Nemes csatában

DeletedUser

Vendég
Bocsesz,ezt ide kellett volna raknom :)

Sziasztok

Meg szeretném kérdezni hogy e két jelentés között mi a logika ?

Mert komolyan érdekelne :)


7e45aaa130.png


b8618abeba.png

A nagyokosokat kérném hogy ezt válasszák meg .

Ja,és hogy a fal magassága meg hogy kevés a 100 lovas meg miegymás, azt azért kijelenteném,hogy én 30 könnyűlovassal küldöm mindig a nemeseimet vagy 100 bárdossal,és eddig mindig beütötték a falut ! Szóval .... :)
 

DeletedUser

Vendég
Az NL támadó értéke nagyobb.

Értem.
Tehát 50 NL támadó értéke nagyobb mint 83 KL támadóértéke ;)

Biztos jól számoltad ?

50 x 150 = 7.500 ( NL )
83 x 130 = 10.400 ( KL )

És a szerencse sem tényező :

9982e82f04.png
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser10162

Vendég
Lándzsás:

Védelem lovasság ellen 45

Nehézló:

Védelem lovasság ellen 80

Kb. így :)
 

DeletedUser

Vendég
de olcsóbban le lett gázolva mint a másik ,ott mégis megmaradtak.

Én eddig úgy tudtam hogy a sereg 50%-a meg kell hogy maradjon máskülönben bukik a nemes.
Ez a feltétel egyik esetben sem állt fenn,éppen ezért lenne jó ha valami szakértő ezt megmagyarázná :confused:
 

DeletedUser10162

Vendég
de olcsóbban le lett gázolva mint a másik ,ott mégis megmaradtak.

Én eddig úgy tudtam hogy a sereg 50%-a meg kell hogy maradjon máskülönben bukik a nemes.
Ez a feltétel egyik esetben sem állt fenn,éppen ezért lenne jó ha valami szakértő ezt megmagyarázná :confused:

Hát, szerintem a védelmi érték számíthat, vagy hiba lehet :(
Egyébként, én is így tudtam.
 

DeletedUser

Vendég
Azzal nincs is gond. Csak konkrétan én is csodálkozom kétféle arányon és nem stimmel. Én is valahogy úgy tudom, hogy ha a támadó sereg több mint 50%-a meghal, akkor a főnemes is meghal. Namármost a két szóbanforgó jelentésben.
1. A nemes túlélte, pedig a támadó sereg 93%-a ott hagyta a fogát.

2. A nemes fűbe harapott, holott a támadó sereg 83%-a túlélte a csatát.
 

DeletedUser

Vendég
Látod Diavolo erről van szó ;)

szerintem tutira hiba :)
megkérdeztük a supportot azt mondták hogy 100 Klo az nagyon kevés kíséretnek,jó tudni hogy olykor 35 Bárdost is elküldünk a nemessel a FAL nélkűli faluba és átviszi :D
 

DeletedUser10162

Vendég
Látod Diavolo erről van szó ;)

szerintem tutira hiba :)
megkérdeztük a supportot azt mondták hogy 100 Klo az nagyon kevés kíséretnek,jó tudni hogy olykor 35 Bárdost is elküldünk a nemessel a FAL nélkűli faluba és átviszi :D

Viszont a szimulátor is ezt mutatja 2. szintű falnál az NL-nél.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Viszont szimulátorral kipróbálva meg a jelentésekben látottak szerint irja a szimu is. Hmm. Lehet kicsit bonyolultabb dolgok is vannak abban a harcrendszerben.
Kipróbáltam az elsőt a jelentésben lévő adatokkal és az az eredmény hogy ha 4-as fal mellett megy ez a csapat, akkor a marad 109 lándzsás védő és meghal a támadó teljes sereg a nemessel együtt. Ellenben ez 3mas falnál a szimu szerint megmarad 10 NL és a nemes besétál a kiölt faluba.

Azt az első jelentést még meg is értem. Ugyanis a csata lezajtott maradt kisérete a nemesnek, ami tulélte a fal által képviselt alapvédelmet.

De a második jelentésre semmi ötletem nincs.
Ami biztos, hogy a szimu szerint a jelentésben látott esetet a szimu az éjszakai bónusz bejelőlése esetén 20 fal mellett ufyanezen eredményt produkálja. Tehát lehet éjjel értél oda, de akkor sem tiszta hogy lehet az hogy 83 KL megmaradt és a nemes meghalt egy üres faluban éjjel is. Ekkora alapvédelmet jelent ezek szerint éjjel a 20as fal.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Oks.
Épp ezért irom, hogy nem értem a másodikat, mert éjjeli bónusszal számolta a csata kimenetelét.
 

DeletedUser

Vendég
jogos.
a szimulátor szerint ,- mert a második éjjeli bónnal volt - ( 06:57 volt a becsapódás ideje ) 20-as falnál bukik a nemes és a könnyűlovasokból is csak 17 veszik el ekkora szerencsével.
viszont az első megmarad .
fene se érti.
mindegy :)

debde2fc07.png
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Akkor ugytünik meglett a megoldás. A fallal vigyázni kell éjjel nagyon. Ezek szerint elég nagy a fal által adott alapvédelem.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem a védelmi érték és a támadóérték közötti különbséget nézi, hogy kevesebb-e 50%-nál a megmaradt támadóérték a védőhöz képest vagy sem. Ezek szerint a csatát 2 részre bontja a harcrendszer. lezajlik az ütközet és ami megmaradt a nemessel megpróbál besétálni, másképp nem tudom elképzelni ezek alapján. Aztán lehet rossz a logikám. :)
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem azért lehet ez, mert a gyalogosok és lovasok különböző képpen lesznek levédve (van külön védelem gyalogosok és védelem lovasság elleni érték) és a nemes az gyalogos gondolom, tehát ezért történik ez.
 

DeletedUser

Vendég
Azt bevettem a gondolkodás menetemben az előző hozzászólásomban. Mert lényegében a csata kimenetelére annak van befolyása.
De ne feledd az egységeknek 4 tulajdonságuk van, azon a világokban ahol van ijász kaszt. Amelyikben nincs abban csak 3 tulajdonságuk van. Ezek meg a következők:
Támadó érték
Védekező érték
Védelem Lovasok ellen
Védelem íjászok ellen
(ijász nélküli világban nincs)

Minden falunak a fal által ha üres is van alapvédelme, amit pontosan nem tudok mi alapján határoz meg a harcrendszer, de a falnak van köze hozzá biztosan és ezen kívül lehetséges a többi épület(szint)eknek is van valami, bár ezt nem tudom biztosan. Lényeg van az üres falunak is alapvédelme valamennyi.

És logikus is, hogy egy foglalásos támadásnál 2 részre szedje a harcrendszer a támadást. Veszi a támadó és védő egységeket, kiszámolja azok támadó és védekező értékeit egységenként lebontva, ha van lovag a megfelelő egység értékeit a lovagnál lévő fegyver megfelelő értéke(i)vel felszorozza.
És innen nem tiszta a harcrendszer számítási módja de valószínűleg az történik, hogy külön kiszámolja mekkora veszteséget okoznak egymásban a lovasok és ha vannak az ijászok, valamint a támadóérték és a védekező érték különbsége alapján megállapítja hogy a támadó csapat volt-e erősebb vagy a védekező, a támadó morál és a támadó szerencséjét és a fal által adott védelmi értéket figyelembe véve. Majd a kapott értékek alapján megállapítja mi halt meg és mi nem. A felderítőket ha vannak megint teljesen külön számolja mert a felderítők csak a felderítők ellen harcolnak, kivéve ha nem halnak meg védekezésben a többi támadó sereg által. Hogy a megmaradó egységeket aztán hogyan számolja ki az rejtély (szerintem a kezdeti támadó:védőértékek aránya alapján), mert nem nyilvános amennyire én tudom a számítási módszer.
A lényeg, hogy ha volt nemes a csapatban és az nem kenődött fel a teljes támadósereggel együtt a védőkön, tehát van túlélő támadó csapat kiszámolja annak megmaradt támadó értékét, meg a falu megmaradt alapvédelmét és ha a megmarad támadóérték és védőérték különbsége nagyobb mint a támadóérték fele akkor a nemes besétál, ha kisebb akkor meg feldobja a bakancsot a nemes függetlenül attól marad-e túlélő támadó.

No persze hogy tényleg így történik-e van sem azt nem tudom, talán valamelyik Admin tudja a valódi számításmenetet, de az sem kizárt, hogy ezt a játék fejlesztőin kívül senki nem tudja konkrétan. :)
Tehát amit itt leírtam azt csak egy lehetséges válasz és konkrétan csak egy logikus találgatás azon dolgokból amit tapasztaltam eddig és amit megismertem, kikövetkeztettem az eddigi játékom alapján.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Szerintem azért lehet ez, mert a gyalogosok és lovasok különböző képpen lesznek levédve (van külön védelem gyalogosok és védelem lovasság elleni érték) és a nemes az gyalogos gondolom, tehát ezért történik ez.

mindkét csapat lovasokkal támadott ^^
 
Fent