Riportok Kubii

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
1674233558378.png

Sziasztok! Egy roppant érdekes alanyt hoztunk ma is nektek, akit bizonyára sokan ismertek. Az alany nem más, mint @Kubii! Jó szórakozást kívánok az interjúhoz!

-NooBLeadeR-:
Mikor kezdted a klánháborút? Melyek voltak az első élményeid? Egyedül kezdted a játékot, vagy barátaiddal?

Kubii:
Már játszottam régebben is a Klánháborúval, körülbelül Világ 20 környékén, már nem emlékszek pontosan. Akkor nem igazán kötött le.
De nem is olyan rég, Xellem jó barátommal úgy döntöttünk, hogy kezdjünk el megint, így bejöttünk játszani a Világ 64-re. Érdekes egy világ volt számomra, megmondom az őszintét. :) Háromszor is elfoglaltak, ráadásul kétszer ugyanaz a klán. DE nem adtam fel, még itt vagyok! ;)

-NooBLeadeR-:
Ki tanított meg játszani, vagy hogyan tettél szert a mostani tudásodra?

Kubii:
Sok játékossal összekeveredtem a világok alatt, kik már jóval régebb óta játszanak, mint én. Tőlük sokat tanultam. Ha meglehet őket nevesíteni, akkor Világ 65-ön Sír William Wallace, Magyarok és bArNNNi, míg Világ 70-en Meremin. Ők türelmesek voltak és segítettek abban, hogy tudom még jobban elsajátítani a taktikákat. De iszonyat sok dologra magunktól jöttünk rá Xellemmel. Mivel a gyakorlat teszi a mestert.
Ugyanakkor még a mai napig is tanulok új dolgokat. :)

-NooBLeadeR-:
Mit gondolsz, hogy milyen szinten áll a jelenlegi játékostudásod?

Kubii:
Nem gondolom, hogy "profi" játékos vagyok. Sőőőt sokan meg is mondták, már, hogy egy gyenge láncszem. De nézzétek meg, én még mindig itt vagyok, míg aki állította nincs. Szóval a játék tudásomat közepes szintre tenném. Valljuk be azért a pp sok dologban segíthet, ha nem is vagy annyira profi. :)

-NooBLeadeR-:
Mely klánokkal harcoltál eddig? Melyik volt köztük kiemelkedő, és amelyikkel ha holnap hívnának bármikor újra játszanál?

Kubii:
Elég sok klánban voltam már. Voltak kiemelkedőek, és olyan is amelyik csak azt hitte, hogy az.
V65-ön az ASG keretében játszottam, elvégre mindenkinek meg kell tapasztalni, milyen egy KIRÁLY irányítása alatt játszani. :) Ez a kapcsolat a klánnal az idők során megromlott.
A V70-es AMG (A Mag) csapatot nagyon szerettem, mert ott elég jó kis közösség alakult ki. Nem tudom, hogy újraállás össze fog e még jönni valaha. :)
V71-en az AIH, sok új emberrel ismerkedtem meg, kikkel a mai napig is tartom a kapcsolatot. Sajnos ott nem tudtunk győzni. :)
A Cotl (V73) játékos állományban és tudásban szerintem, veri az eddigi klánokat, ahol megfordultam. Igazi profik, éreztették is, hogy nem egyedül kell hajtani előre, hogy elérjünk valamit, mert Ők is itt vannak és játszanak.

-NooBLeadeR-:
Van-e olyan játékos vagy klán, aki kivívta ellentéted, és ha teheted mindig ellenük játszol?

Kubii:
Ez a klán nem más, mint Asgardia és Egyetlen vezetője. Ha bemennek valahova játszani, valószínűleg ott leszek, de az ellentétes oldalon. :) De tudtommal, már nem alapul meg újra.

-NooBLeadeR-:
Vezettél-e már klánt? Nyertél-e már klánvezérként, vagy buktál-e vezetőként?

Kubii:
Sosem vezettem még klánt, egészen eddig a pillanatig. Mivel V76-on megalapítottam a kicsi klánom. :) Mely tagsága azon emberekből áll, kikkel egész jó, már-már baráti kapcsolat alakult ki a játék során.
Ráadásul nagyon menő lenne, nyerni is úgy, hogy első világ vezérként, és a klán is a nevemet viseli.
Jelenleg ez a Világ eddig a kedvencem.
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
Itt vagyunk ismét, folytatjuk a riportunkat, alanyunk a sokatok által ismert @Kubii-val.

-NooBLeadeR-
Mit gondolsz, egy tapasztalt játékosnak segítőkésznek kell lennie az újoncokkal vagy ők az „ingyen” falu a játékban? Mi a véleményed a "Mentor" rendszerről?

Kubii
Én személy szerint segítek az újabb, esetleg kezdőbb játékosoknak. :) Sőt van olyan is, akinek személyre szabott visszavágó videót csináltam, halk mulatós zenével a háttérben, mivel a pam-pam ritmusra egyszerűbb pontosan odatenni az egységet ahova kell. :) A Mentor rendszert nem igazán díjazom, az csak amiatt segítség pár játékosnak, hogy nyersanyagot kapnak, a mentor küldetések elvégzéséért. Minden a játékoson múlik, ha nem kérdez, akkor nem kap választ a kérdéseire.

-NooBLeadeR-
Volt e olyan ellenfeled akivel ellenséges oldalon kezdtetek majd később össze barátkoztatok? Hogyan történt?

Kubii
Kettő is. :) Egyik TIPO TOSTO V70-ről, ki az OS klán színeiben játszott, később játszottunk egymás ellen még a V74-en. Most meg, egyik vezető emberem V76-on.
A másik Dani Szépfiú, akivel V74-en hozott össze a (bal)sors. Ott megpróbáltuk legyűrni Xellem jó barátomat, de nagyon nem sikerült, :) majd a V75-ön sikeresen el is foglalt. Ő győzködött, a V76-os indulással is. Azóta egyik legmegbízhatóbb társam.

-NooBLeadeR-
Mi a legviccesebb történet, ami eszedbe jut az általad legjobban kedvelt klánvezérről?

Kubii
Nem tudom ki a legjobban kedvelt klánvezérem.... amióta csináltam klánt, azóta magamat imádom a legjobban, hogy mit sikerült összehozni.
De azon mindig mosolyogtam, mikor V73-on, -NooBLeadeR- körleveleire kellett volna szánni kb. másfél órát, hogy végigolvassa az ember. :) Hogy is hihette, hogy elolvasta valaki? :) :)

-NooBLeadeR-
Van-e olyan játékos, akit a legjobbnak tartasz? Ha igen, miért gondolod így róla?

Kubii
Nevesíteni nem tudok, DE azok a nagyon jó játékosok, akiknek kell szabadidejük van foglalkozni a játékkal, megfelelő mennyiségű prémiumponttal rendelkeznek, és ismerik a játék mechanikáját tetőtől talpig.

-NooBLeadeR-
Te milyen védekezési stratégiát használsz? Mikor kaptad életedben a legtöbb bejövő támadást, és mennyi volt az?

Kubii
A védekezési stratégiát a helyzet szüli. Persze ha nincs sok szabadidőm épp, akkor szépen "lebetonozom a falukat", ez a kényelmesebb mód, de sok védő egységet leköt. Amikor időm is engedi, akkor a nemesvonat vágások, és a gyakoribb visszavágásokat preferálom. Mivel nem vagyok régi játékos, ezért nem tudok felsorakoztatni több 1000 esetleg 1000 kardocskát, a bejövő támadásoknál, de talán egy 1000 körüli érték volt a V65-ön, amikor a VIP klán, a fiókra armázott teljes klánszinten.

-NooBLeadeR-
Mi vett rá arra, hogy klánt alapíts? Hogyan lettél a klánodba vezér?

Kubii
Utólag belegondolva, szeretem ha fáj a lelkem... :D
Gondoltam arra, hogy mekkora poén lenne egy olyan klánnal indulni, ami a nevemet viseli, és itt van...
Hogyan is lettem vezér? A tagságom annyira szeret, hogy egybehangzóan megszavazták, hogy éljen Kubi király, az uralkodó, a legjobb... stb. :)

-NooBLeadeR-
Mi alapján választottátok a klánod nevét? Szerinted fontos-e a jól kinéző klán profil? Mit kell tartalmazzon egy klán profilnak?

Kubii
Mivel én vagyok a klánvezér, ezért azt a nevet adtam, hogy KUBI és a rakéták. Báár utólag belegondolva, lehet jobb lett volna a KUBI és a Bannolt slepp, mivel volt akit nem is egyszer tiltottak :D :D Én azt szeretem ha egy profil vicces, szóval legyen humoros. :)

-NooBLeadeR-
Mennyire fontos a jó helyesírás egy klánvezérnek? Lehet valaki jó klánvezér, ha nem tud helyesen írni, vagy fogalmazni?

Kubii
Minden körlevél írásra van egy vezetőm. Így az ő helyesírásukat nézve fontos... és, hogy értelmezhető is legyen a levél mondanivalója.
Az én példámból kiindulva ezért akkor is lehet valaki jó klánvezér, ha még levelet sem ír. :)

-NooBLeadeR-
Hogyan válogatod ki a játékosokat, akikkel játszani szeretnél? Van e toborzási stratégiád, esetleg feltételeid?

Kubii
Fix kerettel indultunk, az ismerősi baráti társasággal. Ezért nem volt szükséges toborzás.

-NooBLeadeR-
Szerinted mi a jó klántag tulajdonsága? Miért?

Kubii
Hallgat a vezérére, ha esetleg van egy ötlete, akkor felveti. Belefolyik aktívan a klán életébe és ki veszi a részét a feladatokból, amennyire lehetséges. Fontos a csapatjáték az előrehaladás miatt.

-NooBLeadeR-
Volt-e már nehéz helyzeted klánvezérként? Miként kezelted?

Kubii
Mikor túl fejlődtem a tagságomat, és lefarmoltam az egész kontinenst, azzal a problémával fordultak hozzám, hogy miattam nem tudnak farmolni..... Ezért másik kontinensre mentem nyersanyagért.... Mindent a klánért. :)

-NooBLeadeR-
Szoktál-e támadást szervezni? Ha igen, akkor hogyan kezeled azt a helyzetet, hogy a játékosok zöme az arma eredményeit hozott falvakban mérik? Ha nem, akkor nehéz-e kiadni ezt a feladatot- vagy sem?

Kubii
Nem szoktam szervezni támadást. :) Külön vezér foglalkozik ezzel a dologgal.

-NooBLeadeR-
Hogyan kezeled azt, hogy játékosok zöme nem képes, vagy nem akarja teljesíteni a támadás szervező vagy az általad kérteket?

Kubii
Bünti :) Nem kap területet terjeszkedni és máris indul minden is. :)

-NooBLeadeR-
Hogyan kezeled a "hisztis" viselkedésű játékosokat? Van e ilyenre tapasztalatod?

Kubii
Itt is a bünti a megoldás. :D

-NooBLeadeR-
Hogyan készítetted fel a klánodat az indulásra, illetve a térkép regisztrációra? Van-e rá már bevált módszered?

Kubii
Megmondtam nekik, hogy bejövünk és nyerünk. Szép nagy világ lett így meg mondtam, hogy teljes kontinenses regisztráció, így talán elférünk 15-en rajta. :)

-NooBLeadeR-
Van-e olyan klánvezér, aki motivált téged, és vagy kivívta a tiszteleted csatában?

Kubii
-NooBLeadeR- sok tanáccsal ellátott, illetve ha kérdésem volt, készséggel állt rendelkezésemre.

-NooBLeadeR-
Szerinted a védekezést is hasonlóképp megkell szervezni, mint a támadást, vagy az egy jóval egyszerűbb folyamat?

Kubii
Támadni a hülye is tud. Az hogy elindítja a nukekat, az nem jelenti azt, hogy ügyes is, persze azt is meg kell szervezni, főleg ha időzítve kell érkezni, de nem igényel annyi energiát, mint a védekezés. Védekezésnél jobban figyelni kell, hogy melyik falut, milyen módszerrel tartod meg (vágás, visszavágás, ráfoglalás, előnemeseléses ráfoglalás).

-NooBLeadeR-
Ha armát kap klánod, hogyan készíted fel őket? Kell egyáltalán felkészíteni és kezelni a támadott játékosokat? Ha valaki nem segíti a támadott játékosokat, és nem kap támadást mivel kezeled, hogyan veszed rá, hogy a jövőben másképp cselekedjen?

Kubii
Első sorban pár imát elmondok a klánért. De a védelem jóval hamarabb megvan szervezve a front vonalon, szóval ha támadást kapunk, nem fog váratlanul érni senkit sem, és megkönnyíti a támadott játékos életét is a védekezésben. Nem igazán tapasztaltam még, hogy nem segítjük egymást.

-NooBLeadeR-
Mire szoktál törekedni a diplomáciában? Arra, hogy több legyen a kék/lila a térképen, vagy főként inkább piros? Ellenségem ellensége a barátom. Rátok ez mennyire igaz? Ebből a kérdésből fakadóan, mennyire vagytok elkötelezettek, hogy egy tőletek gyengébb klánnal összefogjatok egy (talán tőletek nagyobb) közös ellenség ellen?

Kubii
A diplomácia kérdéseket, mindig közösen tárgyaljuk meg. Minden esetben azt vesszük figyelemben, hogy ez, milyen hatásokkal lesz ránk rövid és hosszú távon. Ezek alapján mérlegelünk. Nem határolódok el a diplomáciától és a háborútól sem. :) Persze ha felkeres minket egy kisebb klán, hogy segítsünk és pont az a klán aki ellen akarja, a jövőbeli terveink útjában áll, akkor segítünk természetesen. Nem szabad azt sem elfelejteni, hogy a diplomácia egy kétélű penge is lehet, ha rosszul választasz, mivel bármikor történhet egy árulás, mely miatt hatalmas bukó is megtörténhet.
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
Folytatjuk Riportunkat a KUBI klán vezérével @Kubii-val

-NooBLeadeR-
Mit gondolsz az ellenfélről? Hogyan fogalmaznád meg a jó ellenfél fogalmát?

Kubii
Az ellenfelet mindig tisztelem, persze ha kölcsönös ez a magatartás. Amennyiben átmegy egy más stílusba a játékstílus akkor persze váltok én is modort, DE egy határt biztosan nem lépek át. Ugye azt mindenkinek tudni kell, hiába ismerjük egymást másik világról, hiába ápolunk jó kapcsolatot, EZ EGY JÁTÉK, szóval ha támadni kell, akkor biza menni is kell. Milyen egy jó ellenfél? Én azt gondolom, úgy lehet élvezni az egymás elleni harcokat, ha megvan a tisztelet a másik iránt, és ezt próbáljuk megtartani, a fölösleges "sárdobálások" csak konfliktushoz vezetnek, amely elveszi minkét fél kedvét az egésztől.

-NooBLeadeR-
Szerinted fontosok a játékban az úgynevezett "plecsnik"? Mi az értéke egy plecsninek számodra?

Kubii
A játékban nekem ez a másodlagosan megszerezhető díj, míg az első az emberi kapcsolatok lesznek. Persze jól mutat, hogy megjelenik a profilon, de van ami fontosabb. Sok győztes klánban megy az, hogy a nyertes fél veszi át az egyéni plecsniket a saját tagjainak, még akkor is, ha nem ők az elsők. Én úgy vagyok vele, legyen azé az emberé a plecsni, aki igen is tett érte, hogy ott legyen a TOP-ban. Az ilyen dolgoktól szeretnék teljes mértékben elhatárolódni. :)

-NooBLeadeR-
Egy örökvitakérdés, hogy hogy néz ki egy ideális támadó falu és védő falu? Szerinted függenek-e egymástól?

Kubii
Na ez egy jó kérdés. :) Ez nagyon sok mindentől függ. Van-e íjász a világon, lovag + képességek, az ellenfél védőfaluinak berendezettsége, foglalni akarunk és nagyobb sereget kiütni, vagy egységet ütni és rombolni, hátráltatni az ellent. Védő falunál is a felépítést a világbeállítás változtatja. :)

-NooBLeadeR-
Ha lenne egy szabályzati pont, amit megváltoztatnál, melyik lenne az, és miért?

Kubii
Jól van az úgy, ahogy van.

-NooBLeadeR-
Te eltörölnéd a morált, vagy szerinted hasznos a játékban?

Kubii
Mivel a támadó játékstílust helyezem előtérbe, ezért eltörölném igen. Sokszor belebuktam már 1-1 morál játékosba, aki csak azért marad a világon, hogy valamelyik felet is hátráltassa.

-NooBLeadeR-
Hogyan szoktál startolni? Mi a te stratégiád? Ha nyilvános megosztanád velünk?

Kubii
Egy jó starthoz mostanság elengedhetetlen a prémium pont, hiába próbálja ezt bárki is megcáfolni. De mindemellett, egy gyors istálló építés, könnyűlovas képzés és a gyors farm, hatalmas előnyt tud adni egy játékosnak, ki egy jót akar startolni. Minden világon a korai farmra szoktam összpontosítani.

-NooBLeadeR-
A játék melyik szakasza az, ami a kedvenced? Miért?

Kubii
Nekem 100-200 falunál indul be igazán a játék egy jó front szakaszon. :) Sokkal eseménydúsabb, mint egy perem játékosnak, illetve tele van végtelen lehetőségekkel, hogy mit hova, mikor, hogyan. :) Ezen a ponton már nem unatkozik az ember.

-NooBLeadeR-
Szerinted melyik világon kezdtél már „tudatosan” , taktikusan játszani? ekkor melyik klán tagjaként játszottál és ki volt az ellenfél?

Kubii
Amikor igazán elkezdtem játszani, és alakítottam ki a stílusom az a V70 volt, az AMG ( A Mag) klánban. Az OS kláncsalád és az ASG volt az ellenfél, bár utóbbi nem sokáig, a klán szintű betörlés miatt.

-NooBLeadeR-
Hogy osztod el az idődet, hogy az ne befolyásolja a magánéleted?

Kubii
Voltak időszakok, amikor nagyon magával ragadott a játék, de ez a múlt. A magánélet mindig fontosabb, de persze a játékostársaimat, csapattagjaimat nem szoktam cserben hagyni. :)

-NooBLeadeR-
Mitől jó egy játékos? Egyáltalán kimondható egyértelműen valakire, hogy jó játékos?

Kubii
Egy jó játékos szerintem elég nagy tapasztalattal rendelkezik, több világos múlttal, tisztában van a játék minden apró csínjával. De mindezek mellett segítőkész, és csapatjátékos.
Persze, kimondható sok emberre, hogy jó játékos, ha kedveljük, ha nem. De az már más kérdés, hogy minden áron akarunk e játszani szimplán csak egy jó játékossal egy későbbi világon, vagy inkább olyanokkal játszunk, akik lehet nem annyira jók, de jól érezzük magunkat egy klánban.

-NooBLeadeR-
Mitől jó egy klánvezér? Egyáltalán kimondható egyértelműen valakire, hogy jó klánvezér?

Kubii
Egy jó klánvezér, tudja a csapatot irányítani, hallgassa meg mindenki kínját, gondját, baját. Tudja minden esetben, hogy mit csinál, és mely tetteknek mik lesznek a következményei, fogja össze a csapatot, elvégre nagyban ő felel azért, hogy a klán milyen messzire is juthat.

-NooBLeadeR-
Te kit ajánlanál a következő riportalanyunknak? Volt-e olyan kérdés, melyet hiányoltál és szívesen megválaszoltál volna? Ha igen mi volt az?

Kubii
Vártam volna a nagy kérdést, de nem került sor rá. :(
-Kubi és igazak a pletykák?
-Igen, igaz... Kubi király legjobb barátja -NooBLeadeR-.

Riport alanynak ajánlanám: Dani Szépfiú, Meremin, AK94, Sír William Wallace, WarriorSpirit.

Köszönöm szépen a felkeresést és a lehetőséget, megpróbáltam minden kérdésre válaszolni.
 
Fent