Kibeszélő Tutorialok és Oktatóvideók

Syntex

Co-Community Manager
A reakció pontszáma
828
Kedves Játékosaink,

Tudni szeretnénk véleményetek az új oktatóvideóinkról! Esetleg kérdésed lenne, valami nem világos? Tedd fel itt, és azon leszünk hogy a lehető leggyorsabban válaszoljunk!

Sikeres játékot kíván,
A Klánháború Csapata
 

Crixus a Veretlen Gall

Well-Known Member
A reakció pontszáma
439
Sziasztok,
Hat na, ugy latom nem sokan reagaltak a temara. Megneztem nagyvonalakban mindharom videot, total kezdoknek hasznos lehet, de valoszinu, hogy aki jatszani akar tarsaktol konnyebben felszedi. Nagyon szuk reteg fogja megnezni. Ez volt a pozotov resz.
Negativ: 10 evvel ezelott ha ugy kezdesz ahogy a srac irja biztos ugyes lehetnel, de a jelenlegi KH-ban valoszinueleg csak farm.
 

-MateD-

Active Member
A reakció pontszáma
159
Sziasztok!

Ez így mind szép és jó egy kezdő számára, ha támadni kell, de mivel ez kezdőknek szól ezért fontosabb lenne arról is szót ejteni, részletesen, hogy hogyan kell védekezni! Egy kezdő ritkán kerül abba a szituációba, hogy ő domináljon a területén és tudjon rendesen farmolni, foglalni. Többnyire védekezni fognak a tapasztalt játékosokkal szemben.
 

Deleted User - 1528109

Vendég
Sziasztok,
Hat na, ugy latom nem sokan reagaltak a temara. Megneztem nagyvonalakban mindharom videot, total kezdoknek hasznos lehet, de valoszinu, hogy aki jatszani akar tarsaktol konnyebben felszedi. Nagyon szuk reteg fogja megnezni. Ez volt a pozotov resz.
Negativ: 10 evvel ezelott ha ugy kezdesz ahogy a srac irja biztos ugyes lehetnel, de a jelenlegi KH-ban valoszinueleg csak farm.

Mit gondolsz vagy mit gondoltok, hogy mennyire lenne hatékony inkább a szöveges forma, itt fórumon? Részletesen kidolgozva persze.
Ha úgy gondoljátok, hogy hatékonyabb tanulási módszer lenne a szöveges + képes tutorial, akkor belefogok néhány kollégával, aztán kidolgozzuk az épp felmerülő tutorialokat. Később (nyilván publikálás után) a ti tapasztalataitokat is megfogalmaznánk vagy épp beleírnánk/átírnánk az aktuális tutoriálba:) Az én fejemben valahogy így nézne ez ki.

A tiétekben hogy? Szeretném, ha valami visszajelzés is jönne ez ügyben, mert ez nekem nagyon fontos téma a kezdők miatt. Jöhet hideg-meleg, mindenre vevő vagyok. :) Illetve, lehet, hogy a kollégáktól ezért kapok ejnye-bejnyét, de ehhez az egészhez a fórumos aktivitás lenne szükséges. Ehhez kapcsolódóan a következő kérdésem az volna, hogy szerintetek hogyan lehetne felpörgetni a fórumot? Mivel lehetne a kezdőket felcsábítani ide az újoncokat? Van rá nekem is és a társaimnak is pár ötlete, de érdekel engem legalábbis, hogy ti milyen dolgokra gondoltatok ezzel kapcsolatban.

Köszönöm szépen előre is!:p
 

Crixus a Veretlen Gall

Well-Known Member
A reakció pontszáma
439
Mit gondolsz vagy mit gondoltok, hogy mennyire lenne hatékony inkább a szöveges forma, itt fórumon? Részletesen kidolgozva persze.
Ha úgy gondoljátok, hogy hatékonyabb tanulási módszer lenne a szöveges + képes tutorial, akkor belefogok néhány kollégával, aztán kidolgozzuk az épp felmerülő tutorialokat. Később (nyilván publikálás után) a ti tapasztalataitokat is megfogalmaznánk vagy épp beleírnánk/átírnánk az aktuális tutoriálba:) Az én fejemben valahogy így nézne ez ki.

A tiétekben hogy? Szeretném, ha valami visszajelzés is jönne ez ügyben, mert ez nekem nagyon fontos téma a kezdők miatt. Jöhet hideg-meleg, mindenre vevő vagyok. :)
Köszönöm szépen előre is!:p
Sztem a suporterek kozepszer jatekosok, egy ugyes csapatjatekos megvan a klanjaban es abban a tarsasagban, nincs motivacioja arra, hogy felettes szerv legyen, szoval maradnak a kozepszer kitaszitott jatekosok, vagyis nemihiszem, hogy hasznos tutorialokat tudnatok kesziteni, ne vedd magadra , oszinte ember vagyok. Ez a jatek nem bonyolult, nincs szukseg oktatoanyagra boven eleg ami van, kulso forumot meg amugyse olvassa sok ember mivel egy cenzurazott unalmas felulet lett...Szoval szerintem folosleges idot beleolnotok, lathatod mennyire van igeny ra ebbol a ket hozzaszolasbol, de ha megcsinalod kapsz egy likot.
Maradok Tisztelettel.
 

Deleted User - 1528109

Vendég
Én értékelem a legjobban az őszinteségedet, mert azt szeretem. Viszont az erős túlzás, hogy középszer játékosok lennénk, meglepő volna, ha kiderülne, hogy kik a kollégák, neked legalább is szerintem. :p
Viszont itt nem is rajtunk van a hangsúly, hanem azon, hogy én adnék egy alapot, a vázat, aztán a későbbi ún. "pótlást" Ti, külső fórumozók figyelnétek és pótolnátok. Mivel az újoncok tanítása nem csak a Supporterek érdeke, hanem az aktívan játszóké is, így gondoltam arra, hogy közösen, együtt csinálnánk egy ilyet.
Persze, az utólagos simításokat nekem kellene elvégezni azon a feladatrészen, amit épp kidolgozunk, hogy az mindennek megfeleljen és helyt is tudjon állni.

A fórum beindítására neked úgy látom nincs ötleted, így szeretnék mástól is valami ötletet. Mint írtam, nálunk van már néhány variáns, de hátha tudom ötvözni az ötleteteket az enyémmel, avagy éppen jobb ötletetek van, mint nekem/nekünk erre a problémára.
 

DeletedUser19597

Vendég
Számomra az a baj ezekkel a tutorialokkal, hogy ezeket az alap tudásokat a Súgó is elmondja. Tehát ha valaki, aki új és elkezd játszani, akkor 2 dolgot szűr le mindenki, legfőképpen a vezérek:
- Az új kh játékosa egy lusta disznó, aki csak van, de nem vág és nem is fog vágni semmit, mert a súgót képtelen elolvasni (ahol minden fontos alap dolog le van írva). A videókból annyi tapasztalatot senki sem fog úgy sem megszerezni.
- Az új kh játékosa végigböngészi a súgót, és ezzel a videót.

Mivel a Súgó már alapból rendelkezik akkora tudattárral, mint a videó, így a videó szinte csak időpazarlás.

Azok a hasznos videók, ahol a sablonokat, a csoportok kialakítását, a stratégiai szempontokat, mint "hogyan szoktak a régebbi kh-sok játszani", farmolós tippeket osztanak meg a videók.

Ezeket a súgó nem írja le, valamint a videókból senki sem csinál ilyet, hiszen ahány ember, annyi szokás. De mivel ez egy módszer, egy stratégia, így ez variálható. Annyira nincsen ezekről semmiféle infó, hogy én is nem egy helyen voltam fiók-helyelésben, de még sokan el sem jutottak addig, hogy hogyan kell csoportokat létrehozni, pedig az a játékos baromira lelkes és szimpatikus. Segítettem neki meg minden, de mennyivel egyszerűbb lenne, ha ezekről mindről lenne 1-1 videó vagy csak egy kis külön részleg.

Vágni sem tudnak az újak, de a vonat fogalmával ismerkednek.

Minden újonc vegyes falvakba kezd, mindaddig míg a vezérük rájuk nem szól, hogy hééélóó, nem szabad...
Ezt sem értem, hogy miért nincs nekik teljesen kihangsúlyozva.
Ha már a támadók dolga annyiban könnyebb, hogy a farmolás el lett nekik magyarázva, illetve az új funkció, a gyűjtögetés, akkor a védelemnél miért csak a gyűjtögetés érvényesül, a farmolás pedig miért nem tud? A farmolás helyett lehetne olyan oktató videók vagy részlegek valahol, ahol a vágási módszereket mutatják be a kezdőknek, és mintha egy szimuláció lenne, el is lehetne végeztetni velük, vagy valami.

Én őszinte leszek, csak azokra a "kezdők"re figyelek fel és törődök, akin látom, hogy:
- sokat zöld
- fórumozik vagy levelezik
- részt vesz dolgokban
- úgy formálja a leveleket, hogy tud normálisan is írni (türelmes, nyugodt, érdeklődő), valamint a játékot szeretésként játssza, nem pedig nyűgként, hogy "jaj, mennyi "szart" kell még itt tanulni, te jó ég".

:)
az ilyen játékosoknak én bármikor szeretek kezdő lépésként tanácsokat adni, csak hát ez nekem mind-mind sok-sok idő...
már gondoltam arra, hogy létrehozok (saját magamnak) egy alap kiindulási útmutatót az újaknak, hogy "mit szokás és mit nem", mert ezek a legfontosabbak, a többi majd jön magától.
 

Bailey.ca

-EverBee-/Guardenant/Thunder Goddess
A reakció pontszáma
937
En tudom a osszest hogy kik a supp tagok de nem is ez a habgsuly. De jah kozepszer jatekosok. Tobbnyire...

6 honapja irtam egy tutorialt. Pont ahogy kerted meg minden itt beleirva nagyjabol mindent a elejetol mit hogyan asztan sehol semmi. Mivel se pm se sehol nincsen ra valasz akkor itt kerdeznem lesz belolle valami vagy kidobtam a irassal jo sok idot a eletbe? Igaz az speed revan de megis... Igy semmibevenni azer nekem is sok...
 

Deleted User - 1528109

Vendég
En tudom a osszest hogy kik a supp tagok de nem is ez a habgsuly. De jah kozepszer jatekosok. Tobbnyire...

6 honapja irtam egy tutorialt. Pont ahogy kerted meg minden itt beleirva nagyjabol mindent a elejetol mit hogyan asztan sehol semmi. Mivel se pm se sehol nincsen ra valasz akkor itt kerdeznem lesz belolle valami vagy kidobtam a irassal jo sok idot a eletbe? Igaz az speed revan de megis... Igy semmibevenni azer nekem is sok...

Engem biztosan nem tudsz, tehát ilyeneket kérlek ne írj.
A te speed oktatóanyagodat pedig felraktam már, egyedül a publikálásra várok én is. :)
 

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.666
A legtöbb klánban a fórumon le vannak írva ezek a dolgok, hogy hogyan kell vonatot vágni, falut építeni, egységeket képezni ésatöbbi, mert a régebbieknek meg van, és ha valahová be tévednek akár csak ppzni is szerintem biztos akad olyan aki megosztja ezeket, legalábbis én megosztanám. Igaz, hogy hosszú szövegek és nem biztos, hogy mindenki végigolvassa, de nem tudom, hogy megérné-e videókkal foglalkozni emiatt, mert akit nem érdekel annak úgy is mindegy, aki meg tanulni szerene, mert új a játékban az úgy is megtalálja a módját, kérdez, gyakorol, stb...
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.082
En tudom a osszest hogy kik a supp tagok de nem is ez a habgsuly. De jah kozepszer jatekosok. Tobbnyire...

6 honapja irtam egy tutorialt. Pont ahogy kerted meg minden itt beleirva nagyjabol mindent a elejetol mit hogyan asztan sehol semmi. Mivel se pm se sehol nincsen ra valasz akkor itt kerdeznem lesz belolle valami vagy kidobtam a irassal jo sok idot a eletbe? Igaz az speed revan de megis... Igy semmibevenni azer nekem is sok...

Remélem mindenkinek leírtad, hogy kell hatékonytalanul beleállni minden szarba, csak hogy elmondhasd, hogy fogtál még egy nukeot ^^
 

Bailey.ca

-EverBee-/Guardenant/Thunder Goddess
A reakció pontszáma
937
Speeden melyik buta all ra vedekezni? Utolso elotti mondat kisfiam ne legyel ennyire tojas (ugye ok a szeretethianyosok ahogy kicsit arebb irtam)
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.082
Ok. Majd vissza nezek 2028ba is.
Arrivederci

CEgZSlV.png


Elolvastam, csak arra akartam utalni, hogy olyan középszerezi le a supportereket, aki normál világon úgy védekezik, mint egy két hete játszó amatőr, majd minden fórumon hirdeti, hogy milyen jól védekezett, pedig kurvára nem :D
 

Bailey.ca

-EverBee-/Guardenant/Thunder Goddess
A reakció pontszáma
937
Visszakell zokkenni a normal vilsgokra. Ido ido ido. Arrol meg nem tehetek ha akkor veszik vissza mikor a msradekot mozgatnam. :D a felelossegemet vallalltan most is mint mindig ha en voltam benn ha nem vagy ha a visszavette fiok tulaja bealszik.. mer volt nallam a fiok. Egy kis resz akivel beszelek eszt tudja a msradek meg abbol el amit hall. Ez nekem eleg. :D
 
Fent