v13 chat

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

A héten csináltam egy tesztet, mert érdekelt valami.
Az adakozás a KH-n.
A való életben az adakozáshoz a legpesszimistább hozzáállásunk az, hogy minek adjak egy hajléktalannak pénzt,
úgyis elissza vagy cigire költi. Ez egy jó magyarázat, a lelkiismeretünk is egyensúlyba kerül vele.
Ez itt ugye más környezet, itt csak fejlesztésre tudod költeni a pénzt, élvezeti cikk kizárva.
Létrehoztam egy accot, felvittem 300 pont fölé. Célzottan a magas pontszámúakat vontam be a tesztbe, a legkisebb
pontszámú asszem 62. volt. 3e nyersit kértem mindenből. 1 faluban egy maxos bánya kicsivel több mint 1 óra alatt kitermeli.
12 személynek írtam levelet.
3 nem válaszolt és nem küldött
1 nem válaszolt de küldött
3 válaszolt és azonnal küldött vagy küldeni akart de szóltam, hogy csak teszt, ne küldjön
1 elsőre nem akart küldeni de végül is rávettem, hogy küldjön
4 válaszolt és nem küldött és nem is tudtam őket rávenni

Aki nem akart küldeni, azokon azt vettem észre, hogy igazából attól tartanak, hogy balekok lesznek akkor, ha csak úgy küldenek
még ilyen kevés nyersit is.Valszleg ha több napig beszélgettem volna velük akkor nagy részük küldött volna.
Egy volt az, akinél kifejezetten azt éreztem, hogy ha beledöglik akkor se küld.

Érdekes beszélgetések voltak, sikerült 12 teljesen eltérő egyéniségű embert találnom.
Azért a végeredmény pozitív, rosszabbra számítottam.
A fiókot töröltem.
 

DeletedUser

Vendég
Levelet írtál játékosoknak, miszerint nem árulod el ki vagy, de majd el fogod, ezzel szemben kérnél nyersit. Ez azért elég komolytalanul hangzik, én nem alapoznék rá felmérést.
 

DeletedUser

Vendég
A levél a tesztkörnyezet része, ha komoly ha komolytalan. Írhattam volna bármit is, de érdekel a véleményed, szted milyen lett volna a jó levél? Beteg gyerekre nem hivatkozhatok, se arra hogy elvált vagyok, itt a KH-n te mire hivatkoznál? Persze tudom, te nem kuncsorognál, de egy ilyen tesztben szted mi lett volna a jó levél?
 

DeletedUser

Vendég
Erre igazából nem tudok válaszolni, igaz, én nem is próbáltam még felmérést készíteni a témában.

Ami engem illet, ha nem is "kuncsorgok", skypeon klános cseten elég nyomatékosan szoktam célozgatni raktármérettel meg kongó üres helyekkel:) Későn regeltem pár ismerőssel, jól jön nekünk a plusz nyersi:)
Ugyanezen a klános cseten megmosolyogtuk a leveledet. Én magamban arra tippeltem, hogy régi személyes ellenfele vagy az illetőnek akinek küldted, és majd az orra alá fogod dörgölni, hogy jól kitótam veled. Azt speciel nem tudom, hogy neked végül köldött-e bármit is, de ha nem, azt nem irigységből tette.
 

DeletedUser

Vendég
nem nem, nem kitolás volt a cél, csak a kíváncsiság.
A levelet elfelejtettem beszúrni és már töröltem a fiókot, ha megvan szúrjátok be nyugodtan, érdekel mások véleménye is.
 

DeletedUser11266

Vendég
Levelet írtál játékosoknak, miszerint nem árulod el ki vagy, de majd el fogod, ezzel szemben kérnél nyersit. Ez azért elég komolytalanul hangzik, én nem alapoznék rá felmérést.

Ezt mondtam neki én is,hogy teljesen komolytalan:)Főleg úgy,hogy szoros párhuzamot von a való életben történő adakozás vagy nem adakozással.
...és pont a lényeg maradt le az értékelésből,hogy szerinte-hangsúlyozom:szerinte-melyik csoport cselekedett helyesen....persze,ha egyáltalán a KH-keretein belül ki lehet ilyet jelenteni.
 

DeletedUser

Vendég
Nem az a lényeg, hogy szerintem melyik csoport cselekedett helyesen, hanem hogy volt egy tesztkörnyezet, amelyben nyersanyagot próbáltam kicsikarni a tesztalanyokból és a végeredménynek van egy statisztikája.
Ha homoszexuális ajánlattal próbáltam volna nyersit kicsikarni, az is egy tesztkörnyezet és annak is lenne egy statisztikája.
 

DeletedUser11266

Vendég
Jó...persze akár ötezer tesztkörnyezetet is allkothatsz....és van/volt bármi értelme azonkívül,hogy lett egy eredmény?
 

DeletedUser

Vendég
egy tesztnek az eredmény az értelme, más nincs.
De karácsonyig még lesz pár teszt ha van értelme ha nincs :)
Ez legalább valamiről szól, és nem egymás szekálása folyik itt :)
 

DeletedUser11352

Vendég
Javaslom indítsátok el a v14-et, aztán Shield leáll az ilyesmivel.:D Akkor lessz jobbb dolga is;)
 

DeletedUser10878

Vendég
Nem próbáltam még ilyesmit, de azt hiszem, a levél stílusa, és tartalma nagyon is fontos. Hisz, ismeretlenül, első levélként, egy benyomást keltesz abban akinek írtad. Ez vagy pozitív, vagy negatív (avagy szimpátia). Ha negatív, máris ugort a nyersi. Ha pozitív, akkor 90%, hogy küld. Ha mégsem küld, akkor, lehet megvannak a saját okai (elvei) , amik meggátolják őt ebben.
Tehát a levél alapja, hogy kapsz-e, vagy nem :)
Én így gondolom.
 

DeletedUser15121

Vendég
Valaki tudja, hogy hogy állnak a Mesehősök a korona védőivel diplomáciailag?
 

DeletedUser

Vendég
Valaki tudja, hogy hogy állnak a Mesehősök a korona védőivel diplomáciailag?

Igen, tudja! Kérdezd meg azokat akik tudják és illetékesek arra, hogy ezt elárulják neked!
Gondolom, ha publikus lenne, akkor látnád te is! Írj nekik egy levelet és kapni fogsz egy tájékoztatást tőlük is.
 

DeletedUser

Vendég
valaki megmagyarázná nekem mi értelme van barbárfalvak bevédésének?
 

DeletedUser12157

Vendég
valaki megmagyarázná nekem mi értelme van barbárfalvak bevédésének?

Az a falu amiről beszélsz lehet hogy csak valakinek a volt faluja volt, aki törölt, vagy újrakezdett.

Esetleg valaki azt hitte annyi védő elég lesz bele, így bevédte hogy mások ne farmolják, lehet valami kicsi volt :)

Bár ahogy a bányákat néztem, szerintem valaki újrakezdett vagy törölt.
(Újrakezdéskor ott marad a sereg, törlésnél nem tudom)
 

DeletedUser

Vendég
Az a falu amiről beszélsz lehet hogy csak valakinek a volt faluja volt, aki törölt, vagy újrakezdett.

Esetleg valaki azt hitte annyi védő elég lesz bele, így bevédte hogy mások ne farmolják, lehet valami kicsi volt :)

Bár ahogy a bányákat néztem, szerintem valaki újrakezdett vagy törölt.
(Újrakezdéskor ott marad a sereg, törlésnél nem tudom)

nem nem ez a kezdetektől barbi volt, 1500 Lándzsa és 880 kém volt benne
 

DeletedUser10878

Vendég
nem nem ez a kezdetektől barbi volt, 1500 Lándzsa és 880 kém volt benne

Soroljam? Pl könnyebben leamortizálod a potenciális ellenfeledt, anélkül, hogy Ő tudná ki volt az. Vagy, megőrzöd a nyersit a magad számára. Ámbátor az utóbbit nem hiszem, hogy erre ment ki, ha ekkora csapatot hagyott benne. Esetleg még valaki rossz kordit adott meg, és elment erősítésbe, azóta se nézett rá....
 
Fent