VHL-A klán története

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser8560

Vendég
Itt olvashatjátok a VHL-A klán történetét Sarkanyka tollából.
Kicsit hosszúra sikeredett, ezért nyitottam neki saját topicot.

Tehát akkor következzen a VHL-A története!

user_image_www.kepfeltoltes.hu_.png



 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
A VHL-A

A valós világtól elrugaszkodott, számunkra mégis olyan valóságos világban létező KH-s családunk története.


A gondolat, hogy az utókor számára megörökítsem klánunk történetét egyáltalán nem új keletű. Olvasván az előttem szólókat, az az érzés, hogy ennek most eljött az ideje, egyre inkább határozottá vált. Klántagjaink egyre erősödő hanggal tudatott, erőteljesen kifejezésre juttatott igényét is kielégítve ezzel, most ennek a késztetésnek eleget is teszek.


És csendesen készülődik valami…


Valamikor 2010 januárjában elindult a véletlenek és kiszámíthatatlan eseményeknek egy megállíthatatlan sorozata, aminek következtében addig ismeretlen emberek találkozásának köszönhetően végül létrejött egy klán, nekünk: A klán!
De kezdjük a történetünket egy kicsit előrébb:

A V7 hajnalán tapasztalt s egymást jól ismerő harcosok egy csapata úgy döntött, hogy szerencsét próbál ezen a világon. Ki tudja eredetileg mi az, ami ide hajtotta őket? Nem tudjuk, hiszen már nincsenek köztünk, hogy hitelesen elmeséljék.
De mindenképpen meg kell említenünk őket, hiszen ők voltak ősapáink s ősanyáink, kik létrehozták a VHL-t és ennek akadémiáját a VHL-A-t.

2010. január 4.-én megalakult a VHL a Valhalla és 2010. március 28.-án létrejött az akadémiája a VHL-A.
Két meghatározó alapító tagot mindenképpen ki kell emelnünk. Ők voltak Zorn és K.I.R.A.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
Az első mit sem sejtő lépések egymás felé…


CezarV7

Volt valaha V6-on egy klánszövetség, a –TL –, WAR, Legion klánok. V7-en elhatározták, hogy együtt indulnak. Így kerültem én is a V7-re a K54-es kontinensre az –EL– klánba. Közel kétszázan jöttünk át, jelenleg csak roni8 és ,sako1 maradt rajtam kívül.

Mint mindenhol, két lovat egy fenékkel nem tudnak sokan megülni, így szép lassan a klán inaktivitás miatt elfogyott. Az utolsók között hagytam el a klánomat, mivel már vezérünk se volt aktív. Csatlakoztam régi harcostársam és szomszédom klánjához az F.K. klánhoz.

Tapasztalat barátommal, az F.K. vezérével, jókat akcióztunk együtt és 2010. áprilisában már a TOP 10-ben voltunk. A mai napig nem tudom pontosan mi történt, de a Mesehősök valahogy, valamivel megzsarolták a barátomat, így kénytelen volt átmenni hozzájuk és a klán a nyakamba szakadt.

Vezérként nem sok tapasztalatom volt, de megpróbáltam mindent, hogy előre vigyem a csapatot, egy jó darabig nem is volt gond. Mint minden klán, mi is az inaktivitással küszködtünk és az árulásokkal. Így történt, hogy a közben ellenséggé vált VHL sorban csábította el a legjobb játékosainkat. Úgy éreztem, nem tudom megmenteni a közben kicsivé zsugorodott klánt a V7 harcmezején.

A véletlen összehozott Rokito gringoval, a VHL egyik alvezérével, akivel éjszakákat dumcsiztunk át és ezeknek, a beszélgetéseknek a végén, beolvadási megállapodásra jutottunk.
Az úr 2010. június 19.-ik napján a klán feloszlattam és azokat a tagokat, akik nem voltak barbi zabálók átvittem a VHL-be. A többi tagunknak pedig kerestem helyet a szomszédos klánokban.

Hamarosan beilleszkedtem és nagyon jó csapatra találtam. Jó harcosokra és nagyon jó barátokra.



Sarkanyka

Az én történetem a daccal kezdődik. :)
Némi méreggel de annál több elhatározással a szívemben, dacosan regisztráltam 2010. január 16.-án egy számomra egyáltalán nem ismert játékba. A dacom kiváltó oka egy férfi, kinek megmutatni vágytam, hogy igenis nekem ez sikerülni fog. Sőt nem csak sikerülni, de ha már elkezdtem, akkor a legjobbak között leszek benne. Azért is!! Naiv én! Akkor még halvány fogalmam sem volt, mibe is kezdek.

Így hát Sárkánykaként elkezdtem döcögős első lépéseimet a V7-en. kezdőfalvam: Sarkanyka faluja (399|631) K63. Építgettem, szépítgettem első falumat és gyönyörködtem viszonylag gyorsan növő épületeimben.

Mivel valóban eldöntöttem, hogy megmutatom minden felfuvalkodott férfinépnek, hogy egy nő is lehet sikeres ebben a játékban, szorgalmasan bújtam minden segédletet.
Így hát viszonylag hamar ráéreztem a környező falvak fosztogatásának élvezetére, szomszédaim nagy bánatára.

Klánháború…! Klán…! Elgondolkodtató, hogy maradok kezdeti lépéseim után életben. Gyorsan találnom kell egy csapatot, akikhez csatlakozhatom, és akik oktathatnak tovább! Így csatlakoztam egy gyorsan felejthető társasághoz, ahol azonnal megtapasztaltam mit is jelent egy olyan klánhoz tartozni, ami minden, csak nem klán. :)

Itt azonnal megfogalmazódott bennem a gondolat: A klán olyan, mint az azt alkotó emberek. Így hát mondhatom, tanulni mentem és valóban egy tapasztalattal gazdagabban, meglehetősen gyorsan távoztam onnan.

Némi csetlés és botladozás után találtam egy csapatot, ahol viszonylag hosszabb időt töltöttem el, s határozottan mondhatom meghatározó volt az életemben a velük való találkozás. Nem mintha egy nagyon jó csapat lettek volna… nem! Inkább azért, mert itt találkoztam =Janiapu= val a „miniszter úrral”, akinek köszönhetően később csatlakoztam a VHL csapatához. Mindenképpen emlékezetes az itt eltöltött időm azért, mert itt találkoztam b2200-val, aki a játék alapjaira megtanított, meglehetősen tapasztalt játékosként, és akivel nagyon jókat harcoltunk együtt.
Neki köszönhetem, hogy ráéreztem a játék igazi ízére és arra, milyen az, amikor valakivel a játékon kívül is jó emberi kapcsolatot tudsz kialakítani a játéknak köszönhetően.

A GROB csapatát csendes szemlélőként figyelve gyorsan megtanultam, mit jelent az intrika, a politika és a diplomácia.
Nem kevés rábeszélés és alapos átgondolás után =Janiapu= ráhatására távoztam az akkor már bomladozó és belső harcoktól hangos klánból és csatlakoztam a VHL csapatához 2010. május 08.-án, egyszerű játékosként. Nehezen meghozott döntésemet sosem bántam meg!



Mapecka

2010. január 17.-én csatlakoztam a játékhoz a férjem, iskuc unszolására, mivel engem akkor nem igazán nem érdekelt a játék.

Napokig csak néha benézegettem és valamit építettem a falucskámon. De úgy igazán nagy változás addig nem történt, amíg meg nem ismertem az iskuc klánjának a vezérét a Kecskekáposztát, akik rengeteget segített és tanított.

De az igazi változás nem a Kecskekáposzta megjelenésével történt, hanem azzal, hogy megismertem Vojot, aki a legjobb barátom lett és nélküle nem is tudtam elképzelni a KH-t de a valós életemet sem.

Építgettem első falumat és közben farmolgattam, minden reggel hamarabb mentem suliba, hogy a farmoló csapataimat el tudjam indítani, na meg amikor visszaérnek, akkor szünetekben szintén újraindítsam őket.

Elkezdődtek a beszélgetések vojoval a skypeon és az igazat megvallva a skype beszélgetések nélkül már nem is lehetett KH-ni.

Lassan szaporodtak a falvaim, megtörténtek a klánváltások, rengeteg értékes emberrel ismerkedtem meg a játék során. Sosem feledhetem hebrike játéktársamat, aki egy igazi úriemberként segített mindig.

A következő nagyon fontos ember, akivel rengeteget beszélhettünk az cezarV7 barátunk. De nem lehet kihagyni =Janiaput= meg Davidot, Your Enemyt sem, és meg sok más érdekes, értékes társunkat sem.



Vojo

Nyugdíjazásom után, amikor úgy éreztem magam, mint most, amikor megszűnik ez a játék, regisztráltam erre az oldalra, mégpedig egy hozzánk járó magyar ismerősöm ajánlatára, 2010. január 16.-án.

Hát nem is tudom, milyen volt az eleje, talán olyan semmilyen. Volt 1 falum, fejlesztgettem benne, minél színesebbé szerettem volna tenni a csapat bázist, így bizony, volt ott védő is, és támadó is, ami csak a lehetőségekben adódott.

Aztán volt egy szomszédos fickó, aki naponta néhányszor meglátogatott a fehér lovaival, számomra egy idióta volt mivel sem, nem vitt tőlem anyagot sem pedig nem okozott kart a falumban.
Arra gondoltam, ráküldöm én is az asszem 10 fehér lovamat, hat nem kell mondanom, nem tértek haza :-(

Ezen elgondolkodtam, hogy ez akkor most, hogy is van.
Ugyanis rendszeresen jártam farmolni a szomszédos barbikba és onnan minden katonám zsákmánnyal tért haza. Sőt meg voltam győződve, hogy ha majd sokszor megtámadom a barbit akkor az egyszer csak az enyémmé válik. :)

Elkezdtem számolni a barbira indított támadásaim, gondoltam, ha 50 x megtámadom utána automatikusan befoglaltam, na de az 50 után sem történt semmi, mondom, sebaj, biztos a varázs szám 100. Mar arra jutottam, hogy az 1000-et találtam legideálisabbnak, mint lehetőséget, amiután biztos az enyém lesz.

Arra is rájöttem, hogy azért hívjak a klánháborút klán háborúnak, mert nekem is be kellene lépnem egy klánba. Ott volt felettem az MI klán (ha jól emlékszem) írtam is a vezérüknek, aki azt mondta náluk nincs hely a számomra, de ajánlott néhány másik klánt.

Mit ne mondjak, örültem, mint majom a ... hogy majd bekerülök egy másik klánba.
Oda is írtam és kaptam is választ Kecskekaposztatol aki, a klánjába befogadott K-CHE, ahová 19th January 2010 csatlakoztam és megtanított erre a játékra.

Ezennel köszönöm Kecskekaposztanak, hogy volt türelme velem foglalkozni és a végen neki köszönhetően alakult a játékom másképp.
Lett akadémiám, lett nemesem és lettek új faluim.

Hat így kezdődött az én KH-am :))


Elsőként Mapeckát ismertem meg, aki abban a Kecskék nevű klánban a legjobb volt, mindig felnéztem rá és csodáltam milyen gyönyörűen, fejlődik.
Egy nap pedig meg is ismerkedtünk.

Sok-sok barbár falut jól kifarmoltuk, már azt is közösen, egyikünk felderített, másikunk indította a farmolókat, és így tovább és így tovább...



Mr. Lord Joe

VILÁG: 7
Játékos: Joe78 alias Mr. Lord Joe
Regisztráció: 2010. 01. 18 13: 00: 01.
Elhelyezkedés: K63 FOX RIVER (388|620)


I. A kezdetek


A történet egy barátom Zameg meghívásával indul, amikor is regisztrálok a 7-es világba.
Kezdetben megalapítjuk saját klánunkat a W.A.P-t ami a War And Peace nevet viseli. A kezdeti nehézségek illetve tanulási időszak után 1 hónap elteltével átlépünk egy a terjeszkedésünket elősegítő klánba a Hmk klánba(Horthy Miklós katonája). Azonban ez a kitérő sem tart tovább 1 hónapnál az indok az erősebb klánok nyomása.

2010. márciusában újra saját klánt alapítok, ami a NeTe nevet viseli ez egyszerűen a New Team (Itt történik meg az első foglalás is egy nyersi bónuszos falu tekintetében (Fustolt (388|617))). Ekkor azonban már egyedül folytatom utamat, mert Zameg barátom marad a Hmk klánban (ő 2010 májusában fejezi be a játékot ezen a világon). Újabb 4 nap és újabb klánváltás a folytatás de ekkor már egy komolyabb klán lesz az otthonom az *MK* azaz a Mennyei Királyság tekintetében. Függetlenül a 6,45%-os területi elhelyezkedéstől ismét szembesülnöm kell a fejlettebb klánok előretörésével.
Értem ez alatt a Triad klán 32,26%-os illetve az MI (Magyar Íjászok) klán 19,35%-os elhelyezkedését a térképen.


II. A történet

Mivel ekkor már kellőképpen megmérgez a játék a folytatás érdekében újabb lépésre szánom el magam. 2010. április elején hátrahagyva nevelő klánomat az *MK*-t felvételem kérem a =TBR=(TABOR) klánba. Ez az első igazi fordulópont a játékban, mert itt már olyan játékosokkal lehetek egy csapatban, mint Your Enemy, Brigate Rossonere72, Mapecka, Vojo, Sarkanyka a teljesség igénye nélkül. Ekkor ez klán a világ 50,26%-át birtokolja.

Május vége újabb óriási változást hoz a világ és saját magam számára is, amikor a klánom elveszíti vezető helyét és a játékosok tömeges klánváltással jelzik egy újabb korszak lezárását. Nekem ekkor a C.V. klán Circulus Vitiosa jelenti a túlélést.

Ekkor már javában dúl a két akkori legnagyobb klán közötti háború, változó sikerekkel.
2010. június végén én is követem klántársaim és belépek az akkor feltörekvő VHL klánba.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
S míg mi lassan araszoltunk egymás felé, a világ csendesen forrongva alakult körülöttünk:


A VHL alapítói beregisztrálásukkor rögtön a V7 világának közepébe csöppentek. Ez a különleges elhelyezkedés a játék egésze alatt meghatározóvá vált a VHL később pedig a VHL-A játékosai számára.
Bármelyik környező klán komolyabb terjeszkedésének útjába mindig ott állt a VHL, akár délről északra szándékoztak haladni a klánok, vagy éppen északról délre. Megkerülhetetlenné váltunk.

Ezt a meghatározó szerepet a környező szépen növekedő klánok is azonnal felismerték. Különbözőféleképpen szerették volna megoldani ezt a helyzetet, ki a diplomáciával közeledett felénk, ki pedig azonnal háborút indított ellenünk. A háborút választók azonnal megtapasztalhatták, hogy a VHL-ben milyen nagyfokú mind az aktivitás, mind pedig az összetartás.

A játék kezdetén alapítóink falui viszonylag elszórtan helyezkedtek el, ezért tapasztalt játékosként azonnal elkezdtek egymás felé terjeszkedni, s a falukat, az általuk uralt területet összezárni. Már amennyire összezárásról lehet beszélni eme korai időszakban. Az összezárást elősegítendő folyamatosan toboroztak a környező játékosokból és a környező kisebb-nagyobb klánok tagjai közül.

Alapvető feltételeik közé tartozott, hogy a csatlakozó játékosok valóban aktívak legyenek. Lehetőleg tapasztaltak, vagy tapasztalat híján tanulni akaró, a játékot valóban komolyan gondoló játékosok.

A V7-re egy tapasztalt csapat érkezett a VHL-t alapítók alakjában. A VHL belső struktúráját határozott kézzel alakították ki. Ennek megfelelően szakaszokat hoztak létre, a szakaszok tagjainak elhelyezkedése alapján és ennek vezetését szakaszvezetőkre bízta.
A vezetők napi rendszerességgel tartottak megbeszéléseket és határozott kézzel irányították a klán életét.

A VHL-hez belépő új játékosok azonnal megkapták a klán szabályzatát. A fórum könnyen áttekinthető, mind a segítségkérés, támadások szervezése, a jelentések átláthatósága szempontjából.

A Kocsmában bárki szóba elegyedhetett egymással. Alapítóink folyamatosan a szomszédos klántagok megismerésére szólította fel tagjait, bátorította őket, és a jó hangulat fenntartásával biztosította, hogy a játékosok valóban a játékban részt kívánjanak venni.

2010. áprilisában az addigra szépen megerősödött =GRBOB= a K63-on, északról az akkor első helyezett klán a =MeseHösök=, keletről a $Death és a CNN, felettük északon pedig a NaMacs vettek bennünket körül s közvetlenül mellettünk az FK csapata játszott.

Az FK-val eleinte MNT egyezményünk volt, később a toborzásoknak köszönhetően ez a státusz megváltozott és ellenségek lettünk. Az FK-ban történt belső változásoknak, illetve a folyamatos harcoknak köszönhetően végül az FK arra érdemes harcosai beolvadtak a VHL-be.

Az akkor már erőteljesen bomladozó GROB klán értékes harcosait a VHL magába olvasztotta, és ezzel megerősítette K63 -as K 64 –es területeken a hatalmát. A GROB ezt meglehetősen nehezen viselte, így hát kitört köztünk egy rövid ám de annál hevesebb háború.
Csapatunk meglehetősen összehangoltan támadta a környező tagokat és sikeresen egyre jobban megszilárdította hatalmát a kéréses területen. Harcainknak a GROB feloszlása illetve tagjaiknak a környező klánokba való távozása vetett véget.

2010. júniusára az első húszban megjelent a HSFC, az UNICUM, és a MI. Változatlanul első helyen játszottak a =MH= játékosai, közvetlenül előttünk pedig a D.C., akikkel háborút folytattunk az akkor felemelkedőfélben lévő Elme-vel karöltve, aki eddigre nyolcadik helyre küzdötte fel magát.

A folyamatos és szelektált klántagok felvételének, a folyamatos és tudatos harcoknak de nem utolsó sorban a határozott vezetésnek köszönhetően a VHL 2010. nyarán elérte az első helyezést a ranglistán. Ezt a helyezést augusztus közepéig sikerült megőriznünk.

Az Enigma és a VHL akkori vezetése között meglehetősen jó kapcsolat alakult ki. Ezt tudható annak, hogy a játékosaink már más világokról ismerték egymást és annak, hogy a klánok vezetői ezt a jó kapcsolatot folyamatosan ápolták is. Ekkor K.I.R.A. volt a klán fő diplomatája.

Ennek a jó kapcsolatnak a folyamodványa volt az, hogy a két klán vezetése elgondolkodott egy fúzió lehetőségén. A tárgyalások jó úton haladtak, hiszen mindkét klán vezetése tudta, hogy a játék megnyeréséhez valamilyenfajta összefogásra lenne szükség.

Az, hogy végül ez a fúzió mégsem jött létre sok apró, ám mégis kiemelkedően fontos tényezőnek tudható be. Egyrészt az Enigma vezetése folyamatos nyomás alatt tartotta a VHL vezetését, hogy minél hamarabb döntsenek, és azonnal olvadjunk egybe. Ez az erőteljes sürgetés egyáltalán nem volt szimpatikus a klán vezetésének.

Másrészt az Enigma vezetése ragaszkodott ahhoz az elképzeléshez, hogy az egybeolvadás után az új klán teljes erejével támadja a NaMacs játékosait. A VHL jó viszonyt ápolt a támadni kívánt klánnal, egyre kevésbé tetszett a fúzió gondolata.

Mivel valóban jó kapcsolatot ápoltunk a NaMacs vezetőségével, akikkel egyébként szövetségi kapcsolatban álltunk, a tárgyalások alatt tisztában voltunk azzal, hogy közben az Enigma vezetése megkereste őket is, hogy fuzionáljanak. Így az Enigma vezetőinek tudta nélkül a háttérben a két klán vezetése megbeszélte a történteket.

Vojo, aki már ebben az időszakban is vezető szerepet töltött be a VHL-ben erőteljesen hangot is adott kétségeinek és igyekezett rávezetni az akkori vezetőséget, hogy ez a fúzió elhamarkodott lenne és számunkra semmiképpen sem előnyös helyzetet teremtene. Egyébként sem állt semmiképpen sem szándékunkban a NaMacs-ot támadni, így tulajdonképpen a tárgyalások tökéletesen feleslegesek voltak.


Mapecka

A Grobba való csatlakozásunk nagy cselszövéssel történt Miniszterünk =Janiapu= tanácsára, azután meg a VHL-be vándoroltunk, de akkor azért már kezdtek körvonalazódni bizonyos stabil kapcsolatok.

Mindvégig Vojoval mindent megbeszélve haladtunk előre és egy dologban mindig biztos voltam. Abban, hogy rá bármikor, bármilyen körülmények között számíthatok.

Tudjuk ugye, hogy Vojonak mindig igaza van, ezt sokan badarságnak tárhatják, de aki megismerte Vojot az belátta, hogy ez valóban így van. Ugyanezzel szállóigével élve Vojo nem támogatta a Namacs elleni háborút, akkor, amikor az MH és a VHL fúziót megálmodta a Mesehősök vezérkara.

Szemfényvesztésül Zornt ajánlották vezérül. Akkor már elég nyilvánvaló volt, hogy az MH előbb vagy utóbb ellenségünk lesz.

Ebben az időben a férjem iskuc egy Feketesereg nevű klánban volt kecskekáposztával, aki idővel simolevi acc-al játszott már.
Sosem gondoltam volna, hogy valaha ellenséges klánokban fogunk kikötni, de ez is bekövetkezett, amikor az Mh-ból Enigma lett és iskucék a Havannaval folytatott harc után csatlakoztak Ashlan kérésére az Enigmahoz.

A névválasztás már előre jelezte Ashlan fondorlatosságát, hiszen ez lett volna a neve annak a klánnak, ami az MH és VHL fúziójából jött volna létre. Mi ebből már tudtuk, hogy az Enigma ezen a világon csakis az ellenségünk lehet.


Ahogy, az már azóta szállóigévé vált a VHL berkeiben: Vojonak mindig igaza van.
Amit akkor Ő már pontosan látott és érzett, később valóban bekövetkezett. De ahogy ez a későbbiekben kiderült a játék folyamán, nem először és nem is utoljára döbbentünk rá vojo ezen képességére.

Közben az Enigmából átjött és vezető szerepet töltött be Rokito gringo. Az Ő személye meglehetősen megosztotta mindkét klán vezetését, a későbbi eseménysorozatok tükrében mondhatom, hogy nem véletlenül.

Ahogy azt korábban már említettem, vojonak mindig igaza van, még ha ez később derül is ki. Vojo egyáltalán nem szimpatizált Rokito gringo-val és mindvégig úgy érezte, hogy ebből az átlépésből még óriási problémák fognak adódni.

Végül mindkét klán részéről erőteljes sértődések és érdekeink egyeztethetetlensége miatt a fúzió nem valósult meg.

Az =MH= klán átalakult és Enigma-ként folytatta a játékot. Feszült és meglehetősen elmérgesedett kapcsolat jellemezte ezt az időszakot. Az összeolvadás kérdése nem csak lekerült a napirendről, de a két klán kibékíthetetlenül egymás ellenségévé vált és ezen semmi sem tudott változtatni. Folyamatos ármánykodások, árulások, nyílt ellenségeskedések mindennapi játékunk részévé vált.


A Kis Mukk

A két barát Ashlan és Roki kakaskodását láttuk közelről, hogy ki az ügyesebb és erre ment rá majdnem mindkét klán!


Iskuc

Feleségemmel Mapeckával a két ellenséges oldalon játszottunk, meglehetősen érdekes helyzetet teremtve ezzel a való életben. Két külön szobában folytattuk játékunkat, ezzel biztosítva, hogy még véletlenül se áruljunk el egymásnak klántitkokat. Úgy érzem ezt maximálisan jól sikerült megoldani, hiszen a játék folyamán egyikünk sem tudott a másik fél játékáról semmit.


A VHL vezetése látva a csapattagok jó hangulatát és harci kedvét úgy döntött, hogy jó lenne ezeket a kapcsolatokat kicsit szorosabbra fűzni, és klán találkozót szervezett. Erre a találkozóra a nyári melegben a Balaton partján, rendkívül jó hangulatban sor is került. S bár a találkozó valóban nagyon jól sikerült, az emelkedett hangulat hevében elkövettek egy meglehetősen nagy hibát. Nevezetesen, hogy egy laptopról, egy internet kapcsolatról sorban bejelentkeztek a játékba, és meglehetősen híven közvetítették az itthon maradottaknak az ott történteket, a klántagok nagy derültségére.

Kétségtelenül jó hangulatban zajlott a klántalálkozó. Az ott összegyűlt klántagok kivesézték a játékot, az ellenségeket. Az Enigmával kirobbant háború mélységeit és okait.

Jó hangulatuk tartott egészen addig a kijózanító pillanatig, míg rá nem döbbentek, hogy bejelentkezésüknek hála az egész vezetést kizárták a játékból. Ezek a kizárások vezettek egy egészen új, cseppet sem méltó háború kezdetéhez. A Support háborúhoz
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
Az összeomlás és a support háború


Az Enigma és a VHL között olyan mértékben romlott meg a viszony, hogy az már túlmutatott a játék keretein. A mindennapi harcok folyamatossá váltak és kétségtelenül izgalmasabbá tették játékosaink életét.

Mégis voltak játékosok mindkét részről, akik képtelenek voltak megemészteni ezt a megromlott viszonyt, mindenképpen visszavágása vágytak, és semmiképpen nem elégedtek meg azzal, hogy a játék keretein belül, becsületes harcokkal tegyék ezt.
Mindkét fél játékosai szervezett harcokat és csatákat folytattak a másik területeinek megszerzéséért, ugyanakkor belekezdtek egy olyan méltatlan csatározásba is, amit azóta csak support háborúként emlegetünk.

Mindennaposak lettek a feljelentgetések és ezzel egyidejűleg a kizárások is mindkét fél játékosai közül. Voltak feljelentések, melyek megalapozottak voltak és bizony voltak feljelentések, melyek tökéletesen légből kapottak voltak. Hetekig folyt ez a méltatlan háborúzgatás.

Ennek következménye lett az, hogy a VHL vezetése határozottan felszólította a tagjait, hogy a két klán háborújából a support csapatot hagyja ki és háborúnkat csak a KH keretein belül, egymás falunak és területeinek meghódításával tegyük. Felszólította tagjait, hogy vonuljon ki a külső fórumról és ott csak határozott vezetői engedéllyel tegyen bejegyzéseket.

Az információk minden csatározó oldalról – és itt nem csak a VHL és az Enigma csatározásaira gondolok, hanem az egész világon szereplő meghatározó klánokról – ismeretlen és időnként érthetetlen módon és helyről szivárogtak ide és oda. Ezzel a világ meglehetősen felbolydult és egy kísérleti telepre kezdett emlékeztetni.

Bár talán nem ildomos erről beszélni, de a bennfentesek tökéletesen tisztában vannak – mind a játékosi oldalról, mind a support oldalról- hogy a valóságban milyen események zajlottak még a háttérben.

Hamarosan a support csapat is megelégelte a folyamatos feljelentgetéseket és felszólította a V7 játékosait, hogy egymás elleni csatáit csak a játék keretein belüli eszközökkel vívják meg:

Tisztelt játékosok!

Tudomásunk van a világotokon folyó nagy háborúról az Enigma és a VHL klánok között.

Nyomatékosan szeretnélek benneteket megkérni, hogy a háborút NE A SUPPORTON KERESZTÜL vívjátok meg. Arra valók a katonák.

Amennyiben innentől mindenféle csipcsup feljelentgetést kapunk azt fogjuk büntetni, aki a feljelentést tette, mégpedig a support indokolatlan használata miatt. Büntetési tételeket megfelelő helyen el lehet olvasni.

Nevetsége,s amit a két klán csinál ezen a téren.

Játsszatok!!!!!!!
De mi kiszállunk ebből.

A support csapat nevében.



A VHL vezetése gyakorlatilag kivonult a klánfórumról és biztonsági okokból, ezentúl miden kommunikációját a skypen keresztül bonyolította egy vezetői chat szobát létrehozva.

A fent említett eseménysorozatok hatására 2010. októberének legelején a VHL addigi vezetése összeomlott. Vezetőink és meghatározó nagyobb játékosaink folyamatos kizárása vezetett odáig, hogy az addigi vezetés a V7 világról távozott és határozottan felszólította erre tagjait is.


Az újjászületés és az egymásra találás


Rokito Gringo, aki addigra VHL vezére volt, minden vezértársától megvonva a jogokat, azok véleményével és személyes döntéseikkel semmit sem törődve törölni akarta a VHL klánt. Végül a törlésre azért nem került sor, mert Rokit kizárták a játékból.
Mivel jogait elvette az akkori vezetés tagjainak, a klán gyakorlatilag halálra volt ítélve. Így hát néhány agilis és erőteljes személyiség döntéseinek következményeként, az addig akadémiaként működő VHL-A klánba menekültek a VHL játszani akaró tagjai BONS vezér meghívása alapján.

Ezek a kiemelkedő személyiségek, akiknek köszönhetően a VHL romjaiból újjá született és VHL-A- ként folytatta harcát a V7 világán Mapecka, CezarV7, babajusz és vojo voltak.


CezarV7

2010 novemberében a support háború eredményeképpen a VHL meghatározó játékosai elhagyták a világot és felszólítottak mindenkit, tegyék ugyanezt.

Mapecka, babajusz, vojo és jómagam ezt nem hagyhattuk és a klán élére álltunk, a semmiből, gyakorlatilag megpróbálva a padlóról felállni. Ekkor a VHL-t nagyfokú inaktivitás és árulások jellemezték.

Kénytelenek voltunk új klánba költözni, mivel alapítói jogokkal nem rendelkeztünk, így az addig akadémiaként működő VHL-A klánba mentettük át harcolni akaró tagjainkat.

Szívós munkával, miközben 5 fronton harcoltunk (Unikum, BAR, HSFC, Wiking, Enigma) a padlóról összekapartuk a klánt és egyre nagyobb sikereket értünk el.

Vezérkarunk ekkor már babajusz távozásával, your enemy és =janiapu= hadászati tapasztalatával bővült.

Hamarosan felismertük a lánysárkány, Sárkányka, kiváló szervező és kommunikációs készségeit, a vezérkar tagjává nyilvánítottuk a közben abbahagyó babajusz barátom helyére.



Sarkanyka

2010. novemberében egyszerű klántagként érzékeltem, hogy a klánunk vezetése tökéletesen visszavonult a klánfórumról. Az addigi élénk társadalmi élet gyakorlatilag a nullára csökkent. Néhány klántársammal egyetemben igyekeztem megoldást találni erre a problémára úgy, hogy közben fogalmam sem volt, hogy a klán új vezetése milyen nehézségekkel küszködik.

Mivel nem sikerült a klán életét feldobni és még mindig nem tudtam, hogy milyen gondjaink vannak valójában, felkerestem vojo-t és egy viszonylag rövid levelezésbe kezdtem vele. Mit mondjak, nem lettem sokkal okosabb. :)

Közben élénk csatározások folytak több fronton is. A HSFC kinézte hat, a többi falumtól igencsak messze elhelyezkedő falvamat és megkaptam addigi életem első szervezett támadás sorozatát. Viharos gyorsasággal 400 támadás érkezett ezekre a falvakra, ebben a korai időszakban ez a 400 támadás nagyon nagynak számított! Ekkor kerültem vojoval és mapeckával kapcsolatba, akik segítségemre voltak a falvak megvédésében, b2200, Sterilzona és your enemy-vel együtt.

Azt gondolom, hogy ezeknek a falvaknak a megvédésével kerültem én előtérbe és hamarosan vojo és mapecka felszólítottak, hogy csatlakozzam a skype-n hozzájuk, ahol is napokon keresztül beszélgettünk, s hamarosan megkaptam babajusz távozó társunk szervezetten támadott fiókját, hogy védjem meg. Ez a védelem, olyan jól sikerült, hogy gyakorlatilag a BAR egy hétig egy falut sem tudott megszerezni. S hamarosan a vezérkarban találtam magamat, amire bevallom egyáltalán nem számítottam.



Mr. Lord Joe

Ekkor kezd kirajzolódni egy sok mindent eldöntő háború kialakulása, amiben nem sok részt tudok vállalni, hisz egy felesleges vitát követően 2010. szeptemberében kiléptetnek a klánból. Ekkor már 3 hónapja vagyok / voltam a klán tagja.

Ha emlékeim nem csalnak ekkor a VHL klánon belül, elkezdődik egy hatalmas átalakulás.

Jó magam az ismételt túlélés függvényében egy érdekes és leginkább dacból történő ötlettől vezérelve felvételem kérem az akkor világuralomra törő Enigma klánba.

A VHL klánon belül kialakult káosz következtében a világ gyökeresen megváltozik.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
Mapecka

Megadódott az a lehetőség, hogy Rokito gringo vezérünket helyettesítsem egy jó párszor. Nagy játékosnak tartottam, viszont amikor hirtelen mindenkitől elvette a vezéri jogot és magát kizáratta a saját fiókjából akkor már tudtuk, hogy menteni kell a csapatot.

Bons barátunk, aki az én legjobb szomszédom volt, a VHL akadémiájában volt vezér, így mindenkit, akit lehetett Vojo meg cezarV7 segítségével átmenekítettünk. Így maradt meg a VHL, most már VHL-A néven és folytattuk együtt a harcot.

Ebben a lépésben igencsak szükség volt BONS és vojo leleményességére cezarV7 szakértelmére. Mindezek nélkül a VHL-A nem létezett volna többet. Megalakult, vagyis újjáalakult a VHL-A, ahol Vojo, Bons, cezarV7, babajusz meg jómagam próbáltuk tartani a lépést.

babajusz nemsokára feladta magánéleti problémái miatt.

De azután megismerkedtünk Sarkanykával, aki nagyon cikázta mindenki kíváncsiságát, hiszen mindenki úgy tudta, hogy egy férfi ül a fiókban. A Nagy titkot Vojo leplezte le, mint ugye tudjuk minden titok leleplezője mindig is Ő volt!!

Egy este meghívtuk skype konferenciára, és elárulom, hogy a Sárkányka hétfejű, veszedelmes mesefigurája mögött - akitől minden gyerek fél ugye - egy bársonyos hangú, bájos, jóságos, jó kedélyű és gyönyörűséges hölgyre leltünk.
Aki mindig mindenkit pátyolgatott, akinek szüksége volt támogatásra. Aki minden feladatott a szó legnemesebb értelmében csodálatosan, nagy komolysággal, elszántsággal, legnagyobb odaadással, meg hozzáértéssel tett. Aki mindig tudott mosolyogni, amikor szükségünk volt mosolyra. Aki mindenki barátja, anyukája és jó tündére volt!

Hát Vojot idézve: Valóban rátaláltunk a Főnyereményre! Egy személyben, Sarkanyka személyében!



Hamarosan kialakult a VHL-A új vezetése és új vezetői struktúrája. Maradtak a jól bevált szakaszok, szakaszvezetőkkel az élen. Mapeckára a Vezérasszonyra, hárult a feladat, hogy a semmiből újra felépítse a diplomáciai kapcsolatokat a környező klánokkal.

Cezarv7, a klán szíve, a klántagokkal történő kapcsolattartásért volt felelős, és ezen kívül pótolhatatlan oktatással segítette a klátagok fejlődését. A belügyekért felelős tisztségen osztozott Sarkanykával, akit hamarosan előléptettek a klán pszichológusává.

Your Enemy és =Janiapu= feleltek közösen a hadászati feladatok ellátásáért. S az egész összetartásáért, a működés gördülékenységéért, az összes feladatba valamilyen szinten való befolyással, mindannyiunk felett vojo Vezérségével.

Minden vezér teljesen azonos jogokkal és kötelezettségekkel bírt, s a döntések meghozatalában teljesen azonos szavazati joggal rendelkeztek. Döntetlen szavazás esetén viszont mindannyiunk felett vojo állt, s az Ő szavazata döntött.

A vezetés változatlanul keveset vett részt a klánfórum életében, cserébe viszont létrehozott egy skype chat szobát, ahol a VHL-A klántagjai sokkal jobban, gördülékenyebben és korlátok nélkül tarthatták a kapcsolatot.

Ennek a kapcsolattartásnak köszönhetően perceken belül kapott támogatást, az azt igénylő klántagunk, folyamatos tervezgetések és stratégiai megbeszélések színtere lett, s hihetetlenül megélénkült a klánélet.

A támadások szervezése hihetetlenül könnyűvé vált, hiszen ide bejelentkezve, azonnal megtalálták egymást, a támadni akaró tagjaink. A védelmet kérő levelek azonnal bekerültek a szobába, és szinte perceken belül megindulhattak az egységek, mind a szövetségeseink, mind a klántagjaink felé.

Az új élet nehézségei


A VHL válságának idején több VHL-s játékos az Enigmába igazolt át, nem tudván, hogy a VHL-A új vezetése vajon képes lesz e a klánt életben tartani. A K53 nagy részét ők uralták, ott voltak a K52 déli részén is. De nem csak az Enigmába, hanem a környező nagyobb klánokba is sokan átigazoltak.

Ennek eredményeképpen elég érdekesen alakult az addig VHL-es, a világban szétszóródott játékosok élete. Mivel a VHL-ben még klántársak voltak, így nem igazán akartak egymásnak esni, más klánokba történő átigazolás után sem, néhány kivételtől eltekintve.

Az új klán megalakítását követően, a sorozatos klántagok elhagyásának következményeként, a VHL-A azonnal visszaesett a ranglistán a harmadik helyre.

Az addig kompakt klán elvesztette területeinek nagy részét. A megmaradt területek meglehetősen széttagoltan helyezkedtek el. A vezetést lefoglalta a mindennapi küzdelem, hogy a klán életben maradjon. A diplomáciai kapcsolatokat a semmiből kellett újjáépíteni.

Gyakorlatilag semmilyen információval nem rendelkezett a vezetés és így Mapeckára hárult a feladat, hogy újra kiépítsen egy megbízható diplomáciai kapcsolatot a környező klánokkal, biztosítva mindenkit, hogy erőteljes és biztos kezekben van a klán vezetése.

Természetesen a klán szétesését követően azonnal még nagyobb nyomás alá igyekeztek a környező klánok helyezni a VHL-A tagságát. De a szétesés ellenére a megmaradt tagok eszelős küzdelmeket folytattak, és újra és újra megújuló erővel vetették magukat a harcokba bebizonyítandó talpraesettségüket és összetartó erejüket.

Ebben az időszakban a klán még csak 4 fronton harcolt. Északon az Enigma tartotta nyomás alatt a megmarad tagokat. A BÁR igyekezett megszorongatni és betörni a területeinkre és velük egy időben a DC és a Wiking sem kímélt bennünket.


DC és a VHL között fennálló háborúban egymástól foglalt falvaink:


[**]DC[||]VHL,VHL-A[/**]
[*]0[|]98



De minden bennünket támadó klán igyekezetük ellenére mi tartottuk magunkat! Mi mást is tehettünk volna, ha már a sors úgy hozta, hogy a térkép közepét uraltuk. :D

A VHL visszaesésével szinte egy időben emelkedett fel az ELME. Míg a VHL-A visszaszorult a negyedik helyre 2010. októberében, addig az ELME sikeresen felemelkedett a második helyig.

A közvetlenül mellettünk lévő MI klánnal MNT kötöttünk, bár biztosak voltunk benne, hogy ez az MNT gyenge lábakon áll és hamarosan harcokba fogunk keveredni. Viszont az addigi széles frontunkat nem növeltük tovább.

Délről egyre feltörekvőbben közeledett a HSFC. Tisztában voltunk vele, hogy ha a frontokat tartani akarjuk, nyugalomra van szükség a hátországunkban. Így MNT kötöttünk a HSFC-vel és az összes védőnket elvontuk délről, feltolva őket északra.

Ezt az MNT-t a későbbiek folyamán szövetséggé erősítettük. A szövetség feltétele a HSFC részéről az északi frontra való kijuttatásuk volt. Ők is tisztában voltak vele, hogy vagy keresztül verekedik magukat a VHL-A összetartó csapatán észak felé, vagy szövetséget kötve velünk falucserék révén jutnak jobb pozícióba. Minket megtámadni akkor féltek, hiszen látták a VHL-A milyen nyomásnak áll ellen.

A HSFC belül uralkodó rendezetlen és bizonytalan vezetőségi posztok miatt végül a faluk átadására mégsem került sor. Sosem lehetett pontosan tudni, hogy kik is odaát a vezérek. Ahány klán volt a környezetünkben mindenki más diplomatával, vezetővel állt kapcsolatban.

Gyakorlatilag a HSFC tudta, hogy falukat akar északon, de nem rendelkezett olyan személyiséggel aki koordinálta volna a faluk átvételét.

Hamarosan választás elé kényszerültünk, mivel az Unicum és a MI klánok háborúba keveredtek. Az Unikummal szövetségi viszonyt ápoltunk, míg a MI klánnal háborúzni kezdtünk. Így a frontjaink szélesedtek és immár valóban 5 fronton tartottuk magunkat.


Vojo

De egy embert mégis meg kell említenem, Ö pedig Szepi01 barátom-barátunk :)
Őt azért kell megemlítenem, mert az egyetlen egy olyan harcos volt, aki ellen ÉLVEZET volt harcolni.

Szepinek kiszámíthatatlan támadásai voltak. Egyszerűen minden alkalommal valami meglepetést tudott szerezni, egyszóval fantasztikusan csinálta. Érezhető volt, hogy fejből támad, hogy minden támadásának valami értelme volt. Már vártuk Judittal, (Mapeckával) vajon most mivel lep meg minket.

Szepi volt a legnagyobb ellenfelünk, akitől rettegtünk, és akit alig vártunk, hogy induljon a csapataival. Mindenki más, aki támadott minket, hozzá képest gyenge limonádék voltak!!!
(ezzel nem szeretnék egy másik támadót sem degradálni, csupán így akartam szimbolikusan elmondani)


Ezt a háborút is megnyertük, hiszen az MI felbomlott és tagjai a környező klánokba, köztük az Unicumhoz és a VHL-A –hoz csatlakoztak.

Az Unicum a háttérben elkezdte a tárgyalásokat az Enigmával. Az Enigma tökéletesen tisztában volt azzal, hogy neki össze kell fognia egy nagyobb klánnal ahhoz, hogy hosszú távon a győzelem felé tudjon masírozni. Ennek érdekében szinte minden nagyobb klánt megkerestek egy szövetség vagy egy egyesülés gondolatával.

Ennek a háttérben történő tárgyalásnak és annak a ténynek köszönhetően, hogy az UNICUM nem bízott a VHL-A vezetésében az UNICUM és a VHL-A között újabb háború alakult ki.


Your Enemy

Amikor átléptünk a VHL-be és elfoglaltuk a GROB klán maradékát helyszűkében lettünk és xmartxel kirobbantottuk az Első Unicum háborút.

Az Unicum ki akart kérni minket, de Zorn nem adott, ezért háború lett. Közben xmartx abba hagyta a játékot, így egyetlen felbujtóként én maradtam. Ezt meghálálta az uni 500 bejövővel!! Ekkoriban ez a szám óriási volt! 9 falut buktam, aznap 3 visszajött és szépen lassan mindegyik.
Ezután béke lett jó darabig.

A 2. Unicum háború kitörésekor már valamennyire enyhült a nyomás a klánon a többi oldalon, így belementünk a harcokba mivel sok aktív és harcedzett tagunk volt a környéken a vezetőség többségével. A harcok kisebb nagyobb fellángolással folytak a kontinens teljes uralása érdekében.

Az Unicumban is nagyszerű egyéni játékosok voltak csak a szervezettség nem volt megfelelő rengeteg elpazarolt szervezett támadás mutatott rá arra, hogy ők itt nem fognak előretörni.

Miközben mi kis osztagokban támadtuk az egyes tagjaikat, melyek sorra estek el.

Volt 1-2 nehéz dió köztük, akiket a hatalmas veszteségek elkerülése érdekében főleg fake támadás ért az elterelés érdekében és elszórt, egyéni próbálkozás több-kevesebb sikerrel.

Közben a tagjaikat folyamatosan foglaltuk be és az előtte negatív statot sikerült kiegyenlíteni majd fölényesen megfordítani!!!

Ezt a statot még akkor hizlalta fel az Unicum, amikor a VHL-A 5!!!!! fronton harcolt!!!

Hadvezérként a tervezésem meg általában annyiból állt, hogy egy nagyobb, kicsit távolabbi tagot kiszúrtam, arra indultunk először.

Az igazi célpont általában határvidéki embörke volt, akit ha támadtunk, annak a legtöbb falujára ment a 4-5-6 nuke és a nemesvonat. Ahová pedig nem jutott azonos számú fake, a szomszédban lévőkre a kis tagokat uszítottam hogy az erősítés kicsit alacsonyabb legyen.

Mindenki csak a saját feladatát kapta meg tőlem eleinte. Az egész tervet csak én tudtam így aránylag rejtve is maradt a valós cél a nem kevés kém előtt, aki megfordult drága klánunkban.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
Sarkanyka

Az Unicummal kirobbant háborúról az első emlékem az, amikor vojo körlevélben közölte, hogy másnap 8 órakor csapódnia kell a szakaszának a megadott célpontokon.
A körülöttem lévő csapattagokkal megszerveztük, átbeszéltük az indítási időpontokat és tökéletes összhangban pontosan időzítve érkeztek csapataink pontosan 8 órakor a célpontokra. Talán ez volt az első olyan csapódásom, amikor másodpercre pontosan érkeztek a csapataim. :)

Másnap reggel vojo megkérdezte tőlem: elindultatok már? Szerintem igencsak meglepődött, amikor közöltem, hogy nem csak elindultunk, hanem a parancsnak megfelelően pontosan csapódunk is. :)

Ezt a pontos csapódást még nagyon sok csatározás követte. Mapecka volt egy időben a fő célpontjuk, hiszen tökéletesen tisztában voltak azzal, hogy Mapecka mennyire fontos szerepet tölt be a klán életében. Jókat csatáztunk a körülöttünk lévő tagokkal, bár kétségtelen, hogy időnként érezhető volt az Unicumban lévő tagság vonakodása, ha támadásról volt szó egy-egy klántagunkkal kapcsolatban.

Egy másik meghatározó élményem, amikor Mapeckával és Vojoval skype konferenciabeszélgetés közben időzített támadásokat indítottunk. A beszélgetés magántermészetű volt. De a háttérben mindannyian igyekeztünk a másik támadásainál pontosabban időzíteni. Aztán ezeket, az időzítéseket bemásoltuk a másik félnek várva a reakciókat. Jókat nevettünk, amikor egyikünkön, másikunkon érződött a feszült figyelem, mikor is kell indítania és a feszült várakozás, hogy a másik kettő hogyan is reagál a tizedmásodpercek lefaragására.

Egy ilyen egész napos csatározást követően ismerkedtem meg Sarkany2 játékossal, aki az Unicum színeiben játszott. Nagyon élveztem a vele való harcot. A két Sárkány harcát!!

Az akkor már szétesőben lévő Unicumból megpróbáltam vojo javaslatára átcsábítani hozzánk. Sokáig ellenállt, de végül meggyőztem és átállt a VHL-A csapatába.

Sárkánytárssal egy nagyszerű embert és egy kiváló játékost nyert a VHL-A csapata!!!



Mapecka

El kell mesélnem, egyik legnagyobb támadás sorozatot, amit az Unikum mért rám. A támadássorozat jó időben elindult, kb. egy héttel a becsapódások előtt már jöttek a támadások. Ez elég időt nyújtott arra, hogy faluimat betonra védjük. Mindenki nekem küldte a védőket, klántárs, szövetségeseink, mindenki.
Na és következett egy hétvége, amikor péntektől vasárnapig állandó, legkevesebb 800 bejövőm volt, ami az akkori világra nézve nagyon sok volt, hiszen akkoriban ennyi bejövője nem igazán volt senkinek.



Közben az Enigmával szövetségre lépett a BAR. A VHL-A játékosai és a BAR játékosai között különösképpen nem voltak nagy harcok, leginkább határvillongások voltak jellemzőek egészen addig a pillanatig, amíg a vezetőség úgy nem döntött, hogy nem zaklathatják tagjainkat a határvonalakon.

=Janiapu= szervezésében indítottunk armageddont ellenük és a tagjaink nagy erőkkel kezdték a BAR játékosait foglalni. Szép lassan sikerült a klánt megtörnünk. Néhány tagjukat átvettük a többieket pedig befoglaltuk.


A BAR – VHL-A háborúban az egymástól foglalt falvak aránya:


[**]BAR[||]VHL, VHL-A[/**]
[*]475[|]954



CezarV7

Akkor éledtem újjá Akarat23 ként. Egy darabig a fiókom nemigen ápoltam, főleg a klán dolgai kötöttek le. Aztán egyszer úgy döntöttem, nem nézhetjük, a BAR szorongassa a szomszédokat. margol és azaz meg még valaki, nem jut eszembe a neve, volt ott, ahol próbálkoztam. Elég kevés sikerrel jártam. Ott, ekkor ismertem fel az íjászok kiváló védekező képességét. Addig íjászt alig képeztem, de margol féle csapatnak rengeteg volt, és hullottak a támadóink.

=Janiapu= aztán megszervezte a „macskát szarni armagedont” warior93 volt klántagunk ellen. Átütő siker volt!!! Ez volt az első olyan támadásunk, amiben az egész klán részt vett az új vezetőség irányítása alatt.

Your, bitsu, janiapu, akarat23 meg a többiek, akik hozzá fértek a BARhoz nagy erőkkel elkezdtek foglalni. Majd később aztán margol és azaz is megtört. Szép lassan felzabáltuk őket, tapasztalatot, rujckát és mistiquent átvettük a többit befoglaltuk.



Szepi01

Nem is tudom, az elejéről kellene kezdeni, de olyan régen volt, hogy már alig emlékszem.
Januárban mikor a fiam segédletével megismerkedtem a KH világával, nem gondoltam volna, hogy idáig eljutok. Valójában az ő fiókjába kezdtem megismerkedni a játékkal, majd regisztráltam külön.

Egy ideig magányosan, nem is tudom már meddig, játszottam. Aztán ahogy gyarapodtak a pontjaim egyszer csak megkeresett egy Hubab nevű játékos az MI klánból, és elfogadva a meghívását, azt vettem észre, hogy hirtelen mennyi emberkével kerültem kapcsolatba.

Ebben az időben nem voltam meghatározó játékos a klán életében, mivel a rangok már ki voltak osztva. Azt tudom, hogy Hubab volt a klán vezér, Adi81 az alvezér, GjimMD a klán támadó motorja (neki köszönhetem első, aktív játékostól foglalt falumat is), és ott volt még Lordfate.

Tőlük nagyon sokat tanultam, és az igazat megvallva simán megállták volna a helyüket, sőt!! Még egy, általatok ismerhető név FarkasSK, sajnos ő igazi katona volt és ez a stílus nem jött be nagyon sok embernek, sokszor nyers és sértő stílusa miatt.
Ezen időszakban az MI klán baráti viszonyt ápolt a GROB klánnal. Ismerős lehet páratoknak. Ekkor működött a szövetség, de idővel érezhetővé vált, hogy csak addig tartható fenn ez az állapot, amíg a GROB kontinens első, és ezt nem veszélyezteti semmi.

Majd idővel megromlott a kapcsolat a vezetők között és azt hiszem a GROB is ekkor szűnt meg?? Ezután a TBR lépett színre, de nem sokáig.

Talán ekkor alakult ki erőteljesebben a környéken a VHL, majd a VHL-A. Erről sok emlékem nem igazán van.

Közben nálunk ment a találgatás hogy Vojo, BONS, és Mapecka milyen viszonyban is van. Feltűnő volt, hogy mindig egyszerre voltak aktívak, és talán ekkor voltak a supp felé e jelentgetések is.

Ha jól emlékszem ekkor tájt kezdődött az Unikum elleni háború. A környék meghatározó klánjai, ekkor a VHL-A, MI, UNICUM,UNKUM, és délen a HSFC.

A HSFC nem volt meghatározó a harcokban, mivel már ekkor is a saját tagok elfogyasztásában jeleskedtek, és nem igazán volt harcedzett játékosuk.

Velük nagyon sokáig mint volta MI klánnak. A VHL-A-val szövi is volt az Unicum elleni harcokban, de hogy mi vetett ennek véget nem is emlékszem már. A klán ügyeit és a tárgyalásokat Hubab, és Adi81 rendezte.

Majd idővel bevettek a vezetőségbe, és rám bízták az MI-At, a klán akadémiájának a vezetését. Ekkor a klán az akadémiával egyetemben több mint 160 tagot számlált. Majd idővel nagyot fordult a kontinensen az élet és immár az Unicum, és a VHL- ellen fordult az MI. Hogy miért is, számomra talány, vagyis inkább már nem emlékszem. Talán innen kezdődött az MI hanyatlása.

Rengeteg inaktív, befejező játékos, támadásokban részt nem vevő tagok, stb…. Ami betette a kaput a MI klánnak az Hubab szó nélküli lelépése. Ekkor Adi vette kézbe a dolgokat, de már érezhető volt az erőteljes gyengülés.

Idővel, az akadémiával egyesült az anyaklán, és folytatódtak a befejezések. Már nem volt GJim MD , (klán egyik motorja) illetve átvették a fiókját, egy fiatal 14 éves srác. Aki aztán előbb elárulta a saját klánját majd átlépett a VHL-A-ba, és később ott is árulónak minősült, mivel infókat szivárogtatott ki, többek közt nekem is.

Tetézte a bajt, hogy Adi is a befejezés szélére sodródott, családi okok miatt (Angliában élet, és a felesége várandós volt), majd kilépett Lordfate is. Ez már túl sok volt, hogy a klán elbírjon ilyen veszteségeket.

Mielőtt Adi lépett volna, a kapcsolatai révén sikerült elérnie, hogy akik nem akarnak a sülyesztőbe kerülni, átmehetnek az Unicumhoz.

Mivel A Vojo, BONS, Mapecka tengelyt piszkáltam, onnan nem számíthattam befogadó készségre, így jó párunknak az Uni klánok jelentették a túlélést. Ekkor komolyan gondolkodtam a befejezésen, mivel szívügyemmé vált az MI sorsa. Nagyon nehezen tudtam megemészteni a kudarcot, viszont köszönettel tartoztam az Uni vezetésnek és tagoknak, hogy befogadtak.

Mindezekkel egy időben óriási, a kornak megfelelő diplomáciai csatározások folytak. Ami még nagyon emlékezetes, hogy ekkor hangzott el, hogy az Elmére figyelni kell hamarosan, mivel látványos fejlődésen mentek keresztül.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
Anyóca

Az UNIKUM klánba kerülésem az N.A. klán beolvadása kapcsán történt. Az N.A klán a GROB akadémiája volt. A játékban elért eredményeim, és aktivitásom révén az UNICUM-ba lettem besorolva, de kérésemre kerültem a testvérklánjába.

A kérésem oka nem más volt, mint az, hogy olyan játékosokkal akartam egy klánban játszani, mint Imazs. Vele még akkor kerültem kapcsolatba, amikor mint szövetségesek harcoltunk vállvetve. Olyannyira jól tudtunk együtt játszani, hogy kiemelkedő eredményeket értünk el közösen. Sokat tanultam Imazstól. Ő volt az első, aki helyettesítésre kért fel. Neki akkor 50 faluja volt, és teljesen el voltam ájulva, hogy hogyan fogok boldogulni ennyi faluval, hisz nekem csak 25 volt :D

Boldogultam, és ezek után én lettem Imazs egyedüli helyettesítője. Szépen összehangolt támadásokat hoztunk össze mi ketten.

Egyszer csak felkértek egy tisztség betöltésére, jobban mondva kettőre: Imazsal közösen lettünk a Déli seregek vezérei, és én töltöttem be a védelemért felelős posztot is.

Elsőre igen ijesztő volt számomra a feladat, de csakhamar rájöttem, hogy megy ez nekem.
Olyan játékosok vettek körül, akikre mindenben lehetett számítani, és csudajól működtünk együtt.

Imazs, Jaxiem, Kyubi, Igazlovag, és jómagam, izgalmas, és eredményes csatákat vívtunk.

Ami üröm lett az örömben, az Imazs kizárása a játékból, mondvacsinált szabálysértés miatt.

A másik, amitől alábbhagyott a lelkesedésem, az a vezetőség rossz diplomáciája.

Köztudottan volt egy kisebb háború az Unicum és a VHL között, aminek végén lett egy MNT a klánok között.

Namármost ez az MNT már a kezdetektől igen csak pengeélen táncolt. Nem másért, csupán bizalmatlanságból, amit a VHL előző vezetése ért el.

Az Unicum klánt alapító, és vezető tagok egy összeszokott társaság volt. Ismerték egymást, bíztak egymásban, egy emberként harcoltak, és egymásért.

Az én személyes véleményem, amiből egyértelmű, hogy nem biztos, hogy igazam van, de kiállok ma is amellett a nézetem mellet, hogy a klán bukását is csak és kizárólag a vezetőség okozta.

Nem voltak hajlandóak bizalmat szavazni a VHL-A új vezetőségének, azaz Vojonak és Mapeckának.

Az MNT megkötésétől kezdve, csak arról beszéltek, hogy úgysem tart sokáig, úgysem tartják be a VHL-A vezérei a szavukat, úgyis hátba támadnak bennünket,stb.

Semmiféle törekvést nem láttam tőlük arra nézve, hogy esetleg megpróbáltak volna jó viszonyt kialakítani a VHL-A klának a tagjaival, uram bocsáss a vezéreivel!!

Bármiféle javaslattal álltunk elő ebben az ügyben, bármi módon próbáltuk meg néhányan más belátásra bírni őket, hasztalan volt. A döntő szó mindig azé a pár emberé volt, akik magukénak tudták a klánt, hisz ők alapították.

Távol áll tőlem, hogy szapuljam őket. Akkori eredményeik vitathatatlanok. Elszántak, elhivatottak voltak.

Arra, hogy mit nem csináltak jól, mi vezetett a bukáshoz, csak akkor jöttem rá, amikor bekerültem a VHL-A klánba. Itt tapasztaltam meg mit jelent az, hogy együtt játszunk a klánért, egymásért!

Végül isazt mondanám, hogy az MNT bontására, és az újabb, egyben az UNICUM végét jelentő háborúra, a vezetőség konoksága, önteltsége vezetett.

Halkan megjegyezném, hogy nem kis félelem is párosult mindehhez. Féltek a VHL-A-töl, mint olyan sokan és inkább elébe mentek egy háborúnak, mintsem esélyt adjanak arra, hogy hátba támadják őket.

Első vitáim akkor keletkeztek a vezetőséggel, amikor nem voltam hajlandó részt venni bizonyos VHL-A tagok támadásában.

Ugyanígy nehezteltek Red Catre is, aki az N.A volt vezéreként, más nézeteket vallott, mint az Unicum vezérei, és szintén kimaradt néhány szervezett támadásból.

Cat hamarosan búcsút vett a játéktól, és onnantól fogva, már nekem sem sok maradásom volt.

Amikor először kaptam ajánlatot arra, hogy jöjjek át a VHL-A-be, egyáltalán nem voltam könnyű helyzetben.

De már nem bánom, hogy nem sokáig gondolkodtam, és meghoztam azt a nehéz döntést anno.

Ott is nagyot hibázott az UNICUM vezetősége, amikor ragaszkodott a HSFC-hez mint szövetségesekhez. A HSFC mint klán, egy vicc volt. Hihetetlen, hogy tudtak fent maradni egyáltalán.

Annyira azért lehetett a HSFC-re hatni, hogy hamarabb hátat fordítottak az UNICUM-nak, mint azt bárki gondolhatta volna. Volt is sárdobálás rendesen a HSFC vezérei voltak is szapulva, árulónak kikiáltva, stb.

Innentől kezdve az Uninak lőttek. Ezt érték el a diplomáciájukkal :D



Az ELV közösség létrejötte

Az események sodrában, a VHL-A vezetésében felmerült a gondolat, hogy valamiféle közösségre, kláncsaládra van szükség az életben maradáshoz, de legfőképpen a játék megnyeréséhez. Ezért vojo javaslatára diplomatánk Mapecka megkereste az ELME diplomatáját és felvette vele a kapcsolatot, és szinte azonnal egy hullámhosszra kerültek.

Vojo és Mapecka ebben az időben már tökéletesen tisztában voltak azzal, hogy egy közösséget kell létrehozni. Nézegetve a térképet, pontosan átgondolva a lehetőségeket, mérlegelve a diplomáciai kapcsolatokat és azt, hogy milyen elvek mellett szeretne a klán a továbbiakban játszani, arra jutottak, hogy ezt a megszületett ötletet mindenképpen a környező klánok vezetése elé kell tárniuk valamilyen formában.

Sok-sok átbeszélgetett éjszaka eredményeként levonták a konzekvenciát, hogy valóban valami újra, valami áttörőre lenne szükség a világon. Ezeknek, a beszélgetéseknek köszönhető, hogy vojo, Mapecka, Rebornfree és PR fejében megszületett a végső ötlet, az ELV közösség ötlete, melynek nevét vojo javaslatára mindannyian elfogadták.

Így vezetőink összefogásának hála létrejött az ELV közösség 2010.11.01.-én. Alapító tagjai az VHL-A, az ELME, NaMacs.
Az ELV közösség teljes jogú tagjaivá váltak a HSFC, Ak.,TEUTON.


Lordom

Talán felismervén az Enigma klánok erőfölényét létrejön egy közösség 2010. novemberében, ami az ELV nevet kapja. Ezt az ELME, VHL-A, NAMACS, klánok hozzák létre kiegészülve az AK, HSFC, TEUTON klánokkal.
Ez a változás engem is érzékenyen érint, mert az addigi klánok támadásai mellett a volt klánom a VHL-A is elkezd a térkép széle felé terelni. Egészen 2011. január közepéig bírom a támadásokat.


Mapecka

Ami a külkapcsolatokat illeti, mindig nagyon jó viszonyt ápoltam PatriciaRekaval, akinek áldozatkészsége és felülbírálhatatlan objektivitása egyedülálló volt a V7-es szerveren. Rebornfree ötletei szintén egyediek voltak ezen a világon.
Kihagyhatatlan ebből a sorból renagabor barátom, aki volt klántársam, meg volt szövetséges klántársam, meg újra klántársam. De mindegy, hogy mikor, milyen minőségben volt, mindig tudtam számítani önzetlen segítségére.



A Namacs a keleti területeket és a délnyugati peremvidéket, az Elit a délkeleti peremvidéket, az ELME a délkeleti belterületet igazgatta, a VHL-A a világ közepét, gyakorlatilag a déli belterületeket, HFSC a déli, TEUTON nyugatot az Ak pedig az északi peremet uralta.

Az ELV közösséget létrehozó vezetők hamar lefektették az alapelveket, amik tulajdonképpen nagyon egyszerűek voltak és könnyen betarthatóak. A játék folyamán, ezeket, az alapelveket sikeresen be is tartották az alapító klánok tagjai ellenségeik nem kis csodálkozására.

A legelső alapelv, amit azonnal lefektettek az alapító klánok, az az volt, hogy minden körülmények között kitartunk egymás mellett, és mindenről tájékoztatjuk a másikat.

Az őszinteség nagyon fontos volt az ELV közösség megalapításakor, hiszen mindegyikünk függött a másiktól, függetlenül attól, hogy mekkora klánt alkotott, hogy hol helyezkedett el, vagy hogy támadó vagy éppenséggel védekező szerepet töltött e be az ELV közösségen belül.

Nagyon fontos volt, hogy elismerjük egymás munkásságát, és EGYENLŐNEK tekintsük egymást, ki mekkora klánt alkot. Hiszen nagyságunktól függetlenül a klánok ezentúl függtek egymástól.

A közösség létrehozása után még inkább összehangoltuk a támadásainkat és a védekezéseinket. Gyakorlatilag szinte egy klánként működtünk.

Könnyű alapelvek, mondhatnánk. Ugyanakkor, ha jobban belegondolunk, mégis nehezen betartható, ha nem bízunk feltétel nélkül a másikban.

Azt gondoljuk, hogy az ELV közösség sikerességét pontosan ez a feltétel nélküli bizalom garantálta!!

Nem kevés megkeresés érte a VHL-A vezetőségét az ELV közösség fennállásának idején. Sok-sok támadás, amivel megpróbálták aláásni az ELME klán és a VHL-A klán között fennálló törhetetlen bizalmat.

Nem kevesen próbáltak hatni a hiúságunkra ilyen vagy olyan módon. Hol sértegetve, hol fenyegetőzve, hol hízelegve nekünk.

Nem kevesen próbálták bennünk elültetni a gondolatot, hogy a játék végén, amikor már csak ketten maradunk, az ELME klán nekünk fog esni és testvércsatával fog a szerver lezárulni.

Nem kevesen kerestek meg bennünket azzal a gondolattal, hogy álljunk át a másik oldalra, és velük egyesülve harcoljunk. Hiszen igaz, hogy az ELME klánhoz képest kisebb klán voltunk, mégis területi elhelyezkedésünkből adódóan igenis meghatározó szerepet töltöttünk be a szerver életében.

Arról nem is beszélve, hogy 5 fronton tartottuk magunkat ebben az időszakban. Kevesen képesek ilyen nyomásnak ellenállni. Ez azt hiszem, sokakat elgondolkodtatott. Hiszen minden nyomásnak ellenállva, mi mindvégig tartottuk magunkat. Sőt nem csak tartottuk, de nagyon szép sikereket is értünk el háborúink alatt.

Mi mindezen megkeresések ellenére és talán pontosan azért, mert megedződtünk a harcokban végig kitartottunk ELVEINK mellett!

Sokak bánatára! :D :D


Mr. Lord Joe

Az ELV szövetség létrejöttével bekövetkező változás engem is érzékenyen érint, mert az addigi klánok támadásai mellett a volt klánom is elkezd a térkép széle felé terelni. Egészen 2011. január közepéig bírom a támadásokat, de akkor látva az akkor hatalmas nyomás alá kerülő Enigma szétesését kilépek a klánból.

Kereken 1 évnyi játék után visszatérve a gyökerekhez saját klánt alapítok, ami az SCY azaz SCYLLA nevet kapja. Ekkor majd 500.000 ponttal rendelkezem. Ekkor fordul meg először a fejemben a játék befejezése.

Azonban ismételten győz a játék iránti vonzalom és az utolsó szalmaszálba kapaszkodva, megfogalmazok egy levelet és elküldöm a VHL-A klán egy meghatározó személyiségének, aki nem más, mint Sárkányka. A levelezés végén, amiben sok mindenről szó esik, egy utolsó esély jogán megkapom a meghívót. Ez 2011. január 19.-e.



Sarkanyka

Vezetőként természetesen tisztában voltam vezetőtársaim szándékaival. Mégis a pontos tárgyalásokról és az ott elhangzottakról csak a vezetőiben kaptam tájékoztatást, mint minden más vezetőtársam.
Óriási szervezőmunka, nem kevés tárgyalás, éjszakákba menő egyeztetések, rettentő sok-sok beszélgetés előzte meg a közösség létrejöttét. A VHL-A részéről, ezeket a tárgyalásokat Mapeckánk és Vojo folytatta és híven beszámolt a változásokról.

Azt gondolom, hogy kettejük munkája óriási hatással volt a V7 világának alakulására és méltán büszkék lehetünk mindkettejükre.
 

DeletedUser8560

Vendég
Az Enigma összeomlása

Az Unicumot szépen lassan de biztosan felőröltük. Úgy jártak, mint mindenki, aki háborúba keveredett velünk, megsemmisültek. Köszönhető ez kitartó és folyamatos támadásainknak, védekezéseinknek illetve a belső viszályoknak az Unicumon belül, eltűntek a V7 világáról.

Maradék falvaikat befoglaltuk és arra érdemes tagjaikat átvettük. Igazán jó játékosokat nyertünk a felvételükkel és meghatározó tagjaivá váltak a VHL-A csapatának.

Az Unicum és a VHL-A közt folyó háborúban egymástól foglalt falvaink:


[**]Unicum, Unikum[||]VHL – VHL-A[/**]
[*]589[|]1290


Az Unicum megmaradt játékosainak befoglalása közben a VHL-A és a HSFC között az ellentétek újra fellángoltak. A VHL-A az előző diplomáciai egyeztetésekkor a HSFC-nek ígért frontos falvakat. Ezen falvaknak az átadására a HSFC-n belül uralkodó tisztázatlan és igencsak zavaros vezetési struktúra miatt, illetve annak döntésképtelensége miatt elmaradt.

Az Unicumos falvak befoglalásakor a VHL-A a HSFC-nek cserébe az elmaradt frontos falvakért, tetemes mennyiségű falut juttatott. Ennek ellenére a HSFC, gondolom a belső vezetés döntésképtelensége miatt, elégedetlen volt. Az ellentéteket időlegesen elsimítottuk, de mindannyian tisztában voltunk vele, hogy az első lehetséges alkalommal ezek az ellentétek fellángolnak és ki fog törni köztünk a háború.

A VHL-A az UNICUM eltűnésével és az Enigma meggyengülésével, illetve annak a ténynek köszönhetően, hogy felszabadult a folyamatos 4 frontos nyomás alól, óriási ütemű fejlődésnek indult.

Az Enigma legfontosabb és egyetlen déli szövetségesét veszítette el az UNICUM személyében és gyakorlatilag egyedül maradtak a világgal szemben és hamarosan kifáradtak.

Az Enigma az ELV szövetség megszületést követően erős diplomáciai offenzívával és fenyegetésekkel, időnként ígértekkel próbált meg éket verni a szövetség tagjai közé. Tette mindezt sikertelenül. Az ELV Közösség egyre erősebbé vált

A kilátástalan külpolitikai helyzetnek és mindeközben az erőteljes belső viszályoknak köszönhetően az Enigma vezetése kiszállt 2011. március 4-én. A kialakult belviszály hatására két klán jött létre a CN és NEW.

CezarV7

Az Enigma háború eléggé megviselt, mert én voltam az egyik ütközőpont és persze a TOP1 játékos =dzsini= pont az én szomszédom volt. :D

Jókat harcoltunk egymással!! Büszke vagyok rá, hogy nem sok falut vesztettem. Viszont, minden elvesztett falu helyett, vettem el tőlük másikat.

Sajnos közben beteg lettem és abba kellett hagynom a játékot. De sokáig nem bírtam és nemsokára egy kisebb fiókban éledtem újjá, így lettem akarat 23.

Amikor az Enigma elveszítve utolsó szövetségesét is, minden oldalról támadva feladta a harcot, utódkánjai érdemesebb tagjait átvettük, a többit vagy befoglaltuk, vagy feladták.

Időközben a klánunkba visszatérő joe78-nak új motivációt adtunk és a VHL-A lapítói fiókot átvéve Mr. Lord Joe-ként megkezdte ámokfutását!!! Érdemei elismeréseképpen a vezérkar tagjává nyilvánítottuk.



Mr. Lord Joe

Amikor csatlakozom régi/új klánomhoz számomra két fontosabb háború zajlik az Unicum illetve a *BAR* klánok ellen, és ebből már én is igen komolyan kivettem a részem.

Az Enigma (később New illetve CN) felett aratott közös győzelem örömmel töltött el!

A VHL-A iránt mutatott feltétel nélküli elhivatottságom gyümölcseként vezéri posztra jelölnek de nem ez a legfontosabb dolog ekkortájt az én életemben.

Egy abbahagyó játékos fiókja feletti irányításra kér fel a vezetőség, amit új kihívásként természetesen elvállalok. 2011. május 20-án nick nevem eltűnik a szerverről Joe78, és új a jelenlegi nevemmel folytatom a játékot.

Hatalmas csaták, átvirrasztott éjszakák, családi perpatvar követik eztán az elkövetkezendő időket, mire megérkezünk egy újabb állomáshoz.


Az Elme és déli klánok jól működő diplomáciájával ellentétben az északiak már ekkor sem tudják felvenni a harcot, hisz míg a déli szövetség folyamatosan erősödik, az északi hanyatlásnak indul.


Mapecka

De mindez nem volt elég, hiszen megtaláltuk azután Lordunkat, Mr.Lord Joe-t aki mindig mindenhol segített, ahol csak szükség volt rá. Akire mindig mindent rá lehetett bízni.

Ezen emberekkel gazdagodott klánunk és gazdagodtunk mi i,s hiszen mindenkitől mindig volt, amit tanulni, amivel gazdagodni.



Az Enigma háború alatt a vezetőségnek meg kellett hoznia ismételten egy nehéz döntést. Mint minden klán, mi is küzdöttünk időnként az inaktív tagjainkkal. Eleinte ezeket a tagokat igazságosan, a klánfórumon belül létrehozott topic segítségével, felosztottunk tagjaink között. Ez természetesen mindenkinek megfelelt.

Ugyanakkor rá kellett döbbennünk, hogy egy-egy sürgős erősítés elküldésekor az a tagság, akik esetleg egy-egy faluosztásnál minden esetben jelentkeztek, korántsem biztos, hogy időben reagáltak a segítség küldésekor.

Ezért a vezetőség úgy döntött, hogy csak igazán megbízható tagjainknak illetve a 24 órás szolgálatot betöltő vezetőknek osztja szét a falvakat. Számítottunk némi neheztelésre a tagoktól. Érdekes, hogy soha senkinek nem okozott gondot ez a rendszer, sőt, több visszajelzést is kaptunk, hogy ez így igazságos!

Így a vezetőség tagjai kapták az inaktív tagjaink felosztandó falvait, amikből védőfalvakat képeztünk javarészt. Cserébe ezzel biztosítottuk, hogy segítségkérés esetén tagjaink és az egész szövetség arra rászoruló tagjai felé fél órán belül elinduljanak a védők minden esetben!

Ezzel természetesen egy-egy játékosunk pontszáma nagymértékben megnövekedett, ami a játékos fiókjában a támadó és védekező pontokat természetesen nem növelte. Ugyanakkor más fiókokban ezek a játékosok védekezéssel illetve támadással ugyanennyi, ha nem több segítségére voltak a klánnak, s gyűjtögették a támadó és védekező pontokat más fiókoknak. :)

Az egyik nagyszabású szövetségi támadás =Szeth= játékosra indult el, aki a =NEW= klán képviselője volt. Látva az összefogást és azt, hogy milyen eredménnyel foglalják falvait =Szeth= a világ elhagyása mellett döntött. A =NEW= harcosai vagy töröltek, vagy a wikinghez csatlakoztak.

A =CN= harchoz szokott tagjai számára egy idő után már túl sok lett, hogy szinte békében, alig harcokkal éldegélnek, ezért Süsü a =CN= vezére, az érvényben lévő MNT szerződés ellenére, váratlanul hadat üzent Ak-nak így azonnal fellángoltak a harcok ismét az összes határán.

Az ELME befoglalta K55-ös falvakat, átvéve a teljes ellenőrzést a K55 fölött. Az egykori Mesehős törzsterületet, a K44-et pedig a VHL-A és az ELME közösen vette birtokba.

A =CN= 2011. május 11-ig élt.

Az Enigma feloszlásával az ELME a V7 TOP1 helyére került!

Az Enigma és utódklánjainak megszűnésekor a VHL-A néhány jó játékost magába olvasztott. Annak ellenére csak néhányat, hogy többen is szerettek volna bekerülni hozzánk.

A beolvasztott tagokkal a kapcsolatunk zötyögősen indult, tekintve, hogy a játék meghatározó ideje alatt kibékíthetetlen ellentétben mindvégig ellenséges klánokban játszottunk.

Mégis sikeresen leküzdöttük ezeket az akadályokat is, és igazán jó csapattársi viszony alakult ki a volt Enigmás játékosainkkal.


A Kis Mukk

A Kis Mukk játékát 2010. január 05.-én kezdte meg a V7 világán. Most, hogy a szerver lezárult, azt gondolom, hogy én is megírhatom hiteles történetemet.

A játék kezdetén nem én ültem a fiókban. Azt hiszem, ezzel nem vagyok egyedül sem ezen, sem más világokban. Az accot hivatalosan nem vettem át. A játékot egy időben tulajdonképpen ketten játszottuk idő hiányában Szöszivel. Ez nagyon jól bevált mindkettőnknek, hiszen mindenki akkor játszott, amikor az ideje, a munkája megengedte, és mindketten élveztük a játék örömeit.

Mindez tartott addig a pillanatig, amíg játékostársamnak családi okokból a játékot abba nem kellett hagynia. Onnantól kezdve már egyedül ültem az accban.

2011. június 1-én csatlakoztam a VHL-A klánhoz K.I.R.A barátnőm ajánlására, hosszas hezitálás után. A klánba kerülésemkor azonnal érzékeltem a klánon belül uralkodó jókedvet és összefogást, úgy éreztem, hogy könnyen beilleszkedtem.

Sarkany2, Cezar és Anyóca társaimmal nagyon jókat harcoltunk együtt.

A klán chat szobájában minden este hatalmas beszélgetések, folyamatos tervezgetések folytak a támadások és a védekezések tekintetében. A folyamatos ugratásokról és hangos nevetésekről már ne is beszéljünk. :)

Egészen más hangulat és klán fogadott itt.

Mivel mindenki úgy tudta, hogy Kis Mukk nő, a lebukás veszélyétől tartva ebben a hitben megtartottam játékostársaimat is. Valika néven ismert mindenki. Egy ideig ez nagyon jó volt. Aztán jöttek folyamatosan az ajánlatok a játékon belül játékostársaimtól, függetlenül attól, hogy melyik tábort növelték jelenlétükkel. Fokozta a helyzetet a folyamatos udvarlás „Valikának”. Ezt a helyzetet nagyon gyorsan igyekeztem normalizálni, ezért kitaláltam, hogy Valika a lányokat szereti. Ezt azonnal közöltem is a klán skype szobájában, illetve szükség esetén levélben az engem megkereső játékosokkal.

Bejelentésemet a skype szobában először hatalmas csend, majd sok-sok érdeklődő kérdés követte. Tulajdonképpen másságomat azonnal elfogadták. A játék egész ideje alatt mindenki úgy tudta, hogy nő vagyok, aki a nőket szereti.

Egy dologban sosem hazudtam: valóban a nőket szeretem. Csak férfi vagyok!



Mapecka

A V7 fejlődése során alakult a világ és férjemmel végre sikerült közös klánba kerülni, ami igencsak nagy meglepetés volt azok számára, akik a CN megalakulásáig nem tudtak arról, hogy mi férj- feleség vagyunk.

iskuc el is ütötte a kíváncsi füleket egy mondattal: Egy politikus elég egy családban, én csak játszom!



Iskuc

Miután feleségemmel Mapeckával egy klánba kerültünk, számomra semmi gondot nem okozott az, hogy Judit a VHL-A Főnökasszonya.


