Off

bArNNNi

REBELS
A reakció pontszáma
363
Azt mi van ha nem tud valaki angolul? Én se nagyon tudok. Kicsit szar, de az ilyesmiben egyáltalán nem érzékelődik a hiánya, mert valaki írta itt, azt hiszem pont Dj, hogy inkább logika. Unalomból 0 angol tudással phpbe 0rol felhúztam 1 weblapot elég komoly funkciókkal rövid idő alatt, igaz designt nem csináltam, mert annyira azért nem unatkoztam mégse, volt kevés javascript is benne. A javascript se lehet sokkal nagyobb cucc, nem azt mondom, hogy könnyű, mert fogalmam nincs, de szerintem minimális angol tudás bőven elég ahhoz is), ha meg valamit nem tudom rákeresek a neten vagy megkérdek valakit akit ismerek. Teljesen hülyeséget beszél ez a palánt gyerek, mint akitől elvették a kis piros labdát és meg sértődött miatta. És azt hogy valaki nem tud angolul lehet pár féle képen értelmezni. Lehet annyira nem tud, hogy pl egy tárgyalást lebonyolítson, de az alap meg van és a kisebb dolgok simán mennek. Vagy lehet egyáltalán nem tud, de ilyen meg nem nagyon létezik, mert akaratlanul is ragad a netről valami valakire mindig.
Amúgy meg kb senkit nem érdekelnek a szar sceiptjeid. Fake sceiptünk van, nem is 1 ami jól működik. Farmra is van meg mit tudom én miket raktál még ki.


Én írtam azt, hiszem az egész programozás az logika, fügvényeg felépítése.
Ez kb. olyan, hogy: mond már el nekem, hogy 1-1=0 angolul... :)
Sőt, egy érdekesség: eddig az excelbe ugye meg voltunk szokva az angol nevű függvényekkel. Nos, jelen esetbe ha feltelepíted a magyar excelt, akkor ott már magyarul vannak a függvények.

De annyit tennék még hozzá, s lezárnám részemről a dolgot:
Véleményem szerint, nem kötelező, hogy tudj angolul ahhoz, hogy programozz, s fel tudj állítani egy komplex motort. Mert a parancskodokat megtanulni kell, az egyenlőség értelme: =, ==, ill ===; vagy mit jelent ha !-jel van előtte. Szóval..ez nem angol, ez logika és matek konbó. Hiszen reál-oldal és nem human-oldal! :)

De lehet hülyeséget mondok, akkor meg bocsi! :)
 

-MateD-

Active Member
A reakció pontszáma
159
Én írtam azt, hiszem az egész programozás az logika, fügvényeg felépítése.
Ez kb. olyan, hogy: mond már el nekem, hogy 1-1=0 angolul... :)
Sőt, egy érdekesség: eddig az excelbe ugye meg voltunk szokva az angol nevű függvényekkel. Nos, jelen esetbe ha feltelepíted a magyar excelt, akkor ott már magyarul vannak a függvények.

De annyit tennék még hozzá, s lezárnám részemről a dolgot:
Véleményem szerint, nem kötelező, hogy tudj angolul ahhoz, hogy programozz, s fel tudj állítani egy komplex motort. Mert a parancskodokat megtanulni kell, az egyenlőség értelme: =, ==, ill ===; vagy mit jelent ha !-jel van előtte. Szóval..ez nem angol, ez logika és matek konbó. Hiszen reál-oldal és nem human-oldal! :)

De lehet hülyeséget mondok, akkor meg bocsi! :)
Így van. Angolt azért várnak el a legtöbb cégnél, hogy angolul dokumentáld a forráskódot, meg nyilván, hogy tudj kommunikálni, ha jön valami "nagy nyugati ember". Programozáshoz nem kell, esetleg a tanuláshoz, hogy gyorsabban és könnyebben tanulj, hiszen angol nyelven jócskán több információt szerzel, mint magyar nyelven.
 

a Vajda

Well-Known Member
A reakció pontszáma
2.232
Nem 5 perces munkák azok a scriptek nekem, nem vagyok olyan mint öreg. Nekem sem erősségem az angol, szóval eltart egy ideig mire mindel végzek és magyar leírást is írok hozzá, mert hát mégis csak a magyar szerverről beszélünk, attól függetlenül hogy az angol is elfogadott


Kedves Support!
Tilccsuk ki Numlockot!!!!
Felháborító amit csinál!!!4!4!4!4!
 

Bailey.ca

-EverBee-/Guardenant/Thunder Goddess
A reakció pontszáma
937
És most komolyan, mondd már el engem miért érdekeljen kb 1.5k ember aki nem tud angolul?....
Hmm ezert Meg erdemelnel egy "KING" cimket (ez olyansmi amint a Microsoft cimke) .A Kovetkezo fiokkod legyen Plainte the 1st, and the Greatest.
De ha nem baj el engedem Mar akkor en is a szoimat nem valogatva haatha eszhez tersz.
Nagyon sok fasz kalap ember lattam Mar ezen a forumon de egyenlore kezdesz a top1 lenni ezen a teruleten. Esha nem tetszik a rendszer huzzal el a masik vilagra egy a masik jatekba nem itt kell szidni a support ot Meg a jatekosokat foleg ha "nincs idod" jobbat mutatni. En a utobbi idobe 2 projectbe voltam reszes Numlock al(es Meg 1 van Stormmal es Syntex/Simple vel) . egyszer otlet egyszer en forditotam neki egy szovegest mert igen nem be szolni kene hanem segiteni oket.
 

Crixus a Veretlen Gall

Well-Known Member
A reakció pontszáma
439
Háát, egyik legjobb barátom sorra nyerte egyetem alatt a nivos programozó versenyeket, olyanokat ahova tényleg logikára van szükség, nem webfejlesztésről beszélek amit komolyabb logikai tudás nélkül is ellehet végezni, de mivel a nyelvel nem boldogult igy nagyon hosszas interjuzás után sikerült neki elhelyezkednie gyakornoki kezdőfizuval, persze az adott közegben hamar lehet fejlődni , igy is történt. Van a másik véglet, egy ismerősöm, aki beszél 4 nyelven, de Ö mégis IT-ban akart elhelyezkedni, megtanulta az alapokat de logikája abszolut nem volt, online intterjuzott egy angliali vállalathoz, simán átment a beszélgetős részen, majd a szakmai dolgokban segitettünk neki, mert szerencséjére online volt a teszt, igy felvették.
Tehát a tanulság, interjuhoz szükséged van minimális nyelvtudásra, tudj beszélni magadról, válaszolj az alap kérdésekre, ennyi bőven elég, de ez nélkül korlátozod a lehetőségeid kissebb cégekre.

De a KH-s scriptekhez nem kell különösebb logika...semmi bonyolult nincs bennük, csak időkérdés. Egyetemen volt projektem ahol okos jelzőlámpékkal kellett egy várost szimulálni ahol a jelzőlámpák tanulnak, vagy volt, hogy sudoku fetőket versenyeztettünk, mert a leggyorsabb program autómatikus creditet jelentett :))) voltak érdekes dolgok ahol tényleg logika kellett, ám na én is a könnyebb utat választottam és nem a mestint fele mozogtam el tanyulmányok után, a könnyebb út.
 

Crixus a Veretlen Gall

Well-Known Member
A reakció pontszáma
439
akik itt a fórumon scriptekkel foglalkoznak valószinüleg vagy tanulnak, vagy hobbi, kétlem, hogy hivatásos developerek lennének, fenének lenne kedve ingyen csinálni bármit is, amikor dolgozhatsz pénzért. Ezért tiszteljük a munkájukat és fogadjuk el amit letesznek nekünk, mert semmit nem kell tegyünk érte csak bemásoljuk :)
 

DeletedUser20437

Vendég
Teljesen nem értitek miért lenne szükség angolra. Main streamről vannak szedve a scriptek, ergo nem magyarul írodtak. Ha csak ránéz a variable nevekre és a functionokre az már ad egy basic understandinget, hogy minek kéne történnie, így ha el van valami baszódva egyszerűbb fixálni / javítani és ha nem tetszik ahogy meg van oldva, kilehet találni jobb megoldást, de a logikai része ugyanaz marad. Egy szóval se mondtam, hogy analfabéta lenne mert nem tud angolul, de rengeteg időt spórolna meg, ha értené mit szeretne elérni a script. A legtöbb script szar kód, elismerem, teljesen mindegy h milyen nyelven van, de egy jól megírt programkód érthető anélkül, hogy kikéne googleznod az összes utasítást.

A motoros példára visszatérve, megnézem hol találsz magyar dokumentációt embedded rendszerekhez, meg értelmes referenciát embedded C/C++hoz. És értem hogy nem értesz hozzá, nem is fogok jobban belekötni.
 

DeletedUser20437

Vendég
Így van. Angolt azért várnak el a legtöbb cégnél, hogy angolul dokumentáld a forráskódot, meg nyilván, hogy tudj kommunikálni, ha jön valami "nagy nyugati ember". Programozáshoz nem kell, esetleg a tanuláshoz, hogy gyorsabban és könnyebben tanulj, hiszen angol nyelven jócskán több információt szerzel, mint magyar nyelven.
Kis cégeknél lehet nincs rá igény, de multinál azért is kötelező angol, hogy mindenki megértse a kódot, nem fogják részletekbe menően átnézni, mert az időrabló lenne mindenki számára. Ha valami kódot írsz annak olvashatónak kell lennie, ha meg nem lehetséges akkor best practice szerint kéne lennie commentnek, h mégis mit szeretne elérni. Azért van különbség az között, hogy írsz egy function adatokElemzése() ot vagy function parseElements().

Az egyetemmel kapcsolatban, akár BME-n akár ELTE-n végzel a tudásod meg se közelíti a juniorként elvárt tudást és sokat kell hozzátanulnod önállóan, hogy felvegyenek akárhova.
 

DeletedUser20437

Vendég
Hmm ezert Meg erdemelnel egy "KING" cimket (ez olyansmi amint a Microsoft cimke) .A Kovetkezo fiokkod legyen Plainte the 1st, and the Greatest.
De ha nem baj el engedem Mar akkor en is a szoimat nem valogatva haatha eszhez tersz.
Nagyon sok fasz kalap ember lattam Mar ezen a forumon de egyenlore kezdesz a top1 lenni ezen a teruleten. Esha nem tetszik a rendszer huzzal el a masik vilagra egy a masik jatekba nem itt kell szidni a support ot Meg a jatekosokat foleg ha "nincs idod" jobbat mutatni. En a utobbi idobe 2 projectbe voltam reszes Numlock al(es Meg 1 van Stormmal es Syntex/Simple vel) . egyszer otlet egyszer en forditotam neki egy szovegest mert igen nem be szolni kene hanem segiteni oket.
Esküszöm ha nem tudsz írni magyarul, fordíttasd már le valakivel. Support csapat biztos segítőkész.
 

Crixus a Veretlen Gall

Well-Known Member
A reakció pontszáma
439
Teljesen nem értitek miért lenne szükség angolra. Main streamről vannak szedve a scriptek, ergo nem magyarul írodtak. Ha csak ránéz a variable nevekre és a functionokre az már ad egy basic understandinget, hogy minek kéne történnie, így ha el van valami baszódva egyszerűbb fixálni / javítani és ha nem tetszik ahogy meg van oldva, kilehet találni jobb megoldást, de a logikai része ugyanaz marad. Egy szóval se mondtam, hogy analfabéta lenne mert nem tud angolul, de rengeteg időt spórolna meg, ha értené mit szeretne elérni a script. A legtöbb script szar kód, elismerem, teljesen mindegy h milyen nyelven van, de egy jól megírt programkód érthető anélkül, hogy kikéne googleznod az összes utasítást.

A motoros példára visszatérve, megnézem hol találsz magyar dokumentációt embedded rendszerekhez, meg értelmes referenciát embedded C/C++hoz. És értem hogy nem értesz hozzá, nem is fogok jobban belekötni.
google a barát, aki ezzel foglalkozik megtanul keresni és kérdezni, akár nyelvtudás nélkül is feltudod tenni a kérdésedet a forditóval, egyetemen rengeteg maszatolós tárgyam volt amit azóta sem használok és igazodtam az akkori szinte 0 nyelvtudásommal. Pedig nem népszerű nyelveke kellett irjam hanem Haskelben, Prologban, Matlabban.
 

Crixus a Veretlen Gall

Well-Known Member
A reakció pontszáma
439
Kis cégeknél lehet nincs rá igény, de multinál azért is kötelező angol, hogy mindenki megértse a kódot, nem fogják részletekbe menően átnézni, mert az időrabló lenne mindenki számára. Ha valami kódot írsz annak olvashatónak kell lennie, ha meg nem lehetséges akkor best practice szerint kéne lennie commentnek, h mégis mit szeretne elérni. Azért van különbség az között, hogy írsz egy function adatokElemzése() ot vagy function parseElements().

Az egyetemmel kapcsolatban, akár BME-n akár ELTE-n végzel a tudásod meg se közelíti a juniorként elvárt tudást és sokat kell hozzátanulnod önállóan, hogy felvegyenek akárhova.
ez nem igaz, simán alkalmaznak ha képes vagy jót interjuzni akár diploma, de megmerem kockáztatni, h érettségi nélkül is,, a potenciált látják meg benned és segitenek a hiányosságaidat pótolni legyen az szakmai vagy nyelvi, főleg multiknál saját munkaidődben vehetsz részt nyelvtanfolyamokon.
 

DeletedUser20437

Vendég
google a barát, aki ezzel foglalkozik megtanul keresni és kérdezni, akár nyelvtudás nélkül is feltudod tenni a kérdésedet a forditóval, egyetemen rengeteg maszatolós tárgyam volt amit azóta sem használok és igazodtam az akkori szinte 0 nyelvtudásommal. Pedig nem népszerű nyelveke kellett irjam hanem Haskelben, Prologban, Matlabban.
igen de ezt aki tud angolul valószínűleg legalább fele annyi idő alatt oldotta meg, dunno minden ember különböző
 

DeletedUser20437

Vendég
ez nem igaz, simán alkalmaznak ha képes vagy jót interjuzni akár diploma, de megmerem kockáztatni, h érettségi nélkül is,, a potenciált látják meg benned és segitenek a hiányosságaidat pótolni legyen az szakmai vagy nyelvi, főleg multiknál saját munkaidődben vehetsz részt nyelvtanfolyamokon.
igen ilyen is előfordul, de azért ez a kisebbség
 
Fent