Riportok Sheper

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
img


Sziasztok! Egy roppant érdekes alanyt hoztunk ma is nektek, akit bizonyára sokan ismertek. Az alany nem más, mint @Sheper ! Jó szórakozást kívánok az interjúhoz!
-NooBLeadeR-
  • Mikor kezdted a klánháborút? Melyek voltak az első élményeid? Egyedül kezdted a játékot, vagy barátaiddal?

Sheper
Fuu hát nagyon régen (2008), még általános iskolás voltam és V2 volt az első világom még ricsi44 néven. Osztálytársaimmal kezdtem el játszani, de ők előbb abbahagyták. Bekerültem egy egész jó klánba ami végül 4. helyen végzett. Emlékszem azért hagytam abba mert minden falu a környéken kék volt és nem tudtam foglalni. Manapság már szerintem nem nagyon szenved ilyenben senki. :D

-NooBLeadeR-
  • Ki tanított meg játszani, vagy hogyan tettél szert a mostani tudásodra?

Sheper
Többször is beregeltem világokra, de V44en kezdtünk el komolyan játszani golem52 barátommal. Nem sokkal később indult V45 ezért ott folytattuk az ASG színeiben. Top1 is lettem a klánban hamar, de nem azért mert olyan jó voltam, hanem azért mert az FS mindenkit elhordott aki előttem volt. Elég rövid szerver volt. Aztán jött V46 ahol tanultam meg igazán játszani. Ott Gummikuhtól tanultam a legtöbbet a játékról.

-NooBLeadeR-
  • Mit gondolsz, hogy milyen szinten áll a jelenlegi játékostudásod?

Sheper
Szerintem elég jó a játéktudásom, csak sajnos nem vagyok egy maximalista ember, ha látom, hogy vezetünk akkor visszakapcsolok a teljesítményből. Lehetne még mit tanulni, elemezni, de a leginkább az aktivitással vannak bajaim manapság. Már nem járok egyetemi órákra ahol a legjobb volt KH-zni. Irodában meg nem nagyon tudsz armát védeni.

-NooBLeadeR-
  • Mely klánokkal harcoltál eddig? Melyik volt köztük kiemelkedő, és amelyikkel ha holnap hívnának bármikor újra játszanál?

Sheper
ASG V45 V46 V50

=SF= V52 ahol a DA-ba olvadva nyertünk
Cotl V58 duálként majd V73
EXOS-UNS V59
EXOS V62

Ünneprontok V75 jelenleg is futó szerver

Igazából nem klán neve alapján szoktam választani, hanem inkább az alapján, hogy kik játszanak benne. Az is fontos, hogy ne ingyen szerver legyen. Régen mindig a szervergyőzelem volt a célom, manapság a kihívásokat keresem. Sajnos még nemzetközibe is kicsit csalódnom kellett, még ilyet nem láttam, hogy a faluelőnyben lévő ellen feladja. De megvannak az emberek akiknek nehezen mondok nemet ha hívnak egy szerverre játszani, ilyen pl: Barcsa, Gergely111, Noobleader

-NooBLeadeR-
  • Van-e olyan játékos vagy klán, aki kivívta ellentéted, és ha teheted mindig ellenük játszol?

Sheper
ASG ellen szeretek játszani, velük kezdtem, de mindig egy élmény. Nincs velük amúgy semmi bajom, de ott készülnek a legjobb mémek. Ezen kívül minél jobb az ellenfél, annál szívesebben játszom ellene.

-NooBLeadeR-
  • Vezettél-e már klánt? Nyertél-e már klánvezérként, vagy buktál-e vezetőként?
Sheper
Több szerveren voltam alvezér és vezér is, de egyedül sosem vezettem klánt, nem is volt sohasem tervben. V62-n vettem részt legjobban a vezetőségi munkában, azt a szervert megnyertük, ott is inkább csak Gergely111 jobb keze voltam.

 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
Sheper


Itt vagyunk ismét, folytatjuk a riportunkat, alanyunk a sokatok által ismert @Sheper-el.

-NooBLeadeR-
  • Te mivel segítetted az újoncokat, ha találkoztál velük? Esetleg van olyan kezdő, akit te tanítottál, és büszke is vagy arra, amit a múltban elért?

Sheper
Bármilyen kérdésük merült fel segítettem őket, sajnos egyre kevesebb az újonc, talán V52-ön kellett a legtöbbet foglalkozni velük, mert az volt az a szerver ahol saját kis klánt csináltunk és fel kellett tölteni a limitet. Akkor sok embert felvettünk és őket kellett segíteni.


-NooBLeadeR-
  • Én például nem tudtam, hogy Mi Világ 46-on két különböző oldalon harcoltunk. De vannak még olyan ismerőseid akikkel később jóba lettél, de korábbi világon ellenfelek voltatok? Ha igen hogyan történt? Melyik világon?

Sheper
Szerintem nincs nagyon olyan aki ellenség volt valamelyik szerveren és azóta nagyon jóban lettem volna vele. Ellened se kellett harcolnom, mert a klánvezérünk és egyéb játékosok elintézték, hogy hamar vége legyen a szervernek. Talán Nmat volt olyan, aki sokat idegesített V62-ön, kiemelkedett ott az átlag játékosok közül nehéz volt ellene akkor játszani, most meg egy klánban vagyunk és támogatjuk egymást. Ha ezt olvasod küldj nyersit mert lassan érmézem <3


-NooBLeadeR-
  • Milyen érzés volt, hogy több szerveren is alvezérként bíztak benned? Adott ez valamiféle plusz motivációt, vagy inkább teherként élted meg?

Sheper
. Inkább alvezér szerettem lenne, mert a konfliktusokat nem nekem kellett megoldani, általában a támadásokat szerveztem meg, és diplomáciai tanácsokat adtam merre tovább. Ez a legtöbb klánban jól működött.


-NooBLeadeR-
  • Milyennek tűnt a világ 58 duálként? Ott az én fiókomban voltál, és nem a legaktívabb részt vetted ki, de azért sokat segítettél. Hogy tűnt félaktívan mennyire nehéz világ volt az a többihez képest?

Sheper
V58 egy nagyon jó és egyben nagyon rossz szerver volt, akinek végtelen ideje volt annak jó, akinek pedig nem annak rossz. Ilyen egy igazi állóháború, ahol kb. semmi haladás nincs és az veszít aki előbb feladja. Amúgy én nem szeretek duállal játszani, szeretem ha mindent tudok ami a fiókban történik. Inkább csak akkor léptem be amikor kérted. :D


-NooBLeadeR-
  • Van-e olyan játékos, akit a legjobbnak tartasz? Ha igen ki ő és, miért? Miben emelkedik ki a mezőnyből?

Sheper
Magyaron egyértelműen Barcseszkó, senki más nem öl bele manapság annyi időt és energiát mint ő. Nagyon precíz és minden ki van számolva, hogy éri meg legjobban.


-NooBLeadeR-
  • Te milyen védekezési stratégiát használsz? Mikor kaptad életedben a legtöbb bejövő támadást, és mennyi volt az?

Sheper
Hát attól függ milyen világon játszom, őrtornyoson viszonylag könnyű védekezni, a fronton a fontosabb támadó, templomos és őrtornyos faluk betonok. Aztán a többiben lehet vágni ráfoglalni. Eddig még olyan hatalmas támadást nem kaptam 1000-1200 kard volt talán még nemzetközin, nem a mostanin még előtte.


-NooBLeadeR-
  • Melyik volt a kedvenc világod, és miért?

Sheper
V52 ott nyertünk először és fordulatos világ volt. Saját klánnal kezdtünk, aztán össze kellett olvadni az ellennel, mert beszorultunk volna a Spárta és DA közé. Aztán az a klán is szétbomlott, egyik fele Spártába ment, mi a DA-ba.


-NooBLeadeR-
  • Elég nagy ellenszenv tűnik ki a többségtől az ASG klán irányába. Szerinted mi okozza ezt? Vagy ez már valamiféle hecc, és "menő" az ASG ellen lenni? Mit gondolsz erről?

Sheper
ASG játékosai ki vannak használva, nem lehet a saját akaratodat érvényesíteni a klánban. Folyamatosan rossz diplomáciai döntések születnek, játékosokat dobnak ki a semmiért. Igazából én is ott játszottam anno és élveztem is, de egymás után fordulnak el az emberek a klántól, mindig új játékosokból meg nem lehet építkezni.


-NooBLeadeR-
  • Találkoztál már olyan játékossal, aki "örök kezdő", de azért te mégis jobban kedveled, mint az átlagos játékosokat?

Sheper
Ha valaki "örök kezdő" az is tud hasznos lenni. Ha nem mutat fejlődést akkor olyan játékot kell ráerőltetni ahová nem nagyon kell skill. Legyen aktív ha írnak és gyártsa a védőket. Nekünk is volt ilyen játékosunk több szerveren keresztül.


-NooBLeadeR-
  • Szerinted fontos egy klántagnak, hogy kifejezetten jó játékos legyen ahhoz, hogy állandó klántaggá váljon akármelyik klánba?

Sheper
Előző válaszomból kiindulva nem, talán akkor ha kicsi a klán limit vagy olyan szinten játszanak mint nemzetközin.


-NooBLeadeR-
  • Te toboroztál már valaha világokra? Én úgy tapasztaltam, hogy nem kellett eddig ilyet tenned, de ha mégis te milyen stratégia alapján toboroznád a játékosokat? Szerinted fontos toborzási szempont az, hogyha egyik játékos nem jön ki a másikkal, akkor semmiképp ne hívjam meg, habár hasznos tagja lehetne a csapatnak?

Sheper
V52 óta nem kellett toboroznom, akkor igazából olyan kevesen voltunk, hogy mindenkit meghívtunk a környékről akit tudtunk. Ott még nem volt a játékosok között konfliktus. Ha lenne akkor mielőtt felveszünk valakit meg kell beszélni, persze ez is nehéz mert lehet nagyon szükség lenne arra a játékosra. Talán akkor megéri kockáztatni.


-NooBLeadeR-
  • Volt-e már nehéz dolgod egy játékossal? Ha igen mi volt azaz eset ha elárulhatod a neve elmondása nélkül?

Sheper
Volt pár ilyen, de azok belsőzve lettek gyorsan.


-NooBLeadeR-
  • Van-e bármi javaslatod a jövő klánvezéreinek? Gondolok itt arra, hogy van-e bármilyen tipped hogyan kerüljenek be egy klán vezetőségébe? Vagy milyen játékstílust sajátítsanak el, hogy értelemszerű legyen az, hogy vezetőségbe a helyük?

Sheper
Nekem már nincs ilyen tippem, a nagy klánok kb. teljesen megszűntek. Bárkinek lehet esélye, viszont jó játékosokat kell szerezni akik tapasztaltak, ki kell építeni ezeket a kapcsolatokat. Ha klán limited felében ilyen játékosok vannak, nagy esély van a győzelemre.


-NooBLeadeR-
  • Melyik klán ellen volt eddig a legnehezebb harcod? Nyertél? Ha igen miért? Ha nem szerinted mit hibáztál és mit csináltál volna másképp?

Sheper
V52 az =SF= klánnal nagy harcaink voltak a NOOB és LAKAT ellen, volt amikor ők és a DA is egyszerre armázott minket. Az elég nehéz volt, miután olvadtunk a DA-ba onnan lett könnyebb helyzetünk.


-NooBLeadeR-
  • Hogyan kezelted azt, hogy játékosok zöme nem képes, vagy nem akarja teljesíteni a támadás szervező vagy az általad kérteket? Te büntetted ezt bármivel?

Sheper
Ha kétszer egymás után indok és előrejelzés nélkül nem indít belső. Legalább annyit írjon, hogy bocsi nem tudok indítani. Biztos találunk valakit. Ha pedig sokszor írja ezt akkor inkább küldje ki a támadóit és álljon át védőre.

-NooBLeadeR-
  • Szerinted a védekezést is hasonlóképp megkell szervezni, mint a támadást, vagy az egy jóval egyszerűbb folyamat?

Sheper
Védekezés megszervezése még lehet fontosabb is egy jó szerveren, sajnos kevés az ilyen szeró, ezért inkább a támadást preferálják, "legjobb védekezés a támadás" elven. Ha kiegyenlíttek a felek vagy hátrányban van a klán akkor nagyon kell figyelni, hogy a védők jól helyen legyenek.


-NooBLeadeR-
  • Szükséges a diplomácia a jó játékélményhez? Mit gondolsz, ha nincs diplomácia, akkor hogyan alakul Világ 59 vége? Ugyanúgy ti nyertek?

Sheper
Manapság egyre kisebb befolyása van a diplomáciának, kevés a klán. Nemzetközin anélkül nem is lehet játszani. Szerintem megnyertük volna diplomácia nélkül is, csak jóval tovább tartott volna.

-NooBLeadeR-
  • Mesélsz nekünk bővebben világ 59 és 62 eseményeiről a te szemszögedből?

Sheper
V59en először creppynél voltam duálba, de kicsit meguntam és beregeltem az ASG mögé. Kezdővédelmem alatt, két 5-6K-s falut hoztam tőlük. Állítólag discordon mondta Gábor, hogy azt azonnal vissza kell venni, és akkor jöttek rá, hogy még pár napig nem tudnak támadni. Várható volt, hogy az exos kiválik az ASGből.
V62 pedig még könnyebb szerver volt, ott az elején kapott a Titkos PP huszárja egy szép kis armát, ahol szét lett katázva, utána pedig könnyű volt megtörni a frontjukat és a játékosokat is.


-NooBLeadeR-
  • Milyen volt Világ 52? Ha jól értelmezem ez az első győzelmed. Adott valami pluszt a játéktudásodhoz? Szerinted enélkül a győzelem nélkül belevágsz a többi világba ugyanúgy?

Sheper
Első szerver, ahol nem ASG-sként indultam. Már nagyon szerettem volna nyerni, ezért itt a szerver elején mindent beleadtam, talán itt vettem először és utoljára PP-t is. Itt voltam először benne a vezetőségbe is, talán ez volt a leghasznosabb szerverem. Biztos belevágtam még volna ha ki is kapunk, de ezután már a játékért játszottam nem a plecsniért.


-NooBLeadeR-
  • Hogy látod hogyan alakul a világ 75? Győzni fogtok? Itt is alvezérként szerepelsz vagy már időhiány miatt csak egyszerű közkatona vagy? Adnak a véleményedre?

Sheper
Remélem nyerünk, egyre nagyobb a különbség a két klán között viszont nem szabad lebecsülni az AIH-t. Nagyon jó játékosaik vannak. Most csak simán játszom a szerveren, sokkal később kezdtem mint a többiek, több mint egy hónappal később. Már nincs annyi időm, hogy húzó játékos legyek, viszont igyekszem nekik segíteni.
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
Sheper


Itt vagyunk ismét folytatjuk Riportunkat az Exos klán egyik vezetőjével @Sheper-el

-NooBLeadeR-
  • Milyen volt a nemzetközi színtéren játszani? Hogy érzed, sikerült felvenned a versenyt a mezőnnyel?

Sheper
Sajnos nem rendelkeztem elég PP-vel nemzetközi szinten, próbáltam farmolással és gyűjtivel egyensúlyozni, de lehetetlen csak ennyivel elől lenni. Hátul fejeztem be, mert amikor bedobta az ellen én se erőltettem tovább. Top 15 meg lehetett volna.


-NooBLeadeR-
  • Mit gondolsz az ellenfélről? Hogyan fogalmaznád meg a jó ellenfél fogalmát?

Sheper
A jó ellenfél ismeri a játékot, jó diplomáciából és elég kitartó.


-NooBLeadeR-
  • Játszottál magányos farkasként, ha igen milyen volt? Meddig jutottál?
Sheper
Egyedül nem játszottam még.


-NooBLeadeR-
  • Szerinted fontosok a játékban az úgynevezett "plecsnik"? Mi az értéke egy plecsninek számodra?

Sheper
Régen sokat jelentett, mert végre nyerni akartam, manapság pár PPnek is jobban örülök :D


-NooBLeadeR-
  • Nagyon sok jó védő játékost ismerek. Mind azt állítja, hogy a legjobb védő a lándzsás+nehézlovas védő falu. Sőt van egy, aki ahányszor átvett fiókot, amibe kardost gyártottak állandóan panaszkodott. Szerinted miért mondják ezt? Milyen szempontok mellett lehet igazuk?

Sheper
Hát én biztos nem mondanám, hogy a lándzsa nehézló a legjobb. A lándzsa kard erősebb. Én 75ön is főleg csak lándzsa kardot gyártok, mivel kb semmi védőm nem hal meg, mert nem kaptunk még nagyon erős támadást. Tartósnak is jobb. Ha viszont egy olyan világon játszom, ahol hajtás van és folyamatosan kellenek az új védők akkor tényleg a lándzsa+nl a legjobb kombináció, mert az képződik leggyorsabban. Lovagos világon meg a kardosnak plusz előnye van mint sima világon is. Szóval ha gyorsan kell védő lándzsa+nl, ha nem akkor lándzsa+kard esetleg íjász.


-NooBLeadeR-
  • Ha lenne egy szabályzati pont, amit megváltoztatnál, melyik lenne az, és miért?

Sheper
Helyettesítés után csak 24 óra legyen a tiltás ne 48.


-NooBLeadeR-
  • Te eltörölnéd a morált, vagy szerinted hasznos a játékban?

Sheper
Én szeretem a morált, plusz taktikát visz a játékba, valamint így is csökken a játékos állomány, így azért valamivel jobb a kezdőknek is.


-NooBLeadeR-
  • Hogyan szoktál startolni? Mi a te stratégiád? Ha nyilvános megosztanád velünk?

Sheper
Nem mondanám magam jó starternek.


-NooBLeadeR-
  • A játék melyik szakasza az, ami a kedvenced? Miért?

Sheper
Ahogy lejár a kezdő :D Izgalmas nézni, hogy változik át a térkép, milyen dipók kötődnek.


-NooBLeadeR-
  • Ha választanod kellene egy egységtípust, ami a kedvenced. Melyik lenne az, és miért?

Sheper
Könnyűlovas jó vele farmolni :p


-NooBLeadeR-
  • Mit gondolsz a játékban a kémek alkalmazásáról?

Sheper
A kémek is jó egységek, viszont szerintem nem erre gondoltál ez alatt. Én sosem használtam kémeket, mivel nem volt rá szükségem, viszont a valóéletben is voltak, meg lesznek is kémek. Ez ellen nem lehet mit tenni. Klánvezérként ezeket kémeket mi szerintem el tudtuk kerülni. Ha voltak is, minden armában csak az egyforma CP-vel rendelkező játékosok tudták, hogy hova támad a másik. Mindent próbáltunk csak vezetőségen belül szervezni, így sosem tudtak nagy károkat tenni, ha voltak is.


-NooBLeadeR-
  • Mivel voltál a fiókomba láthattad, hogy elég sok egyéni és dinamikus csoporttal játszom (50-100). Mit gondolsz mennyire fontosak a fiókon belül kialakított csoportok?

Sheper
Csak megkönnyítik a dolgokat, én is használok párat, de azért nem olyan sokat.


-NooBLeadeR-
  • Hogy osztod el az idődet, hogy az ne befolyásolja a magánéleted? Létezhet erre megfelelő stratégia?

Sheper
Most úgy osztom be, hogy akkor játszom amikor ráérek, mivel most nem játszom front és a legközelebbi ellenséges falu legalább 16 órára van kos sebességgel tudok így játszani.


-NooBLeadeR-
  • Te mennyire követed a játékfrissítéseit? Zavarnak az esetleges változások?

Sheper
Általában meg vagyok elégedve a változtatásokkal.


-NooBLeadeR-
  • Mitől jó egy játékos? Egyáltalán kimondható egyértelműen valakire, hogy jó játékos?

Sheper
Szerintem megvan a megfelelő tapasztalat, kitartása és mindig próbál egyre jobb lenni, többet megtudni a játékról.


-NooBLeadeR-
  • Mitől jó egy klánvezér? Egyáltalán kimondható egyértelműen valakire, hogy jó klánvezér?

Sheper
Egyértelműen léteznek jó klánvezérek. Fontos, hogy igazságos legyen és ne érzelmi alapon döntsön, hallgassa meg a többiek véleményét. A klánt helyezze maga elé, próbáljon ahhoz igazodni, hogy mit akar a klán, az se jó, hogy túl könnyű lesz a szerver, mert mindenkivel ledipózik, ismerek ilyen vezért aki ezt csinálta sokan ott is hagyták a vezérkart. Ismerős? :p


-NooBLeadeR-
  • Mi a véleményed hasznos lehet egy nuke 1000 fölötti kossal? Ha igen, miért? Ha nem, miért?

Sheper
Betonfalúra ha időzítve van 15 nuke elég jó ha elsőnek megy egy 1000 kosos nuke. Ha szépen megkezdi a falat, utána a többi nuke nagyobbat fog ütni.


-NooBLeadeR-
  • Te kit ajánlanál a következő riportalanyunknak? Volt-e olyan kérdés, melyet hiányoltál és szívesen megválaszoltál volna? Ha igen mi volt az?

Sheper
Gergely111, esetleg Toldikiller :D
 
Fent