Kérdések - Válaszok és észrevételek a 7.0-ás fejlesztésekkel kapcsolatban

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!
A 7.1 verzióval új világ is indul???
Remélem még legalább novemberig nem . Így nem menekül mindenki az új világra miután bukott , hanem megpróbál ott talpraállni ahol addig játszott .
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8630

Vendég
Hiba !

Fiók-helyettesítés

Itt kérhetsz meg valakit arra, hogy a fiók-helyettesítőd legyen, amíg távol vagy. Ez a játékos ezután be fog tudni jelentkezni a fiókodba a saját jelszavát használva. Amíg a fiók-helyettesítés üzemmód aktív, addig nem tudsz bejelentkezni a fiókodba.

Urlaubsvertretungen für diesen Account in den letzten 120 Tagen:
Amíg nem telik el 24 óra óra a fiók-helyettesítés befejezése után, addig nem történhet interakció a helyettesítő és a helyettesített fiókja között. Ez kiemelten vonatkozik:
 

DeletedUser

Vendég
ez a dolog nekem 7.2-ben jött elő.

ráhúzom a kurzort egy falura, és az előugró ablakban a falu neve és koordinátája után egy K%kon% szövegecske van. minden falunál, legyen az saját, barbár, bónusz, másé...

itt a kép:
[SPOIL]
ScreenShot004.jpg
[/SPOIL]

nem a bugba tettem, mert lehet, hogy csak valami beállítási hiba. de azért gondoltam megosztom.
várom a válaszokat és észrevételeket. :)
 

DeletedUser12846

Vendég
Ez nalam is igy van enis kivancsi vagyok hogy mi lehet ez.:)
 

DeletedUser1561

Vendég
Az a kontinens száma. Igy van lekódolva, elvileg a %kon% helyén egy számot kellene megjelenitenie. Majd kijavitják, addig nézd az Y és az X koordináták első számjegyét, és megkapod, melyik kontinensen van a falu.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Jó rég jártam már a fórumon....

Nekem csak pár problémám lenne ezzel az új fiókasszisztens dologgal kapcsolatban. Pontosabban nem probléma, de kicsit zavaró szerintem annál is inkább, mivel ugyanannyi prémcsipontot szeretnének érte kérni, mint amennyiért a PF fiók is adják. Nos Minden nagyon szép, nagyon jó, de szerintem erősen le van korlátozva, úgymond szinte a nullára a saját beállítások, sablonok száma (pld. farmoló csapatok sablon). Nem tudom más, hogy van vele, de ha már majdan fizetni kellene érte ha használni akarom, akkor engedtessék már meg a korlátlan sablon összeállítása a részemről.

Akkor a másik. Az építési sablonok az is szép, meg jó, csakhogy esélyét nem látom annak, hogyan lehet azt testre szabni.
Harmadik, egyenlőre befejező észrevételem, a farm asszisztensnél zavarónak tartok három +1 dolgot:
1. Ha megkérem számolja ki mennyi egység kell adott falu teljes kifosztásához, ha nincs elég könnyűlovas szó nélkül automatikusan beleteszi a bárdosokat is az nélkül, hogy megkérdezné azt hogy akarom-e kiegészíteni velük a csapatot.

2. Van egy elírási és egy alapvető hiba, ami miatt az egyes pont is zavaró, hogy amikor a nem változtatható "C" sablont használná a játékos nem jelzi ki a távolságot pld. Bárdos és Könnyűlovas sebességgel esetleg az általa szükségesnek számolt sereg szerint, tehát alapvetően minden előzetes infó nélkül küld ellenőrizetlen létszámú sereget valahova, ahova nem biztos, hogy annyit, vagy egyáltalán el akar valamit is indítani a játékos. És az elírás: a "csapat menetideje" szöveg helyett A és B sablonok infójában "Építési idő" szerepel.

3. És szerintem ez a legnagyobb probléma. ha már egyszer XY falura megy egy farmoló sereg, amit például a farm asszisztenssel küldtem el, miért nem jelzi, hogy te hülye ne küldj oda már semmit, mert már azt a falut támadod? Vagy szólna, hogy oda már megy egy csapatod, akarsz-e még egyet küldeni. Esetleg még egy megoldási javaslat: Lehessen látni egy kis jelet az nélkül, hogy minden falut előtte ellenőrizni kellene - mivel gyakorlatilag semmivel nem kényelmesebb így - ha adott faluba már sereg megy, vagy legalább legyen arra lehetőség hogy a listából eltávolítható legyen.

+1. Ez nem zavaró, csak kényelmi megoldásra egy öltet lenne. Ha megtörténik egy farmolás, a zsákmányolt nyersiket kijelezhetné a jelentés megnézése nélkül is, esetleg adott indítófalukra összegezhetné is a hazafelé tartó csapatok által cipelt nyersit, és ha az több, mint a faluban rendelkezésre álló szabad raktárkapacitás akár küldhetne egy figyelmeztetést is, az amugy is hasonló célokat szolgáló "Figyelmeztetések és ajánlások" ablakban.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Olcsó főmenes

Egy ember már megkérdezte, de még nem kapott rá választ ha jól láttam...
Az Áttekintés/Csapatok résznél, a főfalunál a Nemes oszlopában található egy kis "+" jel. Ha főlé megyek, akkor kiírja hogy "Olcsó főnemesek: 4".

Ez mit jelent?

Köszi előre is!
 

DeletedUser8083

Vendég
Egy ember már megkérdezte, de még nem kapott rá választ ha jól láttam...
Az Áttekintés/Csapatok résznél, a főfalunál a Nemes oszlopában található egy kis "+" jel. Ha főlé megyek, akkor kiírja hogy "Olcsó főnemesek: 4".

Ez mit jelent?

Köszi előre is!

Az adott faluban gyártott, majd csatában elesett főnemesek száma. Csak v3-on van jelentősége, az ottani nemesrendszer miatt.
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm. Akkor nem a legjobb a magyar fordítás úgy érzem.
 

DeletedUser8083

Vendég
Köszönöm. Akkor nem a legjobb a magyar fordítás úgy érzem.

A fordítás jó. Ha viszont úgy magyarázom meg, hogy passzoljon a névhez, az lett volna egy oldal, így pedig egy mondattal sikerült úgy elintézni a magyarázatot, és még érthető is lett. :)
 

DeletedUser

Vendég
Hali.

Az lenne a kérdésem, h itt a klán/játékos profilba lehet-e betenni olyan linket, vagy tudom is én mit, ami mutatja, h hányan nézték meg a profilt.
Ha lehet, akkor leirná nekem valaki, h hogyan?
Ha nem, akkor köszönöm a választ :))

Üdv. Likasz
 
Fent