Az Enigma, enigm@ és a VHL-A közt folyó háborúban egymástól foglalt falvaink:


[**]Enigma, enigm@[||]VHL, VHL-A[/**]
[*]1185[|]200



Az Enigmás statisztikánkat alapvetően sajnos meghatározta, hogy a Support háború idején, az Enigmás fronton lévő játékosaink falvait, a kizárások alkalmával, az Enigma tisztában lévén a kizárások tényével, vitte, mint a cukrot és ez ellen gyakorlatilag még védekezni sem tudtunk.

Ezen a statisztikán sajnos nem tudtunk látványosan változtatni a harcok alatt a klán újraindítása után sem, annak ellenére, hogy a VHL-A -val, az új vezetéssel és az új vezetés által összetartott játékosokkal már nem volt olyan könnyű dolguk az Enigma játékosainak.
 

DeletedUser8560

Vendég
A Wiking Harcok


Mindeme történések mellett és alatt a VHL-A folyamatosan még egy háborút folytatott. Ez a front a Wiking front volt.

Sokáig nem voltak kimagasló eredményeink a Wiking fronton azért, mert az ott lévő játékosaink nem voltak olyan tevékenyek, mint azt a klán vezetése szerette volna. A K37-en elkezdtünk kisebb pontszámú játékosokat toborozni és onnan szorongatni a Wikinget. Az inaktív játékosok eltűnését követően az eredmények azonnal mutatkozni kezdtek.

A felvett kicsi tagok nagyon szépen fejlődésnek indultak és nagyszerűen feltartóztatták a Wikinget. Mondhatni, hogy egy nagyon biztos bázis hoztunk ott létre, ami az idő teltével gyakorlatilag áthatolhatatlan védőbástyának bizonyult.


Az Wiking és a VHL-A közt folyó háborúban egymástól foglalt falvaink:



[**]Wiking[||]VHL, VHL-A[/**]
[*]1484[|]1006



Apró játékosaink a játék ideje alatt folyamatosan tanultak, harcoltak, foglaltak és védekeztek. El kell mondanom, hogy nagyon büszkék vagyunk a teljesítményükre!


Cezarv7

A K37-en elkezdtünk kisebb játékosokat toborozni, és onnan szorongatni a wikinget. Amint eltűntek inaktív játékosaink onnan, az eredmények hamarosan jöttek is.

Kiépítettünk egy erős védőbástyát, aknafalukat Zsjoci83 személyében, piros mezővel határos faluban.
Itt fogtuk fel a wiking támadóit, hogy ne a délibb tagokon csapódjanak. A déliek pedig szépen fosztogatták a falukat. Sokáig ültem alan02 játékosunk fiókjában, sok szép wiking falut magamévá téve.

De nem csak ott tűntem fel. Szinte mindenhol, ahol gond volt. Rengeteg fiókot helyettesítettem, volt, hogy 8-10 fiók is volt nálam. De nem bántam, mert így a klán ütőerén tartottam a kezemet.

Pom-pom az áruló tudna róla mesélni, ő ellene keresztes hadjáratot folytattam. Először a környékről takarítottam ki, majd amikor skami17 fiókja került hozzám, ahol megint csak Pom-pom falukat találtam a környéken, 2 hét alatt 150 falut hoztam el tőle.

Rengeteg lelkesítéssel motiváltam tagjainkat, így hamarosan az inaktivitás szinte teljesen megszűnt.



Zéró diplomácia


Az ELV közösség létrehozásakor is már tisztában voltak az alapító tagok, hogy ez a diplomáciai rendszer csak egy ideig tartható fent. A játék izgalmának megőrzése fontos tényező, hiszen ha nincs ellenség, kinek van kedve játszani?

Ezért még az ELV közösség létezésének idején diplomatáink és vezetőink keresték a megfelelő megoldást, ami természetesen semmiképpen sem volt mindenkinek optimális, de talán a legkevésbé rossz megoldás. Az ELV közösség legfontosabb alapelvei között szerepelt a szövetséghez való feltétel nélküli hűség és ehhez mindenki ragaszkodni is akart.

A zéró diplomácia bevezetésével szerettük volna megadni a játékosainknak a lehetőséget, hogy ők döntsék el, hogy hogyan tovább. Legyen lehetőségük eldönteni, hogy kit, mikor és hol szeretnének támadni. Ezzel a lehetőséget adtuk a kezükbe, hogy eldöntsék mindannyiunk játékának további sorsát.

Az ELV közösséget elbúcsúztattuk:

Ez úton állítunk emléktáblát

Az ELV-közösségnek

mely

Született: 2010.11.01.-én
Meghalt: 2011.07.30.-án


Megoldván a természet rejtelmeinek és a polgári bölcsességnek minden feladatát, meghalt; beteljesedett rajta a természet törvénye: minden összetettnek fel kell bomlania.

Az ELV-közösséget létrehozták:

ELME
NaMacs
VHL-A


A közösség teljes jogú tagjai voltak továbbá:

Ak
TEUTON
HSFC


Isten nyugosztalja a Győztest!


Bontottuk a szövetséget az AK-val, az ELMÉ-vel, és a HSFC-vel is.

Az ELIT az ELME testvérklánjává nyilvánította magát.


Mr. Lord Joe

Hatalmas csaták, átvirrasztott éjszakák, családi perpatvar követik eztán az elkövetkezendő időket, mire megérkezünk egy újabb állomáshoz.
Az Elme és déli klánok jól működő diplomáciájával ellentétben az északiak már ekkor sem tudják felvenni a harcot, hisz míg a déli szövetség folyamatosan erősödik az északi hanyatlásnak indul. A déli szövetségben ekkor történik egy mindenki számára elfogadhatatlan, de mindenkinek mégis tisztán érthető diplomáciai lépés, ami elkerülhetetlen ebben az időszakban.

A déli szövetség egy új irány megfogalmazásával kihirdeti a "zéró" diplomáciát és új stratégiával illetve új diplomáciai tervvel áll elő, aminek a nagy vesztese a HSFC klán lesz.

A TEUTON klánt ekkorra már az addigra megerősödő *POA* klán 5 fővel! Megsemmisíti. Az Elme klán újabb idegőrlő lépéssel a Namacs beolvasztásával illetve az Elit testvérklánná való kinevezésével a végső elkeseredésbe kergeti északi ellenfeleit. 2011. július 30.-án megszűnik a hatalmas sikereket elért ELV közösség és egy új világ veszi kezdetét. Jómagam ekkor haladok az árral, amikor is precíz és mindet elsöprő akciók részeseként haladunk az álmaink felé.



A legrövidebb háborúnk


A VHL-A HSFC viszony újra kiéleződött, hiszen az alapvető problémák és feszültségek megmaradtak a két klán között, így hamarosan kitört közöttünk a háború.

A VHL-A vezetése számított rá, hogy a HSFC-én belül uralkodó káosz előbb, vagy utóbb a klán összeomlásához vezet, de azért arra számítottunk, hogy sokkal tovább fog köztünk a háború tartani. Ezzel szemben nagyon rövid időn belül a HSFC az ELIT és a VHL-A frontok által megosztva, gyakorlatilag életképes vezetők nélkül és jövőképet veszítve hamarosan feloszlatta magát ellenfelünk.

A HSFC harcosainak nem túl sok esélye volt egy ilyen háborúban, hiszen tagjaik nem tapasztalták meg, hogy mit jelent harcolni, ne adj isten esetleg több fronton harcolni. Egész játékuk folyamán vagy barbikat foglaltak, vagy éppen távozó társaikat foglalták be. Tisztelet a kevés kivételnek, akik, valóban megtanultak harcolni is

A HSFC felbomlása után a maradék falvakat befoglaltuk és néhány arra érdemes tagjukat, akik tanulni és valóban harcolni, játszani vágytak, bevettük a klánba.


Az HSFC és a VHL-A közt folyó háborúban egymástól foglalt falvaink:



[**]HSFC, HSFC W, HSFC S[||]VHL, VHL-A[/**]
[*]187[|]601



A VHL-A vezetése létrehozta a VHL-B klán, mint akadémiát, hogy az ide csoportosuló új játékosokat oktassa, és játékuk folyamán kiderüljön, hogy arra érdemesek e, hogy a VHL-A játékosai közé bekerüljenek.
Az akadémia vezetésére kijelölte Skami17 játékosát.


A HSCF megszűnése után a V7 déli felét teljes egészében 3 klán alkotta: Az ELME, az ELIT és a VHL-A.

A 3 klán együttesen a V7 több mint felét birtokolva már a szerver megnyerésének igényével létrehozta a Déli szövetséget, diplomáciai és katonai tevékenységét tökéletesen összehangolta.

Mindeközben az Ak sikeren terjesztette ki a Nyugati szárnyát egészen a POA-ig. Eközben megindult a volt Enigmás tagok betoborzása. CN összeomlása után egy maroknyian The Jokers néven folytatták, míg a birodalom nagy része beolvadt a környező klánokkal.
Így esett, hogy az AK és a VHL-A szomszédságba kerültek.

A The Jokers tagjai megkeresték a VHL-A vezetőségét, és túlélésük érdekében mindenképpen szerettek volna beolvadni a VHL-A-ba. A vezetőség ennek lehetőségét megtárgyalta és arra a döntésre jutott, hogy ugyan jelentős területeket nyernénk, mégsem szeretnénk őket magunk között látni.

Egyszerűen nem bíztunk meg bennük és a The Jokers játékosainak köpönyegforgatása, illetve az, hogy az úgy éreztük, hogy tartás nélküli, elveikhez ragaszkodni képtelen klán, azonnal eldöntötte a kérdést, hogy együtt játszani képtelenek lennénk velük.

A játék folyamán végig küzdöttünk az inaktív játékosokkal, az abbahagyókkal, ugyanúgy, mint minden klán a V7 világán. Amikor egy-egy tagunk abbahagyta a játékot befoglaltuk. Ezek a befoglalások a végrendelet bevezetése után már sokkal könnyebbek voltak.

Talán sokaknak volt érthetetlen, amikor a VHL-A vezetése az ELME játékosainak ajánlotta fel a fronton lévő abbahagyó játékosok falvait mindenféle falucsere nélkül. Ezzel a lépéssel látszólag jelentős területeket vesztettünk.

Gyakorlatilag viszont tökéletesen tisztában voltunk azzal, hogy az ELME játékosai és a VHL-A játékosai egy klánként játszanak. Ezzel a lépéssel ugyan valóban területeket vesztettünk, mégis az ELME játékosait kijuttattuk a frontra. Így tettünk binka falvainak befoglalásánál, vagy pokora falvainál a közös célok érdekében.


Az AK

Az Ak a háttérben elkezdte a tárgyalásokat a POÁ-val és magába olvasztotta a The Jokers-t - akik gyakorlatilag addigra minden más klánnál kuncsorogtak a felvételükért, és mindenhol elutasították őket - tartván attól, hogy a régi szövetségesei ellene fordulnak, felkészült a Déli Szövetség elleni háborúra. Gyakorlatilag meg sem fordult a fejében, hogy a játékot más fordulatokkal is színesíthetnénk, vagy esetleg közösen befejezhetnénk.

Mivel a zéró diplomácia bevezetésével elengedtük az események irányítását, így mindenki maga döntöttel el, hogyan tovább, merre szeretne továbblépni.

Számítottunk rá, hogy esetleg volt szövetségeseinket egy-egy játékosunk megtámadja, esetlegesen a személyes ellentétek miatt. Mégsem történt egyetlen egy ilyen eset sem. Ez bebizonyította számunkra, hogy nem csak a vezetőség, hanem a játékosok között is nagyszerű kapcsolat alakult ki.

Mint az később kiderült, az Ak nehezményezte, hogy a VHL-A mely felségterületekről toborzott. Ezen kívül élt bennük egy régi sérelem, miszerint az Ak egy tömbnyi falut ajánlott fel az Elmének, hogy bázisokat hozzanak létre a Wiking fronton és cserébe szerintük, nem kaptak megfelelő ellentétként falvakat az Elme vezetőségétől. Az Ak-ból egy játékos kilépett és később, amikor már egy ideje klán nélküli volt, a VHL-A őt felvette tagjai közé. Amikor Ak erről értesült, ezt is nehezményezte.

Az AK a háttérben elkezdte a katonai felkészülést egy háborúra régi szövetségesei ellen.
 

DeletedUser8560

Vendég
*POA* és Cactusland


Az észak összes még létező klánja számára világossá vált, hogy a déli klánok szövetsége ellen csak a Wiking - Ak - *POA* és The Jokers összefogásával lehet csak esély eredményesen fellépni.

Az Északi Szövetség élére a *POA* kommandó vezére Cactusland állt. Megkereste az összes még létező déli klánt a VHL-A, Elme, Elit kivételével.

Minden megkeresett klánnál igyekezett elérni, hogy álljanak át az Északi Szövetség oldalára, tekintet nélkül arra, hogy a megkeresett klánok mekkora haderőt képviselnek. Gyakorlatilag tökéletesen mindegy volt neki, hiszen egy dolog hajtotta, mégpedig az, hogy a szervert minél tovább életben tartsa.

Így természetesen megkereste a VHL-B vezérét is azzal a szándékkal, hogy a VHL-A és ezzel a Déli Szövetség ellen fordítsa. Mindvégig abból indult ki, hogy a VHL-B vezetésének szívében elülteti a kételyeket, hiszen fogalma sem volt arról, hogy a VHL-A és a VHL-B vezetése gyakorlatilag egy és ugyanaz. Ugyanazt az értékeket és elveket képviselve.
 

DeletedUser8560

Vendég
Skami17

Játékom alatt mindig figyeltem a körülöttem alakuló világot. Így hamar feltűnt a Ghostbusters emblémája bizonyos klánok profilján.

Hamarosan megkeresett Cactusland azzal a javaslattal, hogy a VHL-B csapatát vezényeljem az Északi Szövetség zászlaja alá. A szövetség ebben az időben még kialakulóban volt és nem lépett nyilvánosan a színre.

Talányosan közölte, hogy nagy meglepetések fognak érni, ha a továbbiakban is figyelek, hiszen olyan klánok fognak csatlakozni a szövetséghez, akiket álmomban sem gondolnék.

Ezen a feltételezésen egy kicsit mosolyogtam magamban, mert természetesen már mindenki érezte, hogy az AK. hamarosan lépni fog. Egyáltalán nem volt kérdés számunkra, hogy ki az a klán, akire Cactus gondol.

Ha jobban belegondolunk, ha magunktól nem vettük volna észre a változásokat, Cactus saját maga hívta volna fel a figyelmünket az Északi Szövetség megalakulására.

Nagyon lelkes volt és nagyon agilis. De esélye sem volt. Hiszen olyan klánokat próbált az Északi Szövetséghez csatlakoztatni délről, akik aprók voltak, vagy éppen barbizabálók, vagy egyáltalán nem aktívak.

Ezek a klánok ha csatlakoztak is az Északi Szövetséghez, olyan gyorsan felmorzsolódtak a VHL-A csapatának támadásai alatt, hogy a V7 szerveren játszók zöme még a nevükre sem emlékszik.

Tulajdonképpen levelezésünk alatt elmondta, hogy egy cél vezérli. Mégpedig az a cél, hogy a szerver életét minél tovább meghosszabbítsa. A legjobban annak örült volna, ha a V7szerver még legalább három évig elhúzódik.

Természetesen meghallattam, mert kíváncsi voltam, hogy céljainak érdekében mit fog még elárulni nekem. De semmi olyat nem mondott, amit a játékot valamelyest is figyelő játékos, észre nem vett volna.

Levelezésünk végén mondhatom, hogy nagyon haragudott rám. Sem fenyegetéssel, sem hízelgéssel nem ért el eredményeket. Bár végig mondtam neki, hogy semmi sem az, aminek látszik és sosem tudhatni, mi vagy ki van a háttérben. Ennek ellenére nem fogta fel, hogy a VHL-A és a VHL-B vezetése egy és ugyanaz.



Miután észlelte, hogy a VHL-B vezetése nem hajlik egy esetleges szövetség kialakítására, megkereste levélben a tagokat és azokra próbált hatni. Egy embernél sikerült elérnie azt, hogy árulóvá váljon és kilépjen a klánból.

Ez az egy játékos ezzel a lépésével bebizonyította, hogy nem a VHL-A játékosai közé való és árulóvá nyilvánítása után vihargyors támadássorozatoknak volt kitéve a volt játékostársai részéről. Könyörületlenségünk következményeképpen az árulót nagyon gyorsan felszámoltuk, falvait befoglaltuk, a V7 világáról eltávolítottuk. Úgy járt, mint minden árulónk: Könyörületlenül kivégeztük.

Hamarosan a VHL-B klán megszüntettük és a VHL-A-ba olvasztottuk tagjait. Az ott eltöltött idő elegendő volt a játékosaink számára, hogy valóban egy-egységgé, egy csapattá kovácsolódjanak. Rengeteget fejlődtek és tanultak a játékról. Megtanultak hathatósan védekezni és támadni, egy csapatként működni.

A *POA* játékosai hadat üzentek az egész ELME-nek, majd tető alá hozták az Északi szövetséget. Ennek egy nagy akadálya volt sokáig, maga a Wiking vezére, ám Dark Lord nem sokkal később elegánsan kizáratta magát a játékból, így az utolsó akadály is elhárult az Északi szövetség megalakulása elől.

A Wiking és az Ak békét kötöttek egymással, közös ellenségként a VHL-A-t és az Elmét kiáltották ki. A VHL-A és ELME klánok egymás után kapták meg az északiak hadüzenetét. Az északi szövetség ekkor körülbelül a világ 1/3-át, a déli pedig a 2/3-át uralta.

Az északi szövetség 2011. szeptember 24-én alakult meg, ezen a napon Cactusland az Elme-ét sértő kiáltvánnyal minősítette a külső fórumon. Ezzel alaposan fölkorbácsolta az indulatokat mindkét oldalon. Sikerült kiáltványával az északiakba hitet és lelkesedést oltania, azonban mellékhatásként a Déli Szövetség is még erősebben zárt össze.

Keleten az AK betoborozta az összeomlott Teuton klán harcosait. A háború javában dúlt az Északi Szövetség és a Déli Szövetség között, amikor Dark Lord visszatért és ismét elkezdte a tőle már megszokott kavarást.

A VHL-A-t középen és nyugaton az AK próbálta visszaszorítani. A kezdeti Ak sikerek után, amik addig tartottak, amíg az Ak területekbe ékelődött nem kellően védett déli elszórt falvak el nem fogytak, a déliek előrenyomulása folytatódott a Wiking és az Ak fronton is.

A Wiking vezetése, Pozor Vlak, úgy döntött, hogy fuzionál az AK-val. Ebben közrejátszott az, hogy januárra a Wiking elvesztette a K35 és a K36 kontinensek jelentős részét.


CezarV7

Egy darabig elhanyagoltam a fiókomat, hiszen mindenfelé harcoltam. Aztán eljött az idő, hogy lerázzam magamról a terheket, a frontra költöztem ismét. A nagyszájú POA harcosokat akartam kicsit megizzasztani, így kerültem a K43-ra szegény Ladislav és Emperor napóleon fájdalmára.

Három barbi faluval kezdtem és hamarosan 50 falum lett ott, ami már elég is lett volna valami nagyobb szabású akcióra. A POA felismerve kilátástalan helyzetét törölte magát.



Sarkanyka

Skami17 játékostársunk egy időre rám bízta fiókját. Innen hatalmas harcokat és összehangolt támadássorozatokat indítottam cezarral összefogva.

Ilyen esetekben nyilvánul meg igazán az, hogy milyen jó, ha az ember folyamatos kapcsolatban van játékostársaival. Összehangolt támadássorozatunknak köszönhetően CezaV7 megerősödött Ladislav és Emperor Napóleon faluinak környékén és sok-sok faluval gazdagodott a VHL-A csapata.


A *POA* előbb nagy lendülettel behúzta a közeli szórvány VHL-A falvakat, de ennek gyorsan véget vetett a VHL-A összefogása. *POA* ezek után a volt TEUTON területeket átugorva a K42-K52 határvidékén közvetlen az Elme határán épített hídfőállást.

Cactusland hamarosan megkereste a VHL-A egyik vezérét Sarkanykát és megkérte, hogy egy skype beszélgetés keretében hallgassa meg.

Ezek alatt a beszélgetések alatt igyekezett meggyőzni, hogy a VHL-A nak az Északi szövetség oldalára kell átállnia, mivel véleménye szerint, akár elismerik ezt szövetségeseink, akár nem, a V7 sorsán a VHL-A tud változtatni annak függvényében, hogy melyik oldalra áll át.


Sarkanyka

Cactus megkeresése után felvettük egymással a kapcsolatot a sypen keresztül. Tisztelettudó, udvarias hangnemben kezdtünk el egymással társalogni. Tagadhatatlanul kíváncsi voltam, hogy mit szeretne tőlem. Hamarosan ki is derült számomra, hogy a V7 sorsának megfordítását várja el a VHL-A-tól.

Indokaiban elmondta, hogy nagyon szeretne még a V7-en játszani a továbbiakban is. Amennyiben a jelenlegi rendszer marad, erre tudja, hogy esélye sincsen. Ezért szerette volna nálam elérni, hogy hozzak létre egy találkozót vojoval. Mivel úgy érezte, hogy vojo meghatározó és erős egyénisége az, akit valójában meg kell tudni győznie.

Természetesen a beszélgetésünk egész ideje alatt a klán vezetése tisztában volt azok menetéről. Cacus nem tudta, hogy vojonak oly mértékben nem szimpatikus, hogy semmilyen körülmények között nem lenne vele hajlandó egy tárgyalóasztalhoz ülni.

Úgy érezte Cactus, hogy a VHL-A ugyan az Elméhez képest kisebb klán, ugyanakkor helyzetéből adódóan és harcedzett harcosai lévén sorsfordító helyzetben van. Indokai szerint amennyiben a VHL-A átáll az Északi Szövetség oldalára, ezzel a lépésével átbillenti a mérleget az Északi Szövetség felé.

Az akkori viszonyokat, klánokat, faluszámokat figyelembe véve igaza is volt. Ha átálltunk volna az Északi Szövetség oldalára, azzal nem csak területeket nyert volna a szövetség, hanem hatalmas morális rombolást végzett volna a Déli Szövetség játékosai között, és ugyanakkor új lendületet adott volna az Északi szövetség játékosainak.

Vojo kérésére fenntartottam vele a kapcsolatot, kíváncsian várva, hogy mit is szeretne még tőlünk. Cactus többször megszakította a skype kapcsolatot kettőnk között, mivel érzékelte, hogy a tárgyalások nem biztos, hogy az Ő szájíze szerint alakulnak. Mégis mindig újra és újra megkeresett a játékon belül és ezt követően újra bejelölt a skypon is. Érezte, hogy egyetlen esélye a játék életben tartására a VHL-A átállása.

Beszélgetéseink magánügyekre is kitértek és a játékon belüli stratégiákat is kielemeztük anélkül, hogy említést tettünk volna arról, hogy milyen támadások várhatóak. Hiszen mindeközben szervezetten támadtuk őket.

Sőt Cactus tudtán kívül még csatáztunk is egyet, amikor egy klántársam fiókjában hathatósan védekeztem a POA támadásai ellen.

Elismerésem, hogy néhány játékos ilyen szinten tudott támadni és védekezni, mint azt tették a POA játékosai. Nagyszerűen működtek együtt. Skype kapcsolatot tartva támadtak és védekeztek a játék egésze alatt.

Kétségtelen, hogy időnként arcátlan, becsmérlő és bicskanyitogató stílusban tett bejegyzéseket a külső fórumon. Ezt fel is róttam neki egy beszélgetésünk alkalmával. Amikor tiltakozott, hogy Ő tulajdonképpen mindig csak reagál valamire, közöltem vele, hogy szerintem, ne várjon senkitől szimpátiát mindaddig a pillanatig, amíg így viselkedik. Azt mondta, többet nem lép fel oda, igazam van. Érdekes, hogy szavát betartotta, több bejegyzést nem is tett a külsőn.

A beszélgetések alatt kifaggattam az AK-val való viszonyukról. Elmondta, hogy nagy csalódást okozott neki az Ak és annak vezetése. A rájuk folyamatosan induló támadások ellenére az AK nem küldött nekik védőket, ugyanakkor hasonló esetben ők ezt megtették az Ak-nak és szinte üres falukat hátrahagyva, minden védőjüket elküldték Lugalnak egy armageddon alkalmával.

Felismerve a lehetőséget arra, hogy éket verjünk az Ak és a POA közé, vojo javaslatára igyekeztem ezt az ellentétet elmélyíteni azzal, hogy hangsúlyozottan kiemeltem az Ak hanyagságát és rossz hozzáállását és tökéletesen egyetértettem Cactussal abban, hogy az Ak-nak több segítséget kellene nyújtania.

Egy időre megszakadtak a beszélgetések kettőnk között, amikor újra jelentkezett és közölte, hogy ha nem hozok össze egy találkozót vojoval, illetve a VHL-A vezetése nem dönt úgy, hogy átáll az Északi Szövetség oldalára, akkor ők pár napon belül törölnek.

Úgy éreztem, hogy komolyan gondolja és valóban, miután értesült arról, hogy a VHL-A vezetése SEMMILYEN esetben sem fog átállni, az egész POA törölt.



Az Ak egyedül maradt Déli Szövetséggel szemben, miközben a POA törlésének köszönhetően 4000 barbár jelent meg a térképen. A reményvesztett, de becsülettel küzdő tagjai révén tiszteletet érdemlő Ak területvesztése egyre fokozódó ütemben zajlott tovább.
 

DeletedUser8560

Vendég
CezarV7

Nem kenyerem a barbizás, de rávettem magam, és új célpont, az Ak felé akartam megindulni. Pechemre napoleon és Ladislav kilépett az Ak-ból. Innen kezdve már nem voltak érdekesek számomra. Csipegettem a falvaikat, de már lestem, hogy férhetnék hozzá a pirosakhoz.

Kapóra jött your-enemy barátom 10 megmaradt, befoglalásra ítélt faluja a K33-on. Ugyanis ezeket a falvakat én foglaltam neki egy helyettesítés alkalmával. Elhatároztam, hogy pár hónap alatt az AK-val bedobatom a törölközőt. Sarkany2 szomszédommal dolgoztunk össze a pirosak vesztére.

Amint oda költöztem, egyből kerestem a célpontokat, és szépen szemezgettem, akitől csak tudtam. Aztán zsombor98 barátomat, szegényt nagyon megütöttük egy arma alkalmával. Ebből jöttem ki megerősödve.

Sorban szerveztük az armákat rájuk, nem kis nyomást gyakorolva egy-egy játékosra. Volt, aki feladta, volt, aki helyett más vette át a fiókot. Ez úton fejezem ki tiszteletemet és elismerésemet a AK kitartása előtt. Hasonlóképpen emelem kalapom a Wiking harcosai előtt.



A VHL-A vezetése fokozta a nyomást az Ak-n és folyamatossá váltak az armagedon szervezések. Gyakorlatilag elindítottuk az összes támadónkat egy-egy ilyen támadássorozatnál és a közelben lévő tagjaink eszement ütemben éjjel és nappal foglalták az ellenséges falvakat.
Mialatt a támadóink visszafelé masíroztak, újra képeztük az elveszett egységeket és a falvak visszaérkezését követően szinte azonnal indultak is vissza.

Ebben az időszakban már valóban nem számított, hogy egy-egy falut Elmés vagy VHL-A-s játékos takarított. Támadásainkat összehangoltuk és foglalt mindenki függetlenül attól, melyik klánban volt játékos. Egy klánként működtünk, foglaltunk, támadtunk és védekeztünk.



[**]AK[||]VHL-A[/**]
[*]476[|]1217


Sarkanyka


A játék folyamán sok fiókban megfordultam, rengetegszer helyettesítettem. Sokszor 8-10 fiók is volt nálam. Sok játékostársam fiókjában védekeztem nem egyszer 1000 feletti bejövő támadásnál. A védekezés művészetét klánunkban Cezar oktatta. Úgy védekezni, mint ő kevesen vagyunk képesek. Úgy érzem sikeresen megálltam a helyemet.

Ugyanígy ezekből a fiókokból támadtam ellenségeinket és nagyszerű érzéssel töltött el a tudat, hogy ezeket a fiókokat hizlaltam és ezzel a VHL-A faluinak számát növeltem.

A játék egy szakaszában kénytelen voltam dönteni, hogy a klán érdekeit szem előtt tartva védekező játékos szerepét töltöm e be, vagy a saját érdekemet és játékélvezetemet előtérbe helyezve támadok, ahol lehet. A klán érdekeit nézve döntöttem.

Mégsem bántam meg sosem, hiszen a helyettesítések alkalmával volt lehetőségem újra és újra bizonyítani a támadások és foglalások terén is.

Egyik nagy élményem =Zordonfia= helyettesítése volt, ahonnan egy arma alkalmával másfél hét leforgása alatt hoztam közel 80 falut az Ak-tól.

Az Ak-ra induló armageddonok nagy részét én terveztem nem kis munkával. Úgy érzem, sikeresen. :)



Mr Lord Joe

Megszűnések és toborzások következnek, ezután, ami a következő klánok háborúját vetíti maga elé:

AK [CN,The Jokers illetve Teuton betoborzásával]
*POA* 5 fővel!
Wiking

...északi részről.

Elme
Elit
VHL

...déli részről.

Egy visszatartó erő megszűnését követően (erről mindenki tud!:)) az É szaki klánok formába is öntik és megalakítják az Északi Szövetséget és általános háborút indítanak a déli Új Szövetség ellen. Kezdetét veszi a Nagy Háború amikor is 2011.09.24.-ét írunk.

Ebben az időszakban a legnagyobb csaták az 5 főt taksáló *POA* klánnal történnek, akik meg vannak győződve a Teuton után ezt a háborút is megnyerhetik..

Azonban az Új Szövetség első nagy áldozataivá válnak! Felismerve tehetetlenségüket törlik magukat a 7-es világról (2012.02.12) ezzel magára hagyva az addigra egyesülő Ak-Wiking duót. Ezzel a lépésével végérvényesen megpecsételődik az Északi Szövetség sorsa, ami már csak az AK-ból áll.



A végső lépés


A VHL-A fennállásának szinte egész története alatt állandó támadásoknak volt kitéve abból a szempontból, hogy vajon mennyire vagyunk önálló személyiségek, vagy sem.
Folyamatos támadások értek bennünket, mert a kívülállók képtelenek voltak feldolgozni, hogy vannak még olyan emberek, akik tűzön vízen keresztül kitartanak egy elhatározás mellett, bármilyen látszólag csábító s kecsegtető ajánlatok is érjék őket.

Mi letettük voksunkat az ELME mellett és végig kitartottunk mellettük. Mondhatjuk, hogy valóban testvéri viszonyt ápoltunk velük a játék alatt.
Diplomatáink folyamatos és szinte naprakész információkkal látták el egymást és sokszor beszélgettek a klán életén túl magánéleti kérdésekről is.

Klántagjaink között is szoros és időnként baráti kapcsolat alakult ki. Bár korántsem állítanánk, hogy mindig minden játékosunk között felhőtlen volt a kapcsolat, de a lényeg az, hogy a felmerülő esetleges problémákat kitűnően megoldottuk és orvosoltuk.
Azt gondoljuk, hogy a játék folyamán végig segített bennünket az a tény, hogy valóban jó baráti viszonyt sikerült kialakítanunk a játékon túlmutatóan is.

Tulajdonképpen a gondolat, hogy a végső győzelmet számunkra az fogja meghozni, ha kitartó, aktív és valóban jól játszó tagjainkat egy klánba tömörítjük, meglehetősen régi elképzelés volt. Ezen elképzelésen dolgoztunk a háttérben mindannyian. Mondhatjuk, hogy a végső egyesülés előtt is már egy klánként játszottunk függetlenül attól, melyik játékosunk melyik klánban van éppen.

Azt hisszük, ezt jól mutatja az a talán mások számára érthetetlen játékos csere sorozat, ami egy időben lezajlott klánjaink között. Játékos jött az ELMÉ-ből játékos ment a VHL-A-ból. Ha kedve volt, ha úgy érezte, odaát akar lenni, menjen, vagy jöjjön, mit számít valójában ELMÉ-s vagy VHL-A-s? Úgyis egyek vagyunk. :)

Ezek a játékoscserék arra is jók voltak, hogy megtapasztaljuk a másik klánt ért nyomás mértékét. Iskuc játékosunk egy időben átment az Elme játékosai közé. Ezzel az Elme azonnal kikerült az Ak frontra. Falucseréket követően sok-sok játékosuk megtapasztalhatta az Ak-val való háborúzást. Ugyanakkor Iskucra érkező folyamatos armageddonoknak hála az Elme azt is megtapasztalhatta, milyen érzés folyamatosan védeni egy ilyen fiókot.


Mapecka

Az engem ért támadássorozat a játék elején messzemenőleg sem éri fel azt, amit iskuc fiókjában éltünk meg jópáran. Akiknek ma is hálásak vagyunk: sarkanyka, cezar, vojo, Lord Alric, Andrejs, Arkhimedesz, sandor, beni és meg említhetném, akik besegítettek a fiók 24 órás ellenőrzésében.


A végső lépésre elszánni magunkat egyszerűbb volt, mint azt kivitelezni. Tárgyalásaink a végső egyesülésről 2012. áprilisában kezdődtek el. Abban szinte órák alatt sikerült megegyeznünk, hogy ennek az egyesülésnek mikor jött el az ideje. Annak kivitelezése viszont meglehetősen hosszan elnyúlt. Tekintve, hogy emberek vagyunk, korántsem biztos, hogy a végső egyesülést teljesen azonos lépésekkel képzeltük el.



Cezar

Hamarosan a szerver végét is láttuk. Legfőbb szövetségesünkkel, az Elme klánnal, akikkel rendkívül jó kapcsolatot ápoltunk, a közös klán létrehozásának tárgyalásait kezdtük el. Mivel két szuverén, egyenjogú klánról volt szó, kemény tárgyalásokat folytattunk, többször holtpontra jutva.
 

DeletedUser8560

Vendég
Egyáltalán nem egyszerű két határozott, független és érdemeire méltán büszke csapatot egyesíteni. Azt mondom kettő, holott ez korántsem ilyen egyszerű, hiszen addigra már az ELME túl volt néhány igazán meghatározó egyesülésen.

Az egyesülés első lépéseinél azonnal kiderült, ugyan ugyanaz a célunk és ehhez mindkét klán ragaszkodik, mégis a megvalósítást gyökeresen másként képzeltük el.

Az első elképzelés, miszerint teljesen új klán alakítsunk szép volt, de sokkal szebb volt a gondolat, hogy az ELME klán statisztikáját vigyük tovább. Ezért vojo javaslatát, hogy az ELMÉ-be tömörüljünk, szinte azonnal mindenki elfogadta.

Ugyanakkor ezzel a lépéssel azt a látszatot keltettük a kívülállókban, hogy az ELME klán újra beolvasztott egy klánt és végül az ELME nyeri meg a szervert. Holott erről szó sem volt! Az Elme klán nagyszerű harcosai a VHL-A nagyszerű harcosaival új klánként működtek a jövőben. Egyszóval itt nem az Elme nyert, hanem mindannyian. Mindannyian, akik ebbe a klánba bekerültünk, képviselve a hátunk mögött lévő anyaklánjainkat.

Sokkal nehezebb kérdés volt az, hogy a jövőben milyen névvel illetjük magunkat. Beni joggal ragaszkodott az ELME névhez, hiszen Ő volt az, aki ezt a nevet megálmodta. Mégis ugyanilyen joggal kérték a VHL-A tagjai, hogy nevünkben is fejezzük ki azt, hogy új korszak kezdődik minden tag részére, aki egyesül az új klánban.

Hosszas vívódás és mérlegelés, sok-sok egymást követő javaslat és azt gondoljuk, hogy leginkább sok-sok egymás érdekeit és érzéseit figyelembe vevő ember munkájának eredménye az, hogy végül megszületett a VHELME elnevezés.
Mi mindenképpen megemlékeznénk arról, hogy Beni belátása, lemondása egy elképzelésről, kompromisszum készsége segített bennünket előrébb ebben a mindenki számára fontos kérdésben leginkább.

Szoros együttműködésben léteztünk, harcoltunk meglehetősen hosszú időn keresztül, s joggal gondoltuk, hogy már szinte mindent tudunk a másik klánról. Ezt viharos gyorsasággal cáfoltuk meg. Voltak elképzeléseink a másik klán vezetőségének felépítéséről s annak döntéshozási mechanizmusáról, de a valóság egy kicsit mindkét részen más volt, mint az elképzelések.

Mindkét klán vezetőségéről el lehet mondani, hogy határozott, kemény és valóban karakteres személyiségekből áll s ennek a klánvezetésnek kellet kompromisszumokat találnia minkét oldalon.

Vezetési stílusunk, vezetőségi felépítésünk egészen eltérő volt, és mégis mindkét felállás kitűnően működött. A legfőbb nehézséget véleményünk szerint a másik fél megértése, a látszólag apró, mégis mindkét fél részéről fontos kérdésekre való közös és kielégítő megoldások megtalálása volt. Mindkét részről szükség volt lemondásra és belátásra, hogy végül meg tudjuk hozni azokat a döntéseket, aminek az eredményeként klánjaink egyesültek.

Mivel mindkét fél részéről határozott, ugyanakkor kissé eltérő elképzelésekkel kezdtünk a tárgyalásokba, sokáig úgy látszott képtelenek leszünk túllépni azon az emberi gyarlóságon, ami minden rosszindulat nélkül jellemez bennünket.

Hosszas tárgyalásokba kezdtünk – leginkább Arkhimedesz2 és Sárkányka egymás megértésére sarkalló meglehetősen hosszú levélváltását emelném ki - mely végül sehová nem vezetett. Legfeljebb megállapíthattuk belőle, hogy egy vérbeli Elmebeteg és egy Pszichológus képtelen lesz egymás álláspontját megérteni. :) :) - és mikor ezek a tárgyalások látszólag megfeneklettek PatriciaRéka és Nileman elfogulatlan józansága segített bennünket tovább.

Bár látszólag Cezarkánk tette meg a végső lépést az egyesülés felé, azt mindenképpen tudnunk kell, hogy a háttérben folyamatos egyeztetések, tárgyalások zajlottak a VHL-A vezetősége részéről. Végül Vojo, Mapecka, CezarV7 és Sarkanyka meghozták a végső döntést, miszerint CezarV7 a vezetőség részéről már korábban kiválogatott VHL-A tagok élén átlép a VHELME-be.

A VHL-A többi vezetőségi tagja egyenlőre marad a klánban és vezeti az ott maradt tagokat, továbbra is támogatja játékával az immáron valóságban is közös klánunkat, majd a megfelelő időben csatlakozik ahhoz.

Megtehettük volna, hogy klántagjainkat visszatartjuk mindaddig a pillanatig, amíg megoldásokat nem találunk azokra a problémákra, amik felmerültek a csatlakozási tárgyalások alatt. Hiszen éppen olyan befolyással voltunk klántagjaink döntésére, mint bármelyik másik vezető.

Mégsem tettük, ezzel kívántuk bizonyítani jószándékunkat az Elme vezetősége felé.

A közös jövőnk és a győzelem érdekében meg kellett hoznunk egy olyan döntést, melyben lemondtunk egy számunkra rettentően fontos dologról, miszerint vojo legyen az új közös klánban a VHL-A részéről delegált vezér.

Mindezt tettük azért, mert be kellett látnunk, hogy vannak helyzetek, amikor valakinek mindenképpen engednie kell, különben végképp megfeneklünk a tárgyalásokban. Úgy éreztük, hogy a ránk bízott klántagok érdekeit kell szem előtt tartanunk, s bár az átlépő tagjainknak mindenképpen meg kellett magyaráznunk, hogy hiába érezzük úgy, hogy vojo az, aki a VHL-A-t képviseli, és akiről mindannyian úgy érezzük addigi teljesítményéért megérdemelné, hogy a közös klánban vezető szerepet töltsön be, ez az elképzelés nem megvalósítható.

Vojo meglehetősen karakteres és látszólag kemény, és kétségkívül megosztó személyiségét nem mindenki képes elfogadni és megérteni. Bár bennünket pontosan ez a karakteres és kemény ember vezetett el idáig, természetesen a vezetés többi tagjával együtt. Ezért mindannyian elismeréssel adóztunk vojo teljesítménye előtt s nagy fájdalommal töltött el bennünket, hogy végül mégsem Ő volt az, aki a vezető szerepét megkapta.

Bár voltak nehézségek ennek elfogadtatásában, klántagjainkat megnyugtatta a tudat, hogy CezarV7 lesz az, aki átvezeti őket az új klánba, hiszen CezarV7 mindennapjaik részévé vált az évek alatt. Tudták, hogy rá bármikor lehet számítani. Tisztában voltak vele, hogy köztünk CezarV7 játéktudását senki sem képes felülmúlni. Mindannyian ismerik és szeretik. A vezetőségbe vetett bizalmuknak köszönhetően végül 2012.05.12.-én a VHL-A harcosai ténylegesen is egyesültek az ELME-be tömörült klánok harcosaival.

Ezzel a lépéssel egy végső csapást mértünk az Ak-ra. A VHL-A harcosainak és az ELME harcosainak egyesülését követően Lugal az Ak vezére belefáradva a reménytelenné vált küzdelembe az Ak-t feloszlatta.

Ezzel a lépésével zárta le a V7 utolsó nagy háborúját. Az AK vezére elismerte az Elvetemült Déliek győzelmét, a VHELME vezetése pedig elismerte, az északiak minden tiszteletet megérdemlő kitartását.

Észak és Dél háborúja, mely mintegy 8 hónapig tartott 8895:902 arányú erős déli fölényt mutató összesített eredmény mellett 2012. június 10-én ért véget. 2012.06.10.én megindult az Ak Off hulláma.


Lordom

2012. május 14.-én az utolsó tőrdöfés is megtörténik, amikor is az Elme, Vhl, Elit klánok legjobbjai egy klánba tömörülnek!(szó szerint:))
Ez számomra is meghatározó dátum hisz több mint 2 év megfeszített pötyögés után végső és utolsó döntés révén 2012.05.14. 12:22 belépek a szervergyőztes klánba.
A VHELME megszületése minden további kérdést eloszlat, aminek hatására ellenfelünk 2012. június 10.-én kilátástalanságát látva tömeges törléssel és az AK feloszlatásával jelzi a feltétel nélküli kapitulációt!
A fennmaradó 1 hónap még hoz szervezett támadásokat, de már mindenki a végső hármas sípszóra vár, ami 2012. július 9.-én végérvényesen a győzelmet jelenti.


Ugyanakkor, hátramaradt a VHL-A vezetésének egy jelentős része, nem csatlakozott a VHELME csapatához. Mivel a tárgyalások alatt olyan helyzet alakult ki, hogy úgy éreztük a feszültségek fokozásának elkerülése végett sokkal egyszerűbb, ha így döntünk.

A csatlakozási tárgyalások alatt megegyeztünk abban, hogy mindaddig nem lép át a VHL-A vezetésének maradék része mindannyiunk új klánjába a VHELME-be, míg a végső nap el nem következik.

Sajnálatos módon az utolsó napokban a VHL-A részéről vojo és az ELME részéről Arkhimedesz2 között egy olyan kibékíthetetlen ellentét jött létre, ami veszélybe sodorta a VHELME létezését.

Egy jó ideig úgy látszott, hogy ezek az ellentétek kibékíthetetlenek és a VHL-A vezetése kénytelen lesz játékosait visszahívni és új tárgyalási alapokat keresni. Játékosaink körében végzett felmérés eredményeképpen elmondhatjuk, hogy mindannyian egy emberként álltak támogatólag vojo háta mögé. Saját játékukat hátrasorolva bármire képesek lettek volna vezérükért.

Önfeláldozásukat látva és a csapat összetartásának, együvé tartozásának örömét érzékelve vojo végül mégis másként döntött. Mint az rá jellemző volt a játék egésze alatt, végül a klántagok érdekeit figyelembevéve döntött.

Ennek köszönhetően a visszahívás előtti utolsó pillanatban mégis sikerült megoldást találni a problémára.

Ezúton is elismerésünket fejezzük ki Arkhimedesz2-nek, hogy képes volt saját árnyékát átlépve békejobbot nyújtani vojonak. Ugyanakkor természetes elfogultságunkból adódóan szeretnénk kifejezni nagyrabecsülésünket, tiszteletünket és hálánkat mindannyiunk Főnök Urának, Vojonak. Minden elismerésünk, hogy képes volt az őt ért sérelmeken túllépni és úgy, ahogy mindig is tette a játék folyamán, a klán érdekeit nézve dönteni, amikor a békülésről és annak nehezen teljesíthető feltételeiről volt szó.

Úgy gondoljuk, hogy meglehetősen nehéz tárgyalási és egyeztetési folyamatnak eredményeként létrejött új klánra az egész déli szövetség méltán büszke lehet.
Képesek voltunk megugrani olyan lépcsőket, melyeken sokan előttünk elbuktak. Képesek voltunk túllépni emberi gyarlóságainkon és mindvégig szem előtt tartani a ránk bízott játékosok érdekeit. Képesek voltunk lemondani és adni a másik félnek.

Ez úton is gratulálni szeretnénk a déli szövetség minden játékosának kitartásáért, együttműködési szándékáért, belátásáért és józanságáért, s a játékban nyújtott teljesítményéért. S bár látszólag a VHELME és annak vezetése teszi fel majd a pontot az i-re, azt gondoljuk annak a pontnak az igencsak nehéz felemelésében mindazon játékosok segítettek, akik végül a klánlimit miatt legnagyobb sajnálatunkra nem juthattak be a győztes klánba.
 

DeletedUser8560

Vendég
Ezekről a játékosokról CezarV7 javaslatának megfelelően szeretnénk megemlékezni majd, hogy ha tényleges klántagként nem is, de egy emléktáblán szereplő névvel mindenképpen ott lehessenek velünk majd a játékban aratott győzelemnél.

VHL-A posztomusz kitüntetejei:

KIRA, cdavid, MarKy7, mizoka,=Hakapeszi Baba=, babajusz, odi11, ecsxodus, Karesz 72, ZSOLT4, connect, otman1, Zorn, 070929, Amur60, ZSOLT4, Zsolt60 a teljeség igénye nélkül.


Akiknek még köszönhetjük, hogy idáig eljutottunk és most nem tudtak a győztesek közé tartozni, mert nem fértek bele a klánlimitbe.

Your Enemy
=Endee=
alan002
b2200
balcsi14
baroness
bea06
csusza1
czinger
Erik42
Ermytage
gigawatt
huanitahercegnő
hubicsek
ildiko1
kpeti99
Metalcore
Mistic16
Ramszesz Girl
rico79
Sand2
skami17
Sterilzona
stiklinzon
zsjoco83


Győzelem vagy Valhalla!


Mi a győzelmet választottuk, mert mi nem alkuszunk!


A V7 egy különleges szerver volt, hiszen történetében sok nagy klán fordult meg, jutott a csúcsra egy időre, és tűnt el a süllyesztőben pillanatok alatt, vagy éppen minden erejét latba vetve állt fel a földről amikor már senki sem hitte, hogy ezt megteheti.

Csatáinkat vívtuk katonákkal, támadtunk, foglaltunk, védekeztünk. Nyertünk területeket és vesztettük el ezeket.

Virtuális csatáinkat nem csak katonákkal, hanem a pszichológia fegyvereivel is megvívtuk. Aki nem bírta a nyomást – akár egy játékos, akár egy egész klán - távozott és ezzel épp úgy csatát vesztett, mint a katonáival vívott háborúban.


Gratulálunk mindazoknak, kik kitartásuknak köszönhetően végig, kitartóan a V7-en játszottak, függetlenül attól, melyik oldalon tették ezt!



VHL-A

Vezérkar:

Vojo
mapecka
Akarat23
"a klán szíve, lelke és tüdeje"
Mr. Lord Joe
Sarkanyka



Belügyek:

Sarkanyka
(Belügyminiszter és Klánpszihológus)
Akarat23

Diplomácia:
mapecka



------------------------------
Valhalla

A Valhalla a germán mitológiában egyfajta Égi Palotát jelent. A germán mitológia "mennyországában", Azgardban helyezkedik el. Ide kerülnek a hősi halált halt harcosok. Őket a Valkűrök kísérik fel a Valhallába, azon belül Odin, a germán főisten csarnokába.

---------------------------------

A V(7)ilág ment a maga útján. A percek órákká álltak össze, az órák napokká dagadtak, a napok hetekbe fordultak át, amiket hónapok faltak fel. Klánok jöttek, emberek mentek, harcok dúltak, katonák haltak a világ minden eldugott zugában, az év minden percében. Seregek születtek és enyésztek el, falvak virágoztak fel és cseréltek gazdát napról napra. Mert ez a V(7)ilág rendje...

Ám valami megmoccant a mélyben. Valami rejtélyes energia. A nyomában pedig testet öltött a hatalomvágy. Az este közeledtével az emberek fázósan közelebb húzódtak egymáshoz, suttogva beszéltek:

- Sauron mégsem pusztult el! Újra testet öltött egy emberben. Egy rejtélyes birodalmat vezet, és a világ feletti korlátlan uralomra tör...

A suttogások eljutottak a birodalmak vezetőihez is. De nem volt szükségük a hírekre, maguk is tapasztalták az újra megjelenő gonoszságot. Sauron elpusztíthatatlan, ott él az emberekben, és újra a világot akarja..

A szabad világ birodalmai felismerték a veszélyt, és létrehozták az ELV-közösséget. Ez a hetedkor nagy szövetsége a gonoszság erői ellen, a bennünk élő Sauron féken tartására. Közös célunk a tisztességes élet a V(7)ilág eredeti rendje szerint...
 

DeletedUser8560

Vendég
És egy kis adalék a jókedv megőrzése végett:


Skype szobácskánkban természetesen az emberi kapcsolatok is szorosabbra fűződtek, nem csak a harcok szervezésében segített a skype klánszoba.

Esténként az addig sem üres szobában azonnal megélénkült az élet. Tanúi lehettünk, amikor bercinéni a katák királynőjévé lett és újra keresztelése alkalmából Katicává lépett elő, s amikor vojo, igazi keresztapaként, újra keresztelte nem csak katicánkat, hanem mindannyiunk büszkeségét Mr.Lord Joe-t is, ki új nevével játszott végig a játékban egy meghatározó fiókátvételt követően.

Vojo jó szokását megőrizvén Sterilzónából Mr Hipót varázsolt, mindannyiunk derültségére. H1N132 játékosból pedig Mr. Vírust formált, és játékosunk büszkén viselte ragadványnevét a játék végéig.

Klánunk története alatt öt klánbébi született, Mr.Lord Joe, =Zordonfia=, Berci78, Spooner1981 és mindannyiunk által tisztelt és szeretett Mapeckánk és Iskuc klántagunknál. Az egész klán a játékosokkal izgult és örült a babák születésekor. S mennyire fontosak vagyunk egymásnak? Azonnal értesítést kaptunk születésükről, súlyukról, nemükről s első mosolyaikról.

Sajnos betegségeknek, komoly baleseteknek is tanúi lehettünk, s így vesztettünk el tagokat.

Ugyanakkor, ha bárkinek valós életében segítségre volt szüksége, azonnal akadt valaki, aki segített azokon a kereteken belül, ami a rendelkezésünkre állt.
Bizony nem egyszer fordult elő, hogy Cezar programozta gépeinket a távolból, vagy látott el tanácsokkal egy-egy számunkra megoldhatatlan probléma kapcsán.

A sok viccelődés közben mások számára érthetetlen jelképek kerültek felállításra, mint az életben is működő baráti társaságok esetében. Így hát a bikák vigyázták a klán üszőcskéinek életét. Kényes bikáink lelkét s uralmát időnként megtörni vágyó, s az üszőcskéket kezükről lecsapó, eltévelyedett és megtéríthetetlen harcos üszőcske „Valika” borzolta és nevettette a tagságot határozottan hangoztatott másságával.

Kaptuk rajta a vén bikáinkat, ahogy ősz fejüket összedugva susmogtak különböző statisztikák felállításánál és ugrattuk ezzel őket még heteken keresztül.

A kora reggel ébredők kávéval köszöntötték a később érkezőket, s a klán harcos amazonjait soha nem feledték virággal kényeztetni.


Lordunk nemesi előjogai által „összeesketett” meggondolatlanul két klántagot ezzel egy megállíthatatlan lavinát indítva útjára, és Kocsmárosunk Sárkány2 nem volt rest azonnal a lagzit is megtartani jó üzletemberhez méltón. Még hetekig kacagott a társaság a „házasfelek” házaséletének részletein. Így örökre emlékezetünkbe vésődött Főnök úr és Hencegnő „frigye”.

Janiapu a „miniszter úr” elkeresztelte sok cukkolódás után Sarkánykát a kis tüzesnek, Your Enemyre valahogy ráragadt az idők folyamán a „bikucitanoc” elnevezés. Anyócából Tettestárs és Szomszédasszony vált, Sárkány2-ből pedig sárkánytárs. huanitahercegnő anélkül, hogy észrevette volna egyszer csak Hencegnővé avanzsált.

Hallgattunk együtt zenét, néztünk együtt vicces jeleneteket, tanúi lehettünk „tettestársak” egymásra találásának, barátságok, és valós, lángolóan gyönyörű szerelmek születésének, s „édes-négyesben” harsány kacagásnak.

Szövetségi viszonyokat erősítettünk meg azáltal, hogy kpetikét és Ramszesz Girlt édesapai segédlettel, Horváthkároly72 segítségével összeboronáltuk.

Tanúi lehettünk, amikor Főnök Úr és Hibridem az Amazonas mellett az anakondáikkal, „Pitonkáikkal” vívták hős csatáikat, „hegynyi” mobiltelefonjukat magukkal cipelve és onnan bejelentkezve, ha csak le nem merült a „mobil”.

A klán vezetése egy-egy rászoruló tagot előszeretettel utalt be a klánpszihológus vallatóágyacskájára, hogy onnan megtisztult lélekkel távozzanak.

Borozgattunk a képernyőink túloldalán és érzelgősen új, és új zeneszámokat hallgattunk, vagy egy rádióból szóló tánczenére roptuk képzeletben.

Bizony rivalizáltunk egymással egy-egy időre indított támadás sorozatnál, kinek sikerült lefaragnia a tizedmásodpercekből, ki tud minél pontosabban indítani, vagy éppen egy-egy támadás elé időre kiszámolva odaérni a védelemmel. Oktattuk egymást és bizony nem csak a játékról tanultunk egymástól.


CezarV7:

A skype szobácskánkban közben rendkívül jó hangulat uralkodott, a sok viccelődés, különböző jelképek felállítása igazi csapattá kovácsolt bennünket. Nem hiszem, hogy még egyszer ennyire jó társaság összejöhet még bárhol.


Mapecka

Nem merülhet felejtésbe szepi01 szomszéd jóindulata meg sarkany2 szomszéd igazbarátsága sem, aki sok csatározás után úgy döntött, hogy klántársunk lesz. Megismerhettünk benne egy érdekes sokszínű emberkét, akivel bármikor szívesen cseverészünk a klánszobában.


Sarkany2

Sziasztok!
Az én VHL-A es történetem 2011. márciusában kezdődött, amikor is hosszú csatározások folytak Vojo, Mapecka és köztem. Akkor még az UNICUM színeiben játszottam. Nagy győzködések után, amikor már be akartam fejezni a játékot, végül mégis átjöttem a VHL-A be.

Töredelmesen bevallom, hogy olyan is volt hogy Vojot feljelentettem a szupportnál, mert nem hittem el, hogy annyira össze tudnak dolgozni Mapeckaval, szégyellem is magam érte.

Viszont amikor átkerültem, meggyőződhettem róla, hogy nem egy klánba hanem egy családba csöppentem. A VHL-A élete nem csak a játékon belül zajlott (zajlik), hanem azon kívül is. Mindig törődnek egymás gondjával, bajával és nem csak a játékra összpontosul az emberek figyelme.

Nekem ez eleinte rémisztő volt, féltem attól, hogy nem fogok tudni beilleszkedni vagy nem fognak befogadni. Viszont meglepetésemre teljes támogatást kaptam mindenkitől.

Örömömre szolgált olyan emberek oldalán harcolni, mint Mr.Lord Joe aki után sokszor csak kapkodtam a fejem, hogy milyen merész és kitartó harcokat vív.
Akarat (Cezarom) azaz ember, aki nem tud nem ott lenni akkor és ott, ahol kell.
Anyoca (szomszédasszony) sokszor az Ö háttérből jövő támogatása nélkül sehol nem tartanék.
Vojo és Mapecka irányítása, Vojo időben küldött védelme úgy szintén meghatározó volt a klan előrehaladásában.

Sarkanyka sok-sok összehangolt támadásba bele ölt munkája mindig meghozta a sikert a klan felemelkedésében.

Nem akarok tovább neveket felsorolni, mert úgy is kifelejtenék valakit. A lényeg az, hogy amit a VHL-A-ben tapasztaltam egy másik előző világban sem láttam, és valószínűsítem, hogy nem is fogok vele találkozni. Bennem egy űr marad, és most nem akarok nagy szavakat használni, de nekem nagyon hiányozni fog a csapat. Örülök annak, hogy győztünk, viszont azt nagyon bánom, hogy ezt a csapatot elveszítem.

Odáig jutottunk, hogy a nagyok is féltek tőlünk, mert tudták, ha elindulunk határ a csillagos ég!!!
Köszönöm, hogy része lehettem ennek a családnak!


Anyóca

Az én VHL-A-es pályafutásom hivatalosan 2011 februárjában kezdődött.
Gyakorlatilag viszont akkor, amikor felregisztráltam a játékra.

A klán ahová tudatlanul bekerültem a K-CHE, Vojo vezette klán volt. Nagy szerencsémre, mert semmit nem konyítva a játékhoz, egy hónapot nem lettem volna képes játékban tölteni, ha Vojo nem segít, nem oktat a játékra, karöltve Mapeckával. Nekik köszönhetem, hogy idáig eljutottam.

Sajnos idővel ilyen-olyan stratégiai okokból kifolyólag elváltak útjaink.
Eleinte sérelmeztem, és nehezen illeszkedtem be másik klánba, de csakhamar rájöttem a játék lényegére, és arra, hogy remek embereket ismerhetek meg.
Valóban olyan nagyszerű emberekkel játszhattam együtt, mint: Red Cat, imazs, Jaxiem, Kyubi, és még sorolhatnám. Velük igazán élvezetes játékot játszhattunk.

Viszont mindvégig arra a napra vártam, hogy ismét Vojoval, Mapeckaval játszhassak együtt, egy olyan klánban, amely nyertesként irja be magát a KH. történetébe.

Minden túlzás nélkül állítom, hogy kétség sem fért ahhoz, hogy Vojo által vezetett klán, a nyertesek között lesz. Vojo elhivatottsága, csapatszelleme mindvégig példaként állt előttem, és vezetett a játékban végig.

Nagy örömömre szolgált, hogy alkalmam adódott VHL-A-es tagként játszani.
Nem csak szórakoztató volt ezt a játékot játszani, de ami nekem nagyobb örömet adott, hogy barátokat szereztem magamnak. Nagyon jó barátokat!
CezarV7, Sarkanyka, Sarkany2, A kis Mukk, Igazlovag minden tiszteletemet élvezik csak úgy, mint remek játékosok, és mint magánemberek egyaránt.

