényleg bekerüljön a gyűjti? @-NooBLeadeR-
Mert akkor nagyon állat lenne!
Esetleg a védekezést lehetne kicsit boostolni még, mert így nagyon támadós világ lenne. Kiégetős. Az őrtoronynak nincs értelme, mert tönkre teszi a fakelimitet. Viszont egy templommal azért nehezíteném a támadó játékosok haladását. Épp elég lesz kiszűrni, hogy mi éles, és mi nem.

A fakelimit a legdebilebb beállítás, hála istennek hogy nincs :D
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.083
Hát azt mondom. Hogy tönkre tenné a torony. Magyarul: üti egymást a kettő.
Ezért javasoltam a templomot. :)


Ezt mondod te, aki botok, meg pp nélkül, még akkora nulla sem lenne, mint most. :D

Hát de az extrémbe mindkettő inaktív, a torony is meg a fakelimit is. Nem értem, mire írod.
 

DeletedUser21336

Vendég
Hát de az extrémbe mindkettő inaktív, a torony is meg a fakelimit is. Nem értem, mire írod.
Amikor a fakelimit inaktív, az nem azt jelenti, hogy nincs limithez kötve a kiküldött egység száma/tanyaszáma? Tehát 1 bárdos is mehet?

Ha igen..
Ez válna értelmetlenné egy toronnyal. Viszont szerintem erősíteni kellene a védő játékot, tehát ha tornyot nem is, de egy templomot be kellene rakni, hogy stabilabb frontharcok legyenek, és ne szálljon el 50 falu egy armával earlygameben. Mert ennek nincs értelme.
Viszont ha a templom Aktív, akkor az ilyen front beszakadásokat könnyebb korrigálni, és reálisabban lehet tervezni a védekező játékot is.
Figyi most képzeld el, hogy egy 10 falus játékostól kapsz 1000 bejövőt, és támad mind a 15 ember (15.000 kard). Ugyan ezt megkapja a szomszéd, meg az ő szomszédja is(15k-15k-15k). Ez teljes káosz. Ilyen szeróra csak profik mehetnek, és összesen nincs 15 olyan játékos aki így végig tudna tolni itt egy világot.
Ezért gondoltam, hogy reálisabb lenne az Extreme beállítás, ha lehetne gyűjteni, és a templom aktív lenne. (A gyűjtés persze nem ehhez kötődik.)
Így is meg van a támadók ereje, de legalább a védekező félnek is van valami esélye kompenzálni a beszakadásokat.
Különben ha nem lesz semmi változtatás az Extreme-en, akkor ez tényleg egy speed szerver lesz. Az meg megint más stílus. Nem a normál KH.

Szerintem ezért jelen beállításokkal habár az Extreme a legjobb, de teljesen játszhatatlan lesz, ha így marad.
 

-Sam

Well-Known Member
A reakció pontszáma
250
a templom a támadó játékot erősíti nem a védőt. nem véletlen írtam amit írtam korábban
ez nem egy speed szerver nem is egy "extreme" szerver hanem a kh régi beállításainak visszahozása. régen ez volt a normális
 

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.666
A templom meg nem hogy könnyítés hanem nehezítés lenne, mert a játékosok fele nem tud vele játszani, meg húz 20 falunal 5 templomot aminek semmi értelme stb.. a védekezést meg komplikálja mert ha benezted a templomos falut utána a többi egyeged úgy hal mint ha ott se lennének.
 

DeletedUser21336

Vendég
Úgy emlékeztem, régen is volt valami limit, és ahogy nézem v1 beállításait, tényleg ott is van az 1%. Viszont hogy templom nem volt, az 100%, de a beállításban meg ott van, hogy aktív. :D Úgyhogy inkább hagyjuk.. Meg nem is a BFK nyerte a szerót, de ez már mellékes az MHC v14-es győzelme után, ami k.rvára elveszített. :D

De ezt is hiába jelzem kb évente a supportnál.
Viszont a támadó játékot nem segítheti a templom. Ez butaság. A foglalt terület iszonyú sérülékeny, és ha tele vagy pp-vel akkor sem tudod lereagálni, hogy ne zúzzák szét a védőid visszafoglalásoknál.
Nem értem hogy miben áll a templom előnye a támadó játékosok esetében!?
Meg lehet oldani? Persze! Még PP nélkül is be lehet küldeni az alap templomot a frontra, de a visszafoglalásokat akkor sem tudod blokkolni, és ha csak félig ügyes a védekező, már alig marad valami.
Ha meg nincs templom sem, akkor a vallás okozta különbség sincs. Ergo a támadó mehet tovább, meg sem kell állnia.
 

-Sam

Well-Known Member
A reakció pontszáma
250
De segíti mert a játékosok fele nem tud vele játszani és ezzel csak segíti a támadójátékosokat (sokszor az is aki tud vele játszani). Így a támadónak legalább 80% esélye van, hogy nyerjen a védekező ellen.
Ami a védőjátékot segítené az a fakelimit 2-5%, farm limit vagy nincs farm, őrtorony, tárolós rendszerű aranyérmék, nemes távolság limit, alacsony klánlétszám / klánzár 1 hónap után, morál és 1:20
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.083
Amikor a fakelimit inaktív, az nem azt jelenti, hogy nincs limithez kötve a kiküldött egység száma/tanyaszáma? Tehát 1 bárdos is mehet?

Ha igen..
Ez válna értelmetlenné egy toronnyal. Viszont szerintem erősíteni kellene a védő játékot, tehát ha tornyot nem is, de egy templomot be kellene rakni, hogy stabilabb frontharcok legyenek, és ne szálljon el 50 falu egy armával earlygameben. Mert ennek nincs értelme.
Viszont ha a templom Aktív, akkor az ilyen front beszakadásokat könnyebb korrigálni, és reálisabban lehet tervezni a védekező játékot is.
Figyi most képzeld el, hogy egy 10 falus játékostól kapsz 1000 bejövőt, és támad mind a 15 ember (15.000 kard). Ugyan ezt megkapja a szomszéd, meg az ő szomszédja is(15k-15k-15k). Ez teljes káosz. Ilyen szeróra csak profik mehetnek, és összesen nincs 15 olyan játékos aki így végig tudna tolni itt egy világot.
Ezért gondoltam, hogy reálisabb lenne az Extreme beállítás, ha lehetne gyűjteni, és a templom aktív lenne. (A gyűjtés persze nem ehhez kötődik.)
Így is meg van a támadók ereje, de legalább a védekező félnek is van valami esélye kompenzálni a beszakadásokat.
Különben ha nem lesz semmi változtatás az Extreme-en, akkor ez tényleg egy speed szerver lesz. Az meg megint más stílus. Nem a normál KH.

Szerintem ezért jelen beállításokkal habár az Extreme a legjobb, de teljesen játszhatatlan lesz, ha így marad.

Egyáltalán nem válik értelmetlenné a fakelimit nélküli beállítás torony nélkül. Sőt, azzal lehet igazán szivatni a toronyban bízó embereket. Pont az van, amit leírtál, és pont annál az állapotnál lehet szopatni az ellenfelet, és megmutatni, ki jó tényleg. De magyar játékosok így is nagyon roeszul fakelnek mind minőségben mind volumenben, szerintem itt nem lenne annyira káosz.

A templom a támadót segíti, ha béna az ellenfeled, akkor kifoglalod a templomját és átmész a frontján (kivéve ha te vagy trambulin operáció és minden faludban van egy egyes templom). De összegezve a jó minden setup mellett tud jó lenni, a balfasz meg minden setup mellett balfasz marad, így tényleg preferencia, kinek mi a kényelmesebb, azon indul.
 

DeletedUser21336

Vendég
A mást gondolom nem csak Extremebe
Lehet tietek Extreme, nekem Bejgli kell! :D
Egyáltalán nem válik értelmetlenné a fakelimit nélküli beállítás torony nélkül. Sőt, azzal lehet igazán szivatni a toronyban bízó embereket. Pont az van, amit leírtál, és pont annál az állapotnál lehet szopatni az ellenfelet, és megmutatni, ki jó tényleg. De magyar játékosok így is nagyon roeszul fakelnek mind minőségben mind volumenben, szerintem itt nem lenne annyira káosz.

A templom a támadót segíti, ha béna az ellenfeled, akkor kifoglalod a templomját és átmész a frontján (kivéve ha te vagy trambulin operáció és minden faludban van egy egyes templom). De összegezve a jó minden setup mellett tud jó lenni, a balfasz meg minden setup mellett balfasz marad, így tényleg preferencia, kinek mi a kényelmesebb, azon indul.
Én is ezt mondom. Biztos g.ci rosszul fogalmazok, vagy nem tudom. :D

A templom a támadónak előnyös dolgot nem tudom aláírni. Hiba esetén OK. De normál esetben nem. Normál esetben a templomos falu pontban megegyező a mellette levőkkel, illetve egy kisebb fajta teknőc is egyben. Normál esetben a védekező előnyben van a vallása miatt, a támadó pedig vallás nélkül kell megállja a helyét, a támadás beérkezése, és a foglalás után. Ki lehet játszani, meg lehet oldani, lehet előny a támadónak a templom... De én ezt mindig úgy mérlegelem, mintha önmagam ellen játszanék. Ebben az esetben védőként könnyebb dolgom lenne.

De már nagyon kielemezzük itt a dolgokat! Bár én szeretem ezt csinálni. Főleg, ha nem veszik személyes sértésnek az érveléseim, meg indoklásaim. :D
Mert például veled, ez egy tök jó dolog, más nem jut el odáig, hogy kifejtse a gondolatait. Inkább csak lecsuláz. :D
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.083
A templom a támadónak előnyös dolgot nem tudom aláírni. Hiba esetén OK. De normál esetben nem. Normál esetben a templomos falu pontban megegyező a mellette levőkkel, illetve egy kisebb fajta teknőc is egyben. Normál esetben a védekező előnyben van a vallása miatt, a támadó pedig vallás nélkül kell megállja a helyét, a támadás beérkezése, és a foglalás után. Ki lehet játszani, meg lehet oldani, lehet előny a támadónak a templom... De én ezt mindig úgy mérlegelem, mintha önmagam ellen játszanék. Ebben az esetben védőként könnyebb dolgom lenne.

Én abból, hogy a védekezőnek előny lenne a templom, a gyakorlatba még semmit nem láttam.
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.319
Nem olvastam el mindent, de ezek már a fix beállítások srácok, változtatás nem lesz rajtuk, maximum lehet egy-két extra beállítás még, de az meg ilyen 1% eséllyel.
Tekintve, hogy mindenki leadta már valahová a voksát nem igazán várható változtatás.

Mindegyik beállításnál van egy kicsit radikálisabb eltérés a szokásostól, így a választás valóban bonyolúltabb. Bár meglep, hogy a középső ilyen kevés szavazatot kapott.

Remélem, ha később átolvasom én vagy kollégám, nem kell nagyon törölgetnünk, de az utolsó pár hszből kiindulva értelmes vitát folytattatok le, ami dicsérendő.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent