V14 felmérés 1. rész

  • Témaindító DeletedUser8560
  • Kezdés ideje

V14 beállításai 1. rész

  • Többszintes fejlesztési rendszer (V3 típusú)

    Szavazatok: 157 30,1%
  • Egyszerűsített fejlesztési rendszer (V1 típusú)

    Szavazatok: 347 66,5%
  • Morál: LEGYEN

    Szavazatok: 345 66,1%
  • Morál: NE LEGYEN

    Szavazatok: 166 31,8%
  • Tanyaszabály: AKTÍV

    Szavazatok: 213 40,8%
  • Tanyaszabály: NEM AKTÍV

    Szavazatok: 274 52,5%
  • Fake szabály: LEGYEN

    Szavazatok: 136 26,1%
  • Fake szabály: NE LEGYEN

    Szavazatok: 354 67,8%
  • Templom: LEGYEN

    Szavazatok: 173 33,1%
  • Templom: NE LEGYEN

    Szavazatok: 346 66,3%

  • Összes szavazó
    522
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Feljtsük már el ezt a "gonosz prémiumhasználók jogtalan előnyhöz jutnak" hozzáállást!
Ez egy játék neked, mások meg, a játék üzemeltetői, ebből élnek! Ha bemész a játékboltba egy doboz Legóért (és lehet h mindenki jobban járna úgy, mintha a KHval próbálkoznál) akkor is felháborodva tátod a szád, mikor pénzt kérnek érte? Mikor te csak játszani szeretnél?! Hát minden a pénzről szól?
A KH-t ingyen ki lehet próbálni, és ha megtetszik, és komolyan akarsz játszani, akkor megveszed a prémet, ennyi. Addig is kizárólag azért van hol játszanod, mert mások megveszik a prémiumot, így tud fennmaradni a játék..

A klántárs támadásáról pedig sztem akkor ítélkezz, mikor van már egy kis rálátásod a játékra.

Eddig te játszottál helyettem? Attól van ráállásod a játékra,hogy nyakra főre prémiumot vásárolsz?A németek behozták ezt a játékot és mi,vagyis inkább néhány "nagy rálátásos játékos" derékba vágja.Az a 10-12 éves játékos regisztrál,hogy játsszon és nem azért,hogy a papa pénzéből prémium fiókot vásárolgasson.Ha meg nem vásárol,jön a "nagy rálátással" felruházott "ki vagyok én" és elveszi a játékkedvét a kis srácnak.Ehhez aztán nagy rálátás kel!!!!Mi lenne,ha nem a bankkártyáddal gondolkoznál és hagynád a tiszta játékot azokra akik ezt akarják játszani? Játszani és nem "kipróbálni".Nem tudtam,hogy már játszani is csak akkor lehet,ha víritod a pénztárcádat?
Ha egyszer az a neve ennek a játéknak,hogy KLÁNHÁBORÚ,mi a fenének lépjél be egy klánba,ha úgyis letámad a klántársad? Öldösitek egymást a klánon belül? Ha ezt meg hallaná az aki elindította ezt a játékot,kipurcanna a röhögéstől.Ennyit a nagy rálátásról.Előbb tényleg legyen rálátásod,és utána szólj be!
 

DeletedUser

Vendég
Úgy látom, komoly szövegértési problémiáid vannak.
Mindegy.
Én vagyok a hibás. Szoktam olvasni a külső fórumot mert sok hasznos dolog van itt, de bosszantó, hogy hülyeségek közül kell azokat kimazsolázni. De rájöttem h a hozzászólásommal csak generálom a tövábbi fölösleges és buta szócséplést : D
Le is lépek külsőről : )
 

DeletedUser

Vendég
ez az a tipikus hozzáállás én sem vagyok *prém*-es de ha látom értelmét leszek ... ez nem erről szól ha valaki ügyes annak nem kell prémium seregképzéshez ! Nem mondta neked senki hogy versenyezz a *NAGY* játékosokkal találd meg a szinted és ott rivalizálj.
Klántársat miért ne támadjunk ? Belső foglalásról még nem hallottál ? A klánoknak nem éri meg kidobni az inaktív játékost hogy a szemfülesek ráraboljanak.

