V28 története egy bizonyos szemszögből

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.217
20. rész: Nemesbombára "hadinudli"

Sokféle támadás volt kipróbálva mind a kettő oldalon. Mindkét fél próbált újítani, próbáltam meglepni az ellenfelet. De azért visszatérő motívumok voltak. Az EE-re a sokfake-s, soknemeses káoszszerű támadás volt a jellemző (merem állítani, szerintem néha ők maguk se tudták éppen mi történik :D ) míg az EW-nél a kéktengeres nukeok ellövése általában kettő éles célpontra vagy célterületre, majd a frontosakkal a gyengepontok felszedése magánakciókkal (akár másnap) volt a bevett szokás. Összességébe véve az EW támadásai mindig sikeresebbek voltak, mint az EE armái, a mi játékosaink jóval fegyelmezettebben hajtották végre a rájuk bízott feladatokat. Az első komolyabb váltás (vigyor és a stats szerint is) a március 19-ei Zizizalujman+Lady Xenia arma volt. Az addigi frontütögetés után váltottunk át a vigyori által nemesbombának elnevezett támadásra. Annyit takart, hogy a két fiókot körülbelül teljes egészében lefedtük nemesekkel, tekintet nélkül arra, hogy front vagy hátország. Ebben a háborúban ezt még egyikünk se alkalmazta. Roppant fontos momentum volt ez a szerver végkimenetelét illetően, mert úgy vélem, ez a március 19-ei támadás indította el azt a spirált, ami végül a folyamatos egymásra licitálásnak hála eldöntötte a V28 sorsát végérvényesen. Itt a két klán olyan szintű adok-kapokba kezdett, amiből szerintem ki se lehetett volna lépni, csak vereség árán. De maradjunk március 19-nél. Maga a dátum vigyori segítsége nélkül nem ugrott be, de a történések annál inkább megvannak. Kloé nagy büszkén jött ki hírdetni a külsőre, hogy a Lady Xenia fiók mekkora egy istencsászár, hiszen ezt a teljes fiókos armát lehozta úgy, hogy több falva lett mint volt. Zizinél már szorultabb volt a helyzet, hihetetlenül sok falut bukott, roppant pazarlóan, rengeteg védőt leöltünk a 0 falakra betolt nemesfogásoknak hála. Ilyen sikeres EW támadás még nem volt azelőtt. Ráadásul amikor láttuk, hogy Zizi a társai által visszavett faluit kezdi el visszavenni, még nagyobb volt az öröm, hisz a fiók a védői mellett teljesen leamortizálta a nemeskészletét, s lévén az EE egyik top fiókja volt, ez nem sok jót vetített előre nekik. Vigyori nemesbombája tényleg elindította azt az eseménysorozatot, aminek a vége a szervergyőzelemmel zárult. Mindkét klán kapott a kezébe egy olyan fegyvert, ami ellen (szinte) lehetetlen normálisan védekezni. Vigyori a másik topikban leírta, mi volt az egyetlen dilemma ezzel a támadással kapcsolatban: mikor fog az EE egy ilyen támadással visszajönni, és ha visszajön, mégis mit fogunk kezdeni ellene?

Hát az EE jött. 03.30-as érkezéssel az EE elkezdte szaporítani a kardokat a warlordadi és a Sir Antoán de la Főséfbá fiókokon. De olyan beteges mértékben, hogy az hihetetlen. Mindenhova, tényleg mindenhova mentek nemesek, nem volt körülbelül a két fióknak nemes nélküli támadott része. Az EE-re jellemző volt, hogy akin a több bejövő volt, az volt a másodlagos célpont, amibe nem vagyok biztos, hogy szándékos volt, de jelen esetben is így volt. Bejövőszámban Anti "vezetett", viszotn az igazi áldás a warlord fiókot érte. De sajnos nem csak akkor, annak a fióknak maga az arma is csak a sok-sok dolog együttes összeállásának a csúcspontja volt.

Kezdjük azzal, hogy warlordnál amint gyűltek a kardok, jött ki külsőre hadinudlizni, meg nevetség tárgyává tenni az EE játékosokat. Oké, ez nála gyakori dolog volt. Viszont ment nyaralni a Kanári-szigetekre, s lebeszélte vigyorival, hogy majd ő helyettesíti. Itt úgy véltük, nem lesz gond. Igenám, de 30-ra jöttek a támadások, vigyorinak pedig 29-én van a szülinapja, érthető módon a valóélettel foglalkozott. Pár napnyi hallgatás volt a warlord fiók felől, amikor vigyo mondta a vezériben, hogy az autója elromlott, ráadásul szülinapja is volt/van/lesz, így nem tudott semmit foglalkozni a rá rakott helyelt fiókkal. Itt megállnék egy pillanatra. Azóta is sokan csesztetik vigyorit ezzel az üggyel, sőt amikor vitánk volt a másik világ fórumán, én is szidtam ezért, de azért mindenki gondolkodjon el, hogy vele történt-e olyan, hogy a valóéletben összejött, értelemszerűen fontosabb dolgok miatt hanyagolta-e a KH-t, és aki ezt megteszi, az megérdemel-e bármiféle szidást vagy lejáratást. Szerintem nem. Utólag végiggondolva semmi kivetnivaló nincsen abban, hogy vigyori a valóéletet választotta a nyilvánvalóan armát kapó fiók ellenében. Én is így tennék, és szerintem mindnyájunk.

Na szóval, vigyori közölte, hogy nem volt a fiókban, nem tudja mi a helyzet, de a gondjai miatt továbbra sem tud lenni, kellene valaki, aki átveszi a fiókot. Én nekem volt az a rossz szokásom, hogy ilyenkor mindig jelentkeztem helyettesítésre, a mefike féle kudarc óta minden létező helyen próbáltam a lehető legjobban teljesíteni, ezért vállaltam el az EE háborúban sok helyelést. Vigyo átdobta rám a fiókot, 36 órával az első csapódás előtt - s elég siralmas volt a helyzet. 5000 bejövő, amiből 2500 címkézetlen, és nagyon minimális volt rendezve. Az EW Skype szobában ekkor Ádi épp be volt jelentkezve telón, amikor Antiékkal mondtuk neki, mi a helyzet, azt hitte, poénkodunk, máskor is megesett már, hogy oda-vissza szivattuk egymást. Ádi nem akarta elhinni, hogy ezúttal komolyan beszélünk, levette rólam a helyelést, telóról benézett, majd a gyors szemle után Skypeon szidta a csoportba vigyorit, nekünk mondta, hogy ennyi volt a fióknak, távozik, és mindezt köszönjük meg vigyonak. Majd írt a DJ heaven fióknak egy végrendeletet, hogy bárkinek oszthatok a faluiból, kivéve bogyónak, visszarakta a helyelést, és elköszönt külön tőlem is. Én a végrendeletet felraktam vezetőibe, de mondtam mindenkinek, hogy senki ne merje támadni a fiókot, még nem vesszük figyelembe. KH-s életem egyik legkomolyabb beszélgetését folytattam Ádival, több mint 20 órán keresztül győzködtem, hogy ne hagyjon itt minket, ne dobja el a fiókot, hanem maradjon itt velünk, küzdjön harcoljon, de semmiképp se adja fel. Elsőre warlord hajthatatlannak tűnt. Én tettem, amit tudtam, hátul próbáltam vagdosni, nukeal vágni, néhol összetoltam a nemesek elé inkább 4-5 nukeot, csak hogy ne menjen el a falu. Nem csináltam, nem tudtam tökéletesen védekezni, mert itt még képességbeli hiányosságaim is voltak a finoman szólva rossz helyzet mellé. 2500 címkézetlen támadás közül kézzel kellett kikeresnem, és nemesre átírni a tizedkövető támadásokat, hogy legalább amit nemesnek vélek, tudjuk, hogy az. Emellett lelkiztem Ádival, és próbáltam az EW klánvédelmet jó helyre mozgósítani. De itt látszott már, hogy március 30-a az akármi is történik, akármennyire nézünk majd az adatok mögé, mindenképpen EE ünnepnap lesz. Egy olyan nap, ami a már kicsit fásult EE tagokkal is elhiteti, hogy még van remény. Amióta megkaptam a fiókot, egy szemhunyásnyit nem aludtam. Bevallom, én itt már lemondtam Ádiról, és még a körülmények ismeretében is csalódtam benne, hogy így itt hagyja a társait, és ezzel beteljesíti az őt körülölelő mítoszt, hogy csak az első hely érdekli, azon kívül semmi más. Ha ott otthagy minket, én azt nem bocsájtottam volna meg neki. De aztán a fiókomba hajnalban jött a meglepetés, a csoda, amiben csak reménykedhettem már, de igazából tényleg lemondtam róla:

warlordadi leállította a fiók-helyettesítést (új) már 30, 04:56

Mégse volt hiába 20 órányi lelkizésem. Mégse kellett csalódnom az emberbe, akit a fiók mögött nagyon megkedveltem. Ez volt az a pillanat, amikortól feltétel nélkül meg tudtam bízni Ádiban, amivel bizonyította nekem, hogy ő tényleg csapatember, a magyar KH egyik legnagyobb egyénisége, és a csapatért bevállalta, hogy a saját kezei alatt bukja el végérvényesen az első helyet. Ezt én soha nem felejtem el neki. Visszavette a fiókot, végigküzdötte a következő napokat. 260 falut bukott, de aznap volt csak 60 ráfoglalása. A vicc az egészben, hogy hcsf rámírt, és gratulált ahhoz, hogy milyen magas szinten védekezek warlord fiókjába, sokkal jobban, mint arra a tulaj valaha képes lenne. Még log- illetve jelentésbemásolás után se hitte el, hogy nem én vagyok a fiókban. Azt tudták az EE-be is, hogy én voltam az armát megelőző másfél napban a fiókban, de nem hitték el, hogy nem én védekezek. Rengeteg bukó volt, minden EE-s az erős nemeserősítőt rakta fel így sok helyen hiába lett megfogva 1 nemes, akor is elment a falu. Antinál is, Ádinál is. Noha sokminden összejött a warlord fiókban, de akkor is kijelenthetem, hogy az EE elég decensen válaszolt a Zizi-armánkra. Fel volt adva a lecke.

Maga a támadás nem volt sokkal sikeresebb végül, mint a többi EE támadás, fronton alig vittek falut, a kékbe meg lassanként visszavették Ádi meg a szomszédai, de nagyon demoralizáló volt, és majdnem elvesztettük Ádit. Az ő kiválása sokkal nagyobb hatással lett volna ránk, mint akárhány falu elvesztése. Warlordadi volt az EW messze legértékesebb s legfontosabb játékosa, aki mást mond, az vagy nem volt ott a szerveren, vagy vak. Belegondolni is szörnyű, mi lett volna, ha akkor, hajnali 5-kor nem lép be a fiókjába... A hadinudli egész jól sikerült :)
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.217
21. rész: A jó úton, vezéráldozattal

Az EE armája warlordadin (és Antoánon) nagyon brutális volt. Amit az EW elkezdett Zizin és Xenián, azt az EE folytatta Antin és Ádin. És ezt láttuk, hogy ez olyan támadás, ami ellen szinte lehetetlen védekezni megfelelően. Csak sok nemesre volt szükség, amiből nem volt hiány egyik oldalon se. Például a Gumi12500 fiók általában 500-600 nemessel szaladgált nálunk (az én fiókomba a 200-220 ilyenkor jónak volt mondható). Az ilyen fiókok segítségével volt igazán jól kivitelezhető a nemesbomba részünkről. Ha úgy adódott, 40-50 falut ki lehetett foglalni a pirostengerből, és a pirostenger tulajának a frontjáról. Ez volt az, ami bedöntötte a 600 falus, top EE fiók Zizizalujman-t, nem pedig az, ami elhíresült néhol, hogy a DJ heaven fiók éjjel kifoglalta a Zizit. Volt olyan is, de egy szétrombolt, szétfoglalt, többszörösen a klán által leürített fiókot foglaltam el olyan "nagyon látványosan" a K65-ös frontomon, meg ugráltam be K33-ra. De ez az EW nélkül nem jöhetett volna létre. Zizit ha jól emlékszek, 3 klánszintű körrel tettük teljes átjáróházzá, a második kettőt áprilisban kapta meg. Bimby2 volt még, aki mellette sokat kapott, meg Xenia is volt ilyen-olyan formában szórakoztatva.

Warlord pár napig volt durcás, rossz hangulatú, barátságtalan, utána viszont visszakaptuk a szokásos warlordot, nagy arccal, nagy szájjal, viszont a megszokott hihetetlen magas színvonalú játékkal. Vinszenthez és bogyóhoz képest nagy hátrányba került, de egyáltalán nem foglalkozott vele, csak jött s jött fel. Egy klánakciót sem hagyott ki, a bukott, fiókjában levő falukat szépen lassan visszafoglalta, és noha időbe telt, mire helyreállt teljesen, de szép lassan elértünk ide is. Ez az időszak a szerveren úgy néz ki, a "nagyhalak nemesbombázása" névvel is ellátható, míg mi Zizit, Xeniát és Bimbyt ütögettük, addig az EE a warlord-Antoán duó után úgy gondolta,hogy ismét egy nagy fiókot üt meg a hónap végén, hisz valamivel válaszolni kellett arra, amit mi Zizivel csináltunk.

A 3 fiók, ami az első helyért játszott egy különrangadót, a szerver adott állapotában már egy jó fél éve nagyon túlnőtte még a többi topfiókot is. Warlord noha kikerült ideiglenesen ebből a körből, gyorsan visszakerült a 3-as csatába. A 3 versenyző közül az eddig mindig fórral rendelkező vinszent fiók volt a legérdekesebb. A fiók elhelyezkedése, felépítése, tulaja, és a később a fiókot vivő játékos is mind megérne 1-1 részt, annyi érdekes dolog fűződik hozzájuk. Már a korai, CNN-es idők óta a vinszent fiók az egyik legdominánsabb játékot mutatta, és ez a továbbiakban sem volt másképp. Amikor az eredeti vinszent kiszállt, és Balu vette át a fiókot, akkor is megmaradt a dominancia, noha vinszentet még most is jobbnak tartom Balunál, de az ő precizitása, és pontossága ugyanazt a szintet tartotta a fióknak. Elhelyezkedését úgy kell elképzelni, hogy tényleg telibe EE front, 1400 falus nagyságnál olyan 600 falunyi közvetlen fronttal rendelkezett, a többi falu pedig nem közvetlen front volt. Említettem a felépítést, ami számomra lenyűgöző volt, mert az általam látott eddigi leghatékonyabb területkialakítással rendelkezett. Az északon az NH-tól foglalt kb 200 falut leszámítva az egész fiók egy hihetetlen nagy, háromszög alakú masszában helyezkedett el. A háromszégnek két éle, és két csúcsa lógott az EE frontra, és sok támadó helyezkedett el a két él mentén, illetve a csúcsokban ilyen nemesgócszerűségek voltak. Vinszent ezt a háromszöget már a korai időkben kialakította, ez Baluval továbbra is megmaradt, nagyjából egyenletesen hízott a háromszöge a fióknak. Az EE háboróban jöttek az aktivitási problémák. Akkor Balunak egyetem és munka mellett sokszor már csak a támadásra maradt ereje/kedve, és míg a háború első hónapjaiban vigyori, úgy az utolsókban én helyeltem szinte napi rendszerességgel. Szerettem abban a fiókban lenni, mert egészen elképesztő lehetőségek rejlettek benne. Noha nem volt sok támadója arányaiban (1400 falunál kb 420-440 nuke, míg pl Antoánnál 1200 falunál 650-700), mégis olyan volt a felépítés meg elhelyezkedés miatt, hogy a fronton 5-10 óráról bárhova be lehetett tolni 15-20 nukeot, bármilyen bejövő elé bármikor beránthattam 10 védőfalut. Eleinte egyszer volt egy nagy káosz, amikor Balu az erősítéskérő szkripttel 50-100 egységenként minden falu egységét elhivogatta ide oda, így nem lehetett vágni. Azt vigyori akkor rendberakta, és megbeszélték, hogy hanyagolni kell azt a szkriptet.

Szóval amikor én voltam bent, jobban szerettem azt a fiókot, mint a sajátomat, pedig én a végtelenségig precíz, mindenre kínosan odafigyelő fiókot építettem, amibe a legkisebb hiba se fért bele, azon kevesek, akik voltak nálam, ezt tudhatják. De mégis, amikor a vinszent fiókot helyeltem, úgy éreztem, korlátlanok a lehetőségeim. A fiók potenciálja egészen félelmetes volt. Noha nem volt olyan rendezett, olyan precíz, és úgymond "önfenntartó", mint a sajátom, mégis, abban a fiókban azt éreztem, bármit el lehet érni. De az EE láthatta, hogy a fiókban védekezés téren nem mindig úgy történik minden, ahogy kéne, mert április végén az EE warlord megcsonkítása után megindult a top1 fiókra. Ugyanolyan brutális lendülettel, mint Ádira, és mivel nem nagyon volt, ki védekezzen, az eredmény hasonlóan lehangoló lett, mégis kicsit másképpen. A konkrét csapódásnál nem voltam a fiókban, utána viszont sokat, egészen együtt a későbbi végórákkal, de míg warlord foglalásából szinte mindenki kivette a részét, addig vinszentből két játékos harapott ki rengeteget: a háromszög északi felét Xenia, a délit pedig hcsf bontotta meg. Xenia kb 100 falut foglalt az ütést követő napokon, hcsf olyan 60-80-at. Az akkor kb 1 éve vezető fiókot még aznap megelőzte bogyó és warlord, de innen nem volt visszaút, mint warlordnál. Az EE nem állt le, amint hazaért valami, küldték rá, amint elkészült egy nemes, indult hűséget faragni. Pedig az igazán vicces az az, hogy annak a fióknak még egy kb 200+ falu elvesztése után is megvolt a lehetősége simán arra, hogy harcoljon, életben maradjon, helyette a vége nagyon nem lett méltó: Balu végrendelettel az EW-re hagyta a fiókot, az oszthatta, aki akarta. Indygo volt osztó addig, míg én foglaltam a magam részét, előtte és utána én osztottam. Az EE megtörte a legnagyobb fiókunkat, de ezzel együtt megtörte saját magát is. Xenia és hcsf teljesen túlfoglalta magát, ami végérvényesen megpecsételte ellenfelünk sorsát, és belesodorta őket a kezelhetetlen következő két hónapba. Egy korábbi részben írtam, hogy a mi Zizi armánk beindította azt a mechanizmust, ami végül a szerver zárásához vezetett. Mi nemesbombáztuk Zizit, amire az EE beütötte warlordot, mire válaszolva mi további körökkel kivettük a játékból Zizit, amire válaszképpen az EE eltüntette vinszentet. Itt tartunk most, az adok-kapok közepén, a győztes úton, de vezéráldozattal. Ami pedig a következő későbbi írásaimat megalapozza: az első helyért folytatott csata immár kétfőssé szűkült. Babybogyó, vagy warlordadi?

DJ
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.217
22. rész: Lady Xenia

Vinszent kidőlt. Földi maradványaiból az EE, leginkább Lady Xenia és hcsf falatozott. Az EW-sek még nem indultak meg, hogy felszedjék azt az irdatlan mennyiségű falut. Balu otthagyta a vezériben a végrendeletet, miszerint bárki oszthatja bárkinek a fiókot. Mikor én bekerültem (ismét) a vinszent fiókba, végiggondoltam, mik lehetségesek még ott. Xenia és hcsf nagyon megtépázták a fiókot, de csak úgy elveszteni, miközben mi is meg az EE-sek is foglalják, nem akartam, ezért a végrendeletet még nem adtam le a supportnak. EW-sek csak azokra a falukra jöhettek először, amit az EE kiürített nekik, illetve arra időzítettek rá, amire mentek az EE foglalók, hogy ne legyen illegális fiókosztás. Viszont volt még sok támadó és nemes a fiókba, így úgy gondoltam, még egy utolsó táncra partner lehetek. Hogy egy népszerű magyar kommentátort idézzek: "Sisak le, hadd szóljon!" :)

Utána már nem volt olyan egyszerű falut vinni vinszenttől. Olyanokkal csatázhattam a frontvonalon, akikkel a sajátomból nem, vagy csak nagyon ritkán. Bevallom, élveztem, pedig rossz volt amikor néha vittek falut, hisz amióta mefike foglalt tőlem, azóta ugyanúgy a "szinte 0 hiba" elvvel próbáltam játszani. Aztán egyszer kaptam talán értesítést, nem emlékszek már a hogyanra, csak arra, hogy az EE jelentette a vinszent fiókot jogtalan faluosztásért. Noha olyat nem csináltam, de akkor, azután adtam le a Balu által írt végrendeletet a supportnak, innentől a foglalás a fiókból leállt. Nagyon rossz érzés volt, hogy immár hivatalosan is meghalt "előrefele" az acc, mert nekem is rengeteg munkám volt benne. Emlékszek még, mikor KAG-al llebeszéltük, hoyg a KAG83 acc 50, illetve a DJ heaven fiók 10 sokkosos, falrombolásra épített 1100 kosos nukejával a vinszent közepében levő, kellemetlen EE nemeselőfalukat hogyan szüntetjük meg. Ezekből 5-6 még a fáklyás faluk falát is megbontotta volna eléggé, ahonnan Balunak a közeli kismillió nukejával kellett volna kicsapnia a maradékot. Azok a faluk még a Xenia fiók duáljából, annak volt fiókjából kerültek oda be. Az ilyen beékelt teknőcfaluk eltávolítására nagyon büszke voltam, mikor elkezdtem helyelgetni, a nagy háromszögben 40-50 ilyen eltévelyedett falu lehetett, benne a kb 25 falus előbb említett góccal. Mire beütötték vinszentet, már csak 7-8 maradt, tehát majdhogynem sikerült megtisztítanom a fiók belsejét. Akkor adtam le másnak, Indygonak a helyelést, amikor a vinszentből rámeső részt foglaltam be. A belsőzésből mindenki kivette a részét, gyorsan is haladtunk, egyedül bogyó nem foglalt. Volt egy vitájuk vezériben warlorddal, ahol warlord bogyó szemére hányta, hogy most jön neki az aranykorszak, hisz itt van 1400 falunyi belső. Bogyó erre behisztizett, és azt mondta, egy falut nem kér akkor vinszentből (pedig én osztottam neki is). Warlord mondta, hogy helyes, mert beszélt vigyorival, mikor az 1005 falus Úr Öregvándor lett osztva, ahol vigyori szabta meg a játékosainknak, mennyit vihetnek a fiókból, és állítása szerint bogyó sunnyogott, amit kapott faluszámot vigyótól, azon felül itt ott suttyomba foglalt még. Ez már az a korszak volt, amikor bogyó és warlord nem bírták ki vita nélkül.

Vinszent belsőzése előtt/után/közbe/mellett vigyori mondta nekünk a vezéribe, hogy látja, mit kell tenni, hcsf és Xenia, de főleg Xenia a hirtelen jött sok foglalható falu miatt túlfoglalta magát, amivel megnyitotta védelmileg az EE középső részét, így őt kell megnyomnunk egy teljes fiókot lefedő, szétnemeselő akcióval. Májusban megindultunk. Xenia védelemkérése az EE fórumon olyan hangos volt, hogy még hozzám is eljutott. Ha jól emlékszek, az akkor 1050-1100 falus fióknak 750-800 falujára ment támadás, zömére nemes. Az EE megmozdult az EW legnagyobb fiókjára, most mi adtuk vissza a kölcsönt. 3 ugyanilyen, egészen brutális kör ment a Xenia fiókra, mindhárom 9-10 millió védőként legyőzött egységgel, amiből az elsőt sokkal szebben lehozta az EE, mint mi warlordot, vagy vinszentet, viszont a második és leginkább a harmadik kör totálisan átütötte Lady Xeniát. Emberfeletti védekezést produkált ott az EE, amivel nekem megmutatták ismét, hogy védekezés terén egy más szinten állnak, mint nem csak a V28-as valamikori klánok, hanem az általam azóta megismert összes klán. De a harmadik kör megtörte az EE-nek ezt az utolsó, még talpon levő védőbástyáját. A harmadik kör volt az, amikor az EE klánt utoljára láttuk úgy igazán védekezni. A vég már majdhogynem érezhető volt, Xenia megtörése után atomjaira hullott a védekezésük. Folytatódott a sorminta, miszerint egymásra válaszolgattunk, folyamatosan felüllicitálva a másikat. De mostmár azért volt különbség. Halálos sebet sikerült ejtenünk ellenfelünkön, a szervert már átitta a patakokban csordogáló vér. Vártuk, jön-e az EE válaszcsapás, és a 3 Xenia kör között jött is. De már nagyon közel jártunk az üdvösséghez, az EW itt már érezte, hogy ez a szerver a kezünkben lehet, már nem sokat kell várni. Én minden ilyen véleményen levőt óvatosságra intettem, mondván majd a 75,00%-nál lesz meg a győzelem, de bevallom, már én is eljátszottam azzal a gondolattal, hogy nemsokára én is szervergyőztesnek mondhatom magam, méghozza EW tagként. Felemelő pillanatok voltak ezek, de ilyenkor mindig megráztam magam, és tudatosítottam a fejemben, hogy itt még dolog vár rám, ránk. De mégis csak, közel volt már, nagyon közel :)

DJ
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.217
23. rész: Perfection Drill - vicca

Van a kosárlabdában egy népszerű gyakorlat, ami amellett, hogy állóképességet fejleszt, az alapokat építi fel, fejleszti szinte tökélyre. Semmi bonyolult gyakorlat, semmi nehéz feladat, csak a kosárlabda alappillérjei, amiből az egész játék felépül. Ezt a gyakorlatsort hívják Perfection Drill-nek. Úgy vélem, mint mindennek, úgy a KH-nak is megvan a maga Perfection Drill-je, az olyan események, történések, amikkel minden jó játékosnak tisztában kell lennie és mesterfokon kell űznie. Ami megtanít arra, hogyan legyél kitartó, sose add fel, és fejleszd mindig önmagad az alapok ismétlésével. Ezen írásaimban eddig mindig elismertem, amikor hibáztam, amikor valamit jól csináltam, amikor nem mondtam igazat, így most sem lesz másképp, noha eléggé pozitív összképet fog lefesteni rólam.

Mint írtam az előző részben, a 3 Xenia kör között jött az EE válasza, még egyik utolsó alkalommal próbáltak alkotni valamit. Május 20-a nézett ki úgy, hogy valami igazán komolyat fogunk kapni. Szokáshoz híven, két éles célpont nézett ki, míg a javát vicca kapta a dodo123 fiókban, úgy a mellékzöngék jöttek rám. A bejövők nagyon szaporodtak, Magdinál 6000 felett állt meg a mutató, míg nálam 2700 környékén. Mivel Arkhi és Klári megtanították nekem, hogy a védekezést nem hagyhatom az utolsó pillanatra, így már nagyon az elején, az első bejövők körül elkezdtem lerendezni a védelmet. Mivel látszott, hogy Magdi fogja a legtöbbet kapni, így első megmozdulásként nem foglalkoztam a bejövőimmel, és 50 fronti védőfalumat elosztottam oda, ahova Magdi kérte. A klánvédőket próbáltam hozzá irányítani, noha nem akartam falut bukni, de azt még inkább el akartam kerülni, hogy Magdi azért bukjon falut, mert hozzám jönnek a védők. Mivel mindkettőnknek minden frontjára jöttek, de Magdi leginkább délen volt jelen, így úgy gondoltam, északot kell mihamarabb letudni, azt felkínáltam úgymond szabadabb prédánál magamnak, meg ott úgyis sok falum volt, gondoltam lemozgom. Ami hozzám jutott végül védő, azt délre kértem. A magam részéről hihetetlen mód bizonyítani akartam, hogy noha csak mellékcélpont vagyok, akkor is fejlődtem az előző csúfos kudarc óta. Rendeztem a bejövőket, elindítottam a ráfoglalásokat már előre, és az tűnt fel, hogy nem maradt bejövőm :) Érkezés előtt 1 nappal mindent sikerült lerendezni, így még plusz 20 faluval megtoldottam Magdi védelmét, ami még így se volt éppen stabilnak mondható.

20-án reggel vegyesek voltak az érzések, mert míg az én oldalamon tökéletesen alakult minden, úgy Magdinál már kevésbé. Az ő fiókját a sok itt ott támadás az adott technikai feltételekkel teljesen leszívta. Egész nap 0-24-ben itt volt, fórumon koordinálta ki mit hova, ki hol vágjon, ki mire foglaljon rá, és eközben még arra is maradt ereje, hogy mindezt az eredeti dodonak dokumentálja kétóránként :) Az egész napi cicaharc Magdinál egy 23 foglalás 60 bukásos statisztikát hozott az EE ellen, ami tekintve, hogy mennyi nemes ment rá, kiváló szám. És ha számbavesszük azt, hogy én TeamViewerrel láttam, milyen gépen védekezett... A gépe konkrétan 90-100 bejövő egyszerre mutatásától is elkezdte rosszul érezni magát, fel nem tudom fogni, hogy 6000 kardot hogyan oldott meg egy olyan géppel. Ha még hozzáteszem, hogy a bukott falukból kb 5-10 kivételével mind vissza is került az EW-be pár napon belül, még inkább azt kell mondanom, hogy le a kalappal. Magdi mindig is vendégként kezelte magát a klánban, sose érezte magát igazán EW-snek, voltak, akik nem is kedvelték, ez tény, de aznap megmentette a déli frontunkat, és szinte kivétel nélkül mindent vissza is vett. Nagyon le a kalappal előtte!

Nálam úgy alakult, ahogy nem gondoltam, hogy alakulhat. Mint mondtam, a 0 hibára mentem rá, de azért belekalkuláltam egy 4-5 falunyi bukást. A DJ védelmi topikba fel is jegyeztem, hogy mennyi pontom és mennyi falum volt 20-án 00:00-kor, legyen majd mihez viszonyítani. Egész nap 3x kellett belenyúlnom a fiókom előre elrendezett védekezésébe, kettő ráfoglalást kelett indítani, illetve egy déli falumnál Stim akkor küldött vonatát csak úgy sikerült megoldani, hogy gyors rázavartam 10 déli nukeot, majd mögé egy vonatot, hogy kifoglaljam a nemeseit, és sikerült :) Nap végére meglepődtem, de 9 foglalás 6 bukásos EE statisztikám lett. Soha előtte nem volt olyanom, hogy támadásokat kaptam nagy mennyiségbe, és több falum lett, mint volt. Büszke voltam magamra, hogy jól tettem a dolgom, meg még Magdinál is rengeteget segítettem, így nem volt számottevő vesztesége az EW-nek. A dodo fiók majdnem 10 millió, a DJ fiók pedig 3 millió legyőzött egységgel zárt. Noha Magdi kicsit ideges, és fáradt volt, meg a fiók eredeti tulaját csonkítással fenyegette, de azért jól voltunk. Jól esett utána egy kis pihenés. Érdemes megemlítenem, hogy 3 embertől kaptam én személy szerint majdnem az összes védőt: warlordadi, lyukas77 és babybogyó. Noha már nem voltunk jóba, az utolsó pillanat volt a szerveren, amikor bogyó ilyen pozitív gesztust mutatott felém. Velem szembe ekkor viselkedett utoljára úgy, mintha klántársak lettünk volna. A Perfection Drill-ünk megvolt, de úgy éreztem (és jól éreztem), hogy ez a mostani arma felkészített egy nagyobb dologra, ami nemsoká fog engem érni ezen a szerveren, és hát végülis igazam lett :) Így figyelmem nem lankadt, a környékemet továbbra is terrorizáltam éjjel-nappal, próbáltam tovább haladni azon az úton, ami a mi győzelmünkhöz kellett, és ami segítette az EE halálát. Annyit elért ez a másodikszámú célpontság, hogy magabiztos lettem ismét, immáron nem csak kifelé mutatva, hanem tényleg, önmagam is elhittem ismét, hogy jó tudok lenni.

DJ
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.217
24. rész: Perfection Drill II - 0 hiba

Az előző rész végén érzett magabiztosságom nem múlt el, az már megmaradt. 20-a után egy körülbelül másfél hét pihenő volt, 29-én az EW lefutotta az utolsó, végül megsemmisítő kört Lady Xenia-n. Mint már írtam, az a fiók 3 kört bírt ki, erőn felül védekezve, de végül (emelt fővel) elbukott. Szép lassan fogyott el, de a továbbiakban az ellenállás korántsem volt akkora, mint előtte. Ha valahogy, így lehet veszteni csatát, kemény harcokkal, erőn felüli védekezéssel, elismerésre méltó teljesítménnyel. Az EE (többsége) nem pihent, jöttek már a kardok, de most valami egészen más volt. Míg máskor két "nagycélpont" volt, úgy most a kardok 80%-a egy emberre jött. A maradék elvétve, pár ember elszigetelt faluira. A másik furcsaság az volt, hogy nem egy napra érkeztek a kardok, hanem június 1-2. volt a csapódás. Már ekkor arra gondoltam, írtam is azt hiszem a másik topikba, hogy szerintem helyelések miatt jöhetnek két napra (amit mai tudással 99%-ra mondok). Sokkal könnyebb volt leszervezni a védelmet, május 31-én este a fiókomra érkező 5000 bejövő egyáltalán nem nyugtalanított, sőt, kellemes érzés fogott el azap este..

Tovább hajszoltam azt, amit nem szabad egy játékosnak sem, és amibe olyan sokan buktak, buknak meg. Szerettem volna teljesen sérthetetlennek tűnni, legyőzhetetlennek, a legjobbnak, amik akkor még érdekeltek engem. A múltkori pluszos stat után újabb, még rosszabb rögeszmém lett. Az arma előtti napokban érlelődött meg a fejemben a gondolat, hogy pluszos stat már volt, olyat akarok, amit még a háborúban, a szerveren nem csinált senki: főcélpontként nemesmozgás nélkül lehozni az armát. Tudom ma már, semmi értelme nincsen az akkori gondolataimnak, de akkor mégis, hihetetlen jó érzéssel töltött el az a gondolat, hogy ezt elérhetem, el fogom érni. Amikor mefikéék átmentek rajtam, abból az esetből csak félig sikerült tanulnom. Tudtam, hogy nem hagyhatom a végére a védekezést, viszont ezeket az önimádó, "mindenképpenlegjobb"/"mindenképpenkülönleges" akarok lenni mentalitást nem sikerült levetkőznöm. Senki nem várta tőlem az ilyen szintű megfelelést, egyedül én, és nem fogadtam el a kialakulóban lévő kis háttérénemnek a mondatait, hogy az égvilágon semmi értelme annak, amit csinálok. Még nem.

A mostmár szokásosnak mondható korán kezdtem el rendezkedni. Minnél nagyobb EE kárra akartam menni, így az alapból kintlévő, 2-3 napon belüli védőimet hazazavartam. Amire betont törni jött az EE, oda extrabetont raktam, rakattam. Ahova a kékbe csak sima nemesvonat jött, ott nemesfogás volt. Voltak a necces faluk, amiket noha bevédettem, de egy csomónál "önszorgalomból" biztos ami biztos megvágtam a vonatot, noha tudtam, a védő valószínű megfogja. Külön kezeltem az elsejét, amikor a zöme jött, és azzal előbb meglettem. 31-én este már nem volt olyan elsején érkező támadás, ami veszélyt jelentett volna, minden el volt rejtve. 2-án javarészt mefike jött, és elég keményen, például a tudvalevő kata+fáklya faluimra küldött 25-30 nukeokat, de sok helyre erőből jött 15-20 nukeal. Ahol fáklya volt, leginkább warlord és Waylant segítségével a 15k katából lett 40k a fáklya mellé mefike ellen. Elsején este már minden kard el volt rejtve, mert meg volt oldva. Egy kicsi megingás volt, FOXI73 nemeselte egy K35-ös, kéktengeres támadóm, előtte két kosos bejövővel. Na ez véletlen el volt rejtve, az első piros jelis kosnál tűnt fel, hogy ott jön a "baj". Mivel a támadóval vágásba sose bíztam, és ott csak nuke-k voltak, így nem tehettem mást, mind a 4 nemes elé behúztam 4 bárdos+KL kombós nukeot. Foxinak lett egy gyöngyörű jelije, de nem történt foglalás.

A két nap után nagyon hízott a májam. Első nap 5,3, második nap 1,9 millió legyőzött egység, 51 millió LEV, de amire a legbüszkébb voltam, 0 foglalás 0 bukás. Sikerült a nemesmozgás nélküli védekezés. Az erősebbik nap annyira le volt rendezve, hogy a védekezéssel semmit nem törődtem, mármint az akkori bejövőkkel, hanem a másnapra mozgósítottam már az egységeim. Jöttem is ki külsőre büszkélkedni, hogy mekkora egy ász vagyok (persze kultúrált, intelligens köntösbe bújtatva), illetve beszólni tgszisznek és Rheiának, hogy mégis hogy lehet, hogy nekem több LET-em volt, mint nekik ketten. Egóm a szokásosnál jóval nagyobb volt, amit próbáltam kicsit leplezni álszerénységgel, de nem ment, mert tényleg hihetetlenmód el voltam telve magammal :)

Szerencsére még időben megváltozott a hozzáállásom a későbbiekben, még mielőtt tényleg istennek képzeltem volna magam. Sokat segített a jellemfejlődésemben ez az arma, azzal, hogy sikerült elérnem ezt az utolsó, hőn áhított 0:0-ás statot. Igaz, ezek után úgy éreztem, ezt már nem tudom tetőzni V28-on (nem is sikerült, de V31-en még megpróbáltam :) ). Viszont nem a saját önimádásom miatt volt nagy nap ez, hanem mert ahogy mondtam, a Xeniás védekezés volt az EE utolsó védekezése, úgy ez az arma volt az utolsó EE arma. Nem volt több klánszintű védés, és mostmár támadás se. Valami megtört. A V28 döntőjében derekasan küzdő, nagyon jól védekező EE klán örökre elhallgatott... Akkor még nem láttuk ezt, de itt, másodikán volt az ellenfelünk egész eddigi utolsó megmozdulása a KH-ban, és nagyon megtisztel, hogy részese voltam az (eddigi) utolsó fellépésüknek. Ez a védekezés után már én is elhittem, hogy az EW megnyerte a szervert. Százalékra még messze volt, de már legyőztük az EE-t mint támadásban, mind védekezésben, ráadásul még ők is a tőrt forgatták saját magukban a belső feszkókkal (koutouu, Zik). Kimondatlanul már vége volt a háborúnak, és ezzel együtt a szervernek is, csak a formalitás volt hátra, de az EW tagokban továbbra is azt próbálta tudatosítani a vezérkar, hogy ne lankadjon a figyelem, továbbra is fegyelmezettnek kell maradni. Nekem a régi kosáredzőm azt tanította, hogy mindig tiszteljük meg azzal az ellenfelet, hogy komolyan vesszük őket, és a mérkőzés utolsó másodpercéig maxon pörögve hajtunk. Én ezt maximálisan betartottam.

DJ
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.217
25. rész: Amikor kialszik a fény

A június a sebzett vad kivéreztetésével telt. Éreztük már, hogy az EE-nek vége, igazából csak a mikor volt a kérdés. Továbbra is csak tenni kellett a dolgunkat, támadni, hárítani a gyengécske visszatámadásokat, és várni :) Még egy dolog volt, ami felzavarta egy picit az állóvizet. 7-én Anti átküldött nekem egy Skype beszélgetést, ami egy kicsit megpróbált változtatni a szerver állásán. A Lady Xenia fiók duálja, Norbi írt neki Skypeon, olyan ügyben, hogy az EE meghalt, Yesode és Rheia már nincsen, hogy vezessék a klánt, páran játszanak már csak, és nem-e lehetne, hogy az a pár ember átjönne hozzánk az EW-be, hogy ne legyen tovább kínlódás, zárjunk gyorsan. Személyesen Antira és rám volt hivatkozva a levélbe, Anti ezért mutatta, meg kérte ki a véleményem, mielőtt felkerült a vezetőibe a levél. Több dolog is sántított a levélben, ugyanis tudtommal az EE vezérek ha szellemileg már nem is biztos, de testileg még mindenképpen itt voltak. A jelentkezés az úgy történt, hogy a fiók eredeti tulaja, Xenia nem is tudott a dologról. Úgy vélem, Norbi belefáradt a kilátástalan harcba, mint már mondtam, 3 brutális EW rohamon volt túl, egyszerűen nem volt benne már a vágy a folytatás iránt, elfáradt, és megpróbálta, hátha a könnyebbik út is járható. Miután Antival megbeszéltük, felrakta vezetőibe, ahol mindannyian véleményeztük, és arra a döntésre jutottunk, hogy a Xenia fiók, meg minden EE-s marad a helyén (bár én felajánlottam a helyem :) ).

Következő állomásunk, amit fel kell jegyezni, az stat szerint június 25, bár én megmondom őszintén, valamiért 23-ra emlékeztem. A június 25-t megelőző napokon elindult egy klánszintűnk a teljes hcsf fiókra ami ellenállás nélkül átütötte, és miközben kapkodtuk fel a faluit, 25-én azt láttuk, hogy hcsf eltűnt, bebarbárosodott. Ő volt az első, ő volt az, aki elindította ezt a mechanizmust, és ezzel együtt ez am ozzanat tette 101%-osan biztosra, hogy nyert az EW. Hcsf barbijait rengeteg követte még, több ezer barbi lett hirtelen a szerveren, napokon belül olyan oszlopos EE tagok is beleszürkültek a szerverbe (bá dumm tsttsss), mint tgszisz, vagy a vezér Rheia. Nem győztük kapkodni a fejünket, annyi ingyenfalu lett hirtelen (top1 harc éleződik), illetve akik maradtak, és küzdöttek, azok közül is csak Yesode és mefike (immár risi irányítása alatt) volt nagyfiók, a többiek, akik maradtak picikék voltak. Azért az EW-be volt még a győzelemig tartó időszakban pár keményebb vita, aminek eredményeképpen előbb én, majd később bogyó is elhagyta a klánt egy időre, de erről részletesebben majd a kövezkező részben. Most csak azért említettem meg, hogy amennyire lehet, legyen kerek a történet.

Volt még vita, Magdi wendigoval, meg az ő lakatolási szokásával nem volt jóba, mire Magdink ismét abbahagyta örökre (ez volt a második örökreabbahagyás, mióta ismerem, a harmadik, valódi pedig zárás után :) ), de többnyire csak haladtunk előre, a cél felé. Hcsf törlésekor kb 250-300 támadóm volt 1000-1050 védőre, ezt azért érzem fontosnak megemlíteni, mert az innen hátralevő összes foglalásom támadó volt :D Yesoék saját belső feszkóit még Zik is tetézte, aki előbb belülről, majd már kívülről is támadta az EE-t. Vele én azidőtájt sokat beszélgettem, és megígértem neki, hogy míg tart V28, nem fogom támadni, amit be is tartottam. Igaz, Magdi nem egyszer el akarta kérni a fiókom, hogy Tőlem is kitámadjon oda :D Mondjuk ez a nem támadom dolog is később ki lett színezve, majd lesz róla szó. Júliusban napról napra számolva tartottuk, tartottam számon, hogy hány falu kell még a szervergyőzelemhez. A számok alapján saját magam szórakoztatására számolgattam, mikor nyerhetünk, és nekem július 26 jött ki győztes dátumnak. Mindenáron én akartam a győztes foglalást megcsinálni, s mikor láttam, hogy nem 26-án fogunk nyerni, telenyomtam 74,8%-nál a lakataimat nemesekkel, de végül a sors legfurcsább fintora, hogy az EW győztes foglalása babybogyó nevéhez fűződik :) 23-án hajnalba révbe ért a csapat, kapta mindenki a jelentést:

Téma Ennek a világnak megkezdődött a végjátéka!
Elküldve júl 23, 2016 02:27:42
Elite Warriors klán a világ játékosok által irányított faluinak 75%-át birtokolja. Emiatt megkezdődik a világ végjátéka, amely 75 napig tart.
Ha a végjáték lezárulásakor nincsenek jelentős háborúk, a világ véget ér. A világ végjátékának megkezdése a következő változásokat hozza magával:

A teljes befoglalás után nem kezdheted újra a játékot.
75 nap múlva lezárjuk ezt a világot.

Megcsináltuk, vége volt, még 75 napig, azaz október 5-ig élt a szerver, addig lehetett foglalni. Ráhajtottunk a 100%-os EW-ATL területi dominanciára, aki akart, még játszhatott örömjátékot, aki nem, az már csak feljárt beszélgetni (amikor éppen nem kést szorítottunk páran egymás torkához). Külsőre is jöttünk páran, fogadni a gratulációkat, hisz a nagyon felhype-olt V28-as "Bajnokok Ligája" szervert nyertük meg. Nagyon jól esett nekem, hogy sok V31-es társam - akikhez ilyenkor még nem régen csatlakoztam - is gratuláltak az EW győzelméhez, és nekem dagadt a mellem a büszkeségtől, hogy köthető vagyok ehhez az ikonikus klánhoz. Már a V38-as indulásról zajlottak a megbeszélések, amiből én később majd tárgyalt okokból végül kimaradtam. De amikor ránéztem a profilomra, az ott csillogó V28-as EW győzelem elégedettséggel töltött el, és tölt el a mai napig. Nehéz, és kalandos utat megjárva, de végül olyan csapatba kerültem, ami behúzta ezt a nehéz, harcokkal és ármánnyal teli szervert :) De a történetemből két "mesélő rész" még hátravan, szóval itt még nem végeztünk :)
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.217
26. rész: Az első hely története - a Nagy Terv


Sokakat vonzott minden szerveren az a kis egyes középen felül. Nem tudom, miben másabb, mint akármelyik másik listán az egyes, de a mindenkori top1 valahogy nagyobb fegyverténynek tűnik az átlag KH-s beszélgetésben, mint mondjuk egy LE. Nem tudom, mi miatt, szerintem mindegyik lista pont ugyanannyit nyom a latba. Engem teljesen más dolgok motiváltak, például az a 0:0-s stat, vagy a napidíjakban a rekordok, amik V31/V38 idejére lekoptak arra, hogy a klán számára legyek hasznos, míg most, 43 idejére megmaradt annyi, hogy két ember motivál, tud motiválni. Változunk :)


Míg az EE kiszedte vinszentet, addig a szerver igencsak nagy hányadában két ember volt az első huzamosabb ideig: vinszent és Barbiturat. Warlordadiról régóta tudható volt, hogy szeretne első lenni, de ő minden létező listán első akart lenni mindig, őt ez motiválta, és emellett mindig, minden társát segítette akár az utolsó egységével. Az első hely különmeccsének másik résztvevője bogyó, aki vigyori elmondása szerint két szerveren úgy maradt le az első helyről, hogy ő érdemelte volna meg, és noha ő ezt vezetőibe mindig tagadta, de ő is első akart lenni. Talán még jobban is, mint warlord, de ezt nem tudhatom. A harmadik, csak-csak a nagyok levesébe beleköpő játékos Antoán volt. Az ő hármuk történetét, helyezkedését, vitáit szeretném kicsit megvilágítani, illetve a végefelé, mikor már aktuális, magamat is hozzákapcsolni. Lesz olyan pont, mikor az a 3 fiók egészen nevetségesen kicsi különbséggel érnek össze "V28 trónján", amikor megy egymás gyilkolása, amikor közös csatáik, harcaik, boldogságuk volt, épp ezért roppant érdekes szerintem a szerver ezen utolsó, végül nagy port kavaró, régi kapcsolatokat tönkretevő mellékzöngéje.


Ádi neve már korán ismert lett a szerver számára, a CNN-ből ARMA-ba (NH-ba) lépése, és annak hogyanjai már tárgyalva voltak itt, ahogyan az EW-be kerülése is. Az ő igazi párja mindig is Anti volt, valóéletbeli barátokként mindig, mindenütt együtt mozogtak. Az EW-ben egy nagyon közvetlen, szókimondó, nagypofájú srác volt, aki a társaiért mindenét feláldozta. A top fiókok közül csak nekem volt kevesebb támadóm nála, mégis toronymagasan volt LET-első, a hatékony támadása, a számomra értelmezhetetlen védekezési sémái, és a nagyon domináns játéka jellemezte. Az EW messze legértékesebb tagja volt, a magyar KH nagyon szűken vett elitjébe tartozott, tartozik.


Anti egy csendesen dolgozó, közösségkedvenc figura, kinek az EW-ig jutása épp ugyanúgy zajlott, mint Ádinak. A fórumos trollkodásai, a mindenki számára nevettető stílusa mellett nem lehetett nem megkedvelni. Lényegében mindig Ádi árnyékában volt, pedig ha akart, kiléphetett volna onnan, az egyik legjobb védőjátékos volt a szerveren, aki mindig tisztelettel bánt mind a társaival, mind az aktuális ellenfelével. Vitái nem voltak, mert mindig inkább próbálta elkerülni a konfliktusokat, sose hencegett az eredményeivel, pedig lett volna mire, helyette mindig a háttérben tevékenykedett, szép csendben.


Bogyóra az EW egyik húzóneveként hivatkoztak a régebbi időkben, mikor megismerkedtünk, én nagyon kedveltem a stílusát, sokat is beszélgettünk. Ügyes, tapasztalt játékos, ezt ma is mondom, de a későbbiekben nagyon megváltozott róla a véleményem (nem, nem voltam belé szerelmes, mint állítja), mert voltak megmagyarázhatatlan dolgai. Így is az EW jobb játékosai közt említeném, de egy warlordtól nagyon messze van (mint ahogy a magyar KH-sok többsége).


Bogyó összeveszett sokakkal a szerver folyamán. Kaggal még régen, lakatokon, Ádival az elsőhelybiznisz közbeni összeakaszkodásokon. Antival egyszer azért, hogy túl sokat foglal, és nem lesz nemese armára :) Ez azért érdekes, mert az elején említett pillanat, amikor a 3 fiók összeér, pont ekkor volt, amikor Anti, aki sose akart első lenni, átvette a vezetést. Aztán egyszer leadta a nyugati összes faluját Antinak, hogy a vitát megelőzze, majd utána azon faluk mögött az EE barbikból lakatolt 100-at. Épp azon ment a viccelődés Anti meg köztem, hogy a második volt warlord, betámadta, a harmadik volt Anti, betámadta, én, mint negyedik, én vagyok a soron következő :) Végül tényleg így lett, egyszer nem neki adtam igazat egy Kag elleni vitába, hanem megmondtam őszintén, hogy most nincs igaza, ettől bogyó vérig sértődött, és megharagudott rám. Az előtte levő jó kapcsolatunk ment a kukába egy kis hülyeség miatt. De mivel Anti ritkán vitázott, így maradt az, hogy Ádi meg én oltottuk bogyóval egymást oda vissza, eleinte csak a vezéri zárt ajtói mögött, később meg sajnos már a sima csevegőbe is. Odáig fajult, hogy egyszer bogyó annyira túllőtt a célon, hogy kiléptem az EW-ből. Egy délutánt voltam egyedül, de vigyorival hosszas levelezés után visszaléptem a klánba (azt mondta, oszlatja a klánt, ha nem, amit akkor még jólnevelten el is hittem neki). Rá nem sokkal bogyó lépett ki a klánból, a győzelem előtt pár nappal, mert volt valami szokásos belsővita warlorddal. Ma már nem érdekel bogyó, meg az ő hülyeségei. Végtére is sokat tanultam általa. Például, hogy fővezéri ranggal bíró személy nem tud kirakni alapító rangút a klánból :) (igen, megpróbáltam). De azért, amikor van 800 nukeod, beajánlasz az armába 150-et, és toporzékolsz vigyorinak, hogy eléd szervezzen armát, mert te mióta nem tudsz haladni (miközben warlord szárnyal a frontján - a szerk.), az nekem kicsit sok... Ahogy amikor helyeltem, a peremen 300-400 védő otthon van, de mikor pár napra rá warlord kér tőle védőt, azt mondja, nincs otthon semmi... Az ilyenek miatt lett olyan a kapcsolata Ádinak meg nekem bogyóval, amilyen. Persze amikor falut kellett vinni, akkor ő, meg az összespórolt 600 nemese mindig menetkész volt. Váltig állította a sima tagok előtt, hogy mi hazudozunk róla, akik el is hitték neki, így az utolsó hetekben warlord meg én voltunk a feketebárányok, akik irigykedtek bogyó elsőségére :) Nem tudom, vigyori felvállalja-e vajon, de vagy Antinál, vagy Ádinál helyettesként olvashattam egy olyan levelezést, ahol egyikük kiborult bogyóra, vigyori igazat adott neki, ekkor írta, hogy egyre görcsösebben akar első lenni, de mi hárman szivassuk meg, egyikünk zárás előtt egy nappal áldozza fel a fiókját, hogy bogyó ne tudjon reagálni, és így előzzük meg. Sőt, azt állította vigyó, hogy miért nem beszéljük meg vele, tudjuk, hogy tud kavarni, bomlasztani, elérte volna, hogy bogyó hagyja abba.


Warlordnak volt egy nagyon szép gesztusa Anti meg az én irányomba, ő azt mondta, úgy akar zárni, ahogy a KH történetébe még soha - hogy mi hárman holtversenybe legyünk elsők! Sajnos nemeshiány miatt nem volt kivitelezhető, de nagyon felemelő lett volna így zárni. Ádi szerint mi hárman tettük a legtöbbet az EW-ért így megérdemelnénk egy ilyen zárást. A mai napig gondolkodok azon, hogy egy pont- és faluszámegyenlőséges, top3-as hármasholtversennyel mit kezdene a KH ranglista rendszere, mi alapján helyezte volna el a fiókokat, mi alapján adta volna a győzelemért járó pp-t. A végére Anti kiszállt a végjátékból, már csak beszélgetni járt fel, kicsivel utána mivel warlord egyetlen célja már csak bogyó elkapása volt, látszott, hogy ekkora nemeshátrányban ez lehetetlen, kiszállt. Mikor ők kiszálltak, én is kiakartam, de akkor rájöttem, hogy van még miért hajtani. Sose költöttem egy forintot se a játékra, pp-m mindig alig volt, tőzsdézni még nem nagyon tudtam effektíven, viszont a harmadik hely, és az azért járó 1000 pp még elérhető volt. Azért hajtottam, kezdtem el hajtani, ami végül olyan ütemesre sikerült, hogy majdnem a második warlord is meglett :) Antitól azóta is kapom az ívet, hogy azért nincs ppje, mert megelőztem V28 végén :D

A végső sorrend tehát bogyó-Ádi-én-Anti lett, míg a LET, LEV és az összesített LE listát fölényesen nyerte Ádi. Noha bogyó megnyerte, végre ő lett az első, pont a viselkedése miatt nem érdemelte meg. Sokkal inkább warlordnak kellett volna elsőnek lennie, de ez már a múlt. Nem állítom azt, hogy csak bogyó volt hibás, Ádi is, én is viselkedtünk sokszor idiótán, de a vitát mindig ő idézte elő, ami oda vezetett, hogy az utolsó hetek nem jó szájízzel teltek...


Tudom, hogy olvasni fogod bogyó. Én nem haragszok rád, sose haragudtam, csalódott voltam, vagyok miattad, mert úgy vélem, mielőtt nekem estél, nagyon jóba voltunk, én barátomként tekintettem rád, de hogy egy apróság miatt ellöktél magadtól, és onnantól szidtál mindenhol, mint Kagot meg Ádit, az nagyon rosszul esett. Az meg külön fáj, hogy hazugságokat állítasz más, közös ismerősöknek, minthogy én beléd szerettem, de Te kikosaraztál, és ezért romlott meg a viszonyunk. Nem tudom, miért kell ezt, miért nem lehet lezárni azt, ami volt. Warlorddal ellentétbe én már nem foglalkozok veled, ha előjön a neved valahol, elfog a rossz érzés, de csak amiatt, mert nagyon félreismertelek. Egy őszinte barátnak gondoltalak, és nem hittem volna, hogy valamikor is odáig süllyedünk, hogy az EW fórumon szidjuk egymást 50 másik ember előtt.


[2016.11.17. 13:17:31] nice: nem cica harc volt az
[2016.11.17. 13:17:59] nice: bunkó be próbálkozott és ennyi és pont
[2016.11.17. 13:18:22] nice: mind ezt még ez is bizonyítja, hogy fűnek fának fényezte magat
[2016.11.17. 13:19:06] nice: én klánon kívül senkinek nem mondtam, ez megint őt minősíti, és minden szava osztva 100:100al


Egy gané vagyok, mert megígértem, hogy ezt nem használom fel, de muszáj volt, akitől kaptam, személyesen elnézést fogok tőle kérni még az este folyamán. Remélem, azért boldogsággal tölt el az, hogy azt terjesztheted, fűztelek. Nyilván kell az önértékelésednek, mert a való életbe nem kapod meg azt a pozitív visszajelzést, amire vágysz. Add csak el a továbbiakban is ezt annak, aki elhiszi, és tényleg őszintén remélem, hogy ettől neked jobb :) De a továbbiakban semmilyen formába ne találkozzunk itt, egy kicsi emlékem hadd maradjon meg arról a rendes csajsziról, aki V28 elején voltál, nem kell, hogy még jobban leépítsd magad... További jó játékot, sok sikert a való életben!
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.217
27. rész: Zárszó

Furcsa egy szerver volt ez. Újonc játékosként, nulla tapasztalattal végül a győztes klán egyik húzóembere. Majdnem két befoglalás után 2525 falu. Szerver eleji bénázás után szerverrekord támadó, farmoló, támogató és foglalt falus napidíjba. V28 minden másodpercét élveztem, imádtam játszani a szerveren, imádtam a klánomat, a klántársaimat. Hihetetlenül magával ragadott ez a játék, annak minden apró részlete, a sok-sok apró tényező, amibe valaki tud fejlődni, mennyi nüansz van a KH-ban, ami elválasztja a klasszis játékost a jó játékostól. Az én kis V28-as történetem megmutatja sokaknak, hogy kellő aktivitással, tenni akarással, tudásszomjal bárki, bárhonnan lehet "jó" játékos. Bár a jó relatív, én önmagamat sose tartottam jónak, viszont az ellenfeleim mindig elismerően nyilatkoztak. Ennek örültem a leginkább. Láthattam, milyen egy amatőr klán, milyenek az amatőr játékosok, milyen egy profi klán, hogyan kell szervert nyerni, hogyan mozgatják egyes KH döntések egy szerver folyamatait. Mi mindenre jó a külső fórum. Sőt! Vigyorinak hála láthattam, hogy működik egy klán vezetősége, hogyan szerveznek támadást, védekezést. Warlordadi és vigyori személyében két olyan kimondatlan mentort kaptam, hogy az leírhatatlan. Mindkettejük szavain csüngtem, míg egyiktől játékbeli dolgokat lestem el, addig a másiktól azt próbáltam, hogyan vezet egy klánt győzelemre. Sajnálom, hogy több EW-ssel, köztük vigyorival sem olyan már a kapcsolatom, amilyen volt. Hogy ha ez a klán egyszer valahol indul, annak már nem lehetek részese. De akárhova is kerülök akármikor, az egy éve a profilomon díszelgő bannert bármikor mutogatom bárkinek, és büszkén mondom, hogy EW-s voltam.

A mindenkori ellenfelek nagyon színvonalassá tették a szervert. A sok profi és kemény ellenfél, mint sziszani, vicca, Amitera, Yesode, Lady Xenia, Rheia, mefike, hcsf és az olyan társak, mint warlord, Antoán, kag, Smeckter, vigyori, de még sokan mások, végigsorolnám, kiesnék a 10 ezer karakteres limitből, ők tették számomra ilyen különlegessé ezt a szervert. V28 nagyon kemény szerver volt, a maga ármányaival, átveréseivel, véres harcaival. Büszke vagyok arra, amit közösen elértünk. Ugyanakkor sajnálom, hogy szinte egyik társammal se tartjuk már a kapcsolatot, kevés EW-s van, akivel beszélünk. Már már az ellen EE-ből több emberrel beszélek (van, akivel különösen sokat), többeket tekintek onnan igazi barátnak, mint az EW-ből. Változnak az idők :)

Mindig jó érzés visszagondolni erre a szerverre, hogy részese lehettem, de valamikor ennek is le kellene zárulnia. Nincsen jobb alkalom, mint hogy ez a zárszó éppen percre pontosan az EW győzelmének első évfordulóján, azaz július 23-án 02:27-kor jelenjen meg :) Köszönöm azoknak, akik olvastak, remélem, azért páran élvezték is a történetmesélést, ami nem hiánytalan, nem pontos, néhol gondolom hibáztam is, vagy csak rosszul emlékeztem, de azért nagyvonalakban stimmel :) Megtaláltok V43-on ha valakinek esetleg az a perverziója van, hogy velem beszélne, külsőzni már nem nagyon szeretnék (nem tudom meg tudom-e állni)

Hajrá Elite Warriors! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent