Pancser Kódex avagy a barbi-NONE

DeletedUser

Vendég
Ez az iromány átlagosan mindenkinek szól , aki nem ért vele egyet az csak magára vessen :)

Véleményem szerint egy klánban mindenkinek el kell viselnie a másikat ,ha nem megy ez szeretetben akkor menjen máshogy.
Ha már egymásnak kell segíteni,akkor nem pofára fognak menni a dolgok,mert ha igen,akkor az nem jó klán lesz ,hanem egy gyökér klán.
És az ilyenekbe gyökerek játszanak.
Én meg nem akarok gyökér klán tagja sem lenni, vezére meg pláne nem leszek


Foglaljuk a barbárokat :)
aki jó a játékban,az foglaljon 5x annyit mint a társa, a lényeg a terület benépesítése és mindenkoron ,mindig is ez volt a lényeg .
Eddig azért mentek a csaták és játékos foglalások,mert a legjobb falvak a játékosok falvai voltak.
Most viszont a legjobb falvak a barbár falvak.
Ne veszítsük el a célt szem elől.
mert amit egyesek csinálnak,vagy ahogyan egyes vezérek gondolnak a játékról, az kb. olyan mint amikor a futó hirtelen megáll, amikor egy eddig üres helyen az úton parkol egy autó,és bámulja,mert nem tudja hogy mit tegyen,ahelyett hogy kikerűlné azt és futna tovább.

A cél a faluszám,és TELJESEN MINDEGY hogyan , ez legyen a lényeg.
Ha mellette tudsz még csapkodni az legyen mindenkinek a saját öröme, a nagy pont,sok falut takar , a sok falu ,nagy hadsereg kapacítást ,és a nagy seregekkel szállhatsz szembe bárkivel is.
Ha valaki 4-5 falunál azért akar másokat csapkodni ,mert elunta a barbi-zone-t és potens klántársaknak valókat amortizálna le, az kicsit maga alatt is vágja a fát.

Szerintem.
Akinek nem inge az nem veszi magára :)

Sokan az LE-t tartják fontosnak ,ami csak egy bizonyítvány arról hogy valaha valamikor elértél valamit,egyben igazolás arról hogy tudsz valamit a játékról.De ez még korántsem minden. korántsem elég.
A bizonyítványodat meg mutogathatod,amikor egy 5-ször akkora sereggel ,erővel rendelkező eltöröl a térképről .....Sokra mentél az LE-jeiddel,tartsd meg jövőre is ;)

Akik az LE-ben gondolkodnak erőteljesen és visszautasítják a barbár foglalások lehetőségét , azok inkább lemondanak az 5000 pontos falvakról,csak azért mert a Klánháború LE korszakában ez szégyen volt ?
A belső foglalások egy klán működésének velejárói,szükségszerűségei ,amit minden józan felfogású klánvezér tud és fontosságát megérti.
hiszen ha a falu szürke lett ,az akkor is falu marad ha nem nyúlunk hozzá. Szépen kifejlett mindenféle berendezéssel ellátott potencia , a megfelelő sereg termelésére alkalmatos hely.

Néhány klán öndöfést követ el ,amikor megtiltja a barbárok foglalását ,a tagjainak. Igen célszerű rendelkezés volt ez,amikor a Játékosoknak 10.000 pontos falvaik voltak, a barbárok meg 300 pontosak voltak.
De a turbó-barbik előjöttével ez a szereposztás megváltozott.
Itt már nem a játékost kell nézni,hiszen sosem azt kellett.
Hanem azt,hogy elég falvunk legyen, még minél több, több ,több és még több...
Akik ezt elfogadják ,azok a Ranglista TOP 1-40 ben ott lesznek, akik csak az LE-t hajtják azok sehol .

Egyszerű matematika,hogy amíg 30 darab 30-as bányás+barakkos+istállós falu letermel napi 300 lándzsást (csak mondtam egy számot) addig az LE vadászok a 10 falvukban letermelnek 3-szor kevesebbett.

Ez lenne az egyik dolog.
A másik a Tömegklánokról szól.

