KingLajos

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
king lajos.png
Nemrég alkalmam nyílt KingLajos játékossal kicsit beszélgetni tapasztalatairól, élményeiről és gondolatairól. Ebből szeretnék veletek pár részletet megosztani.

Karrier építéshez 1 sztorim van, amit esetleg ,,példának" nézhetnek az újak.

Több év kihagyás után v25-nek nekivágtam 2 barátommal (akik később időhiány miatt abba hagyták). Bekerültünk lassacskán a területünket uraló klán soraiba akik, mint később kiderült 2 frontos háborút folytattak.
Eleinte jól bírtam a sarat, azonban a folytatás az az volt, hogy abbahagyások miatt mondhatni én voltam az északi bástyája a klánnak amivel nem foglalkoztak. Elindult két 2 millás játékos az én (kb) 45 falvamra, kitűnő lehetőség volt megtanulni a vágást, sajnos azonban senki sem segített így fél hónapos ostrom után megtörtek, lassan elkezdték vinni a falvaim.
Miután már csak 1-2 falvam maradt meg jött a fordulópont, átvettek a 2. klánba ahonnan egyből jött is a segítség.
Ezt követően fél éven belül top 1-ként zárta a klán a szervert amelynek én is a tagja voltam.

Tanulság: sose add fel, még akkor sem, ha lehetetlennek tűnik a helyzet megoldása. ;)

Ezt követően egy kis tanács az újdonsült klánalapítóknak:
Elsőnek lépjenek be más klánokba, ismerkedjenek, szedjenek össze olyan embereket akikkel jól tudnának együtt dolgozni.
Ha vannak már 30-an akkor érdemes saját klán alapításán gondolkozni.

Valahogy nagyon az elején volt, akkor még más néven játszottam (v1-v5 között), csupán 8 éves voltam így nem igazán emlékszem rá.
1 dolog maradt csak meg: lóimádó kisgyerekként csak nehézlovasokat képeztem :O

Az első olyan klán amire emlékszem is az az =OaS= klán volt, eleinte segítőkész volt a klán, azonban a klán végnapjaiban a vezető olyan kijelentést tett ami megdöbbentett:
Csak neki lehetett küldeni a védőket, senki másnak :O

Mentorom nem igazán volt, főként az alapján játszottam amire emlékeztem régebbről illetve a tesóm mondott.

Főként a v31-v46-os vezető társakkal alakult ki nagyon jó viszonyom, külön facebook chatet is csináltunk (elméletileg kh-s vezéri chat, szerintem a beszélgetések 10%-a szól a kh-ról :D).

Akire nagyon pikkelek...
Dongábor az (lehet, hogy nem egyedül adtam meg ezt a nevet).
V42-n nagyot süllyedt a szememben amikor a fakelt fővárosát bebetonozta nem először én pedig védekezzek egyedül segítség nélkül.
A 3. ilyen esetnél meguntam, így hagytam, hogy befoglaljon az ellen, ekkor megkaptam az inaktív jelzőt... :))
Ennek ellenére azonban, amikor úgy alakulnak a dolgok, hogy valamiért beszélnem kell vele továbbra is kulturált formában teszem azt.

Környezetemet nem igazán érinti az, hogy kh-zok, így nem is nagyon reagáltak rá.
A legjobb barátomat rávettem, hogy próbálja ki a játékot, 2 hónapig tartott nála... :,D

A suli mellett könnyen tudom vinni, ami olyan, hogy tudnom kell azt a suliban meg is tanulom így sok a szabadidőm.
Egy klán életében több fajta probléma is felmerülhet.
Ellenséges kémek, belső viszály, gyenge kül- illetve belpolitika stb...
A legjobb gyógyír egy erős kezű vezetőség aki nem fapofával áll a klánhoz, hanem ha például úgy adódik az alkalom szívesen hülyéskedik is a klánnal.
Én például mindig belsőzni akarom az alapítótársamat v46-on a fórumon... :))

Fontos része a klánnak a jó toborzás. Alapítótársaimmal ismeretség alapján toboroztunk, akikben megbízunk illetve tudjuk, hogy jó játékos vagy még nem profi, de könnyen tanul.
Tény, hogy minden szervezett támadás során vannak bakik. A megosztott csapatmozgásnak hála azért ezeket ha elég figyelmesek a szervezők kilehet szűrni a problémák nagy részét. Sajnos ha nem elég aktív a támadó akkor annyi gond adódik, hogy nem tudja korrigálni a támadását.
Nekem személy szerint egyszer sem kellett még csalódnom a klánunkban, mindig jól indítottak a bajtársaim. Természetesen mint minden támadás során volt aki elnézett valamit vagy rosszul indított, de emberek vagyunk, 1x belefér.

Először is nem ellenségként hanem ellenfélként tekintek a játékosokra. Lehet, hogy az egyik világon ellene harcolok amíg egy másikon a bajtársam.
Személy szerint a harcok miatt játszom ezzel a játékkal (elvégre ez egy háborús játék) így a jó ellenféltől elvárom azt, hogy egy jó hosszú harcot tudjak vívni velük. Mindegy az, hogy nyerek vagy veszítek, a játékélmény a lényeg.

300 fős klán?
Ha van ilyen opció biztosan szűkíteném a taglistát. Rengeteg embert nehéz irányítani, egy 120+ fős kláncsalád a legjobb vezetőségeknek is kihívást jelent.
Így, hogy tapasztalt harcosokkal lenne a klán biztosan a támadások szervezésén és a klánon belüli kapcsolat kialakításán lenne a hangsúly.
Egy tapasztalt harcosokból álló klánnál a védelem az a fórum segítségével magától is megoldódik.

10 amatőr?
Először is biztosan nem úgy indulnék neki az első szervereknek, hogy győzni akarok.
Pár szerveren át tanítgatnám őket, igyekeznék megmutatni mindent a játékból.
Miután betanulták a fontos dolgokat és már mindent tudnak akkor már elgondolkoznék komolyabb célokon is.

Személyesen nem játszottam magányos farkasként, ha jó az elhelyezkedés biztosan jó móka lehet.

Amikor komoly célokkal indulok el egy világon mindig egy klán tagja vagyok, általában kiveszem a részem a klán életéből, akkor is ha nem töltök be vezetői szerepet.
Amikor klán nélkül vagyok egy világon ott általában pp-t gyűjtök, de mostanában már azt is egy pp-s klánban teszem.

Íjász nélküli világon:

Védő
6000 lándzsa
6000 kard
300 kém
1300 nehézlovas

Támadó
6500 bárdos
50kém
2900 kló
350 kos
50 kata

Íjászos világban

Védő
5000 lándzsa
2000 kard
5000 íjász
300 kém
1300 nehézlovas

Támadó
5000 bárdos
50 kém
2500 kló
500 lovasíjász
350 kos
50 kata

Ha van ismerősöd a játékban akkor az ő segítségével éri meg elkezdeni.
Ha nincs akkor egyértelműen használni kell a küldetéseket az elején, azok nagyjából megtanítanak az alapokra.

Legjobbnak talán a lovagos rendszert és az őrtornyot mondanám egyben, habár a lovagoknál elférne még mindig az Alethia fáklyája a lovagok kezében.
Ellenszenvem nincs semelyik újítással sem.

Szerintem tud irányítani egy fiatal egy idősebbet, sőt, könnyebben mint az idősebb a fiatalt.
Az én generációm már ebbe a gépes korszakba nőtt bele, könnyebben kezelik a dolgokat.
A klánunk tagjai közt is vannak idősebbek nálam mégis könnyen irányítjuk őket.

Ha tanácsot kéne adnom szerintem az ez lenne: Sose add fel.
Nem véletlenül, ha feladja nem fogja megtanulni a játék csinyját-binyját így esélye sem lesz élvezni a játékot.



Fejléc: Messala
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent