Szövetség- és MNT kötések,-bontások

Lord JoZeph

New Member
A reakció pontszáma
1
Sziasztok! A javaslatom az, hogy a szövetség- és MNT kötések létrejötte, hasonlóan pl. a fórumok megosztásához, a,másik fél általi elfogadáshoz legyen kötve. Bontáskor pedig a másik fél értesüljön erről. Jelenleg csak"bemodásra“ történnek a szövetség és MNT kötések és nem ellenőrizhető, hogy a másik fél is beállítotra-e
Tudom, lehet olyan ellenérv, hogy a szövetségesek úgyis megosztják a fórumukat és/vagy foglalástervezőjüket, de ez nem minden esetben van így. A javaslat szerint lenne 100%-osan tiszta a kötés és bontás ténye.
 

bArNNNi

REBELS
A reakció pontszáma
451
Akkor lenne ez "jó" megoldás, vagy ink. azt mondom, akkor lenne határozottan megfelelelő megoldás, ha:

- Mint a szövetség, úgy az MNT is legyen elfogadható és bontható.

Hasonlóan képezelem el mint a foglalás tervezőnél a lakat limitet, meg a falu szám limitet, meg a vissza számlálót.


- Szövetség esetén legyen a "felkérő" kezébe ez a beállítási lehetőség.
> Támadható szövetség: igen/nem
> Bontás esetén: x nap "nem támadható" opció

- MNT esetén legyen a "felkérő" kezébe ez a beállítási lehetőség:
> Támadható MNT: igen/nem
> Bontás esetén: x nap "nem támadható" opció
Ekkor ez a beállítási füll megjelenne a felkért klánnál is, amennyiben, elfogadja - akkor életbe lép a diplomáciai kapcsolat.

Bontáskor mi történik?
> Mint a hadüzenetnél, jelentést kap mind2 érintett klán, hogy:
XY bontotta a szövetséget, így [beállítás alapon amit egyik fél megírt, másik elfogadott] X napig nem támadható még a 2 klán tagjai.



Példaként mondva:

Klán1 előkészíti a beállításokat:
> Támadható szövetség: nem
> Bontás esetén "nem támadható": 7 nap
> Klán: Klán2


Amint meg nyomja a "Felkérés" gombot pl. rögtön a Klán2 látni fogja a Diplomácia menűben, hogy: Klán1 - Szövetség - Infó - Elfogad/Elutasít

Klán1 - bbkódva
Szövetség - sima text
Infó - link a beállítások megejelnítésével
Elfogad/Elutasít - gombok

Ha elfogadja, akkor:
Klán1 és Klán2 is kap jelentést.
Azaz:

Klán1 esetében:
Klán2 elfogadta a szövetség felkérésedet.

Klán2 esetében:
Sikeresen elfogadtad Klán1 felkérését.


-------blablablablabla--------
Bontasára kerül sor, ekkor pl. Klán2 bontani akar:

Belép a diplomáciába és a Klán1 mellett megnyomja a "Bontás" gombot.
Felugró ablak: Biztos vagy benne? Igen/Nem

Igen-re lépve, mind a Klán1 mint a Klán2 jelentést kap, azaz így:

Klán1 esetén:
Klán2 bontotta szövetséget. Megállapodás szerint: 7 napig nem támadhassátok egymást.
Támadható lesz: xx.xx.2024 xx:xx órakor.

Klán2 esetén:
Sikeresen felbontottad a szövetséget. Megállapodás szerint 7 napig nem támadhassátok egymást.
Támadható lesz: xx.xx.2024 xx:xx órakor.


A támadható időpont mindig a bontás másodpercétől számolodna.

Ezt el tudom képzelni ami műkődhet is és talán jó lenne.

> Igen tudom, lenne kilépő a klánból és támadna meg stb..de az már arra a személyre valna, s nem a klánra vagy vezetőire. Plusz meggondolná minden tag, hogy megéri vagy sem, hisz nullázodna a klán XP ha arról van szó, vagy éppen ha a klánok zárodnak akkor meg felejtős.
 

Lord JoZeph

New Member
A reakció pontszáma
1
Akkor lenne ez "jó" megoldás, vagy ink. azt mondom, akkor lenne határozottan megfelelelő megoldás, ha:

- Mint a szövetség, úgy az MNT is legyen elfogadható és bontható.

Hasonlóan képezelem el mint a foglalás tervezőnél a lakat limitet, meg a falu szám limitet, meg a vissza számlálót.


- Szövetség esetén legyen a "felkérő" kezébe ez a beállítási lehetőség.
> Támadható szövetség: igen/nem
> Bontás esetén: x nap "nem támadható" opció

- MNT esetén legyen a "felkérő" kezébe ez a beállítási lehetőség:
> Támadható MNT: igen/nem
> Bontás esetén: x nap "nem támadható" opció
Ekkor ez a beállítási füll megjelenne a felkért klánnál is, amennyiben, elfogadja - akkor életbe lép a diplomáciai kapcsolat.

Bontáskor mi történik?
> Mint a hadüzenetnél, jelentést kap mind2 érintett klán, hogy:
XY bontotta a szövetséget, így [beállítás alapon amit egyik fél megírt, másik elfogadott] X napig nem támadható még a 2 klán tagjai.



Példaként mondva:

Klán1 előkészíti a beállításokat:
> Támadható szövetség: nem
> Bontás esetén "nem támadható": 7 nap
> Klán: Klán2


Amint meg nyomja a "Felkérés" gombot pl. rögtön a Klán2 látni fogja a Diplomácia menűben, hogy: Klán1 - Szövetség - Infó - Elfogad/Elutasít

Klán1 - bbkódva
Szövetség - sima text
Infó - link a beállítások megejelnítésével
Elfogad/Elutasít - gombok

Ha elfogadja, akkor:
Klán1 és Klán2 is kap jelentést.
Azaz:

Klán1 esetében:
Klán2 elfogadta a szövetség felkérésedet.

Klán2 esetében:
Sikeresen elfogadtad Klán1 felkérését.


-------blablablablabla--------
Bontasára kerül sor, ekkor pl. Klán2 bontani akar:

Belép a diplomáciába és a Klán1 mellett megnyomja a "Bontás" gombot.
Felugró ablak: Biztos vagy benne? Igen/Nem

Igen-re lépve, mind a Klán1 mint a Klán2 jelentést kap, azaz így:

Klán1 esetén:
Klán2 bontotta szövetséget. Megállapodás szerint: 7 napig nem támadhassátok egymást.
Támadható lesz: xx.xx.2024 xx:xx órakor.

Klán2 esetén:
Sikeresen felbontottad a szövetséget. Megállapodás szerint 7 napig nem támadhassátok egymást.
Támadható lesz: xx.xx.2024 xx:xx órakor.


A támadható időpont mindig a bontás másodpercétől számolodna.

Ezt el tudom képzelni ami műkődhet is és talán jó lenne.

> Igen tudom, lenne kilépő a klánból és támadna meg stb..de az már arra a személyre valna, s nem a klánra vagy vezetőire. Plusz meggondolná minden tag, hogy megéri vagy sem, hisz nullázodna a klán XP ha arról van szó, vagy éppen ha a klánok zárodnak akkor meg felejtős.
Igen, kb. így gondoltam, beleírtam az MNT-t én is. A kiegészítésed a meg nem támadhatósággal még jobbá teszi. Viszont szerintem, ha valaki elfogadja a szövetséget, annál a résznél NEM lehetne opcionálissá tenni azt, hogy támadható-e vagy nem, hiszen magával a szövetség vagy MNT elfogadásval az illető klán(ok) elfogadja a tényt, hogy szövetségest, vagy MNT-ben állót nem lehet támadni. A játék azonnal beállítaná ezekben az esetekben a meg nem támadhatóságot egymás között. Így elkerülhetőek lennének a szándékosan, vagy figyelmetlenségből indított támadások okozta súrlódások a felek között. Azt viszont valóban érdemes lenne beállíthatóvá és elfogadhatóvá tenni, hogy a szövetséget vagy MNT felkérést küldő fél a támadási moratóriumot a bontás után hány napi kívánja közös megegyezéshez, azaz elfogadással érvényesítéshez kötni. Ha a játék kiegészülne ezzel a megoldással, akkor a szövetségeknek és MNT kötéseknek nem csak elvi, hanem következményekkel bíró tényleges diplomáciai tartalmat lehetne biztosítani és növelni kicsit a játék tisztaságát, amely szerintem elég rossz irányba megy.
 

-ThaR-

Active Member
A reakció pontszáma
244
Akár a külső erősítéssel is lehetne játszani így. Egyébként egyetértek, lehetne nem támadható, viszont ez csak olyan szervereken lenne logikus, ahol nincs külső erősítés (szövetséges tudna küldeni) és ahol klantars nem támadható
 

BMEQÉpület

Well-Known Member
A reakció pontszáma
285
Nem támadható diplomáciával felmerül az a probléma is, hogy egy esetleges hibából történő területi határ figyelmen hagyása esetén nem lehet csak úgy falut leadni a másik klánnak, muszáj lenne bontani a szövetséget, aztán minden beállítást visszatéve újra felkérni a másikat.

Ha már úgyis a játék fejlesztéséről álmodozunk, akkor lehetne benne olyan funkció is, ahol bizonyos fiókokról képes a klánvezetőség levenni a támadhatatlan hatást. Amíg mindenki a saját klánján belül tudná ezt kezelni, addig nem lehetne külsőleg visszaélni vele.

Egyébként én annak már örülnék, ha legalább értesítés érkezne a másik klánhoz, hogy beállították a diplomáciát. Ez azért tényleg nem nagy effort.
 

BMEQÉpület

Well-Known Member
A reakció pontszáma
285
Arról a cégről beszélünk, akik patch noteot adnak ki arról, hogy egy static linket kiraktak a főoldalra.
Invalid village error helyett is már hibaspecifikus error üzenetet kapsz, de neked semmi nem elég. :rolleyes:

Majd áprilisban hozzáadják a facebook oldalhoz a support linkjét is.
 
Fent