A Tömegklán mint megismert fogalom , magával hozta azt a tartalmat ,hogy a játékhoz nem értő , átlagon aluli tudású játékosokból összegyúrtak egy nagy pontú,de annál több taggal rendelkező éppen ezért irányíthatatlan egyveleget ,masszát.
Nos a massza fogalma a mega-barbár világokban is megváltozik.
Legyen egy olyan klánunk ,amelyben 10 játékos 20x falut foglal 1 egységnyi idő alatt ,vagy legyen egy tömegklánunk,amelyben 50 játékos 50x mennyiségű falut foglal el ugyanennyi idő alatt ?
Melyikkel járunk jobban ? :)
Idővel sokan abbafejezik úgyis a gamét, és csak az elhivatottak maradnak benn.
Nem lenne bölcs hát, ha még idejekorán elkezdenénk a mindenféle játékos mindenféle falujának a begyűjtését a klán zászlaja alá, hogy az utolsóknak ne kelljen megküzdeniük mindért ? :)
Az elhagyók falvainak befoglalása,a "belsőzés" bosszantó azoknak akik csatára termettek,viszont nagy öröm,akiknek csupán a falu kell mindenféle mizéria nélkűl.A belsőzés pedig szükségszerű

Így is lehet szemlélni a Tömegklánok kérdését.


El kéne kezdeni gondolkodni a játék dolgain, mert hiába írjuk már a 18. világot a KH-n ,egyesek még mindig a sötét középkorban játszanak :D

Ennyi volna.
Ez az iromány ahhoz a nagy többséghez szól akik még mindig nem találják helyüket a turbósított barbárok világában ,legyen az v17 vagy v18 .

Pozitív kritika jöhet a témával kapcsolatban :p
És csak semmi személyeskedés...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11352

Vendég
Ez mind szép és jó, de egy idő után, ami vissza fog ütni, az nem más, mint a morál..............................
 

DeletedUser

Vendég
leírtam.
olvasd át újra,hátha megleled a lényeget :)
 

DeletedUser15803

Vendég
a pancser megtalálta, és tudja és tudja

Legjobb Helyezés: 1
01st November 2012
Legtöbb Pont: 14,113,599
16th December 2012
Legtöbb Falu: 2,121
16th December 2012
LE Rang: 1.
(23,697,796 score)
LE Támadó Rang: 1.
(16,481,097 score)
LE Védekező Rang: 1.
(7,216,699)
Foglalások: 2243 (+2192-51)
5.500-12.400 pont szűréssel 486 falut fogl.
Ebből belsőzés 68 falu volt. Kénytelenek egyenlőre még 5.500 pontos eszkimókat is leszedni, de a fókákhoz már csak ők férnek hozzá. Van még olyan aktivitás ott, hogy a fókák termelését használják, nem felélik a területet, hanem termelésbe állítják.
Terület így néz ki(spojler), természetesen köztük is a pancserek vannak túlsúlyban, de visszatartja őket a félelem egymástól, ha vissza :) Itt, ha kilép valaki, akkor azt szétkapják, ha valakire megharagszanak, azt szétkapják, imádnék ott lenni, és megnézni, hogy megtudom-e őket is csúfolni.

Az 5.000 pontos barbárfaluból csak a másik 5 ezer pont hiányzik minimum, nem akarom részletezni, de imádom amikor félanalfabéták kitérnek arra, hogy "de 25-ös barakk van ott"; "van benne akadémia" és abrakadabra bábszínház.

Annyi igazság van a dolgokban, hogy nagyon fontos felismerni a növekedési ritmus fontosságát. Egyik legjobb értékmérő a http://hu.twstats.com/hu18/index.php?page=growth_rankings


[SPOIL]
[/SPOIL]

Egy kis matek. Ránézek a játékosra és azt látom, hogy napi 20.000-et fejlődik naponta, 4X5.000 pont barbi és LET és LEV pontokkal csak akkor találkozik, ha más is ráindul ugyanarra a barbira. Ekkor kapkod, de azért sok faluból képes akár összerántani annyit, hogy legyűrje az ellenfelet.
A másik játékos 4X10.000 pontost is képes lesz behúzni, mert nála fullon van a sereg és az ami ehhez kell. Nem, nem hanyagolja el a bányát sem, de fontossági sorrendje nincs felborulva. Nem örül a LET-jének, mint majom a farkának és nem hasonlítja a sajátját a másikéhoz, mert ez nagyon primitív egyrészt, s mire arra kerül a sor, rá ébred, hogy lehet, hogy semmire se jó, max mutogatni lehet, de ez valahol már beteges.
Beszélhetnénk még morálról, ecet és ecetera, de ha valaki nem jött még rá, hogy ez területalapú játék és legalább egy ideig akár használhatná a területe eltartóképességét. Természetesen itt is mint mindenben a mérték a mértékletesség a döntő. Hol van az egyensúly, amit meg kell találni.

Egy troll, aki nem képes kettőig elszámolni, mert nem képes. Ezekben a kérdésekben nem lehet vitázni a 2+2 az négy, még ha nem is hiszi el. Negyven, ötven falu elfoglalása után lehet, hogy Ő úgy érzi, hogy nincs erő ami őt megállítaná, mert van néhány full faluja és lelkes is, de azért nem kellene NEKI Alapigazságokat s tételeket felállítania. Egyrészt elhamarkodott lenne egyetlen példából, hamis következtetéseket levonva odáig merészkedni, hogy meg van a játék megnyerésének a kulcsa. Megtaláltuk az életelixírt, halleluja megvan a játék nyerés képlete, s erre az udvari bolond jött rá. Szórakoztató.
Lehet egyesek ezt a 'kocsmai IQ bajnok-beszólok és osztleszvalahogy' díjazzák és félik, de egy szinten felül nem illene merészkednie, mert ki látszik a lóláb és előtűnik a vonalkódos alsó.

A V13-on láttam hasonlókat a MESE klánban. Így ne építkezz címszóval, egy ideig, óráig a felszínen maradó játékos leírta, hogyan kell úszni, miközben már fuldoklott, bár ő azt hitte, hogy csak magasabb szintre lép. Betett néhny jelentést és olyan alapigazságokat írt le, ami kb. 100 esetből 78-szor elő sem fordulhat.

Én sem ismerem, de más sem azt a logaritmust ami a sikerhez vezet 100%. Van több út amelyen ellehet indulni, de folyamatosan igazodni kell a körülményekhez, ez az igazodás képessége talán a lényeg. Gyakorlati példa lehet, hogy egy abszolúte középszerű játékos is elérhet sikereket, ami nem is baj, sőt jót tesz a játéknak, mert nagyobb szükség van rájuk, mint ránk. Így lehetnek társaink a játékban, ha ők is megtudják élni a sikert itt.

Érdekes kísérlet volna, ha mondjuk nyersanyagért cserébe pozitív energiákat küldenék és
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser12127

Vendég
Szia Firka!

Mindig érdeklődéssel olvasom eszmefuttatásaidat, és gyakran tanulok is belőle. És tanulni ugye nem szégyen. :)
Különösen a matek az ami megfog, lévén magam is jó barátságot ápoltam ezzel a tárggyal nagyon sokáig.

Ezért ütötte meg a szemem a következő mondatod: "Én sem ismerem, de más sem azt a logaritmust ami a sikerhez vezet 100%."

Ezzel egyet is értek. De még inkább egyetértenék, ha a mondatban a logaritmust algoritmusra cserélnénk fel. :)

Ezt nem Neked írom, mert Te nyilvánvalóan pontosan tudod melyik mit jelent, hanem inkább azon olvasók számára, akik éppen itt vesztik el a megértés fonalát. :)

Várom a folytatást, vagy azt az emelt díjas telefonszámot! :)

Üdv: Arkh.
 

DeletedUser

Vendég
A barbárok foglalása és az hogy feleslegesen nem ütöd ki a saját támadóidat, mivel farmolsz is velük teljesen érthető számomra.

De itt nem az megy, hogy elfoglalsz 4-5 barbárt és a körülötte lévő 20-30at farmolod. Itt van pl. a Noobs, minden egyes falut befoglalnak ami szürkében pombázik. Kérdem én, ha minden ötezres falu nálad van, farmolni nem tudsz miből, mást nem támadsz( mivel LET-jük szinte semmennyi), akkor hogy is van ez? Arra hivatkoznak, hogy területi dominanciát akarnak szerezni? Azzal, hogy tömörülve foglalnak kis területen mindent, sőt az egyetlen értelmes szövetséges klánjuk területén is befoglalnak mindent...ezzel nem hogy a területük nem nő, de magukat és más klánokat is beszorítanak...

Két napja ezen megy a vita, a belső falvaimba befoglalnak minden barbárt olyan játékosok, akik három nappal előtte, még az ellenfélnél vannak...és én meg tűrjem szótlanul. Igen én is foglalok barbárokat, de pl. Dark Lord tapasztalta is, hogy játékost is kiütünk, ha nem tetszik a jelenléte.

Én úgy gondolom, hogy a jó játékosoknak abszolút nem jön be az, hogy a szerver első három-négy hónapjában farmolgatnak meg foglalgatják a szürkéket ezerrel, mert ezzel lesznek top játékosok...az sem normális természetesen, ha mindnekit ütsz és az egész térkép vörös, viszont ez a szerver nagyon elcsúszott a gyenge játékosok támogatásának irányába...
 

DeletedUser

Vendég
Dilazs Valami bajod van a Noobs-al ? :)

Leírtam,hogy csak a falu szám számít ,hogy minél több falvad legyen,hiszen sok faluban sok sereget tudsz legyártani
Tiszta matematika kérem.
Van uyge a kevés, az nem jó.
Ezért kell a több,a sokabb , a soknál sokabb meg a nagyon sok :D
Tehát nagyon sok faluval már frankón meg lehet vívni bármilyen jó kis háborút.
Az meg hogy ki mit csinál nem a reszortom hogy én döntsem el.
Nyilván megvan az Ő taktikájuk is.
Egy ellenség felé szeretnének nyitni, és a diplomáciájuk ezt támasztja alá.
De ezt a vezéreik biiztosan jobban tudják mint én ,hiszen Ők ott az agyak, az illetékesek,nem pedig én.

Szia Firka!

Mindig érdeklődéssel olvasom eszmefuttatásaidat, és gyakran tanulok is belőle. És tanulni ugye nem szégyen. :)
Különösen a matek az ami megfog, lévén magam is jó barátságot ápoltam ezzel a tárggyal nagyon sokáig.

Ezért ütötte meg a szemem a következő mondatod: "Én sem ismerem, de más sem azt a logaritmust ami a sikerhez vezet 100%."

Ezzel egyet is értek. De még inkább egyetértenék, ha a mondatban a logaritmust algoritmusra cserélnénk fel. :)

Ezt nem Neked írom, mert Te nyilvánvalóan pontosan tudod melyik mit jelent, hanem inkább azon olvasók számára, akik éppen itt vesztik el a megértés fonalát. :)

Várom a folytatást, vagy azt az emelt díjas telefonszámot! :)

Üdv: Arkh.

Hát ez nagy volt :D

Ha firka annyira jó matekos lenne,akkor lenne annyi esze hogy pénzért matek korrepetálást vállaljon ,de neki sajnos nincsen :D Meg az is kérdéses lenne hogy ki bírná elviselni az első két órát hidegvérrel ugyebár :p
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser15525

Vendég
Mi ez barbiellenes kampány?

A barbik kellenek, jól nyomja a pontot, de értelemszerűen, én is azt támadom, akik egy-két nap alatt húznak be, 5-6 barbit.

pl:
A v17-en helyettesítek egy fiókot. Amikor rámdobta egy levél sem volt, így nem fogadtam el. Amikor bukott pár falut kénytelen voltam elfogadni, és mit látok? A kb 15 faluval rendelkező egyénnek, nincs kiépített védő, vagy támadó falva.
Itt nem a seregre gondolok (az sincs egyébként) hanem az alapvető épületekre, amik szükségesek
És védjem meg a faluit.
Mardat 4 neki, a támadott falunak levertem a hűségét, felhúztam a falát, és beállítottam egy kazal védőt.
2 nemes minusz, + 1 nemes, és egy támadó csapat (mellesleg a támadó is lándzsást is küldött, szétverte a foglalandó falut... mi értelme volt, fogalmam sincs a főhadit minek verte le 1-re...).
Nah mindegy, ezt én nem érthetem.. Viszont visszaemlékszem a v8-ra, ahol egy helyettesítésem alatt (3 faluval), jol kiépített falukkal, kb 10-12 csapat full támadó ellen (+a nemesek) 3 napig hadakoztam, amíg támadóm kifulladt. Én igaz vesztettem 2 falut, de emlékezetes, szép játék volt :)
 

DeletedUser

Vendég
Látom nem olvastad el az egész témát, de NO PROBLEMO :)
Mindenesetre köszi a hsz-t , jó volt unikumként olvasgatni,hogy 15 falu katonák nélkűl ?! hmmm... lám vannak ilyen játékosok is :D:D
Sajnos én még nem találkoztam velük :D
 

DeletedUser15525

Vendég
Látom nem olvastad el az egész témát, de NO PROBLEMO :)
Mindenesetre köszi a hsz-t , jó volt unikumként olvasgatni,hogy 15 falu katonák nélkűl ?! hmmm... lám vannak ilyen játékosok is :D:D
Sajnos én még nem találkoztam velük :D

Már csak 3 falu :D

Jó, lehet csak 10 volt neki., mindenesetre, egy falut visszavettem, és megint 4 lett, mire kaptam még pár támadást, és kapufa lett a falunak:D


Nem a csapatösszetételt akartam szimulálni, hanem a kiépítetlenséget.
Bár......... Mind a kettő pocsék volt..
 

DeletedUser15525

Vendég
Ám valóban nem olvastam a poszt-ot, pótolom, ígérem :)
 

DeletedUser15525

Vendég
Elolvastam.

A barbárokkal az a baj, hogy össze-vissza vannak építve. Pl az egyik bánya 27-es, a másik 12-es...
Ellenben az élőfalu, többnyire célzottan van építve.
Egy átlag építés 3000 pont körül, akadémiával rendelkezik. Ellenben a barbi, még 5000 pontnál is csak 17 kovácsnál van (nem tudom, hogy állításom igaz-e, egyszer foglaltam egy barbit, az így nézett ki).
Ellenben tény, hogy ezek a világok, valóban a barbikra épülnek.
Hurrá, megtanulnak játszani, többfalus játékot.

De, valójában a játékot is megölik vele, hisz a farmolás a kezdeteknél gyorsan megadja magát, hacsak nem tartod a lépést a barbikkal.

A klánok, ha barbiznak, beszorulnak. Nem azt mondom, hogy ne, barbizzanak, hanem hogy maradjanak szabad barbik, farmolni, ugrani.
 

DeletedUser

Vendég
nincs semmi gond a barbárokkal.
mivel majdnem mindegyikben 80%-ban az a tendencia áll fenn, hogy Főhadi 30-as és Piac 25-ös :) szépen fogsz pár katapultot,és halomra katázod a nem kívánatos épületeket :D
Így a megfelelő kezeléssel elérhetőek a 30-as bányák illetve a Tanyák ;)

""A klánok, ha barbiznak, beszorulnak. Nem azt mondom, hogy ne, barbizzanak, hanem hogy maradjanak szabad barbik, farmolni, ugrani. ""

Szabad barbik márcsak azért sem fognak maradni,mert akiket a közepén nyomnak,azok ide akarnak kiköltözni.
Ezért is kell elfoglalni az összes barbit, hogy aztán másfelé költözgessenek azok akik nem tudnak harcolni,ahonnét is majd szépen visszarugdossák Őket :D
 

DeletedUser15803

Vendég
má' megint?

Elolvastam.

A barbárokkal az a baj, hogy össze-vissza vannak építve. Pl az egyik bánya 27-es, a másik 12-es...
Ellenben az élőfalu, többnyire célzottan van építve.
Egy átlag építés 3000 pont körül, akadémiával rendelkezik. Ellenben a barbi, még 5000 pontnál is csak 17 kovácsnál van (nem tudom, hogy állításom igaz-e, egyszer foglaltam egy barbit, az így nézett ki).
Ellenben tény, hogy ezek a világok, valóban a barbikra épülnek.
Hurrá, megtanulnak játszani, többfalus játékot.

De, valójában a játékot is megölik vele, hisz a farmolás a kezdeteknél gyorsan megadja magát, hacsak nem tartod a lépést a barbikkal.

A klánok, ha barbiznak, beszorulnak. Nem azt mondom, hogy ne, barbizzanak, hanem hogy maradjanak szabad barbik, farmolni, ugrani.

Az a helyzet, hogy a déliek 'lefizetett' bérencei vezetik a klánokat északon is, bár tagadják. Az MHC nem csak két klánnal jelent meg itt, hanem többel, ezt már eljátszották. Megy a dipózás.

Mi ráérünk itt a barbár falukról beszélgetni, egymást ütjük, mert a vezérek nem a ......., hanem az MHC-nak dolgoznak. Van akiről tudom hogy direkt, van akiről csak azt hiszem, hogy ostoba.

Ti melyik meccset nézitek? Lassan elmegy a szerver mellettünk és még mindig ez a téma? Az MHC már megválaszolta!
Nézzétek meg milyen szép teljesítményt nyújtanak.
Nem kell háborúzni? Szétütnek mindenkit! A harmadik helyezett klán szinte nem foglalt annyi falut összesen, mint amit az MHC háborúban elnyert!

Ki akar itt szervert nyerni? :D
Kezdjétek el a meséket gyártani, legyen kéznél, ha majd hirtelen más, sürgős okok miatt már nem értek majd rá a V18-ra!

Az MHC a bajnokok ligájában játszik, a többi meg kint a GYEPEN.

Aki még úgy gondolja, hogy talán focizna egyet, az keressen meg és hagyjuk a vakert! Itt az ideje, hogy összeálljon egy kemény kis csapat, s nem a futottak még kategóriára gondolok, bár nem hiszem, hogy sokan beáldoznák a bársonyszékeiket!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser15525

Vendég
Az a helyzet, hogy a déliek 'lefizetett' bérencei vezetik a klánokat északon is, bár tagadják. Az MHC nem csak két klánnal jelent meg itt, hanem többel, ezt már eljátszották. Megy a dipózás.

Mi ráérünk itt a barbár falukról beszélgetni, egymást ütjük, mert a vezérek nem a ......., hanem az MHC-nak dolgoznak. Van akiről tudom hogy direkt, van akiről csak azt hiszem, hogy ostoba.

Ti melyik meccset nézitek? Lassan elmegy a szerver mellettünk és még mindig ez a téma? Az MHC már megválaszolta!
Nézzétek meg milyen szép teljesítményt nyújtanak.
Nem kell háborúzni? Szétütnek mindenkit! A harmadik helyezett klán szinte nem foglalt annyi falut összesen, mint amit az MHC háborúban elnyert!

Ki akar itt szervert nyerni? :D
Kezdjétek el a meséket gyártani, legyen kéznél, ha majd hirtelen más, sürgős okok miatt már nem értek majd rá a V18-ra!

Az MHC a bajnokok ligájában játszik, a többi meg kint a GYEPEN.

Aki még úgy gondolja, hogy talán focizna egyet, az keressen meg és hagyjuk a vakert! Itt az ideje, hogy összeálljon egy kemény kis csapat, s nem a futottak még kategóriára gondolok, bár nem hiszem, hogy sokan beáldoznák a bársonyszékeiket!

Isten a tanúm, én próbáltam. De egyes emberek személyes okokból, keresztbe tettek.
Rögtön megértettem, semmi sem változott....
Pediga játék nyitásakor, valahol van egy posztom, amiben örvendtem, hogy végre, észhez tértek a klánok, és nem lesz V14.
Nem is az lett.
A V9 ismétli önmagát, igaz, itt még a világ tágul.
 

DeletedUser

Vendég
Ti melyik meccset nézitek? Lassan elmegy a szerver mellettünk és még mindig ez a téma? Az MHC már megválaszolta!
Nézzétek meg milyen szép teljesítményt nyújtanak.
Nem kell háborúzni? Szétütnek mindenkit! A harmadik helyezett klán szinte nem foglalt annyi falut összesen, mint amit az MHC háborúban elnyert!

Ki akar itt szervert nyerni? :D
Kezdjétek el a meséket gyártani, legyen kéznél, ha majd hirtelen más, sürgős okok miatt már nem értek majd rá a V18-ra!

Az MHC a bajnokok ligájában játszik, a többi meg kint a GYEPEN.

Csak egy kicsit dagad a májunk! :)
 

DeletedUser3242

Vendég
Csak egy kicsit dagad a májunk! :)

dagadhat is, mert az emberek egyik fele még mindig nem képes felfogni h lenne értelme az MHC ellen menni, a másik meg lelép/ett a turbóbarbik miatt ahol a legnagyobb szerencsétlen is ha jó helyen van azt hiszi magáról mekkora ász a 100 barbijával :) csak aztán jön vki aki nem csak barbizásban jó hanem tud játszani is.
 
Fent