Világ 76 Statolási

DeletedUser21347

Vendég
@Monkey D. Luffy kérésére. Úgy, ahogy én szeretem csinálni. :)

Most utoljára jelennek meg a kis klánok a térképen, mert most van utoljára jelentőségük, és szerepük.
Utóbbiak nyilakat nem is kaptak. Kizárólag a 3 nagy klán.
(Hangover: 4, KUBI: 4, NG: 3)

42SP8J3.png

Hangoverrel kezdek, ha eddig is így tettem, bár jelentősen csökkentek a győzelmi esélyei. Az elmúlt időszakban a két szélen (két legfontosabb területen) is alul maradtak a szövetségesei. Számukra továbbra is ezek a kulcsfontosságú helyek, de leginkább K45. Ha a Randomtól nem vesznek át legalább 30-40 falut... akkor sajnos bukó a szerver. A peremre, vagy bármi másra most nagyon nem szabad pocsékolni a sereget. Mindent K45-re kell tolni, egy kicsit kivéve, amivel K43-at erősítik meg.

Az elmúlt időszakban rossz célpont területeket választottak, és fellazult a fókusz is. (Sok a magányos "harcos".)
Bízom benne, hogy az új évre, újra egy szép manővert láthatunk majd tőlük, ami előteremti újra a magasabb győzelmi esélyt.

KUBI. Amennyire nyilvánvaló volt a Hangover korai fölénye, annyira nyilvánvaló, hogy kimagaslón győzelmi esélyesek. Gyönyörűen átvették a Randomtól a falvakat, már csak a klán fele maradt az új esztendőre. De ha megállnak, és csak barbiznak, meg pedóznak, akkor is fölénybe kerül a szövetségük az endgame-re. A jobb felső nyilat nem is tudtam, hogy merre irányozzam, de gyakorlatilag mindegy, hogy fel, vagy jobbra.

Minden esetre én szerintem nem fognak leállni (és ne is tegyék!), ezért pedig várható, hogy K45 fele (és K46), vagy csak harmada KUBI lesz még januárban. A perem náluk vastagabb barna, de tartalmát tekintve sokkal gyengébb is, meg lazább is. Ott már a klánzárás, és külső erősítés miatt nem fog ellenállás kialakulni. Bárhogyan tesznek is, azt most csak növeli a győzelmi esélyeket.

NG magára talált. Kivéve persze a Hangover fronton, mert ott buknak falvakat, de igazából ez papírforma. Megütötték a wol klánt, és úgy néz ki, hogy a nagy esélyeit törölhetjük is ez utóbbinak. Szerintem janárban ez az oldal is kipucolódik.

Nagyon fontos a morál fenntartása az NG-nek. Nem baj ha veszítenek falvakat fent, csak ne túl sokat. Viszont a támadóikat mind a peremre kell összpontosítaniuk. Ha így tesznek, februárra a falu arányok a hangover kontival szemben, akár 1,5:1 arányra is emelkedhetnek úgy, hogy armánként elbukják azt a minimális falu mennyiséget.

Random egy pici esély - ha azonnal reagálnak -, még lehet a top2-re. Frontfalvaik felét, vagy többet is, át kell engedni a Hangovernek. Cserébe ha kapnak falut az jó, de ha nem, akkor is csak jobban járnak hosszú távon. Mert így csak tálcán átadják a KUBI-nak a fél kontit. 200 vs 1200 falu, külső erősítés nélkül elég bukó.

Realizálni kellene a dolgokat, és azonnal a peremre pakolni - még sokkal több - falut.


A többi klánnal már nem foglalkoznék. A BéK lassan nagyobb, mint a Random, de ereje szerintem nem lesz megfogni bárkit is. A wol - mint láthatjuk - ugyan ez. Hamarosan elkezdődik az endgame, és ha a KUBI elég agresszív, az NG pedig folytatja amit elkezdett, akkor elég sima győzelem lesz. Ebben az esetben a KUBI meg is fogja szerezni a szerónak minimum a 60%-át, és az NG szövetség kitarthat zárásig.

A Hangover győzelemhez nagyon toppon kell lenni a következő időszakban, és az már olyan szintű tudást, és aktivitást kíván meg, amit ha letesznek az asztalra, szerintem mindenkinek az elismerését megkapják. A 11 nyilacska majdnem fele (5) egy kupacban van. Ezt én is, más is hangsúlyozza. Figyeljetek oda arra a részre, és meg lehet a szeró.

Mást nem fűznék már hozzá, gondolkodjon mindenki maga a tervein. Én ezt a részét szeretem a legjobban a játéknak! :)

Jó Játékot, és Boldog Új Esztendőt!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21347

Vendég
Egyébként van lehetőség dinamikus morál "klánváltás zárásra", illetve morál elveszítésére? Van ilyen lehetőség @-NooBLeadeR- ?(Más supporter is válaszolhat, csak ő szokott legtöbbet ilyenekre :))

Olyanra gondolok, mint a 20:1, vagy a kezdő védelem is fiókhoz kötött.

Mert jelenleg eléggé megszívta a perem a fix zárással, és a morál fix kiszedés is csak felgyorsítja a szervert. A top klánoknak kedvez.

Ami nem baj. Csak még nagyobb, és izgibb is lehet egy szerver a közeljövőben, apró módosításokkal.
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.319
Egyébként van lehetőség dinamikus morál "klánváltás zárásra", illetve morál elveszítésére? Van ilyen lehetőség @-NooBLeadeR- ?(Más supporter is válaszolhat, csak ő szokott legtöbbet ilyenekre :))

Olyanra gondolok, mint a 20:1, vagy a kezdő védelem is fiókhoz kötött.

Mert jelenleg eléggé megszívta a perem a fix zárással, és a morál fix kiszedés is csak felgyorsítja a szervert. A top klánoknak kedvez.

Ami nem baj. Csak még nagyobb, és izgibb is lehet egy szerver a közeljövőben, apró módosításokkal.

Klán zárás és morál kivétel is egy szerveren belüli globális funkció, így nem lehet úgy beállítani, mint a 20:1-et, hogy személy orientált legyen a 60 nap pl., ezen beállítások minden esetben a világ korától függenek.
 

Slade

Well-Known Member
A reakció pontszáma
300
Nem értem számodra miért probléma hogy segítek a hangovernek is kicsit haladni... Adtunk át fiókokat is mivel az ő tagjaik nem igazán voltak alkalmasak... Adunk pár falut is most ez mért baj? Ha máshogy nem megy...
 

-pusszihántör4.0-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
371
Nem értem számodra miért probléma hogy segítek a hangovernek is kicsit haladni... Adtunk át fiókokat is mivel az ő tagjaik nem igazán voltak alkalmasak... Adunk pár falut is most ez mért baj? Ha máshogy nem megy...
Nagyon bőkezű vagy, pp-t is adhatsz nekik, mert amit beletoltak azzal 2 szerót megnyerne egy jó klán, de nekik 1 se megy.
 

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.666
Nem értem számodra miért probléma hogy segítek a hangovernek is kicsit haladni... Adtunk át fiókokat is mivel az ő tagjaik nem igazán voltak alkalmasak... Adunk pár falut is most ez mért baj? Ha máshogy nem megy...
Aztan neked mi a pélómra ilyen nagy az arcod?
 
Utoljára szerkesztve:

Kubii

Active Member
A reakció pontszáma
120
Ahhhhh ebből a péló méregetésből is kimaradtam..... -_- na majd a következőben......
 
Fent