Vojot mint tanáromat a játékban, és mint jó barátot egyaránt, nagyra tartom, és minden tiszteletem az övé.

Köszönöm Nekik, és mindenkinek, akikkel kapcsolatba kerültem a játék során, hogy sok élménnyel gazdagodtam álltaluk!



zsooti

Sziasztok!

Én először a VHL nál voltam 2010 juni 17.-től, utána szept. 23 csatlakoztam a VHL-A hez :)
Azért mentem át a VHL-hez mert a klánom az FK. Felbomlott, és egy erős klánhoz szerettem volna csatlakozni :)

Amikor csatlakoztam a csapathoz, azt tapasztaltam, hogy erős összetartó klán :) A csapat jó a kommunikáció is jó, nem volt soha vitás esetem, és mindent meglehet beszélni mindenkivel. A klántársak hozzáállása is maxszimálisan baráti, nem azt nézik, hogy szúrjanak ki a másikkal, vagy hogy nem érdekli a másik sorsa. Ha gondom volt próbáltak segíteni, ahogy csak tudtak :)

Mapeckával nem volt sok kapcsolatom de amennyit beszéltem vele maximálisan meg voltam elégedve vele, tulajdonképpen ez a helyzet lordal és vojoval is. Egybetartották a klánt vezeték. Ha kellett, meghozták a döntéseket a klán érdekében. Soha nem az volt az első, hogy mi jó nekik, hanem hogy mi jó a klánnak. Ezért vagyunk most itt :) )

Cézár, hát Ő egy külön eset :)
Vele nagyon sokat harcoltam az enigma ellen. Ha baj volt, elküldtük egymásnak az utolsó védőnket is :)
Ő nagyon sokat segített nekem, ha valamit nem tudtam a játékban, azt is tőle kérdeztem. Tanácsot is tőle kértem:) Olyat nem tudtam kérdezni, amire nem tudott volna válaszolni :)

A kedvenc háborúm az enigma elleni háború volt:) Főleg az a része, mikor már nem volt igazán védőn és úgy védtem a falvaimat, hogy láttam, hogy jön a nemes. Beért a nemes és elfoglalta a falumat de a foglalás után egy másodperccel beért az én nuke-m is és még egy másodperc és beért a nemes is, és egyből vissza is foglaltam. Így elég sokszor tettem, szegény Enigmás meg már a haját tépte. :D

Csapatárs, aki fontos és végig segített, és "szívén viselt" nem csak engem, hanem minden egyes tagot! Ő CEZAR :)



Berci78

Nekem sokat jelentett anno renagabor és iljs is, velük kezdtem a v3-on sarkanyszirt klánban. Onnan indult az egész játékom a V7-en, 2010 január 04-én.

Játékomat a Ssz. Klánban kezdtem, innen 2010. június 25.-én a Mi klánhoz csatlakoztam. 2010 július 29.-én csatlakoztam klánomhoz a VHL-A-.hoz. Mindig követtem Iljs és renat, de amikor ők a NaMacshoz csatlakoztak én maradtam, nem akartam annyit vándorolni.

Sajnálok sok embert, aki elment, de sok emberrel éltem át szép pillanatokat szerveren belül és kívül. Hiányzott Sterilzóna, távozása nagyon rossz volt, nagyon jó lett volna, ha itt marad!

Dávidról, Your Enemy-ről is csak jót mondhatok. Rossz volt mikor eltűnt. De azt sarkanykank tudja, mennyit kerestem és mennyit hiányoltam. Amikor Dávid visszajött, nagyon örültem.

Nekem ez kicsit olyan, mint a ballagás. Meg tudom könnyezni, hogy vége, de remélem itt nem lesz az, és ugyanúgy "szeretni" fogjuk egymást, mint eddig.

Vén vojonkat is szeretem, még ha néha morci is voltam rá :)
Büszke vagyok, hogy nem voltam 8 klánban és nem oda lépegettem ahol dőlt a manna az égből.
 

DeletedUser8560

Vendég
Ramszesz Girl


2011. július 11.-én csatlakoztam a VHL-A csapatához.
Egyszerűen azt éreztem, hogy ide kell jönnöm. ITT A HELYEM.! És ezt soha nem fogom megbánni!!! :)
Ilyen klánban még sosem volt részem... annyira kedvesek.! Szeretek itt lenni.! :)
Mi voltunk a legjobb csapat. Nagyon szorgosak voltunk, és mi voltunk az a klán akik: SOHA NEM ADJÁK FEL! És itt az eredmény :)

Mapeckával nem sokat beszéltünk, de mindig megnéztem a profilját, és csak néztem ... milyen ügyes játékos.! :)

Cezár.♥ ohh Cezar.*-* hát igen ... elsőre megbeszéltünk mindent, mindent megtanítottál (majdnem mindent) és én annyira megszerettelek.!:)))))))) nagyon nagyon.!!!!!!!!:)
remélem egyszer személyesen is tudunk majd találkozni, hogy mindent megköszönjek.!:) [VAN MIT] ! :)

Vojo .. ♥ jujj.:))))))) a világ legjobb vezére.;)
Csodálatos ember vagy, és persze vezér is, én nagyon örülök, hogy megismertelek téged.:))) Tudom, hogy nagyon messze laksz, de megígérem neked, hogy egyszer úgyis fogunk találkozni.:)))))))) Kapsz egy ajándék sört is.;)))
Remélem elfogadod. :) nagyon örültem, hogy a vezérem voltál, támogattál, és mindig mellettem voltál.^-^ ♥ !

Lord : hát .. veled sem beszéltem még.:O de téged is mindig csodáltalak!!! :)

Na .. Azért Sarkanyka, és Anyoca se maradjon ám ki.!!:)))) nagyon megszerettelek titeket is..:))
Sok élmény, harcolás, és persze Anyocával a skype-n töltött beszélgetések.:D te voltál az "anyukám" :))) [remélem, tudod, hogy miért] .... :))) na és igen .. Sarkanyka...:))) veled is sokat beszélgettem a fórumon, illetve üziben. Remélem, hogy egyszer találkozunk.:)))) szeretlek titeket.♥

Nem volt kedvenc háborúm, sőt.. alig volt.:/ nem voltam a végén nagyon aktív.:( amit bánok is.:/:/ de a suli az első.:SSSS ...
DE, kpetikét kihagytam.:DDDDDDDDDDDD
Igaz nagyon visszahúzódó voltál...:OOO

Mindig, amikor beírtam a klánba, te felszívódtál. o_O :DDD
Amit persze teljesen megértek, mivel még esküvőt is szerveztek nekünk a mi "CSODÁLATOS KLÁNTÁRSAINK" szóval igen ... Rád, mindig emlékezni fogok.;) [persze a többiekre is] ! De rád különösen.:) Remélem, találkozunk hamarosan egy másik világon is.:)
és persze majd személyesen is.:)

Nekem csodálatos élmény volt, hogy veletek játszhattam, beszélgethettem, és hogy megismertelek titeket. Köszönöm nektek.! ♥



Istvan68

Elég későre csatlakoztam a VHL-A klánhoz. Remélem, hogy tudtam segíteni a klán továbbfejlődésében. Az én csatlakozásom egyedül vojonak köszönhető! Ezt többen is írták, ezért ezen a világon őt tartom annak, akinek nagyon sok mindent köszönhetek!!!

Az eddigi tapasztalataim után ez egy nagyon jó csapat. Egy komoly és tervekkel teli vezetőséggel. Nem csoda, hogy most ott tartunk, ahol vagyunk!! Én voltam eleget a szembenálló táborban is!! Hisz a HSFC-nél játszottam korábban.
Köszönöm nektek, hogy részese lehettem ennek!!



Your Enemy

Remélem még valamikor a jövőben, játszhatok veletek egy csapatban!
Mind nagyszerű emberek és nagyszerű harcostársak voltatok!
Megtiszteltetés volt egy ilyen csapattal harcolnom közel másfél évig!
Remélem, senkit nem bántottam meg ez idő alatt semmivel és azt remélem e legjobban, hogy még Valamikor együtt játszunk!
Köszönet nektek sok mindenért!!
Ez most úgy kijött, el kellett mondanom!
Hiányoztok és hiányozni is fogtok, nem tudom, mikor lelek még egy ilyen társaságra, mint ti!
Sajnálom, hogy a játék közben el kellett hagynom titeket!!!
Én külön nem köszönöm meg senkinek sem, mert mi úgy voltunk Egy csapat, ahogy voltunk együtt!
Ezért jutottunk, (jutottatok) oda ahova!!! Hogy a VHL-A tagjai egytől egyig nagyszerű emberek, barátok és Harcosok! Büszke vagyok, hogy mellettük harcolhattam másfél évig.
Befejeztem! Mert már émelygek magamtól!
Megyek is, kompenzálom érzelgősségem azzal, hogy valakit megtámadok a V16-on!! :D
 

DeletedUser8560

Vendég
Mr. Lord Joe ( Lordom)


Köszönöm! :)

- Örökös és mindig "háborgó" vezéremnek VOJO-nak! :),

-A klán tyúkanyójának Sárkánykának,

-"Akaratos" Cézár barátomnak, aki a játék alfája és omegája,

- Your Enemy barátomnak, amiért bízott bennem,

- Az egész VHL-A V7 klánnak, hogy mindig ott voltak, ha szükség volt rájuk, a teljesség igénye nélkül,

- Minden szövetséges klán még játszó vagy már abbahagyó játékosának, aki akár egy katonával is támogatott a sikerekben,

- Az Elme klánnak, hogy számítottak rám a végső sikernél,

-A Vhelme klánnak, hogy győzhettem veletek,

- Végül pedig minden ellenfelemnek, akikkel akár 1 percet is csatáztam!
Köszönöm, köszönöm!

-A játékot létrehozó, működtető és rengeteg munkát, időt erre áldozó munkatársának!
Köszönöm!

És végül saját magamnak, hogy kitartottam a rögös úton...:)))



Sarkanyka


Örömömre szolgál, hogy a játéknak köszönhetően megismertem olyan embereket, akikkel a játékon túlmutatóan barátságot ápolok.

Amikor elkezdtem a játékot, fogalmam sem volt mibe kezdek bele, de arról sem volt fogalmam, hogy idáig el fogok jutni.

Az, hogy én itt lehetek, úgy érzem sokaknak köszönhető. B2200-nak aki a játék alapjaira megtanított. Janiapunak, hogy a VHL-be áthozott. Cezarnak köszönhetem, hogy megtanultam védekezni és ugyancsak neki köszönhető az, hogy a játékról annyit tudok. Hiszen soha nem volt rest nekem elmagyarázni semmit.

A játék elején titkoltam női mivoltomat, legalább olyan féltőn óvva az igazságot, mint A Kis Mukk azt, hogy Ő férfi. Lebukásom egy süteményreceptnek köszönhető, és a női hiúságnak, amit vojo váltott ki belőlem a sütemény kapcsán. Ez úton is köszönöm Mapeckának, hogy híven őrizte titkomat, mint egyetlen személy, aki tisztában volt a valósággal.

Köszönettel tartozom vojonak és Juditnak, hogy megszavazták nekem a bizalmat és a VHL-A vezetésébe választottak.

Vezérként sokkal szorosabb kapcsolat alakult ki köztem és a klántagok között. Napi kapcsolatom volt sokukkal és megtiszteltek azzal a bizalommal, hogy gondjaikat, bajaikat, örömeiket a játék egésze alatt megosztották velem és nem csak a játékkal kapcsolatban.

Sokat harcoltunk együtt, időnként olyan fiókokban helyettesítve, aminek megtartása a teljes klán vezetőségének idejét, energiáját igénybevette, akár nappal és aztán éjszakákon át. De megcsináltuk. Együtt!

Cezarral hosszú ideig napi ügyeletet tartottunk kettesben és ennek köszönhetően rengeteg dolgot megbeszéltünk és sok mindenben egyetértettünk. Cezar pontosan tisztában van azzal, hogy hol okozott nekem rettentő csalódást és hol örömet.

Lordom kitartása és küzdeni akarása, lendülete mindannyiunkat inspirált. Akinek Ő nekiment, az a térképről előbb vagy utóbb törlődött. Az egyetlen ember, aki sárkányanyónak szólíthatott és ez az én szívemet melengette. Köszönöm a Nőnapi ajándékfalut! :)

Köszönettel tartozom mindazon klántagoknak, akik megtiszteltek bizalmukkal, hogy a játék folyamán befoglalt falvaikat átadták nekem, mint arra érdemesnek, hogy a V7 világán tovább igazgassam sorsukat.

Örülök, hogy megismertem Sarkany2 sárkánytársamat. Amikor még egymás ellen küzdöttünk, nem gondoltam, hogy végül ilyen jó kapcsolatba kerülünk.

Örülök, hogy találkoztam anyócával, aki először egy magánéleti problémájával keresett meg. Végül nagyon egymásra találtunk és rengeteg viccelődés, nevetés, komoly beszélgetés fűződik a nevéhez. Jó érzéssel tölt el, hogy megoszthattam vele titkaimat, és azokat hűen őrzi.

Hibridem! Hibridem a klánon belüli jó hangulat felelőse, a Pitonka királya, a Főnök Úr hű követője.

Ramszesz Girl édes nagylány. :) Jó volt veled beszélgetni! :)

Iskucnak köszönöm, hogy megpróbált kiköltöztetni a frontra és ez csak azért hiúsult meg, mert az AK időközben törölt.

Berci78 és az Ő Katicája. Örülök, hogy annyit nevettünk és beszélgettünk együtt a skype szobában, vagy privátban. Örömmel emlékszem vissza a pillanatra, amikor bejelentettétek gyermeketek születését és a klán egy emberként hördült fel örömében.

A Kis Mukk! A piszok csínytevő! Mindannyiunkkal elhitette női mivoltát és nem átallott egyetlen titkos bikaként részt venni a klán üszőcskéinek csajos estéin. Sőt nem csak részt vett a csajos estéken, de meglehetősen tevékenyen, igazán csajosan adta alánk a lovat.

Amikor félénken bevallotta titkát, gurultam a nevetéstől! Ezt még fokozni volt képes, mikor elmesélte milyen nehezen akadt rá a három színben pompázó hajkölteménnyel megáldott „Mukkocska” arcképére, amivel a skype adatlapját díszítette.

=Zordonfia= akivel magánéleti kérdésekről váltottunk szót és jólesően beszélgettünk.

Sterilzona, akivel jókat csatáztunk, támadtunk és védekeztünk, és úgy megforgatott egy alkalommal, (KH fórum, skype, privát, KH fórum, privát, skype, külön topic a KH fórumon belül!!) hogy a nevetés könnyeitől alig láttam.

Your Enemy, akitől csak tanulhattam, ha az UNICUM támadásáról volt szó. Nagy lendülettel vitte előre a csapatot és hamarosan Maciszakértővé avanzsált. Mélységesen sajnálom, hogy végül 100. játékosként nem tudott bekerülni a VHELME csapatába. Hiszen olyan gyorsan nyertünk átlépésünket követően, hogy azt szinte észre sem vettük. A klánzárás miatt a kiküldött meghívót elfogadni már nem volt lehetősége!

Örömmel emlékszem vissza az együtt eltervezett csatákra. Jó volt jókedvvel harcolni veletek! Igazán jó csapatot alkottunk! Sőt, még a játék végeztével is jó csapat vagyunk!

Utoljára hagytam valakit, akinek köszönettel tartozom. Az én Csődöröm, aki elfogadott olyan hisztisnek, kíváncsinak, filozofikusnak, locsifecsinek, játékőrültnek, amilyen vagyok. Aki végig támogatta a játékomat, akire felnézek, és akinek létezése örömmel tölti el a szívemet.


vojo

Nagyon sok emberrel megismerkedtem, nagyon sok emberrel lettem nagyon jó kapcsolatba, és nagyon kevéssel pedig nem.
Ezért neveket nem mondok, mert, csak ha egyet is kihagynék, azt magamnak nem tudnám megbocsátani.

Nem is húznám tovább, mert meg 5000 játékos története hasonló az enyémhez, csupán annyit, hogy FANTASZTIKUS emberek társaságában játszottam e pillanatig.

Akiket mindig nagyon tudtam csodálni és rájuk felézni, azok a hölgyek voltak, akik ezt a játékot istenien játszották.

És mind szokás mondani: Isten mentsen meg a NÖ bosszújától! Hát így volt ez ebben a játékban is.


Én szerencsés vagyok, hogy csodálatos NÖ-k társaságában játszhattam, és elsősorban Nekik szeretnem megköszönni.
Utána pedig mindenki másnak, aki részt vett ezen a világon, a jó játékot.

Mindannyiótoknak erőt és egészséget kívánok, és persze sok szeretetet és szerelmet, a többit pénzért is adjak.

Ciao
Vojo
 

DeletedUser8560

Vendég
Amire büszkék vagyunk



Területi elhelyezkedésünknek köszönhetően, mivel a világ kellős közepét uraltuk, mindig folyamatos nyomásnak és állandó több frontos háborúknak voltunk kitéve. Mégis amilyen háborúba a VHL és később a VHL-A belekezdett, minden ilyen háborút győztesként fejezett be!!!
Függetlenül attól, hogy katonai vagy pszichológiai nyomásnak engedve adták fel a harcot ellenfeleink.

Büszkék vagyunk arra, hogy képesek voltunk talpra állni egy olyan csapás után, aminek következtében mindenki az elbukásunkat jósolta. Nem csak talpra álltunk, de meghatározó részévé váltunk a világnak és a végső győzelemnek.

Büszkék vagyunk arra, hogy kevés időtől eltekintve, mindig egy VHL vagy pedig később a VHL-A csapatának tagja volt az, aki a világ játékosainak élén, a legelső helyen állt.

Büszkék vagyunk aktív klántagjaink teljesítményére, összetartására, csapatjátékára, kitartására, attól függetlenül, hogy mennyi támadó vagy védekező pontja van, hogy milyen a statisztikája, vagy hol helyezkedik el a ranglistán.

Sosem tudhatják a kívülállók, hogy az, akinek esetleg kevesebb támadó pontja van, de sok belső foglalása volt, valójában milyen szerepet töltött be a klán életében és milyen sikereket köszönhet a csapat neki. Sosem tudhatják kívülállók, hogy ki volt az, aki sokat védekezett, támadott vagy foglalt egy-egy fiókban, holott az nem neki hozott eredményeket, hanem a csapatának.


Győztünk! A kitartásunknak, az élni akarásunknak, a büszkeségünknek és a kiváló diplomáciánknak köszönhetjük.


Sokat dédelgetett, sok csatát, bukást és felemelkedést megélt klánunk A VHL-A sorsát a győzelem küszöbén nehéz volt eldönteni. Így úgy gondoltuk, hogy a VHL-A klán tiszteletbeli vezéreiként megjelölve, kpetikét és Ramszesz Girt engedjük be a paradicsomba, mint Ádámot és Évát, hogy vigyázzák az idők végezetéig.


Sarkanyka

A klán tiszteletbeli pszichológusaként megismertem klántagjaink életét és örömmel tölt el a tudat, hogy annyi bizalmas, valós életük valós titkaival tiszteltek meg a játék folyamán. Ez a két és fél év sok-sok örömet, izgalmat és új megtapasztalást hozott számomra. Örülök, hogy megismertelek benneteket, és örülök, hogy veletek játszhattam!


Talán érthetetlen, hogy nem csak a száraz tények és adatok, statisztikák és számok, dátumok szemszögéből meséltem, meséltük el a VHL-A történetét. De egy klán nekünk több, mint ezeknek az adatoknak a halmaza.

A klán nekünk olyan, mint az azt alkotó emberek.


A VHL-A klán történetének megírója maga a klán tagsága, a betűket végül papírra vethette: Sarkanyka
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent