Riportok parik king

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
Lets_Connect.png


Kedves játékosaink lehetőségünk volt ismét egy hosszabb interjút készíteni egy roppant érdekes alannyal akit bizonyára sokan ismertek. Az alany nem más, mint @parik king! A CotL klán egyik fővezére, jó szórakozást kívánok az interjúhoz!

Mikor kezdted a klánháborút? Melyek voltak az első élményeid? Egyedül kezdted a játékot, vagy barátaiddal?
A klánháborút V31en kezdtem, nem tudom melyik évben volt az. Egyedül kezdtem el és még gyerek voltam, valahonna hallottam róla és gondoltam megnézem. Mint mindenki az elején 0 tudással voltam, meg is ijedtem rendesen mikor egy barbár falu megtámadott XD Ezután rávettem 1-2 barátomat is, hogy csatlakozzanak hozzám és bekerültünk valami noname klánba a többiek hamar be is dobták a törölközőt de én nem hagytam abba és bekerültem a COTL klánba, ahol nagyon sokan segítettek mindenben.

Ki tanított meg játszani, vagy hogyan tettél szert a mostani tudásodra?
V31en tanultam meg az alapokat és V46on léptem komolyabb szintre, ott is a COTL klánnal.

Mit gondolsz, hogy milyen szinten áll a jelenlegi játékostudásod?
A kérdés, hogy milyen szinten áll a tudásom elég érdekes, szerintem nem kell túl nagy tudás a klánháborúhoz. Szerintem a tudásom közel áll a maximumhoz amit amúgy nem nehéz elérni de nem a tudás a legfontosabb hanem az aktivitás ami nálam a komoly világaimon mindig nagyon magas szinten volt. Ha a világ megkövetelte napi 1-2 órát aludtam napokig és ez az ami egy játékost a legjobbak közé emel, hogy mennyi ideje van és mennyi időt képes a játékra fordítani és a játék miatt mit hajlandó feláldozni.

Mely klánokkal harcoltál eddig? Melyik volt köztük kiemelkedő, és amelyikkel ha holnap hívnának bármikor újra játszanál?
Eddig kb mindig a COTL klánnal harcoltam. Voltam más klánokkal is de az nem említésre méltó kivéve az NF nemzetközin. Ha a COTL hív bármikor mennék és ha Barni hívna az NF-be neki sem mondanék nemet.

Van-e olyan játékos vagy klán, aki kivívta ellentéted, és ha teheted mindig ellenük játszol?
Szerintem mindenkinek van olyan klán vagy játékos akit nagyon nem szeret. Nekem is van ilyen játékos/játékosok, akinek a nevét/neveit nem fogom elmondani :D

Vezettél-e már klánt? Nyertél-e már klánvezérként, vagy buktál-e vezetőként?
Igen vezettem már klánt A COTL-ben már az első világ óta a vezérek között vagyok és amelyik világon nyerni is akarok ott bekerülök a vezér karba különben sima tagként nem tudok eléggé koncentrálni a világra, mert hamar megunom.
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
Read_MORe.png


Itt vagyunk ismét, folytatjuk a riportunkat, alanyunk a sokatok által ismert @parik king!

Te mivel segítetted az újoncokat, ha találkoztál velük?
Az újoncokat segítettem, ha láttam bennük, hogy nem túl hülyék a játékhoz. Legtöbbször scripteket mutattam meg nekik és a csoportok használatát.

A CotL-ban mi sokszor alkalmaztuk a fiókellenőrzést, és leírtuk a játékosoknak, hogy miben hibáznak, és mit javítsanak. Mit gondolsz, mennyiben segítette ez a játékukat, vagy inkább korlátozásként hathatott ki egy-egy ilyen ellenőrzésünk?
Én a fiók ellenőrzést egy jó dolognak tartom, ha nem ismered a játékosokat, mert ezzel meg lehetett tudni, hogy ki mit ront el és kijavítani vagy kiszűrni a menthetetlen játékosokat. Most már nagy részben ez meg van oldva a klán funkciókkal.

Volt e olyan ellenfeled akivel ellenséges oldalon kezdtetek majd később össze barátkoztatok? Hogyan történt?
Lehet volt, de legtöbbször nem barátkozom ellenféllel, a szervereken. Olyan viszont sokszor volt, hogy egy ellenfél egy korábbi világon klántárs volt.

Van-e olyan játékos, aki mellett a fronton bármikor szívesen játszanál, mert biztos, hogy mellette győznél? Ha igen ki az? Milyen szintre mélyült a ti összjátékotok?
Van, Undertaker Vyc és NoobLeader. Szerintem velük a fronton nem tudnánk veszíteni. Beleadnak mindent a játékba, ha kell. Velük olyan volt, mintha 1 fiókban lennénk és minden közös lenne.

Mi a legviccesebb történet, ami eszedbe jut az általad legjobban kedvelt klánvezérről vagy játékosról?
Nem jut eszembe semmi vicces történet, ezt most kihagynám.

Van-e olyan játékos, akit a legjobbnak tartasz? Ha igen, miért gondolod így róla?
A legjobbnak senkit sem tartok. Vannak olyan játékosok akik szerintem kiemelkedőek, mint Barni, Under és páran mások.

Te milyen védekezési stratégiát használsz? Mikor kaptad életedben a legtöbb bejövő támadást, és mennyi volt az?
A védekezési stratégiám egyszerű, mindent vágni és a frontot betonozni, ha lehet akkor nem úgy védeni, hogy túl nagy veszteséggel járjon, ezért inkább vágok. Nemzetközin kaptam a legtöbb bejövőt de ott nagy része fake volt, mert nem volt fake limit. Amúgy V58on volt azt hiszem 2000-3000, annak nagy része éles.

Melyik volt a kedvenc világod, és miért?
V58 volt a kedvenc világom, mert nagyon jól ki volt alakítva a fiókom, a csoportok, scriptek, szomszédok. Minden jó volt, védekezés és támadás szempontjából is.

Mivel ez nyílt tény, hogy Te és Én a játékon kívül is ismerjük egymást, sőt rokonoddal voltam szobatárs, így kerültetek be a CotL klánba. Mit gondolsz a személyes ismertség nélkül is sikerült volna bekerülnöd a vezetőségünkbe?
Szerintem sikerült volna, lehet nem V31en de később biztos. Mondjuk lehet nem a CotL-ba.

Ha Világ 31-en nem kerülsz be a CotL klánba, játszottál volna a játékkal ugyanúgy?
Igen, tetszett a játék, szóval nem hagytam volna abba.

Mennyire fontos a jó helyesírás egy klánvezérnek? Lehet valaki jó klánvezér, ha nem tud helyesen írni, vagy fogalmazni?
Fontos a helyesírás de nem feltétlenül a legfontosabb, viszont, ha a tagok látják, hogy helytelenül írsz, akkor nehezebb lesz elnyerni a tiszteletüket.

Mesélnél nekünk Világ 46-ról a te szemszögedből?
V46 már rég olt, nem nagyon emlékszem már rá, de egy nagyon jó világ volt, sok jó játékossal ismerkedtem meg ott, ManyLand-el például, amelyik fiókban duál voltam és vannak még de hosszú a lista. ott nem volt megerőltető nyerni, simán meneteltünk át a fronton.

A kettőnk játéka hasonló. Mindketten rengeteg engedélyezett scriptet tartunk a gyorsgomboknál, és másoknak furán sok csoportot is csinálunk, ha
bár különbözik a játéktudásunk. Mit gondolsz mennyire lehet jól felépített fiókot csinálni ezek nélkül a mai kh-ban?
Csoportok nélkül szerintem lehetetlen egy nagy accot normálisan, rendben tartani és rengeteg időt is elvesz az az acc ahol nincs csoport. A scriptek nem ennyire fontosak de ugyanez a helyzet, hogy sokkal több időt vesz el egy script nélküli fiók, mint az, amelyik tele van hasznos scriptekkel.

Szerinted mi a jó klántag tulajdonsága? Miért?
A jó klán tag, hallgat a vezérre, nem önző és mindig segít egy klán társnak.

Volt egy mém a klánba, amikor egy ferrari elejű és egy rozoga hátsójú autó volt, és a ferrari alá azt írtuk, hogy parik a CotL-ban, parik mindenhol máshol. Ezt ugye azért, mert a CotL-ban fergeteges teljesítményeket hoztál, míg máshol hamar aláhagyott a lendületed(természetesen ez még a nemzetközis időszak előtti gondolat). Mit gondolsz ennek mi az oka? Csak a társaság, vagy maga a klánok is közrejátszottak ebben?
Ennek az első oka, az, hogy a CotL-t szinte saját klánomnak tartom és ha azzal elindulok akkor nagy bennem a teljesítési kényszer. Aztán persze a társaság is rájátszott és ugye, ha látom, hogy nélkülem is megy akkor alábbhagy a kedvem.

Világ 58 előtt megfordultál világ 50-en is. Milyen volt az SBT köreiben játszani? Nehéz volt egy Világ 46-os győzelem után egy vereségbe csöppenni, vagy ez is csak egy világ volt?
Nem sokat voltam v50en, azt hiszem valami 10 faluig, nem is nagyon emlékszem mi volt ott. Szóval jah, csak egy világ.

Van-e bármi javaslatod a jövő klánvezéreinek?
Tanítsák be az új játékosokat és ne röhögjék ki és szarják le őket, mert ezért fogynak a játékosok…

Melyik klán ellen volt eddig a legnehezebb harcod? Nyertél? Ha igen miért? Ha nem szerinted mit hibáztál és mit csináltál volna másképp?
Legnehezebb harc V58on volt, egy arma alatt 5 falukat foglaltunk egymástól, klán szinten. Aztán azért nyertünk, mert tovább tudtunk kitartani(röviden összefoglalva).

Sokan nem tudhatják a választ, így Te milyen feladatköröket kaptál a CotL klánba? Hogy érzed milyen szinten teljesítetted ezeket?
Én elég sok mindent csináltam, fiókokat ellenőriztem, rengeteget helyettesítettem, tanítottam be pár újoncot, védelmet szerveztem néha. Sokszor armákon reggelente ébresztgettem az embereket, telefonon, facebookon. Discordon scriptek használatát tanítottam, meg még sokminden. Szerintem egész jól csináltam, persze nem tökéletesen és néha semmihez sem volt kedvem.

Hogyan kezeled azt, hogy játékosok zöme nem képes, vagy nem akarja teljesíteni a támadás szervező vagy az általad kérteket?
Ez az egyik legidegesítőbb dolog és nagyon nem szeretem.

Mesélj nekünk világ 58 eseményeiről. Elég nehéz szervernek bizonyult, hogy élted meg, mik történtek ezen a világon?
V58 nagyon hosszú sztori, lényegében 2 hetente nem aludtál 3 napig, mert armáztak rád, folyamatosan vágtál, nagy ritkán buktunk 1-2 falut, aztán pár nap múlva 2 napig indítgattál XD Voltak durva dolgok ott de 2 A4es lapot tele lehetne írni V58as történetekkel.

Melyik nemzetközi szervereken játszottál? Vezérként is részt vettél azokon a világokon?
W121en játszottam és előtte ppzés után W118on megnyertük Barnival, ha jól emlékszem a számokra :D121en vezér is voltam de sokat nem csináltam.

Szerinted a védekezést is hasonlóképp megkell szervezni, mint a támadást, vagy az egy jóval egyszerűbb folyamat?
Optimális esetben a frontos fiókok meg tudják állapítani, hova mennyi védő kell és azt leadni a vezérnek aki odaküldi őket de soha nem lesz ilyen ezért meg kell szervezni azt is, az állandó védelmet persze, az armát védje le mindenki magának.

Ha armát kap klánod, hogyan készíted fel őket? Kell egyáltalán felkészíteni és kezelni a támadott játékosokat? Ha valaki nem segíti a támadott játékosokat, és nem kap támadást mivel kezeled, hogyan veszed rá, hogy a jövőben másképp cselekedjen?
Ha armát kapunk, mindenkit figyelmeztetünk körlevelekkel, a frontosoknak szólni kell, hogy címkézzenek és rakják fel fórumra amit vágni kell vagy esetleg betonozni, a hátországnak pedig időben ki kell küldeni a védelmet. Ha ezt valaki többször is elmulasztja, kiküldetem az összes egységét állandó védelembe.

Mire szoktál törekedni a diplomáciában? Arra, hogy több legyen a kék/lila a térképen, vagy főként inkább piros? Ellenségem ellensége a barátom. Rátok ez mennyire igaz? Ebből a kérdésből fakadóan, mennyire vagytok elkötelezettek, hogy egy tőletek gyengébb klánnal összefogjatok egy (talán tőletek nagyobb) közös ellenség ellen?
Hát mindent csak normális határokon belül, általában normális szövetséges elég és mindenki más ellenfél. Természetesen egy szövetséget nem bontunk fel ok nélkül a semmiből, megtartjuk addig ameddig meg egyeztünk vagy amíg mindkét fél betartja a feltételeket.
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
Read_MORe.png


Hamarosan @parik king-el készült interjúnk végéhez érünk, jó szórakozást!

Van neked egy táblázatod, amelyben a védőket összesítetted, hogy mit mennyi idő kiképezni és mennyire hasznos védő falu. Sok emberrel megosztottad ezt? Volt már, hogy visszaláttad valamelyik csoportban? Ha egy kezdő elkérné, akkor odaadnád neki?
Igen, sok emberrel osztottam meg és volt már, hogy vissza is került hozzám. Odaadom bárkinek aki kéri, nem titok az :D

Mit gondolsz az ellenfélről? Hogyan fogalmaznád meg a jó ellenfél fogalmát?
Hát van az a fajta ellenfél, aki nem szeret, mert külön klánban játszotok, van aki kerül minden kontaktust, üzenetben vagy akárhol és aki barátkozni próbál. Szerintem az a legjobb, ha nem is kommunikálunk egymással, de ez csak személyes vélemény. Mindenki azt csinál amit akar.

Játszottál magányos farkasként, ha igen milyen volt? Meddig jutottál?
Csak Speed szerókon játszottam egyedül, nyertem is párat. Normál szervereken megunnám magamban.

Szerinted fontosok a játékban az úgynevezett "plecsnik"? Mi az értéke egy plecsninek számodra?
Én teljes mértékben leszarom a plecsniket, ezért is mindegy nekem ha duálba megyek, hogy kinek a fiókjával megyünk. Én tudom mit tudok és mit tettem a plecsnik nélkül is. De néha a haveroknak akik nem játszák a KH-t jó velük vagánykodni xddd

Egy örökvitakérdés, miként éri meg védelmet szervezni. Szerinted létezik optimális klánvédelmi rendszer, ami minden esetben tökéletes?
Az lenne az optimális, ha minden játékos tudná mit mennyire kell védeni és fórumra felrakná és meg lenne oldva a többiek álltal fél perc alatt. Ez lehetetlen, úgyhogy azoknak kell ezt megoldani akik kicsit jobban értenek hozzá és nem lusták.

Ha lenne egy szabályzati pont, amit megváltoztatnál, melyik lenne az, és miért?
Nem változtatnék a szabályokon, az nem az én dolgom xd

Te eltörölnéd a morált, vagy szerinted hasznos a játékban?
Szerintem a morál maradhat a játék elején de a végjátékban már csak idegesítő.

Világ 58-n kijelenthetjük, hogy hatalmasat alkottál. Elég sok duáltársat találtunk neked végül barnaborsoszt sikerült meggyőznöm, hogy lépjen a fiókodba. Mit gondolsz van olyan játékos még rajta kívül, akivel szívesen játszol/játszanál egy fiókba?
Lehet, hogy van olyan, de vele jól összeállt a dolog egy idő után és hasonló a játékunk is. Nem sok embert fogadtam volna abba az accba be akkor.

A játék melyik szakasza az, ami a kedvenced? Miért?
Nekem a végjáték a kedvencem a sok falu miatt és a rendezettség miatt amit a sok csoporttal el lehet érni.

Említetted, hogy barnaborsosszal közösen nyertetek egy nemzetközi világot, amelyet nem az NF-el nyertetek. Nehéz világ volt ez? Hogyan sikerült a győztes klán tagjává válnotok?
Nem volt nehéz, először csak pp volt aztán mikor barni kiszedett 100K ppt akkor elkezdett funolni és szólt nekem is, bekerültünk valami 6 tagú klánba amivel ott voltunk a top 3 helyen aztán bementünk a győztesekhez XD

Szerinted melyik világon kezdtél már „tudatosan” , taktikusan játszani? ekkor melyik klán tagjaként játszottál és ki volt az ellenfél?
Szerintem V46 on kezdtem felfogni a játék alapjait, ott sok klán ellen nyomtuk a Cotl-al.

Melyik lovagrendszer az általad legjobban kedvelt?
Nekem ez a 10 lovagos rendszer jól megfelel. Tetszik, hogy nem csak 1 helyen lehet a gyors mozgatás lehetősége.

Mi motivál téged?
Most már sehogyan, amikor meg játszottam akkor minden idő a khra ment ha kellett, ha meg nem kellett akkor fel se léptem :D

Hogy osztod el az idődet, hogy az ne befolyásolja a magánéleted?
Simán alkalmazkodom mindenhez ami jó és használom az új dolgokat, ha azt látom, hogy hasznosak lehetnek.

Mitől jó egy játékos? Egyáltalán kimondható egyértelműen valakire, hogy jó játékos?
Egy jó játékos attol jó, hogy mennyi időt képes/hajlandó belefektetni.

Mitől jó egy klánvezér? Egyáltalán kimondható egyértelműen valakire, hogy jó klánvezér?
Nem tudom mitől jó egy jó vezér, sokminden kell oda egyszerre. Én nem vagyok jó benne azt tudom xd

Te kit ajánlanál a következő riportalanyunknak? Volt-e olyan kérdés, melyet hiányoltál és szívesen megválaszoltál volna? Ha igen mi volt az?
Barnaborsosszt próbáljátok meg, de nem hiszem, hogy bele fog menni. Sosem érdekelték az ilyesmik :D



Köszönjük hogy elolvastad legújabb interjúnkat! Kérlek amennyiben tetszett jelezd azt felénk egy Like-al(Köszönettel), és ha kérdésed maradt @parik king-hez azt tedd fel itt hozzászólásban!

A következő interjúnkig, jó szórakozást kívánunk neked itt a Klánháboruban
!
 
Fent