Mi lenne,ha külön választanánk a Klánháború játékot? Klánháború gazdagoknak és Klánháború.Nem játszok pokert,mert pénzről szól,akkor egy on-line stratégiai játékot hagyjanak meg "tisztának" és ne a pénztárca szablya meg,hogy meddig engednek játszani a "pénz fitogtatók!! Ez úgy jön ki,hogy befizeted a nettet és ha valami játékon akarsz játszani,csak ha pénzed van,akkor vegyél részt benne vagy dögölj meg.Úgy vettem észre,hogy a legtöbb "Nagy", ha nem prémiumozik,elveszlődik mint a tű a szénában.Ez már nem játék,pénzfitogtatás magyar módra.
Te gondolod,hogy egyesek csak akkor fogják letámadni a klántársukat,ha már nem aktív? Ebben is mi magyarok okosaknak akarunk tűnni,sajnos.Én ha játszani akarnék,miért kel megkeressem a szintemet?Nem ugyanannyit fizetek,mint minden nett előfizető? Van pénzes,gazdag szint és szegény szint? Szánalmas!
 

DeletedUser

Vendég
Értsd már meg végre, hogy ez egy szolgáltatás, amiért fizetni kell!
Moziba, színházba próbáltál már jegy nélkül bejutni? Beengedtek? Csak a mosdóig, nem? : D

Ja és, mennyit fizetni? Havonta 572 fointot, ha a klántársak egy pillanatra leállnak egymás támadásával, és megbeszélik, h közösen vásárolnak...
 

DeletedUser

Vendég
Értsd már meg végre, hogy ez egy szolgáltatás, amiért fizetni kell!
Moziba, színházba próbáltál már jegy nélkül bejutni? Beengedtek? Csak a mosdóig, nem? : D

Ja és, mennyit fizetni? Havonta 572 fointot, ha a klántársak egy pillanatra leállnak egymás támadásával, és megbeszélik, h közösen vásárolnak...

Ha moziba vagy színházba megyek,ott tudom,hogy fizetni kel és ha van pénzem ,megyek,ha nincs nem megyek.De ez egy "ingyenes"on-line játék,amire kortól függetlenül lehet regisztrálni.Vagyis egy csapda!
Játszhatsz prémium fiók nélkül,de ha nem vásárolsz,azok akik ezt megteszik,előbb-utóbb még a levegőt is kifarmolják belőled.Egy 10 éves kissrác regisztrál,örül,hogy végre játszhat a felnőttek között,de öröme nem sokat tart,mert jön a bácsi a pénztárcájával és elveszi a kissrác faluját.Hű de fair életképet kap az a gyerek.Rájön,hogy még a játékkedve is pénz nélkül szart sem ér,mert az a bácsi nem volt jobb nála,csak volt pénze.Én erről beszélek és nem tudom,hogy miért ilyen nehéz felfogni?:mad:
 

DeletedUser1561

Vendég
Ez a képzeletbeli "gyerek" elég reális életképet kap. Azután pedig eldöntheti, hogy felveszi-e a kesztyűt, és megtanul annyira játszani, hogy kenterbe veri a prémes bácsit, vagy továbbáll.
 

DeletedUser15083

Vendég
OmarKhain!

Eddig megálltam szó nélkül, pedig már a pár nappal ezelőtti hozzászólásnál is elég erősen elgondolkoztam azon, hogy reagáljak-e. Persze úgysem lesz igazam, ahogy másnak sem volt, de az ujjaim szinte könyörögtek hogy írjak valamit.

Először is elolvastad egyáltalán milyen "előnyöket" rejt a PF [Prémium fiók]? Feltételezem igen, különben nem lennél ilyen rossz véleménnyel róla. Ebben az esetben sokan örülnénk neki, ha legalább egy olyan pontját említenéd, ami "tisztességtelen", behozhatatlan előnyben részesíti a prémiumos felhasználókat. A PF kényelmi funkció, alapvetően senki nem lesz attól jobb, hogy prémiumozik. Nem termel többet, nem gyárthat több katonát, nem kedvezőbb a morálja, nem építhet gyorsabban (bár ez már sajnos csak részben igaz), nem lesznek gyorsabb egységei - és még sorolhatnám. A prémium fiók használata vagy nem használata tehát nem predesztinálja a játékosok közti hierarchiát.

Hogy akkor mégis miért tűnik így? Vannak, akik komolyabban veszik a játékot, akiknek több idejük van, akikhez szorosabban kötődik, bla-bla. Attól, hogy PF-ed van, nem leszel jobb, mint egy prémium-mentes. Ami a játékhoz kell, az némi tudás (értsd: játékismeret, stratégiai érzékek, rálátás, stb.), nem árt néhány barát, és a legfontosabb: aktivitás. Ha valami, hát az utóbbi biztosan a legfontosabb tényezők egyike. A világok top játékosai hosszú órákat, akár fél napokat (vagy többet) is gép előtt töltenek. Tetszik vagy nem tetszik, ez van. Nem a prémium juttatja előnyhöz őket. Ők csupán azok az "elvetemültek" (csak sértődés nélkül, hisz én is az vagyok :p), akiknek megér annyit egy kis kényelem, hogy csekély összeget áldozzanak rá. Na, ezért a prémiumosok vezetik a világokat. Helyesebben: ezért van a vezetőknek PF.

Amit prémiummal megtehetsz, azt megteheted anélkül is - csak kevésbé kényelmesen. Ahhoz pedig már nagyon hardcore játékstílus szükséges, hogy pont ebből a kényelemből lehessen egy cseppnyi előnyt is kovácsolni.

Vannak játékok, ahol a pénz behozhatatlan előnyöket jelent. Ez nem az. De akadnak olyanok is, ahol lehetőséged sincs a játékért fizetni, mégha nagyon szeretnél akkor sem. Javaslom keress egy ilyet.

Más: Nem tudom mekkora tapasztalatod van, ilyen néven mindössze egy közel 4.5 hónapos, alig 10 000 pontos V13-as regisztrációt találtam. Ha elhasználtad az 500 pont után járó PF-t, akkor alighanem láthattad mennyire "isten" leszel tőle. Továbbá ha olyan klánban vagy, ahol rádtámadnak, akkor valószínű elég nyomós okuk van rá. A seregjelentés pedig már szinte csak gyerekek körében működik pár falu erejéig - és semmi nem kötelez rá! Azért csak szinte, mert akadhatnak klánok, akik felvétel előtt szeretnék ellenőrizni mennyire vagy KH-s analfabéta. A saját adataid kiadása, megosztása csupán saját felelősséged. Ha belépsz egy klánba a vezér attól nem fogja látni, hogy nincs sereged. Ráadásul értelmesebb klánok nem azért vesznek fel játékost, hogy megtámadják őket - hosszú távon az ilyen gondolkozás bizony visszaüt. Továbbá nem kötelező klántagnak lenni sem, nem is beszélve arról, hogy te választod meg hova szeretnél csatlakozni.

A gyengébb játékosok úgyis mindig kitalálnak valamit saját törött lelkük vigasztalására. Ha téged az nyugtat, hogy a többiek a PF miatt jobbak, hát legyen. Prémium nélkül is ott lehet lenni a TOP5-ben. Prémium nélkül is lehet prémiumosokat fricskázni. 10 évesen is lehet 50 éveseket... A szükséges tényezőket már említettem. Válassz másik világot, ahol nem csökkenthető az építési idő, lehet az is megoldja a bajaid. Bár elég erős a gyanún, hogy ilyesmire nem sokan pocsékolnak prémium pontokat. Az a 12 éves aki meg nem bírja a multiplayer valós idejű stratégiai játékokat, az játsszon mással. Akadnak békésebb játékok is, de ha neki mindenáron ez kell, akkor legyen tisztában azzal milyen fába vágja a fejszéjét. Ha ismernéd a játékot, a játékosokat, tudnád, hogy nem a pénz miatt állnak úgy emberek, ahogy. De ha mégsincs igazam, akkor is elfogadtad a tényt, hogy a pénzesek itt jobbak lesznek, mégis belekezdtél a játékba. Adott keretek közt is ezt választottad, ez pedig nem a játék hibája. Ettől persze ugyanúgy jogod van véleményt formálni, ahogy bárki másnak, de azért nem kellene átesni a ló túloldalára sem. :) Játékkal kapcsolatos ötleteim, kritikáim nekem is vannak, de ez nem az én játékom. Elfogadtam olyannak, amilyen, viszont milyensége miatt nem fröcsögök, nem sértem meg azokat, akik a játék adta kereteken belül mozognak - még ha pénzzel is.

--------

Egyéb: Többszöri visszaesőként én is várom a V14-et, még ha nem is tervezem sokáig a maradást. Hogy milyen néven és meddig leszek az még kérdéses, de ha esetleg valakit érdekel majd egy 100-200 falvas, TOP3-as (erre nem vállalok garanciát, de a TOP5-TOP10 szinte 100%), prémiummentesek szívtelen kaszabolása után megunt prémiumos, szabályok adta keretek közti átadásra váró fiók kiváló állapotban, az már akár most felveheti velem a kapcsolatot itt kívül - így legalább nem kell évekig kutatni egy utódot, nem vész kárba a sereg és a klántársak is mehetnek másfelé nemeselni... Valahogy a 3 és 4 számjegyű falvak kezeléséért már nem rajongok úgy, mint a játék első 1-2 hónapjáért.
 

DeletedUser

Vendég
Nagyszerű!!!!! Itt a fórumon divat,hogy ha valaki nem tetszését nyílvánitja valamivel kapcsolatban,abban a pillanatban >béna,kezdő,tudatlan,baromságokat mondo < lényé változik.Mindenki kioktatja és eltanácsolja,klánoktató prógramokat ajánl neki és be akarja magyarázni neki,hogy nincs semmiben sem igaza.Akkor is tartom azt a véleményemet,hogy a "klántárs letámadása" egy baromság.Ne változtassátok meg a játék lényegét.Ez azért Klánháború,mert a klánok harcolnak egymás ellen és nem a klántagok klánon belül.Ezek után mindenki majd meggondolja,hogy belépjen egy klánba,hisz ott sem társaktól lesz körülvéve,hanem ellenségektől.
 

DeletedUser

Vendég
Ha moziba vagy színházba megyek,ott tudom,hogy fizetni kel és ha van pénzem ,megyek,ha nincs nem megyek.De ez egy "ingyenes"on-line játék,amire kortól függetlenül lehet regisztrálni.Vagyis egy csapda!
Csapda, vagy nem csapda, az nyilt titok, hogy a prémiumfiókért fizetni kell. Ellenben alapvetően kényelmi szolgáltatásokat nyújt. Amivel gyorsabb vele a játék, az semmivel sem több, mint a megfelelően kezelt építési sor.
No jó mondjuk a fiókkezelőtt leszámítva, viszont ha valaki nem tudja jól összeállítani az építési termelési listát azt ugyanugy elverik PF nélkül is, mint minden extrával, mivel aki ezeket tudja is használni és előnyére vállik, az az előny tulajdonképp nem abból adódik, hogy fizet érte, hanem hogy tudja mit csinál és előre tud gondolkodni.

Játszhatsz prémium fiók nélkül,de ha nem vásárolsz,azok akik ezt megteszik,előbb-utóbb még a levegőt is kifarmolják belőled.
Ha valakinek van prémiuma, de nem online, vagy nem tud gondoskodni saját maga, vagy a klánja a védelméről, esetleg a helyettesítéséről, szintén teljesen mindegy, hogy PF-el játszik-e vagy sem, mivel ha egy falut, főképp a játék kezdeti szakaszában, ha nem figyel eléggé a gazdája, vagy csak pusztán sokkal aktivabb a szomszédja, mint ő maga, nagy valószínűséggel csak idő kérdése lesz elbukni.
A dolog nyitja az aktivitás és főképp a fokozott segítségnyújtás a klántársak részéről a játék kezdeti szakaszában.Viszont néha még az sem elég, és ehhez nem feltétlenül kell legyen PF-je a tisztelt támadónak, elég ha csak jóval aktívabb és gyakorlottabb.

Egy 10 éves kissrác regisztrál,örül,hogy végre játszhat a felnőttek között,de öröme nem sokat tart,mert jön a bácsi a pénztárcájával és elveszi a kissrác faluját.Hű de fair életképet kap az a gyerek.Rájön,hogy még a játékkedve is pénz nélkül szart sem ér,mert az a bácsi nem volt jobb nála,csak volt pénze.Én erről beszélek és nem tudom,hogy miért ilyen nehéz felfogni?:mad:
Én azért a képzeletbeli 10 éves kissrácot nem sajnálnám a helyedben annyira. Mert igen. Reális képet kap a világról. Ha nem figyelsz és nem teszel meg mindent azért, hogy neked is segítsenek a többiek, akkor magadra maradsz és elbuksz. Amugy pedig mielőtt a képzeletbeli 10 éves kisrác elsirja magát a faluja elbukásán, meg lehet neki említeni, hogy lehet talán jobb helyen ujrakezdeni, de tovább is megyek, ha nem azzal nyitja biztos bukásának konstatálását, hogy ír egy "a magyarnyelv gyöngyszemeivel" teletüzdelt rövid, ámbár annál kifejezőbb levelet a támadójának, lehet ugyanúgy bukja a falvát, de mivel ez egy játék, lehet egy falut bukik, de az újrakezdés utáni gyors és biztos fejlődés lehet nem elérhetetlen álom neki sem. Mindehez többnyire az esetek 90%-ában nemkell más, minthogy megadni a játékostársnak a tiszteletet és megpróbálni értelmesen ember módjára megbeszélni a dolgokat (mint tudjuk a stratégia szerves része a megfelelő kommunikáció kiválasztása és alkalmazása is. A háborúkat nem csak fegyverekkel szokták vivni, és sokszor a legnagyobb ellenfélből lesz a legjobb barát is.)


No de nem írok több okosságot, csak gondoltam kifejtem a véleményem. Ha valakit megsértettem volna vele, nos az nem az én bajom és nem is volt szándékomban. A valóssággal való bárminemű hasonlatossága a mondanivalómnak, pedig nagy valószínűség szerint csak a véletlen műve lehet, szóval ha valahova beletrafál azért a nem vállalok felelősséget.
 

DeletedUser14708

Vendég
Ezzel vitatkoznék, nem csak az építési sor ad lehetőségeket, hanem a számtalan script.
Aokat érdemes használni;)
 

DeletedUser

Vendég
Dobálóztok mindenféle szélsőséges példákkal.

Van két 500 falus acc. Mind2-nek van 1500-1500 bejövője. Az egyiknek van prémje, a másiknak nincs. Melyik védekezik majd eredményesebben vajon? Azt hiszem a prémium már sokkal több, mint kényelmi szolgáltatás. Akinek van az eredményes, akinek nincs az pedig csak kemény munka árán. Sokkal nagyobb aktivitás kell a prém nélküli fiókhoz. Legyen 10 vagy 200 faluról szó. Akit meg annyira nem érdekel a játék, hogy ne lépjen be napjában legalább egyszer, annak garantáltan nem lesz prémium fiókja. Ha lenne, napi egyszeri belépéssel sem lenne eredményes.
 

DeletedUser

Vendég
Ezzel vitatkoznék, nem csak az építési sor ad lehetőségeket, hanem a számtalan script.
Aokat érdemes használni;)

Van köztük pár ami tényleg segíthet. De rájuk is vonatkozik azon gondolatom szerintem, hogy teljesen mindegy, milyen segédezközt, extrát használ az ember azok közzül amit lehet. Ha nem tud legalább megközelítőleg akkora aktivitást felmutatni, mint a rá veszélyt jelentő legaktívabb játékos), valamint nem tudja hogyan, miképp használja, vagy mire használhatja az adott eszközt, valamint ha nincs rálátása és lusta előre gondolkodni, nem rendelkezik a csapatjátékhoz szükséges együttműködési készséggel, teljesen mindegy használ-e bármit is, mint ahogy az is mindegy mennyi pénz költ, vagy nem költ a játékra.

Azt bár nem az előző mondanivalómhoz, hanem az előző HSZ-emhez tenném hozzá még, hogy ha pedig valakit az zavar, hogy valakik pénzt tudnak, és pénzt áldoznak a kényelemért valami gondot jelent, akkor csak gondoljanak arra, hogy ez a játék abból fejlődik, hogy vannak akik pénzt áldoznak rá. Ha nem lennének PF-es játékosok, egyszerűen ingyen se játszhatna senki rajta, azt is kérdéses minőségben :D.
 

DeletedUser

Vendég
1500-1500bejövővénél, azért érdekes összehaszonlítás lenne szerintem, bár ha ugy nézzük az esélye a bukásra ugyanannyi mindkét játékosnak ekkora mennyiségű támadás alatt. Egyszerűen szerencse és kivételes megérzési képesség, no meg kellő védelem hijján azt hiszem mindkettőféle játékos nagyságrendileg hasonló bukást, a fentiek megléte esetén meg talán kicsit eltérő sikert könyvelhet el. Bár azért kétlem, hogy létezik ember aki 400-500 pár órán belül csapódó támadás esetén bármiféle bravúrokra lenne képes, Azon a szinten szerintem minden játékos azt nézi, hogy a fontosabb stratégiai pozicióit be tudja biztosítani, ha még lehetséges. És ha erre gondoltál a PF itt tényleg előny, a gyors áttekinthetőség miatt.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent