MDV 4ever? :)

DeletedUser

Vendég
de jnagyon jó úton haladnak
ti egyszerűen nem is érdemlitek meg már jó ideje, hogy megnyerjétek, amióta hagytátok teljesen eluralkodni az inkorrekt és hiéna üzemmódba kapcsolt grimanyot ... és lám az idő mindent letisztáz: mindenki azt kapja, amit megérdemel ... akinek ilyen ("A szövetséges egy olyan ellenfél akivel éppen összefogsz vmiért ... se jobb se rosszabb mint az ellenség.") vezető jut és el is viseli, annak úgy kell.

amúgy meg ha évekig azért ment az önfényezés inso oldalról, hogy a legyen elismerve a statisztika, akkor itt lenne az alkalom a korrektséghez: egyszerűen csak gratulálni az ellenfélnek ... a tényekhez :D

Side 1:
Tribes: INSO
Side 2:
Tribes: MDV

Timeframe: Múlt hónap

Összes foglalás ellenséges oldal ellen:

Oldal 1: 1,199
Oldal 2: 126
Különbség: 1,073

chart


Összes foglalás pontértéke ellenséges oldal ellen:

Oldal 1: 13,734,451
Oldal 2: 1,323,631
Különbség: 12,410,820

chart
 

DeletedUser

Vendég
Egyúttal pedig szeretnék gratulálni az MDV eddigi sikereiért. DE! 2014-ben ismét új idők fújnak.

És apró titkot is elárulok, 1,5 hónap múlva már a szervert ismét az INSO vezeti majd...
 

DeletedUser

Vendég
("A szövetséges egy olyan ellenfél akivel éppen összefogsz vmiért ... se jobb se rosszabb mint az ellenség.") vezető jut és el is viseli, annak úgy kell.

Még erre valamit írnék aztán abba hagyom a felesleges szócséplést ugyanis szerintem minden egyes leütött karakter a "harctól" veszi el az időt.
Lehet h valakinek nem szimpatikus ez a látásmód bár erre rácáfol az INSO belső közleménye ugyanis a Renewaltól kezdve a Rebelsen keresztül a NaMacs klánig sok korábbi szövetségesünk folytatta nálunk, de tény h elenyésző a becsatlakozott klánok sora ahhoz képest, h 4 és fél éves szerverről beszélünk... de lehet így nyerni (vagy elbukni) egy szervert, hogy a klán nem arra apellál, h mindenkit beolvasszanak és fűvel fával szövetséget kössenek csak azért h a szerver hamarabb véget érjen és lehet úgy is nyerni ahogy pl. most az UNIO teszi a V18-on.... legyőztek 1 db klánt lényegében az =MHC=-t (ehhez gratula nekik) aztán pedig a klánt legyőző 300-350 (sacc per kb) emberke azóta nem csinál semmit csak egymást foglalgatják be a nagy békesség jegyében, hogy végre a 75 tagot egy klánba passzírozza és meg legyen ezzel nekik 80%... Mint írtam az előbbiért nagy gratula nekik az utóbbiért meg csak egy gúnyos kacaj lehet a jutalom...
Kinek mit jelent a klánháború... Az INSO-nak a harcot jelentette a létezése 4 éve alatt... megjárt már ennyi idő alatt mennyet és poklot is... de az, hogy 4 éve létezik sok mindent elárul annak vezetőiről és még ott lévő tagjairól. Hiszen tetszik nem tetszik a vezérek módszere ennyi időn át egyben tartani 1 klánt nem egyszerű... Lehet sorolni melyik klán élt meg 1 szerveren, 4 évet és 2 hónapot... hát várom a listát...
gyanítom nem lesz végeláthatatlan...

Üdv: kackac :)
 

DeletedUser14522

Vendég
hopsz, csak most vettem észre, hogy te nekem válaszolgatsz (pif. is én vagyok) .... bocs, nem emlékszem melyik inso-s ismerős acc e kinti kackac megfelelője, ezért kedves "kackac":

írtál valamit, de nem arra amit beidéztél, az az idézett grimanyo mondat a szövetségesek következetes átveréséről szól .... amit te írtál az meg talán másról ;)

dehogy elenyésző a beolvasztott/csatlakozott klánok sora, gyakorlatilag mindenki, aki megfordult a szerveren volt már INSO-s is, azért "csak" ennyi, mert nem volt több klán :), lehet most már nem arra apellál, mert már nincs kire, de amíg lehetett, addig dehogynem ... méghozzá a fenti módon: a szövetségeseket potenciális faludonoroknak tekintve ...

ezzel szemben a v18-on valódi szövetségesek vannak - a csúsztatós leszólásod alapján mintha anyo lennél :D - néhány kis klán kötött szövetséget az akkor még bőven túlerőben levő MHC ellen, csakhogy megtartották a szavukat, akkor is amikor már csak ők maradtak .... ez azért nagyobb truváj, mint fűvel-fával szövetkezni, fűt-fát betoborozni és fűt-fát átverni, a saját játékosokat birkának tekinteni

szerinted azért jár gúnyos kacaj, hogy nem csapják be egymást a szövetségesek, nem marakodnak a koncon és nem egyik a másikat átverve akar inkább csak egyedül győztes lenni ? .... hát javaslom ezt szövetségeseid - ha még van - előtt ne nagyon hangoztasd, emiatt kellett anyonak oly hirtelen és dicstelenül, 2 zsíros accot (a sajátját és az átvett montiét) is gyorsan elveszejtve elkullognia a v18-ról

úgyhogy vezetési-szervezési példának ne állítsuk a 4 éve sikertelen v8-at (vezetőit), a 1,5 év alatt sikeres v18 (vezetői) elé, mert nem passzol, fordítva inkább :)

természetesen az új 2014-es szelekhez és javuló eredményekhez gratulálok!
 

DeletedUser

Vendég
Akkor megvan a talány ki volt éveken át az oly misztikus Pif.... (egyébként én unokatestvéredre hcsf-re gondoltam, de ez most nem lényeges...)

Kedves tgszisz tehát V8-as egykori "barátom"(?) (nem grimanyo vagyok...), hozzászólásomat elintézted annyival, hogy másról írtam mint amit beidéztem pedig ez közel sem igaz és ezt Te is tudod hiszen V8-ról (dicstelen lelépésed ellenére) azt hiszem a legtöbben így én is egy intelligens emberként emlékszünk rád. Így bár a célja jelen pillanatban előttem nem világos ,(bár gyanítom szimplán a magad igazát akarod védeni bármi áron) de gyanítom pontosan érted miről beszéltem 1 hozzászólásommal ez előtt.
A HARC-ról ami előtted sem ismeretlen hiszen kb 1,5 éves kéktengeres (egyébként hasznos) játékod ellenére mindig frontos és harcos játékos voltál V8-on is. Így bár most pár sorban ismét megpróbálom elmondani mire gondoltam mikor a soraimat írtam , de gyanítom ez csak 1 + felesleges kör lesz tőlem, hiszen mint több éven át INSO-s tag pontosan tudod, hogy az INSO klán a V8 legharcosabb klánja volt és sosem volt célja szövetségek kötése, különféle paktumok létrehozása...

Tudnod kell, hiszen sokáig sőt szinte végig Te is részese voltál, hogy az INSO klánnak általában csak 1 szövetségese volt maxmimum a szerver elején emelkedett ez a szám... 2 maximum 3-ra sajnos az én emlékezetem sem tökéletes már...
Az, hogy az a mondat grimanyotól van-e nem tudom... ismerve őt el tudom képzelni, hiszen az első pillanattól kezdve a szerver nyerése volt a célja bármi áron (ez kb. rólam is elmondható), a mondat tartalma kifogásolható sőt elvetendő HA tényleg az ő "szavai" ezek. Viszont én nem ezt akartam feltétlenül megvédeni hanem szerettem volna veled és minden egyes (már kevesen vannak) fórum olvasóval azt tudatni, hogy az INSO klán milyen erényekkel rendelkezett a szerver több mint 4 éves történetben. Azt hiszem ha van klán és VEZETŐSÉG amire jellemző a "Nem alkuszunk" kijelentés az-az INSO és nem a már említett becstelen módon megfutamodott =MHC=.

Ez a klán mint írtam megjárta már a poklot (2012 vége és majdnem az egész 2013...) és a mennyet is 2010 elejétől...
Akik a vezérei voltak ott maradtak kitartottak mindenféle helyzetet akadályt leküzdve sok áldozatot hozva is, míg egyes vezetőségi tagok (azt hiszem pártucatszor a Te szemedre is lett hányva) csak dumáltak-dumáltak-dumáltak mindenféle cselekvés hiányában. grimanyo,TheodoriK és már most teljes értékű szinte 3. vezérként csocsoka77 viszont cselekedett is mikor arra volt szükség. Néha ilyen néha olyan módszerekkel, de azt hiszem teljes jó érzéssel tudom azt írni, hogy sosem kevésbé sportszerűen mint egykori vagy jelenlegi V8-as ellenfelei... (lásd példaként az ellenséges vezér HOLT83 végleges kizárása)

Szövetségesek : nos igen... mint említettem már párhuzamosan a legritkább esetben volt tapasztalható 2 szövetséges megléte mindez azért mert sosem volt célunk harc nélkül nyerni egy világot annak ellenére sem, hogy az INSO nem egy szervezett indulással lévő klán volt hanem egy személy mert "álmodni" egy nagyot és kezdett bele abba amit eddig végig is vitt természetesen több mint 4 évet (lassú és nagy szerver lévén) nem lehet csúcsfokozatban pörögni hiszen nekünk is vannak problémáink magánéletünk ami nem mindig tud egész embert eredményezni a klánháború világában is. És ez így is van rendjén... Szövetségesen tehát... azt állítod fűvel fával szövetkezünk... Kikkel is? Nem igaz ez jobban a V18-ra? Pár hónapnyi MHC-től való pofontenger után (mert tény az MHC-t 1-1-ben senki sem tudta megállítani) addig kavarták a lapokat amíg csak nagy nehezen lényegében a szerveren lévő összes klánt sikerült a "nagy cél" érdekében csatasorba állítani. Akkor melyik világon volt jellemző a fűvel fával való szövetkezés? Remélem nem kibúvó választ kapok újfennt...

Azt írod fűt-fát betoborozni... Szövetséges klánok döntöttek úgy sorban, hogy az INSO-hoz való csatlakozás útját választják. Kis történelem... : Kövessük nyomon a nagyobb klánok becsatlakozását

Dr.H: két egymás mellett lévő szövetséges klán TOP1 és TOP3-ként döntöttek úgy, hogy együtt nyernek szervert vezéri megállapodás alapján. A név INSO (top1) maradt, hiszen mondhatom már akkor is komoly tekintélyt mondhatott magáénak a klán így a nevet megbolygatni értelmetlen volt

NaMacs: bajban voltak nem kicsiben... az akkor virág korát élő Vinelos bagázs szépen ütötte vágta őket. Csatlakozásukat elfogadtuk vezérüket krisz0422-t bevédtük azonnal és ezzel megnyertük akkor ő és új klántársaink tiszteletét is. Tehát az INSO segítette szövetséges bajtársait...

Renewal: nyugdijasvagyok PARA és lalawék L.H klánjának fúziója után megalakult klán bajban vannak az északi nyugati részen megjelent REBELS klán nagy térkép széli háttérrel komoly gondot okozott a Renewalnak és bizony a Vinelo fronton is voltak gondjaik. Az INSO-hoz való csatlakozást választották remélve az INSO segéd kezet nyújt...és nyújtott.
A Rebels frontot pár hónap alatt stabilizáltuk az addigi napi szintűtucatnyi faluvesztést az INSO klán veretes statját sem sajnálva megsegítette szövetségeseit.

REBELS: A már megalakult I.E.M. (Inso Ellenes Mozgalom) tagjaként legnehezebb feladata elé állította sokáig a TOP1 klánt.... amíg a REBELS és az I.E.M. másik bástyájának vezetői össze nem rúgták a port... az INSO vezetése természetesen köszönte szépen és azóta is nagy mértékben a REBELS volt tagjainak és vezérének hála fel tudta venni a harcot a sokáig iszonyatos túlerőben lévő INSO ellenes klánok ellen.

Fűt fűt betoboroztunk volna? Átvertük volna szövetségeseinket? Nos... nem hinném...

V18-ról még annyit mivel én is részese voltam...: Sosem volt az MHC túlerőben... Ha tényleges faluszámot vettünk alapul és azt százalékoltuk sosem volt faluszámos fölényben az MHC, közel sem......míg az INSO ellenes mozgalom megalakulásakor több mint 70%-os faluaránnyal rendelkeztek. Mára ez 50-50%
Az INSO ellenes mozgalom tagjainak klánjai megalakulásukkor majd 500 fővel rendelkeztek amíg az INSO alig több mint 100 taggal. Onnan az emberek elmenekültek... mára 80 taggal vannak míg az INSO és szövetségese az Nv8 akik valóban voltak már az INSO klán tagjai 60 taggal rendelkeznek. Amíg az IEM elveszettt 400 embert addig az INSO 50-et. Biztos, hogy mi használjuk ki saját játékosainkat és tekintjük birkának? Vagy azok a jelenleg MDV tagok akik harc nélkül a többi IEM-es tag falvain gyarapodtak és ennek hála előzték meg az INSO klánt? Itt sem kitérő választ szeretnék kedves tgszisz....

V18-ról többet nem szeretnék beszélni mert 100%-osan nem voltam belső tagként követője a világ eseményeinek viszont ha szerinted azt jelenti a klánháború, hogy a szerver elején minden klán összefog egy klán legyőzéséért (akik kb akkor 25%-ot birtokoltak) és aztán miután ez sikerült hosszú hónapokig tán 1 évig arra várjanak , hogy végre 80 embert egy klánba paszírozzanak akkor valóban teljesen más elképzelésünk van a klánháborúról.

Lehetett volna ezt úgy is... hogy gyerekek Oké, tudtuk kevesek vagyunk 1:1-ben az MHC ellen vegyük ki őket a V18 körforgásából és akkor tisztességes játékban a harcra felkészülve (NEM HÁTBA TÁMADVA) eldönthették volna a szerver további sorsát.

Kérdésem mégis V18-ról tovább... mi van ha nem kellett volna fél-háromnegyed év mire az MHC ellenes "Szövetség" létrejön hanem csírájában 2 hét után az egész "világ" összefog a "nagy célért" és rögtön pár falus tagokként kipicsázzák a "legendás"(?) (kackac) MHC-t? Akkor onnantól kezdve üldögélik végig a szervert drukkolva,hogy mikor unja már meg a mellettem lévő 4000 ember a játékot és összejön a 80% végre? :) Kicsit vicces elképzelés... Pedig lényegében erről van szó jelenleg V18-on.

Sikeresnek mondani ezért a V18 vezetést? Hát leírtam véleményem erről....

Sikeres-e a V8-as vezetés? Azt a jövő eldönti: grimanyo és az alapító TheodoriK szinte a szerver elejétől terelgeti ezt a klánt. A végén eldől sikeresen-e. HA nem csak beszólogatni akarsz Te is pontosan tudod, hogy az INSO nem a rossz vezetése hanem a lassú világbeállítás miatt van itt 4 éve a szerveren...

Egyébként pedig... kritikát lehet természetesen fogalmazni , itt sem történt minden hibátlanul több mint 4 éven át, de erre szokták azt mondani: Csináld jobban ha tudod... Te itt voltál V8-on kedves tgszisz az INSO vezetősége tagjaként... mindannyian láttuk, hogy nem tudod jobban csinálni...

Viszont a szavakhoz mindig is értettél, lássuk mit reagálsz erre, remélem többet mint "amit Te írtál másról szól ;)" dolog... méltatlan lenne hozzád.

Hosszúságért és az esetleges helyesírási hibákért elnézést...
 

DeletedUser14522

Vendég
első reakcióm: jó reggelt :)
második: bocs, tegnap kissé talán igazságtalanul kritizálós voltam, de a kérdéseidre szívesen válaszolok sorban, így a hosszú leírásod alapján egész pozitív nosztalgiám támadt az INSO hőskorszakhoz ... előtte esetleg elárulnád ki is vagy, hogy én is lebarátozhassalak? :D
 

DeletedUser

Vendég
Gondolod fontos a személyem? :) Így is nyugodtan barátodnak hívhatsz... :)
 

DeletedUser14522

Vendég
Gondolod fontos a személyem? :) Így is nyugodtan barátodnak hívhatsz... :)

végül is ha nem akarod: nem, de akkor hagyjuk a további személyes egyoldalú kritikai észrevételeket velem kapcsolatban is ;)
Pl az ilyesmit: "Te itt voltál V8-on kedves tgszisz az INSO vezetősége tagjaként... mindannyian láttuk, hogy nem tudod jobban csinálni... "
hát nem tudom te ki vagy és hol mit láttál, de azt azért igen, hogy amit állítasz azt biztosan nem:
- mivel konkrétan vezetői döntési helyzetben (kényszerben) egyetlen rövid ideig voltam, a 2010 decemberi majdnem széthulláskor, s akkor láthatóan jobban csináltam, mint az aki ott se volt, mert lelépett, vagy mint az aki ott volt ugyan, de döntésképtelenségig el volt bizonytalanodva .... öööö, igen, ha már eddig nem, akkor most se késő a köszönet, és persze szívesen, mert most nem lenne itt az INSO, hanem helyette valami más, például Massza meg a (már nem emlékszem a nevére) spanja klánja. egyedül Krisztől kell így utólag is elnézést kérnem, hogy a fürdővízzel együtt egy kis időre ő is repült, ja de látom már ő sincs.
- az meg hogy esetenként mit mondtam, hogy mit kéne másképp csinálnia theonak+anyonak, na arról meg nem derülhetett ki, hogy jobb lett-e volna, csak az hogy nem csinálták ... persze erre akár lehet azt a kifejezést is mondani, hogy én se csináltam jobban, de ez nem fedi a valóságot; igen, az autokratikus, tekintélyelvű vezetést/szervezést nem is akartam, másmilyenre pedig meggyőzni nem tudtam őket, rákényszeríteni meg se nem akartam, de nem tudtam volna őket. a 'dicstelen távozás' pedig nézőpont kérdése: nem álltam ellenfélhez, de nem is viseltem tovább az önkényes vezérkedést, rossz lett a hangulat, az a játék nem tetszett tovább, változtatni nem volt módom, a faluimra meg nagy ácsingózás volt házon belül, így mindenki jól járt, bónuszba kaptátok hcsf faluit is ..., nekem teljesen kellemes volt a távozás, nem hajtottam dicsőségre, így nem is volt számomra ez a befejezés dicstelen.

tehát akkor vissza az elméleti kérdéskörre, v18 vs v8, sikeresség, stb.

bizonyára ismerős a risk, vagy rizikó játék, olyan területfoglalós izé. csak a példa kedvéért ott a játék elején kap mindenki egy-egy feladatot, s az nyer, az sikeres, aki a saját feladatát teljesíti, mindegy is hogy a másiké mi volt, vagy a másik mit gondolt az egyikéről, hogy neki mit is kéne csinálnia .... minden játékos ellenérdekelt egymással

ehhez képest ez itt ugye csapatjáték, a játékos max tagja lehet a nyertes csapatnak ... és a játékosok kisebb-nagyobb csoportjai vállalkoznak feladatokra, szerződnek egymással
csakhogy legtöbb esetben ezek a szerződések spontának és pongyolák (spongyolák :D), vagy a játékosok nem is tudnak róla ... néha a klánok és vezetőik se igazán ;)

mire szerződött a v8 INSO klán? hogy megnyeri a szervert? egyedül? vagy közösen pl az NV8-al ? .... ti tudjátok, én már nem emlékszem / ;) / .... majd megválaszolod ha tudod/akarod
hogy álltok most? eltelt 4 év, INSO név fennmaradt, a szerződés betartva, a kezdeti csapat nagy része már sehol sincs, vagytok most 44-en (120-as klánlimit mellett), a vezetőségnek sikerült mostanra (eddig) a 4x44=176 emberévnyi motivációs feladat, de a cél még messze

mire szerződött a v18 néhány klánja? hogy együtt legyőzik a "nagy" mhc-t és közösen nyernek. (ugyan szerződhettek volna arra is, hogy együtt legyőzik az mhc-t, aztán jól egymásnak esnek, de akkor el se jutottak volna az első feladat teljesítéséig, mert az ugye triviális, hogy mindig a legerősebb vetélytársat kell gyengíteni. a kh-n persze szokás nem megbeszélni, hogy mi lesz az első szerződéses pont teljesülése után, de hát ezért tartanak a szerverek évekig, mert mindig újraképződik a vetélytárs, legtöbbször a szövetségesből, ha elég hatásosak voltak addig együtt)
hogy állnak most? eltelt 1.5 év, a szövetség fennmaradt, a szerződés betartva, a kezdeti csapat nagy része aktív és részese a hetek múlva bekövetkező győzelemnek, 221-en vannak, a vezetőknek sikerült 1.5*221=331 emberévnyi motivációs feladat teljes sikerrel, a célt elérték.

tehát nem leszólva az INSO teljesítményét (elismerem a harcos múltat, naná, részese is voltam ;), elismerem a harcos jelent, hiszen látom a staton, grat!) de kikorrigálva téged a v18 szövetségesek leszólásában, a kettő feladat és teljesítmény és sikeresség közül a v18-as játékosok és vezetők teljesítménye a jobb, úgy kb 331/176=1.88 -szor (persze ha még kb 3.5 évig húzzátok 44-en és meg is nyeritek, akkor túlszárnyaljátok azt a teljesítményt :D)

a v18-on igazán csak anyó próbált kavarni, ha bejött volna neki, akkor az a szerver is termelné még pár évig a profitot az inno-nak :)

a fűvel-fával bizonyára slampos és pontatlan megjegyzés volt a részemről, ezért elnézést! az téveszthetett meg hogy a statra ránézve láttam pár ismerős nevet ide-oda vándorolni az INSO-MDV között, és felrémlett pár régebbi elvtelen vándorló név, bocs.

az előző hsz-es kérdésedre pedig, hogy melyik klán 1 szerveren milyen hosszan, egy példa: hcsf klánja a v3-on, egy évvel idősebb, mint a v8 ... de ők ha jól tudom a brutál alacsony klánlimit és a nem érmés rendszer miatt nem tudják befejezni, .... állítólag rendszeren kiszámolják, hogy az aktuális tempónak megfelelően épp csak 4-5-6 év van vissza ;)

ismeretlenül is barátsággal: hajrá! :D
 

DeletedUser

Vendég
Üdvözlehelletem! :)

2010 decembere... nos ott voltam vagyis ott is meg nem is... Tény aktivitásban akkor tájt nem 100%-osan
De az is biztos sosem voltam távol sokáig mióta a szerver tart hiszen eleve én voltam ott az elejétől... :) Nálad sokkal korábban és nálad sokkal tovább... Remélem ez még nem tartozott a személyes kritikai vonalba... ;)

Egyébként meg tudnál esetleg említeni 1-2 dolgot amit azon hetek (?) (sacc per kb, kackac) amíg a vezetők nem voltak mondjuk úgy aktivitásuk teljében, hogy akkor Te bármi érdemlegeset cselekedtél? Az ismétlődő szócséplésen kívül mondom ismét , ismételten nem kritikaként megemlítve...
Bár... nem emlékszem egyébként,hogy 2010 decemberében Massza(R.I.P.) és Sir WW32 akkortájt még túlzottan nagy veszélyt jelentettek volna. De mint írtam 4 és majd fél éven keresztül meglepő módon én sem voltam full aktív, ez se rád se másra nem volt igaz ilyen időintervallumban.


Az pedig, hogy nem csinálta azt Theo+anyo amit Te mondtál? Az elejétől ott voltam... tényleg néha "ígéretes" elképzeléseid mellé cselekedet sose párosult. Hiába mondta neked bárki csináld... mintha ennél a bizonyos 2010 decemberi időpontban neked is tántalán :) fel lett volna kínálva neked az a bizonyos vezéri pálca is amit Te sietve visszadobtál ahogy minden más esetben is amikor meg kellett volna fogni a munka végét is a dolgoknak akkor kellett neked mindig sietve visszavonulnod... Ismét nem személyed elleni kritika , de a Teljes igazsághoz hozzá tartozik. Hogy ha nem csináltad sehogy, ne mond már, hogy jobban csináltad bármikor is azért mert éppen aktivitásban a vezetés egy gyengébb időszakában szócséplésben ott voltál a TOP-on... Ne sértődj meg...

Játékod befejezéseként pedig a törlés gomb megnyomása nekem ne mond dicsőséges befejezés. Sorry...



Az INSO az Nv8-al fogja közösen megnyerni a szervert, erre szerződtünk...

A matematikai képleted pedig az alapjaitól kezdve sántít Te is tudod, ez megint csak egy görcsös önigazoló tevékenység tőled, hisz itt is biztos vagyok benne, hogy nem vagy ilyen buta, hogy nem veszed számításba olyan tényezőket mint

A, világ mérete V18 kb. 90 000 élő falu / V8 kb. 180 000 élő falu
B, világ sebessége V18 1,5 sebesség / V8 1-es sebesség!

Ugyan én most nem fogok neked matekozni , de ránézésre is látni, hogy közel se ugyanazok a kondíciók a két világon, arról nem is beszélve, hogy Te itt 220 embert hirdetsz ki győztesnek és azokból számolsz éveket miközben ~fél éve már csak egymást foglalgatjátok tehát nem 220 ember volt itt akinek az éveit kellene nézni alapjáraton... de mint írtam felesleges itt számolgatni a világ alapvető beállításbeli és méretbeli grandiózus differenciája miatt kedves tgszisz

De még egyszer leírom azt is (utoljára), hogy ezen két(?) klánnak bocsi de az INSO klán a V18 über alles versus MHC volt... alapvető meglátásbeli különbségei voltak az elejétől kezdve.
V18 unio-ja vagy nevezzem Szövetsége sosem harcolni akart hanem csak túlélni az MHC "hengert" amit megtettek sőt legyőzték őket (GRAT!!! BÁR ÉN TETTEM VOLNA!!!)

Viszont ha akár a jelenlegi tagságnak én azt mondanám, hogy gyerekek déli hadvezér agyonverve (Doxa és felhő is már csak emlék csupán az MDV-nek....) nyugati hadvezér agyonverve gergo.tabori - tól 500 falu lehúzva... éppen tegnapelőtt olvastam, hogy milyen fantasztikus technikával akarja a jeges (iceman17) banda befoglalni őt is... (cupp szala! :D) és tegyük fel az MDV ennek hatására kiegyezhető lenne egy "paktum" miszerint INSO név alatt nyerjük meg a szervert akkor valószínűleg nekünk jobban kellene vezetőségi tagokként tartanunk a nukeoktól mint az MDV-nek, hogy ilyen silány befejezéshez hajlandóak lennénk asszisztálni...

Egyébként 120 taggal valami pofás hát mondjuk UNIO klán név mögé bújva valószínűleg ha nagyon akarnánk (az MDV-ben is sok embernek tele a töke már a szerverrel) pikkpakk be tudnánk fejezni mi is a szervert... hát így is lehetne... meg úgy is, hogy harcolunk. És visszatértünk az alapvető különbségre a V18 és a V8 esetleges szervergyőztese között.

Hogy a V18 hatékonyabb mert világbeállításokat tekintve hatezerféleképpen átszámolva is kijön majd, hogy kevesebb "emberévnyi" idő kellett a szerver befejezéséhez. PAZAR,GRATULÁLOK NEKIK, én arra a győzelemre sem így sem úgy nem lennék büszke. (még egyszer írom, az MHC legyőzésére igen!)

És még egyszer írom, ha az a KH jövője, miszerint a világ relative elején mindenki összefog a SZERVERGYŐZELEMÉRT! hiszen az a cél akár harc nélkül is meg lehet tenni és akkor majd még kevesebb "emberévnyi" idő kell majd mondjuk V35-ön, hogy a szervert megnyerjék persze kb. 10 000 faluval mert addigra az emberek átmennek olyan játékokba ahol nem Farmeramazni kell majd háromnegyed évig a szervergyőzelemhez hanem harcolni ha már úgyis klánHÁBORÚ a neve a játéknak.


igen hcsf klánja egy példa, és itt a sor be is fejeződött.... hajrá nekik! és persze neked is a válaszhoz egykori "BARÁTOM"... (off. PM-be mondok nevet is akár..., de szerintem ki tudod találni ha nagyon akarod az irományaim alapján....)
 

DeletedUser14522

Vendég
persze, kitaláltam, már tegnap is 90% volt, csak meglepett a túlzott közlékenységed, ezért nem 100 volt :)

fogjuk rövidre, mert a végén még kiszámlázzák nekünk, hogy újra áramot fogyaszt a fórum szerver ;)

"ha nem csináltad sehogy, ne mond már, hogy jobban csináltad bármikor is..." : a szokásos, nem én állítottam, hogy mit hogyan csináltam, hanem nálad volt a felütés, miszerint "mindannyian láttuk, hogy nem tudod jobban csinálni" ... pont erre világítottam rá, hogy ha nem csináltam (a klánvezetést), akkor ugye az csak egy vélekedés, hogy "nem tudod jobban csinálni", nem pedig tény. én sose azt mondtam, hogy én mit tudnék jobban csinálni, hanem csak abban igyekeztem coach-olni titeket, hogy hogyan legyetek jobb vezetők ... a siker sose azonnal jön, ha valami kicsit is pozitív hatásom volt a rád, akkor már megérte, barátom ;)

"a törlés gomb megnyomása nekem ne mond dicsőséges befejezés": nem mondtam, te mondtad, hogy "dicstelen" ... én meg fenntartom, hogy a v8-as abbahagyásom se dicsőséges, se dícstelen nem volt, hanem csak időszerű, logikus, praktikus sima választás a részemről, ha egy játékhoz úgy-ahogy nincs kedvem, akkor a legegyszerűbb módon is abba lehet hagyni, kavarások nélkül, ez történt.

ez a v8-18 téma is úgy provokálódott, hogy leszóltad a v18-at, nem úgy, hogy onnan leszólták a v8-at

de tudod mit, majd megvédik a v18-as szövetséget, azok akik kitalálták, nem szorulnak rá, hogy én vitatkozzak helyettük, ráadásul a tényeket is jobban ismerik nálam is, nálad is.

azért egy logikai bukkfencre felhívnám a figyelmed: amikor egy szerződés megköttetik, akkor még nem lehet előre látni a jövőt, semmi garancia a nem volt arra, hogy a szövetség ellenfelei milyen gyorsan adják be a kulcsot, akár lehettek volna kitartóbbak is, lehetne most nekik akár 50%-uk is és tarthatott volna a játék még évekig, erodálva a szövetséges létszámot 100 alá bőven, ezt nem lehetett előre látni
ezért egyáltalán nem jogos és sportszerű csak azért nyelvet köszörülni a szövetségen, mert gyors sikert ért el, és mert nem rúgja fel azt a szerződés, amit szívós küzdelemre készülve megkötött
helo, helo
 

DeletedUser

Vendég
Üdvözlehelletem :)

1-2 napon belül reagálok még (már csak röviden) ugyanis abszolute más a nézetünk most a KH-ról ez ügyben.
De az a vicc, hogy ezt szerintem Te sem gondolod így csak vélt vagy valós sérelmeidként illetve védve a mundér becsületét alapon hiszen ott játszol... szívózol ezen a témán.

Ha még így is gondolod akkor sürgősen válts "hobbijátékot" mert ez klánbarátkozzunkölelkezzünk" inkább nem klánHÁBORÚ....
 

DeletedUser14522

Vendég
"Az INSO az Nv8-al fogja közösen megnyerni a szervert, erre szerződtünk..."

közösen megnyerni hogyan, mi lesz a végén, ha a két klán eléri együtt a 80%-ot, ha kevesebben lesznek, mint 120 és ha többen, mint 120 ????

milyen más, sokkal jobb, nem ciki, nem nevetséges, nem "klánbarátkozzunkölelkezzünk" megoldásod van rá? van?

érdekel, hobbijátékból is ;)
 

DeletedUser

Vendég
Aha.... mi 100 emberrel fogtunk össze összesen 500 ellen, Ti meg 500-an 100 ellen

Érzed a különbséget kedves tgszisz?
 

DeletedUser14522

Vendég
Aha.... mi 100 emberrel fogtunk össze összesen 500 ellen, Ti meg 500-an 100 ellen

Érzed a különbséget kedves tgszisz?

igen, persze:
- a különbség mennyiségi, nem pedig minőségi, nem módszerbeli (mármint a szerződés szempontjából, nyilván a vezetési módszerek nagyon is eltérnek minőségileg is és ezt tanúsítom is :D)
- ezek szerint mégsem a módszerrel van gondod
- így mégsem jön ki jól, hogy leszólod a másik módszerét, miközben a mennyiséggel van gondod (lehet nem is az ottani sokkal, hanem az itteni kevéssel ?)
- és már csak egy bónusz következtetés levonása maradt: vajon 100, vagy 500 embert nehezebb összeszervezni, koordinálni, motiválni?

és hogy mennyire nem is olyan egyszerű pálya volt ez, javaslom nézz bele pl Arkhi összefoglalójába a v18 oldalon, ahelyett hogy engem győzködsz arról, hogy ott sokan miért gondolták/tették rosszul, itt meg kevesen miért jól ... mint már mondtam, az ottani vezetőkkel beszélgess inkább szakmai tapasztalatcsere ügyben, ne velem, én csak játszok.
 

DeletedUser

Vendég
Te legalább annyira minősítesz mint én

Mindvégig a mennyiséggel volt gondom igen. Elég sokára sikerült rájönnöd.

Mint mondottam már kezd ez felesleges szócséplésbe átmenni mert csak véded a védhetetlent.

Lehet gratulálni az =MHC= legyőzéséhez az UNIO-nak sőt illik is, de azért had ne tapsoljam véresre a tenyerem, hogy 5x annyi ember elverte az MHC-t :)

(aztán hősiesen felzabálták egymást, hogy beférjenek 1 klánba... akik nem férnek meg majd be utópisztikus dumával megetetik gondolom....)

Bár ez az elverés is érdekes... az MHC-t fölényes TOP-1-es helyről oszlatta Monti... így már csak csak a juhász nélküli birkákat kellett levágni... bár kétségtelen,hogy a juhászukkal sem értek többet...

Ha nem írsz égbe kiáltó blődséget akkor valószínűleg már nem reagálok... sok sikert majd a további világokon

Ja igen és a stat május 7 óta mióta válaszoltam "pif" irományára....

Ebben már majdnem 100 MDV vezéri zsuzsi.f falu is van...

Legjobbakat...

Side 1:
Tribes: INSO
Side 2:
Tribes: MDV

Timeframe: 07/05/2014 00:00:00-tól ől19/05/2014 12:15:35

Összes foglalás ellenséges oldal ellen:

Oldal 1: 615
Oldal 2: 109
Különbség: 506

chart


Összes foglalás pontértéke ellenséges oldal ellen:

Oldal 1: 6,755,523
Oldal 2: 1,123,357
Különbség: 5,632,166

chart
 

DeletedUser12127

Vendég
Szia Kukac!

Először is gratulálok az INSO-nak az újjászületséhez. Bevallom én már temettem a V8-at éveken keresztül vezető, de totálisan kifulladni látszó INSO-t. Egy jó ideje már nem is néztem hogy áll a V8. Annyira egyértelmű volt az irány. Erre mit olvasok most? Az INSO feltámadt poraiból és már a trónt követeli vissza. Ha ez végigmegy, akkor ez lesz a magyar KH legnagyobb újjászületése. Mert olyan már volt - többször is, hogy egy társaság abszolút vesztes helyzetből fordította meg a háborút és győzött, de olyan, hogy egy toronymagas esélyes összeroppan, majd újra magára talál, még nem volt szerintem. Ha ezt az Inso végigviszi, akkor úgy fogok gratulálni nekik, őszinte tisztelettel és igazi elismeréssel, hogy egy pillanatig nem drukkoltam nekik, nektek.

A V8-at megnyerni (bár még ez nagyon messze van) hatalmas tett lesz ami mögött óriási erőfeszítés lesz. Lehet, hogy lehetett volna hamarabb és hatékonyabban, de nincs ember, aki bizonyíthatná ezt, ahogyan az ellenkezőjét sem. Ezért a majdani győzőnek, legyen az az INSO, az MDV, vagy egy harmadik klán majd később semmit nem kell majd megmagyarázni. Az eredmény magáért fog beszélni.

Azonban ahogyan a V8-at sem ér leszólni majd a "relatíve kicsi hatékonyság" miatt amit nevezhetnénk óriási, változó kimenetelű harcnak, gigászok csatájának is, úgy a többi világ eredményei fitymálásának sem lehet semmi alapja. Én 2 világot ismertem meg alaposan. A V7-et és a V18-at. Ezt a 2-t elég jól ismerem. Azt gondolom elmondhatom, hogy benne voltam mindkettő sűrűjében, úgyhogy van némi alapom helyreigazítást tenni.

Az általános leszólásaidra nem térek ki. Nyilvánvalóan a dolgok felületes ismerete mondatja veled azt amit állítasz: A V18 befejezése méltatlan a KH-hoz. Ez nem így van!

Elkezdtem írni a V18 történetét. Folytatásos formában teszem közzé az egymást követő részeket a V18 külső fórumán.Neked csak a mennyiségi kifogásaidra szeretnék röviden, számokkal reagálni:

A dátum 2013. 03.05. Az északi szövetség ebben az időben jött létre (miután az ezt megelőző 5 hónapban senki semmit nem tudott felmutatni az MHC ellen)

Az erőviszonyok így néztek ki akkoriban:

=MHC= + -MHC-: 7958+6177= 14135 falu
ODA + ODA-T: 2526+1304 =.......3830 falu
ÖREG:...........................................2351 falu
---------------------------------------------
MHC tábor összesen: 20316 falu
---------------------------------------------

Vv (Játék): ............................................3696 falu
-SP- + =SP=: .......3009+235= 3244 falu
CNN: .........................................2734 falu
Elmék: ......................................1614 falu
Gls.:.............................................1439 falu
E.E.: ......................................1460 falu
*PHX*: ......................................2313 falu
---------------------------------------------
Északi szövetség összesen: 17500 falu
---------------------------------------------

Harmadik tábor, akikből még bármi lehetett:

Noobs+az akadémiája: 3019+791= .....3810 falu
=EEM=......................................2307 falu
Kitaszítottak:........................................1973 falu
---------------------------------------------
Harmadik erő összesen: 8090 falu

A harmadik táborból az =EEM= beállt az MHC-hoz később, a KT-t felzabálta, beolvasztotta az MHC, a Noobs pedig csatlakozott az északi szövetséghez. A tagság őszintén, a vezetése pedig csak színlelve azt.

A mennyiségi adatok tehát ezek voltak:

20316 MHC falu vs. 17500 szövetségi faluval szemben. - Nem mondanám ez alapján, hogy hatalmas volt a túlerőnk...

Hogy a végén mégis hatalmas lett, az azért történt, mert közben a szövetség legyőzte előbb az ODA-t, aztán az ÖREG-et, majd az MHC-t is. :)

Üdvözlettel: Arkhimédész
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Rövid leszek mert elindult a következő támadás sorozat és már most nem fogok megint unatkozni annyira ,hogy külsőn írogassak... :)

Biztosan Te jobban tudod a számokat meg a világ alakulását is én magam a V8-nak hála csak rövid ideig voltam V18-on így nem is mennék bele a pro kontra érvek felsorakoztatásába.

Maradjunk annyiban, hogy mindenkinek az a győzelem a legkedvesebb ami az övé alakuljon a bármiféleképpen.

Az én értékrendem ahogyan a KH-ra tekintek ahogy az INSO HARCOL az elejétől egy klánként értékesebb mint a v18 kavarástengere hiszen Te magad is leírtad V18-as összefoglalódban, hogy északi részen vulcanos barátaiddal több klánba beépülve jobb híján ezt az utat választottátok. És nekem a V18 végéhez sem tudok tapsolni korán sem annak ellenére, hogy mivel azért tagja voltam egy ideig V18-nak tudom, hogy a számok apróbb cseprőbb helyen nem teljesen stimmelnek.

De neked sem az ottani tagoknak nincs szükségük az én elismerésemre vagy jóváhagyásomra, hogy záruljon a világ.
Egyébként pedig azoknak akik az =MHC= legyőzik egyébként sem kell magyarázniuk semmit... hiszen azt hiszem magasztosabb célt elérni sem lehetett mint feltörölni Monti-Respii gigantikus képét a V18 padlóján...

Áve
 

DeletedUser12127

Vendég
szia, a válaszod nagy részével egyetértek. Pl azzal is, hogy mindenkinek az a győzelem az igazán értékes amit ő ér el. Mert annál tudja igazán mi munka volt abban. A másokéra ellenben már nincsen rálátása. Akkor sem, ha rövidebb hosszabb ideig epizódszerepet vállalt ott.

Azzal is egyetértek, hogy a V18-on nem a világ megnyerése a valódi fegyvertény, hanem az MHC legyőzése volt. Azé az MHC-é, akik hangosan hirdették az elején, hogy vannak a V18-on klánok, klánocskák , de míg a többiek csak a grundon focizgatnak, addig az MHC a Bajnokok ligájában játszik. De mint látjuk még a legnagyobb bajnokokat is érhetik meglepetések.

A számok, amik valódiságát apróbb cseprőbb helyeken megkérdőjelezted viszont abszolút valódiak. Semmi alapod nincs kétségbevonni azokat. A világ tavaly március elején, az Elmék megelkítása után pár nappal még valóban így nézett ki. És ez minden volt csak nem előnyös észak szempontjából...

Üdv: Arkh.
 
Fent