V 40 - legyen kiemelt világ!!

DeletedUser11248

Vendég
Sziasztok,

Amit szeretnék:

V40

1.Legyen kiemelt világ,mondjuk ünnepeljük hogy elértünk a V40-hez.

2.Mint kiemelt világ,legyen kiemelt díjazás,5000-pp játékosonként.

3.Min.másfél hónappal előtte legyen kijelentve az indulási idő,mondjuk 15.Január 2017 déli 12.00-kor.

4.Legyen 16-kontis világ(min.12),a klánok 60-80 taglétszámmal,4000-pontig fejlődő barbárokkal.

5.Nem szeretnék semmilyen pp-l megszerezhető előnyt,így prémiumtőzsdét,építésfelezést,piacon nyersivásárlást..lehet pp-fiók,farmkezelő,fiókkezelő és a +20% nyersanyag-kitermelés megnövelése.

Magyarázat:

1.Szeretném ha sikerülne visszacsábítanunk pár régi játékost.

2.Ezért áldozunk fel egy olyan díjazást,amiért már megéri mindenkinek harcolni.(ne sajnáljuk azt az 5000 pp-t,mert V41-n,két hónap alatt elköltik és megy minden tovább,de lehet pár régi-új játékos visszatér)

3.Ezt azért szeretném hogy mindenki tudjon felkészülni,tudja mikorra kell kész legyen,tudjunk elérni játékosokat hogy visszahívjuk...vagyis ha ez sikerül,akkor legyen mindenkinek min.másfél hónapja összerakni a klánját.

4.Legyen egy komoly világ,ne olyan ahol a második-harmadik hónapban már megmondod ki az a két klán aki esélyes a győzelemre...itt mindenki induljon eséllyel és legyen mindenkinek ideje elindítani a klánját....de sorolhatnám.

5.Ide azt hiszem nem kell írjak semmit..de mivel kiemelt világot szeretnék,azt szeretném hogy harccal dőljön el,ne a pp-l.

Nagyjából ez amit szeretnék kérni.

Sajtmacskától meg azt kérem,hogy most ide a játékos írjon és segítsen,majd a végén legyen szupporter,mikor továbbítani kell :)

Szólítom viszont a régi nagy vezéreket hogy mondják el a véleményüket,Damast,Arkhimedeszt,Süsüt,Shreket,Montipapat,Vigyorit,Yesodet,Wilsont,Danaidat,Titkos Játékot,Archangelt,Lightrext,Hattori Hanzot,Csirszet..de bárki elmondhassa a véleményét,kijavíthat,módosíthat csak annyit kérek,ha nem tudsz normálisan hozzászólni a témához akkor inkább ne írj semmit,elég ha egy Lajk-l vagy egy Igen-l mondjam úgy szavazatodat adod.

Amugy gondolom mindenki tudja mit szeretnék,igy....

Üdv.nagyincze
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11248

Vendég
A világ beállításai:

Általános beállítások
Végjáték: Az a klán nyer, amelyik az összes falu 80%-át birtokolja 10 napon át megszakítás nélkül.
Játék sebessége: 1.6
Egység sebesség: 1
Morál: Aktív (pont+idő)
Épület bontása: Aktív
Szabad kereskedelem: Aktív, időbeli korlátozás az egyedi játékkezdés ideje alapján
Legyőzött ellenfelek ranglistája: Aktív, pontok alapján
Bevezető: Küldetés alapú oktatási rendszer
Időkeret a kereskedés visszavonására: 5 Perc
Milliszekundum: Aktív
Időkeret a támadások visszavonására: 5 Perc
Éjszakai bónusz: aktív 00:00 és 07:00 óra között
Alvás Üzemmód: Inaktív

Prémium szolgáltatások
Ingyenes Prémium fiók: Aktív, 500 és 15000 pontnál
Ingyenes Fiókkezelő: Aktív, 10,25,100,250,500,1000 falunál
Piaci kereskedelem Prémium Pontért: Inaktív
Építési idő csökkentése prémiumért: Inaktív
Azonnali befejezés: Inaktív
Nyersanyagtermelés növelése: Aktív
Piaci Bónusz: Inaktív

Zászlók
Zászlók: Aktív

Jutalmak
Jutalmak: Aktív

Kezdővédelem
Kezdők védelme: 5 nap
Támadó : védekező arány maximális értéke: 20 : 1 az első 60 napra

Játékbeállítások
Lovag: Aktív
Lovagi rendszer: ÚJ, a lovagnak nincsenek fegyverei, képességeket szerez.
Íjászok: Aktív
Fejlesztési rendszer: Egyszerű rendszer
Kémrendszer: A kém csapatok, épületek és nyersanyagok, külső egységek után kémkedhet.
Tanyaszabály: Inaktív
Templom: Inaktív
Áltámadás: Aktív, 1%
Önállóan fejlődő barbár falvak: Aktív (4000 pontig)
Barbár falvak visszabontása: Inaktív


Milícia
Milicia: Inaktív


Főnemesek
Főnemesek képzése: Aranyérme rendszer
Főnemesek olcsó újragyártása: Inaktív
Főnemesek árának növekedése: Aktív, az előállítási költség a második nemes leképzése után nő.
Főnemesek maximális hatótávolsága: 100 Mező
Hűség csökkenés főnemes támadásonként: 20-35
Hűség növekedése: Óránként 1.6

Klán
Klánharcok elérhetők: Igen
Klántárs támadható: Igen
Külső támogatás: Van
Klán zárul: Nem
Taglétszámkorlát: 60

Terület
Barbár és bónuszfalvak aránya: emelt
Bónuszfalvak: Fejlesztett bónuszfalvak
Égtájválasztás: Aktív


Helyettesítés
Fiók-helyettesítés: Aktív
Korlátozott helyettesi hozzáférés: Aktív, mivel a fiók 60 nap napot volt helyettesítés alatt az elmúlt 120 nap napban. A helyettesítés véget ér, ha a fiók folyamatosan 120 napot helyettesítés alatt állt.
 

DeletedUser18265

Vendég
Ebben a kezdeményezésben szerintem a pp-orientált világok előtti kh nemzedék 90%-ának a támogatását élvezed, és szurkolok, hogy sikerüljön végre egy ilyen világ, nem megint csak beharangozzák, mint a 39-en!
 

DeletedUser18553

Vendég
Én nem régóta játszok , de szeretnék egy ilyen világban indulni
 

DeletedUser18265

Vendég
Szerintem meg semmivel sem lesznek többen mint a pps világokon
Szerintem abban inczének teljes mértékben igaza van, hogy ha indulna egy ilyen világ sok régi játékos vissza lehetne csábítani. Nézd csak meg a 39-et, sokan ide is visszatértek, persze el is mentek miután kiderült, hogy kamu. Mindenesetre, szerintem több játékos lenne, és több ideig maradnának.
 

DeletedUser18465

Vendég
Sziasztok !

Incze, nem a suppok akarnak 4 kontis világot, nem Ők tehetnek arról hogy 4 kontin b.sszuk a rezet :) Illetve 12 kontis világ már-már csoda lenne ha összejönne, amire én nem látok esélyt és ahogy mondta Arch, semmivel többen nem lennének.
Illetve miért pont v40 ? V30, V20, V10 nem volt ilyen jubileumi szerver ?
Ha már ennyire akarnánk akkor V50en lehetne ezt megcsinálni, de nem izgat engem mennyi a pp, engem nem az hajt, mert a 300 ppvel így is kitörölhetem a seg.em, mert közel sem adja vissza azt amennyit beleöltem, ez 1 havi pf meg 3 havi farmkezelő ára :)
 

-Archangel-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.327
Szerintem abban inczének teljes mértékben igaza van, hogy ha indulna egy ilyen világ sok régi játékos vissza lehetne csábítani. Nézd csak meg a 39-et, sokan ide is visszatértek, persze el is mentek miután kiderült, hogy kamu. Mindenesetre, szerintem több játékos lenne, és több ideig maradnának.

Mit értesz sok alatt?
50-100 játékos? Az semmi.
3-4000 játékos? Lehetetlen.
Nem vagyok én a pp mentes világ ellen,ne értsetek félre (bár engem a pps se zavar,tudok itt is érvényesülni ugyanúgy), csupán azt mondom,hogy álmokat kergettek.
Hogy inditani fognak egy ilyet abban nem kételkedem,viszont az biztos,hogy soha nem lesz annyi játékos már mint régen.
Mondjuk az nemis kár,igy legalább nem a suppnak kell lezárnia a szerókat,hanem eldőlnek maguktól :D
 

DeletedUser18312

Vendég
1.Legyen kiemelt világ,mondjuk ünnepeljük hogy elértünk a V40-hez.

2.Mint kiemelt világ,legyen kiemelt díjazás,5000-pp játékosonként.
1-2 összefüggő. Szerintem felesleges a 5000pp. Én speciel nem azért játszom, és szerintem senkise. ÚGyhogy azzal hogyha felemelik 5000re a nyereményt, szerintem nem fogunk többen lenni. Max annyit érünk el, mégtöbb áruló lesz, mert akik itt vannak, alapból elég sok a napraforgó, 5000ppé, meg aztán annyi vándorlás lenne, hogy én abból köszönöm nem kérek. 300pp helyett 5000ret kapna, a véghajrába mindenki helyezkedne.....PErsze a vezéren múlik kit vesz fel, de ha azon múlik a gyözelem, felfogja venni....

3.Min.másfél hónappal előtte legyen kijelentve az indulási idő,mondjuk 15.Január 2017 déli 12.00-kor.
Ez pl jó ötlet, mert a V38 kezdeténél épp rengeteg dolgom volt melóba, és nem volt időm se megszervezni a regelést, minden nagyon hirtelen jött, az új tagok meg nyuztak hogy beakarnak menni első nap. Persze én hibám is volt, nem mondtam várjunk 2 napot, de azt az infot kaptam Antitól az egyik új megszervezi a regelést, amiből semmi nem lett, csak durr be mindenki összevissza.....Ezt támogatom, mégha nemis 1,5 hó. de 1 hónap alatt kényelmesen fellehetne készülni, nem úgy mint a v38on, ahol kb 4-5 nap volt ha jóltudom....

4.Legyen 16-kontis világ(min.12),a klánok 60-80 taglétszámmal,4000-pontig fejlődő barbárokkal.
Ezzel megint az a gond, akkor rengeteg barbár lenne, mert nincs annyi játékos, hogy feltöltsük a 12-16 kontit. Így az első év barbárfoglalásról szólna kb és építkezésről, nem harcról. Ez így nagyon unalmas lenne.

5.Nem szeretnék semmilyen pp-l megszerezhető előnyt,így prémiumtőzsdét,építésfelezést,piacon nyersivásárlást..lehet pp-fiók,farmkezelő,fiókkezelő és a +20% nyersanyag-kitermelés megnövelése.
Erre ha jóltudom ott volt a classic valamelyik világa. Ahogy láttam nem lett tömeges vonzás annak a világnak.

Szerintem az a fő gond, már énis fejbe átkapcsolatam magam ezekre az új dolgokra. Szerintem kettészakadt a KH. Akik most játszanak, nagyon lassú lenne nekünk az a tempó és világ. Mi ott nem játszanánk. Ti meg lassú 12 kontis világot akartok, ahova meg az új játékosok nem mennének. Hogy akarsz te 16 kontit?
TEgyük fel legyen előreg. Ha előregbe 1 klánba mész, akkor azokat rakja le 1 kontira.
Ha bemegy előregbe 600 ember, akkor dobálja szét őket igazságosan a 12 kontira 600/12=50
Vagyis kontinensenként 50 ember játszon? Akkora unalmas barbárháború lenne, hogy szerintem 1 hó múlva, lenne olyan kontinens is, ahol csak barbár van. Persze megint előjönne a jóöreg farmkirályok kora. 50 ember, 2000 barbár/konti. Szarrá farmolná a környéket, és 50 ember uralná a kontit? Hát nem tom Incze, de hogy gondoltad?
Azt írod azt szeretnéd harcal dőljön el, ne pp-vel. Szerintem ez nem harcal dőlne el, hanem türelemmel, kinek van kedve félévig csak farmolni felnőni, és évek múlva elkezdeni a háborút? Felkészülni a háborúra?
Régebben ez volt igen emlékszem, nemhiába volt az mindig hogy inaktivitásba fulladtak a szerverek, mert rengeteg top fiokba nem volt aktiv játékos, mert beleunt az építkezésbe.

Nekem per pillanat egyedül a fáklya hiánya nem tetszik, mert emiatt nagyon támadóstilusúak lettek a szerverek.
Viszont abban is igazuk van hogy a fáklyásitás is túl nagy előny. Pl belehetne vezetni egy olyant, hogy lehetne fáklya, de mittom én klánonként 10 db, és a vezér/alvezér irányíthatja, mint a v8on a haditáborokat :)
Most ha valaki túlságosan megnől, akkora előnye lesz támadóerőbe, hogy egyszerűen nem tudsz vele mit kezdeni. Rövidtávon igen, hosszútávon nem. Fáklyával meg azért kőkeményen bármikor ha összefogtad a népet, betudtad lassítani és volt esélyed a fordításra.
 

DeletedUser18312

Vendég
Pl nekem ez a ingyenes azonnali befejezés tetszik, 3 perctől. Küldetést aktívra írod, miközbe ha azt csinálja az ember akkor farmolás nélkül csak küldetésből igen sokáig fejlődik első nap már az ember. Annak is az a értelme szerintem, hogy mikor még nem volt, kb 2 óra után elfogyott a nyersanyagod, és félnapot várhattál hogy csinálhass valamit, mert farmolni se tudtál, minden üres volt. 2-3 szinten meg a bányáid óránként adtak 40-50 nyerst...
Míg nincs pacid, nagyon unalmas a falufejlesztés, ezért rakták be, mamár szinte pp rááldozás nélkül küldivel elsőnap eljutsz a paciküldetésig, anno 3 napokat vártunk....Szó szerint vártunk, hogy meglegyen a nyersanyag. Pacikat onnantól meg egyesével kiküldve meg már lehet szép summához juttatni.
 

DeletedUser8560

Vendég
Szerintem abban inczének teljes mértékben igaza van, hogy ha indulna egy ilyen világ sok régi játékos vissza lehetne csábítani. Nézd csak meg a 39-et, sokan ide is visszatértek, persze el is mentek miután kiderült, hogy kamu. Mindenesetre, szerintem több játékos lenne, és több ideig maradnának.

Ez azért nem igaz, mert megnéztem az előregeket, és nem volt. Tehát a "visszajött" játékos az a játékos, aki sem előregben, sem aktív regben nem tűnt fel, sehol, semmilyen formában, legfeljebb ígérgetés szinten a volt társaknak. Ami a PP részt illeti még mindig sajnálom a történteket, de senki ne gondolja azt, hogy a világ tele volt előregelt játékosokkal akik aztán huss elmentek. Nem volt ilyen.
 

DeletedUser8560

Vendég
Sziasztok !

Incze, nem a suppok akarnak 4 kontis világot, nem Ők tehetnek arról hogy 4 kontin b.sszuk a rezet :) Illetve 12 kontis világ már-már csoda lenne ha összejönne, amire én nem látok esélyt és ahogy mondta Arch, semmivel többen nem lennének.

A világ beállításai között nincs olyan, hogy hány kontinens legyen. Soha nem is volt. A rendszer a beregelt fiókokat teszi el megadott távolságokra, és ehhez annyi kontit használ fel, amennyin elférnek. Régen ehhez több kellett, most kevesebb, ez nem függ tőlünk semmilyen formában.
 

DeletedUser8560

Vendég
Sziasztok,

Amit szeretnék:

V40

1.Legyen kiemelt világ,mondjuk ünnepeljük hogy elértünk a V40-hez.

2.Mint kiemelt világ,legyen kiemelt díjazás,5000-pp játékosonként.

3.Min.másfél hónappal előtte legyen kijelentve az indulási idő,mondjuk 15.Január 2017 déli 12.00-kor.

4.Legyen 16-kontis világ(min.12),a klánok 60-80 taglétszámmal,4000-pontig fejlődő barbárokkal.

5.Nem szeretnék semmilyen pp-l megszerezhető előnyt,így prémiumtőzsdét,építésfelezést,piacon nyersivásárlást..lehet pp-fiók,farmkezelő,fiókkezelő és a +20% nyersanyag-kitermelés megnövelése.

Magyarázat:

1.Szeretném ha sikerülne visszacsábítanunk pár régi játékost.

2.Ezért áldozunk fel egy olyan díjazást,amiért már megéri mindenkinek harcolni.(ne sajnáljuk azt az 5000 pp-t,mert V41-n,két hónap alatt elköltik és megy minden tovább,de lehet pár régi-új játékos visszatér)

3.Ezt azért szeretném hogy mindenki tudjon felkészülni,tudja mikorra kell kész legyen,tudjunk elérni játékosokat hogy visszahívjuk...vagyis ha ez sikerül,akkor legyen mindenkinek min.másfél hónapja összerakni a klánját.

4.Legyen egy komoly világ,ne olyan ahol a második-harmadik hónapban már megmondod ki az a két klán aki esélyes a győzelemre...itt mindenki induljon eséllyel és legyen mindenkinek ideje elindítani a klánját....de sorolhatnám.

5.Ide azt hiszem nem kell írjak semmit..de mivel kiemelt világot szeretnék,azt szeretném hogy harccal dőljön el,ne a pp-l.

Nagyjából ez amit szeretnék kérni.

Sajtmacskától meg azt kérem,hogy most ide a játékos írjon és segítsen,majd a végén legyen szupporter,mikor továbbítani kell :)

Szólítom viszont a régi nagy vezéreket hogy mondják el a véleményüket,Damast,Arkhimedeszt,Süsüt,Shreket,Montipapat,Vigyorit,Yesodet,Wilsont,Danaidat,Titkos Játékot,Archangelt,Lightrext,Hattori Hanzot,Csirszet..de bárki elmondhassa a véleményét,kijavíthat,módosíthat csak annyit kérek,ha nem tudsz normálisan hozzászólni a témához akkor inkább ne írj semmit,elég ha egy Lajk-l vagy egy Igen-l mondjam úgy szavazatodat adod.

Amugy gondolom mindenki tudja mit szeretnék,igy....

Üdv.nagyincze

A helyzet az, hogy teljesen félreérted a support szerepét. Nincs döntési jogkör. Ezért van az, hogy mindig megírom az adott kérdésben, hogy továbbítom a központnak. Az, hogy ti nem látjátok a háttérben húzódó könyörgéseket, véleménykülönbségeket, nem teszi mássá a helyzetet mint ami: a support a felmerült kéréseket, ötleteket (ne adj Isten a saját észrevételeit) továbbítja, kéri a megoldást, és ezek után a benti munkatársak döntenek. És ez így van rendjén: ők látják a valós számokat, bevételeket, használati arányokat, stb, mi nem - tehát mi nem is ismerjük úgy a tényeket, hogy arra alapozva jó döntéseket legyünk képesek meghozni.
A döntések NEM azon alapulnak, hogy na ez a magyar szerver, akkor nekik ez vagy az kell, hanem azon, hogy mint multinacionális szolgáltató, mindenhol ugyan azt, ugyan úgy, ugyan azon a módon szolgáltassák, ugyanabban az időben, időközönként, stb.
Van olyan piac, ahol egyedi kéréseknek helyet adnak, de az a magyar piac méreténél 10x nagyobb. Minimum.
A javaslatra visszatérve:
- Kiemelt díjazás kiemelt szervereken lehetséges, ami (talán) az 50., de még inkább a 100. Minden egyéb esetben a nemzetközi arányoknak és előírásoknak megfelelően írják ki itt is a jutalmakat.
- Kizárt, hogy másfél hónappal hamarabb legyen meghirdetve a szerver, mert az ellenőrző rendszer a központnak is csak 3-4 hetente jelez (játékosállomány, aktivitás, stb alapján), tehát ez nem lesz megvalósítható.
- Ahogy azt már egy másik hozzászólásban is írtam: a világ beállításai között nincs olyan, hogy kontinens-szám. A rendszer automatikusan pakolja a fiókokat, egymástól arányos távolságban. Először az előregeket, aztán a többi csatlakozót. Amennyi kontinenst a csatlakozók a meghatározott elosztásban lefoglalnak, annyi konti lesz. Tehát ez inkább létszámfüggő.
- A PP kérést továbbítom, de egyelőre az az általános hozzáállás, hogy ezek csak classicon lehetnek inaktívak (ahol amúgy ezek a kérések mind beállíthatók, csak jelzem), normál világnak tényleg NAGYON kiemeltnek kell lennie, hogy ez teljesüljön.
 

DeletedUser8560

Vendég
1.Legyen kiemelt világ,mondjuk ünnepeljük hogy elértünk a V40-hez.
5.Nem szeretnék semmilyen pp-l megszerezhető előnyt,így prémiumtőzsdét,építésfelezést,piacon nyersivásárlást..lehet pp-fiók,farmkezelő,fiókkezelő és a +20% nyersanyag-kitermelés megnövelése.
Erre ha jóltudom ott volt a classic valamelyik világa. Ahogy láttam nem lett tömeges vonzás annak a világnak.


Most ha valaki túlságosan megnől, akkora előnye lesz támadóerőbe, hogy egyszerűen nem tudsz vele mit kezdeni. Rövidtávon igen, hosszútávon nem. Fáklyával meg azért kőkeményen bármikor ha összefogtad a népet, betudtad lassítani és volt esélyed a fordításra.

PP nélküli classic: meghirdettem, egy hónappal hamarabb, aztán volt rajta 200 ember. A prémium ellen küzdők, felszólalók, akik azt mondják visszatérünk, ha... - na ők pont nem regeltek. Az új normálra PPvel: ott voltak, egy héttel később.

Fáklya: jeleztem a központnak, és most várjuk a választ/megoldást erre a kérdésre.
 

DeletedUser12127

Vendég
Sziasztok,

1.Legyen kiemelt világ,mondjuk ünnepeljük hogy elértünk a V40-hez.

Akár lehetne is. :)

2.Mint kiemelt világ,legyen kiemelt díjazás,5000-pp játékosonként.

A kiemelt díjazás erősítené a világ kiemelt jellegét. Bár nagyon sokan nem a PP díj miatt játszanak (ahogy én sem amiatt játszottam) az emelt összegű díjazás biztos hogy plusz rangot a kiemelt világnak. 5000 PP az nem kevés - már ha ezt a győztes klán minden játékosa megkapja. Ebben az esetben 300 helyett 1000PP is megfelelne ennek a célnak. Az 5000PP az viszont már akkora nyeremény, hogy a győztesek igen nagy százaléka nevezne be vele egy újabb PP-s világba ott költve el azt. Olyanok is, akik amúgy nem biztos hogy mentek volna tovább. Tehát garantálja úgymond a folytatást valamilyen szinten.

3.Min.másfél hónappal előtte legyen kijelentve az indulási idő,mondjuk 15.Január 2017 déli 12.00-kor.

Ez sem lenne rossz, de az 1 hónap is elegendő lenne szerintem.

4.Legyen 16-kontis világ(min.12),a klánok 60-80 taglétszámmal,4000-pontig fejlődő barbárokkal.

Persze ez jó lenne, de ez csak vágy. Nyilván akkora lesz a világ, ahányan beregelnek. Minél többen kezdik el a kiemelt világot, annál nagyobb lesz. Valószínűleg egy valóban kiemelt világ-ba majdnem minden olyan játékos benevezne (már csak a rangja miatt is) akik még aktívan játszanak a KH-n. Teljesen új játékosokat nem hozna szerintem ez a húzás, hisz a teljesen újak nem tudják felmérni hogy mitől más egy kiemelt világ mint egy hagyományos PP-s, hiszen azt sem ismerik még. Hogy vajon hány régi játékost lehetne visszacsábítani egy ilyen kiemelt világ indításával, azt nem tudom. Vannak akik már majdnem kijátszották magukat, és az abbahagyáson gondolkodnak - őket szerintem a kiemelt világgal nagy százalékban itt lehetne tartani. Azokat viszont, akik komolyan abbahagyták, azokat fogalmam nincs milyen mértékben lehet visszahozni a játékba, ha vissza lehet egyáltalán.

5.Nem szeretnék semmilyen pp-l megszerezhető előnyt,így prémiumtőzsdét,építésfelezést,piacon nyersivásárlást..lehet pp-fiók,farmkezelő,fiókkezelő és a +20% nyersanyag-kitermelés megnövelése.

Ez az alap, enélkül a kiemelt világ nem tudna kiemelt világ lenni. Azonban ehhez nem fűzök sok reményt. A tulajdonosi kör már nyilvánvalóan ugyanúgy belefásult magába a játékba, mint a KH története során már oly sokan, és így már semmi más nem érdekli, csak a havi bevételi kimutatások. Így ameddig meg nem győzi valaki, vagy valakik arról, hogy neki a PPmentes kiemelt világ anyagilag több hasznot hoz, mint ha PP-s "normál" világ lenne, addig ez csak álom lehet. A PPmentes Classic meg nem alternatívája a hagyományos világoknak, mert egyszerűen nincs semmilyen rangja. Alig van benne játékos, sokunkat egy classic nem motiválja.

Összességében nagyon kellemesen csalódnék a játék üzemeltetőiben, ha komolyan elgondolkodnának egy ilyen világ elindításán. :)
 

DeletedUser18465

Vendég
A világ beállításai között nincs olyan, hogy hány kontinens legyen. Soha nem is volt. A rendszer a beregelt fiókokat teszi el megadott távolságokra, és ehhez annyi kontit használ fel, amennyin elférnek. Régen ehhez több kellett, most kevesebb, ez nem függ tőlünk semmilyen formában.

Incze mondta a 12 kontis dolgot :)
És én is ezt mondtam, hogy nem Ti tehettek erről
 

DeletedUser11248

Vendég
Kösz Arkhi,végre valaki megértette mit akarok.

Aldaron hidd el én is játszottam pár világon,így tudom azt is mi van...6-kontis világ(ok,ennyi a játékos) de hogy is kezdődik...ja,ott van mellettem 5-10 kezdő(plusz a 60-klántagom mellett is,ez kb.300-600 játékos),akiket kiszedünk max.2-hét alatt és ennyi a játékuk...igaz a többségük újrakezdi a térkép szélén és csinálnak közbe(ha megint nem szedik ki) egy kicsi klánt...amit megint kiszed egy szervezet-összeszokott klán,amint akkorára építik a falukat...ja,kezdhetik újra....na,ezért szeretnék egy nagyobb világot,hogy esélyt adjak ezeknek az ujjaknak is...mert lelehet rakni őket mellém de lelehet rakni őket egy kicsit távolabb is,adva nekik esélyt hogy amíg odaérek alakítsanak valamit...talán még seregük is lesz...csak kicsit szétkel húzni a világot és máris van egy plusz esélyük...ok,megértem ha te azt szereted hogy hamar eltudod verni a kezdő szomszédaidat és van máris 1-2 majdnem kiépített falud,de nekem nem ez a lényeg,harcolni szeretek és azt is ha az ellen is harcol...ezért megadom nekik is az esélyt...ennyi.

De nézzük a V38-t,két alap klán egy kontin és egyik alapklán már eltűnt,miért...mert egymás hegyén-hátán voltak...az egyik sprinter-a másik nem és egy összeszokott klán eltűnt,pedig alig kezdődött a világ...így miért beszéljek csak a kezdőkről...ha kiemelt világ,akkor adjunk esélyt mindenkinek elindulni,aztán győzzön a jobb,harccal.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser12246

Vendég
".na,ezért szeretnék egy nagyobb világot,hogy esélyt adjak ezeknek az ujjaknak is...mert lelehet rakni őket mellém de lelehet rakni őket egy kicsit távolabb is,adva nekik esélyt hogy amíg odaérek alakítsanak valamit...talán még seregük is lesz..."
Erre voltak jók a turbó barbárok. Mindenki azzal foglalkozott, első néhány foglalt falu is az volt, mert egyszerűen érdemesebb volt.

"A helyzet az, hogy teljesen félreérted a support szerepét. Nincs döntési jogkör. Ezért van az, hogy mindig megírom az adott kérdésben, hogy továbbítom a központnak. Az, hogy ti nem látjátok a háttérben húzódó könyörgéseket, véleménykülönbségeket, nem teszi mássá a helyzetet mint ami: a support a felmerült kéréseket, ötleteket (ne adj Isten a saját észrevételeit) továbbítja, kéri a megoldást, és ezek után a benti munkatársak döntenek. "
Érthető, de javasolni lehet, hátha.

Egyébként olyasmi beállitásokkal, amit incze felvázolt, lehetne akár egy classic is (nem 20as klánlimittel), rendesen meghirdetve jó promoval, h sokan csatlakozzanak. Ebbe talán több jogkörötök van nektek is, hisz nem normál server. Csak prémiumfiók, más funkció semmi.

Mondjuk ha észreveszem h indult ilyen 2 falus arra is bereggeltem volna :D

Még ami érdekelne, V10-en N3-as falukkal indultunk, olyan se lesz már többet? Nem kellett az elején bibelődni, jó volt! Turbo barbárok emelt arányban, szerintem az volt eddig a legjobb viág :D

" PPmentes Classic meg nem alternatívája a hagyományos világoknak, mert egyszerűen nincs semmilyen rangja. Alig van benne játékos, sokunkat egy classic nem motiválja."
No, csupán erre kellene megoldást találni véleményem szerint. 1 évig nincs új normál szerver csak classic, persze ez ugyanolyan lehetetlen, mint a prém mentes v40, akkor meg már egy kutya :D
Másik lehetőség, hogy kezdeményezni kellene pár nagy klánnak egy classicon elindulást, becsábitani sok játékost! Persze itt nem egy 2 hónapig tartó szerverre gondolok 20-as záródó limittel :D
 

DeletedUser18312

Vendég
Az a baj Incze arról beszélsz, amiről fogalmad sincs, konkrétum nincs, csak fellángolás.
Én még mindig nem látom a konkrétumot arra, mit szeretnél, és szerintem a support sem.
A többiek kiállnak melletted, mert felraktál egy elvet. Felraktad hogy visszajöjjenek a régiek. De visszaakarnak egyáltalán? Mennyien? 40-50en?
Ezekkel a beállításokkal lehet visszacsalsz 40-50 embert, de kb ennyien is lesztek a szerveren. Kb sztem úgyanaz lenne mint a Classicnál, ahogy pp nélkül lehetett volna tolni, és a kutya se tévedt arra, persze a kifogás jött, hogy az nem normál világ, hidd el itt is lenne kifogás, miért nem tértek vissza, vagy miért csak 50en akartok játszani a szerveren.

Vegyük sorjába újból. Nem értem miért véded az újoncokat? Most 2-3 faluval letaroljuk a félfalus újoncot. Ha kiljebb rakják akkor tegyük fel 40-50 faluval ér ki a 4-5 falus újjonchoz. LEsz különbség? Nem! annyi hogy most 1-2 hetes munkáját vesziti el, akkor 2-3 hónapos munkáját, 1 arma alatt, 1-2 napon belül....Semmi nem fog változni, az újoncokat mindig elfogja tiporni az aktivitás, ha nem karolja fel. Ha 1-2 hetes munkáját vesziti el, sztem azt egy újonc könnyebben feldolgozza, mintha 2 egymás után lévő szerveren mindkétszer amit felépített 3 hónap alatt, órák alatt elveszi tőlük a profizmus. Elfog gondolkodni, minek építem én fel a falvaim a profiknak, úgyis elveszik. Ha a közelünkbe van, több esélye van a felvételre, mint messzebb, mert később már frontharc lesz, és akkor már inkább foglalások szoktak lenni, több az esély a befoglalására, mint a bevételére....

Felhoztad hogy egy profi klánt, az EW-t 1 kontinensen milyen gyorsan kisöpörték. Na akkor röviden tisztába teszlek. Én mint a vezér, akit kitiltottak kezdőlejártakor abbahagytam. 1 hónapig, épp a mészárszék alatt nemvoltam. Nem volt aki szezont szabjon a klánnak. Nem volt irányút. Csak sodrodtak. Elején velem együtt több régi ősi Ew-s is abbahagyta. Majd a Skullsosok átálltak a DSA-ba, mivel nem volt vezetés.
Mikor visszatértem 1 hónap múlva, hatalmas volt a hátrány, és már csak a peremen helyezkedtünk el. LEgnagyobb játékosainknak max 4-5 falva volt, mikor a DSA már 10-20 faluval szaladgált. Ezen a szerveren már nincs fáklya. Nem tudsz atombiztos védekezést csinálni. Mivel a DSA rendkivül támadóklán, hiába raktunk össze párhelyen védelmet, azt is kipucolták. Ezeknek a kütyüknek köszönhetően, ami felgyorsítja a seregvisszaállítást, mert minden héten kapsz valami cuccot, kb 1 hét alatt már full volt a nuke, ha lehallt.
Szóval a 4* nagyobb klán ellen azért nem volt esélyünk, mert nuke +osztott vonattal jöttek. Amit persze amíg volt védőnk dodgeoltunk. De az osztott vonathoz gondolom tisztába vagy vele, mennyi védő kell hogy sikeres legyen. Nekik meg csak annyi volt a dolguk amit tettek is bőszen, hogy a leölt dodgevonatból átrakták a nemeseket a full nukeba, így megfordították és a fél-háromnegyed nukeal megint 0-ra bontották a falunkat, és jött a fullos osztott vonat. Egyszerűen kifogytunk teljesen a védelemből, de mivel nincs fáklya csak idő kérdése volt mikor fogyunk ki.
Ezek a sok kütyük miatt, és a fáklya kivétele miatt, teljesen támadóbeállítottságúak lettek a világok. Ezzel még a profibb védekező klánoknak, mint amik mi vagyunk vagy ti vagytok sincs esélyetek a támadóbeállítottságú sprinter klánok ellen, 1 kontin.

Szóval én szeretném vissza valamilyen formába a fáklyát, mert most teljesen elvesztette az egyensúlyát a védekezés és támadás.
Kütyük miatt kitudsz kb 32es tanyáig pluszolni egy nukeot+támadózászló+zászlóduplázó+bárd erősítő+paci erősítő+támadáserősítő.
Ezeket mind felrakod, a jóisten se állítja meg....Ellenben anno elég volt egy fáklya, meg 3000-4000 kata.

Sokan azt mondják könnyü a fáklyával védekezni. Én meg azt mondom, hogy könnyü a támadót kiküldeni és az osztott vonatot ráküldeni, úgyis kifogy az ellenfél az erejéből, védelméből. Fáklyánál nem lehetett erőből támadni, ésszel kellett trükkösen, különben ottmaradtál.
Mamár semmi stratégia nem kell a támadóklánoknak, ha megvan az előny, dobd rá a sok kütyüs cuccot, azt megállás nélkül toljad míg kinem fogy az ellenfél, és hidd el kifog fogyni hamar....

Node visszakanyarodva. Széthuzott kontinenesek. A játék eleje ígyis elég durván a farmolásokról szól. Ha mégtöbb a barbár és mégkevesebb az élőjátékos, meghosszabbítjuk ennek a korát. Kb 1 évig csak a farmolásról szólna a játék, ez neked harc?
Értem amit amúgy mondani akarsz, csak annak a megvalósításával már elkéstünk. Nem fogsz tudni visszahozni 4000-5000 klánháborús játékost, és mivel nem tudsz, nincs is értelme szerintem álmodoznod. Ne akarj 4000-5000 játékosra való területet ráerőltetni 500-1000 játékosra. Meg én tartom magam ahhoz, szerintem úgyanakkora érdeklődés lenne iránta, mint a Classic íránt....
 
Fent