=SoulMurders= - 1. rész

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
=SoulMurders=.png
Pár napja alkalmam nyílt =SoulMurders= játékossal is beszélgetnem. Olvassátok el az ő gondolatait is, nagyon király! :)

Világ 1-en kezdtem, 2009-ben. Régi játékos nevemen ez látszott is, mert marko20009 volt, s 9 éves voltam akkor. Azt sem tudtam mi ez, csak kattingattam... Például arra emlékszem, hogy milyen nagy sikerként fogtam fel, hogy 1000 pontot elértem 1 hónap alatt. Ott minden fajta egységet gyártottam, azt hittem jól csinálok mindent, és a többi nagy játékos valamiféle hack-et használ... :)

Már akkor is saját klánjaim voltak, és random hívogattam embereket. Első klánomnak azt hiszem a v15-s saját klánomat mondhatom, de ott is még kezdő voltam, ez kb. 2012-ben lehetett. Ott sem nagyon értettem, hogy mi merre, csak toltam... :) A játékélmény azért megvolt, na meg akkori szövetséges vezetők kezdtek el egy két dolgot megmutatni...

Konkrét mentorom nem volt, v24-en amikor saját klánom olvadt a Vírus klánba, akkor vettek szárnyaik alá aktivitásom miatt Nikitaaék. Ott tanultam meg vonatot vágni, és még egy két dolgot.. De bármi kérdésem volt a tapasztaltabbak mindig leírták mit hogyan kell csinálnom. Mindegyikük akik valamennyit is segítettek a fejlődésembe mai napig ismerőseim, és jó barátaim, sőt van amelyiket már túl is szárnyaltam.

Nekem is van egy sztorim, például egyik klántagom nagyon otthon van a gyógynövényekben, és mivel nekem van egy tartós betegségem, neki köszönhetően ez a tartós betegség korrigálva lett, és lassan, de biztosan gyógyulófélben vagyok. Így mondhatni ez egy különleges ismerettség. De említhetném duáltársamat is, akivel 2012 óta vagyunk baráti viszonyban a KH-nak köszönhetően.

Egyetlen olyan játékos van, akire jobban tudok haragudni, ő a korábbi komolyabb világomon a v31-en volt ellenséges klánvezér, akinek technikái (kémkedés, kavarás, stb.) szememben embertelenné tették, és igazából a haragom azóta is tart, mert nem sok olyan játékos van, aki ilyesfajta dolgokat megenged magának.

Közvetlen környezetem igazából annyira nem is érzékeli, tudják, hogy játszom, de a játékot alakítom az életemhez, és nem fordítva, így mindig akkor játszom, ha szabadidőm van. Persze, mint klánvezér ez néha plusz időt igényel, de a telefonomnak, és a mobilinternetemnek hála ez pótolható. Mint említettem van egy tartós betegségem, ami miatt a sport helyett eltöltött időt ágyban fekve/pihenve töltöm, így lehetőségem van arra, hogy elég időt töltsek a játékkal.


A riport hamarosan folytatódik... :)
Második rész: ITT OLVASHATÓ

Harmadik rész: ITT OLVASHATÓ



Fejléc: Messala
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser19395

Vendég
"Egyetlen olyan játékos van, akire jobban tudok haragudni, ő a korábbi komolyabb világomon a v31-en volt ellenséges klánvezér, akinek technikái (kémkedés, kavarás, stb.) szememben embertelenné tették, és igazából a haragom azóta is tart, mert nem sok olyan játékos van, aki ilyesfajta dolgokat megenged magának. "

Ez kissé irónikus, de nem akarok ünneprontó lenni:D
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.083
"Egyetlen olyan játékos van, akire jobban tudok haragudni, ő a korábbi komolyabb világomon a v31-en volt ellenséges klánvezér, akinek technikái (kémkedés, kavarás, stb.) szememben embertelenné tették, és igazából a haragom azóta is tart, mert nem sok olyan játékos van, aki ilyesfajta dolgokat megenged magának. "

Ez kissé irónikus, de nem akarok ünneprontó lenni:D

:DDD
 

Gummikuh

Well-Known Member
A reakció pontszáma
338
Nem v46-ért.. hanem a magyar KH közösség jövőjének tanulsága miatt.. vettem a fáradságot és összeállítottam pár képben, minek az elkerülésére törekedjen a fiatal játékosállomány.. nem off, nem csesztetés. Tanuljunk más hibáiból. Maradjunk önmagunk akkor is, mikor már megütöttük azt a szintet, hogy nem lándzsásokkal támadunk és klán vezetői pozíciójára van lehetőségünk kerülni. Ez egy szomorú (v31-v46) gondolkodásmódbeli 'fejlődés' története.

20180614_104424.png 20180614_103419.png 20180614_103601.png Screenshot_20180614-103845.png 20180614_105630.png
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.319
Nem v46-ért.. hanem a magyar KH közösség jövőjének tanulsága miatt.. vettem a fáradságot és összeállítottam pár képben, minek az elkerülésére törekedjen a fiatal játékosállomány.. nem off, nem csesztetés. Tanuljunk más hibáiból. Maradjunk önmagunk akkor is, mikor már megütöttük azt a szintet, hogy nem lándzsásokkal támadunk és klán vezetői pozíciójára van lehetőségünk kerülni. Ez egy szomorú (v31-v46) gondolkodásmódbeli 'fejlődés' története.

1035 bővítmény megtekintése 1031 bővítmény megtekintése 1033 bővítmény megtekintése 1034 bővítmény megtekintése 1032 bővítmény megtekintése

Közte és köztem az a különbség drága Gummikuh, hogy én nem kértem sosem az infókat, hanem kaptam. Hozzá képest én kispályás vagyok, mert nála mindennapra jutott egy új kém, vagy kavarás. Húzhatod a szádat, de az ASG hibája mindaz, amit itt kaptatok. Nem is az ASG-é, hanem a királyodé. Én nem tettem rosszat. Nem kavartam kamu levelekkel, nem írkáltam egy tagodra sem, hogy szia tesa nincs egy kis infód, buszjegyre kéne... Ugyanis fentebb általam említett személy mindezt tette, és még hozzá rám írt másolgatva a körleveleket, fórum bejegyzést, meg nem 1x kavart kamulevelekkel, amikkel folyamatos vitákat csinált klántagok között.
Az ASG egy tömegklán volt, mely annyiban különbözött egy átlagos tömegklántól, hogy volt egy vezére, akik tudnak védekezni, és ennyi. Nem az én hibám, ha tömegeket vesztek fel, és mindennapos az, hogy a mélyen tisztelt királyod úgy beszél mindegyik tagjával, aki nem a vezérkara, mintha kutyák lennének. Sajnos te ezt úgy sem ismered el, mert olyan szinten elvakult vagy, hogyha egyszer rá is jönnél sem látnád, mert rajta kívül mindig mindenki hihás. Az, hogy én bevallom, hogy király uram klánjától információt kapok, nem lesz szégyenérzetem, mert nem ültettem be senkit a klánodba, hogy de jó lenne, ha infókat adna ki, meg kavarna is.. Mindet a klánod vezetési hibái okozták, nem én, ezt pedig szetintem Head amikor v33?-ról írt a 46-os külsőn ugyanígy kifejtette, hogy akkor ők sem kérték az infókat, még is kapták. Azaz két különböző világ, és ott is ugyanúgy az asg akkori tagjai keresték az ellenfelet, hogy mi a helyzet, nem ők... Nocsak nocsak, két világon is ugyanúgy történt...
 

Gummikuh

Well-Known Member
A reakció pontszáma
338
Nem megyek bele vitába:) aki nem akar kémkedni , az nem kémkedik . Éretlen vagy még a tömegek irányítására . Egy klán élén az egyenes beszéd, a felelősség vállalás a tetteidért alap követelmény. Ugyanúgy, ahogy mi is megmondtuk a két kémnek jelentkező ellenfél játékosnak , hogy ne írjon nekünk. Te pedig nyíltan ráakaszkodtál erre a lehetőségre és nincs miről beszélni. Mivel az információkat még más klánok vezetőinek is továbbküldted, már nyilvánvaló a szándékosság. Az sem igaz, hogy levelekkel nem kavartál, hiszen akkor nem kötsz személyes MNT-t a top1 fiókkal, valamint nem történik meg a cirkusz a Kamra fiókkal. Nekünk kettőnknek nincs miről beszélni . ASG vagy akárki színeiben játszom, elítélem az ilyen viselkedést, ahogy te is elítélted régebben, mikor magad nem űzted. Egyetlen bibliai példával fejezném be ezt a dolgot . Az ember és az asszony, mikor ettek arról a bizonyos fáról.. kevésbé bűnös Ádám azért , mert ő csak elfogadta a tiltott gyümölcsöt a másiktól? Ha drogot találnak nálad a rendőrök, kérdezik majd, hogy vetted vagy kaptad? Ha egy vizsgán lesúgják a válaszokat, nem pedig lesed, akkor nem érvénytelen? Ha elejtem a pénzem, és te nem a zsebemből veszed ki, hanem a földről, akkor nem loptál? Nagyon jól tudod te is, hogy saras vagy, az eredeti szándékosság hiánya csak egy gyenge szalmaszál, amibe kapaszkodsz, ettől függetlenül nemcsak a régi KH-s, de mindenki átlát ezen a szitán, akinek helyén az erkölcsi értékrendje. Aki elítéli a kémkedést, az nem hagyja, hogy a klánja a kémektől szerzett lakatokkal, körlevelekkel, belső infokkal visszaéljen hanem letiltja a kémet a második levélnél minimun. De te még szét is küldted a világban ezeket, csak hogy ellenfeled gyengítsd. Ha megbecsült ellenfél akarsz lenni, nem kell ilyen eszköz a számodra, buksz vagy nyersz, a becsület fontosabb. Hisz kimásoltam én az írásaid, nem kell újra elmondanod. Ott van képekben. Szerintem, elásva a csatabárdot, arra fordítsd ezeket az energiákat, hogy gyökeresen visszafordítod az értékrended az akkorira, amikor még nem a ért meg neked ennyit a győzelem. Mert soha nem késő felismerni és változni. Ez az út viszont a süllyesztőbe vezet.
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.319
Nem megyek bele vitába:) aki nem akar kémkedni , az nem kémkedik . Éretlen vagy még a tömegek irányítására . Egy klán élén az egyenes beszéd, a felelősség vállalás a tetteidért alap követelmény. Ugyanúgy, ahogy mi is megmondtuk a két kémnek jelentkező ellenfél játékosnak , hogy ne írjon nekünk. Te pedig nyíltan ráakaszkodtál erre a lehetőségre és nincs miről beszélni. Mivel az információkat még más klánok vezetőinek is továbbküldted, már nyilvánvaló a szándékosság. Az sem igaz, hogy levelekkel nem kavartál, hiszen akkor nem kötsz személyes MNT-t a top1 fiókkal, valamint nem történik meg a cirkusz a Kamra fiókkal. Nekünk kettőnknek nincs miről beszélni . ASG vagy akárki színeiben játszom, elítélem az ilyen viselkedést, ahogy te is elítélted régebben, mikor magad nem űzted. Egyetlen bibliai példával fejezném be ezt a dolgot . Az ember és az asszony, mikor ettek arról a bizonyos fáról.. kevésbé bűnös Ádám azért , mert ő csak elfogadta a tiltott gyümölcsöt a másiktól? Ha drogot találnak nálad a rendőrök, kérdezik majd, hogy vetted vagy kaptad? Ha egy vizsgán lesúgják a válaszokat, nem pedig lesed, akkor nem érvénytelen? Ha elejtem a pénzem, és te nem a zsebemből veszed ki, hanem a földről, akkor nem loptál? Nagyon jól tudod te is, hogy saras vagy, az eredeti szándékosság hiánya csak egy gyenge szalmaszál, amibe kapaszkodsz, ettől függetlenül nemcsak a régi KH-s, de mindenki átlát ezen a szitán, akinek helyén az erkölcsi értékrendje. Aki elítéli a kémkedést, az nem hagyja, hogy a klánja a kémektől szerzett lakatokkal, körlevelekkel, belső infokkal visszaéljen hanem letiltja a kémet a második levélnél minimun. De te még szét is küldted a világban ezeket, csak hogy ellenfeled gyengítsd. Ha megbecsült ellenfél akarsz lenni, nem kell ilyen eszköz a számodra, buksz vagy nyersz, a becsület fontosabb. Hisz kimásoltam én az írásaid, nem kell újra elmondanod. Ott van képekben. Szerintem, elásva a csatabárdot, arra fordítsd ezeket az energiákat, hogy gyökeresen visszafordítod az értékrended az akkorira, amikor még nem a ért meg neked ennyit a győzelem. Mert soha nem késő felismerni és változni. Ez az út viszont a süllyesztőbe vezet.

Nem volt MNT-nk a top1 fiókkal, meghívtam azután, hogy meghívtuk közénk még jóhogy nem támadtuk :eek:
Hihetsz amit akarsz, de én még mindig jobban vezetem a saját klánomat, mint ti az ASG-vel... A tagjaimmal pedig egyenesen és tisztán beszélek, belügyeink ránk tartoznak nem rád, és az, hogy az ellenfelet milyen módon kezeljük az már megint más dolog. Nem kérte senki, hogy ne élj azzal, hogy kémkedjenek, de, ha te nem is éltél vele, tudok olyat, aki élt vele, és nem hiszem, hogy nem tudtál róla... Szóval erről ennyit. ;)
 

Gummikuh

Well-Known Member
A reakció pontszáma
338
2 hónapja az átvétel előtt meghívtatok és azóta személyes Mnt volt ezt maga Conq (Gábor) mondta. Az milyen módszer, hogy meghívom az ellenfél játékosát és mnt-t kötök vele amíg a front fel nem ér annyira hozzá valamint a falui meg nem telnek annyira, hogy kirobbanthasd? Nem tudom miféle szavakon lovagolunk , mnt vagy kitoborzás, szerintem teljesen mindegy. Mielőtt azt írod, a gyenge klán miatt tudtál kitoborozni és az is az Asg hibája, nem kell. Ha conq magától rád ír és átlép akkor már az ő felelőssége. De te rengeteget kavartál hogy a mostani helyzetet elérd. Mivel látom a nyilvánvalót is megpróbálod kimagyarázni, adok neked még pár életévet, most reménytelen a belátás . Pedig v31-en még láthatóan zavart az ilyesmi, most már hirtelen rengeteg kiskaput kinyitogatsz miatta. Azt mondod nem kérte senki, hogy ne kémkedjünk . Mégis utálod azt aki kémkedett ellened régebben. Persze...;) engem senki sem kért, hogy becsületes játékot játsszak és játszassak a tagokkal, mégis megteszem, ez a különbség. Értékrend, erre minden embert a szülei kérnek, nem egy internetes játék ellenfél. Nem értem, miért kellene nekünk is bemocskolni magunkat, ha az ellenfél megteszi. Inkább vesztek bármikor, mint leadjam a saját elveim.
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.319
2 hónapja az átvétel előtt meghívtatok és azóta személyes Mnt volt ezt maga Conq (Gábor) mondta. Az milyen módszer, hogy meghívom az ellenfél játékosát és mnt-t kötök vele amíg a front fel nem ér annyira hozzá valamint a falui meg nem telnek annyira, hogy kirobbanthasd? Nem tudom miféle szavakon lovagolunk , mnt vagy kitoborzás, szerintem teljesen mindegy. Mielőtt azt írod, a gyenge klán miatt tudtál kitoborozni és az is az Asg hibája, nem kell. Ha conq magától rád ír és átlép akkor már az ő felelőssége. De te rengeteget kavartál hogy a mostani helyzetet elérd. Mivel látom a nyilvánvalót is megpróbálod kimagyarázni, adok neked még pár életévet, most reménytelen a belátás . Pedig v31-en még láthatóan zavart az ilyesmi, most már hirtelen rengeteg kiskaput kinyitogatsz miatta. Azt mondod nem kérte senki, hogy ne kémkedjünk . Mégis utálod azt aki kémkedett ellened régebben. Persze...;) engem senki sem kért, hogy becsületes játékot játsszak és játszassak a tagokkal, mégis megteszem, ez a különbség. Értékrend, erre minden embert a szülei kérnek, nem egy internetes játék ellenfél. Nem értem, miért kellene nekünk is bemocskolni magunkat, ha az ellenfél megteszi. Inkább vesztek bármikor, mint leadjam a saját elveim.

Igen mielőtt olvadtak hozzátok is megkerestem, akkor nemet mondott, és támadtuk is. Sőt a legutolsó armánkba is nem kevés faluján romboltunk. Jelentéseink vannak róla... De mind1 is, te mondasz A-t, én B-t, a kedves olvasóközönség gondol C-t, úgyhogy felesleges a társalgásunk. :)
 
Utoljára szerkesztve:

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.083
Látszik, a Márkó riportja milyen megosztó lett :) Én a vitához még hozzáfűznék egy kis adalékot, utána elengedem a dolgot:

  • ha megválogatjátok, kit vesztek fel, nem pedig mindenkit, aki nem szalad el, akkor kisebb eséllyel lesz kémetek
  • ha Don nem beszél undorító módon sok játékossal, akkor kisebb eséllyel fordul ellenetek a tag
  • ha már felvesztek mindenkit, de normálisan szelektálnátok, akkor a használhatatlan semmirekellők kikerülnének a klánból
  • Headnek volt egy nagyon jó hasonlata a másik topikba. Ha klánt építetek, nem pedig szektát, akkor a játékosok is klánháborúzni fognak.
  • ha nem követnétek el ugyanazokat a hibákat szerverről szerverre Don vezetésével, akkor lehet, hogy most a "kémkedős Márkó, meg a haverok" lenne a nevetség tárgya, nem Don meg a királyság
Te tisztességtelennek, gerinctelennek hívod azt, amit Márkó csinál, de az, ahogy a királyod viselkedett sima tagokkal, arról nem veszel tudomást. Kettős mérce.
 

Gummikuh

Well-Known Member
A reakció pontszáma
338
Don egy harmadik személy és semmi köze ehhez. Hogy mit tesz és mit nem, nem az én dolgom. Ezt vele kell megbeszélned. Nem kenheted a sarad rá, akkor sem, ha ő sem tökéletes. A tolvaj nem foghatja tettét az áldozatára, hogy miért nem lakattal zárja a táskáját, zsebeit. Az esetből majd tanul az illető , ha akar. Neki megvan a saját dolga és neked a tied, és szerintem elég kétségbeesett reakció a markót ért vádakra azt mondani, hogy ha nem ítélem el Dont akkor kettős a mércém :) semmi köze ennek hozzá. Maradj témánál. Mindig ez sül ki ezekből hogy don így don úgy . Velem foglalkozz egy percre, ne az ősellenségeddel. Mint játékos a játékosnak mondom ezt, nem v46 érdekel, jeleztem, ez nem az a topic. Nem érdekel 46 betöröltem. Ha van valami amit nekem szánsz , megválaszolom, ha a klánvezérem tetteiért akarsz felelősségre vonni, feleslegesen vagy itt dj.
A vitának pedig szerintem sincs értelme , bár nem a t és b t mondtunk, hanem én a tényeket, te pedig kifogásokat, de aki itt volt eleget látott . Ha az ember jobban odafigyel magára, nem ütközik ellentmondásba a tetteivel a külső fórumon adott riportja. Ezzel részemről befejeztem ;)
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.083
Szomorú, ha nem látod, hogyan kapcsolódik egymáshoz a kettő :) Vagyis nem akarod látni :) No mindegy, Te tudod.
 

Gummikuh

Well-Known Member
A reakció pontszáma
338
Amit Donnak szánok azt neki mondom nem marknak. Fordítva is így van. Mivel fogalmad sincs, hogy mi mit beszélünk ezért jogtalan a nézőpontod. Vagy csak terelni szeretnél, nehogy megkérdőjelezzék a kétes vezéred alatt harácsolt győzelmet, nem tudom. Mindenesetre az én és mark személye közötti észrevételeid nyugodtan megoszthatod, csak ne keverj bele harmadik , negyedik, sokadik személyt . Hisz én még a triál többi tagját sem vettem elő, nemhogy a többieket a vezérek közt . Ha nem fogod fel hogy ez nem egy 46 siratófal hanem egyik játékos véleménye a másikról, akkor tényleg ne gyere ide rontani a színvonalat, erre kérlek .
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.083
Nincsen fogalmam? :) Mint sértődött kisgyerek, játszátok itt a nagyhalált, és nem akarjátok megérteni, amit Márkó mondott - ő meg azt, amit Ti.

Ahogy nézem, ez valóban nem egy V46 siratófal, hanem Gummikuh siratófala, aki nem tud túllépni egy bizonyos eseményen, ami őt eléggé bántja. De nem baj, én kedvellek, tudsz jókat is írni :)
 

Gummikuh

Well-Known Member
A reakció pontszáma
338
Ebben van igazság régóta emellett vagyok, rengeteg nagy név jár kétes hírnévvel és sajnos a győzelem sokakat rávesz erre-arra, ezt egy darabig veszi be a gyomrom de akkor is küzdök majd a tiszta játékért, ahogy eddig is ;) mert tudjuk egy jó ideje nem ment le világ ilyenek nélkül , ez a játék része lett. Az embereknek emlékezniük kell a lándzsással támadó önmagukra , hogy kicsit visszatérjenek az emberséghez . Ezt volt alkalmam megragadni márk példájában és ezért nem hagytam ki. Ha emiatt csak 5 ember meggondolja majd az ilyen lépést a közel vagy távoli jövőben, nekem már megérte )
 
Fent