=SoulMurders= - 2. rész

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
=SoulMurders=.png
Folytatva =SoulMurders= játékossal a beszélgetést:

Szerintem a klán legnagyobb gyengepontja az lehet, hogyha a vezetőség nem megfelelően törődik a dolgokkal. Ha nincs megszervezve egy belsőzés, akár egy védekezés, na meg ugye a támadásszervezés, ami nagyon fontos, hogy jó stratéga mellett menjen. A legfontosabb az lehet még, hogy aktív legyen a társaság, akik, ha nem is vérprofik, de látszódjon rajtuk az akarás, másképpen a klán aktívjai bánhatják az ilyesmit.

Toborzás az mindig is a játék része. Szerintem ehhez olyan játékos kell, aki levélváltások után esetleg teszt levelekkel tudja tesztelni az esetleges jelöltet, hogy mennyire aktív, és megfelel e a szempontoknak. Viszont minden toborzásban lehet hiba véleményem szerint, hiszen akit nem ismerünk, nem tudhatjuk tényleg olyan e, mint amilyennek leírja magát, és nagyon sokszor van olyan, hogy kiderül, hogy igazából egy "selejtet" vettünk fel.

Mint támadásszervező mindig kiemelem a CP osztásánál, hogy nem 1 napi munkám van benne, így a lehető legjobb teljesítményt várom el. Az olyanok akik mindig késnek/nem indítanak avagy nem teljesítik a kérést, mindig csevegek velük róla, hogy miért nem. Szerintem erre a megoldás, ha a személlyel leadatjuk a támadófaluit, olyannak aki teljesít helyette, ezt közös megegyezéssel, esetlegesen felzárkóztatjuk a tagot, akkor talán megoldás. Végleges megoldásnak szerintem a belsőzés mondható, annak mérlegével, hogy a tag egyébként mennyit tesz a klánért.

Én szeretem az olyan ellenséget, akik taktikásak, és tapasztaltak, akiknél egy támadásunk nem megy át, mint kés a vajon, hanem derekasan küzdenek. Most mondhatnám példának a világ 46-ot is, hogy az ellenséges klánon kb. úgy siklunk, hogy kb. 100-200 plusz falu egy armánk eredménye, és ez nem csak annak írható fel, hogy jó taktikával megyünk, mert véleményem szerint, ha szervezettebb lenne az ellenség, akkor nagyokat kellene küzdenünk a falukért. Viszont vannak jó ellenségek, akik rendesen megdolgoztatnak minket, avagy még felül is kerekednek rajtunk.

300 fő esetén mindenképpen sokat beszélnék a tagokkal, amelyekből leszűrném azon játékosokat, akik nem csak játszani tudnak, de van bennük tapasztalat és akarat és felállítanék egy 20fős vezetőséget, mely mindenre kitérne, mindenért külön felelős vezető lenne, hiszen 300 játékost kordában kell tartani, és az 1 személynek nem menne. Sőt szerintem 300 játékost irányítani elég nehézkes, mert akár a fővezér számára is lennének idegen nevű játékosok, akikről még ő sem hallott sosem, amely inaktivitási problémákat is okozna. Természetesen a fentebb említett feltételek mellett egy ilyen klán hatalmasat ütne, csak sajnos a mai magyar klánháborúban ez túl sok tagnak számít, mivel 1 klán nyerhet, így a taglimit miatt a végén a legjobb 50-nek/vagy az aktuális limitnek sokat kellene belsőznie azért, hogy a világot lezárhassák.

10 főt egyszerű lenne, ha aktívak is nem csak veteránok szerintem egy világesélyes klán lennénk, akár 10-en is. Hiszen, ha veteránok védekezni tudnak, aktívak, és az indításukkal sem lenne sosem probléma. Persze ilyen kis létszámnál a helyettesítések, ha szükségesek sokszor bezavarnának, habár kiküszöbölhető lenne. Sőt egy ilyet be is vállalnék a 10 legjobb ismerősömmel... :)

Igazából még kezdő koromban toltam egyedül. V18-on szívattam kezdőként az 1milliós játékosokat röpke 5-6faluval, akkor jó érzés volt nevetni rajtuk, ahogyan próbálnak befoglalni... Magányos farkasként nem nagyon toltam még, de volt már tervben ilyesmi, csak minden világon vagy pp-t gyűjtök, vagy valamelyik ismerősöm meggyőz, hogy játsszak velük...

Van sok fajta történés amiről mesélhetek. Például világ 31-en volt 3000 bejövőm, melyet magam védekeztem le, mielőtt ott betöröltem, gondoltam mutatok egy nagyot, mielőtt tényleg nyer az ellenség, és a végén egy falut sem buktam, ami az egyik legnagyobb sikerem világ 46 előtt.


A riport hamarosan folytatódik... :)
Első rész: ITT OLVASHATÓ
Harmadik rész: ITT OLVASHATÓ

Fejléc: Messala
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent